מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חיפוש רב בעניני אמונה לאחד שנפל בכפירה ר"ל

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

Re: חיפוש רב בעניני אמונה לאחד שנפל בכפירה ר"ל

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' יוני 03, 2019 8:59 am

גביר כתב:ראיתי פעם [בחנות הספרים בבני דקלים] ספר בשם 'אמונה ברורה' מאת הרב ראובן פריימן, לענ"ד מומלץ ביותר. אח"כ נודע לי שרב זה מלמד במכון מאיר, יתכן וניתן גם ליצור עמו קשר [הנ"ל עלה מחבר העמים, שם היה חינוך לכפירה, דבר הנותן לו ערך נוסף. בזמנו הכרתי אברך, בעל תואר בפיסיקה ממכון ויצמן, שעלה מחבר העמים וסיפר לי שקיבל שם תעודת הצטיינות באתאיזם ...]
על הספר הנ"ל כאן -
http://www.zolsefer.co.il/%D7%90%D7%9E% ... D7%9F.html

יש לו עוד ספרים בסגנון הזה על נושאים נוספים (לי זכור כרגע על תפילה, אבל יש עוד)
אם כי יש להעיר שחלק מדבריו תואמים בדווקא את קו החשיבה של בית מדרש מסויים מאוד, וזה דבר שצריך לזכור כששולחים מישהו לעיין שם (וליתר בהירות- מע"כ ידידי מאז הרב גביר שליט"א עיין בספר היטב, כדרכו וכפי שניכר מדבריו, וכבר אתמחי גברא בדייקנותו ויראת השמים שלו ביחס לספרים שונים, אך לפני שאנשים אחרים שולחים את הנבוכים לעיין בספרי הרב פיירמן שליט"א, כדאי שיעיינו הם בעצמם שם, שמא הקו העולה מהם יהיה בעייתי בעיניהם).

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ב' יוני 03, 2019 12:24 pm

אפרים זלמן כתב:
אולי ילמדנו רבינו את דרכי הכפירה?

כמובן לא כאן בביהמ"ד

התגובה נכתבה כמובן בציניות.

לאחר שמבינים שיש בורא לעולם ויש לו מטרה בבריאת העולם, והוא מנהל את העולם בכל רגע והכל נעשה בהשגחה פרטית שלו, ממילא שאר השאלות בטלות ומבוטלות.

אך כידוע, אם מדובר ב'תירוצים' שפלוני מתרץ לעצמו על מנת להמשיך להלך בתאוות לבו, לזה לא יעזור שום הסבר.

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ב' יוני 03, 2019 12:56 pm

עובר ושב כתב:
אפרים זלמן כתב:

כמובן לא כאן בביהמ"ד

לאחר שמבינים שיש בורא לעולם ויש לו מטרה בבריאת העולם, והוא מנהל את העולם בכל רגע והכל נעשה בהשגחה פרטית שלו, ממילא שאר השאלות בטלות ומבוטלות.

אך כידוע, אם מדובר ב'תירוצים' שפלוני מתרץ לעצמו על מנת להמשיך להלך בתאוות לבו, לזה לא יעזור שום הסבר.

האם התעסקת מאודך אי פעם עם הנבוכים ושאלותיהם, כאשר הנך קובע בבטחה שמדובר ב'תירוצים'???

חבל להסיק מסקנות הגויות מתוך ישיבה על הספה בבית, מבלי להכיר את המציאות. (ועוד בנימת זלזול למי שסבור אחרת).

לצערינו ישנם כאלו, ולא מעטים, אשר פגשו בחומר רב, המכיל 'ארס' נגד ההבנה הפשוטה 'שיש בורא לעולם', וצריך לסיייע להם בדרך הנכונה לנטרל את ה'ארס' האמור.

טאטוא הבעיות אינה מובילה לפתרון.

יקים

הודעהעל ידי יקים » ב' יוני 03, 2019 2:56 pm

עתניאל בן קנז כתב:
עובר ושב כתב:
אפרים זלמן כתב:

כמובן לא כאן בביהמ"ד

האם התעסקת מאודך אי פעם עם הנבוכים ושאלותיהם, כאשר הנך קובע בבטחה שמדובר ב'תירוצים'???

חבל להסיק מסקנות הגויות מתוך ישיבה על הספה בבית, מבלי להכיר את המציאות. (ועוד בנימת זלזול למי שסבור אחרת).

לצערינו ישנם כאלו, ולא מעטים, אשר פגשו בחומר רב, המכיל 'ארס' נגד ההבנה הפשוטה 'שיש בורא לעולם', וצריך לסיייע להם בדרך הנכונה לנטרל את ה'ארס' האמור.

טאטוא הבעיות אינה מובילה לפתרון.

נכון.
אך גם אדם שמאמין במציאות הבורא, עדיין יכול ליפול לעמקי הכפירה ה"י, וכל מי שמתעסק בתחום יודע במה מדובר.

יקים

הודעהעל ידי יקים » ב' יוני 03, 2019 2:57 pm

אני שב ומודה לכל התגובות והתשובות והרצון לעזור, בפרט בהודעות האישיות.
מסתמא כולם טובים, כרגע פניתי לאחד, ונראה אם יביא תוצאות בס"ד.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' יוני 04, 2019 2:02 pm

הרואה כתב:התיאורים שלך לא נכונים, לפחות על חלק מהם.
גם אם יש משהו בגישה של התנשאות, חלקם ודאי לא ינסו למרוח אותו.
יתכן שבעידן הזה דרוש מישהו שמדבר בשפה של הנסיונות של הדור שלנו, והם קצת מיושנים, על זה אני מסכים.

מה הם יעשו אם לא תהיה להם תשובה?

סמל אישי של המשתמש
חלמישצור
שם מלא: צוריאל חלמיש

הודעהעל ידי חלמישצור » א' דצמבר 22, 2019 3:04 pm

בברכה המשולשת כתב:
גביר כתב:ראיתי פעם [בחנות הספרים בבני דקלים] ספר בשם 'אמונה ברורה' מאת הרב ראובן פריימן, לענ"ד מומלץ ביותר. אח"כ נודע לי שרב זה מלמד במכון מאיר, יתכן וניתן גם ליצור עמו קשר [הנ"ל עלה מחבר העמים, שם היה חינוך לכפירה, דבר הנותן לו ערך נוסף. בזמנו הכרתי אברך, בעל תואר בפיסיקה ממכון ויצמן, שעלה מחבר העמים וסיפר לי שקיבל שם תעודת הצטיינות באתאיזם ...]
על הספר הנ"ל כאן - http://www.zolsefer.co.il/%D7%90%D7%9E% ... D7%9F.html

יש לו עוד ספרים בסגנון הזה על נושאים נוספים (לי זכור כרגע על תפילה, אבל יש עוד). אם כי יש להעיר שחלק מדבריו תואמים בדווקא את קו החשיבה של בית מדרש מסויים מאוד, וזה דבר שצריך לזכור כששולחים מישהו לעיין שם (וליתר בהירות - מע"כ ידידי מאז הרב גביר שליט"א עיין בספר היטב, כדרכו וכפי שניכר מדבריו, וכבר אתמחי גברא בדייקנותו ויראת השמים שלו ביחס לספרים שונים, אך לפני שאנשים אחרים שולחים את הנבוכים לעיין בספרי הרב פיירמן שליט"א, כדאי שיעיינו הם בעצמם שם, שמא הקו העולה מהם יהיה בעייתי בעיניהם).

ראיון מקיף ומעניין עמו שפורסם השבת על ספרו האחרון "קורבנות התרבות".
https://www.makorrishon.co.il/judaism/191011/

אליעזר ג

הודעהעל ידי אליעזר ג » ה' ינואר 09, 2020 2:55 pm

האם תוכל לעדכן מה שלומו של אותו אברך חסידי שנפל לכפירה?

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 72 אורחים