מפרשי האוצר - גירסת נסיון
חיפוש גוגל בפורום:

בקשת סליחה (חברי הפורום זה מזה)

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
הרע במיעוטו

Re: בקשת סליחה (חברי הפורום זה מזה)

הודעהעל ידי הרע במיעוטו » ו' ספטמבר 07, 2018 10:23 am

המי שבירך לא טוב?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' ספטמבר 07, 2018 10:26 am

מענה איש כתב:אף אני אצטרף לבקשת מחילה מחברי הפורום, כמו כן מוחל אני לכל מי שכתיבתו התפרשה אצלי כפגיעה.

ואגב הסתפקתי האם שייך וצריך לבקש מחילה מבעלי חיים שפגענו בהם או דברנו כנגדם ואם כן הרי צריך לבקש מחילה מתרנגול הבראקל שהושמץ כאן לא מעט:)

לכאורה כן, וראיה מן הארי שנח איחר לתת לו מזונו, ואם בגשמיות כך, בוודאי כשמשמיצים ופוגמים בכשרותו.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' ספטמבר 07, 2018 10:37 am

תוכן כתב:כולם עומדים בתור כבני מרון, לבקש סליחה... איזה ערך יש לריטואל זה??? זה בדיוק כמו המי שברך לחולים שמזכירים עשרות חולים במהירות הבזק, ונאמאאאא-אאא-אאא-ר! אמן!!

לא כולם, ולא עומדים בתור. אם אתה שואל על ריטואל זה (מנהג בלעז) ניתן אולי לשאול על ריטואלים אחרים.? ואולי בידיעותיך הרבים תוכל לתת לנו כמה דוגמאות.

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » ו' ספטמבר 07, 2018 10:42 am

הרע במיעוטו כתב:המי שבירך לא טוב?

ראה כאן גילה תוכן את דעתו
https://forum.otzar.org/viewtopic.php?t=41238

שמר

הודעהעל ידי שמר » ו' ספטמבר 07, 2018 11:36 am

כוח"ט

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ש' ספטמבר 08, 2018 10:51 pm

שלום וברכה לחכמי ורבני המקום הקדוש שליט"א
ראשית, ברצוני להודות לכל אחד ואחד על תרומתו הנכבדה לכלל האשכולות ובכל נושא, ישר כוח.
שנית, אבקש מכל באי השער למחול ולסלוח לי על כתיבה שאינה ראויה או אף פוגעת כי לכל העם בשגגה.
שלישית, אשמח אם יאירו עיני בדברים שלא כתבתי כהוגן וכדומה ע"מ שאוכל לתקן ולסדר.
אצטרף גם אני לקריאת קודמי להשיב את בעל ה'אבןטובה' שאבד מאיתנו והיה מחכים ומעשיר לנו.
אסיים בברכת כתיבה וחתימה טובה!
אש משמים

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' ספטמבר 16, 2018 9:27 pm

אף אני מבקש את מחילתו וסליחתו של כאו"א מבאי הפורום אשר מצא את עצמו נפגע או מצטער מדברים שכתבתי הן אם הופנו הדברים כלפיו ישירות והן אם נכתבו באופן כללי או לאחרים. לא התכוונתי לצער אף אחד, כ"א להגן על שחשבתי לנכון להגן.

באם יש מאן דהוא המרגיש שעליי לפייסו באופן אישי ו/או למחוק/לערוך דברים שכתבתי, הריני לבקשו שיסב לכך את תשומת ליבי ב'אישי' (פרנקל תאומים פרטי), והנני כופל שוב את בקשת מחילתי ממנו. בעז"ה החותך חיים לכל חי, ובל"נ, אשתדל להבא להיות זהיר בכך טפי.
ותענו ותאמרו בפיכם סלחתי.

גם אני מצידי סולח ומוחל לכל מאן דהוא מהבאים כאן באם הצטערתי/נפגעתי מדבריו. והוא רחום וגו'. כי לכל העם בשגגה.

כפי שכתבו לפניי, עלינו להיזהר טובא מלכתוב דברים כלפי אחרים באופן אישי, להשתדל להתעמת אך ורק עם ה'עמדה' ולא עם הבנ"א שעומד מאחוריה אשר על כבודו עלינו לשמור מכל משמר, ואף על טוהר כוונותיו ועל יראתו את ה', אל לנו להטיל פקפוק.
גם עלינו להשתדל להימנע מלסנוט בקהילות אשר אליהן משתייכים חברים מבני הפורום או מלעורר עימן מדנים.
כתיבה בנוסח חריף או תקיף מדי היא בדר"כ מתכון למכשולות בענייני בנ"א לחבירו, והיא גם גוררת תגובות נגד מחריפות והולכות וחוזר חלילה.

יתן ה' שנזכה להיות יראים ושלמים ומקדשי שמו בכל מעשינו והנהגתינו, בין אדם למקום ובין אדם לחבירו.

נ"ב:
בעניין הקושיא מדוע הוזכר דין 'בקשת מחילה' דווקא בעריו"כ, חשבתי לתרץ בפשטות שהיות וכבר כתב הרמב"ם שעלינו להחזיק את עצמנו כ'בינוניים', הרי שסתם אדם מישראל הינו בחזקת 'בינוני' וממילא נחתם דינו דווקא ביוהכ"פ, וע"כ עריו"כ הוא הזמן העיקרי לבקשת מחילה עבורנו (ויש לדון אם המקדים לא הפסיד, או שעדיין מחוייב לבקש נמי בעריו"כ).[/quote]

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' ספטמבר 16, 2018 9:40 pm

גם אני הקטן מבקש מחילה מכל מי שנפגע ממה שכתבתי באתרא קדישא הדין

כדכד

Re: בקשת מחילה מחברי הפורום

הודעהעל ידי כדכד » ב' אוקטובר 07, 2019 6:08 pm

כדכד כתב:
כדכד כתב:אני מבקש מחילה באם פגעתי או ציערתי מישהו או כתבתי עליו או איו באופן שאינו מתאים או שנפגע ממנו ואם יש מישהו שנפגע אישית אשמח אם יכתוב לי באישי

אני כופל את בקשת המחילה גם השנה

אני משלש את הבקשה גם השנה

היא שיחתי

הודעהעל ידי היא שיחתי » ג' אוקטובר 08, 2019 3:27 pm

גם אנוכי אבקש את מחילת באי המקום הזה, ובפרט אבקש ממי שנפגע ממני בשנה זו באשכול על חבורות המקרא

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » ג' אוקטובר 08, 2019 3:36 pm

מצטרף לבקשת המחילה, בכל נושא ומכל יהודי באשר הוא שם

ביקורת תהיה

הודעהעל ידי ביקורת תהיה » ה' אוקטובר 10, 2019 3:04 am

מענה איש כתב:לענין אם מועילה בקשת סליחה כאשר הנפגע אינו יודע מי הפוגע, לכאו' הוא יותר קל למחול, משום שאינו יודע מי פגע בו.
דומה כי נהפוך הוא, טבע האדם להיפגע מפגיעה אנונימית במדה רבה יותר מאשר מפגיעת בעל פרצוף.
תדע, שחייבה התורה תשלומי כפל לגנב ולא לגזלן.
ואע"פ שריב"ז נתן טעם לדבר על דרך המוסר ('זֶה הִשְׁוָה כְּבוֹד עֶבֶד לִכְבוֹד קוֹנוֹ, וְזֶה לֹא הִשְׁוָה כְּבוֹד עֶבֶד לִכְבוֹד קוֹנוֹ, כִּבְיָכוֹל עָשָׂה עַיִן שֶׁל מַטָּה כְּאִלּוּ אֵינָהּ רוֹאָה וְאֹזֶן שֶׁל מַטָּה כְּאִלּוּ אֵינָהּ שׁוֹמַעַת'), מכל מקום עדיין יש לתת טעם מפני מה החמירה תורה בשומר שטוען טענת גנב משומר שטוען טענת גזלן.
אלא נראה כי בפשטות טעם הדבר הוא, כי פגיעת ברנש גלוי ומוכר קלה יחסית לפגיעת ברנש אלמוני עלום־דמות, אשר מכאיבה ומתסכלת את נפש האדם עד אין קץ. (שמעתי מהחכם השלם רבי יחיאל משה ורטהיימר)

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ה' אוקטובר 10, 2019 12:56 pm

אמנם יום כיפור כבר עבר, אבל אצטרף גם אני לבקשת המחילה הכללית - הן כחבר והן כמנהל.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אסף128 ו־ 15 אורחים