מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חוש הומור אצל גדולי ישראל

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
דורשי יחודך

Re: חוש הומור אצל גדולי ישראל

הודעהעל ידי דורשי יחודך » א' מאי 17, 2020 7:09 am

לעולם יהיה אדם כתב:אז הסיפור כן מופיע בספר?

טעיתי, היה זכור לי שקראתי את הסיפור (כנראה במוסף יתד הנ"ל) ובטעות ייחסתי את זה למעשה איש.

לכשיבקע

Re: מדת השמחה של החזון איש

הודעהעל ידי לכשיבקע » ד' מאי 27, 2020 9:32 pm

ילד פלוני שהסתפקו אם בלע מטבע קטן, והיתה היסטריה גדולה במשפחתו, וכשהאבא הלך לשאול את החזון איש כדת מה לעשות (אולי גם היה שבת), השיב בתוך הדברים שיעלה להרב מפוניבז'. כשהשואלים תהו מה פשר ההצעה הזאת, אמר החזון איש על אתר: הוא מומחה להוציא כסף מבני אדם....

אני שמעתי בנוסח שהילד היה במקום, והחזו''א התבדח כדי שמצחוק הילד יצא המטבע והכי הוה

לכשיבקע

הודעהעל ידי לכשיבקע » ד' מאי 27, 2020 9:33 pm

[quote="מקדש מלך"]לא בטוח.
הגרי"ש אלישיב נראה מהתמונות זעוף פנים, וגם כך היה נראה שכל מיני אירועים וסיטואציות, בעוד שהיה אדם שמח במיוחד לאמיתו של דבר.

בתמונות מגיל מבוגר, לא בתמונות מגיל צעיר (ההסבר מובן לענ''ד)

יאיר

Re: מדת השמחה של החזון איש

הודעהעל ידי יאיר » ד' מאי 27, 2020 10:53 pm

לכשיבקע כתב:ילד פלוני שהסתפקו אם בלע מטבע קטן, והיתה היסטריה גדולה במשפחתו, וכשהאבא הלך לשאול את החזון איש כדת מה לעשות (אולי גם היה שבת), השיב בתוך הדברים שיעלה להרב מפוניבז'. כשהשואלים תהו מה פשר ההצעה הזאת, אמר החזון איש על אתר: הוא מומחה להוציא כסף מבני אדם....

אני שמעתי בנוסח שהילד היה במקום, והחזו''א התבדח כדי שמצחוק הילד יצא המטבע והכי הוה

viewtopic.php?p=534695#p534695

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » ה' מאי 28, 2020 12:25 am

שמעתי השבוע מהגר"ח מן בועד, שסיפר שבילדותו קרא את הספר פאר הדור על חיי החזו"א, והזדעזע מהחיים הקשים שהיו לחזו"א, ופנה אל אביו הגר"מ מן, שהיה מקורב לחזו"א, והוא השיב לו, דער חזו"א איז גיווען דער פרילאכטסע'ר מענטש אין דער ועלט,
ובתרגום החזו"א היה האדם השמח ביותר בעולם

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים