מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מה עדיף: פרסום הודעות בניקים או בשם האמיתי?

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
פרנקל תאומים

Re: מה עדיף: פרסום הודעות בניקים או בשם האמיתי?

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' יולי 12, 2018 3:28 pm

זאב ערבות כתב:א. תנסה לכתוב דבר שנוגד את המקובל בציבור החרדי, הלכתי או מחשבתי ותראה איזו קלחת של רותחין תקבל. הנה בדידי הווה עובדה שבגלגול קודם בפורום כתבתי דברים מסויימים שכמה ניקים יצאו נגדי בחריפות שאני אנטי חרדי וגרמו לחסימתי. וידוע לי שזה קרה גם לאחרים. אז אם כדבריך ניתן להביע כל דעה בלי לחשוש, אז אדרבא אכן לא משנה מי אומר אותה, אפילו בן גוריון, אך המציאות בפורום טופחת על פניך ועל ההצהרה באותיות גדולות שכתבת.

ר' זאב, מה היה שמו של ניקך הקודם? (עשו לך עליה לתורה עם 'מי שברך' על השם החדש?)

זאב ערבות כתב: אלא מאי, מן הסתם רוב משתתפי הפורום הם מן הסתם חרדים, ובציבור החרדי חוששים מאוד מהתדמית שלא תסטה מהמקובל, וכל סטיה קטנה עלולה לפגוע במעמד ובשידוכים וכדומה, וזו נראית לי הסיבה האמיתית וכל השאר זה סתם תירוצים, אפילו שכמה מהם תירוצים טובים.

ונניח שאכן כך, אז מה?

נ"ב:
לענ"ד גם אילולא מה שכתבת, מתקבל מאד על הדעת שאדם לא רוצה להיחשף בשמו ובעמדותיו בפני כל העולם (כלומר בפני כל אותם אלפים ואולי עשרות אלפים שקראו בעבר או שיקראו בעתיד בפורום אוצה"ח. הפרטיות של האדם היא רה"י, ואדם נבון יחשוב היטב היטב לפני שהוא הופך אותה לרה"ר.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' יולי 12, 2018 3:38 pm

אני מציע שנקרא לאשכול הזה אשכול "מודעה רבא לאורייתא", ובו יציגו כל המעוניינים בכך את פרטיהם האישיים לעיניי השמש, והיה כל מבקש ה' יפנה לאשכול הזה ושב ורפא לו...

נ"ב:
ר' אש משמים, אתה ממש מעליב אותי, וכי אני אינני "רבני כבוד" (ב' שרוקה) ??!

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ה' יולי 12, 2018 5:12 pm

פרנקל תאומים כתב:נ"ב:

חשבתי ש'פרנקל תאומים' זה שמך..

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יולי 12, 2018 5:39 pm

אוצר החכמה כתב:המנהג לכתוב בניקים מקובל בפורומים רבים.

במחילת כבודך, לאיזה פורומים אתה מתכוון? האם כבר יש לנו "הלכות מנהגי פורום"? והאם בגלל שבפורומים אחרים נוהגים כך, צריך לאמץ גישה זו גם בפורום החשוב הזה שבו מן הסתם משתתפים אלפי ת"ח, אך לך תדע מי הם. אולי כולם נוקטים בשיטת החזון איש וכותבים בעילום שם (וגם כותבים את הודעותיהם בעזרת הנשים בכדי שלא יראו אותם) ומצפים שגם בהם יום אחד יכירו כגדולי הדור מרנן ורבנן. לדוגמא, עצם זה שכולם בפורום יודעים מי זה "איש ספר", מקנה חשיבות לדבריו כיון שכולם יודעים שהוא ת"ח הבקי בכל תחומי התורה (כך לפחות נאמר לי ע"י יודעי דבר) ולכן מתיחסים להם בכובד ראש. זה מן הסתם גם מחייב אותו להזהר בדבריו מה שאין כן סתם ניק פלוני אלמוני.
נקודה נוספת. כשם שאפשר להתחזות בשמות בדויים ובניקים כפולים ומשולשים, ניתן גם לכתוב דברים שלא בשם אומרם, מה שנקרא פלגיאט בלעז, ראו למשל באשכול על התורה תמימה שהופיע בגליון עץ חיים, או בשו"ת ציון לנפש חיה מר' זאב וואלף לייטער סימן ק"ט מכתב לר"ר מרגליות בו הוא מציין מקומות בספרו נפש חיה הלקוחים מספרים אחרים ללא שם אומרם. דרך אגב הוא היה גאון עולם וכיון שישב בעיר יחסית נידחת בארה"ב אינו מוכר כל צרכו. ואם כבר עוסקים בספרו (שעד סימן כט הם תשובות מאביו) לדוגמא בסימן מ"ב דן אם יש לכלה חוטם ארוך אי הוה סיבה לבטל את השידוך.
והנה כעת אשכול זה מתאים אף הוא למדור מסו"ס.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ה' יולי 12, 2018 5:49 pm

לא
כת"ר טען שהמנהג הזה פה כי זה פורום חרדי והחרדים חוששים משינוי תדמית וע"ז הוא הביא לך ראיה שאין זה כך כי זה מקובל בפורומים רבים וכוונתו גם שאינם חרדים ואולי לא פירט כך מפני נקיות הלשון
מה שכתבת שכולם יודעים מיהו איש ספר זה גורם להעריך את דבריו מפני שהוא בקיא בכל חלקי התורה זה לא קשור לזה שיודעים את שמו. אפשר לדעת שמישהו בקי בכל חלקי התורה גם בלי שיודעים את שמו.
נערך לאחרונה על ידי כדכד ב ה' יולי 12, 2018 5:51 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יולי 12, 2018 5:50 pm

פרנקל תאומים כתב:
זאב ערבות כתב:א. תנסה לכתוב דבר שנוגד את המקובל בציבור החרדי, הלכתי או מחשבתי ותראה איזו קלחת של רותחין תקבל. הנה בדידי הווה עובדה שבגלגול קודם בפורום כתבתי דברים מסויימים שכמה ניקים יצאו נגדי בחריפות שאני אנטי חרדי וגרמו לחסימתי. וידוע לי שזה קרה גם לאחרים. אז אם כדבריך ניתן להביע כל דעה בלי לחשוש, אז אדרבא אכן לא משנה מי אומר אותה, אפילו בן גוריון, אך המציאות בפורום טופחת על פניך ועל ההצהרה באותיות גדולות שכתבת.

נדמה לי שכבר חשפתי מספיק מזהותי, אז לפני שאגלה לך סוד זה אולי מן הראוי שתגלה אף אתה טפח?

זאב ערבות כתב: אלא מאי, מן הסתם רוב משתתפי הפורום הם מן הסתם חרדים, ובציבור החרדי חוששים מאוד מהתדמית שלא תסטה מהמקובל, וכל סטיה קטנה עלולה לפגוע במעמד ובשידוכים וכדומה, וזו נראית לי הסיבה האמיתית וכל השאר זה סתם תירוצים, אפילו שכמה מהם תירוצים טובים.

ונניח שאכן כך, אז מה?

אז זה גורם לך להסתיר את זהותך ולפעמים לטשטש את דעותיך האמיתיות

נ"ב:
לענ"ד גם אילולא מה שכתבת, מתקבל מאד על הדעת שאדם לא רוצה להיחשף בשמו ובעמדותיו בפני כל העולם (כלומר בפני כל אותם אלפים ואולי עשרות אלפים שקראו בעבר או שיקראו בעתיד בפורום אוצה"ח. הפרטיות של האדם היא רה"י, ואדם נבון יחשוב היטב היטב לפני שהוא הופך אותה לרה"ר.

אכן מתקבל מאוד על הדעת, אז אחזור על דברי: נניח שזהותו של החזון איש לא היתה מתגלה לעולם, האם לספריו היה את אותה חשיבות שיש להם היום? מספרים שגם הח"ח חשב לכתוב את המ"ב בעילום שם כשם שעשה בספריו הקודמים, ונמלך כיון שהגיע למסקנה שבספר הלכה ראוי שידעו מי עומד מאחרי הדברים. אמנם תטען כפי שנאמר לעיל שפורום זה אינו דבר הלכה, אך למעשה מובאים בו הרבה עניני הלכה ולך תדע מי עומד מאחריהם. וסוף דבריך הם קילורין לעיניים, אכן יש לחשוב היטב היטב לפני שהופך מישהו את דבריו לרה"ר

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' יולי 12, 2018 5:58 pm

כדכד כתב:לא
כת"ר טען שהמנהג הזה פה כי זה פורום חרדי והחרדים חוששים משינוי תדמית וע"ז הוא הביא לך ראיה שאין זה כך כי זה מקובל בפורומים רבים וכוונתו גם שאינם חרדים ואולי לא פירט כך מפני נקיות הלשון
מה שכתבת שכולם יודעים מיהו איש ספר זה גורם להעריך את דבריו מפני שהוא בקיא בכל חלקי התורה זה לא קשור לזה שיודעים את שמו. אפשר לדעת שמישהו בקי בכל חלקי התורה גם בלי שיודעים את שמו.

התכוונתי בפורומים כלליים ומקצועיים בעולם. למשל הפורום באנגלית של ייצרני התכנה המנהלת את הפורום הזה PHPBB ועוד רבים אחרים.
למעשה בתחילה המנהג בפורומים ובדברים דומים היה לכתוב באופן אנונימי. (ובאמת היו על זה טענות שבגלל זה אנשים מרשים לעצמם דברים שלא היו מרשים לעצמם אילו היו כותבים בשמם) עד שהגיע הפייסבוק ואז אנשים התחילו לכתוב שם בשמם ותמונתם וסיפור חייהם. ואז התברר שעם קצת עידוד אנשים יכולים לכתוב לא יפה גם בשמם המפורש...

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יולי 12, 2018 6:04 pm

זה הציטוט המדוייק של דברי: "מן הסתם רוב משתתפי הפורום הם מן הסתם חרדים, ובציבור החרדי חוששים מאוד מהתדמית שלא תסטה מהמקובל, וכל סטיה קטנה עלולה לפגוע במעמד ובשידוכים וכדומה..." ולא כפי שכתבת שחוששים משינוי תדמית, ויש הבדל גדול בין שינוי תדמית לחשש מהתדמית שלא תסטה מהמקובל.
הבנתי טוב מאוד מה כוונתו לפורומים אחרים, אך מדוע צריך לחקות אותם כיון שכך מקובל אצלם? הםהלא עוסקים ברובם בדברי חולין הבלים ושטותים

זה ועוד איך קשור. היום כל ילד קטן יכול לעשות חיפוש באוצרות הספרים ולהראות כבקי גדול, דבר שלצערינו אכן נעשה בסיטונאות ע"י מחברי ספרים
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ו' יולי 13, 2018 12:21 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » ה' יולי 12, 2018 6:08 pm

זאב ערבות כתב:
פרנקל תאומים כתב:

נדמה לי שכבר חשפתי מספיק מזהותי, אז לפני שאגלה לך סוד זה אולי מן הראוי שתגלה אף אתה טפח?

ונניח שאכן כך, אז מה?

אז זה גורם לך להסתיר את זהותך ולפעמים לטשטש את דעותיך האמיתיות

נ"ב:

אכן מתקבל מאוד על הדעת, אז אחזור על דברי: נניח שזהותו של החזון איש לא היתה מתגלה לעולם, האם לספריו היה את אותה חשיבות שיש להם היום? מספרים שגם הח"ח חשב לכתוב את המ"ב בעילום שם כשם שעשה בספריו הקודמים, ונמלך כיון שהגיע למסקנה שבספר הלכה ראוי שידעו מי עומד מאחרי הדברים. אמנם תטען כפי שנאמר לעיל שפורום זה אינו דבר הלכה, אך למעשה מובאים בו הרבה עניני הלכה ולך תדע מי עומד מאחריהם. וסוף דבריך הם קילורין לעיניים, אכן יש לחשוב היטב היטב לפני שהופך מישהו את דבריו לרה"ר

רבינו זאב ערבות.
אני לא דואג על העניין. אני לא חושב שאם יגלו מי עומד מאחורי הדברים שאני כותב או אז כל העולם יתייחס לדברי ברצינות. במקרה הטוב לא יתייחסו לדברים פחות מאשר לפני שידעו מי אני.
כך שכנראה הכל תלוי מי האדם.
אם זה החזון איש, טוב שנודע מי הוא.
אבל אם זה המעיין...
ומה בקשר אליך ולשאר הכותבים פה?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יולי 12, 2018 6:14 pm

זאב ערבות כתב:

זה הציטוט המדוייק של דברי: "מן הסתם רוב משתתפי הפורום הם מן הסתם חרדים, ובציבור החרדי חוששים מאוד מהתדמית שלא תסטה מהמקובל, וכל סטיה קטנה עלולה לפגוע במעמד ובשידוכים וכדומה..." ולא כפי שכתבת שחוששים משינוי תדמית, ויש הבדל גדול בין שינוי תדמית לחשש מהתדמית שלא תסטה מהמקובל.
הבנתי טוב מאוד מה כוונתו לפורומים אחרים, אך מדוע צריך לחקות אותם כיון שכך מקובל אצלם? הםהלא עוסקים ברובם בדברי חולין הבלים ושטותים

זה ועוד איך קשור. היום כל ילד קטן יכול לעשות חיפוש באוצרות הספרים ולהראות כבקי גדול, דבר שלצערינו אכן נעשה בסיטונאות ע"י מחברי ספרים

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ה' יולי 12, 2018 6:22 pm

התכוונתי לומר שיודעי דבר אמרו לך שאיש ספר הוא בקיא גדול.
באותה מדה שאתה מסתמך על יודעי דבר אלו כשאתה יודע את שמו אתה יכול להסתמך עליהם גם לולא אתה יודע את שמו

הא לחמא עניא

הודעהעל ידי הא לחמא עניא » ה' יולי 12, 2018 6:26 pm

כדכד כתב:ראיתי שהיתה הצעה לנעול את אספקלריא
עם אשכולות כאלה יבקשו לנעול גם את מטפחת ספרים.
וכי אין לכם מה לעשות?
מי שירצה יכתוב את שמו ומי שירצה יכתוב כינויו. מה הבעיה בזה?

גם אני אוחז כהרב כדכד,
סוכ"ס חו"ר הפורום מעלים נושאים, אשכולות, ידע רחב בכל התחומים הקיימים. ממש תענוג גדול.
המטרה היא להחכים ע"י הידיעות ולא ע"י ומכח הכותבים...
ע"כ אם התוכן בסדר ומוסכם ויעיל, קבל ממי שאמרם... ומה לך לדעת את שמו האמיתי...
מה שהיה עד עכשיו הוא בסדר, וכך צריך להשאר הלאה.
[גם אני הקטן מעדיף לא להחשף בשמי האמיתי, וד"ל].

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ה' יולי 12, 2018 6:29 pm

הא לחמא עניא כתב:[גם אני הקטן מעדיף לא להחשף בשמי האמיתי, וד"ל].

הציבור כבר הבין את הרמזים.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יולי 12, 2018 6:35 pm

.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ב' יולי 16, 2018 4:45 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יולי 12, 2018 6:47 pm

כדכד כתב:התכוונתי לומר שיודעי דבר אמרו לך שאיש ספר הוא בקיא גדול.
באותה מדה שאתה מסתמך על יודעי דבר אלו כשאתה יודע את שמו אתה יכול להסתמך עליהם גם לולא אתה יודע את שמו

וכאשר איני יודע את שמו, מהיכן לי לדעת מי מכיר אותו בכדי שאשאל על בקיאותו. לגופו של ענין בלי להכנס לפרטים לא שאלתי אלא הדבר נאמר לי תוך כדי שיחה בנושא מסויים.
בקיאותו אינה הדבר החשוב כ"כ (בלי להפחית בערכה) אלא עצם העובדה שלדבריו יש משקל בגלל העובדה שיודעים מיהו.
בבקשה אל תגחכו, וסתם לקוריוז בעלמא, לפני כ35 שנה נכנסתי לחנות ספרים וראיתי ספר ששם מחברו שי"ח בהגרי"י. שאלתי כמה אנשים מי זה ולא ידעו לענות לי עד שמישהוא כן ידע, אך לא ידע עליו פרטים ואמר שמן הסתם ניכר מספרו שהוא בקי גדול. אל תשכחו שאכן לפני 35 שנה הגרח"ק היה יחסית אלמוני והיה מחובשי כולל חזון איש וישב בשורה האחרונה ולמד באין מפריע ואיש כמעט לא ניגש אליו.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ה' יולי 12, 2018 7:10 pm

אתה זה שטוען שלדבריו יש משקל בגלל שיודעים מי הוא
כשטענת שיש משקל כי הוא ידוע כבקיא הסכמתי אתך אך בשביל זה לא צריך לדעת את שמו

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יולי 12, 2018 7:48 pm

כדכד כתב:אתה זה שטוען שלדבריו יש משקל בגלל שיודעים מי הוא
כשטענת שיש משקל כי הוא ידוע כבקיא הסכמתי אתך אך בשביל זה לא צריך לדעת את שמו

ואני חוזר וטוען שאם איני יודע מה שמו, חצי מהמשקל של דבריו חסר! או איזה אחוז אחר שתבחר בו.
אני חוזר ושואל ואיש אינו מתייחס לשאלתי: האם היית מתייחס לשו"ת אגרות משה באותו כובד משקל וחשיבות אם לא היית יודע מי המחבר?
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ו' יולי 13, 2018 12:24 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' יולי 12, 2018 7:53 pm

מה כל העניין הזה חשוב. שתי האפשרויות קיימות וכל אחד יכול לבחור מה הוא רוצה.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' יולי 12, 2018 8:04 pm

אש משמים כתב:

ההתנצלות מתקבלת (בדוחק!).

הק' משה צבי הלוי גולדשמיט..

(ר' זאב ערבות, איזה ערך יש להיחשפות שלך כשאתה יודע שיושבי הארץ כלל לא מכירים אותך? שטר ושוברו בצידו).

שבענו מטובך

הודעהעל ידי שבענו מטובך » ה' יולי 12, 2018 8:12 pm

פרנקל תאומים כתב:(ר' זאב ערבות, איזה ערך יש להיחשפות שלך כשאתה יודע שיושבי הארץ כלל לא מכירים אותך? שטר ושוברו בצידו).

מכירו אני לשעבר. אדם יקר ונחמד, טוב לב, ומטיב עם הבריות באוצרו האדיר של ספרים. ביתו בית ועד לחכמים וסופרים.
אבל מכיון שגם אני מסתתר מאחורי ניק, איני יודע האם עדותי מתקבלת...

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יולי 12, 2018 8:46 pm

פרנקל תאומים כתב:
אש משמים כתב:

(ר' זאב ערבות, איזה ערך יש להיחשפות שלך כשאתה יודע שיושבי הארץ כלל לא מכירים אותך? שטר ושוברו בצידו).

וכי מנין לך שאין מיושבי הארץ שמכירים אותי? מן הסתם יש יותר מכירים אותי בארץ מאשר בחו"ל. והאם אדם נמדד לפי כמה אנשים מכירים אותו? איני עושה השוואות אך כמה אנשים לדעתך הכירו את החזון איש עד שהגיע לארץ? הנה עכשיו כל יושבי הפורום שביקרו באשכול זה מכירים את שמי והכי זה דבר קטן בעינך? והאם ההיכרות צריכה להיות פנים בפנים? והלא כמה וכמה מיושבי חו"ל נמצאים בפורום וכעת מהנהנים בראשם ואומרים אהה, זה הוא המתחבא תחת שמות בדויים (ומן הסתם אקבל מהם על הראש שעבדתי עליהם).
בכל אופן חילך לאורייתא שהסכמת לפרסם את שמך וכן ירבו ומי יודע אולי אשכול זה יעשה מהפכה בפורום ויגרום למשתתפים להרהר האם כדאי הדבר להסתתר מאחרי ניק כך שביום מן הימים לא יהיה זכר לדבריהם (אלא אם כן שומרים העתק של כל הודעה). האם מישהוא רואה מציאות שלאחר מאה ועשרים שנה בני המשפחה פונים להנהלת הפורום ומבקשים העתק של ההודעות. המנהל שואל: ומה שם הניק? והם אינם יודעים לענות (כך לפחות מסתבר מטעמים מובנים שרוב המשתתפים אינם משתפים את בני משפחתם במה שנעשה בפורום).
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ו' יולי 20, 2018 5:17 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' יולי 12, 2018 9:16 pm

כיוון שראיתי שיש הרוצים בזה ואגב הבדיקה בפורומים מקצועיים ראיתי שיש אופציה מוצלחת למטרה זו במערכת הפורומים והיא הוספת השם המלא מלבד הכינוי. לשם כך הוספתי את האפשרות לרשום שם מלא בפרופיל ושם זה מופיע בצד ליד ההודעה. תסתכלו כאן משמאל ותראו את שמי.
כדי להכניס את שמכם. הכנסו לעריכת הפרופיל שלכם. ומלאו את השדה שנקרא שם מלא.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ה' יולי 12, 2018 10:32 pm

אוצר החכמה כתב:כיוון שראיתי שיש הרוצים בזה ואגב הבדיקה בפורומים מקצועיים ראיתי שיש אופציה מוצלחת למטרה זו במערכת הפורומים והיא הוספת השם המלא מלבד הכינוי. לשם כך הוספתי את האפשרות לרשום שם מלא בפרופיל ושם זה מופיע בצד ליד ההודעה. תסתכלו כאן משמאל ותראו את שמי.

היינו שמי שכבר נרשם בניק יוכל להוסיף את שמו עתה?

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' יולי 12, 2018 11:03 pm

כן כמו שכתבתי.
לוחצים על שם המשתמש המופיע למעלה בשמאל ובוחרים פרופיל אישי.
בין האפשרויות למעלה יש ערוך פרופיל.
בוחרים בה. ובשורה האחרונה אפשר למלא שדה שנקרא שם מלא.
אחרי שממלאים לוחצים על שלח.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' יולי 12, 2018 11:09 pm

לחלק מהחברים לא יועיל מאומה אם ידעו את שמותיהם של הכותבים. ולדוגמא אני, נחשפו כאן כמה שמות, ואין זה אומר לי כלום, כי איני מכירם.

אם כבר, תמונה אולי תעזור יותר...

טברייני
שם מלא: עמוס חדד

הודעהעל ידי טברייני » ה' יולי 12, 2018 11:13 pm

דרומי כתב:לחלק מהחברים לא יועיל מאומה אם ידעו את שמותיהם של הכותבים. ולדוגמא אני, נחשפו כאן כמה שמות, ואין זה אומר לי כלום, כי איני מכירם.

אם כבר, תמונה אולי תעזור יותר...

אם יום אחד בבין הזמנים תנפוש בעיה"ק טבריה, תחפש אותי בשמי, והינך מוזמן לסעודת שלמה בשעתו.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' יולי 12, 2018 11:17 pm

תודה על ההזמנה!

ואם תזדמן לדרום הארץ, תכתוב לי הודעה באישי...

מיני ומינך

הודעהעל ידי מיני ומינך » ה' יולי 12, 2018 11:26 pm

-
נערך לאחרונה על ידי מיני ומינך ב ו' יולי 13, 2018 3:16 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' יולי 12, 2018 11:44 pm

זאב ערבות כתב:
פרנקל תאומים כתב:
אש משמים כתב:חשבתי ש'פרנקל תאומים' זה שמך..

בכל אופן חילך לאורייתא שהסכמת לפרסם את שמך

ראשית כל, תודה על הברכה, ואכן אני תפילה שחילי יהיה לאורייתא אכי"ר.
שנית, באשר לשמי, ובכן, לא נעים, ערב ר"ח אב.. אבל קצת חמדתי לצון... (בכל אופן, אם תרצו פעם לפרסם בספר את ההגיגים הלא חשובים שלי, אולי כדאי שבאמת תעשו זאת תחת השם "משה צבי הלוי גולדשמיט" ולא תחת שמי...)

הולך בטל

הודעהעל ידי הולך בטל » ו' יולי 13, 2018 12:30 am

שבענו מטובך כתב:
פרנקל תאומים כתב:(ר' זאב ערבות, איזה ערך יש להיחשפות שלך כשאתה יודע שיושבי הארץ כלל לא מכירים אותך? שטר ושוברו בצידו).

מכירו אני לשעבר. אדם יקר ונחמד, טוב לב, ומטיב עם הבריות באוצרו האדיר של ספרים. ביתו בית ועד לחכמים וסופרים.
אבל מכיון שגם אני מסתתר מאחורי ניק, איני יודע האם עדותי מתקבלת...

נהניתי לראות כאן את הדין ודברים, צדדים לכאן וצדדים לכאן,
בנעימות ובשיקול הדעת,
בלי צעקות וטענות אחד על השני...
יפה - כה לחי!
מעניין אודות הרב זאב ערבות,

האם זה גם המקום שבביתם למטה מגיעים מי שחש בראשו או שחש בגרונו וכו?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 13, 2018 12:31 am

אוצר החכמה כתב:כיוון שראיתי שיש הרוצים בזה ואגב הבדיקה בפורומים מקצועיים ראיתי שיש אופציה מוצלחת למטרה זו במערכת הפורומים והיא הוספת השם המלא מלבד הכינוי. לשם כך הוספתי את האפשרות לרשום שם מלא בפרופיל ושם זה מופיע בצד ליד ההודעה. תסתכלו כאן משמאל ותראו את שמי.

ייש"כ! ואכן מי בשמו ומי בניקו
ויצא זה שכרי בכל עמלי.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 13, 2018 12:36 am

פרנקל תאומים כתב:ראשית כל, תודה על הברכה, ואכן אני תפילה שחילי יהיה לאורייתא אכי"ר.
שנית, באשר לשמי, ובכן, לא נעים, ערב ר"ח אב.. אבל קצת חמדתי לצון... (בכל אופן, אם תרצו פעם לפרסם בספר את ההגיגים הלא חשובים שלי, אולי כדאי שבאמת תעשו זאת תחת השם "משה צבי הלוי גולדשמיט" ולא תחת שמי...)

אז אני מברך אותך כפלים שתוכל להתגבר על יצר האלמוניות, ודרך אגב תרשה לי להכניס קצת מתחת לחגורה אך כמדומני שנאמר באיזה שהוא מקום שכל ליצנותא אסורה חוץ מ... (מלא את החסר).

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ו' יולי 13, 2018 12:43 am

זאב ערבות כתב:
פרנקל תאומים כתב:ראשית כל, תודה על הברכה, ואכן אני תפילה שחילי יהיה לאורייתא אכי"ר.

אז אני מברך אותך כפלים שתוכל להתגבר על יצר האלמוניות, ודרך אגב תרשה לי להכניס קצת מתחת לחגורה אך כמדומני שנאמר באיזה שהוא מקום שכל ליצנותא אסורה חוץ מ... (מלא את החסר).

נו, עכשיו אתה מבין למה אסור לי לפרסם את שמי? כולם צריכים לדעת איזה לץ אני?

טברייני
שם מלא: עמוס חדד

הודעהעל ידי טברייני » ו' יולי 13, 2018 12:46 am

הרשו לי להעלות טיעון נוסף לכל האמור.

אני נמצאים בפורום זה הרבה מאד זמן, לפעמים שעות ע"ג שעות,
אנו נהנים זה מזה עצה תבונה ותושיה, נעזרים ועוזרים, ומחכימים בלי סוף.

ישנם דיונים הלכתיים חשובים שמתלבנים יחד, ישנן ידיעות מעניינות וחשובות שמתוספות, ויש גם הרבה שיחת חולין של ת"חים.

מן הראוי שנכיר זה את זה מעט יותר והא' ב' של זה יהיה בהכרת השמות הפרטיים.

אגב, הרב זאב וגנר שליט"א המכונה זאב ערבות, הגיע הזמן שתוסיף בפרופילך את שמך המלא, כפי שהסביר לעיל הרב משה דביר שליט"א המכונה אוצר החכמה.

בידידות, עמוס חדד המכונה טברייני.
נערך לאחרונה על ידי טברייני ב ו' יולי 13, 2018 1:33 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 13, 2018 12:46 am

הולך בטל כתב:
נהניתי לראות כאן את הדין ודברים, צדדים לכאן וצדדים לכאן,
בנעימות ובשיקול הדעת,
בלי צעקות וטענות אחד על השני...
יפה - כה לחי!
מעניין אודות הרב זאב ערבות,

האם זה גם המקום שבביתם למטה מגיעים מי שחש בראשו או שחש בגרונו וכו?

כבר כתבתי במקום אחר שאשתי רופאת ילדים ואתה בוודאי מתכוון לביתינו הקודם במונסי עיר הקודש, ולמען ידיעתכם זו לא סתם אמירה נבובה אלא תעיינו בקובץ המצורף ותווכחו בעצמכם מי אמר זאת, לא אחר מאשר הרב שך בכבודו ובעצמו! עמ' תפ"ט ד"ה סיפר לי א'... ואותו אחד הוא הרב א.ח. פויער כמובא בהערה.
קבצים מצורפים
משנת רבנו מאיר הלוי (2).pdf
(152.77 KiB) הורד 283 פעמים
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ו' יולי 13, 2018 1:10 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 13, 2018 12:50 am

פרנקל תאומים כתב:
זאב ערבות כתב:

נו, עכשיו אתה מבין למה אסור לי לפרסם את שמי? כולם צריכים לדעת איזה לץ אני?

אדרבא, פרסום שמך, מן הסתם יעזור לך להתישר ולהיות רציני (זה בסדר גם אני חומד לצון מדי פעם, אז זאב וגנר הוא לא שמי האמיתי...).

הוה אמינא

הודעהעל ידי הוה אמינא » ו' יולי 13, 2018 2:31 am

הרב ר' זאב תיתי לך שבזכותך נתחדש דבר בפורום.
זה חידוש מרנין שייקבע מכאן ולהבא בכל דף ובכל עמוד שבו.

אבל אם כבר הערה במחילת כב', הייתי מעיר שכב' לפעמים כותב לא ממש ברור. עכ"פ למי שאינו מכירו ואת סגנונו והניגון שבו צריך לקרוא את הדברים.
[עד כדי שאני מצליח להבין למה היו כאלו שהתווכחו בעבר וטענו שיש פה השקפות לא וכו'], ומה שנתקע לי מזה היה בתחילת אשכול זה בנושא האנונימיות, כשאתה ציינת לאיזה ספר בעילום שם, שמביא בשער או בציטוטו רב עלום שם ואת ספרו של אותו רב בשם מלא אבל בלי שם המחבר, ובלשונו של כב' וכי כל העולם יודעים מי זה רבינו שליט"א או בעל אילת השחר.
זה די תקע אותי לחשוב מאיפה צנחת לעולמנו....
עד כאן ההערה. בתקווה שאובן אל נכון.

קאצ'קלה

הודעהעל ידי קאצ'קלה » ו' יולי 13, 2018 7:24 am

טברייני כתב:הרשו לי להעלות טיעון נוסף לכל האמור.
אני נמצאים בפורום זה הרבה מאד זמן, לפעמים שעות ע"ג שעות,
אנו נהנים זה מזה עצה תבונה ותושיה, נעזרים ועוזרים, ומחכימים בלי סוף.
ישנם דיונים הלכתיים חשובים שמתלבנים יחד, ישנן ידיעות מעניינות וחשובות שמתוספות, ויש גם הרבה שיחת חולין של ת"חים.
מן הראוי שנכיר זה את זה מעט יותר והא' ב' של זה יהיה בהכרת השמות הפרטיים.

אני מסכים ששמי ייחשף לכל חבר שמגיע לסכום נכבד של הערות.

מצידי, לא כל מבקר בן יומו, או סתם סקרן, צריך לדעת מיד את הכל, ולא צריך שכל אחד מן השוק יבוא לעקוב אחרי, לראות מתי הלכתי לישון אתמול בלילה... אבל החברים הוותיקים, שנהניתי מהם רבות, ואולי גם הם ממני, מדוע שלא ידעו מי אני? אם הם עוד לא יודעים...

על כן הנני מציע, ברשות החברים, שתהיה אצל המנהל רשימה פתוחה המכילה את שמותיהם המלאים של החברים הוותיקים הרוצים ששמם ייחשף לשאר החברים הוותיקים. לומר, מי שמגיע לסך של, נגיד 400 או 700 הודעות (או מספר אחר), יהיה זכאי לקבל באישי את הרשימה הנזכרת מהמנהל, בתנאי שהוא אינו מפרסם את השמות הלאה.
מובן מאליו, שכל מי שמקבל את הרשימה, צריך להסכים שגם שמו ייחשף ברשימה ההיא מיום ההוא והלאה.

אני, קאצ'קלה, מוכן להיות הראשון ברשימה, אם יצטרפו גם אחרים להצעתי.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ו' יולי 13, 2018 8:00 am

אני לא מבין למה צריך מנגנונים מסובכים. אני מבין שאינך רוצה לפרסם את שמך ולדעתי זה גם הגיוני כמו שהסברת וגם מסיבות אחרות. וכל אחד יכול לעשות כרצונו.
אם אתה מוכן לגלות את שמך לאנשים מסויימים די שתכתוב שמי שיש לו עניין לדעת מי אתה שיכתוב לך בפרטי.

אפשר לפתוח פורום שיוגבל בכניסה רק למשתמשים וותיקים ושם תהיה הזדמנות להחליף מידע יותר אישי.
אבל בשביל לעשות את זה צריך שיהיה לזה ביקוש משמעותי.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ו' יולי 13, 2018 10:10 am

לפעמים ההיכרות האישית גורמת להסחת הדעת מהתוכן האמיתי שהוא ענינו של הפורום.

והוא ע"ד שזכור לי בא' הראשונים (איני זוכר מי) שחוש הראיה וחוש השמיעה סותרים במקצת זה את זה, וכשחוש הראיה מתגבר זה גורם לשמיעה פחותה וכו'. משהו בסגנון.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 54 אורחים