מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מחזור המים

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

Re: מחזור המים

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ו' ינואר 12, 2018 9:31 am

כרמל בצקלונו כתב: שכשבעים אחוז מהרופאים והאחיות הם ערבים.).

??
(וגם רוב הרופאים והאחיות הערבים זה בגלל העדפה בקבלה ללימודים ללא עמידה בתנאים הרגילים. ואני אכן משתדל לא ללכת לרופאים ערבים או גויים בכלל)

בכל מקרה, לגבי הכשרת רופאים, עסקתי בזה בספרי בס"ד (הדברים צורפו באשכול אליו הפניתי לעיל)
נערך לאחרונה על ידי בברכה המשולשת ב ו' ינואר 12, 2018 9:34 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ו' ינואר 12, 2018 9:34 am

בברכה המשולשת כתב:
כרמל בצקלונו כתב: וזו בושה וחרפה שכשבעים אחוז מהרופאים והאחיות הם ערבים.).

?

מן הסתם תלוי איפה אתה גר.

כרמל בצקלונו

הודעהעל ידי כרמל בצקלונו » ו' ינואר 12, 2018 1:46 pm

.
נערך לאחרונה על ידי כרמל בצקלונו ב א' ינואר 14, 2018 7:46 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » ו' ינואר 12, 2018 2:34 pm

מי כתב את זה ?

מה זה משנה מה אתה חושב על אחוז הרמאות בציבור החרדי. מה שאתה חושב לא מעלה ולא מוריד את האחוזים והם גבוהים בהרבה ממה שאתה חושב, ומה עם בעלי עבירות אחרות, שומו שמים שלא נדע מצרות וכל אחד יודע למי אני מתכוון!

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » ו' ינואר 12, 2018 2:39 pm

האם אסור להביע דעות קיצוניות בפורום הזה? אם אינכם מבינים את דברי ואת ההגיון שבהם אז או שתבקשו הסבר או שזה מקוצר דעתכם,

כן? ולא יכול להיות שזה בגלל שאנחנו חושבים שאתה לא צודק? למה אתה מכנה את דעתנו החולקת עליך קוצר דעת? אסור לחלוק על מישהו כאן בפורום בלי לקבל כינויי גנאי?

כרמל בצקלונו

הודעהעל ידי כרמל בצקלונו » ו' ינואר 12, 2018 3:57 pm

.
נערך לאחרונה על ידי כרמל בצקלונו ב א' ינואר 14, 2018 7:45 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ש' ינואר 13, 2018 8:26 pm

הרב החשוב כרמל בצקלונו:
אם לדעתך קביעת עובדה מותרת, אם כן אני גם כן רק קבעתי עובדה, שבהודעותיך כתבת שמדינה מתורבתת יכולה להתנהל רק ע"י חילונים מקצועיים וישרים, ולא ע"י חרדים 'חאפרים' ורמאים. וכמוך היו הרבה יהודים (לא נאצים ח"ו!!) שהעריצו את התרבות הגרמנית, (ואולי גם אבות אבותי בפרנקפורט חשבו ככה, ובבחינת "אין לדיין אלא מה שעיניו רואות" הם אכן צדקו, ורק ליחידי סגולה היו את המשקפיים התורניות האמיתיות).

כך שמעולם לא קראתי לך נאצי אלא "יהודי מגרמניה" שאם היית מכיר את תגובותיי כאן היית יודע שאצלי זה תואר כבוד...

ולגבי "משכיל" איני יודע על מה אתה שח.

בכל אופן אני מאוד מתנצל אם נפגעת מדבריי. אולי הייתי צריך להזהר יותר, (אם כי אני מזדהה עם הרב המעיין, ואני גם לעצמי מודע לעובדה שאם אני נכנס לתוך דיונים, בפרט בנושאים בוערים, אני עלול "לחטוף", ומי שלא רוצה לחטוף פשוט לא מגיב...)

יעקב_ב.

הודעהעל ידי יעקב_ב. » א' ינואר 14, 2018 11:25 am

משולש כתב:עם זאת אני חושב שאחוז הרמאות בציבור של לא שומרי מצוות גבוה יותר. ונ"ל שבתורה כתוב שאם אין יראת שמים אז "והרגוני". (וכמוך היו אנשים בגרמניה שלפני מאה שנה שהעריצו את הגרמניות המתורבתת והמעודנת (בהשוואה ליהדות ה"ברברית"). עד שהתברר שהכל היה חיצוני ורקוב מבפנים).

ולגבי שנות לימודים בטכניון ואוניברסיטה וכו': אומרים שעם ישראל הסתדר אלפיים שנה בין שבעים זאבים בלי כור אטומי ובכל זאת הצליח לשרוד. (בלי לירות אפי' כדור אחד). ודווקא היום עם הכור האטומי והטכניונים אנחנו עומדים מול סכנת השמדה ממשית מכמה וכמה כיוונים. (כמו למשל הגרעין האיראני, ומאות אלפי טילים מכוונים לכאן מצפון ודרום, שהנסיון הראה שרק חלק קטן מהם יורט ע"י כיפת ברזל). סכנה שאף טכניון לא יכול למנוע אותה לצערנו.

והצרות שכן עברנו במשך הדורות, רבים מהן לא היה ניתן למנוע גם אם היינו מחזיקים כור אטומי. (כמו השטות שאומרים שאם היה לנו מדינה לא היתה שואה, ושוכחים שלכל עמי אירופה וצפון אפריקה היו מדינות ובכל זאת לא עזר להם כלום. וגם אנגליה ניצלה בנס מהכיבוש).

אמנם עצם הדיון הזה גם הוא כבר נטחן בהרבה אשכולות ואיני יודע למצוא קישורים לזה.

עוד יש להשיב על דבריך, שכמו שגם היום, חרדי שצריך רופא הוא הולך למומחה מי שיהיה ללא קשר לדתו ואמונתו, כך גם הנהגה חרדית למדינה תשתמש במדעני אטום המומחים ביותר בלי קשר לדתם ואמונתם אלא רק לפי מידת מקצועיותם. (בנוסף אני מעריך שההתנגדות כיום ללימודים באוניברסיטאות וכו' זה לא בגלל הרצון דווקא לחיות בבערות, אלא בגלל בעיות ספיציפיות של כפירה ומינות ופריצות במקומות הנ"ל, ויתכן שממשלה חרדית תייסד "אוניברסיטאות" על טהרת הקודש שיוכלו ללמוד שם אנשים יראי שמים ולהתמקצע ברמה גבוהה גם בלי ללמוד כפירה ופריצות).

לגבי הרמאות - יתכן בהחלט, אך מאידך יש אנשים שבשבילם בזה שהם מקפידים על המצוות שבין אדם למקום זה די והותר, ואת המצוות שבין אדם לחבירו הם משאירים לחילונים...
נכון, עם ישראל 'שרד' בניסי ניסים, אך לאחר מאות גירושים פרעות פוגרומים עלילות דם רציחות ושמדות, נשאר אולי אחוז אחד ממה שהיה אמור להשאר אם לא היו כל אלו, ואם היינו חיים במדינה חזקה משלנו. אני מקוה שלדעתך 'יישוב ארץ ישראל' זהו ערך חשוב בתורה. האם לדעתך יש אפשרות שמיליוני יהודים יוכלו לחיות בשלוה ובבטחון בארץ ישראל המוקפת מליארדי ערבים בלי מדינה מתקדמת ומודרנית, ובעיקר, בלי צבא חזק ובעל כח הרתעה? אני יודע שעכשיו יצוצו כל הצדיקים שיאמרו 'כן, אבל הפיגועים', וכו'. אז אומר, שלפני קום המדינה, ה'פיגועים' הללו, של בזיזות אונס ורציחות, היו דבר של מדי יום ביומו אצל הערבים והבדואים באזורנו.
הרבה מאד מאלו שנרצחו בשואה היו בגלל 'שכניהם הטובים' שהסגירו אותם לגרמנים וכו'. והרוב הגדול לא ברחו ליערות בעיקר בגלל שידעו שאין לאן לברוח, ובודאי הגויים שבאזור יסגירו אותם. מה שלא היה קורה אילו היתה מדינה יהודית בארץ בזמן השואה.
'הנהגה חרדית למדינה תשתמש במדעני אטום המומחים ביותר', כלומר, כל הבחורים ודאי יצטרכו ללמוד בישיבות והס מלהזכיר לימודי חול, ונצטרך להיות תלויים ב'רצונם הטוב' של מדינות העולם ה'צדיקות' ו'אוהבות ישראל' שיסכימו לנדב לנו פה ושם כמה מדעני אטום.
למה לדעתך אי אפשר כיום לייסד 'אוניברסיטאות' על טהרת בקודש לבחורים שרוצים בכך, בלי ללמוד כפירה ופריצות? הרי יש מכללות חרדיות, אבל כולם יוצאים נגדם, לא כן?!

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' ינואר 14, 2018 6:40 pm

רבי יעקב ב':
לגבי המצב בא"י כיום לעומת מצבנו בגלות כבר היו הרבה דיונים ואשכולות ואיני רוצה להכנס לזה שוב. אין לי כרגע קישור ספיציפי.

לגבי המכללות החרדיות: האם הבנתי נכון מדבריך שאתה מזלזל ב"כולם" האלו שיוצאים נגד המכללות? עד כמה שידוע לי, אותם "כולם" הם גדולי ישראל. וטוענים שהמכללות כיום הם סכנה. גם החרדיות.
ככל הנראה גדולי ישראל יודעים שבעשרים שנה הקרובות לא צפוי מחסור ברופאים ועורכי דין, ולכן אין להם כאב ראש שדווקא החרדים יצטרכו להיות הרופאים. אין מצווה כזו. כאשר תהיה בעיה כזו מסתמא ימצאו לה פתרון.

עיק

הודעהעל ידי עיק » א' ינואר 14, 2018 8:16 pm

בברכה המשולשת כתב:

(וגם רוב הרופאים והאחיות הערבים זה בגלל העדפה בקבלה ללימודים ללא עמידה בתנאים הרגילים. ואני אכן משתדל לא ללכת לרופאים ערבים או גויים בכלל)

לא עשיתי סטטיסטיקה מסודרת, אבל מההתרשמות שלי הסטודנטים הערבים לרפואה נמנים דווקא על המוכשרים יותר, ושמעתתא מחדדן בפומייהו טובא. לא נראה לי שהם צריכים העדפה כלשהי בקבלה ללימודים.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' ינואר 14, 2018 9:26 pm

עיק כתב:
בברכה המשולשת כתב:

לא עשיתי סטטיסטיקה מסודרת, אבל מההתרשמות שלי הסטודנטים הערבים לרפואה נמנים דווקא על המוכשרים יותר, ושמעתתא מחדדן בפומייהו טובא. לא נראה לי שהם צריכים העדפה כלשהי בקבלה ללימודים.

אחרי בקשת המחילה, ביררתי, וצדקתי בדבריי

עיק

הודעהעל ידי עיק » א' ינואר 14, 2018 10:15 pm

בברכה המשולשת כתב:
עיק כתב:
בברכה המשולשת כתב:

אחרי בקשת המחילה, ביררתי, וצדקתי בדבריי

כמו שאמרתי, לא עשיתי סטטיטיקה מסודרת, אבל צ"ע מדוע אני פוגש דווקא את אלו המוכיחים ההפך. ומה גם שאם אינני טועה, בתי הספר התיכוניים הטובים בישראל הם ערבים דווקא.

כרמל בצקלונו

הודעהעל ידי כרמל בצקלונו » א' ינואר 14, 2018 10:27 pm

.
נערך לאחרונה על ידי כרמל בצקלונו ב ג' ינואר 23, 2018 3:51 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

עיק

הודעהעל ידי עיק » א' ינואר 14, 2018 10:34 pm

כרמל בצקלונו כתב:
עיק כתב:
כמו שאמרתי, לא עשיתי סטטיטיקה מסודרת, אבל צ"ע מדוע אני פוגש דווקא את אלו המוכיחים ההפך. ומה גם שאם אינני טועה, בתי הספר התיכוניים הטובים בישראל הם ערבים דווקא.

לפי מה קובעים שהם הטובים? אולי יש להם אמביציה כיון שיש להם מטרה לגרום להשמדת מדינת ישראל ובכך הם מאיצים את הדבר ומי יודע אם ניתן לסמוך עליהם שלא מתרשלים במתן הטיפול הרפואי בכוונה תחילה. באשכול זה מדובר על מים ובזמנו היה חשש שהסורים או הלבנונים ירעילו את מקורות הירדן. האם לא נכון לומר טוב שבנחשים רצוץ את מוחו.

קובעים לפי המדדים המקובלים: ממוצע בגרות, מגמות הלימוד בבית הספר, רמת הסלקציה של המתקבלים אליו.
לגבי התרשלות במתן טיפול רפואי בכוונה: לדעתי אין שום חשש, ולא רק מכוח חזקת אומן לא מרע אומנותיה.

כרמל בצקלונו

הודעהעל ידי כרמל בצקלונו » א' ינואר 14, 2018 11:43 pm

.
נערך לאחרונה על ידי כרמל בצקלונו ב ג' ינואר 23, 2018 3:51 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ב' ינואר 15, 2018 7:47 am

עיק כתב:כמו שאמרתי, לא עשיתי סטטיטיקה מסודרת, אבל צ"ע מדוע אני פוגש דווקא את אלו המוכיחים ההפך. ומה גם שאם אינני טועה, בתי הספר התיכוניים הטובים בישראל הם ערבים דווקא.

אינני יודע איפה בדק כת"ר, אבל אני הקטן היושב בעיה"ק צפתובב"א ראיתי במו עיני את השפל הגדול שהגיע אליו המרכז הרפואי זיו מאז שהוצף ברופאים ערביים (לא שהוא היה טוב מדאי לפני כן, אבל מסתבר שתמיד אפשר לרדת עוד...)

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' ינואר 15, 2018 9:03 am

עיק כתב: קובעים לפי המדדים המקובלים: ממוצע בגרות, מגמות הלימוד בבית הספר, רמת הסלקציה של המתקבלים אליו.
לגבי התרשלות במתן טיפול רפואי בכוונה: לדעתי אין שום חשש, ולא רק מכוח חזקת אומן לא מרע אומנותיה.

א. כידוע, הערבים מרמים דרך קבע בבחינות הבגרות (מדי פעם זה תופסים כמה מהם ואז משתיקים את זה).
ב. מגמות הלימוד משקפות את היח"צ ולא את המציאות.
ג. כללי הסלקציה בקבלה ללימודי רפואה שונים לערבים לקולא (בהרבה).

עיק

הודעהעל ידי עיק » ב' ינואר 15, 2018 12:35 pm

כרמל בצקלונו כתב:
עיק כתב:
כרמל בצקלונו כתב:לפי מה קובעים שהם הטובים? אולי יש להם אמביציה כיון שיש להם מטרה לגרום להשמדת מדינת ישראל ובכך הם מאיצים את הדבר ומי יודע אם ניתן לסמוך עליהם שלא מתרשלים במתן הטיפול הרפואי בכוונה תחילה. באשכול זה מדובר על מים ובזמנו היה חשש שהסורים או הלבנונים ירעילו את מקורות הירדן. האם לא נכון לומר טוב שבנחשים רצוץ את מוחו.

קובעים לפי המדדים המקובלים: ממוצע בגרות, מגמות הלימוד בבית הספר, רמת הסלקציה של המתקבלים אליו.

גבר עם שלש נשים מותר ביחוד לכל הדעות, אך האם לא תתכן אפשרות שאף על פי כן יעשו עבירה? באותו אופן, אם יש חזקה שאומן לא מרע אומנותיה, האם זאת אומרת שזה ודאי ואין שום חשש שבעולם שיזיק כך שתתנו לו להרדים אתכם בלי שום חשש? בתנאים רגילים כאשר מדובר באנשים שפויים אכן, אך פה מדובר באנשים שמתחת לפני השטח הלאומניות שלהם יותר חשובה ומוכנים להקריב עבורה אפילו את הקרירה, וכפי שרואים מעשים בכל יום שמתאבדים ועושים דברים שבני תמותה רגילים לא עושים ולא חוששים כלל ואדרבא שמבחינתם זה עוד כבוד גדול. לדוגמא, אולי איימו על רופא שאם הוא לא יזיק ליהודי בכדי להראות את נאמנותו יזיקו למשפחתו, דברים שהם דבר פשוט אצלם, מה לדעתכם יעשה? הלא משפחתו חשובה לו מהיהודי על שולחן הניתוח, והלא קל מאוד לעשות איזו פעולה בשעת הניתוח ולומר שארעה תקלה. בד"כ לא ניתן להוכיח שהיה פה מזיד כיון שמדובר בדקויות.
כפי שידידנו משולש לא היה סומך על בעל מקצוע חילוני שיכנס לביתו, לא הייתי סומך על רופא ערבי שיטפל בגופי. האם אומן חילוני גרוע מערבי?

את דברי הרב משולש יסביר הרב משולש עצמו ולא עלי מוטל ליישב את דבריו.
הטענות על הלאומנות החשובה יותר מהקריירה - במחילה, אלו דמיונות. סיכוי למשהו כזה קיים כמובן תמיד, אך הרבה פחות מהסיכוי שהרופא היה עייף או התרשל בעלמא. ולגבי שמא איימו על משפחתו וכו'- אלו ממש דברי הבל. למה לא תחשוש גם ברופא יהודי יר"ש, שמא הסתבך עם השוק האפור ולכן התערב עם מישהו שיתן לו סכום כסף גדול אם יצליח להרוג מטופל בלי להיתפס?
מלבד זאת, טענתי הייתה שאיננו זקוקים כאן לחזקת אומן לא מרע אומנותיה. כאשר מכשירים רופאים, כאן ובכל העולם (ולכה"פ במדינות מתוקנות), עושים להם מסע תעמולה שישכחו עמם ובית אביהם ויהיו רופאים בלבד, מהטעם הברור שלא רוצים שכל רופא ישקול את שיקוליו במי ומתי לטפל. אני מתרשם שמסע התעמולה הזה די מצליח. דוגמה לדבר הייתה לפני כמה שנים, כאשר מישהו גילה פתאום שהנהלים בעת פיגוע רח"ל הם לטפל בפצועים הקשים תחילה, גם אם אלו המחבלים. קם על זה קול צעקה, אך לפרופ' אריה אלדד, שמלבד היותו רופא אינו חשוד על אהבת ערבים יתירה, היה פשוט שכך צריך לנהוג ברפואה וכך נוהגים בכל מקום.

עיק

הודעהעל ידי עיק » ב' ינואר 15, 2018 12:43 pm

איש גלילי כתב:
עיק כתב:כמו שאמרתי, לא עשיתי סטטיטיקה מסודרת, אבל צ"ע מדוע אני פוגש דווקא את אלו המוכיחים ההפך. ומה גם שאם אינני טועה, בתי הספר התיכוניים הטובים בישראל הם ערבים דווקא.

אינני יודע איפה בדק כת"ר, אבל אני הקטן היושב בעיה"ק צפתובב"א ראיתי במו עיני את השפל הגדול שהגיע אליו המרכז הרפואי זיו מאז שהוצף ברופאים ערביים (לא שהוא היה טוב מדאי לפני כן, אבל מסתבר שתמיד אפשר לרדת עוד...)

מה המצב עכשיו? מתי התחילו להגיע רופאים ערבים לצפת? ומה היה שם קודם? כמדומני שהוא לא היה בית חולים אוניברסיטאי עד השנים האחרונות. זה בדרך כלל אמור לשפר את בית החולים, אך אולי השינויים שאתה מתאר קשורים לזה.

עיק

הודעהעל ידי עיק » ב' ינואר 15, 2018 12:47 pm

בברכה המשולשת כתב:
עיק כתב: קובעים לפי המדדים המקובלים: ממוצע בגרות, מגמות הלימוד בבית הספר, רמת הסלקציה של המתקבלים אליו.

א. כידוע, הערבים מרמים דרך קבע בבחינות הבגרות (מדי פעם זה תופסים כמה מהם ואז משתיקים את זה).
ב. מגמות הלימוד משקפות את היח"צ ולא את המציאות.
ג. כללי הסלקציה בקבלה ללימודי רפואה שונים לערבים לקולא (בהרבה).

א. כמדומני שבתיכונים הערבים היוקרתיים (האורתודוקסי בחיפה, הנזירות בצפת, למשל) המצב שונה.
ב. לא הבנתי למה תיכון שחלק גדול מתלמידיו מקבל ממוצעי בגרות גבוהים כאשר הוא מרחיב מקצועות מדעיים זה רק יח"צ ולא מציאות.
ג. אולי אתה צודק. לא בדקתי. אבל משום מה, מרבית הסטודנטים הערבים שאני מכיר היו מתקבלים בקלות גם ללא שום הקלות ביחס ליהודים, ואין להם שום צורך לרמות בבחינות הבגרות. כך שגם אם אתה צודק , אינני בטוח שזה משפיע על רמת המתקבלים.

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ב' ינואר 15, 2018 1:53 pm

עיק כתב:
איש גלילי כתב:

מה המצב עכשיו? מתי התחילו להגיע רופאים ערבים לצפת? ומה היה שם קודם? כמדומני שהוא לא היה בית חולים אוניברסיטאי עד השנים האחרונות. זה בדרך כלל אמור לשפר את בית החולים, אך אולי השינויים שאתה מתאר קשורים לזה.

אכן, זה קשור לזה. ומאז התחלנו לראות מה זה רופאים ערביים.

עיק

הודעהעל ידי עיק » ב' ינואר 15, 2018 2:11 pm

איש גלילי כתב:
עיק כתב:
איש גלילי כתב:אינני יודע איפה בדק כת"ר, אבל אני הקטן היושב בעיה"ק צפתובב"א ראיתי במו עיני את השפל הגדול שהגיע אליו המרכז הרפואי זיו מאז שהוצף ברופאים ערביים (לא שהוא היה טוב מדאי לפני כן, אבל מסתבר שתמיד אפשר לרדת עוד...)

אכן, זה קשור לזה. ומאז התחלנו לראות מה זה רופאים ערביים.

או שפשוט התחילו להסתובב סטודנטים בבית החולים, ערבים או לא, וההרגשה שאתה מתאר קשורה משום מה לזה (לאו דווקא מייצג, אבל אני מכיר במקרה רופא ערבי, בוגר צפת, והוא מאוד מרשים).

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ב' ינואר 15, 2018 2:23 pm

עיק כתב:או שפשוט התחילו להסתובב סטודנטים בבית החולים, ערבים או לא, וההרגשה שאתה מתאר קשורה משום מה לזה (לאו דווקא מייצג, אבל אני מכיר במקרה רופא ערבי, בוגר צפת, והוא מאוד מרשים).

אינני מתאר הרגשה אלא עובדות, ולא הכל אני יכול לפרט. ולא מצד הסטודנטים (שהם אכן מטרד בפני עצמו, עד כדי נתינה לסטודנטים לטפל בעצמם ללא רופא משגיח, שזה כבר עול של המרכז הרפואי), אלא מצד רופאים של ממש.

כרמל בצקלונו

הודעהעל ידי כרמל בצקלונו » ב' ינואר 15, 2018 6:11 pm

.
נערך לאחרונה על ידי כרמל בצקלונו ב ג' ינואר 23, 2018 3:51 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

עיק

הודעהעל ידי עיק » ב' ינואר 15, 2018 6:46 pm

כרמל בצקלונו כתב:האם לא שמעתם מימכם על מקרים של מתאבדים ומבצעי חבלה שעשו זאת רק כיון שהיו מאויימים? זה ממש כמו ארגון מאפיה ואז כל החשבונות שאתם עושים אינם משמעותיים. לא מדובר כאן על סטטיסטיקה אלא על מציאות. ולמרות שאני מסכים שהסיכוי קלוש, אך הוא ריאלי ולא הייתי מרגיש בנח להיות מונח על שולחן הניתוחים כשרופא ערבי עם סכין חותך את גופי. אך אך לגבי המחמאה שדברי הבל אומר את הדברים הבאים: אמנם משביעים את הרופאים שבואת אפוקרטס, אך לא שוטפים להם את המח באתיקה רפואית, ואפילו אם פה ושם נותנים להם איזו הרצאה או שניים באתיקה רפואית, זה בסתם רופאים שאין להם נגיעות, אך כאן יש את אלמנט הלאומנות הפלסטינית ששוטפים להם בה את הראש מיום היוולדם וזה חלק ממהות האישיות שלהם, ואם ח"ו יגיע יום זעם ונקמה שלהם, כל הגנים הכבויים ידלקו וישמשו בסכינהם לטבוח ולהרוג ללא הבדל המקצוע שלהם. מי שיודע הסטוריה יודע שדברי נכונים ורק תראו מה עשו הנאצים הנאורים, הרופאים שבהם היו מוציאים את אברי היהודים ועושים בגופותיהם (ולעתים אף בהיותם חיים) מחקרי רפואה. על אחת כמה וכמה ישמעאלים שחיים על חרבם. אני הייתי מציע לומר כל שבת ברכה מעומקא דליבא לחיילי צה"ל ששומרים עלינו בנשקם בימים ובלילות, ומי שסובר ששומר פתאים ה' - שיבורך.

פשוט אין לך מושג כמה שוטפים את המוח וכמה זה נעשה טבע שני. והמעשה בפרופ' אלדד יוכיח.
וההשוואה לנאצים אינה ממין העניין, כי אז באמת לא היה הרבה מעבר לשבועת היפוקרטס. היום העיסוק בצדדים האלה פרה ורבה עשרות מונים, ולא רק איזה שתיים שלוש הרצאות האתיקה רפואית.
(ובמאמר מוסגר , אצל לא מעט מהערבים אזרחי ישראל הזהות הפלסטינית אינה כה חזקה כפי שאתה מתאר)

עיק

הודעהעל ידי עיק » ב' ינואר 15, 2018 7:01 pm

איש גלילי כתב:
עיק כתב:או שפשוט התחילו להסתובב סטודנטים בבית החולים, ערבים או לא, וההרגשה שאתה מתאר קשורה משום מה לזה (לאו דווקא מייצג, אבל אני מכיר במקרה רופא ערבי, בוגר צפת, והוא מאוד מרשים).

אינני מתאר הרגשה אלא עובדות, ולא הכל אני יכול לפרט. ולא מצד הסטודנטים (שהם אכן מטרד בפני עצמו, עד כדי נתינה לסטודנטים לטפל בעצמם ללא רופא משגיח, שזה כבר עול של המרכז הרפואי), אלא מצד רופאים של ממש.

אינני מכיר את המצב בזיו. מחוץ לזיו, אני מכיר לא מעט רופאים ערבים מצויינים (וסטודנטים כשרוניים) שעפעפיהם מיישירים נגדם בחכמת הרפואה.

עיק

הודעהעל ידי עיק » ב' ינואר 15, 2018 7:06 pm

עיק כתב:
כרמל בצקלונו כתב:האם לא שמעתם מימכם על מקרים של מתאבדים ומבצעי חבלה שעשו זאת רק כיון שהיו מאויימים? זה ממש כמו ארגון מאפיה ואז כל החשבונות שאתם עושים אינם משמעותיים. לא מדובר כאן על סטטיסטיקה אלא על מציאות. ולמרות שאני מסכים שהסיכוי קלוש, אך הוא ריאלי ולא הייתי מרגיש בנח להיות מונח על שולחן הניתוחים כשרופא ערבי עם סכין חותך את גופי. אך אך לגבי המחמאה שדברי הבל אומר את הדברים הבאים: אמנם משביעים את הרופאים שבואת אפוקרטס, אך לא שוטפים להם את המח באתיקה רפואית, ואפילו אם פה ושם נותנים להם איזו הרצאה או שניים באתיקה רפואית, זה בסתם רופאים שאין להם נגיעות, אך כאן יש את אלמנט הלאומנות הפלסטינית ששוטפים להם בה את הראש מיום היוולדם וזה חלק ממהות האישיות שלהם, ואם ח"ו יגיע יום זעם ונקמה שלהם, כל הגנים הכבויים ידלקו וישמשו בסכינהם לטבוח ולהרוג ללא הבדל המקצוע שלהם. מי שיודע הסטוריה יודע שדברי נכונים ורק תראו מה עשו הנאצים הנאורים, הרופאים שבהם היו מוציאים את אברי היהודים ועושים בגופותיהם (ולעתים אף בהיותם חיים) מחקרי רפואה. על אחת כמה וכמה ישמעאלים שחיים על חרבם. אני הייתי מציע לומר כל שבת ברכה מעומקא דליבא לחיילי צה"ל ששומרים עלינו בנשקם בימים ובלילות, ומי שסובר ששומר פתאים ה' - שיבורך.

פשוט אין לך מושג כמה שוטפים את המוח וכמה זה נעשה טבע שני. והמעשה בפרופ' אלדד יוכיח.
וההשוואה לנאצים אינה ממין העניין, כי אז באמת לא היה הרבה מעבר לשבועת היפוקרטס. היום העיסוק בצדדים האלה פרה ורבה עשרות מונים, ולא רק איזה שתיים שלוש הרצאות האתיקה רפואית.
לגבי "לא שמעתם מימיכם" - שמעתי מימי על אנשים שמתו בגלל טיפול רפואי רשלני. גם מקרים של פשיעה ממש. ובכל זאת , מי שימנע מלקבל טיפול רפואי רק בגלל חשש מרשלנות - הדבר לא נוגע מחכמה יתירה.
(ובמאמר מוסגר , אצל לא מעט מהערבים אזרחי ישראל הזהות הפלסטינית אינה כה חזקה כפי שאתה מתאר)

כרמל בצקלונו

הודעהעל ידי כרמל בצקלונו » ב' ינואר 15, 2018 7:07 pm

.
נערך לאחרונה על ידי כרמל בצקלונו ב ב' ינואר 22, 2018 4:16 pm, נערך 3 פעמים בסך הכל.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' ינואר 15, 2018 7:15 pm

כרמל בצקלונו כתב: אני רק יודע דבר אחד בוודאות שלגבי ישמעאלים כתוב ועל חרבך תחיה וזו עובדה שלא ניתן לבתכחש אליה והוכחה כנכונה ותראה שכמעט כל הפיגועים בעולם נעשים על ידיהם, ולא הייתי רוצה לעמוד ליד אחד כשפתאום נדלקת אצלו איזו נורה. האם שכחת את כל הפיגועים והפוגרומים שעשו בנו והאלפים שנהרגו והעשרות אלפים שנפצעו על לא עוול בכפם? .

והוא יהיה פרא אדם (על עשו נאמר ועל חרבך תחיה)
ואנחנו מתפללים- כלה שעיר וחותנו ועלו לציון מושיעים

כרמל בצקלונו

הודעהעל ידי כרמל בצקלונו » ב' ינואר 15, 2018 7:26 pm

.
נערך לאחרונה על ידי כרמל בצקלונו ב ג' ינואר 16, 2018 7:01 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

עיק

הודעהעל ידי עיק » ב' ינואר 15, 2018 7:33 pm

כרמל בצקלונו כתב:
עיק כתב:

וכי מנין לך במה יש לי מושג ובמה אין לי? האם יש לך מחשבה ביונית (לא יוונית, ביונית!) היכולה לחדור למוחו של השני? האם על מעשה בפרופ' אלדד קובעים עובדה! ממתי שומעים לפרופסורים? אך נניח כדברך, אז כאן יש שאלה: לרופאים הערבים שוטפים את המח בשנאת יהודים (לפחות בקטנותם ואח"כ ע"י דרשות האימאם), ושוב נניח כדברך ששוטפים את מוחם האתיקה רפואית, האם ניתן לדעת איזו אתיקה תגבר בשעת הנסיון? אני מהמר על האתיקה הפלשתינית. הלא גם הגרמנים חונכו על אתיקה ובשעת מעשה הכל פרח מהראש ונהפכו לחיות טרף ברבריות.
אך לידיעתך הרבה, מעשים שבכל יום שרופאים עושים מעשים שלא יעשו הסותרים לאתיקה ששטפו להם בה את המח, תלך לבתי המשפט ותראה כמה תביעות משפטיות יש נגדם, שלא נדבר (וסליחה על הדברים) מה נעשה שם בבית החולים בחדרי חדרים בין הרופאים לבין... (מלאו את החסר) ושלא נדבר על שקרים שרופאים אומרים לפציינטים שלהם (ובדידי הווה עובדה), או שמרמים את הביטוח הלאומי ואומרים שעשו טיפולים שלא עשו (וקל מאוד לעשות זאת כמו מכונאים במוסך) בכדי לקבל תוספת שכר ועוד ועוד ומעניין אם יש מישהוא כאן המתכחש לדברים אלו שהם רק קצה הקרחון.
לגבי דברך במאמר המוסגר, איני יודע מה בלב כל פלשתיני ופלשתיני, וגם בקרב אזרחי ישראל היהודים לא חסר חיות טרף ורק תראה את בתי הסוהר המלאים מאפס מקום. אני רק יודע דבר אחד בוודאות שלגבי ישמעאלים כתוב ועל חרבך תחיה וזו עובדה שלא ניתן להתכחש אליה והוכחה כנכונה ותראה שכמעט כל הפיגועים בעולם נעשים על ידיהם, ולא הייתי רוצה לעמוד ליד אחד כשפתאום נדלקת אצלו איזו נורה. האם שכחת את כל הפיגועים והפוגרומים שעשו בנו והאלפים שנהרגו והעשרות אלפים שנפצעו על לא עוול בכפם? אם אתה סומך על האתיקה הרפואית שתגן עליך אז אתה הולך נגד משנה מפורשת "טוב שברופאים..." ומי שסובר כך מראה נאיביות במיטבה.
ליד ביתנו עבר לגור אנס שהשתחרר מהכלא לאחר שעבר שיקום... תנחש מה? כעבור זמן קצר לא יכל לשלוט ביצרו ועשה את מעשהו בשנית.

מעשים שבכל יום שבני אדם, ורופאים בכללם, לא מתנהגים כשורה. אבל הרעיון שרופא יטפל טיפול גרוע בכוונה תחילה ממניעים לאומניים נשמע לי רחוק מאוד. הרבה יותר רחוק מרשלנות , או שיקול דעת לקוי בשל בצע כסף.
ומה שאמרת "ממתי שומעים לפרופסורים" - בכלל לא הבנתי. הבאתי את דברי אלדד בשבתו כרופא, כי הוא רופא מוערך ויחד עם זאת איש ימין מובהק. אם בגלל שהוא נושא את התואר פרופסור רח"ל הוא כבר אינו דוגמה לרופא - איני יודע מה אתה סח.

כרמל בצקלונו

הודעהעל ידי כרמל בצקלונו » ב' ינואר 15, 2018 7:55 pm

.
נערך לאחרונה על ידי כרמל בצקלונו ב ב' ינואר 22, 2018 4:17 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' ינואר 15, 2018 8:37 pm

למי הכוונה בהגר"ק?

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ב' ינואר 15, 2018 8:37 pm

יעקב_ב. כתב:למה לדעתך אי אפשר כיום לייסד 'אוניברסיטאות' על טהרת בקודש לבחורים שרוצים בכך, בלי ללמוד כפירה ופריצות? הרי יש מכללות חרדיות, אבל כולם יוצאים נגדם, לא כן?!

לפני כשנה, יצאה לאור חוברת גדולה שעוסקת בנושא. לצערי, איני זוכר כרגע את שמה, אך כמדומני שסריקה של חוברת זו אף עלתה בפורום דנן.

בכל אופן, נשמת הדברים היא, שאין אפשרות לייסד 'אוניברסיטאות' על טהרת הקודש. אאל"ט, זה פחות או יותר המהלך:

א. כל מי שהולך לאוניברסיטה, זה על מנת לקבל את ה'תואר' האקדמי, ולא רק בכדי לרכוש את הידע הנלמד שם. התואר שווה יותר במשכורת וכו'.

ב. ה'תואר' האקדמי אינו ניתן לפי החלטת הנהלת האוניברסיטה או המכללה המקומית, אלא לפי החלטת המועצה להשכלה גבוהה.

ג. המועצה להשכלה גבוהה מעוניינת בכך, שה'תואר' האקדמי שהיא מעניקה, יהיה תקף, רלוונטי ונחשב, בכל המוסדות האקדמיים בעולם.

ד. האקדמיה העולמית, דוגלת בכפרנות הגדולה ביותר: החל מהדארוויניזם ועד המפץ הגדול. בריאת העולם בהשקפה התורתית, עומדת בסתירה מוחלטת לעקרונות החשיבה האקדמית.

ה. מסיבה זו, האקדמיה העולמית ובעקבותיה המועצה להשכלה גבוהה, דורשים שלימודי רפואה -למשל- לא יכללו רק את הידע הרפואי הנדרש לרופא, כי אם השכלה רחבה נוספת שאין לה כל זיק וקשר עם המקצוע הנלמד. ההשכלה הנוספת היא הבעייתית ברוב המקרים. שם מוכנסת כל הכפירה וכו'.

ו. לאור זה מובן היטב, שהבעיה של רוב גדולי ישראל עם לימודים אקדמיים, נובעת מהאמור לעיל. ההתנגדות לא נועדה למנוע את היציאה של אברכים לעבוד וכדו'. ולראיה, גם רבים מגדולי ישראל שהבעיה שלהם עם אברכים שעובדים קטנה יותר, מתנגדים נחרצות לאקדמיה. ראיה נוספת לכך, רוב המתנגדים ללימודים אלו, מתנגדים גם ללימודי אקדמיה לנשים. ועוד ראיה, רבים מהמתנגדים לאקדמיה, תומכים בלימודי מקצועות לא אקדמיים. בחצרות חסידיות רבות שאדמו"ריהם מתנגדים נחרצים ללימודי אקדמיה, ארגנו קורס חשמלאות מוסמכת, קורס בניה בגבס, קורס טכנאות מוצרי חשמל וכדו', בתמיכת האדמו"רים.

שכחתי פרט אחד... המכללות החרדיות המעניקות תואר אקדמי, כל חרדיותן מתבטאת בהפרדה בין גברים ונשים. החומר הלימודי חייב להיות מאושר ע"י המל"ג ולפי כל התנאים דלעיל. וממילא, הבעיה לא נפתרה כלל ועיקר.

ועוד נקודה שרציתי להוסיף. כאשר יהיה רוב חרדי מוחץ במדינת ישראל, ייתכן שתהיה אפשרות לשנות את המועצה להשכלה גבוהה ולהסכים על כך, שאנו צריכים רק שהמדענים והרופאים ושאר האקדמאים, יהיו מקצועיים גמורים, אך תעודת האקדמיה שלהם לא תהיה מוכרת בעולם, כיוון שלימודיהם יכללו את התחום הנלמד בלבד ללא תוספות מיותרות הנדרשות ע"י האקדמיה העולמית.

עריכה, לאחר שהרב בברכה המשולשת הזכיר כאן. מצו"ב החוברת.
קבצים מצורפים
בשליטתם ותרבותם פרקי תחקיר אודות תנועת האקדמיה החרדית.pdf
(10.98 MiB) הורד 481 פעמים
נערך לאחרונה על ידי ארזי ביתר ב ג' ינואר 16, 2018 10:18 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' ינואר 15, 2018 8:46 pm

ארזי ביתר כתב:
יעקב_ב. כתב:למה לדעתך אי אפשר כיום לייסד 'אוניברסיטאות' על טהרת בקודש לבחורים שרוצים בכך, בלי ללמוד כפירה ופריצות? הרי יש מכללות חרדיות, אבל כולם יוצאים נגדם, לא כן?!

לפני כשנה, יצאה לאור חוברת גדולה שעוסקת בנושא. לצערי, איני זוכר כרגע את שמה, אך כמדומני שסריקה של חוברת זו אף עלתה בפורום דנן. .

viewtopic.php?f=7&t=34838&hilit=%D7%91%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%AA%D7%9D#p379693

עיק

הודעהעל ידי עיק » ב' ינואר 15, 2018 9:04 pm

כרמל בצקלונו כתב:
עיק כתב:

מעשים שבכל יום שבני אדם, ורופאים בכללם, לא מתנהגים כשורה. אבל הרעיון שרופא יטפל טיפול גרוע בכוונה תחילה ממניעים לאומניים נשמע לי רחוק מאוד. הרבה יותר רחוק מרשלנות , או שיקול דעת לקוי בשל בצע כסף.
ומה שאמרת "ממתי שומעים לפרופסורים" - בכלל לא הבנתי. הבאתי את דברי אלדד בשבתו כרופא, כי הוא רופא מוערך ויחד עם זאת איש ימין מובהק. אם בגלל שהוא נושא את התואר פרופסור רח"ל הוא כבר אינו דוגמה לרופא - איני יודע מה אתה סח.

לא כתבתי בשום מקום שרופא יטפל לכתחילה סתם כך בכוונה תחילה טיפול רשלני ממניעים לאומניים, אלא שאם ח"ו איזה חמסניק יגש אליו בשבט בו הוא מתגורר ויגיד לו בחשאי תשמע חביבי מוחמד, הגיע הזמן שתראה את נאמנותך לעם הבלסטינאיי, מה זה אתה מרבא אל יהוד ככה? תראה לי שגרמת נזק או מות לאחד החולים שלך ואם לא, תראה איך כבר נטבל בך ובמשבחתך, נכון יש לך כמה בנות?! נשמע הזוי? כלל וכלל לא. תראו מה קרה במשולש לפני זמן קצר כיצד התפרעו כחיות טרף.
כתבת פרופסור ולא רופא, אך לדבריך, אכן הוא אדם מוערך, האם הוא הפוסק האחרון ולא ניתן לחלוק עליו? האם מישהוא שאל את הגר"י זילברשטיין או את הגרח"ק או את הגרנ"ק או את הגר"א נבנצאל מה הם אומרים בנדון?[/quote]
לא פוסק אחרון ולא נעליים, אבל דוגמה טובה לטענה שלי. על התרחיש הדמיוני שלך כבר הגבתי. נראה לי שהנושא מוצה והבוחר יבחר.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ד' ינואר 24, 2018 6:44 pm

אוצר החכמה כתב:על אחאב זה גמרא.
ועל עשיו, כמו שכבר הסבירו כאן באשכול אחר, הכוונה היתה לעורר על רשעים שבימיו לדעתו ולא התכוון לומר משהו באמת על עשיו.

מה כתוב בגמרא על אחאב? שהוא לבש שיראים ומקל כסף? באיזו מסכת זה כתוב?

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ד' ינואר 24, 2018 6:46 pm

כדכד כתב:
אוצר החכמה כתב:על אחאב זה גמרא.
ועל עשיו, כמו שכבר הסבירו כאן באשכול אחר, הכוונה היתה לעורר על רשעים שבימיו לדעתו ולא התכוון לומר משהו באמת על עשיו.

מה כתוב בגמרא על אחאב? שהוא לבש שיראים ומקל כסף? באיזו מסכת זה כתוב?

שהוא דרש כו"כ פנים בתו"כ (פרק חלק בסוגיא דמלכים שאין להם וכו')

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ד' ינואר 24, 2018 6:53 pm

זה מה שכתבת לעיל בענין זה
בברכה המשולשת כתב:על אחאב יש אריכות בזה לכאן ולכאן (ויעויין בהרחבה בספר התקופה הגדולה, כידוע.)

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ד' ינואר 24, 2018 6:58 pm

כדכד כתב:זה מה שכתבת לעיל בענין זה
בברכה המשולשת כתב:על אחאב יש אריכות בזה לכאן ולכאן (ויעויין בהרחבה בספר התקופה הגדולה, כידוע.)

אכן, כך כתבתי. אך לא זכיתי להבין את הקשר להודעה הזו.
סליחה אם פגעתי בכבודו של כתר"ה.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 84 אורחים