מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

שייך ייעוץ אישי ?

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
אש משמים

שייך ייעוץ אישי ?

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 11:55 am

איך שייך לשאול רב שאלות אישיות עם נפק"מ גדולות כאשר הרב אינו יודע את כל נטיות נפשו של השואל של אשתו ושל שאר משפחתו הרחבה?? הרי יש כ"כ הרבה פרטים שמשפיעים על האדם וכל אדם מגיב לכל פרט בצורה שונה ולפעמים קיצונית ומה המקום לרב שאינו יכול לתפוס את כל הפרטים הנ"ל לענות לשאלת השואל???
איך באמת הרבנים רובם ככולם עונים בביטחון גדול לשואל בלי לדעת כמעט כלום עליו???
גם מדריכי חתנים וכיוצ"ב ועל כל אדם שמייעץ/קובע מה צריך לעשות, איך אפשר לעשות זאת???
לדוגמא, לשאול רב על שידוך או מקצוע, לא שייך לענות בלי לדעת הכל על השואל, גם אם השואל מנסה לחשוף את כל כולו לפני הרב, עדיין רחוק מאוד שהשואל בעצמו יודע ממה הוא מושפע וכמה. א"כ איך שייך לתת תשובות ברורות כל כך??
(נא לא לענות תשובות בסגנון רוה"ק וכדו')

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: שייך ייעוץ אישי ?

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' יולי 02, 2017 11:58 am

אם אתה לא רוצה תשובות בסגנון רוה"ק או סייעתא דשמיא. אז בעצם למה אתה מצפה? ברור שאי אפשר וזהו הרי הסברת את זה באר היטב.

רק אולי כוונתך לשאול מה קורה אם הרב כן שומע הרבה מאד פרטים רק הטענה היא עקרונית דלמא יש עוד דברים ?

משה ובני ישראל

הודעהעל ידי משה ובני ישראל » א' יולי 02, 2017 12:03 pm

אצל צדיקים אמיתיים התשובה היא כן בסגנון שאתה לא רוצה לשמוע. או משהו דומה. מה לעשות. כל אחד והאמונת חכמים שלו. ומי שלא צדיק אמיתי, באמת טיפש מי שהולך אליו.

חבר פורום אוצר החכמה

הודעהעל ידי חבר פורום אוצר החכמה » א' יולי 02, 2017 12:10 pm

וכשעקרת הבית שואלת את בעלה לגבי ילד שלא מרגיש טוב האם נראה לו שצריך להביא את הילד לרופא או שזה שום דבר, איך אפשר לענות?

''נא לא לענות תשובות בסגנון רוה''ק וכדו''', משמע שבעצם לא באת לשאול מהו דעת החברים, אלא שברור בעיניך שאי אפשר לענות שאלות כאלה, וברצונך להביע דעתך נגד הנוהגים כן.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 12:21 pm

אוצר החכמה כתב:אם אתה לא רוצה תשובות בסגנון רוה"ק או סייעתא דשמיא. אז בעצם למה אתה מצפה? ברור שאי אפשר וזהו הרי הסברת את זה באר היטב.

רק אולי כוונתך לשאול מה קורה אם הרב כן שומע הרבה מאד פרטים רק הטענה היא עקרונית דלמא יש עוד דברים ?

אני פשוט לא חושב שהעניין מספיק ברור לכולם ובאמת ה'עולם' רץ לשאול כל דבר וחשבתי לעצמי אולי יש דברים בגו.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 12:23 pm

משה ובני ישראל כתב:אצל צדיקים אמיתיים התשובה היא כן בסגנון שאתה לא רוצה לשמוע. או משהו דומה. מה לעשות. כל אחד והאמונת חכמים שלו. ומי שלא צדיק אמיתי, באמת טיפש מי שהולך אליו.

מי שחושב שיש היום רוה"ק כמו לחמניות באנג'ל יכול לשאול אך מי שיודע מה מצב הדור אינו יכול לשאול כמעט.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 12:25 pm

חבר פורום אוצר החכמה כתב:וכשעקרת הבית שואלת את בעלה לגבי ילד שלא מרגיש טוב האם נראה לו שצריך להביא את הילד לרופא או שזה שום דבר, איך אפשר לענות?

''נא לא לענות תשובות בסגנון רוה''ק וכדו''', משמע שבעצם לא באת לשאול מהו דעת החברים, אלא שברור בעיניך שאי אפשר לענות שאלות כאלה, וברצונך להביע דעתך נגד הנוהגים כן.

א. אין זה כ"כ נפק"מ אם ילך לרופא או לא כמו איפה לקנות דירה ולמי להינשא!!
ב. אכן ברור בעיני שקשה מאוד מאוד לענות תשובות החלטיות כמו שכל רב או יועץ עונה היום!

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 12:27 pm

השאלה היא יותר על הרבנים האיך הם עונים מאשר על ה'עולם' האיך הולך לשאול, הרבנים הרי יותר פקחים מה'עולם' ?

בערל

הודעהעל ידי בערל » א' יולי 02, 2017 12:28 pm

אש משמים כתב:מי שחושב שיש היום רוה"ק כמו לחמניות באנג'ל יכול לשאול אך מי שיודע מה מצב הדור אינו יכול לשאול כמעט.

אמר רבי חייא בר אבא אמר רבי יוחנן ראה הקב"ה שצדיקים מועטין עמד ושתלן בכל דור ודור (יומא לח:)

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 12:29 pm

בערל כתב:
אש משמים כתב:מי שחושב שיש היום רוה"ק כמו לחמניות באנג'ל יכול לשאול אך מי שיודע מה מצב הדור אינו יכול לשאול כמעט.

אמר רבי חייא בר אבא אמר רבי יוחנן ראה הקב"ה שצדיקים מועטין עמד ושתלן בכל דור ודור (יומא לח:)

חבר פורום אוצר החכמה

הודעהעל ידי חבר פורום אוצר החכמה » א' יולי 02, 2017 12:29 pm

אש משמים כתב:א. אין זה כ"כ נפק"מ אם ילך לרופא או לא כמו איפה לקנות דירה ולמי להינשא!!

וכי לא קורה שהאבא עונה שזה כלום ואין צריך ללכת לרופא ואח''כ מתברר שכן צריך ללכת לרופא ואיחרו את המועד?!

משה ובני ישראל

הודעהעל ידי משה ובני ישראל » א' יולי 02, 2017 12:34 pm

בערל כתב:

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 12:35 pm

חבר פורום אוצר החכמה כתב:
אש משמים כתב:א. אין זה כ"כ נפק"מ אם ילך לרופא או לא כמו איפה לקנות דירה ולמי להינשא!!

וכי לא קורה שהאבא עונה שזה כלום ואין צריך ללכת לרופא ואח''כ מתברר שכן צריך ללכת לרופא ואיחרו את המועד?!

לא ידוע לי על אנשים שעונים בביטחון עצמי כ"כ גבוה על כל דבר ובאמת אב שענה בביטחון ש'זה כלום' הוא שוטה.
נכתב לעיל:
השאלה היא יותר על הרבנים האיך הם עונים מאשר על ה'עולם' האיך הולך לשאול, הרבנים הרי יותר פקחים מה'עולם' ?

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 12:35 pm

משה ובני ישראל כתב:
בערל כתב:

חבר פורום אוצר החכמה

הודעהעל ידי חבר פורום אוצר החכמה » א' יולי 02, 2017 12:43 pm

אש משמים כתב:השאלה היא יותר על הרבנים האיך הם עונים מאשר על ה'עולם' האיך הולך לשאול, הרבנים הרי יותר פקחים מה'עולם' ?

צריך לעשות אשכול מיוחד לרכז שאלות על רבנים (פקחים)...
ככה בגלוי לא במרומז

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 1:35 pm

מה אתה רוצה ?
שום דבר לא מרומז !
ישנה שאלה פשוטה, איך שייך בכלל לייעץ לאדם אחר כשהוא מורכב מכ"כ הרבה חלקים ונטיות??

(אין שום כוונה לזלזל בשום רב שהוא אלא זו שאלה כללית, אך כתבתי שהרבנים שהם באמת פקחים צריכים אולי לענות בצורה פחות קובעת)

בערל

הודעהעל ידי בערל » א' יולי 02, 2017 2:03 pm

אש משמים כתב:איך שייך לשאול רב שאלות אישיות עם נפק"מ גדולות כאשר הרב אינו יודע את כל נטיות נפשו של השואל של אשתו ושל שאר משפחתו הרחבה?? הרי יש כ"כ הרבה פרטים שמשפיעים על האדם וכל אדם מגיב לכל פרט בצורה שונה ולפעמים קיצונית ומה המקום לרב שאינו יכול לתפוס את כל הפרטים הנ"ל לענות לשאלת השואל???
איך באמת הרבנים רובם ככולם עונים בביטחון גדול לשואל בלי לדעת כמעט כלום עליו???
גם מדריכי חתנים וכיוצ"ב ועל כל אדם שמייעץ/קובע מה צריך לעשות, איך אפשר לעשות זאת???
לדוגמא, לשאול רב על שידוך או מקצוע, לא שייך לענות בלי לדעת הכל על השואל, גם אם השואל מנסה לחשוף את כל כולו לפני הרב, עדיין רחוק מאוד שהשואל בעצמו יודע ממה הוא מושפע וכמה. א"כ איך שייך לתת תשובות ברורות כל כך??

ישנה שאלה פשוטה, איך שייך בכלל לייעץ לאדם אחר כשהוא מורכב מכ"כ הרבה חלקים ונטיות??

לפי דבריך זה לא קשור לרבנים,
גם היועצים והפתיחוליגנים לא יכולים לדעת את כל נטיות נפשו ואת כל הפרטים וכו', ועוד יותר גם רוב האנשים לא מכירים את עצמם, את כל נטיות נפשם וב"ב וכו', ורק בגלל זה הולכים לרבנים שלהם יש דעת תורה (ולא דעת עצמם) וממילא יש להם סייעתא דשמיא לענות לשואליהם דבר, וכל הנוטל עצה מן הזקנים (זה שקנה חכמה) אינו נכשל.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 2:19 pm

נכון, זו באמת השאלה.
נראה בעיני שהאדם מכיר את עצמו טוב יותר מכל אחד אחר ולכן צריך האדם בעצמו לחשוב טוב ולהתייעץ בעצמו ולשאול אחרים, אך לא להטיל את הכל על אחרים ולקוות שלא יכשל.
ועוד עיקר השאלה כפי שכתבתי היא איך כולם עונים בכזו ביטחה בעצמם ולא נזהרים יותר ואומרים על דרך ספק.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' יולי 02, 2017 2:26 pm

מדבריך אני מבין שכמו ששאלתי בהתחלה הנושא הוא שאתה מערער בכלל על התייעצות עם אחרים.

מדובר פה בשאלה מציאותית פשוטה האם בסופו של דבר אחרי כל החסרונות שמנית יש תועלת בהתייעצות עם אחרים. או במילים אחרות מה יותר גרוע להתייעץ עם אחרים אע"פ שאינם יודעים את כל הפרטים או להתייעץ בעיקר עם עצמך שאמנם אולי אתה יודע את כל הפרטים אבל נקודת המבט מאד משוחדת ומטעה.

אני משער שכמו בכל שאלה מורכבת גם התשובה על זה תלויה בדעות בני אדם ויהיו שיעדיפו את האפשרות השנייה שאתה מעלה היינו שאדם יחליט בעיקר לבדו, אבל לעומת זאת אחרים יחשבו שיתרון ההתייעצות עם אחר הוא גדול וגובר על החיסרון ובפרט אם אותו אדם חכם ונבון.

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » א' יולי 02, 2017 2:33 pm

שמעתי על אחד שהלך להתייעץ עם מקובל מהצפון,על איזה עסק תחילה כחסיד צאנז פנה לרבו,ורבו אומר לו במחילה אני לא מבין בעסק הזה,לאח"מ הלך למקובל הנ"ל הלה אמר לו בהצלחה "עלי".ולבסוף התרושש מכל ממונו.
שאלה מרכזית עד כמה יש עניין של אמונת חכמים ומה ההגדרה של חכם.נושא עמום.
נערך לאחרונה על ידי עובדיה חן ב א' יולי 02, 2017 2:36 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

בערל

הודעהעל ידי בערל » א' יולי 02, 2017 2:34 pm

מה ששאלת על הרבנים תשאל אותם אישית (לא נראה לי שהם משוטטים כאן) ואולי באמת תקבל תשובה איכותית.
קבצים מצורפים
מדרש תהלים.JPG
מדרש תהלים.JPG (92.1 KiB) נצפה 9250 פעמים

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » א' יולי 02, 2017 2:52 pm

המדרש הזה, אם ללמוד ממנו, תומך דווקא בשאלות שמעורר אש משמים יותר מאשר בתשובות שהוצעו כאן בעניין רבנים. שכן המדרש הזה מציג מציאות שהיה משהו מיוחד בר"א בן ערך שהיתה עצתו מתקיימת, ונראה שלא היו הולכים להתייעץ עם כל הרבנים והגדולים של דורו. כך שהמסקנה הפשוטה היא שלפעמים יש מישהו שיש לו סגולה מיוחדת שעצותיו לש"ש והם מתקיימות אבל שאר הרבנים לא. ואם כך בדורו של ר"א בן ערך ק"ו לדורות מאוחרים.

עולה מן הארץ

הודעהעל ידי עולה מן הארץ » א' יולי 02, 2017 2:54 pm

עיין אבן שלמה פרק ד כב

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 2:59 pm

אוצר החכמה כתב:מדבריך אני מבין שכמו ששאלתי בהתחלה הנושא הוא שאתה מערער בכלל על התייעצות עם אחרים.

מדובר פה בשאלה מציאותית פשוטה האם בסופו של דבר אחרי כל החסרונות שמנית יש תועלת בהתייעצות עם אחרים. או במילים אחרות מה יותר גרוע להתייעץ עם אחרים אע"פ שאינם יודעים את כל הפרטים או להתייעץ בעיקר עם עצמך שאמנם אולי אתה יודע את כל הפרטים אבל נקודת המבט מאד משוחדת ומטעה.

אני משער שכמו בכל שאלה מורכבת גם התשובה על זה תלויה בדעות בני אדם ויהיו שיעדיפו את האפשרות השנייה שאתה מעלה היינו שאדם יחליט בעיקר לבדו, אבל לעומת זאת אחרים יחשבו שיתרון ההתייעצות עם אחר הוא גדול וגובר על החיסרון ובפרט אם אותו אדם חכם ונבון.

שוב, עיקר השאלה היא איך כל המייעצים אומרים/קובעים בצורה כ"כ ברורה ולא אומרים על דרך 'נראה' ו'אפשר'?
יש לי הרגשה שגדולי הדורות הקודמים (לא אדמו"רים) ענו בצורה של ייעוץ ולא קביעה, לא?

חבר פורום אוצר החכמה

הודעהעל ידי חבר פורום אוצר החכמה » א' יולי 02, 2017 3:02 pm

פעם ראשון שאני שומע שאין עונים בדרך אפשר ונראה
כנראה יש ויש

בערל

הודעהעל ידי בערל » א' יולי 02, 2017 3:11 pm

המעיין כתב:המדרש הזה, אם ללמוד ממנו, תומך דווקא בשאלות שמעורר אש משמים יותר מאשר בתשובות שהוצעו כאן בעניין רבנים. שכן המדרש הזה מציג מציאות שהיה משהו מיוחד בר"א בן ערך שהיתה עצתו מתקיימת, ונראה שלא היו הולכים להתייעץ עם כל הרבנים והגדולים של דורו. כך שהמסקנה הפשוטה היא שלפעמים יש מישהו שיש לו סגולה מיוחדת שעצותיו לש"ש והם מתקיימות אבל שאר הרבנים לא. ואם כך בדורו של ר"א בן ערך ק"ו לדורות מאוחרים.

רבי אלעזר מלמד שכל עצה שהיא לשם שמים סופה להתקיים

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » א' יולי 02, 2017 3:19 pm

על זה כבר כתב ר' חיים ויטאל. שאחרי שר' מאיר העיד שכל מי שלומד תורה לשמה מגלים לו רזי תורה, כנראה שמי שלא מגלים לו לא לומד כ"כ תורה לשמה.
ולעניינינו זה בדיוק מה שהסברתי שכנראה שכדי שסגולה נפלאה זו תעבוד שכל העצות יתקיימו צריך איזה לשם שמים מיוחד שאפילו בדורו של ר"א בן ערך לא כולם היה בהם מעלה זו. ואנן מה נענה אבתרייהו.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 3:26 pm

חבר פורום אוצר החכמה כתב:פעם ראשון שאני שומע שאין עונים בדרך אפשר ונראה
כנראה יש ויש

לי כולם ללא יוצא מהכלל ענו בוודאות של 100% וכשניסיתי לשאול ולברר דחו אותי לגמרי, אחרי שב96% כולם טעו לחלוטין נשארתי לי ליועץ.

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » א' יולי 02, 2017 3:36 pm

חד וחלק!

בייחוד אהבתי את ה 96%. פונקט!.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » א' יולי 02, 2017 4:39 pm

אינני יודע אם זה יספק את מר ואם זה בכלל קשור לשאלה.
אני התיעצתי בנושאים אישיים עם רבנים גדולי תורה והיעוץ שלהם נתן לי כווני מחשבה חדשים שלא חשבתי עליהם בכלל.
לענ"ד מי שעמל שנים בתורה קונה שכל של תורה שבעזרתו יש לו מבט נכון יותר על החיים וכך הוא יכול לעזור להתמודד גם עם שאלות שאינן הלכתיות.
בסופו של דבר קבלתי עצותיהם והשתדלתי ליישמן ואינני מתחרט על כך אפילו לרגע.כבר אז אמרתי שע"ז נאמר שכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל.
כמו שמקובל לומר בשאלות הלכתיות שיש סיעתא דשמיא למי שנשאלה לפניו השאלה, כך יש גם סיעתא דשמיא בשאלות אלו, מה ישאל השואל ומה יענה העונה.

חבר פורום אוצר החכמה

הודעהעל ידי חבר פורום אוצר החכמה » א' יולי 02, 2017 4:40 pm

אש משמים כתב:לי כולם ללא יוצא מהכלל ענו בוודאות של 100% וכשניסיתי לשאול ולברר דחו אותי לגמרי, אחרי שב96% כולם טעו לחלוטין נשארתי לי ליועץ.

נו בקיצור מה אפשר לעשות כדי להציל את כלל ישראל מהרבנים?

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 7:01 pm

חבר פורום אוצר החכמה כתב:
אש משמים כתב:לי כולם ללא יוצא מהכלל ענו בוודאות של 100% וכשניסיתי לשאול ולברר דחו אותי לגמרי, אחרי שב96% כולם טעו לחלוטין נשארתי לי ליועץ.

נו בקיצור מה אפשר לעשות כדי להציל את כלל ישראל מהרבנים?

? ? ?

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 7:07 pm

כדכד כתב:אינני יודע אם זה יספק את מר ואם זה בכלל קשור לשאלה.
אני התיעצתי בנושאים אישיים עם רבנים גדולי תורה והיעוץ שלהם נתן לי כווני מחשבה חדשים שלא חשבתי עליהם בכלל.
לענ"ד מי שעמל שנים בתורה קונה שכל של תורה שבעזרתו יש לו מבט נכון יותר על החיים וכך הוא יכול לעזור להתמודד גם עם שאלות שאינן הלכתיות.
בסופו של דבר קבלתי עצותיהם והשתדלתי ליישמן ואינני מתחרט על כך אפילו לרגע.כבר אז אמרתי שע"ז נאמר שכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל.
כמו שמקובל לומר בשאלות הלכתיות שיש סיעתא דשמיא למי שנשאלה לפניו השאלה, כך יש גם סיעתא דשמיא בשאלות אלו, מה ישאל השואל ומה יענה העונה.

לקבל כיווני מחשבה וייעוץ ברי זה מצויין ומבורך מאוד!
הבעיה שאני מציג היא, שהרבה רבנים,רמי"ם,משגיחים,יועצי נישואים,מדרכי חתנים,ראשי ישיבות,מו"צים,רבני שכונות וכו' וכו' קובעים את הייעוץ שלהם בצורה וודאית וברורה עם הבטחות שאין מאחוריהם כלום!!
זו סכנה לחיים, לשלום הבית, לנישואים מוצלחים, לעיסוק מתאים, לאזור מגורים טוב, ולעוד ועוד מכשולות של ממש!!

משה נטע

הודעהעל ידי משה נטע » א' יולי 02, 2017 7:09 pm

מה הבעיה להתייעץ ולשמוע מה דעת אדם שקנה חכמה בחיים שלו?

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 7:19 pm

הבעיה שאני מציג היא, שהרבה רבנים,רמי"ם,משגיחים,יועצי נישואים,מדרכי חתנים,ראשי ישיבות,מו"צים,רבני שכונות וכו' וכו' קובעים את הייעוץ שלהם בצורה וודאית וברורה עם הבטחות שאין מאחוריהם כלום!!

משה נטע

הודעהעל ידי משה נטע » א' יולי 02, 2017 7:26 pm

אש משמים כתב:
משה נטע כתב:מה הבעיה להתייעץ ולשמוע מה דעת אדם שקנה חכמה בחיים שלו?

זה כבר עניין של אדם עם עצמו איך הוא מחליט לקחת את הייעוץ של אותו אחד, כעובדה מוגמרת או המלצה.
וודאי שאם הוא לוקח את זה כעובדה לרוב הרי הוא טיפש משהו...

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 7:34 pm

כשמדריך חתנים (חשוב וידוע מאוד) קובע את דעתו בלי לנסות לשמוע את הצד השני ואחרי ששומע את הצד השני מאיים שאם לא ישמע בקולו יחרב ביתו ויאלץ להתגרש מניסיון של 100%, מה אפשר לצפות מחתן טרי שעוד לא התחתן??? שלא ישמע בקול המדריך החשוב והמנוסה???
(אותו חתן לא שמע לעצתו של המדריך והיה עם פחדים נוראיים, אך לאחר זמן כשסיפר את עצת המדריך לאשתו, אמרה שהיתה מתגרשת ממנו בוודאות עם היה שומע לעצתו!!!)

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' יולי 02, 2017 10:40 pm

תועלת הייעוץ היא פשוטה, שהרי האדם נוגע בדבר ויש לו נטיות שונות המעוורות את עיני שכלו, ואילו אדם אחר פחות משוחד, וכמאמר אין אדם חוטא ולא לו, ויכול לראות את האמת בצורה יותר נייטרלית.

היועצים שאני מכיר מאוד זהירים ולעולם לא יאמרו בצורה וודאית אלא רק יפתחו כיווני מחשבה, אולם לפעמים האדם כל כך מבולבל שהוא צריך שמישהו יחתוך לו בצורה ברורה מה לעשות אז יש כאלה שמוכנים לעזור לו ולהחליט במקומו.

ואגב, מקובל מצדיקים שבמקרה של ספק שקול לוקחים שלושה אנשים - לאו דוקא חכמים גדולים, העיקר שיהיו ידידים הרוצים בטובת השואל - ביחד ומציעים בפניהם את הספק ועושים כדעת הרוב ויש בזה כח גדול

משה ובני ישראל

הודעהעל ידי משה ובני ישראל » א' יולי 02, 2017 10:43 pm

חשוב להזכיר דבר אחד לפני הכל, אחרי הכל, באמצע הכל, וזה הכל. האמונה בה' ובהשגחתו הפרטית. יש גבולות ברורים להשתדלות כולל לייעוץ. מי שעשה באופן אחראי את מה שהוא צריך לעשות וגם התפלל כמובן, כל השאר זה השגחה פרטית וגזירה משמים. שלא יועיל יותר השתדלות ולא יפסיד כלום אם טעה בהשתדלות. ככה זה בפרנסה, בבריאות, בשלום בית ובכל השאר. ושוב נדגיש זה לפני הכל, אחרי הכל, באמצע הכל, והכל. מעתה אם אנו באים לדון על מינימום ההשתדלות שצריך לעשות, גם לגבי האם ואם מי להתיעץ, הדיון עכשיו כבר יותר רגוע. וכמובן עצה טובה לכולנו להגיע לאמונה ולרוגע בהכל. ללמוד כל שבוע "באר הפרשה" לר' מיילך שליט"א. ניתן להורדה מאתרי העלונים "לדעת" ו"בינינו".

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 02, 2017 11:04 pm

משה ובני ישראל כתב:חשוב להזכיר דבר אחד לפני הכל, אחרי הכל, באמצע הכל, וזה הכל. האמונה בה' ובהשגחתו הפרטית.

מישהו אמר שאין אמונה???

משה ובני ישראל כתב: יש גבולות ברורים להשתדלות כולל לייעוץ. מי שעשה באופן אחראי את מה שהוא צריך לעשות וגם התפלל כמובן, כל השאר זה השגחה פרטית וגזירה משמים. שלא יועיל יותר השתדלות ולא יפסיד כלום אם טעה בהשתדלות. ככה זה בפרנסה, בבריאות,בשלום בית ובכל השאר. ושוב נדגיש זה לפני הכל, אחרי הכל, באמצע הכל, והכל.

אנו מנסים להדגיש כיצד לפעול באופן אחראי הן לשואל והן למייעצים ולא לעשות לאנשים נזקים בלתי הפיכים בחיים!!

משה ובני ישראל כתב:מעתה אם אנו באים לדון על מינימום ההשתדלות שצריך לעשות, גם לגבי האם ואם מי להתיעץ,הדיון עכשיו כבר יותר רגוע.

אי אפשר לומר שאני רגוע כאשר מסתובבים בחורים ומתייעצים עם רבניהם על דברים חשובים ואילו אלו עונים ומייעצים וקובעים כיצד כל אחד צריך להיות היכן ומתי!!
אסור לומר 'אמונה' על כאלה דברים יש לתקן אותם מן השורש!!
לא ראיתי שעשו מינימום השתדלות להציל בחורים מהאינטרנט ואמרו שצריך להאמין, אלא פעלו ופועלים יומם וליל ע"ז אותו דבר צריך לתקן שאר עיוותים ובעיות בציבור וכן זה לענ"ד בעיה קשה ובעיקר סביב ענייני הנישואים.

משה ובני ישראל כתב:וכמובן עצה טובה לכולנו להגיע לאמונה ולרוגע בהכל. ללמוד כל שבוע "באר הפרשה" לר' מיילך שליט"א. ניתן להורדה מאתרי העלונים "לדעת" ו"בינינו".

ישנם מספיק ספרים באוצר הספרים היהודי בענייני אמונה קצת יותר עמוקים ומהותיים מעלונים למניהם, ומציע אני לקוראי העלונים לראות את הדברים מהשורש ולא לקרוא סיפורי מעשיות כדי לחזק את האמונה.
(איני מזלזל בשום רב, אך יש לומר את הדברים כהווייתם)

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 68 אורחים