מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

שאלה בדבר כינוס חברי הפורום...

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
צופר הנעמתי

Re: שאלה בדבר כינוס חברי הפורום...

הודעהעל ידי צופר הנעמתי » ה' יולי 13, 2017 7:55 pm

הרואה כתב:אני הייתי רוצה להיות בכנס כזה, "רואה ואינו נראה".
וברצינות, חושבני שהרבה אנשים שיפגשו אותי פנים מול פנים יש יקטלגו אותי לעמוד מסויים בקטלוג שלהם, ויקשה עלי לנהל דיון ענייני.
עם זאת הסקרנות שלי מושכת אותי עד מאד לראות את זיו פניהם של כמה מחכמי הפורום, ומאידך, לפגוש כמה אחרים פה לראות אם עשו להם כבר חאלאקה :).
למעשה מה החיסרון לערוך מפגשים כאלו, מי שלא רוצה לא חייב להשתתף.
ההערה לעיל לגבי ההפרדה - מאד מעניין אכן, לכאורה אם אשה תתעניין בפורום, אם יש לה שכל תציג את עצמה כאילו שהיא איש, ובמחשבה שניה מסתמא יש כאן כמה כאלו. אני לא :)...

לא אשה או לא עשו לך חלאקה?

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ה' יולי 13, 2017 8:23 pm

צופר הנעמתי כתב:
הרואה כתב:אני הייתי רוצה להיות בכנס כזה, "רואה ואינו נראה".
וברצינות, חושבני שהרבה אנשים שיפגשו אותי פנים מול פנים יש יקטלגו אותי לעמוד מסויים בקטלוג שלהם, ויקשה עלי לנהל דיון ענייני.
עם זאת הסקרנות שלי מושכת אותי עד מאד לראות את זיו פניהם של כמה מחכמי הפורום, ומאידך, לפגוש כמה אחרים פה לראות אם עשו להם כבר חאלאקה :).
למעשה מה החיסרון לערוך מפגשים כאלו, מי שלא רוצה לא חייב להשתתף.
ההערה לעיל לגבי ההפרדה - מאד מעניין אכן, לכאורה אם אשה תתעניין בפורום, אם יש לה שכל תציג את עצמה כאילו שהיא איש, ובמחשבה שניה מסתמא יש כאן כמה כאלו. אני לא :)...

לא אשה או לא עשו לך חלאקה?

יש סתירה בין שתי האפשרויות?

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » ה' יולי 13, 2017 8:32 pm

א גאליציאנער כתב:ולגבי ההפרדה לא הבנתי, האם יש שרוצים לרמוז שנשים כותבות גם כן כאן? (אף על פי שטכנית ייתכן אבל לא חשבתי כלל על היתכנות המציאות הזו...)

https://forum.otzar.org/memberlist.php? ... ile&u=4681
https://forum.otzar.org/memberlist.php? ... ile&u=5272

וראה עוד:
viewtopic.php?p=209048#p209048

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ה' יולי 13, 2017 8:44 pm

טוב שאשכול זה באספקלריא...

א גאליציאנער

הודעהעל ידי א גאליציאנער » ה' יולי 13, 2017 8:49 pm

מעט דבש כתב:
א גאליציאנער כתב:ולגבי ההפרדה לא הבנתי, האם יש שרוצים לרמוז שנשים כותבות גם כן כאן? (אף על פי שטכנית ייתכן אבל לא חשבתי כלל על היתכנות המציאות הזו...)

memberlist.php?mode=viewprofile&u=4681
memberlist.php?mode=viewprofile&u=5272

וראה עוד:
http://forum.otzar.org/viewtopic.php?p=209048#p209048

טוב... בוא נאמר שבמראה המקום האחרון וכן בכמה מהתגובות האחרונות היה מעט שוביניזם...
אבל אין כל כוונה לצמצם את הפורום בין קירות אלא לגרום למה שרחב וירטואלית להתרחב עוד יותר... למה מוציאים את הרעיון מהקשרו בגלל פחדים...
ועכשיו רק שמתי לב שהועבר האשכול לאספקלריא, ועלי לפרוש מייד אם כך... ברוכים תהיו כולם לאלוקי המערכה...
בברכה שלימה ונאמנה
א גאליציאנער

מנצפך

הודעהעל ידי מנצפך » ה' יולי 13, 2017 8:51 pm

מעט דבש כתב:

memberlist.php?mode=viewprofile&u=4681
memberlist.php?mode=viewprofile&u=5272

וראה עוד:
http://forum.otzar.org/viewtopic.php?p=209048#p209048

וראה עוד:
http://forum.otzar.org/viewtopic.php?p=196695#p298760
viewtopic.php?f=17&t=25593&p=301029#p304414
וכן כמה הודעות שם מעל זו
נערך לאחרונה על ידי מנצפך ב ד' אוגוסט 16, 2017 8:52 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ה' יולי 13, 2017 9:38 pm

אינני מבין מה צורך לכל הדיונים הללו.
יש הסבורים שראוי לעשות כזה כינוס, ויש הסבורים שלא. החפץ בכך - יארגן את הכינוס, ויזמין את כל החפצים בכך שיבואו גם המה, ומי שאינו חפץ לא יבוא, ושלום על ישראל.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' יולי 13, 2017 10:49 pm

יש להעיר שיש לא מעט מחברי הפורום שלא מהססים לחשוף את שמם:
יש כמה שהעלו חיבורים שלהם לפורום עם שמם המלא, יש גם כמה בודדים שכותבים בפורום תחת שמם האמיתי, יש שחשפו את שמותיהם בירחון 'האוצר' שיחי', ויש לא מעט שבהתכתבויות בתיבה האישית או דרך הדוא"ל לא חוששים לחשוף את שמותיהם.
כך שעקרונית העניין בכלל לא מופרך, אלא שלע"ע אינני מבין את התועלתיות שעשויה להיות בו.

יראה- שלם

הודעהעל ידי יראה- שלם » ה' יולי 20, 2017 8:57 pm

ואולי אלו הניקים המצביעים שלא לכנס את חברי הפורום אינם חפצים שאחרים יראו מי הם?

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ה' יולי 20, 2017 9:39 pm

יראה- שלם כתב:ואולי אלו הניקים המצביעים שלא לכנס את חברי הפורום אינם חפצים שאחרים יראו מי הם?

אבל הפתרון היותר טוב בשבילם הוא, כמו שכבר כתבתי למעלה, פשוט לא לבוא. מה איכפת להם שאחרים יבואו?

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » ו' יולי 21, 2017 9:51 am

איש גלילי כתב:
יראה- שלם כתב:ואולי אלו הניקים המצביעים שלא לכנס את חברי הפורום אינם חפצים שאחרים יראו מי הם?

אבל הפתרון היותר טוב בשבילם הוא, כמו שכבר כתבתי למעלה, פשוט לא לבוא. מה איכפת להם שאחרים יבואו?

מוגי לב !
תתחילו להתארגן!
בין הזמנים קרב ובא.
לא קשה למצוא מקום מפגש, אין צורך לשלוח הזמנות, המיקום יפורסם כאן, וכן אישורי השתתפות, והכינוס החשוב והמיוחל יצא לדרך.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ו' יולי 21, 2017 10:36 am

צריך לדעת היכן יותר נוח לכולם באיזור המרכז או ירושלים?
מה הזמן הכי נוח?
מה יעשו שם???

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » ו' יולי 21, 2017 10:38 am

אש משמים כתב:מה יעשו שם???

תגיד, מאיפה צנחת?
כבר כמה שבועות מתנהל כאן דיון כ"כ פורה על הענין, ואתה מגיע עכשיו עם שאלת תם שכזו?!

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ו' יולי 21, 2017 10:42 am

אש משמים כתב:צריך לדעת היכן יותר נוח לכולם באיזור המרכז או ירושלים?

דומני שהטוב ביותר, כל תושבי אזור בכינוס נפרד. בכל רחוב ורחוב, או אפילו כל בנין לעצמו, ועדיף היה כל בית לבדו. כך גם נפתור את שאר השאלות המעיקות.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ו' יולי 21, 2017 10:47 am

פלגינן...

ונשים מסכים בכל אזור שכל קבוצה תראה את שאר הקבוצות...

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ש' יולי 22, 2017 10:16 pm

הרעיון פורימי ומתעצם עם כל תגובה שבאשכול

ונתנו ידידים

הודעהעל ידי ונתנו ידידים » ש' יולי 22, 2017 11:30 pm

קו ירוק כתב:הרעיון פורימי ומתעצם עם כל תגובה שבאשכול

ולכן עד מחר בלילה עדיין מותר לדבר ע"ז! ואם ח"ו לא יבא הגאולה נצטרך לחכות עוד ט' ימים
[עד מתי חל הדין של משנכנס אב ממעטין בשמחה?]

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ש' יולי 22, 2017 11:39 pm

קו ירוק כתב:הרעיון פורימי ומתעצם עם כל תגובה שבאשכול

אז בכל זאת יש תקוה. אפשר להיפגש בפורים, השאלה אם פרזים או מוקפים...

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' יולי 23, 2017 3:15 am

עצה לחוששים להראות פניהם בכינוס הבעל"ט, לפתוח עכשיו ניק חדש ולבוא כבעלי הניק החדש.

סמל אישי של המשתמש
מאיר סובל
שם מלא: פלוני אלמוני

הודעהעל ידי מאיר סובל » ב' יולי 24, 2017 8:34 pm

אין שום דבר שאפשר ללבן במפגש ואי אפשר ללבן בלעדיו ע"י הפורום, ואם זה דבר שלא ניתן ליכתב בפורום כרגיל, אפשר לבחור את העמיתים להתכתב עמהם באותו ענין דרך התיבה האישית.
כינוס חברים נשמע לי ירידה ברמה ומתאים יותר לפורומים חברתיים של חולין בהם חברים רק משועממים.
במחילת כבוד המציע עשר מוני פעמים.

שעת הכושר

הודעהעל ידי שעת הכושר » ה' יולי 27, 2017 9:58 pm

אני חדש כאן בכתיבה, אבל ישן (יחסית) בצפיה ומעקב. מרשה לעצמי לומר משהו.
~~
לא מבין בשביל מה צריך כינוס, ומה זה יוסיף, אבל אולי צריך מידי פעם להתכנס וירטואלית, בשביל לחשוב ולתכנן מה אנחנו עושים כאן.
~~
האם הפורום הזה הוא תחליף לדפדוף מטופש בעיתון, או שהוא ממלא צורך של השגת ידע וחכמה.
~~
יש כאלו ניקים שעסוקים כאן בבילוי, ויש כאלו שיכולים לברך על הכתיבה שלהם "לעסוק בדברי תורה".
~~
מי יותר צודק, הראשונים או האחרונים, או אולי זה באמת תלוי את מי שואלים.
~~
תחשבו ע"ז, שהצורך להתבטל ולברבר הוא אולי חשוב מאד, אבל אפשר למצוא לו הרבה מקומות לפריקה וטעינה. ואילו לצורך החשוב עוד יותר, לשאול ולקבל תשובה, להסתפק ולהיעזר במידע, להחכים באמת, בהלכה / באגדה / בסברא / בחסידות / בהיסטוריה-יהודית / בדקדוק-המקרא / בקריאת-כת"י / ועוד, אין כרגע תחליף נגיש מוצלח יותר.
~~
גם אני חובש את ספסלי בית המדרש, ויש לי שכנים אברכים מופלגים שאני נעזר בהם הרבה פעמים, אבל זה בטח יביא תועלת אם יש פורום תורני אמיתי בו משתתפים חברים עם סגנונות שונים, זה בחסידות וזה בהלכה למעשה, הוא במחשאבע' וההוא בלומדע'ס, וביחד מחדדים זה את זה.
~~
אז בשביל מה כל הבלה-בלה-בלה הזה מסביב.
~~
ובסיום דרשתי הוירטואלית, ברצוני להודות למנהלי האתר העומדים על המשמר, לכותבים המצויינים המוסיפים תורה וחכמה, ו...למארגני הכינוס.
~~
תודה ולהתראות.

שייף נפיק

הודעהעל ידי שייף נפיק » א' יולי 30, 2017 12:59 am

שעת הכושר כתב:אני חדש כאן בכתיבה, אבל ישן (יחסית) בצפיה ומעקב. מרשה לעצמי לומר משהו.
~~
לא מבין בשביל מה צריך כינוס, ומה זה יוסיף, אבל אולי צריך מידי פעם להתכנס וירטואלית, בשביל לחשוב ולתכנן מה אנחנו עושים כאן.
~~
האם הפורום הזה הוא תחליף לדפדוף מטופש בעיתון, או שהוא ממלא צורך של השגת ידע וחכמה.
~~
יש כאלו ניקים שעסוקים כאן בבילוי, ויש כאלו שיכולים לברך על הכתיבה שלהם "לעסוק בדברי תורה".
~~
~~
תחשבו ע"ז, שהצורך להתבטל ולברבר הוא אולי חשוב מאד, אבל אפשר למצוא לו הרבה מקומות לפריקה וטעינה. ואילו לצורך החשוב עוד יותר, לשאול ולקבל תשובה, להסתפק ולהיעזר במידע, להחכים באמת, בהלכה / באגדה / בסברא / בחסידות / בהיסטוריה-יהודית / בדקדוק-המקרא / בקריאת-כת"י / ועוד, אין כרגע תחליף נגיש מוצלח יותר.
~~
גם אני חובש את ספסלי בית המדרש, ויש לי שכנים אברכים מופלגים שאני נעזר בהם הרבה פעמים, אבל זה בטח יביא תועלת אם יש פורום תורני אמיתי בו משתתפים חברים עם סגנונות שונים, זה בחסידות וזה בהלכה למעשה, הוא במחשאבע' וההוא בלומדע'ס, וביחד מחדדים זה את זה.
~~
~~
ובסיום דרשתי הוירטואלית, ברצוני להודות למנהלי האתר העומדים על המשמר, לכותבים המצויינים המוסיפים תורה וחכמה, ו...למארגני הכינוס.
~~
תודה ולהתראות.

אני הקטן מזדהה עם כל מילה של הרב הכותב.
הצטרפתי כדי לעסוק בדברי תורה ולא בשביל לנייס על ישיבת חברון, וכו', ,,,
הפורום הופך למקום למובטלים שמוצאים כאן מקום לשיעמום, ועד שמדברים על מה ראוי ומה לא ראוי, צריך לדבר על מה צריך לעסוק במקום זה ומה לא, ובכלל, מה יעשה הבן ולא יקרא מהכתובים כאן ונמצאת מבטל תורתם. וכעת אמר לי ת"ח מופלג ומוכשר שהיה מן הכותבים כאן ופרש מחמת אלו ודומיהם, ויודע באחרים כנ"ל שפרשו חבל על דאבדין. נחפשה... ונחקורה... ונשובה.
מצפה לישועת ה', ומחכה למנהלי אתרא הדין שיחכימו לסקל שדותיהם ולסלק אשכלות מרורות למו ויבשילו אשכלותיהם ענבים.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 30, 2017 1:01 am

שייף נפיק כתב:אני הקטן מזדהה עם כל מילה של הרב הכותב.
הצטרפתי כדי לעסוק בדברי תורה ולא בשביל לנייס על ישיבת חברון, וכו', ,,,
הפורום הופך למקום למובטלים שמוצאים כאן מקום לשיעמום, ועד שמדברים על מה ראוי ומה לא ראוי, צריך לדבר על מה צריך לעסוק במקום זה ומה לא, ובכלל, מה יעשה הבן ולא יקרא מהכתובים כאן ונמצאת מבטל תורתם. וכעת אמר לי ת"ח מופלג ומוכשר שהיה מן הכותבים כאן ופרש מחמת אלו ודומיהם, ויודע באחרים כנ"ל שפרשו חבל על דאבדין. נחפשה... ונחקורה... ונשובה.
מצפה לישועת ה', ומחכה למנהלי אתרא הדין שיחכימו לסקל שדותיהם ולסלק אשכלות מרורות למו ויבשילו אשכלותיהם ענבים.

גא"מ

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » א' יולי 30, 2017 1:28 am

גא''מ

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » א' יולי 30, 2017 6:01 am

שעת הכושר כתב:אני חדש כאן בכתיבה, אבל ישן (יחסית) בצפיה ומעקב. מרשה לעצמי לומר משהו.
~~
~~
~~
~~
~~
~~
~~
~~
~~
תודה ולהתראות.

מזה ומזה אל תנח ידך מי שלא רוצה שלא יקרא.

חבר פורום אוצר החכמה

הודעהעל ידי חבר פורום אוצר החכמה » א' יולי 30, 2017 7:12 am

~~
~~
~~
~~
~~
~~
~~
~~
~~
תודה ולהתראות.

צודק. הרי המקום נקרא פורום אוצר ה''חכמה''.

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » א' יולי 30, 2017 7:31 am

מזה ומזה אל תנח ידך מי שלא רוצה שלא יקרא.[/quote]

טוֹב אֲשֶׁר תֶּאֱחֹז בָּזֶה וְגַם מִזֶּה אַל תַּנַּח אֶת יָדֶךָ כִּי יְרֵא אֱלֹהִים יֵצֵא אֶת כֻּלָּם.

טוב אשר תאחז בזה - זה מקרא, וגם מזה אל תנח ידך - זו משנה, כי ירא אלהים יצא את כולם, כגון ר' אבהו בקסרין עג) [מ"ר]:

שעת הכושר

הודעהעל ידי שעת הכושר » א' יולי 30, 2017 2:47 pm

מחילה, אולי קצת הגזמנו בקטע של הביקורת.

הרי המנהלים שליט"א קבעו חלוקה מסודרת בין עניני חינוך והר הבית ואספקלריות, ובין בתי התלמוד והמדרש, אז מי שלא רוצה להתבטל, הרשות (והחובה והזכות) בידו.

אלא מאי, זה כבר התפקיד של המשתתפים והכותבים כאן, לעורר ענין בבתי התלמוד והמדרשות, בעיוני התפילות והמקראות, ובכך לעשות "ביטול ברוב" מוחלט על ההבלים המגיחים פה ושם.

באמת לא מתאים שאשכולות טפלים יצברו תאוצה, ואילו תורה עצמה תהיה מונחת בקרן זוית, במספר צפיות ותגובות דליל למדי.

הרבו פעלים לתורה!

אבא יודן

הודעהעל ידי אבא יודן » ד' אוקטובר 04, 2017 4:06 pm

יש לי רעיון נפלא והכל שלום
הכנס יתקיים בזמן קבוע מראש
כל חבר מחברי הפורום יהיה נכון בביתו אל מול המחשב שלו
ואז יגיע מנה מכובדת על ידי הדואר לכל חברינו אל כל קצוות תבל ולכל ארצות הגולה
וכל הניקים ירחצו ידיהם,לנטילת ידים בזמן אחיד
ואז ניק אלמוני יפתח המעמד בכתיבת הנאום שלו
וניק אלמוני יתכבד בכתיבת נאמו כיושב ראש
ניק פלוני יכתב הדרשה הראשונה