מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

החתימה שאין אינטרנט

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
תוכן

החתימה שאין אינטרנט

הודעהעל ידי תוכן » ד' יוני 14, 2023 5:02 pm

היום מקובל בבתי ספר החרדים להחתים את ההורים שאין להם אינטרנט בבית. והנה לפי מספרים לא רשמיים, לפחות 30% מבתים חרדים מחוברים לאינטרנט. יוצא אם כן, שהורים רבים חותמים על שקר.

דומה שמנהלי התלמודי תורה והסמינרים יודעים שההורים משקרים, אלא הם חושבים שבזה שהם מחתימים את ההורים, זה מחייב אותם לשמור על רמה כל שהוא של ריחוק מהכלי משחית הזה. (כך אני דן אותם לכף זכות.) מצד שני, יש לתהות, האם באמת אפשר לבנות חברה תקינה של ציבור יראי שמים, כשמכריחים את ההורים לשקר...

אז אם נשים על המשקל, מצד אחד הרצון להדגיש שהאינטרנט הוא מוקצה מחמת מיאוס עם השקר שמגיע איתו, ובצד שני החינוך ליושר ולאמת, מי מכריע את מי?

ואם נאמר, שיותר לא מכריחים אנשים לשקר, איך באמת צריך להתמודד עם ניסיון האינטרנט?

ישראליק

Re: החתימה שאין אינטרנט

הודעהעל ידי ישראליק » ד' יוני 14, 2023 5:06 pm

לאינטרנט אין מקום בבית יהודי, ולמי שיש - כבר לא מזיק אם הוא משקר או לא

משוש דורים

הודעהעל ידי משוש דורים » ד' יוני 14, 2023 5:11 pm

ממני לא ביקשו חתימה כזאת, אלא האם יש אינטרנט, מהו הסינון שעליו, ובאישור מי.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ד' יוני 14, 2023 5:15 pm

משוש דורים כתב:ממני לא ביקשו חתימה כזאת, אלא האם יש אינטרנט, מהו הסינון שעליו, ובאישור מי.

גם בזה הרבה משקרים.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ד' יוני 14, 2023 5:21 pm

ישראליק כתב:לאינטרנט אין מקום בבית יהודי, ולמי שיש - כבר לא מזיק אם הוא משקר או לא

מעלתו כותב מהכולל? מהעבודה? מחדר מחשבים?

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' יוני 14, 2023 5:24 pm

במדינתנו הורגלו מכמה סיבות שלא לכוון לאמת בעת חתימות שונות, וד"ל

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ד' יוני 14, 2023 5:44 pm

אשכול דומה
viewtopic.php?t=28934

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ד' יוני 14, 2023 5:56 pm

צופה_ומביט כתב:
ישראליק כתב:לאינטרנט אין מקום בבית יהודי, ולמי שיש - כבר לא מזיק אם הוא משקר או לא

מהעבודה. (היות שיש לי עבודה תורנית ב"ה, אין לי שעות רגילות וכו', אבל איני עובד בביתי).
ב"ה אף פעם לא הראיתי קליפים/הצגות ודומיהן - לילדיי, יעזור ה' שאוכל לעמוד בזה, ואזכה לבנים ובנות כשרים והגונים

מכון חכמי ליטא

הודעהעל ידי מכון חכמי ליטא » ד' יוני 14, 2023 8:05 pm

תוכל לציין מראה מקומות להלכה הנ"ל?

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ד' יוני 14, 2023 8:16 pm

הגרש"ז אולמן שליט"א
אינטרנט בבית אין שום היתר בשום מקרה

מכון חכמי ליטא

הודעהעל ידי מכון חכמי ליטא » ד' יוני 14, 2023 8:37 pm

שאלתי היתה לגבי ההלכה שכתבת דלמי שיש - כבר לא מזיק אם הוא משקר או לא

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ד' יוני 14, 2023 8:42 pm

מכון חכמי ליטא כתב:שאלתי היתה לגבי ההלכה שכתבת דלמי שיש - כבר לא מזיק אם הוא משקר או לא

נמסר בעילום שם

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ד' יוני 14, 2023 9:00 pm

צופה_ומביט כתב:

אני הקטן הוצאתי את האינטרנט מהבית, ואם אני מתחבר בצורה נורמלית זה רק מהספריה וכדומה.

מכון חכמי ליטא

הודעהעל ידי מכון חכמי ליטא » ד' יוני 14, 2023 9:02 pm

ישראליק כתב:
מכון חכמי ליטא כתב:שאלתי היתה לגבי ההלכה שכתבת דלמי שיש - כבר לא מזיק אם הוא משקר או לא

נמסר בעילום שם

כלומר תחושת בטן של מישהו וכנראה דלא כהלכתא!

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ד' יוני 14, 2023 9:11 pm

בדיוק!
לא תחושת בטן, מעבר לזה, כאב בטן חזק

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' יוני 14, 2023 9:43 pm

פעם היו מחתימים שאין טלויזיה... אם היום עוד ניתן איכשהו בלי אינטרנט בבית, הנה מאשכול זה למדים שאין אפשרות ללא אינטרנט כלל, וכלל לא משנה מאיפה מתחברים, שכן מי שמעוניין בשמירה יכול לקבל שמירה מעולה בבית, ומי שלא מעוניין יכול לקבל ללא שמירה מחוץ לבית. זה לא שונה מדיני יחוד, שאמנם יש גדרים אך זאת לא אומרת שאי אפשר לעקוף אותם. ושאלת תם, ומדוע למוסדות עצמם מותר אינטרנט? קשוט עצמך... אז אין פלא שמזלזלים

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' יוני 15, 2023 12:00 am

דרומי כתב:במדינתנו הורגלו מכמה סיבות שלא לכוון לאמת בעת חתימות שונות, וד"ל

חס ושלום.
אני לא יודע מי הורגל שלא לכווין לאמת והיכן. אני הק' לא הורגלתי מעולם בכזה הרגל, לא בטפסים כאלו ולא בטפסים אחרים.

ולגוף העניין, כמדומה שבטפסים מעין אלה דהאידנא מחתימים על כך שאין אינטרנט שלא לצורכי עבודה ושלא עם סינון קפדני שמאושר ע''י הרבנים המקובלים על הת''ת וכיו''ב, וכן שלא נותנים לילדים לראות במחשב סרטים וכיו"ב. זה לא בבחינת "ע''מ שתעלי לרקיע". כך עכ"פ בדוכתא דאיתא קמן.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יוני 15, 2023 1:13 am

קבלתי באישי מאחד מחברי הפורום הותיקים ומפרסם ברשותו:
עובדה אמיתית טריה.
היום דיווחה בתי מהסמינר [זה שמחתים בכל שנה מחדש שאין מחשב ואין אינטרנט] שהמזכירה נכנסה לכיתה בהודעה כי יש מבחן מסויים כעת שחייבים !! לעשות ע"פ הוראות משרד החינוך ובלי זה כל התעודות מעוכבות ולחינם כל מה שלמדו, והתוצאות של המבחן הזה לא ימסרו ביד, רק באתר! והיא מסרה להן קישור. לא פחות ולא יותר.
בקושי עשירית הכיתה התלוננו שאין להן אפשרות להתחבר לקישור כי אין להן מחשב, והמזכירה מצאה פתרון ע"י המחשבים של הסמינר, שתפתח להן איזור אישי עם סיסמה וקוד להתחבר וכו'.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' יוני 15, 2023 2:01 am

עליי להודות שבנות בסמינר אין לי. אבל בנות ביסודי יש לי, ולא זכור לי שחתמתי שם על משהו שאין חותמו אמת. ולו יצוייר שהיה עליי לחתום על טופס בו נכתב שאין לי אינטרנט בלי שום הסתייגות, הייתי מסייג בכתב ידי על הטופס שאין לי אינטרנט בלתי מסונן בחסימה המקובלת על הרבנים, ולצרכי עבודה. אבל כאמור חושבני שהאידנא ההסתייגויות האלה כבר כתובות ממילא להדיא, עכ"פ אצל הליטאים. תקנו אותי אם אני טועה.

תורת המן

הודעהעל ידי תורת המן » ה' יוני 15, 2023 2:56 am

כעין טענת פותח האשכול היה לי מעולם על ישיבת בית מדרש גבוה דלייקווד.
שמחייבים לכל בחור חדש, לחתום על ג' תקנות כדי שיבוא לישיבה.
א. שלא ללכת לפגישות עד שיפתח הפריזר.
ב. שלא יהיה לו פלפון עם טקסט.
ג. שיהיה בישיבה ויאכל שם כל הסעודות בשבת קודש.

ולכל החותמים והמחתימים אין שום צד בעולם שיקיים ב' וג' כלל.

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ה' יוני 15, 2023 3:18 am

זאב ערבות כתב:והאם מותר לראות סרט על בית המקדש? או לאיזה סוג סרטים אתה מתכוין?

לא משנה איזה סוג סרטים, זה מזיק להתפתחיות הבריא של הילדים, ואצל היותר מבוגרים זה פותח פתח לסרטים לא רצויים וכו'

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יוני 15, 2023 3:22 am

סיפר לי ידיד לפני שנים שבנו למד בלייקוואד והיה מבצע שחברה משלמת 500 דולר שכר לימוד אך המוסד צריך למלא את הטפסים דרך האתר שלהם, ובהנהלה אמרו לו שאין להם אינטרנט! הוא ענה שאם כך הוא מפחית 500 דולר משכר הלימוד, ועוד באותו יום חזרו אליו ואמרו שהענין מסודר...

אראל

הודעהעל ידי אראל » ה' יוני 15, 2023 3:23 am

תורת המן כתב:כ
א. שלא ללכת לפגישות עד שיפתח הפריזר..

פירוש המילות? לעם הארץ כמוני

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יוני 15, 2023 3:26 am

ישראליק כתב:
זאב ערבות כתב:והאם מותר לראות סרט על בית המקדש? או לאיזה סוג סרטים אתה מתכוין?

לא משנה איזה סוג סרטים, זה מזיק להתפתחיות הבריא של הילדים, ואצל היותר מבוגרים זה פותח פתח לסרטים לא רצויים וכו'

ובמה סרט על בית המקדש שונה מהצגה שעושים בבתי הספר לבנות (בדרך כלל קשור למלחמת העולם ואחדות מהבנות צריכות להיות מחופשות כנצים).
וכיצד בדיוק זה מזיק להתפתחות הבריאה של הילד? ואם יש פילטר כיצד ראית סרט על בית המקדש פותח פתח? או למשל ראית סרט סיום הדף היומי?

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ה' יוני 15, 2023 3:39 am

זה מה שאמרתי שלא משנה, אם חיים בגישה שכל סוג מסך/מסך נע מזיק להתפתחיות הבריא של המח של הילד (כמו שכותבים הרופאים וכו') אז לא משנה אם זה סרט על בית המקדש, סיום דף היומי, הלו קיטי, או סינדרלה (וכן אני נוהג).

המציאות היא שהסרטים מדליקים הסקרנות, בפרט אצל בחורים ובתולות, ואם מותר לראות סרט על בית המקדש, אז כבר נפלו כל המחיצות, כמו שהמציאות יוכיח (למי שרוצה לראות את האמת)

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יוני 15, 2023 3:58 am

מה זאת אומרת שלא משנה? מה זאת אומרת שחיים בגישה? האם זו עובדה מדעית רפואית שכל סוג מסך נע מזיק להתפתחות הבריאה של מח הילד, או שזו המצאה שלך? יש אנשים שחיים בגישה שאף עתון אסור לקרוא ואף להאזין לרדיו (דרך אגב שאלתי רופאה מפורסמת וענתה שלא ידוע לה על כזה דבר ותשמח לדעת מה שכותבים הרופאים, אך לא כמו אותם רופאים שאומרים שלא צריך חיסונים וכדומה, וסתם בדרך אגב צ"ע מנין לך הלו קיטי וסינדרלה והאם אתה מצפה שיושבי הפורום ידעו מה הכוונה?)
ועד צ"ע שהסרטים מדליקים סקרנות בפרט אצל בחורים ובתולות, האם זה קשור לגיל מסויים או כל בחור ובתולה בכל גיל שהו? ואם אתה רוצה לומר שע"י ראיית סרט על בית המקדש נפלו כל המחיצות, אז לכאורה יהיה אסור בכלל לצאת מהבית, ללכת לקניון גרוע פי אלף שכן מי יודע איזה דמיונות זה יכול להצית בראש הבחורים והבתולות כמו שהמציאות מוכיחה.

תורת המן

הודעהעל ידי תורת המן » ה' יוני 15, 2023 5:33 am

אראל כתב:
תורת המן כתב:כ
א. שלא ללכת לפגישות עד שיפתח הפריזר..

פירוש המילות? לעם הארץ כמוני

not to go on dates until the freezer opens
הפריזר הוא כינוי לזמן מסויים בתחילת הזמן שלפי תקנת במ"ג, אסור לבחורים חדשים להיות עסוק בעניני שידוכים. למשל בזמן חורף, עד ט"ו בשבט.

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ה' יוני 15, 2023 5:41 am

זאב ערבות כתב:
ישראליק כתב:זה מה שאמרתי שלא משנה, אם חיים בגישה שכל סוג מסך/מסך נע מזיק להתפתחיות הבריא של המח של הילד (כמו שכותבים הרופאים וכו') אז לא משנה אם זה סרט על בית המקדש, סיום דף היומי, הלו קיטי, או סינדרלה (וכן אני נוהג).

המציאות היא שהסרטים מדליקים הסקרנות, בפרט אצל בחורים ובתולות, ואם מותר לראות סרט על בית המקדש, אז כבר נפלו כל המחיצות, כמו שהמציאות יוכיח (למי שרוצה לראות את האמת)

מה זאת אומרת שלא משנה? מה זאת אומרת שחיים בגישה? האם זו עובדה מדעית רפואית שכל סוג מסך נע מזיק להתפתחות הבריאה של מח הילד, או שזו המצאה שלך? יש אנשים שחיים בגישה שאף עתון אסור לקרוא ואף להאזין לרדיו (דרך אגב שאלתי רופאה מפורסמת וענתה שלא ידוע לה על כזה דבר ותשמח לדעת מה שכותבים הרופאים, אך לא כמו אותם רופאים שאומרים שלא צריך חיסונים וכדומה, וסתם בדרך אגב צ"ע מנין לך הלו קיטי וסינדרלה והאם אתה מצפה שיושבי הפורום ידעו מה הכוונה?)

זה לא המצאה שלי, זה ניתן לבדוק, שמומלץ למעט ככל האפשר לילדים פחות מגיל שתים מלהסתכל על מסך, וגם ילדים יותר מבוגרים וכו', כשהי' לי זמן אעלה לך מדברי הרופאים, בעז"ה.
זה לא מחמת אדיקות או קיצוניות, אלא פשוט לגדל בעז"ה דור של ילדים בריאים בנפשם.

ועד צ"ע שהסרטים מדליקים סקרנות בפרט אצל בחורים ובתולות, האם זה קשור לגיל מסויים או כל בחור ובתולה בכל גיל שהו? ואם אתה רוצה לומר שע"י ראיית סרט על בית המקדש נפלו כל המחיצות, אז לכאורה יהיה אסור בכלל לצאת מהבית, ללכת לקניון גרוע פי אלף שכן מי יודע איזה דמיונות זה יכול להצית בראש הבחורים והבתולות כמו שהמציאות מוכיחה.

בכל גיל שהוא,
על האתגרים שהם חשופים בקניון יכולים להכין אותם למחצה, לשליש ולרביע, אבל האתגרים והנסיונות שחשופים בסרטים - זה אי אפשר לתאר מקודם, ואי אפשר להכין אותם, אז אני מנסה בס"ד ככל האפשר לא לפתח אותם לשדה זו של סרטים וכו'.
נ.ב. אני ב"ה מחסן את ילדיי עם כל החיסונים שצריכים לתת מטעם הממשלה

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יוני 15, 2023 7:31 am

דעות רופאים בעניני פסיכולוגיה וכדומה הם רק דעות ויש דעות לכאן ולכאן. איני מתווכח על סרטי אקשן אלא על סרטים כגון בית המקדש, איך זה יכול להזיק? והאם ממתקים לא מזיקים? ואדרבא, לפני שמראים סרט על בית המקדש ניתן להכין, אך איך תכין לפני הליכה לקניון? האם אתה יודע מראש איזה דברים הם עלולים לראות שם? שלא נדבר על הגשמיות. ומה דעתך על הסרט הקצר בו רואים את החפץ חיים?

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ה' יוני 15, 2023 10:14 am

זאב ערבות כתב:קבלתי באישי מאחד מחברי הפורום הותיקים ומפרסם ברשותו:
עובדה אמיתית טריה.
היום דיווחה בתי מהסמינר [זה שמחתים בכל שנה מחדש שאין מחשב ואין אינטרנט] שהמזכירה נכנסה לכיתה בהודעה כי יש מבחן מסויים כעת שחייבים !! לעשות ע"פ הוראות משרד החינוך ובלי זה כל התעודות מעוכבות ולחינם כל מה שלמדו, והתוצאות של המבחן הזה לא ימסרו ביד, רק באתר! והיא מסרה להן קישור. לא פחות ולא יותר.
בקושי עשירית הכיתה התלוננו שאין להן אפשרות להתחבר לקישור כי אין להן מחשב, והמזכירה מצאה פתרון ע"י המחשבים של הסמינר, שתפתח להן איזור אישי עם סיסמה וקוד להתחבר וכו'.

לא קשיא, וכעי"ז במכיריי קאמינא: יש חדרי מחשבים, ויש קרובי משפחה שיכולים ומוכנים בשמחה לעזור.

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ה' יוני 15, 2023 1:08 pm

זאב ערבות כתב:דעות רופאים בעניני פסיכולוגיה וכדומה הם רק דעות ויש דעות לכאן ולכאן. איני מתווכח על סרטי אקשן אלא על סרטים כגון בית המקדש, איך זה יכול להזיק? והאם ממתקים לא מזיקים? ואדרבא, לפני שמראים סרט על בית המקדש ניתן להכין, אך איך תכין לפני הליכה לקניון? האם אתה יודע מראש איזה דברים הם עלולים לראות שם? שלא נדבר על הגשמיות. ומה דעתך על הסרט הקצר בו רואים את החפץ חיים?

אכן ממתקים מזיקים, וזה ניתן להגביל, כפי האפשר

כמש"כ, לא מראים גם סרט של בית המקדש, כי אי אפשר להכין על הסקרנות של סרטים

כן, בדרך כלל, ומחנכים הילדים לא להסתכל, עכ"פ כפי האפשר, על דברים ואנשים לא צנועים וכו'.

לא משנה, סרט על בית המקדש או על החפץ חיים; לא פותחים להילדים פתח להסתכלות בסרטים, נקודה

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ה' יוני 15, 2023 3:32 pm

אודות החתימה, ידווה לבנו. מרגילים אנשים לשקר. ומה נאמר על מקומות שמחתימים את הילדים שמקבלים ע"ע לא להסתכל במחשב, ולא לכל ילד זה אפשרי מצד המציאות, אך הלחץ החברתי מחייב אותם לחתום?

לגבי הדיון המשני שהתפתח כאן בענין צפייה בסרטים וכו'. אמרו לי כמה וכמה מחנכים בכירים וותיקים, שלוקח להם 2 דקות בדיוק מתחילת יום הלימודים, לזהות איזה ילד צפה אתמול בסרט. ואחד שעובד במוסד שאינו חרדי, אמר לי שלבו נכמר על הילדים המורגלים בצפיית סרטים וכו', ומצד חוק חינוך חובה או מצד יציאת ההורים לעבודה, כופים עליהם ללכת לשבת מול מורה משעמם במשך 7-8 שעות ביום, בעוד הם מבחינתם רק רוצים לרוץ חזרה אל המסך.

אינספור מחקרים פזורים ברחבי המרשתת, על הפגיעה האנושה ביכולות הקוגנטיביות של הילדים הצופים במסכים ללא הגבלה. וגם סרט אחד ביום - דיו להרוס לילד כל חשק לשבת ולהקשיב בשיעור משמים...

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יוני 15, 2023 4:54 pm

ארזי ביתר כתב:אודות החתימה, ידווה לבנו. מרגילים אנשים לשקר. ומה נאמר על מקומות שמחתימים את הילדים שמקבלים ע"ע לא להסתכל במחשב, ולא לכל ילד זה אפשרי מצד המציאות, אך הלחץ החברתי מחייב אותם לחתום?

לגבי הדיון המשני שהתפתח כאן בענין צפייה בסרטים וכו'. אמרו לי כמה וכמה מחנכים בכירים וותיקים, שלוקח להם 2 דקות בדיוק מתחילת יום הלימודים, לזהות איזה ילד צפה אתמול בסרט. ואחד שעובד במוסד שאינו חרדי, אמר לי שלבו נכמר על הילדים המורגלים בצפיית סרטים וכו', ומצד חוק חינוך חובה או מצד יציאת ההורים לעבודה, כופים עליהם ללכת לשבת מול מורה משעמם במשך 7-8 שעות ביום, בעוד הם מבחינתם רק רוצים לרוץ חזרה אל המסך.

אינספור מחקרים פזורים ברחבי המרשתת, על הפגיעה האנושה ביכולות הקוגנטיביות של הילדים הצופים במסכים ללא הגבלה. וגם סרט אחד ביום - דיו להרוס לילד כל חשק לשבת ולהקשיב בשיעור משמים...

לא מרגילים, אלא מחייבים! עד כדי כך שזה נעשה הרגל ודרכו של עולם.
ובענין צפיה בסרטים, אין חולק שצפיה בסרטי אקשן ופינוקיו וכדומה אינו דבר רצוי, אך ישראליק עומד בתוקף שאף סרטים כגון על בית המקדש או סיום הדף היומי פסולים! ומה יעשה הילד שחבריו שזכו להיות במעמד והוא מסיבה כלשהי לא? אם תמנע ממנו לראות את המעמד הוא יחפש דברים עקיפות ואז הסכנה יותר גדולה מכיוון שיתכן מאוד שכך גם יגלה אפשרויות לצפות בסרטים לא טובים. כלומר צריך להתנהג בתבונה. אם תאסור על ילדך לראות סרטים מכל וכל, הסיכוי סביר שכאשר יום אחד כן יראה סרט זה יגרום לו להתדרדר, בדור פרוץ שכזה שיש סרטים בכל פינה ואפילו בפרסומות נעות ברחובות, צריך לנהוג בתבונה בענינים אלו.
ובדרך אגב בקשר לממתקים, זה אותו דבר, אכן ממתקים מזיקים מאוד, אך כאן לא רואים את הנזק עד שמאוחר מדי, אך למנוע מהילד לגמרי יגרום לו לקחת ממתקים כשלא רואים אותו (או לגנוב) אז צריך לתת לו קצת, אך היום ובפרט בשמחות ובשמחת תורה וכדומה נותנים ממתקים ללא מעצור.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יוני 15, 2023 4:57 pm

ישראליק כתב:
כן, בדרך כלל, ומחנכים הילדים לא להסתכל, עכ"פ כפי האפשר, על דברים ואנשים לא צנועים וכו'.

ל

מענין מאוד לדעת כיצד מחנכים ילד לא להסתכל על מראות לא רצויים כשהולכים ברחוב או בקניון. האם אומרים לו לא להסתכל על נשים בכלל (דבר שאינו אפשרי במציאות) או לא להביט בנשים לא צנועות... אך בכדי להחליט שהן לא צנועות ולא להסתכל עליהן הוא צריך תחילה לראות אותן... או אולי צריך לתת לילד משקפי שמש כהים...

אראל

הודעהעל ידי אראל » ה' יוני 15, 2023 6:40 pm

זאב ערבות כתב:מענין מאוד לדעת כיצד מחנכים ילד לא להסתכל על מראות לא רצויים כשהולכים ברחוב או בקניון. האם אומרים לו לא להסתכל על נשים בכלל (דבר שאינו אפשרי במציאות) או לא להביט בנשים לא צנועות... אך בכדי להחליט שהן לא צנועות ולא להסתכל עליהן הוא צריך תחילה לראות אותן... או אולי צריך לתת לילד משקפי שמש כהים...

לק"מ, ופשוט מאוד
'הסתכלות' ו'ראיה' הם שני גדרים נפרדים, ועי' איוב לא א, מה 'אתבונן' וגו', והבן, וא"ש
ואכן יש איסור תורה להסתכל או להרהר בנשים, עי' סוף פרשתן, וכמו שיש חיוב חינוך על כל איסורי התורה, איסור הסתכלות והרהור בנשים לא שונה,

סמל אישי של המשתמש
ר_חיים_הקטן
שם מלא: הק' ראובן חיים קליין
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ר_חיים_הקטן » ו' יוני 16, 2023 2:04 pm

תורת המן כתב:כעין טענת פותח האשכול היה לי מעולם על ישיבת בית מדרש גבוה דלייקווד.
שמחייבים לכל בחור חדש, לחתום על ג' תקנות כדי שיבוא לישיבה.
א. שלא ללכת לפגישות עד שיפתח הפריזר.
ב. שלא יהיה לו פלפון עם טקסט.
ג. שיהיה בישיבה ויאכל שם כל הסעודות בשבת קודש.

ולכל החותמים והמחתימים אין שום צד בעולם שיקיים ב' וג' כלל.

לא נכון, אני בעצמי חתמתי קיימתי כל שלשת התנאים האלו.

תורת המן

הודעהעל ידי תורת המן » ב' יוני 19, 2023 6:47 am

ר_חיים_הקטן כתב:לא נכון, אני בעצמי חתמתי קיימתי כל שלשת התנאים האלו.

דברו חכמים על הרוב. וכ"ש הדיוט כמוני.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 178 אורחים