מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ידינו לא שפכו את הדם הזה ... האמנם?

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

Re: ידינו לא שפכו את הדם הזה ... האמנם?

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' אוקטובר 19, 2023 10:38 pm

ונתנו ידידים כתב: [מה שאמרת בענין סיני לא הבנתי והרי אינו ארץ ישראל כלל מעיקר הדין ואולי בהבטחת העתיד אבל פשיטא שאין על זה מצות ירושת הארץ הנאמר בפרשת מסעי].

מחלוקת מה הגבול הדרומי, ואני סובר כשיטות שזה כולל לפחות עד וואדי אל עריש (ויותר ס"ל שזה עד הזרוע הפלוסית, אבל רוב יישובי סיני היו עד וואדי אל עריש).

משוש דורים

הודעהעל ידי משוש דורים » ה' אוקטובר 19, 2023 10:51 pm

אתה מקפיד על הפרשת תרו"מ מתוצרת אילת? (על שמיטה אני לא שואל, כי מן הסתם אתה מיקיל במכירה).

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' אוקטובר 19, 2023 10:53 pm

משוש דורים כתב:אתה מקפיד על הפרשת תרו"מ מתוצרת אילת? (על שמיטה אני לא שואל, כי מן הסתם אתה מיקיל במכירה).

בוודאי, בלי ברכה.
(לגבי מכירה, לא בדיוק, אבל בוודאי כסניף, ונכב"ב)

בשלימות

הודעהעל ידי בשלימות » ו' אוקטובר 20, 2023 1:36 am

זאב ערבות כתב:מה זה משנה עם הספרים שהזכרתי לעיל הם מהגדולים או לא?

שייך לציין link להספרים?
יישר כוח למפרע

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' אוקטובר 20, 2023 3:13 am

בשלימות כתב:
זאב ערבות כתב:מה זה משנה עם הספרים שהזכרתי לעיל הם מהגדולים או לא?

שייך לציין link להספרים?
יישר כוח למפרע

אכן רעיון טוב. יהודי וארצו לא בדפוס כעת ראה כאן. יש לי אותו אך לא בקובץ, עלה נעלה ניתן לרכוש בספרית חוה ואת הספר עד שתחפץ באמזון https://www.amazon.com/gp/product/B0BXM ... UTF8&psc=1
זה מה שידוע לי וציינתי למאמר של ר' חיים צימרמן שנזכר בישורון כז עמ' תתס"ה (וכאמור ציינתי בספר אוצר רש"י למאמר ושהוא חולק עם האדמור מסאטמר ויעצו לי להשמיט את זה שהוא חולק פן יבולע לי שכן הם מחרימים כל מי שמערער על שיטתו או מראה מקום לספרים שלהם ועוד דרך אגב למי שכתב שאף אחד מהמערערים הוא לא מהשורה הראשונה ולידיעת מי שלא מכיר, ר' חיים צימרמן הוא מהשורה הראשונה למרות שלא מוכר כ"כ בארץ וכתב בין השאר את הספרים דעת חיים, פני חיים ואגן הסהר)
וחוברת קטנה בשם הקדמה לספר ויואל משה החדש ומובא בסוף האשכול הזה
ואם תשאלו את מי שאוחז בשיטת השלש שבועות יגיד לכם שכל הספרים והמאמרים הם שטויות והבל הבלים וליצנות ונכתבו ע"י אנשים שלא קראו ולא שנו וכו' וכו' שכן זו שיטתם לבטל את כל החולקים עליהם
וכעת הוספתי קובץ של המאמר בישורון לתועלת מי שאין לו אוצר החכמה
קבצים מצורפים
אוצר החכמה_ישורון - כז - מאסף תורני_846_861.pdf
(26.27 MiB) הורד 55 פעמים
אגרת מענה חכם על דברי הויאול משה.pdf
(6.5 MiB) הורד 112 פעמים
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ו' אוקטובר 20, 2023 3:46 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' אוקטובר 20, 2023 3:39 am

ונתנו ידידים כתב:ואני כשלעצמי נראה לי שיש לנו כאן תסבוכת די מורכב, כי אני מסכים עם הרב בריה שאין עיצה להשתלט עליהם ואני מסכים עם הרב בברכה שאין עצה לתת להם מדינה ולא שלטון, ואין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמים, ואם בכל זאת היינו צריכים להחליט בין ב' האופציות הייתי אומר להשתלט עליהם שליטה אמיתית ותוקפנית למגר מהם את כל הפשיעה ושלא יהיה לאף אחד מהם רובה ובד בבד לטפח קצת את הישובים שלהם לתת להם כספים קואלציינים מבוקרים ולהמשיך עם הגרירת רגליים עם האו"ם עד כי יבא שילה.

המצב שנוצר הוא מה שנקרא דילמה, כלומר אין פתרון טוב, אך ההצעכה שלך היא נאיבית ביותר, הכיצד תשתלט על 6 מליון ערבים (2 בגדה, 2 בעזה ו2 ערביי ישראל שהם מה שנקרא גיס חמישי)? ותמיד ימצאו דרך להביא רובים ופצצות, כל מה שצריך זה כסף לשחד את מי שנוגע בדבר, והכי איך אתה סבור יש להם נשק בעזה אם יש עליה מצור? הפתרון המעשי היחיד הוא שעל אחד הצדדים לוותר, ומיכוון שהערבים לא יוותרו עד טיפת דמם האחרונה, והישראלים הנאורים השמאלנים וכדומיהם מעוניינים רק בחיי נהנתנות ואם לא יקבלו בארץ יעברו לחו"ל והערבים יודעים זאת וממתינים בסבלנות, בקיצור השאלה היא למי מהצדדים יש נשימה יותר ארוכה, וכל עוד יש ביננו קבוצות הדוגלות בהפקעת המדינה, הרי ידינו על התחתונה

אראל

הודעהעל ידי אראל » ו' אוקטובר 20, 2023 3:46 am

זאב ערבות כתב:איפה ראית שהוצאתי שם רע?

זאב ערבות כתב:ואם תשאלו את מי שאוחז בשיטת השלש שבועות יגיד לכם שכל הספרים והמאמרים הם שטויות והבל הבלים וליצנות ונכתבו ע"י אנשים שלא קראו ולא שנו וכו' וכו' שכן זו שיטתם לבטל את כל החולקים עליהם

היה כאן בארה"ב, רבי מסאטמאר, שייותר ארבעים שנה לא שכב במטה!, רוב ימיו היה שרוי בתענית, תואר פניו העיד על רום קדושתו, הקים את עולה של תורה ויהדות באמריקא, בנה מקואות הקים תלמודי תורות ישיבות, בתי חינוך לבנות, פיזר כל ממונו, רבבות אלפי מיליונים דולרים חילק לצדקה, נתן לכל מי שהתדפק על פתחו, מן הציוני הגדול ביותר עד הקיצוני הגדול ביותר.... לכולם לכולם נתן לא היה יהודי שהחזיר פניו ריקם... לא חילק בין יהודי ליהודי...., נחלי דמעות שפך על צרת של כל יהודי בפרט ובכלל, למד ולימד מדת החסד והצדקה והרחמנות בקרב לבות רבבות אלפי חסידיו ותלמידיו ההולכים בדרכיו, כולם יודעים מדת החסד והצדקה של חסידי סאטמאר, המפורסם בכל העולם, סכומי הענק ומיליוני דאלארים המתחלקים לצדקה לכל נצרך ולכל דל שואל, מקרב אנשי עיר וויליאמסבורג המעטירה, ממשיכי דרכו של הרבי מסאטמאר, מספרים אשר כמעט שלא תמצא בשום מקום!!!
והנה החכם הזה מצא איזה עלה נדף, בן בלי שם.., והוא כבר ה'בר פלוגתא' של הרבי מסאטמאר!! איזה טפשות.......,
ועוד מתיימר להכפיש ולהשמיץ עדה שלימה עדה שלימה של רבבות אלפי יהודים, כאילו הם חיתו טרף, שונאים כל יהודי שאינו אוחז בשיטת רבם [לך תסביר לו כמה מיליונים מגיע מכיסם ליהודים שבכלל אינם אוחזים בשיטת הרבי מסאטמאר]....., כמעט בכל תגובתיו הוא יחפש בשבע עינים אחר מומים הפוסלים בעדה הזאת...., כל פשקוויל נגדם מאיזה 'חכם' שיהיה, שיזדמן לידיו יזדרז וימהר וישתדל להעלותו הנה.... [לא ראיתי ממנו שיעלה כאן איזה פשקוויל למשל על ויזניץ או על סקווירא....]
[עשה חיפוש בתגובות האיש הזה, למילת 'וויליאמסבורג' ותפתע[, בושה וחרפה כמה יכול יהודי אחד לשנוא ...., רק בחטאם החמור, שהם נגד מדינת ישראל .... עליהם מותר ומצוה להאמין ולספר ולכתוב כל דבר רע...., ממש שונא נומבער איינס שלו!!, בכל עת מצוא שניתן לו ההזדמנות, שולח את כל חיציו נגד 'סאטמאר' או נגד 'וויליאמסבורג'......], החילוני בקיבוץ, הוא יאהב יותר מהחסיד הסטמורי הזה
ממש בלתי יאומן איך השנאה הכבושה שלו ממש מקלקלת את השורה!!!!, ....

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' אוקטובר 20, 2023 4:46 am

התעצבתי כשכתבת שאתה פורש מהאשכול שכן לא יהיה עם מי לריב, והנה כעת נתמלאתי שמחה שלא עמדת במלתך ויתכן שאתה צריך הפרת נדרים.
ואני שואל: מה הקשר של כל המעלות שאתה הולך ומונה כרוכל לנידון שלנו? ולכתוב על ר' חיים צימרמן עלה נדף בן בלי שם זה בזיון תלמיד חכם וכנראה אתה צריך ללכת לקברו ולבקש מחילה. ועל שאר הדברים שאתה כותב ברתיחת דמך אניח לך שכן אין מפייסין לאדם בשעת כעסו.

אראל

הודעהעל ידי אראל » ו' אוקטובר 20, 2023 6:59 am

אני ממתין עליך במונרו אצל קברו של הרבי מסאטמאר, אולי שתבא אצלו לפייסו, כי אתה בזית והשפלת את כבודו בפורום הזה וביזית אותו בזדון ולא בשגגה, פי אלף ממה שאני כתבתי 'בן בלי שם' על מי שאיני מכירו כלל ולא שמעתי את שמעו עד היום הזה,
מי שקצת נוגע בכבודך או בכבוד מי היקר בעינך, אתה ממש מתנפל עליו בתביעות והאשמות, שיבואו לפייסו\לפייסך, ואינך מוחל!!, ממש געפערליך ...... אבל אתה? חלילה לא פגעת ואינך פוגע בשום אחד, בחוט השערה, ומעולם לא עשית שום עוולה מיום שפתחת לכתוב כאן עד היום הזה, לא חשבת שהנך צריך לפייס מישהוא שפגעת בו ......

עתה שמע, שלחתי עתה הודעה למערכת הסינון של האינטרנט שלי, שיחסום עבורי את האתר הזה כליל, והנני פורש מכאן לגמרי, [ואם זה נחשב בעיניך כזכות, אני מודיע לך שבגללך אני פורש, ואני זוקף זכות פרישותי מכאן לזכותך], נמאס לי האתר הזה לא מביא לי עוד כמעט שום תועלת,
לאחרונה ירד האתר הזה פלאים, ובמקום שהיה כאן בעבר כותבים חכמים ומחכימים, שהעשירו את האתר הזה בתורה ובחכמה ובידענות, והרבה שאבתי מהם ומתורתם, רובם ככולם כבר פירשו והלכו מכאן, [לדוגמא, הרב 'נוטר הכרמים' שליט"א ועוד], והאתר אבד את טעמה וניחוחה, לבלרים כמותך מילאו את מקומם.., וכי מה לי לחפש כאן? סתם לקרות יום ביום דברי קנטורין עלי ועל רבותי ומחנכי???, ולהתפלמס בפולמסי קש ותבן בלי קץ וסוף?, מה אני מחפש פה???, כמדומני שהסאה כבר נתמלאה וכבר הגיע תורי לפרוש מכאן
שתהיו כולכם בריאים, שלא להתראות עוד כאן
ואני מבקש את סליחתך ותקותי איתנה שימציא לך הקב"ה מישהוא אחר, מי שיהי' לך לריב עמו ולהמשיך לנהל עמו את הויכוחי-סרק שלך [שבמילא כמעט שאין בהם ריח תורה, כי אם רטוריק ופוליטיקה בעלמא], ולבלות אתו את זמנך בשיבה טובה, דשנים ורעננים עד מאה ועשרים שנה לבריאות.

עושה חדשות

הודעהעל ידי עושה חדשות » ו' אוקטובר 20, 2023 2:00 pm

אראל כתב:האתר הזה לא מביא לי עוד כמעט שום תועלת, לאחרונה ירד האתר הזה פלאים, ובמקום שהיה כאן בעבר כותבים חכמים ומחכימים, שהעשירו את האתר הזה בתורה ובחכמה ובידענות, והרבה שאבתי מהם ומתורתם, רובם ככולם כבר פירשו והלכו מכאן, והאתר אבד את טעמה וניחוחה,

כולל יונגערמאן

הודעהעל ידי כולל יונגערמאן » ו' אוקטובר 20, 2023 4:02 pm

יש פורומים אחרים גם, לא רק אספקלריה. הגם שבאמת צריכים לרענן קצת את השורות - אולי להוסיף חברים חדשים - כדי שפורומים כבית המדרש ושאר התורניים יהיה להם עדנה. (בפורום לתורה לדוגמא, פורום ביהמ"ד הרבה יותר פעיל מבכאן, כמובן לא על הרמה ומסתבר שהוא הנותנת, אבל גם אם כולכם חכמים ונבונים וזקנים ויודעים את התורה מ"מ היא ארוכה מארץ מידה ותמיד יש ענינים ושאלות לברר וללבן, אחרי הכל הרי עיקר המגמה של פורום תורני זה לבלות את הזמן הפנוי בדברי תורה ולהחכים ולהוסיף ידע תורני)

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' אוקטובר 20, 2023 4:57 pm

עושה חדשות כתב:
אראל כתב:האתר הזה לא מביא לי עוד כמעט שום תועלת, לאחרונה ירד האתר הזה פלאים, ובמקום שהיה כאן בעבר כותבים חכמים ומחכימים, שהעשירו את האתר הזה בתורה ובחכמה ובידענות, והרבה שאבתי מהם ומתורתם, רובם ככולם כבר פירשו והלכו מכאן, והאתר אבד את טעמה וניחוחה,

הנה מה שכתב לי בהודעה אישית אחד מותיקי הפורום שפרש אף הוא, והוא ת"ח ומורה הוראה ברבים (אך כנראה מביט בפורום מדי פעם להתעדכן במה שקורה בו):
מי ביקש ממנו להכנס ל"אספקלריה המאירה"???
שם זה מקום לויכוחים, שם מתפרצים כל הדעות בלי צנזורות [יחסית], וזה לא נושאי הלכה עיוניים כאשר אהב כלשונו.

וראוי לציין שכל הפורשים במשך השנים המוכנים לשתף את סיבת פרישתם מציינים כסיבת פרישתם פחות או יותר את אותם סיבות, אך היו בפורום כמעט מההתחלה מחלוקות ופולמוסים חריפים רבים, וכמדומה שכל אלו שפרשו פשוט לא יכלו לעמוד באש כאשר הוכיחו להם שדעתם או שיטתם אוסברתם לא עומדת במבחן המציאות.
לאחרונה היה לי ויכוח נוקב עם שמאלני איש מרץ בנושא הבג"ץ ולאחר ששאלתי אותו מספר שאלות נוקבות הסותרות את כל הבנין שלהם, במקום לענות אמר לי בכעס שלא אדבר עמו יותר בנושאים אלו! וזה ממש מה שקרה כאן כעת ששאלתי שאלות ובמקום תשובות קבלתי חירופים וגידופים, אך המעניין מכל הוא שכפי שכבר כתבתי בעבר, מבחינת ההשקפה בענין הציונות אני נוטה לשיטת סאטמר, ומסיבה זו עזבתי את הארץ שלא רציתי להיות היפוקריט (את הצבא עשיתי מחוסר ברירה כדי לא להיות עריק), ומאז בואי לחופי אמריקה התקשרתי לאדמו"ר מאלעסק, שהוא חסיד סאטמר, למדתי אצלו בישיבה, למדתי אתו בחברותא, התפללתי אצלו במשך כ18 שנה כשגרנו בברוקלין (וראו כאן), רוב חברי וידידי הם חסידי סאטמר, וכעת לבוא ולומר עלי בפרהסיא את מה שאראל כותב זה ממש מגוחך. אך ההבדל "הקטן" ביננו הוא שאני מציאותי ובתוך עמי אני יושב ולא ניתן למסור את המדינה לידי צמאי הדם חיות הטרף האלו, ולא משנה אם האדמור מסאטמר צודק או לא (וללא קשר עם כל המערערים עליו), ות"ח צריך לדעת כיצד לנווט את המציאות המשתנה בעניני השקפה. ועובדה שרוב מנין ובנין של כלל ישראל לא קבלו את דעתו בנושא למרות גדולתו.
ומיכוון שאני קשה הבנה, הייתי מעוניין לדעת אם מישהו יוכל ללמדני דעה היכן ביזיתי והשפלתי בשגגה או בזדון את כבודו של האדמו"ר, או שפגעתי בכבודו של מאן דהו מחברי הפורום (לא להסכים עם מישהו לא נקרא רמיסת כבודו).
ולרב ע"ח, רק להזכירך שהיכרותינו בפורום היתה בנסיבות דומות, ולפלא שאתה הוא שמצטט קטע זה
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ו' אוקטובר 20, 2023 7:16 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

בשלימות

הודעהעל ידי בשלימות » ו' אוקטובר 20, 2023 6:45 pm

זאב ערבות כתב:
עושה חדשות כתב:

הנה מה שכתב לי בהודעה אישית אחד מותיקי הפורום שפרש אף הוא, והוא ת"ח ומורה הוראה ברבים (אך כנראה מביט בפורום מדי פעם להתעדכן במה שקורה בו):
מי ביקש ממנו להכנס ל"אספקלריה המאירה"???
שם זה מקום לויכוחים, שם מתפרצים כל הדעות בלי צנזורות [יחסית], וזה לא נושאי הלכה עיוניים כאשר אהב כלשונו.

וראוי לציין שכל הפורשים במשך השנים המוכנים לשתף את סיבת פרישתם מציינים כסיבת פרישתם פחות או יותר את אותם סיבות, אך היו בפורום כמעט מההתחלה מחלוקות ופולמוסים חריפים רבים, וכמדומה שכל אלו שפרשו פשוט לא יכלו לעמוד באש כאשר הוכיחו להם שדעתם או שיטתם אוסברתם לא עומדת במבחן המציאות.
לאחרונה היה לי ויכוח נוקב עם שמאלני איש מרץ בנושא הבג"ץ ולאחר ששאלתי אותו מספר שאלות נוקבות הסותרות את כל הבנין שלהם, במקום לענות אמר לי בכעס שלא אדבר עמו יותר בנושאים אלו! וזה ממש מה שקרה כאן כעת ששאלתי שאלות ובמקום תשובות קבלתי חירופים וגידופים, אך המעניין מכל הוא שכפי שכבר כתבתי בעבר, מבחינת ההשקפה בענין הציונות אני נוטה לשיטת סאטמר, ומסיבה זו עזבתי את הארץ שלא רציתי להיות היפוקריט (את הצבא עשיתי מחוסר ברירה כדי לא להיות עריק), ומאז בואי לחופי אמריקה התקשרתי לאדמו"ר מאלעסק, שהוא חסיד סאטמר, למדתי אצלו בישיבה, למדתי אתו בחברותא, התפללתי אצלו במשך כ18 שנה כשגרנו בברוקלין, רוב חברי וידידי הם חסידי סאטמר, וכעת לבוא ולומר עלי בפרהסיא את מה שאראל כותב זה ממש מגוחך. אך ההבדל "הקטן" ביננו הוא שאני מציאותי ובתוך עמי אני יושב ולא ניתן למסור את המדינה לידי צמאי הדם חיות הטרף האלו, ולא משנה אם האדמור מסאטמר צודק או לא (וללא קשר עם כל המערערים עליו), ות"ח צריך לדעת כיצד לנווט את המציאות המשתנה בעניני השקפה. ועובדה שרוב מנין ובנין של כלל ישראל לא קבלו את דעתו בנושא למרות גדולתו.
ומיכוון שאני קשה הבנה, הייתי מעוניין לדעת אם מישהו יוכל ללמדני דעה היכן ביזיתי והשפלתי בשגגה או בזדון את כבודו של האדמו"ר, או שפגעתי בכבודו של מאן דהו מחברי הפורום (לא להסכים עם מישהו לא נקרא רמיסת כבודו).
ולרב ע"ח, רק להזכירך שהיכרותינו בפורום היתה בנסיבות דומות, ולפלא שאתה הוא שמצטט קטע זה

האדמור מסאטמר לא אמר אפילו פעם אחת למסור את המדינה לידי צמאי הדם חיות הטרף האלו

ואדרבה אם אני טעיתי נא להראות לי המקור - יישר כוח

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' אוקטובר 20, 2023 7:10 pm

האם כתבתי שהוא אמר זאת? כתבתי לדברי אראל שאומר (בשם האדמור) שצריך למסור את המדינה לאומות ושאלתי לאיזו אומה ולא קבלתי תשובה
הנה ציטוט לדבריו: לפי שיטת הסאטמר רב, כל הממשלה והשלטון והצבא הכל חפצא אחת של איסור, ואסור להתקיים כל זמן שעדיין לא זכינו להגאולה מהקב"ה ומלך המשיח, משהו לא ברור?
אולי תוכל להסביר במלים פשוטות לחסר דעה בעל קרניים כופר שכמוני למה כוונתו?

בשלימות

הודעהעל ידי בשלימות » ו' אוקטובר 20, 2023 7:31 pm

זאב ערבות כתב:הנה ציטוט לדבריו: לפי שיטת הסאטמר רב, כל הממשלה והשלטון והצבא הכל חפצא אחת של איסור, ואסור להתקיים כל זמן שעדיין לא זכינו להגאולה מהקב"ה ומלך המשיח, משהו לא ברור?

נכון ונכון זה שיטת הסאטמר רב ולא יותר - אין רמז ורמיזה בדבריו למסור את המדינה לידי צמאי הדם

וכל עוד שלא יבא אחד מהגדולים ויברר דרך אחרת, לכאורה זה דרך הישרה לילך לחומרא עכ"פ

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' אוקטובר 20, 2023 7:50 pm

בשלימות כתב:
זאב ערבות כתב:הנה ציטוט לדבריו: לפי שיטת הסאטמר רב, כל הממשלה והשלטון והצבא הכל חפצא אחת של איסור, ואסור להתקיים כל זמן שעדיין לא זכינו להגאולה מהקב"ה ומלך המשיח, משהו לא ברור?

נכון ונכון זה שיטת הסאטמר רב ולא יותר - אין רמז ורמיזה בדבריו למסור את המדינה לידי צמאי הדם

וכל עוד שלא יבא אחד מהגדולים ויברר דרך אחרת, לכאורה זה דרך הישרה לילך לחומרא עכ"פ

תעשה לי טובה, אתה רוצה להתחיל מחדש? קראת את כל האשכול? אם מישהו בא ואומר לך על דבר מסויים שהוא חפצא של איסור ואסור להתקיים, מה אתה אמור לעשות עם החפצא? ואם יש ישות הנקראת מדינת ישראל שחיים בה 7 מליון יהודים, ואסורה להתקיים, מה אמורים לעשות עמה ועם התושבים שלה עד הגאולה? הלא מישהו צריך לדאוג לקיום התושבים? האם למסור אותה לאו"ם? לארה"ב? לאחת ממדינות אירופא? לסין? לאחת ממדינות ערב. לפלשתינאים? או לאיזו ישות אחרת... אשמח לשמוע תשובה הוגנת ומציאותית. את זה שאלתי את ידידנו אראל ובמקום לקבל תשובה קבלתי קיתון של רותחים, אקווה שאתה יותר מנומס ממנו (ואל תשכח שבזמנו של האדמו"ר החמאס והגיהד עדיין לא היו קיימים ולא היה סיכון קיומי מהפלשתינאים, ואדרבא, בשנות השבעים היתה גישה חפשית לכל הפלשתינאים להסתובב היכן שרצו ואף הישראלים הלכו ביו"ש ללא שום פחד כלשהו)
וצריך להבין דבר נוסף, כאשר מאן דהו, ולו יהיה גדול הדור וצדיק וכו' בא עם רעיון השקפתי כלשהו, ואומר שזה הלכה למעשה, הוא צריך לבא גם עם הצעה מעשית כיצד ליישם את הרעיון ולא רק לזרוק סיסמאות באויר. האם אתה מודע למה שכרוך בפירוק מדינה של 7 מליון תושבים? והאם אתה סבור שיסכימו? אז כל דברי האדמו"ר הם לא הלכה למעשה מכיוון שאין שום אפשרות מעשית ליישם אותם. אך מה שכן, כל מי שאוחז מהשיטה, מבחינה מוסרית אל לא לגור במקום שהרב שלו אומר שהיא חפצא של איסור ואסורה להתקיים וכן אין לרב לבקר בא ולהנות משירותיה. האם נראה לך שאומר לך שביתך הוא חפצא של איסורא ואסור להתקיים ואח"כ אבוא אליך לשמחה ועוד אתענג על הכיבוד?

בשלימות

הודעהעל ידי בשלימות » ו' אוקטובר 20, 2023 9:02 pm

זאב ערבות כתב:
בשלימות כתב:

תעשה לי טובה, אתה רוצה להתחיל מחדש? קראת את כל האשכול? אם מישהו בא ואומר לך על דבר מסויים שהוא חפצא של איסור ואסור להתקיים, מה אתה אמור לעשות עם החפצא? ואם יש ישות הנקראת מדינת ישראל שחיים בה 7 מליון יהודים, ואסורה להתקיים, מה אמורים לעשות עמה ועם התושבים שלה עד הגאולה? הלא מישהו צריך לדאוג לקיום התושבים? האם למסור אותה לאו"ם? לארה"ב? לאחת ממדינות אירופא? לסין? לאחת ממדינות ערב. לפלשתינאים? או לאיזו ישות אחרת... אשמח לשמוע תשובה הוגנת ומציאותית. את זה שאלתי את ידידנו אראל ובמקום לקבל תשובה קבלתי קיתון של רותחים, אקווה שאתה יותר מנומס ממנו (ואל תשכח שבזמנו של האדמו"ר החמאס והגיהד עדיין לא היו קיימים ולא היה סיכון קיומי מהפלשתינאים, ואדרבא, בשנות השבעים היתה גישה חפשית לכל הפלשתינאים להסתובב היכן שרצו ואף הישראלים הלכו ביו"ש ללא שום פחד כלשהו)
וצריך להבין דבר נוסף, כאשר מאן דהו, ולו יהיה גדול הדור וצדיק וכו' בא עם רעיון השקפתי כלשהו, ואומר שזה הלכה למעשה, הוא צריך לבא גם עם הצעה מעשית כיצד ליישם את הרעיון ולא רק לזרוק סיסמאות באויר. האם אתה מודע למה שכרוך בפירוק מדינה של 7 מליון תושבים? והאם אתה סבור שיסכימו? אז כל דברי האדמו"ר הם לא הלכה למעשה מכיוון שאין שום אפשרות מעשית ליישם אותם. אך מה שכן, כל מי שאוחז מהשיטה, מבחינה מוסרית אל לא לגור במקום שהרב שלו אומר שהיא חפצא של איסור ואסורה להתקיים וכן אין לרב לבקר בא ולהנות משירותיה. האם נראה לך שאומר לך שביתך הוא חפצא של איסורא ואסור להתקיים ואח"כ אבוא אליך לשמחה ועוד אתענג על הכיבוד?

נכון אין עצה ואין תבונה מה לעשות עם החפצא של איסור, רק לצפות ולה' הישועה
קבצים מצורפים
Screenshot_3.png
Screenshot_3.png (532.96 KiB) נצפה 3348 פעמים

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' אוקטובר 20, 2023 9:31 pm

יפה, אז תדרוש את הדרשה וחסידיך ישבו בשקט עד הגאולה, אך הבעיה היא שבמשך השנים קמו כל מיני קבוצות על השיטה שממש דורשות את החרבת המדינה וכולם שואבים מאותו מקור של האדמור למרות שזו לא היתה כוונתו, אך כאמור כשמטיפים לדבר מה לא ניתן לדעת מראש לאן זה יוביל. וזה דומה להלכות צניעות (שגם שם דורשים שכל הבעיות שלנו באות מחוסר צניעות, וזאת למרות שנאמר בפרשת השבוע חמס - שלא נחתם גזר דינם אלא על הגזל) שכל אחד מוסיף חומרות על חומרות, אז גם כאן מהדרים ברטוריקה של פירוק המדינה כמו לעודד את איראן לעשות זאת (וכל אחד יודע למי הכוונה), ופעם ישבתי אצל איזה גביר ובא אחד מהם (שאני יודע את שמו) לקבל תרומה והגביר ממש זרק אותו מביתו וצעק אחריו למי שהולך לאיראן ורוצה בהשמדת המדינה אתה רוצה שאתרום?

בשלימות

הודעהעל ידי בשלימות » ו' אוקטובר 20, 2023 9:57 pm

זאב ערבות כתב:יפה, אז תדרוש את הדרשה וחסידיך ישבו בשקט עד הגאולה, אך הבעיה היא שבמשך השנים קמו כל מיני קבוצות על השיטה שממש דורשות את החרבת המדינה וכולם שואבים מאותו מקור של האדמור למרות שזו לא היתה כוונתו, אך כאמור כשמטיפים לדבר מה לא ניתן לדעת מראש לאן זה יוביל. וזה דומה להלכות צניעות (שגם שם דורשים שכל הבעיות שלנו באות מחוסר צניעות, וזאת למרות שנאמר בפרשת השבוע חמס - שלא נחתם גזר דינם אלא על הגזל) שכל אחד מוסיף חומרות על חומרות, אז גם כאן מהדרים ברטוריקה של פירוק המדינה כמו לעודד את איראן לעשות זאת (וכל אחד יודע למי הכוונה), ופעם ישבתי אצל איזה גביר ובא אחד מהם (שאני יודע את שמו) לקבל תרומה והגביר ממש זרק אותו מביתו וצעק אחריו למי שהולך לאיראן ורוצה בהשמדת המדינה אתה רוצה שאתרום?

אני מחפש כפתור לייק

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ש' אוקטובר 21, 2023 12:29 am

כולל יונגערמאן כתב:זה straw man argument

שתי טיעונים אלו - שצריך למסור א"י לערבים, ושאין צריך להתגונן וללחום נגד נכרים הצרים על עיירי ישראל, מעולם לא יצאו מפי האדמו"ר מ'סאטמאר, לא ציוה ולא דיבר ולא עלה על לבו

נון שהוא לא צוה למסור לערבים עצמם, אך מבחינה פרקטית זו המשמעות של ביטול המדינה, שכן מי יקח שם את השלטון? והאם עיירי ישראל זה רק בערי חו"ל? הלא לגבי המדינה הוא אמר שלמען שלא יעלו בחומה צריך אפילו למסור את נפשם (לפחות כך אני מבין) ובנוסף, איך לדעתו צריכים תושבי א"י להגן על עצמם? עם אתים חרבות וקלשונים?

בשלימות

הודעהעל ידי בשלימות » ש' אוקטובר 21, 2023 12:37 am

זאב ערבות כתב:נון שהוא לא צוה למסור לערבים עצמם, אך מבחינה פרקטית זו המשמעות של ביטול המדינה, שכן מי יקח שם את השלטון? והאם עיירי ישראל זה רק בערי חו"ל? הלא לגבי המדינה הוא אמר שלמען שלא יעלו בחומה צריך אפילו למסור את נפשם (לפחות כך אני מבין) ובנוסף, איך לדעתו צריכים תושבי א"י להגן על עצמם? עם אתים חרבות וקלשונים?

הוא אמר שיבוטל רק על ידי מלך משיח, אין אני ואתה יכול /וצריך לתת לו עצות

נא לקרוא עוד הפעם השורה אחרונה שציינתי לעיל

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' אוקטובר 22, 2023 3:37 am

בשלימות כתב:
זאב ערבות כתב:נון שהוא לא צוה למסור לערבים עצמם, אך מבחינה פרקטית זו המשמעות של ביטול המדינה, שכן מי יקח שם את השלטון? והאם עיירי ישראל זה רק בערי חו"ל? הלא לגבי המדינה הוא אמר שלמען שלא יעלו בחומה צריך אפילו למסור את נפשם (לפחות כך אני מבין) ובנוסף, איך לדעתו צריכים תושבי א"י להגן על עצמם? עם אתים חרבות וקלשונים?

הוא אמר שיבוטל רק על ידי מלך משיח, אין אני ואתה יכול /וצריך לתת לו עצות

נא לקרוא עוד הפעם השורה אחרונה שציינתי לעיל

מבחינתי מיציתי את דברי כאן ואין מה להוסיף. איני בקי בתורת הויואל משה ורק הגבתי למה שנכתב כאן מבחינת המציאות בשטח, לא נתתי עצות לאף אחד, ולא אמרתי שצריך לסמוך על צה"ל ועל כחי ועוצם ידי, אך כן שאלתי מה אמורים לעשות כעת שיש מדינה עם 7 מליון תושבים יהודים בשליטת ממשלה יהודית המוקפת בערבים צמאי דם (ולא משנה עם זה נגרם בגלל הציונות או לא - כעת זו עובדה וביטול המדינה לא יחזיר את הגלגל אחורה שהערבים יתנו לנו לחיות בשלום, וכל מי שסבור כך הוא נאיבי ביותר) ומי שסובר שתפילה בלבד ללא הכנה למלחמה תגן עלינו חי בהזיות ובאשליות (וכבר הבאתי את הדוגמא של יהושע שנלחם פיזית בעמלק ולא הסתמך רק על תפילתו של משה), ושוב כל דברי נסובים על המציאות הפרקטית ולא האמונית שזה כבר נושא אחר עד כמה עלינו לבטוח בלי לעשות השתדלות ורק להתפלל' וזה יחליטו גדולי הדור, וכידוע דעת הויואל משה עם כל גדולתו, ואין מי שחולק על זה כפי שאמר רב הוטנר שהוא הארי האחרון, לא התקבלה ע"י רוב מנין ובנין של גדולי ישראל, וזכותם של חסידי סאטמר לחיות על פיה, אך אל להם להחשיב את מי שלא מקבל את השיטה ככופר ובעל קרניים.
ראו כאן

כולל יונגערמאן

הודעהעל ידי כולל יונגערמאן » א' אוקטובר 22, 2023 5:36 am

עדיין איני יודע מי לחש לך שדעת הויוא"מ זה לבטל הצבא או לחילופין גדודים של לוחמים מזויינים להגן על 7 מיליון תושבי הארץ, מעולם לא שמענו דברים כאלו

וגם שלל להדיא לומר שהערבים יבואו ח"ו או ישלטו בארץ

תמונה

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' אוקטובר 22, 2023 5:59 am

לא באתי באשכול זה לחלוק עם הדברי יואל, אלא התיחסתי רק לדברי המדברים כאן בשמו ומה שמשתמע מדבריהם לפי מיעוט הבנתי, ואם שגיתי, עמהם הסליחה ושבפעם הבאה יסבירו את דבריהם יותר טוב ולא יתחילו להתקיף בלשונות גנאי.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » א' אוקטובר 22, 2023 7:42 am

זאב ערבות כתב:בין [א]ם הצדק עמך או לא, חבל לבזבז זמן על משלי עכברים שאין בינם לבין המציאות דבר אלא סתם קשקושי הבלים . .

אדרבא, אה"נ.

בשלימות כתב: . . וכל עוד שלא יבא אחד מהגדולים ויברר דרך אחרת, לכאורה זה דרך הישרה לילך לחומרא עכ"פ
יש מספיק גדולים שביררו 'דרך אחרת'. וחסרון ידיעה הוא דבר שיכול להמנות.

כולל יונגערמאן כתב:שבאמת די ברור שזה הוא ההשקפה החרדית האוטנטית מאות בשנים רק שהאירועים במאה האחרונה ויותר הציגו אתגר מיוחד בפניו
כולל יונגערמאן כתב:צריך להפנים שהשקפה למעשה נוצרת בראש וראשונה מהמציאות בשטח
ולכן, מגוחך לטעון כי "זו ההשקפה החרדית האוטנטית מאות בשנים" (למה זה נמנע מר מלנקוט באלפים?...), כשהמציאות הנדונה היתה שונה לחלוטין.

סימנא

הודעהעל ידי סימנא » א' אוקטובר 22, 2023 9:20 am

אראל כתב:עתה שמע, שלחתי עתה הודעה למערכת הסינון של האינטרנט שלי, שיחסום עבורי את האתר הזה כליל, והנני פורש מכאן לגמרי, [ואם זה נחשב בעיניך כזכות, אני מודיע לך שבגללך אני פורש, ואני זוקף זכות פרישותי מכאן לזכותך], נמאס לי האתר הזה לא מביא לי עוד כמעט שום תועלת.

כצופה מן הצד בתגרות הקבועות והמשעממות, והאיש משתאה לה מחריש לדעת מי מהם יצליח להתיש יותר את חברו, והנה קרה הבלתי יאומן ושלא כדרך העולם נצחו מצוקים את האראלים ונסתלקה שידה ונשתקעה תיבה ונתמוטט מגדל עוז, ולא כבורח מפני הארי אלא כדרוסת הזאב, ולא בזאב של כומתא סומקתא (Little Red Riding Hood) איירינן, אלא בזאב דעלמא (אע"פ ששנינו זאב אחד אינו אונס וכו').

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' אוקטובר 22, 2023 9:48 am

לא קראתי את כל ההודעות שבאשכול. אכן הרושם שכותב אחד הטיח דברים ברעהו בסגנון אישי וירוד, ואין לקבל דבר זה בשתיקה. אכן שבעתים באחריותינו ומחובתינו שלא לאפשר בזיון תלמידי חכמים, קטנים וכ"ש גדולים. חלק מהדברים שנכתבו כאן, כנגד הגה"ק בעל דברי יואל זצוק"ל (עד האשמה בזיוף מכוון !) הם דברים שאין לאפשר את קיומם כאן בשום פנים ואופן. ותמה אני על עצמי, הלא אם היו נכתבים דברים פחותים מאלה על חכם או אדמו"ר, הפחות מהדבר"י עשר דרגות, היתה תיבת הניהול מתפקעת ממחאות. אטו הותרה הרצועה בכל הנוגע להגה"צ בעל דבר"י?! (וכמה גדולה השנאה עד שמייחסים לגאון המידות, הרב מטשעבין ביטויים עולבים שכאלה, ואין אדם רחוק ממנו מסגנון ירוד שכזה...). אפשר למצוא כל מיני נוסחאות פסיכולוגיות שיסבירו את התופעה, (בראש ובראשונה חוסר רגישותו של הכותב ר' אראל מול הכאב והאבל שבו שרויים יושבי ארה"ק) אבל אף אחת מהן אינה עומדת לדינא !
מלכתחילה, משהתחיל האשכול להתדרדר לויכוח העקר מול שיטת סאטמר, היה ברור שאין לצפות לחידושים, ועתה שהדברים הגיעו לאן שהגיעו אין מנוס אלא להניח מנעול בפתחו.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 167 אורחים