מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

נטורי קרתא קיצוני - דינם והשתמשות בספרים שלהם

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
חיימשה

Re: נטורי קרתא קיצוני - דינם והשתמשות בספרים שלהם

הודעהעל ידי חיימשה » ד' נובמבר 01, 2017 6:16 pm

כדכד כתב:לא הבנתי.
אתה שואל אם יאות לעשות כן להתחבק ולהתנשק עם ...
או אתה שואל איך להתיחס ליהודי אשר כזה אם יש כזה יהודי?
אני שואל בציניות. לדידי מי שרואה כאן שאלה הוא בעייתי. גם קין לא עבר על שום איסור בפשטות כשהרג את הבל, רק שיש דברים שהם רע מוחלט ואין צריך לאוסרם. [ודאי יש ע''ז רייד אבל זהו הפשט הפשוט].
אפשר לשחק בהגדרות מאיזה דין זה אסור ובאיזה מיתה להורגם ואם שייך קלבד''מ וכו'
נערך לאחרונה על ידי חיימשה ב ד' נובמבר 01, 2017 6:27 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ד' נובמבר 01, 2017 6:22 pm

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:והדברים הוכחו עוד פעם. ארץ ישראל כהיום זה מדינה של קיצונים, ואין אפשרות לאחד לכבד את הדעה של השני. לכן חושבים שהם יותר מטועים רק מזידים.

באמת חבל שהדברים התקלקלו כ"כ, אבל כך הוא טבע של המדינה, ובארץ ישראל השפעת הרחוב על החרדים הוא הרבה יותר ממקומות אחרות, וכידוע בשם הגרי"ז ואחרים, ולכן אין אפשרות לדבר על שיטה שהאדם אינו אוחז ממנה. אצל אנשים שחונכו לדעות, יש אפשרות לדון על שיטות שונות ללא לתפוס אחד מהם אלא לדבר ולדון עליהם ולהבין שיש כאן שיטה אף אם איננה לרוח האדם החושב. וכן ידוע בשם אריסטו, שהכח לדון ולפלפל בדעה, ללא לקבל אותה, היא היא הסימן של מוח מחונך.

ליטוואק נכבד, הייתי רוצה לראותך בביתך אתה, כאשר מישהו ''בשיטה'' ומחמת ''דעות שונות'' יעשה דברים שלעין כל אדם סביר הם בגדר מסירה לרוצחים, איך היית משנן באדיקות את משנתו של אריסטו על האדם החושב. וכידוע המעשה בצפרדע וכו'
כשדנים בענייני הבא להרגך השכם להרגו, משאירים את ה''מח המחונך'' בבית המדרש, לובשים כלי זין ונוהגים ברודף כדינו, ועל כגון זה לימדונו חז''ל: השואל - הרי זה שופך דמים, והנשאל - הרי זה מגונה.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ד' נובמבר 01, 2017 6:33 pm

מתגובה לתגובה אתה נעשה יותר קיצוני
פעם לדון אם להשתמש בספרים שלהם וכעת כבר ודאי לך שצריך להורגם השאלה איך?
נראה לי שנסחפת קצת

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ד' נובמבר 01, 2017 6:35 pm

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:והדברים הוכחו עוד פעם. ארץ ישראל כהיום זה מדינה של קיצונים ?, ואין אפשרות לאחד לכבד את הדעה של השני. לכן חושבים שהם יותר מטועים רק מזידים.

באמת חבל שהדברים התקלקלו כ"כ, אבל כך הוא טבע של המדינה ?, ובארץ ישראל השפעת הרחוב על החרדים הוא הרבה יותר ממקומות אחרות ?, וכידוע בשם הגרי"ז ואחרים, ולכן אין אפשרות לדבר על שיטה שהאדם אינו אוחז ממנה. אצל אנשים שחונכו לדעות, יש אפשרות לדון על שיטות שונות ללא לתפוס אחד מהם אלא לדבר ולדון עליהם ולהבין שיש כאן שיטה אף אם איננה לרוח האדם החושב. וכן ידוע בשם אריסטו, שהכח לדון ולפלפל בדעה, ללא לקבל אותה, היא היא הסימן של מוח מחונך.

טובה הארץ מאד מאד.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ד' נובמבר 01, 2017 6:35 pm

חיימשה כתב:
ליטוואק פון בודאפעסט כתב:והדברים הוכחו עוד פעם. ארץ ישראל כהיום זה מדינה של קיצונים, ואין אפשרות לאחד לכבד את הדעה של השני. לכן חושבים שהם יותר מטועים רק מזידים.

באמת חבל שהדברים התקלקלו כ"כ, אבל כך הוא טבע של המדינה, ובארץ ישראל השפעת הרחוב על החרדים הוא הרבה יותר ממקומות אחרות, וכידוע בשם הגרי"ז ואחרים, ולכן אין אפשרות לדבר על שיטה שהאדם אינו אוחז ממנה. אצל אנשים שחונכו לדעות, יש אפשרות לדון על שיטות שונות ללא לתפוס אחד מהם אלא לדבר ולדון עליהם ולהבין שיש כאן שיטה אף אם איננה לרוח האדם החושב. וכן ידוע בשם אריסטו, שהכח לדון ולפלפל בדעה, ללא לקבל אותה, היא היא הסימן של מוח מחונך.

ליטוואק נכבד, הייתי רוצה לראותך בביתך אתה, כאשר מישהו ''בשיטה'' ומחמת ''דעות שונות'' יעשה דברים שלעין כל אדם סביר הם בגדר מסירה לרוצחים, איך היית משנן באדיקות את משנתו של אריסטו על האדם החושב. וכידוע המעשה בצפרדע וכו'
כשדנים בענייני הבא להרגך השכם להרגו, משאירים את ה''מח המחונך'' בבית המדרש, לובשים כלי זין ונוהגים ברודף כדינו, ועל כגון זה לימדונו חז''ל: השואל - הרי זה שופך דמים, והנשאל - הרי זה מגונה.

אני לא מבין האינטרס שלך להצדיק את העמדה שלי

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ד' נובמבר 01, 2017 6:42 pm

איש גלילי כתב:
ליטוואק פון בודאפעסט כתב:והדברים הוכחו עוד פעם. ארץ ישראל כהיום זה מדינה של קיצונים ?, ואין אפשרות לאחד לכבד את הדעה של השני. לכן חושבים שהם יותר מטועים רק מזידים.

באמת חבל שהדברים התקלקלו כ"כ, אבל כך הוא טבע של המדינה ?, ובארץ ישראל השפעת הרחוב על החרדים הוא הרבה יותר ממקומות אחרות ?, וכידוע בשם הגרי"ז ואחרים, ולכן אין אפשרות לדבר על שיטה שהאדם אינו אוחז ממנה. אצל אנשים שחונכו לדעות, יש אפשרות לדון על שיטות שונות ללא לתפוס אחד מהם אלא לדבר ולדון עליהם ולהבין שיש כאן שיטה אף אם איננה לרוח האדם החושב. וכן ידוע בשם אריסטו, שהכח לדון ולפלפל בדעה, ללא לקבל אותה, היא היא הסימן של מוח מחונך.

טובה הארץ מאד מאד.

viewtopic.php?p=364747#p364747

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ד' נובמבר 01, 2017 6:47 pm

כדכד כתב:מתגובה לתגובה אתה נעשה יותר קיצוני
נראה לי שנסחפת קצת

היא היא. מכיון שברור לי מאז ומעולם שדינם כרודפים, ממילא פשיטא לי שיש בזה לכה''פ משום הקריבהו.
נכון שהפשיטות היא בשכל. הלב שלי לא יתנני להרוג יהודי עם זקן ופיאות, לצערי עדיין אינני שכל מזוקק, אלא בשר ודם.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ד' נובמבר 01, 2017 6:52 pm

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:
חיימשה כתב:

אני לא מבין האינטרס שלך להצדיק את העמדה שלי
לא מובן במחכ''ת

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ד' נובמבר 01, 2017 6:53 pm

חיימשה כתב:
כדכד כתב:מתגובה לתגובה אתה נעשה יותר קיצוני
נראה לי שנסחפת קצת

היא היא. מכיון שברור לי מאז ומעולם שדינם כרודפים, ממילא פשיטא לי שיש בזה לכה''פ משום הקריבהו.
נכון שהפשיטות היא בשכל ?. הלב שלי לא יתנני להרוג יהודי עם זקן ופיאות, לצערי עדיין אינני שכל מזוקק, אלא בשר ודם.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ד' נובמבר 01, 2017 6:54 pm

רבותי, מי שנסחף זה לא אני. לא מדובר פה בויכוח על בחירות כן או לא.
מדובר על מי שעושה מעשים שבכל חברה מתוקנת היה מוקע כבוגד על כל המשמעויות שבדבר.
ובהערת אגב, למחבלים של חמאס ג"כ יש אידאולוגיה סדורה מדוע יש להיכנס למטוס ולחצות את מגדלי התאומים ועי"כ להשליט את דת האמת בעולם כולו,
אולי הגיע הזמן לדון בזה בכובד ראש מה לא נכון בזה, וזה יהיה התשובה ב' בשו"ת של חכמי הפורום שנוסד באשכול זה, ומי שקצת מכיר יודע שהספרות של בכירי דאע''ש היא ברמה הרבה יותר גבוהה מטיעוני הברנשים הנ''ל.
נערך לאחרונה על ידי חיימשה ב ד' נובמבר 01, 2017 8:04 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

יענקלה המשיב

הודעהעל ידי יענקלה המשיב » ד' נובמבר 01, 2017 7:13 pm

משולש כתב:
חיימשה כתב:הבעיה של השמאלנים מכל הסוגים היא, שעם הזמן הם שוכחים שבאו לעזור והם מתידדים עם האויב.
זה בדיוק מה שקרה להירשים. הם פשוט החליפו צד.
במקום לשכנע את הערבים שהחרדים לא נגדם הם מיטיבים להסביר להם מדוע הם צודקים במלחמה נגד הציונים.

יש לך איזה נאום של ההירשים שממנו הוכחת את קביעתך הנ"ל? או שאתה משער שזה מה שהם אומרים לערבים?
(כי אני שמעתי לגמרי אחרת וכמו שציינתי כמה פעמים לעיל).

לשעשוע בעלמא : אני עמדתי לצד אחד מהחבורה הנ"ל ברחבת מאה שערים כשהגיע הידיעה שהאמריקאים תפסו את סאדאם חוסיין ושמעתי אחד אומר לרעהו "הפסדנו המערביים נצחו" כמובן שזה נאמר בצחוק אבל בכל בדיחה יש חצי אמת שזה הפך למלחמה בין מערביים והעולם הערבי כשהם לצד העולם הערבי וכו' ואידך זיל וכו'

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' נובמבר 01, 2017 7:40 pm

כתבתי לעיל שלכאורה חבל להתווכח עם מי שאינו גר בארץ ולא חווה את האזעקות בצוק איתן ואת הפחדים הרבים שהיו בהזדמנויות אחרות וכו' וה' ישמור את עמו בכל מקום שהוא ויחיש גאולה

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ד' נובמבר 01, 2017 8:09 pm

הפעם הבודאפסט התגברה על הליטוואק...

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ד' נובמבר 01, 2017 8:13 pm

החוצניקים לא היו כאן, כך שאינם מרגישים את הרגשים של אלו שסבלו. הישראלים היו כאן, ולכן הרגש שלהם שולטת על השכל. וגם שהם קיצוניים מדי להביט על הדבר בצורה נכונה.
אז אף אחד יכול להביע עמדה? אקעי, אתה רוצה להשתיק את האשכול כליל. אולי רצוי לדון בזה גופא, האם הנגיעות היא דבר טוב או דבר לא טוב?

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ד' נובמבר 01, 2017 8:16 pm

איש גלילי כתב:

טובה הארץ מאד מאד.

https://forum.otzar.org/viewtopic.php?p=364747#p364747

זכותך המלאה (מדין כח הבחירה שנתן בידך השי"ת) להמשיך לסבור כמ"ד "ארץ אוכלת יושביה היא", אך אני עדיין עומד על דעתי כמ"ד ש"טובה הארץ מאד מאד". יש עמך את הרבים...

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ד' נובמבר 01, 2017 8:20 pm

יש כללים בסיסיים בשעת מלחמה, ודנים את הרודף גם מתוך נגיעה. גם גואל הדם הוא נוגע.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ד' נובמבר 01, 2017 8:23 pm

זכותך המלאה (מדין כח הבחירה שנתן בידך השי"ת) להמשיך לסבור כמ"ד "ארץ אוכלת יושביה היא", אך אני עדיין עומד על דעתי כמ"ד ש"טובה הארץ מאד מאד". יש עמך את הרבים...[/quote]

בא נחזור על הויכוח. תרבות ישראלית אין בה עם קדושת הארץ ולא כלום. טובה הארץ מאד מאד, ומ"מ התרבות שמה איננה בשיא השלימות, ויש לה מה ללמוד מהתרבות שבחו"ל.

הגישה לקרות למישהו שסובר אחרת ממך בשם מרגלים היא תופעת הקיצונית, אשר לפע"ד נלמדה מהערבים ששלטו על המקומות שלכם, ובבחינה מסוימת עדיין שולטים על מהלך החיים שם

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ד' נובמבר 01, 2017 8:32 pm

הוא לא קרא לך מרגלים, אלא אתה עשית את ההיקש, מכיון שאתה יודע שכך התורה קוראת לזה

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' נובמבר 02, 2017 9:19 am

הרב חיימשה
כבר העירו שאתה נסחף קצת. עושה הרושם שזוהי הבעיה הבוערת לנו. עובדה שהציבור מגמד את הדברים אף על הכל, מטעם שכבר הזכרתי.
viewtopic.php?f=51&t=36803&start=80#p412508
קח איזון בנושא.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ה' נובמבר 02, 2017 9:28 am

הליטוואק שלשיטתו "אין שום מעלה בא"י על פני ארה"ב" עכ"ל, חרד מאד מהש"ץ החדש שעלול לצוץ בכל רגע בא"י ולסחוף את כולם רח"ל, ובהר לעקאווד תהיה פליטה והיה קודש.
עם הדמגוגיה שלו ממשיך ואפילו שעברית זה לא שפה שלישית שלו, בכח כשרונו מצליח לתלות את מומי הקיצוניות בכל מי שלא חושב כמותו, ובפרט ביושבי ארץ אוכלת יושביה שאוירא דארץ אוכלת יושביה מקצין.
ורוצה להחנק על כן נתלה בגרי"ז שגכידוע לא ירד לא"י מסיבות אלו.

פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

הודעהעל ידי פלוריש » ה' נובמבר 02, 2017 10:39 am

אם אני מבין נכון את הויכוח של הרואה והליטוואק מבודפשט/לייקווד,
הליטוואק מתסכל על המעלות שנובעות מהיותם של היהודים בחו"ל כל פרט לעצמו,
והרואה מתמקד במעלה שנובעת מהיותם של ישראל בארצם אומה וחברה, ולא רק פרטים.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ה' נובמבר 02, 2017 11:03 am

איך עבר הויכוח לעניין המרגלים...

לגופו של עניין, חבל על הויכוח. יש פה הרבה שכבר סימנו את המטרה מראש, וכל מה שתגיד להם הם יחזרו על המנטרות שלהם שאותם שמעו מהחברים בגן.
אז בעניין זה צודק הליטוואק.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ה' נובמבר 02, 2017 12:18 pm

קו ירוק כתב:הרב חיימשה
כבר העירו שאתה נסחף קצת. עושה הרושם שזוהי הבעיה הבוערת לנו. עובדה שהציבור מגמד את הדברים אף על הכל, מטעם שכבר הזכרתי.
https://forum.otzar.org/viewtopic.php?f ... 80#p412508
קח איזון בנושא.

מה שייך כאן נסחף? לא בעיה של הציבור החרדי ולא בעיה שלי. אני אישית איני ירא מאף דבר בעולם פרט לבורא עולם.
הלא אתה הוא שדורש תמיד דיון שכלתני ולגופו של עניין.
אנו דנים ספציפית על קבוצה שמרשה לעצמה לעשות את הדבר המתועב ביותר בעולם גם בהסתכלות תורנית וגם אנושית - לתמוך פומבית בעת מלחמה באוייב רצחני שכל רצונו הוא להשמיד את עם ישראל.
אני טוען שסלחנות בנושא כזה ובריחה מההגדרה הפשוטה של מוסרים, היא בריחה פחדנית ועיוות מושלם.
הלא מדובר במעשה שקשה להמציא בדמיון משהו חמור ממנו.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ה' נובמבר 02, 2017 12:37 pm

מענין, מאשימים את נטו"ק משום שמעדיפים התרבות הערבית מעל התרבות המערבית, ובתגובה הבאה מעלים את חשיבות התרבות הערבית עד גופו של תורה.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ה' נובמבר 02, 2017 12:48 pm

הרב חיימשה
אם תראה יהודי עם זקן ופאות רודף אחר חברו להורגו או אחר הזכור או אחר נערה המאורסה ויהיה לך אפשרות להרוג אותו ולא תהיה לך דרך להצילו באחד מאבריו גם אז הלב שלך לא יתן לך להרוג אותו?
אם כן אז כדאי ללמוד שהמוח שליט על הלב כי זה נגד ההלכה
אם באופן הנ"ל כן תהרוג אותו כנראה החילוק לא בין השכל ללב אלא בין מקרה שדינו פשוט לבין מקרה שאינו פשוט ונמצא שגם בשכל אין פשיטות

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ה' נובמבר 02, 2017 1:06 pm

לצערי עדיין אצלי לא מצב של מח שליט על הלב. גם לא יכולתי למול את בני בעצמי ואף לא לעשות שימוש בהלכות שחיטה. עדיין יש על מה לעבוד.

בכל אופן אם נעביר את זה למגרש שהרגש לא מתערב כ"כ, הייתי אומר שאם הייתי צריך להמליץ למישהו שצריך להגיע לקשרי שותפות / חיתון / שכנות, בין שני האפשרויות של שותף לרוצחים או עובר עבירה לתיאבון, כרע במיעוטו הייתי מעדיף את הקל יותר שהוא הרודף אחר הזכר.

אולי ננסה דוגמא שאין בה תמונות ואנשים חיים ופוליטיקה כדי לנטרל את הרגש ולחזור לדיון ענייני, כיאה לת''ח.

קיבוץ מזרע עוסק בגידול ושיווק דבר אחר בארץ הקדש, ל''ע.
כעת הקיבוץ עורך מסע פרסום ענק לשיווק תוצרתו.
בין היתר התפרסמה בגדול של 4 קומות תמונתו של אדמו''ר פלוני כשהוא מבקר בשבילי המפעל והקיבוץ, ומרעיף ממילותיו על המנהלים והבעלים.
כשנשאל האדמו''ר לפשר הדבר, הסביר שלשיטתו שמירה על קשר עם אנשים אלו יכול ביום מן הימים להביא להרהור תשובה אצלם ולגרום שימעיטו בשיווק הד''א אצל יהודים.
היכי נידיינוה דייני להאי דינא?

משולש

הודעהעל ידי משולש » ה' נובמבר 02, 2017 1:46 pm

חיימשה כתב:קיבוץ מזרע עוסק בגידול ושיווק דבר אחר בארץ הקדש, ל''ע.
בין היתר התפרסמה בגדול של 4 קומות תמונתו של אדמו''ר פלוני כשהוא מבקר בשבילי המפעל והקיבוץ, ומרעיף ממילותיו על המנהלים והבעלים.
כשנשאל האדמו''ר לפשר הדבר, הסביר שלשיטתו שמירה על קשר עם אנשים אלו יכול ביום מן הימים להביא להרהור תשובה אצלם ולגרום שימעיטו בשיווק הד''א אצל יהודים.

אני יכול לתת לך עכשיו רשימה ארוכה של גדולי ישראל שאתה צריך לרדוף אותם (לו היו בין החיים) על זה שנפגשו עם שונאי ישראל ועוכריהם והם נחשבים כולם למוסרים ומומרים להכעיס ולתיאבון.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ה' נובמבר 02, 2017 2:56 pm

אתה בעל הבית של המשל, בגלל שזה הסיפור של הדמיון שלך. על המציאות הנוכחית בין ערבים למדינת ישראל אתה לא בעל הבית, לכן א"א לדמות מילתא למילתא.

ומ"מ המשל שלך אינה פשוט ג"כ. האם הם משווקים אותה לאוכלי כשר? או לאלו שאוכלים בלא"ה טרף? האם הם עושים את זה מתוך רצון לקעקע ביצתן של עם ישראל, או מתוך חשבונות מסחריות? האם יש נ"מ גדול מביקור האדמו"ר? ועל כולם, גם אם התירוץ שלך על השאלות הוא באופן אחד, האם מי שטעה באחד הנקודות האלו נקרא רשע, עבריין, מומר וכו׳?

ועוד, השאלה מעולם לא היתה האם נטו"ק צודקים. השאלה היתה מה לעשות עם טועים כאלה? המשל שלך לא קשור לזה כלל.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ה' נובמבר 02, 2017 3:27 pm

ברור לנו שהאדמו''ר הדמיוני הזה היה בעיניו מסייע לידי עוברי עבירה, נפסל בעינינו טוטאלית, וברור שמעולם לא היה ולא יהיה סיפור כזה... וזה כשמדובר בתמיכה עקיפה לאיסורין. באיסורין אנו דנים מדין מחאה.
כשמדובר בתמיכה רשמית ומתן סיוע חד משמעי לרוצחים המשוואה היא דין רודף.
והנמשל גרוע מהמשל עשרת מונים ממכל זווית ראיה.
נערך לאחרונה על ידי חיימשה ב ה' נובמבר 02, 2017 3:41 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ה' נובמבר 02, 2017 3:32 pm

משולש כתב:
חיימשה כתב:קיבוץ מזרע עוסק בגידול ושיווק דבר אחר בארץ הקדש, ל''ע.

אני יכול לתת לך עכשיו רשימה ארוכה של גדולי ישראל שאתה צריך לרדוף אותם (לו היו בין החיים) על זה שנפגשו עם שונאי ישראל ועוכריהם והם נחשבים כולם למוסרים ומומרים להכעיס ולתיאבון.

בבקשה להפסיק עם הדמגוגיה.
אף אחד לא דן על פגישה כאן על עם שונאי ישראל. שלום עושים עם אויבים ושתדלנות עושים אצל רוצחים.
כאן מדובר על מפגשים של הבעת תמיכה רשמית. הם עומדים בהפגנות של הערבים עם שלטים בידיהם, מניפים דגלי הערבים על ביתם, נואמים בכינוסיהם אפילו בשבת, נוסעים לארמונותיהם ומצטלמים עבור התעמולה שלהם.
משה הירש קרא לעצמו שר החוץ של אש''ף! ואף קיבל מהם משכורת. [הרוצה לחלוק יחלוק, זה לא עקרוני]
אין שום דוגמא של דומה לדומה של גדולי ישראל בהסטוריה שעשו משהו מעין זה ואפילו לא דומה לדומה.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ה' נובמבר 02, 2017 3:44 pm

לא עלה בקצה דעתי שבנושא זה יהיו כאן 2 דעות.
למעשה כרגע הויכוח הוא עם קנאי אחד מאוהביהם, ועם ליטוואק הרחוק אלפי מילין מהמציאות כאן.
אי לכך אפרוש באהבה.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ה' נובמבר 02, 2017 3:56 pm

לא עלה בדעתך שיהיה כאן שתי דעות. זה היופי של העולם הרחב. אתה פוגש כל מיני אנשים ודעות, והדעות מתרחבות ומתעמקות. מי שמתעקש שלא לשמוע דעה שונה, בעיקר הוא מזיק את עצמו שלא יתרחבו אופקיו, וחבל.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ה' נובמבר 02, 2017 4:00 pm

בעולם שלי רוצחים ושותפיהם אינם חלק חלק מהיופי. לכן פרשתי.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ה' נובמבר 02, 2017 5:13 pm

חיימשה כתב:לצערי עדיין אצלי לא מצב של מח שליט על הלב. גם לא יכולתי למול את בני בעצמי ואף לא לעשות שימוש בהלכות שחיטה. עדיין יש על מה לעבוד.

כשאתה לא עושה מעשה שעדיף לעשותו בגלל רגש זה ענין אחד אבל אם קשה בעיניך לעשות מעשה שחייבים לעשותו והוא גם מציל חיים של אחרים ואתה נמנע מזה בגלל הרגש אז המצב חמור (שימוש בהלכות שחיטה אינו חיוב ואף אין בו ענין).
לדעתי כן היית הורג את הרודפים (האמתיים) בסיטואציה ההיא ומה שאינך הורג את האנשים המדוברים (מלבד הבעיה הטכנית) היא שאין פשוט לך באמת שהם רודפים

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' נובמבר 02, 2017 7:41 pm

נסכם,
שלכו"ע כאשר אדם עושה דברים מוזרים, והוא מאמין בדעתו שזו דרך נכונה בשביל להציל, או כל דבר אחר, אזי מעשהו חמור אבל הוא לא נפסל בכך.
וכמדומה שבמציאות החרדית העכשוית וגם של כמה עשרות שנים אחורה, ישנם קהלים שלפחות אחוז מאנשיהם מוכנים היו לרצוח (לפחות במחשבה) את הציבור שדעותיו מתגדות לדעותיהם.
האם משום כך צריך לשרוף את ספריהם, או שמא אפשר להכיל שדעתם צרה והם רואים רק ש/ל, וממילא אף על טעותם לא נדחו מקהל ה' ...

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » א' נובמבר 05, 2017 10:52 am

עכשו אתה נסחפת
אף חרדי לא מוכן לרצוח יהודי אחר בשל דעותיו ששונות משלו וכך היה גם כמה שנים
הדיון היה לגבי אנשים שעושים מעשים לא רק מוזרים כי אם באמת כאלה שמסכנים אחרים ויתכן שיהודים ירצחו בגללם. לכן השאלה אם יש כאן דין רודף היא שאלה באמת ומה שמחיתי קודם היה שהיעה פשוט לו כך בעוד שהדברים אינם פשוטים ואת זאת הוכחתי מכך שהוא לא היה הורג אותם בפועל. לגבי השתמשות בספריהם זה נידון אחר

משולש

הודעהעל ידי משולש » ג' נובמבר 07, 2017 10:22 pm

חיימשה כתב:[/b]כאן מדובר על מפגשים של הבעת תמיכה רשמית. הם עומדים בהפגנות של הערבים עם שלטים בידיהם, מניפים דגלי הערבים על ביתם, נואמים בכינוסיהם אפילו בשבת, נוסעים לארמונותיהם ומצטלמים עבור התעמולה שלהם.
משה הירש קרא לעצמו שר החוץ של אש''ף! ואף קיבל מהם משכורת. [הרוצה לחלוק יחלוק, זה לא עקרוני]

שקר וכזב,
הירש לא עמד בהפגנות ערבים,
אינו תומך בשום סוג של שפיכות דמים (בניגוד לרבים כאן גם שומרי מצוות שמעודדים הסלמה ומלחמות למרות שיודעים שיגרום לרצח יהודים).
אינו מניף דגל ערבים על ביתו.
אינו מקבל משכורת.

הדבר היחיד הנכון כאן חלקית הוא שהוא נואם אצלם כדי לשכנעם שיפסיקו להרוג יהודים. (וגם מצטלם רח"ל).

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ג' נובמבר 07, 2017 11:24 pm

את הדגל ראיתי בעיני כמה וכמה פעמים על ביתו, ועדות שבטלה מקצתה מקצתה בטלה כולה.
מסתמא אפשר עדיין לראותו

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ג' נובמבר 07, 2017 11:39 pm

חיימשה כתב:את הדגל ראיתי בעיני כמה וכמה פעמים על ביתו, ועדות שבטלה מקצתה מקצתה בטלה כולה.
מסתמא אפשר עדיין לראותו

משולש לא הכחיש את הדגל. אמנם כל בר דעת יודע שאין זה כ"א שטות וילדות, ואף אחד לא יסבול מזה.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ג' נובמבר 07, 2017 11:43 pm

חיימשה כתב:את הדגל ראיתי בעיני כמה וכמה פעמים על ביתו, ועדות שבטלה מקצתה מקצתה בטלה כולה.
מסתמא אפשר עדיין לראותו

משולש לא הכחיש את הדגל. אמנם כל בר דעת יודע שאין זה כ"א שטות וילדות, ואף אחד לא יסבול מזה.

האמת שכן הכחשתי, אבל אנסה לבדוק שוב את העניין הספיציפי הזה.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 118 אורחים