מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

נטורי קרתא קיצוני - דינם והשתמשות בספרים שלהם

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
אשר177

Re: נטורי קרתא קיצוני - דינם והשתמשות בספרים שלהם

הודעהעל ידי אשר177 » א' נובמבר 19, 2017 11:20 am

אב בבינה כתב:
משולש כתב:הסברנו באשכול אחר שכנראה עיקר הבעיה היא ההתיישבות "בדווקא" לשם כיבוש וכדי "לתפוס" את השטח, (שזו מטרתן של הרבה אם לא רוב ההתנחלויות). התיישבות שנעשתה בגלל צורך אמיתי למגורים כמו ביתר ודומותיה אינה בכלל הזה לפי רוב גדולי ישראל.
וחבל שכל הזמן מערבבים בין חיבת הארץ לבין חיבת השלטון האפיקורסי ששולט בה לצערנו כעת. ומי ששונא את הציונים שונאי השם מציירים אותו כאילו הוא שונא את ארץ ישראל.

אולי תסביר למה אם ההתנחלויות נעשה שלא לשמה אינו מרגיז הערבים?
כשהם אומרים שרוצים לחזור לגבולי 67 הכוונה חוץ מביתר?
ואולי יש לומר שכיון שקי"ל מצוות צריכות כוונה, אם יושבים שם שלא לשם כיבוש, לא עברו האיסור של מצות כיבוש א"י.

אף ערבי לא אומר שרוצים לחזור לגבולות 67. הכל דמיונות של יהודים.

אראל

הודעהעל ידי אראל » א' נובמבר 19, 2017 4:52 pm

חיימשה כתב:הנשמע כזאת, יהודי שלא ביקר מעולם בארץ ישראל? ועוד מחווה דעות בעניין בעניין ארץ־ישראל?

גם הבעש"ט לא ביקר מעולם בארץ ישראל
ולא עוד, אלא גם האדמו"ר מליובאוויטש [אשר קצת מחסידיו ראו בו כמלך המשיח] לא ביקר מעולם בארץ ישראל, וגודל פעולותיו ומעשיו הכבירים שפעל ועשה עבור ארץ ישראל ובפרט עבור שלימות הארץ, הלא הם כתובים על ספר דברי הימים למלכי חב"ד ונשיאיהם

ואפשר שבימינו אלה אחר שזכינו לאורו של 'גוגל-איערטה' google earth הרי יכולים לראות את כל הארץ כולה על ה'כלי', ואולי יש בה איזה סרך מצוה של ישוב א"י, או קרוב לזה.......

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » א' נובמבר 19, 2017 4:54 pm

אראל כתב:גם הבעש"ט לא ביקר מעולם בארץ ישראל

אני מקווה שגם השתדלות לעלות לארץ ישראל עשית כמו הבעש"ט.

אראל

הודעהעל ידי אראל » א' נובמבר 19, 2017 4:56 pm

איש גלילי כתב:
אראל כתב:גם הבעש"ט לא ביקר מעולם בארץ ישראל

אני מקווה שגם השתדלות לעלות לארץ ישראל עשית כמו הבעש"ט.

כן, אבדתי את כל המדרגות שלי בדיוק כמו הבעש"ט......

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » א' נובמבר 19, 2017 5:01 pm

אראל כתב:
איש גלילי כתב:לו יהי כדבריך. שאלתי היתה למי שאוסר את היישוב ב'שטחים' (כן, כולל ביתר), והתקפתי היתה כנגד מי שהתפאר לאמר שמעולם לא ביקר בארה"ק אע"פ שאבותיו היו מיושבי ארה"ק.

סתם מחרחר ריב, אין כאן התפארות ולא כלום, כתבת לי אודות ביהמ"ד עזרת תורה סאקמיר [כאילו רצית לתקוף אותי על שאני משתייך להסאטמארים] ע"ז עניתי לך שלא הייתי מעולם בארץ ישראל, ופשוט הוא

וזאת למודעי, כשכתבתי על אודות ביהמ"ד של סאקמער בעזרת תורה לא התכונתי לתקוף את כת"ר כלל, אלא לדחות את תשובתו. אני אמרתי מתחילה (בהערת אגב) שמאה שערים היא מההתנחלויות הראשונות בארה"ק (ובזה כשל לוגי באלה היושבים שם ומתעבים את היישוב במקומות שהוריש לנו השי"ת בתשכ"ז), כת"ר העיר שהתנחלות פירושה מקום שנכבש בכח הזרוע ומשא"כ מאה שערים שנקנתה בכסף מלא (כמו הבתים המפורסמים בחברון), וע"ז השבתי שאם הדיון אינו לפי הסכנה והרגזת הישמעאלים אלא לפי כיבוש בכח הזרוע - באה קושיא אחרת על בעלי אותה השיטה, בית המדרש של סאקמער בעזרת תורה.
וה' יזכך בקרוב לשבת בארצו הקדושה לאכול מפריה ולשבוע מטובה (כדברי הב"ח), ולברכו עליהם בקדושה ובטהרה (כדברי הב"י).

אראל

הודעהעל ידי אראל » א' נובמבר 19, 2017 5:07 pm

איש גלילי כתב:
אראל כתב:
איש גלילי כתב:לו יהי כדבריך. שאלתי היתה למי שאוסר את היישוב ב'שטחים' (כן, כולל ביתר), והתקפתי היתה כנגד מי שהתפאר לאמר שמעולם לא ביקר בארה"ק אע"פ שאבותיו היו מיושבי ארה"ק.

סתם מחרחר ריב, אין כאן התפארות ולא כלום, כתבת לי אודות ביהמ"ד עזרת תורה סאקמיר [כאילו רצית לתקוף אותי על שאני משתייך להסאטמארים] ע"ז עניתי לך שלא הייתי מעולם בארץ ישראל, ופשוט הוא

וה' יזכך בקרוב לשבת בארצו הקדושה לאכול מפריה ולשבוע מטובה (כדברי הב"ח), ולברכו עליהם בקדושה ובטהרה (כדברי הב"י).

אמן, ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים ע"י מלך המשיח במהרה דידן

יענקלה המשיב

הודעהעל ידי יענקלה המשיב » א' נובמבר 26, 2017 8:17 pm

לידיעה בעלמא -איני מתערב בכל הדיון כאן - התמונה הנ"ל הוא מהבונקר של משמרת היהדות שנמצאת תחת ביתו של מוט'ל הירש (ולא של ישראל מאיר המו"ל של הסידור) ברחוב עין יעקב שזה מקום התכנסות לאוסף של כמה גרושים ובעלי תשובות תמהוניים ופרובוקטרים וכלל לא מתקיימות שם תפילות . ואינה קשורה לבתי הכנסת הרשמיים של נטו"ק שהם "אהל שרה" שברחוב בלכר ו"תורה ויראה" שברחוב בעל התניא שם לא תמצא שום דגל פלסטיני וכדו'.
נ.ב. אני לא נמנה על פלגי נטו"ק אבל אני תושב מא"ש והשתעשעתי בכל הדיון הזה סביב התמונה.

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ג' נובמבר 28, 2017 12:08 pm

אולי כבר העלו לכאן את הסרטון. מה יש להוסיף.
לצפיה

משולש

הודעהעל ידי משולש » ג' נובמבר 28, 2017 1:05 pm

פלגינן כתב:אולי כבר העלו לכאן את הסרטון. מה יש להוסיף.
לצפיה

יש להוסיף את מה שמונח לי מהזכרון, שהגרי"ז אמר שמכוין בברכת המינים על מלכות זדון של הציונים. (אם מופיע אז בספר "הרב מבריסק" של מלר) ואינו רחוק כ"כ מהנואם הנ"ל.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ג' נובמבר 28, 2017 1:09 pm

יענקלה המשיב כתב:לידיעה בעלמא -איני מתערב בכל הדיון כאן - התמונה הנ"ל הוא מהבונקר של משמרת היהדות שנמצאת תחת ביתו של מוט'ל הירש (ולא של ישראל מאיר המו"ל של הסידור) ברחוב עין יעקב שזה מקום התכנסות לאוסף של כמה גרושים ובעלי תשובות תמהוניים ופרובוקטרים וכלל לא מתקיימות שם תפילות . ואינה קשורה לבתי הכנסת הרשמיים של נטו"ק שהם "אהל שרה" שברחוב בלכר ו"תורה ויראה" שברחוב בעל התניא שם לא תמצא שום דגל פלסטיני וכדו'.
נ.ב. אני לא נמנה על פלגי נטו"ק אבל אני תושב מא"ש והשתעשעתי בכל הדיון הזה סביב התמונה.

איש גלילי כתב:
משולש כתב:רק מביאים תמונה וכותבים שזה מבית כנסת נטו"ק. אכן "ראיה ניצחת".

היות שאני הוא שהבאתי את התמונה, הנני להדגיש שוב את אשר כתבתי, אינני אלא כשליח להעלות תמונה ששלח לי ת"ח מופלג אחד, וכמדומני שהוא בעצמו צילם את התמונה. אני אישית ביקרתי בביהמ"ד של נטורי קרתא פעם אחת בחיי לפני קרוב לעשרים שנה, ואינני זוכר מה ראיתי שם או לא ראיתי, וגם אין לי כח ורצון לבוא לבקר שם שוב בתקופה הקרובה. מי שמאד מסוקרן לדעת אם זה נכון, יכול לעלות בעצמו לביהמ"ד ולבדוק. רק לא נשכח שמאה שערים היא מההתנחלויות הקדומות ביותר בארצנו הקדושה, וזה כמו ללכת לחברון רח"ל...

אותו ת"ח צריך לשלוח לך התנצלות לכאן.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ג' נובמבר 28, 2017 1:52 pm

התנצלות על מה? על זה שההוכחה המצולמת היא לא מאיזה בית כנסת עלום, אלא מהבונקר המשפחתי של משפחת הירש, זה שכל הווייתו הוא שימור מורשת האב, ומסמל בעיני הדור הצעיר את שיטתו?

משולש

הודעהעל ידי משולש » ג' נובמבר 28, 2017 2:24 pm

חיימשה כתב:התנצלות על מה? על זה שההוכחה המצולמת היא לא מאיזה בית כנסת עלום, אלא מהבונקר המשפחתי של משפחת הירש, זה שכל הווייתו הוא שימור מורשת האב, ומסמל בעיני הדור הצעיר את שיטתו?

לך זה יותר טוב כי הצלחת לדחוף את השם "הירש" ביחד עם הדגל. למרות שאין לנשוא האשכול שום קשר לדגל.
אבל בכל זאת אם הותר לטשטש לא הותר לשקר ולומר ששמים דגל פלסטין בבית כנסת בשביל להגדיל ההשמצה.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ג' נובמבר 28, 2017 4:59 pm

אי לא מבין את הדיון סביב הדגל.
מ"ד שהם מסוכנים ויש לרדוף אותם סובר כן גם אם אינם תולים דגל ומ"ד שהם הזויים ומטורפים סובר כן גם בלי קשר אם יש דגל או לא ומ"ד שהם צודקים גם סובר כך בלי קשר לדגל אז מה הענין סביב הדגל? אם יש לדון סביב הידור וסביב אם מותר/צריך להרוג אותם מדין רודף אז תדונו בזה.
כל הויכוח על הדגל הוא חסר כל ענין

משולש

הודעהעל ידי משולש » ג' נובמבר 28, 2017 5:11 pm

כדכד כתב:אי לא מבין את הדיון סביב הדגל.
מ"ד שהם מסוכנים ויש לרדוף אותם סובר כן גם אם אינם תולים דגל ומ"ד שהם הזויים ומטורפים סובר כן גם בלי קשר אם יש דגל או לא ומ"ד שהם צודקים גם סובר כך בלי קשר לדגל אז מה הענין סביב הדגל? אם יש לדון סביב הידור וסביב אם מותר/צריך להרוג אותם מדין רודף אז תדונו בזה.

השאלה היא האם משתמשים בשקרים כדי לנפח ולהגדיל את העוול.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ג' נובמבר 28, 2017 5:40 pm

חיימשה כתב:התנצלות על מה? על זה שההוכחה המצולמת היא לא מאיזה בית כנסת עלום, אלא מהבונקר המשפחתי של משפחת הירש, זה שכל הווייתו הוא שימור מורשת האב, ומסמל בעיני הדור הצעיר את שיטתו?

לכל משפחה יש בונקר? גם למשפחת חיימשה יש 'בונקר משפחתי'? לי אין. אולי אני צריך לאסוף כסף לבנות למשפחתי בונקר, וכל מה שיהיה תלוי שם, יהיה באשמת כל בני משפחתי, אשר ישנו פה ואת אשר איננו.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ג' נובמבר 28, 2017 5:49 pm

משולש כתב:
כדכד כתב:אי לא מבין את הדיון סביב הדגל.

השאלה היא האם משתמשים בשקרים כדי לנפח ולהגדיל את העוול.

לשאלה הזו אין כל משמעות לעצם הדיון. היא גופא מה שהתכוונתי
אגב, אני ואני מקווה שגם מר איני חושד במישהו ששיקר אלא שהוטעה או שהאמין לשקרים שאחרים הפיצו

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ג' נובמבר 28, 2017 6:23 pm

[img[/img]

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ג' נובמבר 28, 2017 6:32 pm

מה כוונתך?

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ג' נובמבר 28, 2017 6:34 pm

מה בדיוק שקר? שבחתונה של ישראל מאיר הירש רקדו עם דגל פלסטין? שהוא יושב בכינוסי הרשות הפלסטינית יחד עם 2 אחיו כשדגל פלסטיני כרוך על צוואריים? שאביהם קרא לעצמו שר בממשלה הפלסטינית ולפני כן בארגון הרוצחים אש"ף? למי אתה מנסה לזרות חול בעיניים?
ולעצם העניין, לענ"ד גם הדגל הוא משמעותי. הנפת דגל האויב הרצחני כשלעצמו הוא פשע נתעב ומספיק כדי להבין במי מדובר.

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ג' נובמבר 28, 2017 7:19 pm

משולש כתב:
יענקלה המשיב כתב:לידיעה בעלמא -איני מתערב בכל הדיון כאן - התמונה הנ"ל הוא מהבונקר של משמרת היהדות שנמצאת תחת ביתו של מוט'ל הירש (ולא של ישראל מאיר המו"ל של הסידור) ברחוב עין יעקב שזה מקום התכנסות לאוסף של כמה גרושים ובעלי תשובות תמהוניים ופרובוקטרים וכלל לא מתקיימות שם תפילות . ואינה קשורה לבתי הכנסת הרשמיים של נטו"ק שהם "אהל שרה" שברחוב בלכר ו"תורה ויראה" שברחוב בעל התניא שם לא תמצא שום דגל פלסטיני וכדו'.

איש גלילי כתב:
משולש כתב:רק מביאים תמונה וכותבים שזה מבית כנסת נטו"ק. אכן "ראיה ניצחת".

היות שאני הוא שהבאתי את התמונה, הנני להדגיש שוב את אשר כתבתי, אינני אלא כשליח להעלות תמונה ששלח לי ת"ח מופלג אחד, וכמדומני שהוא בעצמו צילם את התמונה. אני אישית ביקרתי בביהמ"ד של נטורי קרתא פעם אחת בחיי לפני קרוב לעשרים שנה, ואינני זוכר מה ראיתי שם או לא ראיתי, וגם אין לי כח ורצון לבוא לבקר שם שוב בתקופה הקרובה. מי שמאד מסוקרן לדעת אם זה נכון, יכול לעלות בעצמו לביהמ"ד ולבדוק. רק לא נשכח שמאה שערים היא מההתנחלויות הקדומות ביותר בארצנו הקדושה, וזה כמו ללכת לחברון רח"ל...

אותו ת"ח צריך לשלוח לך התנצלות לכאן.

אם כבר, אני הוא זה שצריך לשלוח את ההתנצלות. אותו ת"ח כתב לי במהלך הדיונים כאן (אחרי שכתבתי את ההודעה שציטטת, וכמדומני שגם אחרי ההודעה האחרונה שכתבתי באשכול זה) דברים אלו:
אגב אודות התמונות, ראיתי מפקפקים באותנטיות של התמונה. אינני מבין האיך שייך להתווכח על דבר כזה, כאו"א יכול לבוא ולראות במו עיניו. אני ביקרתי שם, ואז צילמתי תמונות אלו. ומי שחולק ע"ז מתכבד לילך לבהכנ"ס, כמדומני שזה ברח' שוק מאה שערים, לא רחוק מהשטיבלאך. זה לא בהכנ"ס של 'אהל שרה', וכ"ש לא של 'תורה ויראה', זה של הקיצוניים ביותר.

ובכל זאת לא ראיתי לנחוץ להעלות את דבריו, בין השאר מפני שהדיון כאן לא היה על כל קהילת תורה ויראה באשר הם, אלא על הקבוצה הקיצונית הזאת שמצטלמים ברבים עומדים בין בני דודנו הישמעאלים ומשבחים את פועלם ואת מלחמתם בעם ה'. וכבר גם בלי זה נכנסתי יותר מדי לדיונים באשכול דלוח זה (וזאת הסיבה העיקרית יותר שבשלה לא העליתי את הדברים).
אם מישהו מרגיש שזה שלא העברתי את המידע הזה הוא עול מצדי, אני מתנצל מכל לבי.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ג' נובמבר 28, 2017 8:44 pm

חימשה הבאת לכאן עוד רשימת השמצות חדשות שאני צריך להפריך. אתה עושה לי עבודה קשה. אין לי כוח לרוץ כל הזמן לשאול כמו נודניק שאלות שטותיות.

סיכום הדברים מבחינתי:
הקמת מדינה ללא הסכמת הערבים תושבי הארץ וסביבותיה אסורה ע"פ התורה מרגיזה את הערבים ומסכנת יהודים. אם הנפת דגל ירוק זה מה שירגיע אותם ולו במקצת, הרי שמצווה גדולה להניף דגל ירוק בפניהם. וכן אין שום בעיה לומר להם את משל החבית עם הנחש הכרוך עליה (כדי לגרום להם להבדיל בין הנחש (הציונים) לבין החבית (יהודים שומרי תו"מ).

אם אני מבין נכון כל גדולי ישראל שלא אוחזים כמוהו זה לא בגלל עצם השיטה אלא בגלל סיבות טקטיות שסוברים שזה מזיק יותר ממה שמועיל.

ועל כן אין לדונו כמוסר וכחבר לרוצחים אלא להיפך, הציונים שמתגרים בערבים הם הרוצחים, ולשיטתו הוא רק מציל יהודים כשמרגיע את הערבים.
לא חייבים להסכים אתו, אבל גם לא צריך לרדוף אותו וח"ו מה שהסיתו כאן לרצח נגדו זה חמור.

(וכבר קדמה לזה ההסתה נגד הקדוש דה האן שנפגש עם רוצחים בשליחות הגרי"ח וחכמי ירושלים עד שקמו עליו רשעי הציונים והרגוהו).

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ג' נובמבר 28, 2017 8:48 pm

משולש כתב: נגד הקדוש דה האן

תואר זה על שום מה???
עדיין לא נמצא מקור ברור, שהנרצח ע"י גוים בגלל היותו יהודי נחשב כ'קדוש', אבל ניחא, כך מקובל.
אבל יהודי שנרצח בגין דעותיו - עקב מלחמות בין יהודים, עדיין לא שמענו שנהפך להיות כ'קדוש'.
ובפרט...
ההקצנה לשום צד, אינה מועילה לשכנוע לקבלת דעות האחר.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ג' נובמבר 28, 2017 9:16 pm

עתניאל בן קנז כתב:
משולש כתב: נגד הקדוש דה האן

תואר זה על שום מה???
עדיין לא נמצא מקור ברור, שהנרצח ע"י גוים בגלל היותו יהודי נחשב כ'קדוש', אבל ניחא, כך מקובל.
אבל יהודי שנרצח בגין דעותיו - עקב מלחמות בין יהודים, עדיין לא שמענו שנהפך להיות כ'קדוש'.
ובפרט...
ההקצנה לשום צד, אינה מועילה לשכנוע לקבלת דעות האחר.

לא אני הכתרתי אותו בתואר הזה,
image004.png
image004.png (169.21 KiB) נצפה 15706 פעמים

תמונה

הוא לא נרצח בגין דעותיו אלא בגלל שהגן על היהדות החרדית מפני השתלטות המשומדים. ומסר נפשו למיתה בעבור אחיו היהודים.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ג' נובמבר 28, 2017 9:34 pm

בשולי הפרסומים המענינים, צדה עיני את שמו המו"ל יהודה משי-זהב (מדליק המשואה בהר הרצל ....)
מעניין האם בהלכה נקרא אדם שנרצח ע"י יהודי הכופה אותו לשמד, כ'קדוש' במובן הזה שלו ?

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ד' נובמבר 29, 2017 8:42 am

מה שמעניין הוא, שאותה קבוצה המתעקשת שלא לכנות קדוש את מי שנרצח בידי מרצחים ערביים שפלים, וזאת מטעמים פוליטיים, הם המכנים קדוש את מי שנרצח בידי יהודים.

( מיותר לחלוטין להסביר למה אין שום קשר בין מעשי פרופסור דיהאן לבין הבוגדים הללו ).

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ד' נובמבר 29, 2017 10:02 am

דה-האן רצה להקים מדינה יהודית בארץ ישראל, רק שהציונות פינטזה על מדינה עצמאית לחלוטין מהים עד הפרת דבר שלא היה נראה כל כך ריאלי באותם ימים, ומטרתם העיקרית היתה להשתלט דרך המאמצים הפוליטיים על המוסדות והכספים שבאו מחו"ל, בכך הם הצליחו להכתיב הרבה דברים נגד התורה, ובתקופת מלחמת העולם הראשונה אנשים רבים בירושלים מתו מרעב וממחלות שהיו יכולים להמנע מזה אם כספי החלוקות והכוללים היו מגיעים ליעדם.
כאן נכנס לתמונה דה-האן, שרצו שהוא יייצג את עם ישראל בארץ ישראל תחת אותם רשעים, והוא זה שישא ויתן מול הבריטים וכו', הנושא של כן מדינה לא מדינה לא היה באמת ריאלי באותה תקופה אלא לטווח רחוק יותר, ודה-האן כלל לא התנגד להקמת מדינה יהודית בא"י (כמו גם רי"ח זוננפלד וכל רבני ירושלים), לפני שהגיע לירושלים הוא היה ציוני אדוק, ורק אחרי פגישה עם רי"ח זוננפלד (שבעקבותיה החל גם לחזור בתשובה) הבין שמטרות התנועה הציונית לא כל כך טהורות.
רשעי הציונות חרה אפם בכך שמישהו מנסה לקחת להם את השליטה מהידיים, שלחו לו מכתב איומים, וכשהמשיך בפעולותיו (שכללו פגישות עם מלך ירדן כדי לבוא מחוזק פוליטית מול הבריטים שרצו שקט באזור. הציונים לא היה להם קשרים עם מלך ירדן), רצחו אותו.
ככלל דה-האן לא היה דתי אדוק לחלוטין (דברים שהנטו"ק מסתירים כיום), היה מאד ברוח פרו דתי והיה בתקופת התחזקות גדולה, אבל אי אפשר להגדירו כחרדי כלל.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ד' נובמבר 29, 2017 1:15 pm

מנין לך שדה-האן לא שב בתושבה שלמה?

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ד' נובמבר 29, 2017 1:17 pm

חיימשה כתב:מה שמעניין הוא, שאותה קבוצה המתעקשת שלא לכנות קדוש את מי שנרצח בידי מרצחים ערביים שפלים, וזאת מטעמים פוליטיים, הם המכנים קדוש את מי שנרצח בידי יהודים.

( מיותר לחלוטין להסביר למה אין שום קשר בין מעשי פרופסור דיהאן לבין הבוגדים הללו ).

לא ראוי לערבב. לדעתך, קהלו של הגרי"ח זוננפלד זו אותה קבוצה, אם אני מבין נכון ?
אך ההערה שהערת אכן מראה את התסביך המהותי של הקבוצה (אם זה נכון).
נערך לאחרונה על ידי קו ירוק ב ד' נובמבר 29, 2017 2:10 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ד' נובמבר 29, 2017 1:56 pm

קו ירוק כתב:מנין לך שדה-האן לא שב בתשובה שלמה?

זה ברור כשמש, וכי לא ראית בכל עיתוני הציונים של אותה תקופה שמספרים על רשעתו וטומאתו של דה האן? הם בסך הכל רצו לעשות "ובערת הרע מקרבך".
איני יודע אם יש השמצה בעולם שלא "הודבקה" עליו. ועכשיו לך תכחיש...

משולש

הודעהעל ידי משולש » ד' נובמבר 29, 2017 1:59 pm

חיימשה כתב:( מיותר לחלוטין להסביר למה אין שום קשר בין מעשי פרופסור דיהאן לבין הבוגדים הללו ).

ומיותר לחלוטין להסביר למה אין שום קשר בין דבריך לבין המציאות.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ד' נובמבר 29, 2017 4:28 pm

קו ירוק כתב:
חיימשה כתב:מה שמעניין הוא, שאותה קבוצה המתעקשת שלא לכנות קדוש את מי שנרצח בידי מרצחים ערביים שפלים, וזאת מטעמים פוליטיים, הם המכנים קדוש את מי שנרצח בידי יהודים.

לא ראוי לערבב. לדעתך, קהלו של הגרי"ח זוננפלד זו אותה קבוצה, אם אני מבין נכון ?
אך ההערה שהערת אכן מראה את התסביך המהותי של הקבוצה (אם זה נכון).

כיוונתי אל מי שפה בפורום דואג להסביר לנו מדוע פרופ' דהאן היה קדוש [וגם לדעתי הוא היה קדוש, עד כמה שאפשר לסמוך על ידיעותי בהסטוריה], ומאידך, מייצג פה את אותם שפלים שמונעים את התואר קדוש מיהודים יקרים שנפלו בחרב ידידיהם הערבים.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ד' נובמבר 29, 2017 5:09 pm

משולש כתב:
חיימשה כתב:( מיותר לחלוטיןו ).

ומיותר לחלוטין ל.

מסקנה: מיותר לחלוטין - סיכום ממצה של האשכול הזה

משולש

הודעהעל ידי משולש » ו' דצמבר 01, 2017 11:31 am

מישהו הראני במכתב המפורסם של האדמו"ר מגור שכתב על האונייה, שכותב שם שהלוואי הגויים בפולין ואירופה היו מכבדים את היהודים כמו שמכבדים אותם הערבים בארץ ישראל, ולדעתו נוכל לשבת בא"י יחד עם הערבים בהשקט ובבטחה.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ו' דצמבר 01, 2017 11:40 am

וכן כתב הגרי"ח זוננפלד במכתב גלוי אחרי פוגרום תרפט, שמאז ומעולם הערבים והיהודים בירושלים כיבדו זה את זה ועזרו זה לזה, וגם הערבים ידעו שהיהודים הם דורשי שלומם וטובתם. ורק עכשיו יש אנשים שמתאמצים להרבות פירוד וליצור שנאה בין יהודים לערבים.
הוא מוסיף שם שאנחנו לא רוצים בשום אופן לפגוע בזכויות הערבים על מקומות הקדושים להם, וכ"ש שאין אנו רוצים להכנס כלל להר הבית עד ביאת המשיח, רק מבקשים שיתנו לנו להתפלל בשקט בכותל המערבי.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » א' דצמבר 03, 2017 6:38 pm

כן גם בתרפ"ט ידעו כמה הגויים הערבים מכבדים את תושבי חברון מוצא ושאר מקומות הי"ד

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' דצמבר 03, 2017 8:17 pm

כדכד כתב:כן גם בתרפ"ט ידעו כמה הגויים הערבים מכבדים את תושבי חברון מוצא ושאר מקומות הי"ד

קראת מה כתבתי?
בדיוק על זה צעק הגרי"ח. שמאורעות תרפט זה רק תוצאה של ניסיון לעורר מדנים בין היהודים לערבים, דבר שלא היה בארץ מעולם לפני כן.

הנה המכתב:
קבצים מצורפים
מכתב הגריח זוננפלד.png
מכתב הגריח זוננפלד.png (398.35 KiB) נצפה 14371 פעמים

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' דצמבר 03, 2017 8:21 pm

יש גם ספר "בטוב ירושלים" מר' בן ציון יאדלר שמספר איך היתה אהבה בין הערבים ליהודים ולא היתה שום בעיה ליהודי להסתובב לבדו בלילה בשכונות מלאות ערבים.
ורק מאז שהיהודים קלקלו מעשיהם הפכה האהבה לשנאה גדולה.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » א' דצמבר 03, 2017 10:07 pm

מה החכמה להביא מזמן מסוים שבו הערבים לא רצחו? בא לביקור לכפר חוסאן שליד ביתר, שטח פלסטיני מוכרז, ותראה איך הרחוב הראשי של הכפר הומה ביהודים חרדים, כהיום הזה, ובכן?

כיום גם ערבי אינו יכול להסתובב בין הערבים ללא חשש בלילות.
בשלושים השנים האחרונות טבחו הישמעלים באחיהם מכת חרב והרג ואבדן יותר ממספר קדושי השואה הי''ד.

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' דצמבר 03, 2017 11:42 pm

חיימשה כתב:
א. מה החכמה להביא מזמן מסוים שבו הערבים לא רצחו?

ב. בא לביקור לכפר חוסאן שליד ביתר, שטח פלסטיני מוכרז, ותראה איך הרחוב הראשי של הכפר הומה ביהודים חרדים, כהיום הזה, ובכן?

ג. כיום גם ערבי אינו יכול להסתובב בין הערבים ללא חשש בלילות.

ד. בשלושים השנים האחרונות טבחו הישמעלים באחיהם מכת חרב והרג ואבדן יותר ממספר קדושי השואה הי''ד.

א. זה לא "זמן מסויים" אלא הגרי"ח מעיד בעצמו ששישים שנה שהתגורר בירושלים הערבים לא רצחו, וחיו עם היהודים בשכנות טובה.

ב. לדבריך אתה מסייע לי, שאם חיים אתם בשכנות טובה הם לא רוצחים.

ג. ערבי בעזה או בחברון או בכל ערי המזרח התיכון חוץ מסוריה, לא יכול לצאת בלילה מהבית? מאיפה המצאת את זה.

ד. מה קשור פה המלחמה בסוריה?? בסוריה ספיציפית יש מרד ומלחמה ונהרגים אנשים כמו בכל מלחמה.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » א' דצמבר 03, 2017 11:51 pm

בסוריה יש מלחמה,
וגם בלבנון,
וגם במצרים,
וגם בסיני,
וגם בלוב,
וגם בתימן,
וגם בעיראק,
וגם בכווית,
וגם בסודאן,
וגם באפניסטאן
וגם בפקיסטאן
וגם בתוניסיה,
וגם בטורקיה,
וגם בצצניה,
וגם באלג'יריה
[וסליחה ממי שנשמט]
אבל אותנו היהודים הם מחבבים, בעיקר את הדם שלנו כשהוא ניגר בתחנת אוטובוס.
אותנו אוהבים, אלא שהורגים בנו בגלל שאנו מתגרים באומות,
הפלא ופלא!
אבל תורתינו הק' אמת, והכתוב אומר:
והוא יהיה פרא אדם, ידו בכל ויד כל בו !

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים