מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מוגנות דאמריקה

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

Re: מוגנות דאמריקה

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » א' יולי 21, 2019 11:15 pm

אליסף כתב:אני מוחה על סיפורי התועבה

מה אתה מוחה? אתה מדי רגיש. לא כל דבר זה תועבה. ואם תטמון את הראש בחול זה יסלק את הבעיה?
ובכלל כל מה שהרב זאב כותב זה טוב מאד והחברה אוהבים את זה (בפרט אלו שהתאכסנו אצלו וכו')
הוא יותר מבוגרממך ויש לו נסיון חיים ומבין יותר טוב מה צריך לכתוב ומה לא הוא לא כותב "סתם". אז בבקשה קצת כבוד

אראל

הודעהעל ידי אראל » א' יולי 21, 2019 11:20 pm

כותרות הפורום:

כמדומני שהשיחה כאן נתגלגל והוסט לענינים שאין מקומם כאן כלל, ואולי בכלל לא בפורום של פובליק
סיפורי תועבה וניבול פה, מחאות או עצות בנושא, כמדומה יש די ברחבי הרשת כולה, אין צורך עוד לתבן את הבר כאן

מי שחושב שעושה בכך 'מצוה', ונחת רוח להרבוש"ע, שיפתח לו במה משלו ויקשקש שם כל התועבות והטינופת שיודע שקורה בקרב אנ"ש ולהוציא אותם מתחת עומקי ה'שטיח', ויהיה לו ולאחרים לתועלת ולהתעלות של ממש בעזה"י

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ב' יולי 22, 2019 12:19 am

אני רוצה להעלות מחשבה אחת לפורום, שטרם נידונה.

מערכת המשפט בארה"ב היא מושחתת למאד. אין אמינות, אין יושר, אין שכל ואין לה מהלך. אספר לכם סיפור שסיפרתי במקומות אחרות. פעם בקש ממני מו"ר שליט"א לעזור לו בענין אחד לעזור אברך שנסתבך בהחוק. הפשע שלו היתה שעבד בבנק והוא עזר לאנשים לקבל הלוואת שלא כפי החק. המקטרג של המדינה בקש חמש מאות שנים מאסר, ופטרו אותו, ואח"כ בקש מאתים ושלשים שנה מאסר. הכל עבור חוקי ממון.
באותו שבוע הדלקתי במקרה ראדיא ברכב, ושמעתי שעצרו שלשה גוים בליקווד. מה פשעם? הם הביאו שפחות ממקסיקא לליקווד, והחזיקו אותם בבתים מסוימים עבור דברים שאינם עומדים ברוח הצניעות. ומה תבע עבורם פרקליט המדינה? לראש החבורה, בקש שש שנים, ולאחרים בקש ארבע לכל אחד ואחד.
מערכת המשפטית פה גם היא מפחדת מעבירות כאלה, ואין לה דרך להתמודד אתה. כולם צועקים שצריכים לנעול אתת הרשעים האלה, ולמעשה א"א לסמוך על השופטים.

האיש בבארא פארק שקבל הרבה שנים והבן שלו הציל אותו וכו', קבל עצה מהאדמו"ר שלו לעשות עיסקת טיעון ושלא יצטרך לשבת בכלא. מי יכול להאמין לדבר כזה?! וזה קורה כל פעם שעושים עיסקת טיעון, שלא יושבים בכלא למעשה. רק השוטים שללחמו עם המערכת, יושבים בכלא. איזה מין משפט זה?!

ומה קורה בכלא? איך עוברים שם את החיים? אל תשאל, אמריקה דומה לסדום בזה, וד"ל.

כשהייתי ילד, במדינת מגורתי, האשימו בחור אחד בדברים נוראים, והוא הודה בהם. ותיהום כל העיר, והלה לא ישב אף יום אחד אחרי משפט מפורסם מאד!

אני לא יודע איך זה בארץ, אבל בארה"ב א"א לסמוך עליהם כלל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 22, 2019 12:27 am

הפצת המעיינות כתב:
אליסף כתב:אני מוחה על סיפורי התועבה

מה אתה מוחה? אתה מדי רגיש. לא כל דבר זה תועבה. ואם תטמון את הראש בחול זה יסלק את הבעיה?
ובכלל כל מה שהרב זאב כותב זה טוב מאד והחברה אוהבים את זה (בפרט אלו שהתאכסנו אצלו וכו')
הוא יותר מבוגרממך ויש לו נסיון חיים ומבין יותר טוב מה צריך לכתוב ומה לא הוא לא כותב "סתם". אז בבקשה קצת כבוד

הרב אליסף, אתה מוחה או אתה מכחיש?
קצת היסטוריה. לא אני פתחתי את האשכול אלא הבאתי שתי דוגמאות שקיבלו סיקור נרחב בארה"ב בעתונות (כפי שכמה רבנים ידועים קבלו סיקור נרחב בארץ בזמן האחרון). לא כתבתי שמות ולא כתבתי פרטים רק מה היתה האשמה. סיפור אחד כתבתי לדעת אלו שבסיפורים שפורסמו זה שקר ועלילה (ראה את דברי תוכן ואראל) וזה סיפור שאיש לא יכחיש לי אותו, והכלל הוא שסיפורים אלו הם טיפה מן הים וצריך לעשות משהו דרסטי בנדון, בפרט בפדופילים, ואם יהיה שיח ציבורי בצורה מכובדת יש סיכוי שיעשו ואם ישמרו על השתיקה אז ימשיכו במעשיהם באין מפריע. למרבה הצער הויכוח ביני לבין אראל מראה מה שכולם יודעים, שאנשי הפדופיל (לא שאני אומר שוו. הוא פדופיל!) יגנו עליו בכל כוחם ומאודם וישמיצו כל מי שלא מסכים עמם. איני מתיחס כאן למקרים הספציפיים כאן, איני שופט ואיני דן איש ולא חורץ את דינו, אז מה אתה מציע לעשות?
אתה צודק, הסיפורים האלה הם תועבה, אז מה חשבת לעצמך בפרשת בלק כשקראו את מעשה זמרי? לשיטתך אסור היה לכתוב כאלה דברים בתורה ואכן יש כאלה המוחקים אותם מספרי החומש של בתי הספר שלהם. האם זה נראה בעיניך? רוצה דוגמאות?
דנתי בפרטי עם אחד מחכמי הפורום שמפליא שההנהלה לא הסירה עד עתה את האשכול הזה, והגענו למסקנה שכנראה הם מעוניינים בדו שיח הציבורי מסיבות שיהיו אשר יהיו, וכן שכנראה לא חרג מגבול מה שהפילטרים מרשים לעבור.
בכל אופן דיברתי עם כמה ת"ח בנושא וכולם פה אחד אמרו שהמצב בנקודה קריטית ואסור יותר לשתוק שכן יש הרבה ילדים פגועים בצורה זו או אחרת וכל עתידם הרוחני בספק וצריך למצוא פתרון מעשי שכן זה פחד מתמיד אצל ההורים שיום אחד ילדם יספר להם מה שעשו לו ואת הנעשה אין להשיב - הנזק כבר נעשה.
אומר דבר אחד חשוב. מבחינת ההלכה כל עוד אין עדים לא ניתן להרשיע אדם אך כמו שאומרים אנו לא ילדים קטנים ולא ניתן לעבוד עלינו בסיפורי צ'יזבט. יש מה שנקרא רגלים לדבר, אז זכותם של מגיני הפדופילים להגן עליהם עד קצה היכולת, אך גם זכותם של הנפגעים לבקש צדק על עצמה על העוולה שנעשתה להם. כך שצריך איזה שיווי משקל, מצד אחד צריך ללמד זכות על הנאשם, אך מצד שני צריך גם להעניש את החוטא עם אכן חטא. היום בארה"ב בתי המשפט עושים זאת ובפרט בענינים אלו הם מאוד זהירים ונכון שפה ושם הם שוגים אך לעתים נדירות בפרט כשמדובר בקטינים.
מה שלא מקובל וזו הנקודה, שהצד המפסיד משמיצים ומספרים לשון הרע על אלו שמגינים על הקטינים. זכותם למחות, זכותם להצדיק את הנאשם, אך אין להם זכות לספר לשון הרע.
הרב הפצת המעיינות, אף אתה מוזמן להתארח אצלינו כך שלא תרגיש מקופח, אך אצלינו נהוג כל יום לתת דרשת מוסר חוצבת להבות.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 22, 2019 12:40 am

אראל כתב:כותרות הפורום:

כמדומני שהשיחה כאן נתגלגל והוסט לענינים שאין מקומם כאן כלל, ואולי בכלל לא בפורום של פובליק
סיפורי תועבה וניבול פה, מחאות או עצות בנושא, כמדומה יש די ברחבי הרשת כולה, אין צורך עוד לתבן את הבר כאן

מי שחושב שעושה בכך 'מצוה', ונחת רוח להרבוש"ע, שיפתח לו במה משלו ויקשקש שם כל התועבות והטינופת שיודע שקורה בקרב אנ"ש ולהוציא אותם מתחת עומקי ה'שטיח', ויהיה לו ולאחרים לתועלת ולהתעלות של ממש בעזה"י

ומה השייכות של תת פורום מאי חסידות ומאי מתנגדות, וכן תכלת ודין הקרבה בזמן הזה, וכן והצנע לכת, וכן הבה נתחכמה...
הרבה דיונים ושיחות מוסטים לענינים אחרים. יש לפורום מנהלים ת"ח ידועים ותן להם להחליט מה ראוי ומה לא. הברירה ביד כל אחד להביט בפורום או בכל פורום אחר לפי טעמו.
דיון בפדופיליה הוא צו השעה שכן לך תראה כמה נוער יש שאם עדיין לא יצא בשאלה, הוא מפרפר בין חיים למוות לא רק רוחנית אלא מעשית שרובם לוקחים סמים אלו ואחרים והאם אנו צריכים לשתוק? אף אני זועק זעקת אב שפגעו בכמה מילדיו בצורה זו או אחרת והחוטאים לא קיבלו את עונשם כיוון שהגנו עליהם. מה יש לך לומר לי בענין? שהכל בידי שמים? אז גם וו. קיבל את עונשו בידי שמים. האם אין אנו מאמינים שאין אדם מקבל עונש אלא אם כן נגזר עליו מלמעלה? וכי חשוד הקב"ה לעשות צדק בלא משפט ולתת לאדם צדיק שלא חטא להרקב בכלא 53 שנה?

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' יולי 22, 2019 1:15 am

אהא,
ברוך השם ומשמח לראות, שרק בעיית הפידופיליה קיים במחנינו, חוץ מזה הכל טוב וישר, לא חמס ולא גניבות, לא שקר ולא רכילות, לא מחלוקת, לא פוליטיקה, ממש ימות המשיח, [ואפילו חיסוני החצבת כבר הסתדר]
אה!
אוי, רגע, נזכרתי....
על גזירת החינוך בנוא יארק, כבר יש אשכול?
או שזה לא כ"כ נושא....
עה, הרי הרב זאב צריך בלילה לספר למיסיס ערבות, על מה פטפטו היום בפורום?....., היא אינה מעוניינת כלל בבעיות כאלה, ונושא התכלת והקרבה בזה"ז, ג"כ אינה ענינה כלל, הלא נשים פטורות מציצית ומעבודת ביהמ"ק...
נא, מה לא עושים עבור 'שלום בית'....

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ב' יולי 22, 2019 1:27 am

לכאורה בעיית הפגיעה בילדים יותר חמור מגזירת החינוך בניו יארק.
אבל לשיטתך, איפוא האשכול שלך על הנושא? להגן על איש אחד יותר חשוב מלהגן על כל העיר? ממילא זאב, הרי הוא גם מדבר על הכלל. אבל אתה חוזר על דבריך על איש פרטי אחד, למה לא תדבר על ׳גזירת החינוך׳?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 22, 2019 2:09 am

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:אני רוצה להעלות מחשבה אחת לפורום, שטרם נידונה.

מערכת המשפט בארה"ב היא מושחתת למאד. אין אמינות, אין יושר, אין שכל ואין לה מהלך. אספר לכם סיפור שסיפרתי במקומות אחרות. פעם בקש ממני מו"ר שליט"א לעזור לו בענין אחד לעזור אברך שנסתבך בהחוק. הפשע שלו היתה שעבד בבנק והוא עזר לאנשים לקבל הלוואת שלא כפי החק. המקטרג של המדינה בקש חמש מאות שנים מאסר, ופטרו אותו, ואח"כ בקש מאתים ושלשים שנה מאסר. הכל עבור חוקי ממון.
באותו שבוע הדלקתי במקרה ראדיא ברכב, ושמעתי שעצרו שלשה גוים בליקווד. מה פשעם? הם הביאו שפחות ממקסיקא לליקווד, והחזיקו אותם בבתים מסוימים עבור דברים שאינם עומדים ברוח הצניעות. ומה תבע עבורם פרקליט המדינה? לראש החבורה, בקש שש שנים, ולאחרים בקש ארבע לכל אחד ואחד.
מערכת המשפטית פה גם היא מפחדת מעבירות כאלה, ואין לה דרך להתמודד אתה. כולם צועקים שצריכים לנעול אתת הרשעים האלה, ולמעשה א"א לסמוך על השופטים.

האיש בבארא פארק שקבל הרבה שנים והבן שלו הציל אותו וכו', קבל עצה מהאדמו"ר שלו לעשות עיסקת טיעון ושלא יצטרך לשבת בכלא. מי יכול להאמין לדבר כזה?! וזה קורה כל פעם שעושים עיסקת טיעון, שלא יושבים בכלא למעשה. רק השוטים שללחמו עם המערכת, יושבים בכלא. איזה מין משפט זה?!

ומה קורה בכלא? איך עוברים שם את החיים? אל תשאל, אמריקה דומה לסדום בזה, וד"ל.

כשהייתי ילד, במדינת מגורתי, האשימו בחור אחד בדברים נוראים, והוא הודה בהם. ותיהום כל העיר, והלה לא ישב אף יום אחד אחרי משפט מפורסם מאד!

אני לא יודע איך זה בארץ, אבל בארה"ב א"א לסמוך עליהם כלל.

איני בא לחלק מחמאות ולהגן על מערכת המשפט בארה"ב, מסיבה פשוטה כיוון שאין כזה דבר מערכת המשפט של ארה"ב! לפני שאתחיל להסביר להזכירכם אני נפגע של מערכת המשפט של ארה"ב!!!! כך שאין לי מה ללמד עליהם זכות כלל וכלל. כעת יש להבין שארה"ב כוללת 50 מדינות שלכל מדינה ומדינה יש חוקים משלה ומערכת משפט משלה. יכול להיות שבמדינה אחת על עבירה מסויימת מקסימום מקבלים שנה ובמדינה אחרת 5 או עשר שנים. כפי שהרב ליטווק אומר אין הגיון בדברים, כך שאם מישהו רוצה לעשות עבירה - כדאי לו ללכת למדינה בה העונש עליה קטן יותר במקרה ויתפס. מה שמסבך את הענינים זה שעל עבירות מסוימות יש מערכת משפט פדרלית שלה חוקים משלה והיא מטפלת בדרך כלל בעברייני מסים וממונות והיא קשוחה ביותר וחסרת רחמים. בקיצור לא משתלם לעבור על החוק ואם עוברים ממצים את הדין ובנוסף עד כמה שבתי הכלא של המדינות גרועים כדברי ליטווק - בתי הכלא הפדרליים גרועים פי עשר. קשה להאמין שכך זה במדינה נאורה אך זו המציאות. בקיצור כמו שאומרים הפשע לא משתלם במקרה ונתפסים.
אך כידוע כאן יש עורכי דין מעולים ולמי שיש את האפשרות לשכור אותם יש סיכוי טוב להמתקת הדין או לצאת חופשיים. בנוסף ידוע שמערכת המשפט כאן אוהבת לכלוא כושים (שליש מהכושים הגברים ישבו בכלא) והרבה פעמים משחדים עדים להעיד עדות שקר. כך שבכללו של דבר הרב ליטווק צודק, אלא מאי הכל לא כל כך שחור ובהרבה פעמים זה תלוי בשופט ובחבר המושבעים וברחמנות שלהם. יש כאן גם מערכת ערעורים.
אך כאן עלי לחלוק עם הרב ליטוואק שכן ידוע שבעבירות ממון התביעה אוהבת להגזים ולבקש עונשים כבדים ובדרך כלל מצליחים מעבר לכל פרופורציה ובדרך כלל הנאשם אכן אשם וכפי המקרה של אותו אברך והיה עליו להזהר. כלומר לא תופסים סתם אנשים חפים מפשע וזורקים אותם לכלא כפי שהיה בסיביר (זה קורה אך שוב בעיקר עם כושים שהלבנים במדינות הדרום שונאים אותם). לאחר שעשית את הפשע לא יעזור לך לומר לא ידעתי והגזר דין לא צודק ביחס לעבירה. כלומר חוקת ארה"ב לא משועבדת לדיני התורה ומי שרוצה לחיות כאן צריך להסתגל לזאת ואח"כ לומר שהיא מושחתת כאשר מקבל עונש על עבירה שעשה. זה כמו אחד שנדון בבית דין ולאחר הפסק דין אומר שהבית דין מושחת וזה מעשים שבכל יום.
איני יודע מאיזו מדינה אתה בא אך אתה מוזמן לחזור לשם.

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' יולי 22, 2019 2:18 am

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:לכאורה בעיית הפגיעה בילדים יותר חמור מגזירת החינוך בניו יארק.
אבל לשיטתך, איפוא האשכול שלך על הנושא? להגן על איש אחד יותר חשוב מלהגן על כל העיר? ממילא זאב, הרי הוא גם מדבר על הכלל. אבל אתה חוזר על דבריך על איש פרטי אחד, למה לא תדבר על ׳גזירת החינוך׳?

לא, כי על דיונים כאלה, כבר יש לנו שפע של אתרים 'קאווע שטיבל', אייוועלט, 'לדעת', בחדרי, ככר השבת, המיועדים לדיונים כאלה, לבחוש בקדירת היהדות החרידית, ולטפל בכל הפראבלעמען שלהם, וד"ל....

כמדומני שהפורום הזה צריך להיות 'פורום תורני' או 'מחקר-ידעני'.... וכשמו המתנוסס בראש האתר 'אוצר החכמה'...., אולי שלא?

ואם סתם להפוך הפורום הזה לפטפוטי יענטעס ולמטאטא המטאטא כל לכלוך טינופת ובוץ, אינך צריך כי אם לעשות גזור-והדבק מהאתרים הנ"ל לכאן, או אולי לתרגמם לעברית למי שלא מבין אידיש....

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 22, 2019 2:27 am

אראל כתב:אהא,
ברוך השם ומשמח לראות, שרק בעיית הפידופיליה קיים במחנינו, חוץ מזה הכל טוב וישר, לא חמס ולא גניבות, לא שקר ולא רכילות, לא מחלוקת, לא פוליטיקה, ממש ימות המשיח, [ואפילו חיסוני החצבת כבר הסתדר]
אה!
אוי, רגע, נזכרתי....
על גזירת החינוך בנוא יארק, כבר יש אשכול?
או שזה לא כ"כ נושא....
עה, הרי הרב זאב צריך בלילה לספר למיסיס ערבות, על מה פטפטו היום בפורום?....., היא אינה מעוניינת כלל בבעיות כאלה, ונושא התכלת והקרבה בזה"ז, ג"כ אינה ענינה כלל, הלא נשים פטורות מציצית ומעבודת ביהמ"ק...
נא, מה לא עושים עבור 'שלום בית'....

אראל, כבר קבלת תשובה מהרב ליטוואק אך אתרום גם את חלקי.
לא רק בעיית הפדופילים קיימת, אך זו אחת מהבעיות החמורות ביותר אם לא החמורה ביותר שכן כאן לא מדובר בחוטא בינו לבין עצמו או גונב ממונות, אלא כאן מדובר בפגיעה בגופו ונשמתו של הילד. והכי דבר קל הוא בעיניך. מה היית עושה לוא זה היה ילדך שפגעו בו בצורה קשה? גם היית מלמד זכות על הפוגע? לא ולא אלא היית מבקש מהשופט למצות את מידת הדין עד תום! אכן אתה צודק שיש גם את העבירות האחרות ואני מוכן להעלות אותם אחת אחת לדיון בפורום אם יותן לי רשות כי אחרת מיד יאשימו אותי שאני מחפש רק פגמים ולקטרג על אנ"ש.
להזכירך, לא אני פתחתי אשכול זה ובקשר לגזירת החינוך, מצידך זו גזירה אך לא כך רואה זאת הממשלה וכבר כתבתי במקום אחר שלצערי אנו אשמים בדבר שזילזלנו במערכת החינוך ואני מכליל את ילדי שהיו עושים צחוק מהמורה ומשחקים בכדור בשעת השיעור והמורים שהרבה מהם גויים התלוננו והנה יום אחד סוף סוף החליטו לעשות משהו בנדון. אז כפי שהציע הרב ליטוואק אתה מוזמן לפתוח אשכול. ילדי ב"ה כבר מבוגרים ולא שייכים לגזירה אלא ילדיהם ואתן להם לעסוק בכך.
,לצערי אני חייב לומר בפני כל באי הפורום שהמשפט האחרון שלך מקומם ואינו מתאים לפורום מכובד זה אלא לפורומים שאיני רוצה להזכיר את שמם ועיקרם בשפת האישיש שכן מה לך לערב כאן באשכול את אשתי בצורה כה לא מכובדת? בפרט שלידיעתך היא מה שנקרא אשה חשובה ואיני סבור שאם הייתי מדבר כך על אשת האדמור שלך שהיית עובר על כך בשתיקה ומבקש מההנהלה לחסום אותי.
לצערי בזה חשפת פן של אישיותך שאתה מחפש נקמנות על לא עוול בכפי, ועל שכמוך ניתן לאמור האהבה מקלקלת את השורה. אפילו אביא לך אלף ראיות שאותו אדם עשה מה שעשה - תטען שהכל שקר ועלילה ותכפיש את כל מי שאומר כך (כמו עם אחד שהכחיש את העלילות נגדו וכאשר הביאו הוכחות מצולמות טען שזה פוטושופ!).
כעת אלך לספר למיסס ערבות מה שאמרת עליה ונראה מה תאמר ואני סומך על האשכול בו נאמר שמותר לספר לאשה לשון הרע על מה שעבר עליך.

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' יולי 22, 2019 2:33 am

אוקעי, תמשיכו...., אני כבר גמרתי עמכם...

בין כך ובין כך .... הרב זאב תופס המשל ולא הנמשל....

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 22, 2019 2:40 am

אראל כתב:אוקעי, תמשיכו...., אני כבר גמרתי עמכם...

זכותי לתפוס מה שאני רוצה לתפוס ואתה צריך להזהר בלשונך. איך היית מגיב לו הייתי כותב שהאדמור שלך מפטפט עם המיסס שלו בלילה את כל פטפוטי המלים שלו. אין פה לא משל ולא נמשל אלא בזיון והשפלה ומענין לדעת מנין לך כל האתרים האלה שלא שמעתי את שמעם

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' יולי 22, 2019 2:46 am

זאב ערבות כתב:

זכותי לתפוס מה שאני רוצה לתפוס ואתה צריך להזהר בלשונך. איך היית מגיב לו הייתי כותב שהאדמור שלך מפטפט עם המיסס שלו בלילה את כל פטפוטי המלים שלו. אין פה לא משל ולא נמשל אלא בזיון והשפלה.

ראשית כל, אתה לא אדמו"ר
ועוד, למה יחרה בעיניך ואתה קופץ עד לשמים כשמושלים כאן משל על חשבונך, באותו עת כשגם אתה אינך חושש כאן כלל לכבודם או צערם וכאבם של אחרים, כמו שכתבתי לך באישי?

כתבת:
אפילו אביא לך אלף ראיות שאותו אדם עשה מה שעשה

לא זאת שלא הבאת 'אלף ראיות' כלשונך, אלא אף לא ראיה אחת,
אתה לא מכיר כלל את הנושא, ואת הרקע שתחתיה, כמו שכתבתי לך באישי

איני מעוניין כלל להמשיך באותו המעשה הנ"ל,
אתה מורשה להאמין לעצמך לכל לשון הרע אם תרצה, זה לא ענין שלי כלל, ואני לא נתמניתי להיות הסניגורן של ישראל....,
אבל משם עד לפרסום ולדיון בפורום האמור להיות 'פורום תורני', להסיק מסקנות והחלטות, מבלי להתחשב כלל שישנם רבים וגם שלימים שאינם סוברים כוותך [לכה"פ] באותו מעשה, ואדרבא הם יודעים האמת להיפוך... [בלשון המעטה]
כמדומני שעדיין לא נפטרת ממצות 'שמוע בין אחיכם'.......
ומשם תלמד לכל מעשה זוועה שאתה שומע, על איש המוחזק בכשרות ובצדק, טרם תחליט החלטות, תברר באמת עפ"י נאמנות המקובל בתוה"ק להאמין, ואח"כ תדון....
ביי,
הדברים כבר יגיעים, וכמדומני שכבר יצאתי ידי חובתי, ולא אמשיך עוד בלי"נ

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ב' יולי 22, 2019 3:01 am

זאב ערבות כתב:

זכותי לתפוס מה שאני רוצה לתפוס ואתה צריך להזהר בלשונך. איך היית מגיב לו הייתי כותב שהאדמור שלך מפטפט עם המיסס שלו בלילה את כל פטפוטי המלים שלו. אין פה לא משל ולא נמשל אלא בזיון והשפלה ומענין לדעת מנין לך כל האתרים האלה שלא שמעתי את שמעם

הבעיה היא שהאדמור שלו לא מדבר כלל אל אשתו, ומפטפט מאן דכר שמיה, הרי יותר קל להתנהג בפרישות ולהתעלם מכל, ומסיבה זו אינו יודע בכלל מה שהולך בעירו ובקהילתו וכו' וד"ל

ומה שנוגע לוו. הי' לו ברירה לקבוע מכשיר ווידיאו כמו שכל המטפלים למיניהם שיש להם רשיון עושים, - ואזי היו כולם מאמינים לו, לא רק הרב היקר אראל

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 22, 2019 4:55 am

אראל כתב:
זאב ערבות כתב:

זכותי לתפוס מה שאני רוצה לתפוס ואתה צריך להזהר בלשונך. איך היית מגיב לו הייתי כותב שהאדמור שלך מפטפט עם המיסס שלו בלילה את כל פטפוטי המלים שלו. אין פה לא משל ולא נמשל אלא בזיון והשפלה.

ראשית כל, אתה לא אדמו"ר
ועוד, למה יחרה בעיניך ואתה קופץ עד לשמים כשמושלים כאן משל על חשבונך, באותו עת כשגם אתה אינך חושש כאן כלל לכבודם או צערם וכאבם של אחרים, כמו שכתבתי לך באישי?

כתבת:
אפילו אביא לך אלף ראיות שאותו אדם עשה מה שעשה

לא זאת שלא הבאת 'אלף ראיות' כלשונך, אלא אף לא ראיה אחת,
אתה לא מכיר כלל את הנושא, ואת הרקע שתחתיה, כמו שכתבתי לך באישי

איני מעוניין כלל להמשיך באותו המעשה הנ"ל,
אתה מורשה להאמין לעצמך לכל לשון הרע אם תרצה, זה לא ענין שלי כלל, ואני לא נתמניתי להיות הסניגורן של ישראל....,
אבל משם עד לפרסום ולדיון בפורום האמור להיות 'פורום תורני', להסיק מסקנות והחלטות, מבלי להתחשב כלל שישנם רבים וגם שלימים שאינם סוברים כוותך [לכה"פ] באותו מעשה, ואדרבא הם יודעים האמת להיפוך... [בלשון המעטה]
כמדומני שעדיין לא נפטרת ממצות 'שמוע בין אחיכם'.......
ומשם תלמד לכל מעשה זוועה שאתה שומע, על איש המוחזק בכשרות ובצדק, טרם תחליט החלטות, תברר באמת עפ"י נאמנות המקובל בתוה"ק להאמין, ואח"כ תדון....
ביי,
הדברים כבר יגיעים, וכמדומני שכבר יצאתי ידי חובתי, ולא אמשיך עוד בלי"נ

וכי מנין לך שאיני אדמו"ר? אולי תאמר לי מה דרוש בכדי להיות אדמו"ר בימינו פרט מלהיוולד לאבא הנכון.
עכשיו שהצהרת קבל עם ועדה שאינך מגיב יותר, אוריד את הכפפות. בדיוק היום למנחה מעריב נכנס הרב יעקב הורוביץ לבית הכנסת ובהפסקה שאלתי אותו חד וחלק: מה עונים לטענות המגינים על וו.? וענה לי בפשיטות: אל תבזבז את זמנך, לעולם לא תשכנע אותם שעשה מעשה לא טוב. והוסיף שבנוסף לנערה הוא ראיין עוד עשר בחורות שנעשה להם אותה עוולה וכולן חוזרות על סיפור דומה וכולן נשמעות אמינות. אז ניחא ניתן לומר שבחורה אחת מסכימה לשחק משחק עבור אדם שיש לו חשבון עם הנ"ל ועושה הצגה טובה, אך לומר כך על עוד עשר?
אם בא מישהו ומספר לי שפלוני אלמוני הוא נוכל וגנב, אמנם זה לשון הרע ואסור לי להאמין אך למיחש בעי. לא הייתי נותן לאדם ולא משנה מה צדקותו, שיצא עליו רינון להיות לבד בחדר עם בת של השונא שלי. לוא זה היה מקרה בודד ניתן היה אולי לומר שזה סתם סיפורי עלילה, אף למרבה הצער מעשים שבכל יום ואף אנשים חשובים לא בוחלים לעשות מעשיהם במחשך, כך שכבר לא יודעים לאיזה סיפור להאמין ולאיזה לא.
כמה שאלות נוקבות: איך ילדה בת 12 התקבלה לבית הספר אם כולם ידעו שהיא פרוצה? במוסדות החסידיים על הדבר הקל ביותר לא מקבלים נניח לאבא יש סמרטפון וכאן קיבלו ילדה פרוצה בת 12? ואם יודעים שהיא פרוצה מדוע שולחים אותה למנהל? ואיך מסבירים את הקבלות על הקניות? מישהו שמע פעם על מנהל בית ספר חרדי לבנות שלוקח תלמידה בת 12 לבית מלון בהרים?
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ב' יולי 22, 2019 6:19 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ב' יולי 22, 2019 5:17 am

נשי עמי תגרשון מבית תענוגיהם
לא יפה להטפל לאשתו של זה ואדמורו של זו.

לגבי המשטרה, טרם הובא פתרון להשאלה מה לעשות כשלא יודעים את מי להאמין

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 22, 2019 6:37 am

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:נשי עמי תגרשון מבית תענוגיהם
לא יפה להטפל לאשתו של זה ואדמורו של זו.

לגבי המשטרה, טרם הובא פתרון להשאלה מה לעשות כשלא יודעים את מי להאמין

אם מדובר בקטינים כבר הזכרתי את פסק ר' דוד קאהן שחייבים לדווח בין מאמינים בין לא כל עוד יש סימנים. אם לא מדווחים נשלל הרשיון. הברירה ביד ההורים לא לדווח לרופא או למטפל.
ומה לעשות כשלא יודעים למי להאמין? יש כלל: למיחש בעי בפרט בעניני צניעות וכדומה ולהתרחק מאותם שיצא עליהם רינון. ומה אם לא חטאו? רוצים לקחת סיכון - תקחו, איש אינו מונע מכם אך אח"כ אל תתלוננו. אנשים לוקחים סיכונים בחיים וצריכים להיות מוכנים לשלם על כך את המחיר ולא לבא אח"כ בבכיות על מר גורלם.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ב' יולי 22, 2019 6:41 am

סליחה, אבל הפסק של הרב דוד קאהן הוא בפירוש נגד פסקו של הרב אלישיב, ואינו עולה על השכל, ויש הרבה להגיד על זה, שאיני מעונין להכנס בפומבי.

אם יש לנו חשד על מישהו, ויודעים אנו שבודאי יסבול ע"י מעצר וחקירה, איך הותר לנו להעניש לאדם מספק? אם אכן ברור שהוא פשע, אין לנו אחריות עליו, ויש להוציאו מהמסגרת, ויפה שעה אחת קודם. אבל אם אין אנו יודעים בברירות, כתב הגרי"ש אלישיב מפורש שאסור לעשות כן 'ואיני רואה שום היתר בדבר'.

ועוד, שא"א לסמוך על המשטרה, לא לחייב ולא לפטור, שאינם יודעים מאומה, כאשר יעידון הרבה סיפורים.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 238 אורחים