מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

כרוזים בעניני השעה מהגאון בעל טוב הארץ שליט"א

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
טוב הארץ

כרוזים בעניני השעה מהגאון בעל טוב הארץ שליט"א

הודעהעל ידי טוב הארץ » ה' מרץ 21, 2024 9:37 am

הגאון בעל טוב הארץ מרא דכולא תלמודא (חיבוריו טוב הארץ נמצאים באוצר החכמה והם יתנו עדיהם ויצדקו) מפרסם מפעם בפעם כרוזים בעניני השעה, ואם אורייתא קמרתחא ביה והוא כותב בחריפות, יידעו הקוראים כי הוא ירא ושלם ואוהב ישראל באמת, ממלא מקומו וברא כרעא דאבוה הגר"ש זצ"ל. באשכול הזה אעלה כרוזים ממנו הבאים לידי. ממני א' מתלמידיו.

מכתב לסב השכול.jpg
מכתב לסב השכול.jpg (277.53 KiB) נצפה 7476 פעמים

טוב הארץ

Re: כרוזים בעניני השעה מהגאון בעל טוב הארץ שליט"א

הודעהעל ידי טוב הארץ » ה' מרץ 21, 2024 9:40 am

נתניהו.jpg
נתניהו.jpg (947.25 KiB) נצפה 7472 פעמים

מה שנכון נכון

הודעהעל ידי מה שנכון נכון » ה' מרץ 21, 2024 9:46 am

משורה ישחרר וכו' זה המנון הלח"י. יש עוד פרטים מציאותיים שאינם מדוייקים, אך אין נפ"מ לענין, ואכמ"ל.

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ה' מרץ 21, 2024 10:40 am

טוב הארץ כתב:
נתניהו.jpg

ומסיימין בטוב!

יצחק אייזיק

הודעהעל ידי יצחק אייזיק » ה' מרץ 21, 2024 11:42 am

עפר אני לרגלי הגאון שליט"א, אך הדברים במכתב הראשון לכל הפחות תמוהים.
האם יש הצעה מעשית כיצד לפתור את בעיות הביטחון של מדינת ישראל כיום? מה שייך לדבר על הקמת המדינה ודעת הרב מבריסק?
נניח שכל הטענות צודקות ומתארות נכונה את המציאות (הנחה לא נכונה ואכמ"ל) האם יש דרך לחזור אחורה?
בנוסף, נניח שדעת תורה של הרב מבריסק היא מכרעת. עדיין יש בעיה קטנה שלא כל ישראל קיבלו אותו עליהם. גם לו יהיו כל ישראל שומרי תורה ומצוות לא יחדלו מחלוקות בקרב הארץ, כולל האשמת הצד השני שהוא כופר בעיקר ומאכיל טרפות וכו' וכו', או מנהל את הצבא שלא לפי דעת גדולי ישראל האמיתיים (שהם כמובן רבותיו של הטוען). וחזר הדין - לפי מי ינהגו מנהיגי הציבור והצבא? רשכבה"ג פלוני או אדמו"ר אלמוני? מועצת זו או מועצת זו?
אין לנו אלא את השיטה הגרועה פחות מכל האחרות שהיא דמוקרטיה כזו או אחרת.
עוד מוסיף הגאון שליט"א האשמות כאלו ואחרות על רמת שמירת המצוות והמניעים של הציבור הדתי לאומי. נניח שהכל נכון - למה זה משנה?
אין בדברים תשובה לגופו של עניין.
גם הטענה על "עשרות אחוזי השתמטות" בקרב החילוניים היא אגדה. פשוט לא נכון. בני ברק ומודיעין עלית נמצאות בפער עצום אפילו מתל אביב באחוזי הגיוס. המספר של אמנים וספורטאים שמשתחרים לגמרי משירות הוא בודדים בשנה, הקלות כאלו ואחרות מקבלים עוד כמה מאות. ויש לזה מכסה. אין שום השוואה לפטור תלמידי הישיבות שאין לו שום מגבלה כיום.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' מרץ 21, 2024 2:48 pm

מה קרה לרב ''חשבה לטובה''?...

ארי שבחבורה

הודעהעל ידי ארי שבחבורה » ה' מרץ 21, 2024 3:22 pm

צר לי אבל הכרוז הראשון הוא תועבה. לא כך עונים את המעוקות ולא כך כותבים לסב שכול שאיבד שלושה נכדים, וכל התירוצים של אורייתא קמרתחא ביה הם עלבון לאינטיליגנציה ולתורה, והעובדה שהוא גם רץ ומפרסם את המכתב הזה בראש כל חוצות (אמנם בהשמטת שם הנמען אבל כל אחד מבין בדיוק למי הוא נכתב) היא פשוט בושה וחרפה.

נטורי קרתא

הודעהעל ידי נטורי קרתא » ה' מרץ 21, 2024 3:34 pm

ארי שבחבורה כתב:צר לי אבל הכרוז הראשון הוא תועבה. לא כך עונים את המעוקות ולא כך כותבים לסב שכול שאיבד שלושה נכדים, וכל התירוצים של אורייתא קמרתחא ביה הם עלבון לאינטיליגנציה ולתורה, והעובדה שהוא גם רץ ומפרסם את המכתב הזה בראש כל חוצות (אמנם בהשמטת שם הנמען אבל כל אחד מבין בדיוק למי הוא נכתב) היא פשוט בושה וחרפה.

עבירה גוררת עבירה. הסיפור על פרופ' א"א אורבך הוא המצאה מרושעת והוצאת שם רע.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ה' מרץ 21, 2024 5:18 pm

ארי שבחבורה כתב:צר לי אבל הכרוז הראשון הוא תועבה. לא כך עונים את המעוקות ולא כך כותבים לסב שכול שאיבד שלושה נכדים, וכל התירוצים של אורייתא קמרתחא ביה הם עלבון לאינטיליגנציה ולתורה, והעובדה שהוא גם רץ ומפרסם את המכתב הזה בראש כל חוצות (אמנם בהשמטת שם הנמען אבל כל אחד מבין בדיוק למי הוא נכתב) היא פשוט בושה וחרפה.

הוא דווקא כתב בסוף 'ובהשתתפות אמיתית ביגונך'...

ארי שבחבורה

הודעהעל ידי ארי שבחבורה » ה' מרץ 21, 2024 6:39 pm

הרואה כתב:הוא דווקא כתב בסוף 'ובהשתתפות אמיתית ביגונך'...

לראות ולא להאמין.

יבנה

הודעהעל ידי יבנה » ה' מרץ 21, 2024 7:36 pm

נטורי קרתא כתב:

מכאן https://www.ynet.co.il/judaism/discours ... /bjatdeedt:
״סבא שלי, פרופסור אפרים אלימלך אורבך, דמות מוכרת וידועה בעולם מדעי היהדות, נשא על הקבר דברים קצרים ואני מצטטת אותם: 'היית איש אמת ומעולם לא אמרת שקר. ומאחר שהיית איש אמת גם אני אומר דבר אמת'. שם, בתוך הדברים הקצרים והכואבים שהוא נשא, הוא אמר את המשפט הבא: 'אתה למדת תורה לא פחות מכל אלה שחיים כאן בזכות אנשים כמוך ומשתמטים משירות בצה"ל'. אני גדלתי ככה", היא מסכמת.״

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' מרץ 21, 2024 7:54 pm

יצחק אייזיק כתב:עפר אני לרגלי הגאון שליט"א, אך הדברים במכתב הראשון לכל הפחות תמוהים.
האם יש הצעה מעשית כיצד לפתור את בעיות הביטחון של מדינת ישראל כיום? מה שייך לדבר על הקמת המדינה ודעת הרב מבריסק?
נניח שכל הטענות צודקות ומתארות נכונה את המציאות (הנחה לא נכונה ואכמ"ל) האם יש דרך לחזור אחורה?
בנוסף, נניח שדעת תורה של הרב מבריסק היא מכרעת. עדיין יש בעיה קטנה שלא כל ישראל קיבלו אותו עליהם. גם לו יהיו כל ישראל שומרי תורה ומצוות לא יחדלו מחלוקות בקרב הארץ, כולל האשמת הצד השני שהוא כופר בעיקר ומאכיל טרפות וכו' וכו', או מנהל את הצבא שלא לפי דעת גדולי ישראל האמיתיים (שהם כמובן רבותיו של הטוען). וחזר הדין - לפי מי ינהגו מנהיגי הציבור והצבא? רשכבה"ג פלוני או אדמו"ר אלמוני? מועצת זו או מועצת זו?
אין לנו אלא את השיטה הגרועה פחות מכל האחרות שהיא דמוקרטיה כזו או אחרת.
עוד מוסיף הגאון שליט"א האשמות כאלו ואחרות על רמת שמירת המצוות והמניעים של הציבור הדתי לאומי. נניח שהכל נכון - למה זה משנה?
אין בדברים תשובה לגופו של עניין.
גם הטענה על "עשרות אחוזי השתמטות" בקרב החילוניים היא אגדה. פשוט לא נכון. בני ברק ומודיעין עלית נמצאות בפער עצום אפילו מתל אביב באחוזי הגיוס. המספר של אמנים וספורטאים שמשתחרים לגמרי משירות הוא בודדים בשנה, הקלות כאלו ואחרות מקבלים עוד כמה מאות. ויש לזה מכסה. אין שום השוואה לפטור תלמידי הישיבות שאין לו שום מגבלה כיום.

אתה מתכוון שאנחנו צריכים לפטור כיום את הבעיה שנוצרה ע"י החילוניים בדרך שהם רוצים???? חד משמעית לא!
אתה שואל באיזה דרך כן? זה לא רלוונטי, כי הדברים לא ישנו את התנהלות השלטון החילוני במאומה!
אז גם אתה - של נעליך מעל רגליך.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ה' מרץ 21, 2024 8:19 pm

המכתב הראשון משאיר רושם קשה, אבל אני משער שחסר לנו (עכ"פ לי) ההקשר.
מן הסתם הוא נכתב בתגובה למשהו שכתב או אמר הרב שמואל יניב (חמיו של חגי לובר, אביו של יונתן הי"ד).
מישהו יודע במה מדובר?

נטורי קרתא

הודעהעל ידי נטורי קרתא » ה' מרץ 21, 2024 8:31 pm

יש לחשוש שהאגדה התפתחה ככדור שלג. במקור שקישרת אליו חוזרת נכדתו ד"ר תהילה אליצור (שכנראה עדיין לא נולדה בשעת ההספד ההוא) מילה במילה על הדיווח בעיתון מעריב למחרת ההלוויה, אבל מלבד המילה "משתמטים" החוזרת בציטוט של הרב שולזינגר, אין שום מכנה משותף בין הדברים.

עיתון מעריב, 23.1.68 כתב:אתה למדת תורה לא פחות מכל אלה שחיים כאן בזכות אנשים שכמוך ושמשתמטים מן השירות בצה"ל בסיועם של אלה המכנים עצמם גדולי תורה

נכדתו תהילה אליצור כתב:אתה למדת תורה לא פחות מכל אלה שחיים כאן בזכות אנשים כמוך ומשתמטים משירות בצה"ל

הרב טוביה שולזינגר כתב:דמך בראשם של המשתמטים בני הישיבות

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' מרץ 21, 2024 8:55 pm

יבנה כתב:
נטורי קרתא כתב:

מכאן https://www.ynet.co.il/judaism/discours ... /bjatdeedt:
״סבא שלי, פרופסור אפרים אלימלך אורבך, דמות מוכרת וידועה בעולם מדעי היהדות, נשא על הקבר דברים קצרים ואני מצטטת אותם: 'היית איש אמת ומעולם לא אמרת שקר. ומאחר שהיית איש אמת גם אני אומר דבר אמת'. שם, בתוך הדברים הקצרים והכואבים שהוא נשא, הוא אמר את המשפט הבא: 'אתה למדת תורה לא פחות מכל אלה שחיים כאן בזכות אנשים כמוך ומשתמטים משירות בצה"ל'. אני גדלתי ככה", היא מסכמת.״

מי זאת הנכדה המדופלמת?

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' מרץ 21, 2024 9:00 pm

פרנקל תאומים כתב:מי זאת הנכדה המדופלמת?

זאת מצאתי:

ד"ר תהילה אליצור בעלת תואר ראשון ושני במחשבת ישראל מהאוניברסיטה העברית, ותואר שלישי בספרות רבנית מאוניברסיטת בן גוריון. את עבודת הדוקטורט בנושא 'תשובות הרא"ש בדיני נזיקין' כתבה בהנחיית פרופ' יעקב בלדישטיין ז"ל.
ד"ר אליצור הצטרפה לסגל ההוראה בביה"ס ללימוד יסוד משנת 2023. מרצה למעלה מעשור במכללת הרצוג בגוש עציון.
תחומי המחקר וההוראה המרכזיים: תלמוד בבלי, ספרות חז"ל, ספרות שאלות ותשובות.
במקביל למחקר והוראה אקדמית ד"ר אליצור לימדה ומלמדת בבתי מדרש שונים. לימדה כ-13 שנים במת"ן ירושלים בתכנית פתיחתא שמטרתה לאפשר להקנות לנשים התנסות בלימודי גמרא וכלים ללימוד עצמאי. בחמש השנים האחרונות מלמדת קבוצות מתקדמים בלימודי גמרא והלכה בבתי המדרש הדר והראל. משתתפת בהוראת דף יומי במיזם 'ענן כבודך'.
ד"ר אליצור חברה בארגון רבני ורבניות בית הלל, פעילה חברתית בהקשרים שונים.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ה' מרץ 21, 2024 9:02 pm

עקביה כתב:המכתב הראשון משאיר רושם קשה, אבל אני משער שחסר לנו (עכ"פ לי) ההקשר.
מן הסתם הוא נכתב בתגובה למשהו שכתב או אמר הרב שמואל יניב (חמיו של חגי לובר, אביו של יונתן הי"ד).
מישהו יודע במה מדובר?

קיבלתי.
https://www.inn.co.il/news/632104

דבריו של הרב שמואל יניב כואבים מאד וראוי שיישמעו, גם אם לא מסכימים איתם.

ארי שבחבורה

הודעהעל ידי ארי שבחבורה » ה' מרץ 21, 2024 9:50 pm

עם כל הכבוד ההקשר בכלל לא משנה. ככה לא כותבים לסב שכול שעומד וזועק מדם ליבו ועומק צערו. נקודה.
נערך לאחרונה על ידי ארי שבחבורה ב ה' מרץ 21, 2024 9:53 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ה' מרץ 21, 2024 9:53 pm

אמת ויציב!

יבנה

הודעהעל ידי יבנה » ה' מרץ 21, 2024 10:15 pm

נטורי קרתא כתב:

יש לחשוש שהאגדה התפתחה ככדור שלג. במקור שקישרת אליו חוזרת נכדתו ד"ר תהילה אליצור (שכנראה עדיין לא נולדה בשעת ההספד ההוא) מילה במילה על הדיווח בעיתון מעריב למחרת ההלוויה, אבל מלבד המילה "משתמטים" החוזרת בציטוט של הרב שולזינגר, אין שום מכנה משותף בין הדברים.

עיתון מעריב, 23.1.68 כתב:אתה למדת תורה לא פחות מכל אלה שחיים כאן בזכות אנשים שכמוך ושמשתמטים מן השירות בצה"ל בסיועם של אלה המכנים עצמם גדולי תורה

נכדתו תהילה אליצור כתב:אתה למדת תורה לא פחות מכל אלה שחיים כאן בזכות אנשים כמוך ומשתמטים משירות בצה"ל

הרב טוביה שולזינגר כתב:דמך בראשם של המשתמטים בני הישיבות

אם תעיין בכתבה שציינתי אליה, הנושא הוא פעילות הנכדה לגייס חרדים, ובהקשר לזה מביאה את דברי סבה, ומסכמת שככה היא גדלה.

בנוסף בערך א״א אורבך בויקיפדיה כתוב: ״בשנת 1966 הקים את "התנועה ליהדות של תורה", שחרתה על דגלה את הפצתה של היהדות בדרכי נועם. בהקשר זה, התנגד אורבך לחקיקה דתית ולשחרורם של תלמידי הישיבות משירות בצה"ל,״. אך לא הביאו שום סימוכין לכך.

נטורי קרתא

הודעהעל ידי נטורי קרתא » ה' מרץ 21, 2024 10:52 pm

יבנה כתב:אם תעיין בכתבה שציינתי אליה, הנושא הוא פעילות הנכדה לגייס חרדים, ובהקשר לזה מביאה את דברי סבה, ומסכמת שככה היא גדלה.

בנוסף בערך א״א אורבך בויקיפדיה כתוב: ״בשנת 1966 הקים את "התנועה ליהדות של תורה", שחרתה על דגלה את הפצתה של היהדות בדרכי נועם. בהקשר זה, התנגד אורבך לחקיקה דתית ולשחרורם של תלמידי הישיבות משירות בצה"ל״. אך לא הביאו שום סימוכין לכך.

בוודאי עיינתי בכתבה שציינת אליה, ומשם דליתי את הציטוט של ד"ר תהילה אליצור.
ברם, לא השכלתי לרדת לסוף דעתך, אם אתה מחזק את טענתי שאין בסיס עובדתי ל"ציטוט" של הרב שולזינגר (ושהוא הלך שולל אחרי רוח הדברים של נכדתו, ובעצם השליך על הפרופ' את דעתה של נכדתו), או שמא כוונתך לטעון שאין באמת פער מהותי בין הציטוט המדווח בעיתון דאז (הזהה לחלוטין לדבריה של נכדתו, וברור שהיא הקריאה ממנו) לבין הציטוט של הרב שולזינגר.

אגב, אברהם יהודה אורבך נפל (זו היתה תאונת עבודה במסגרת חיל תותחנים) בי"ח בטבת תשכ"ח, ולא בשלהי תשכ"ז.

נטורי קרתא

הודעהעל ידי נטורי קרתא » ה' מרץ 21, 2024 11:03 pm

קו ירוק כתב:אתה מתכוון שאנחנו צריכים לפטור כיום את הבעיה שנוצרה ע"י החילוניים בדרך שהם רוצים???? חד משמעית לא!
אתה שואל באיזה דרך כן? זה לא רלוונטי, כי הדברים לא ישנו את התנהלות השלטון החילוני במאומה!

אז בעצם אתה מגלה כאן שצועקים סתם בשביל לצעוק ולפרוק עצבים, בלי שום תוכנית חילופית?

יבנה

הודעהעל ידי יבנה » ה' מרץ 21, 2024 11:15 pm

נטורי קרתא כתב:
יבנה כתב:אם תעיין בכתבה שציינתי אליה, הנושא הוא פעילות הנכדה לגייס חרדים, ובהקשר לזה מביאה את דברי סבה, ומסכמת שככה היא גדלה.

בנוסף בערך א״א אורבך בויקיפדיה כתוב: ״בשנת 1966 הקים את "התנועה ליהדות של תורה", שחרתה על דגלה את הפצתה של היהדות בדרכי נועם. בהקשר זה, התנגד אורבך לחקיקה דתית ולשחרורם של תלמידי הישיבות משירות בצה"ל״. אך לא הביאו שום סימוכין לכך.

בוודאי עיינתי בכתבה שציינת אליה, ומשם דליתי את הציטוט של ד"ר תהילה אליצור.
ברם, לא השכלתי לרדת לסוף דעתך, אם אתה מחזק את טענתי שאין בסיס עובדתי ל"ציטוט" של הרב שולזינגר (ושהוא הלך שולל אחרי רוח הדברים של נכדתו, ובעצם השליך על הפרופ' את דעתה של נכדתו), או שמא כוונתך לטעון שאין באמת פער מהותי בין הציטוט המדווח בעיתון דאז (הזהה לחלוטין לדבריה של נכדתו, וברור שהיא הקריאה ממנו) לבין הציטוט של הרב שולזינגר.

אגב, אברהם יהודה אורבך נפל (זו היתה תאונת עבודה במסגרת חיל תותחנים) בי"ח בטבת תשכ"ח, ולא בשלהי תשכ"ז.

כתבת ״הסיפור על פרופ' א"א אורבך הוא המצאה מרושעת והוצאת שם רע.״ איני יודע אם הוא אמר את הלשון שרט״ש אמר בשמו, אך נתבאר שהוא דיבר על הקבר על השתמטות בני ישיבות ובא בטרוניא עליהם. והארגון שלו פעלו נגד דחיית בני ישיבות בערך באותה תקופה. ונכדתו שפועלת למען גיוס בני הישיבות רואה בו מקור להתנהגותה. אז כנראה שיש קשר בין דברי רט״ש למציאות, אף אם לא דייק בכל הפרטים או הגזים מעט.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' מרץ 21, 2024 11:39 pm

נטורי קרתא כתב:
קו ירוק כתב:אתה מתכוון שאנחנו צריכים לפטור כיום את הבעיה שנוצרה ע"י החילוניים בדרך שהם רוצים???? חד משמעית לא!

אז בעצם אתה מגלה כאן שצועקים סתם בשביל לצעוק ולפרוק עצבים, בלי שום תוכנית חילופית?

לא הבנתי מה אתה רוצה.
עיין בדברי המגיב שעליו הגבתי.
נערך לאחרונה על ידי קו ירוק ב ו' מרץ 22, 2024 12:26 pm, נערך 3 פעמים בסך הכל.

מן הדרום

הודעהעל ידי מן הדרום » ה' מרץ 21, 2024 11:53 pm

אני היחיד שחושב שאשכול זה צריך להינעל, אחרי פתיחתו המזעזעת?

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ו' מרץ 22, 2024 12:07 am

האמת אומר שאני לתומי חשבתי בתחילה - כשקראתי את הכרוז הראשון - שמדובר במין היתול (תמוה ומשונה!) לקראת פורים (ובפרט לנוכח שמו של הניק פותח האשכול).

[סתם סקרנות, האמנם "הגאון בעל טוב הארץ" - שעד כה לא נודע לי - נחשב מבחינה מעשית לרב אב"ד קרית אתא?]

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ו' מרץ 22, 2024 12:10 am

קראתי שוב את המכתב בפתח האשכול, לאחר ששמעתי את דבריו של הרב יניב.
זו בושה וחרפה לכתוב כך לסב השכול.
במקום לפתוח בהשתתפות בכאב הנורא, ולאחמ"כ להסביר בטוב טעם את העמדה שלו, הוא בוחר להתקיף באכזריות את היהודי השבור והמסכן הזה.
מהיכן האטימות הנוראה הזו?

(עכ"פ אני לא רואה סיבה לנעול את האשכול).

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ו' מרץ 22, 2024 12:18 am

מה אמר הרב יניב?
(אגב, מסתמא פותח האשכול לא באמת שלח את המכתב לרב יניב, כשם שהוא גם לא שלח לראש הממשלה את המכתב השני..).

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ו' מרץ 22, 2024 7:03 am

פרנקל תאומים כתב:מה אמר הרב יניב?

בקישור שהבאתי לעיל.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ב' מרץ 25, 2024 4:14 pm

ולחסומים אל תהי תקווה?

שושן פורים שמח.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ב' מרץ 25, 2024 5:51 pm

פרנקל תאומים כתב:ולחסומים אל תהי תקווה?

המון תקווה תהיה להם, אבל איך ישמעו את דבריו של הרב יניב איני יודע.
אולי יש היודע כיצד ניתן להעלותם באופן שהחסימה לא תעכב.

יוצא פוניבז'

הודעהעל ידי יוצא פוניבז' » ב' מרץ 25, 2024 7:58 pm

קבלתי בפרטי:
בקרוב ייפתח אשכול נוסף לכרוזים בעניני השעה מהרב ישראל הכהן שליט"א גאב"ד בעיר אשקלון, לע"ע נביא אחד מהם השייך לכאן בזה"ל,
"גם אני מצטרף לדברי עמיתי הגאון בעל טוב הארץ שליט"א, והם דברים ברורים ונכוחים למבין".
באשכול המיועד יבוא צילום המכתב על הבלנק הרשמי עם מקום החותם, וכן עוד ממכתביו של הרב שליט"א לראש הממשלה בכמה ענינים העומדים על הפרק.
הרב שליט"א העסוק עד ראשו ורובו בעניני הכלל והפרט בעירו, לא ימצא זמן להיכנס לפורום לבאר את דבריו, אמנם הוא סומך על באי הפורום שידונו בכובד ראש בכל טענותיו ורמיזותיו, עד שתרווח שמעתתא בעזה"י.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ב' מרץ 25, 2024 8:03 pm

ממתינים בקוצר רוח!

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ב' מרץ 25, 2024 10:51 pm

בלי קשר לכל הגאב"דים והמארי דכולי תלמוד'עס שמעלים כאן את הגיגיהם, הייתי שמח להבין מה הסיפור עם הרב יניב, מה הוא אמר?
אין מצב שמישהו יתנדב לכתוב כאן תקציר?

יהושפט

הודעהעל ידי יהושפט » ב' מרץ 25, 2024 11:29 pm

הכותרת היתה:
"הטובים ביותר צריכים לקדש את עם ישראל. הדברים של הרב יצחק יוסף הם נוגדי אמונה, הם פוגעים בהלכה, הנכד שלי כן צריך למות ושלהם לא?".

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' מרץ 26, 2024 12:04 am

איפה הוא אמר את זה? באיזה אירוע?
ומה הכוונה "לקדש את עם ישראל"?

יהושפט

הודעהעל ידי יהושפט » ג' מרץ 26, 2024 12:11 am

כמדומה שבאיזה ראיון ברדיו, חיפשתי וזה מה שמצאתי, מעבר לזה חסום לי

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' מרץ 26, 2024 12:15 am

יהושפט כתב:כמדומה שבאיזה ראיון ברדיו, חיפשתי וזה מה שמצאתי, מעבר לזה חסום לי

תשוח"ח.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ג' מרץ 26, 2024 9:35 am

יהושפט כתב:כמדומה שבאיזה ראיון ברדיו
בתוכנית "בחצי היום השישי" בכאן רשת ב.

מצו"ב:
ראיון.mp3
(12.7 MiB) הורד 242 פעמים

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' מרץ 26, 2024 4:05 pm

לכבוד הרה"ג... שליט"א
האם אתה סבור שאם היינו מתפשרים עם הערבים בתש"ח היו עוזבים אותנו לנפשינו? בגדר איש תחת גפנו ותחת תאנתו? האם אתה סבור שאם נחזיר לערבים כל מ"מ שהם דורשים כולל הכותל וסנהדריה ורמת אשכול וכו' וכו' הם יניחו לנו לחיות בשלום? האם אתה באמת סבור שאם צה"ל יתפרק מנשקו וכל החרדים ילמדו מבוקר עד ערב לא יהיו יותר פיגועים ומלחמות? יתכן, אך אם היית רה"מ האם היית עושה את כל הנ"ל?
הבעיה עם הערבים היא בעיה דתית לאומית ולא מדינית, לו זו היתה בעיה מדינית היא היתה נפתרת כבר מזמן, אך בתורתם כתוב שאין זכות ליהודים על פיסת האדמה מהירדן ועד הים התיכון, ולהם זו מלחמת מצוה דתית ושום דבר לא ישכנע אותם לוותר על זה, פרט לכניעה מוחלטת ושנהיה משועבדים להם, האם אתה מוכן לקחת את הצ'אנס ולתת להם את השלטון בכדי שיתנו לך לחיות בשקט ושלוה?
בכבוד...

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 154 אורחים