מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

גליונות קדושת ציון - דעותיו של הרב מאיר כהנא הי"ד

דרישה במצות ישוב ארץ ישראל ומשמעותה המעשית, וחקירה בסוגיית מדינת ישראל, סמליה וחגיה במשנת חכמים
בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

Re: גליונות קדושת ציון - דעותיו של הרב מאיר כהנא הי"ד

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ד' אוגוסט 02, 2017 10:39 am

אש משמים כתב:
הרואה כתב:בת"ב הסברתי לבני על החורבן וכו', הארכתי גם בדרישת הנקמה מבבל ומהערבים וכו' אמרתי לו שאנחנו רוצים להרוג אותם וכו' וכו'.
אח"כ נזכרתי בנידון כאן, וחשבתי שבני הקטן הבין שאני לא הולך מחר להרוג ערבים מכמה וכמה טעמים, אלא מדבר על העניין העקרוני שהשאיפה שלנו צריכה להיות להרוג אותם ולנפץ את עולליהם אל הסלע.
חושבני שרוב קוראי קדושת ציון גם מבינים את זה, חוץ מר' מעט דבש.

יש כזו שאיפה???
מאיפה זה בא לך???
לא ידוע לי שיש עניין להרוג סתם את הגויים ורק על עמלק נאמר שיש להשמידו לגמרי ומה ראית לומר לבנך שצריך לשאוף לנפץ ראשים של בני אדם על אבנים וסלעים???
נקמת ה' באויביו היא רק על פי ה' ונביאיו ולא ע"פ הבנת כל אחד לפי דעתו, כמובן העניין הוא נקמת ה' על חילול שמו ולא פורקן יצרים בהמי.
לא שמעתי מאודי שום אדם בעל שיעור קומה תורני שיש לו שאיפות להרוג אנשים!

מצ"ב דברים שכתבתי בזה בס"ד
(והדברים על דעתי בלבד. לא זכיתי להכיר את הרב הרואה)
קבצים מצורפים
דבר תורה לפורים תשעו.docx
(16.56 KiB) הורד 211 פעמים
דבר תורה לפורים תשעז.docx
(16.52 KiB) הורד 174 פעמים
דבר תורה לפורים תשעד.doc
(32 KiB) הורד 178 פעמים
דבר תורה לפורים תשעה.doc
(28.5 KiB) הורד 165 פעמים
דבר תורה לפורים תשעג.doc
(28.5 KiB) הורד 179 פעמים

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ד' אוגוסט 02, 2017 10:40 am

אש משמים כתב:
הרואה כתב:בת"ב הסברתי לבני על החורבן וכו', הארכתי גם בדרישת הנקמה מבבל ומהערבים וכו' אמרתי לו שאנחנו רוצים להרוג אותם וכו' וכו'.
אח"כ נזכרתי בנידון כאן, וחשבתי שבני הקטן הבין שאני לא הולך מחר להרוג ערבים מכמה וכמה טעמים, אלא מדבר על העניין העקרוני שהשאיפה שלנו צריכה להיות להרוג אותם ולנפץ את עולליהם אל הסלע.

יש כזו שאיפה???
מאיפה זה בא לך???
לא ידוע לי שיש עניין להרוג סתם את הגויים ורק על עמלק נאמר שיש להשמידו לגמרי ומה ראית לומר לבנך שצריך לשאוף לנפץ ראשים של בני אדם על אבנים וסלעים???
נקמת ה' באויביו היא רק על פי ה' ונביאיו ולא ע"פ הבנת כל אחד לפי דעתו, כמובן העניין הוא נקמת ה' על חילול שמו ולא פורקן יצרים בהמי.

א. השאיפה הזו באה לכל מי שלומד תנ"ך, וצריך לקחת את זה בחשבון כשמתחילים ללמוד תנ"ך, שח"ו עלולים להגיע לזה רח"ל, ולהיות כמו כל הפייטנים מרבותינו הראשונים ה"י.
ב. אין עניין סתם להרוג את הגויים, וזה לא קשור למה שכתבתי.
ג. ראיתי לומר כך לבני כי אני חושב שזה נכון וחשוב.
ד. לא קראת את מה שכתבתי.
ה. ברור שהנקמה היא על חילול ה'.
ו. מעניין מי הם אותם בעלי שיעור קומה ששמעת את דעתם בעניין והבנת שאין להם שאיפות כאלו, אם כן מסתמא הם לא בעלי קומה כ"כ. (אולי זה אלו viewtopic.php?f=51&t=34748&hilit=%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%9A+%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A5+%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99#p378173)
ולסיכום - גדולה נקמה שניתנה בין 2 דעות, נדמה לי שמביאים בשם הגר"א שנקמה נובעת מדעת (שגם גדולה דעה כנ"ל) וא"כ מי שאין לו דעת אין לו רצון לנקמה.
נערך לאחרונה על ידי הרואה ב ד' אוגוסט 02, 2017 10:49 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ד' אוגוסט 02, 2017 10:49 am

לא רק לומדי תנ"ך יודעים שצריך נקמה.
אבל בעיקר מי שיש לו רב יודע שלא פותחים תנ"ך ופוסקים הוראה מתוכו ובפרט כשנוגע לחיי נפש.

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » ד' אוגוסט 02, 2017 11:11 am

אש משמים כתב:יש כזו שאיפה???
מאיפה זה בא לך???

http://forum.otzar.org/viewtopic.php?f=43&t=10626
viewtopic.php?p=387816#p387816

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ד' אוגוסט 02, 2017 11:32 am

אש משמים כתב:

יש כזו שאיפה???
מאיפה זה בא לך???

אתה מדלג על הפרק הזה בתהלים?

נעמן

הודעהעל ידי נעמן » ד' אוגוסט 02, 2017 5:16 pm

מעט דבש כתב:הנושא כאן, הוא לא הבריונים, ולא המרגלים.
הנושא הוא אחר:
הציות לדעת תורה.
הא ותו לא.

טענה זו תקפה בכל המקרים שהזכרת,
וממילא אין כאן 'טענה הדדית'.

אם יש איתך נביא, אורים ותומים, סנהדרין בלשכת הגזית (או שדברי הרב שך וקודמיו הם בעיניך "כאשר ישאל איש באלהי-ם") אז ודאי שאתה צודק, ואין לנו כי אם להקשיב לעבדיו, והם יורונו את הדרך אשר נלך בה.
אני בעניותי לא זכיתי לזה (או שזכיתי כבר להשתחרר מזה...), ואין לנו חכם יחיד, ואפילו קבוצה של חכמים, שאפשר להיות בטוחים שהם זכו לכיון לאמת בכל הדיונים (ומניית רוב ומיעוט של החכמים, אף שיש לה מקום וסברא, איננה באמת דרך להכריע, ובמיוחד במקרים שיש לך דעה מוצקה בנושא,
אולי למסופקים זה דרך טובה להכריע).
ולכן, מכיון שאין דעה מהעלון שהיא מחוץ לקונסנזוס לחלוטין (וייתכן שהגדרת הקנסנזוס אצלי היא רחבה מההגדרה שלך), אין לי אלא לדון כהלכה בעניינים לכשלעצמם.
וכחלק מהדיונים על א"י והמסתעף, לדעתי עלינו תמיד לזכור ולהזהר משני הקצוות, המרגלים ודומיהם, ולמולם הבריונים ודומיהם.

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » ד' אוגוסט 02, 2017 5:28 pm

שו"ת נודע ביהודה מהדורא תניינא - אבן העזר סימן קנ
...ובאמת חרה לי עליו וביותר על השואלים כי דבר זה לגדולי הרבנים מגיע להשיב בדבר חמור ולקצת פוסקים נחשב דבר שבערוה ומה לצעירי השנים וזה זמן מועט שיצאו מבית רבם ואם כי הם חריפים גדולים להכניס ראש בזה וטוב להם לבלות זמן בלימוד ש"ס ופוסקים כי אחר מח"כ עדיין לא פסלת לך ארבעה טורים וטוב לך ליגע ביגיעה רבה לחזור על מה שלמדת וגם ללמוד אשר לא למדת בש"ס וטורים ואחרונים ועבור זה נמנעתי מלהשיב כלל...

וראה עוד:
viewtopic.php?p=330921#p330921

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » ד' אוגוסט 02, 2017 5:34 pm

נעמן כתב:ולכן, מכיון שאין דעה מהעלון שהיא מחוץ לקונסנזוס לחלוטין (וייתכן שהגדרת הקנסנזוס אצלי היא רחבה מההגדרה שלך), אין לי אלא לדון כהלכה בעניינים לכשלעצמם.

מי מחכמי ישראל טוען שצריך להלחם בערבים, גם אם ב'עינים ריאליות' אין לכך סיכוי?
(ראה כאן).
אה, שכחתי מהרב כהנא (והרי 'הגדרת הקנסנזוס אצלי היא רחבה מההגדרה שלך'...).
סליחה.

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » ד' אוגוסט 02, 2017 5:44 pm

שו"ת אגרות משה יורה דעה חלק ב סימן ד
בדבר השוחט שעבר לפני התיבה בשבת וי"ט וי"כ ע"י מייקראפאן שהוא בפרהסיא אבל בטענה שהרב דלפנים ודעכשיו בביהכ"נ ההוא התירו זה, הנה ודאי טענה זו אינה כלום לומר שיהיה בדין שוגג כי הרי מאגודת הרבנים שהם גדולי תורה וגם הם הרבים פרסמו שאסור לדבר ע"י המייקראפאן ואיך שייך לטעות לשמוע לאיזה רב המיקל אף אם היה לו טעם דבטלו דבריו נגד דעת גדולים ורבים ויש לו דין מחלל במזיד.

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » ד' אוגוסט 02, 2017 6:34 pm

קבלתי כעת במייל עוד יוזמה ברוכה מבית המדרש של קדושת ציון:
שלום רב לכל החברים,
סכנה עצומה מרחפת מעל יושבי ארץ הקודש, כאשר כל הסחי והמיאוס של החברה האנושית מתכננים מחר, בגיבוי הממשלה והעיריה, לצעוד ברחובות ירושלים ולזהם אותם בנוכחותם. קהל יראי ה' מוכרח להראות לבורא עולם, כי איננו משלים עם מציאות זו, בה בשם אליל הדמוקרטיה וחופש הביטוי נרמסים כל חוקי המוסר, והקדושה והצניעות של עם ישראל מושמים ללעג וקלס לעיני כל.
בנסיון נואש להציל את כבודה של ירושלים, את כבודו של עם ישראל ואת כבוד שמים, נהיה שם מחר ונפגין לעיני עולם ומלואו, כי ישנם יהודים שאינם מוכנים לתת לגיטימציה ודריסת רגל לאותם מזוהמים בזויים.
מתכננים להתכנס בסביבות השעה 17:00 ליד בית מורשת בגין, ומשם נצעד רגלית לכיוון מקום האירוע. על-פי מידע שהגיע לידינו, יהיה קשה מאד להגיע באופן אחר, אך מי שרוצה לנסות – יכול בכל זאת. נעמוד שם עם שלטים של "קדושת ציון", כשעל המרכזי שבהם כתוב – "הנשא שופט הארץ, השב גמול על גאים".
בברכת התורה,
יהודה אפשטיין.
אגודת "קדושת ציון".

בתבונה

הודעהעל ידי בתבונה » ד' אוגוסט 02, 2017 7:30 pm

הרבה פעמים נתלו לומר כאילו כך היא דעת תורה
בחטא העגל טענו שזו דעתו של אהרן
בחטא מרגלים טענו שהם שומעים לדעת תורה של נשיאי ישראל המרגלים
ציות לדעת התורה הוא דבר יסודי אבל בדורנו עוותו זאת לדעת העיתונאים וכנראה לעין כל בשנים אחרונות איך כל צד במריבה הליטאית מפרשן דעת התורה של הרב שך והרב אלישיב בדיוק כפי האינטרס הפוליטי שלו.
כל דבר בשם גדולים חשוב לדעת האם נאמר ומה בדיוק נאמר מתי ולאיזה נתונים בדיוק.
נראה לי שהרבה דברים תופתע אם תשאל בעצמך את גדולי ישראל.
גדולי ישראל אמרו שיש את איסור ג שבועות, אבל סאטמר לוקחו את זה לאיסור השתתפות בבחירות ור' משה שטרנבוך להשתתפות בקואליציה, וגם פה כל אחד כטוב ליבו ביין.

רון

הודעהעל ידי רון » ד' אוגוסט 02, 2017 9:23 pm

/
נערך לאחרונה על ידי רון ב ו' אוגוסט 11, 2017 1:20 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

אש משמים

Re: גליונות קדושת ציון - דעותיו של ח"כ מאיר כהנא הי"ד

הודעהעל ידי אש משמים » ד' אוגוסט 02, 2017 9:52 pm

למה יש לי כל הזמן הרגשה שאותם ה'דואגים' להר הבית ולחילול מקומות הקודש אינם יראי ה' באמת ובתמים??

למה לא ידועים לי גדולי עולם ממש שתומכים ב'קנאות' הזאת לשמירת הקודש בהר הבית??

איך יתכן שהרבה גדולי עולם המקובלים על כל הציבור כולו לא כאבו את כאבם של שומרי המקדש??

למה הציבור הרציני שכל ימיו ורגעיו עוסק בתורה הק' לא משתכנע לפעול למען מטרה קדושה זו??

יש לי עוד שאלות דומות אך העיקרון שעומד מכוחם ברור כשמש, אין זה אלא השטן שנכנס באנשים שבטוחים שכל מגמתם בעולם זה עוד גבעה בא"י ומכרו את כל התורה על קדושתה בעבור תל של עפר בישוב מסוכן, אין אני מזלזל בא"י כלל ולהפך, אך התורה קודמת לכל!!!

דיני התורה בנושאי פיקו"נ, ישוב א"י, גירוי האומות עלינו, ועוד, הם הם שעומדים לנגד עינינו כל הזמן ולא פוליטיקאים סרוחים או חובשי כיפות למחצה שליש ורביע שיגידו מה התורה רוצה ומה הרמב"ם התכוון, לא כל דרדק טיפש יקרא שבוע תנ"ך ויעבור איסורים חמורים כי כך הוא מבין!! אין זה אלא השטן שמכוח היוהרא נותן לאנשים שבקושי מקיימים מצוות את העוז לשמור על בית ה', רק גדולי התורה האמיתיים הם שיכולים לפתוח את פיהם בנושא זה וע"פ הוראתם נלך!

הדברים פשוטים לכל בר דעת שאינו שבוי ביד השטן אך אנו בדור של חורבן אמיתי והרי ארץ ה' שוממה וחרבה ורק שוטים יושבים בה וע"ז בכינו ומזה נגאל ע"י משיח ה'.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ד' אוגוסט 02, 2017 10:10 pm

הרואה כתב:
מאיפה זה בא לך???

א. השאיפה הזו באה לכל מי שלומד תנ"ך, וצריך לקחת את זה בחשבון כשמתחילים ללמוד תנ"ך, שח"ו עלולים להגיע לזה רח"ל, ולהיות כמו כל הפייטנים מרבותינו הראשונים ה"י.
ד. לא קראת את מה שכתבתי.
ו. מעניין מי הם אותם בעלי שיעור קומה ששמעת את דעתם בעניין והבנת שאין להם שאיפות כאלו, אם כן מסתמא הם לא בעלי קומה כ"כ. (אולי זה אלו viewtopic.php?f=51&t=34748&hilit=%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%9A+%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A5+%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99#p378173)
ולסיכום - גדולה נקמה שניתנה בין 2 דעות, נדמה לי שמביאים בשם הגר"א שנקמה נובעת מדעת (שגם גדולה דעה כנ"ל) וא"כ מי שאין לו דעת אין לו רצון לנקמה.

א. עכשיו ברור לכל מדוע לא לומדים תנ"ך בישיבות ומדוע נזהרים בכך כ"כ.
אני אישית למדתי קצת תנ"ך ולא חשתי ברצון עז להרוג ערבים סתם ברחוב, אולי אני אדם מוזר אך אני מכיר עוד כמה מוזרים כאלה, ולכן צריך להבין טוב מאיפה בא הרצון להשמיד ולהרוג כל גוי שהוא, משום מה ליבי אומר לי שזה לא ממקום טהור.
ב. זה מה שאני ראיתי.
ג. לא כל דבר נכון צריך לומר לילד ואפי' בחור (ע"ע 'דעאש', שריפת נער ערבי ועוד.) ובפרט דבר ששנוי במחלוקת כזו גדולה.
ד. ?
ה. ברור שלא !!!!!!
אני מאוד מתקשה להאמין שיש בדור שלנו מי שחילול שם ה' כואב בליבו. ואלו שכן, הם לא מהחוג הרוצח.
ו. החזו"א, ה'סטייפלער', הבריסקער, הגרשז"א ועוד.
אכן הם לא גדולים כבנט וכהנא אך די לי בהם.(סליחה שהזכרתי 'רב' שבחיים)

בתבונה

הודעהעל ידי בתבונה » ד' אוגוסט 02, 2017 10:17 pm

אש משמים כתב:למה יש לי כל הזמן הרגשה שאותם ה'דואגים' להר הבית ולחילול מקומות הקודש אינם יראי ה' באמת ובתמים??

1. לא קובעים מציאות על סמך רגשות
2. אין להם כל קשר לגבעות וכדו'
3. המעט שהכרתי יראי שמים באמת ושקדנים גדולים (לא באינטרנט)
מעניין שיש רב מפורסם, שמתפרסם בשמו השקפות כשלך למדן גדול, עם הרבה טעויות בבירור המציאות כולל בדברים שמפורסמים לכל, אולי לסמוך על הרגשות בבירור המציאות זה מביהמ"ד שלו.

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » ד' אוגוסט 02, 2017 10:24 pm

עושה רושם שיותר מידי מתרגשים מהם

נא לקחת הדברים בפרופורציה

אני לא סבור שכותבי הגליון מאמינים במה שהם כותבים רק שכיום זו הדרך לעורר לצפייה לבנין המקדש והתפתחותו המבורכת של אשכול זה מוכיחה שזה עובד

בגליון הבא צפוי מתכון לשתי הלחם...

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ד' אוגוסט 02, 2017 10:30 pm

בתבונה כתב:
אש משמים כתב:למה יש לי כל הזמן הרגשה שאותם ה'דואגים' להר הבית ולחילול מקומות הקודש אינם יראי ה' באמת ובתמים??

מעניין שיש רב מפורסם, שמתפרסם בשמו השקפות כשלך למדן גדול, עם הרבה טעויות בבירור המציאות כולל בדברים שמפורסמים לכל, אולי לסמוך על הרגשות בבירור המציאות זה מביהמ"ד שלו.

1. כששורף לך האצבע מהאש אתה גם לא סומך על ההרגשה???
יש הרגשות שמעידות על המציאות יותר מכל דבר אחר.
2. אני מדבר על הדרך של החוג הנ"ל והגבעות הם חלק מהולכי אותה דרך.
3. אולי תחכים אותנו מי הם? הרי חסרים לנו היום אנשים גדולים כהחזו"א ושכמותו.

רון

הודעהעל ידי רון » ד' אוגוסט 02, 2017 10:45 pm

אש משמים כתב:
בתבונה כתב:

מה כל זה קשור לרגשות? רק צריך עינים לראות זה הכל!
האם מרן הגרא"מ שך דיבר משהו מענין הר הבית?
האם מרנן הגרש"ז והגריש"א דיברו משהו מהענין?
האם האם שאר פוסקי הדור שמהם נוטלים עיצה לכל השאלות בהלכה, דיברו משהו מהענין?
מרן הגר"ע יוסף ומרן הגרב"צ אבא שאול, ורבם הגר"ע עטיה דיברו משהו מהענין?
הרב מטישיבין, הגרצ"פ פרנק בקיצור אטו כי רוכלא וכו'?

אלא מה,
כנגדם עומדים מעתיקי השמועה ראשי אגודת קדושת ציון!
וכעת הבוחר יבחר זה הכל.

כמו הבדיחה של יהודה גליק ששבע מאות רבנים חתמו על עליה להר הבית.
משול הדבר לשבע מאות אברכים שיצא להם בסוגיא דלא כהחזו"א, נו נו שבע מאות כנגד אחד, לא?
זה סופה של השטחיות והרדידות!

משול הדבר לשבע מאות מוכרי באסטות שיטענו שתורת היחסות של איינשטין לא מסתדרת להם, נו נו שבע מאות כנגד אחד לא?.

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » ד' אוגוסט 02, 2017 10:55 pm

מענה איש כתב:בגליון הבא צפוי מתכון לשתי הלחם...

https://forum.otzar.org/viewtopic.php?p=364014#p364014

בתבונה

הודעהעל ידי בתבונה » ד' אוגוסט 02, 2017 11:32 pm

רון כתב:
אש משמים כתב:
בתבונה כתב:1. לא קובעים מציאות על סמך רגשות

מה כל זה קשור לרגשות? רק צריך עינים לראות זה הכל!
האם מרן הגרא"מ שך דיבר משהו מענין הר הבית?
האם מרנן הגרש"ז והגריש"א דיברו משהו מהענין?
האם האם שאר פוסקי הדור שמהם נוטלים עיצה לכל השאלות בהלכה, דיברו משהו מהענין?
מרן הגר"ע יוסף ומרן הגרב"צ אבא שאול, ורבם הגר"ע עטיה דיברו משהו מהענין?
הרב מטישיבין, הגרצ"פ פרנק בקיצור אטו כי רוכלא וכו'?

אלא מה,
כנגדם עומדים מעתיקי השמועה ראשי אגודת קדושת ציון!
וכעת הבוחר יבחר זה הכל.

כמו הבדיחה של יהודה גליק ששבע מאות רבנים חתמו על עליה להר הבית.
משול הדבר לשבע מאות אברכים שיצא להם בסוגיא דלא כהחזו"א, נו נו שבע מאות כנגד אחד, לא?
זה סופה של השטחיות והרדידות!

משול הדבר לשבע מאות מוכרי באסטות שיטענו שתורת היחסות של איינשטין לא מסתדרת להם, נו נו שבע מאות כנגד אחד לא?.

דבריך אינם אלא ענן של טשטוש הדעת מוכר בסטה
האם מרנן הגרש"ז והגריש"א נהגו לדבר על כך שמחללים שבת בקיבוצים, האם ניתן להוכיח שמותר לחלל שבת בקיבוצים?
האם הרב מטישיבין, הגרצ"פ פרנק וכו' פעלו בלב לאחים או דברו על זה האם זה סימן שאסור לעסוק בפעילות של החזרה בתשובה?
האם הם מחקו את הסידור למשל "עד מתי עוזך בשבי ותפארתך ביד צר",
האם הם מחקו מהקינות
"זרה והעבר טמאה מביתך מלכי אליל כליל תחלוף ותקרא אנכי פינתי הבית", "מקום כהני נגשו ושם יתקדשו והן כעת רפסו המון כים רגשו נסבו על הבית".
"על רגשת מגדפיה בתוך משכן חצריה", "אוי לי אם אדום וערב קננו בקנייך"....
איך יהודי יכול להעלות על דעתן שגדולי ישראל רוצים שיהיו מסגדים במקום המקדש?
למה אתה לא הולך אחורה למה לא ציינת את רבי עקיבא אייגר למשל האמוראים התנאים או את משה רבינו?
האם אין ספק שהרב שך והסטייפלר כתבו לחשוש שלא לעלות להר הבית מחשש חילול ה' שיגרם שיעלו אחרים בטומאה.

לגבי העלייה להר הבית כעת באים תלמידי חכמים שברור להם
א. שכיום החשש הנ"ל פחת מאוד,
ב. היות שתכלת הפורפורא מוכחת אפשר לחדש את העבודה ואולי לכה"פ את הדלקת והטבת המנורה.
העבודה אחד מהעמודים שהעולם עומד עליהם,
מובן שקשה להתמודד עם הטענות החזקות, אבל הטענות שהוזכרו כאילו מקום המקדש וחידוש העבודה לא מעניינות את גדולי ישראל רק מגחיכות את הצד הזה לשווא.

כן יש לומר שמקסימום מדובר בהשתדלות, והעיקר הוא שהגזרה אמת ועודף החריצות שקר ולכן העיקר לחידוש העבודה הוא התשובה וביטול שנאת חנם ולשה"ר, להתכונן שנהיה מוכנים לימוד הלכות קדשים וטהרות כולל בירור אופן אפיית לחם הפנים בצורה מעשית לגמרי שנהיה מוכנים לעבודה, והרבה תפילה לגאולה.
היה כן מקום לטוען לדון האם מדובר בהשתדלות סבירה שמחויבת או שמדובר בהשתדלות רחוקה .

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ה' אוגוסט 03, 2017 2:14 am

עיין כאן - "זכורני שמירר בבכי וכו'":
viewtopic.php?f=19&t=31654&p=336781#p336781
נדמה לי שיש לך קשר לאותו אחד שמירר בבכי, לא כך?

רון

הודעהעל ידי רון » ה' אוגוסט 03, 2017 11:13 am

לכבוד הרב בתבונה שיחי'

א. לבחון מי המטשטש ומי המטושטש, אפשר בשאלה קלה.
האם אתה סבור - אך בבקשה תשתדל לענות לגופה של שאלה בלי התלהמות - שכאשר היו נשאלים כל הגדולים אותם הזכרתי, האם אתם תומכים בדעותיהם של אנשי קדושת ציון, מה היו עונים?

ב. אתם עוד חפצים להדליק מנורה ולחדש העבודה, יפה מאד! ואחרי זה תתרגזו למה קוראים לכם "רודפים"!

ג. מה שמגחיך הוא שגדולי ישראל שדיברו כל ימיהם על חיזוק בתורה ויראה וכל ימיהם היו מוקפים תלמידים, ואותם תלמידים ששימשו אותם כל צורכם לא שמעו מימיהם על הצורך לבדוק בכל שנה מחדש שמא אפשר להכנס להר הבית האידנא, או למצער לבדוק האם יש תכלת וכו', מה שכן שמעו מהם כל הזמן ללא הפסקה הוא תורה תורה ושוב תורה, יראה ויראה ומידות טובות וחיזוק בהלכה וכו'.

וכל המשנה ידו על התחתונה

משולש

הודעהעל ידי משולש » ה' אוגוסט 03, 2017 12:14 pm

רון כתב:

...לא שמעו מימיהם על הצורך לבדוק בכל שנה מחדש שמא אפשר להכנס להר הבית האידנא, או למצער לבדוק האם יש תכלת וכו', מה שכן שמעו מהם כל הזמן ללא הפסקה הוא תורה תורה ושוב תורה, יראה ויראה ומידות טובות וחיזוק בהלכה וכו'.

וכל המשנה ידו על התחתונה

הפוך, הרי הם כל הזמן דיברו שאסור, ומעולם לא קם אחד מגדולי הדור (מהקונצנזוס המצומצם שלי כמובן) להתיר את מה שאסרו כל גדולי ישראל בתשכז.

נקדש את שמך בעולם

הודעהעל ידי נקדש את שמך בעולם » ה' אוגוסט 03, 2017 1:09 pm

רון כתב:
ברוז כתב:קבלתי כעת במייל עוד יוזמה ברוכה מבית המדרש של קדושת ציון:
שלום רב לכל החברים,
סכנה עצומה מרחפת מעל יושבי ארץ הקודש, כאשר כל הסחי והמיאוס של החברה האנושית מתכננים מחר, בגיבוי הממשלה והעיריה, לצעוד ברחובות ירושלים ולזהם אותם בנוכחותם. קהל יראי ה' מוכרח להראות לבורא עולם, כי איננו משלים עם מציאות זו, בה בשם אליל הדמוקרטיה וחופש הביטוי נרמסים כל חוקי המוסר, והקדושה והצניעות של עם ישראל מושמים ללעג וקלס לעיני כל.
בנסיון נואש להציל את כבודה של ירושלים, את כבודו של עם ישראל ואת כבוד שמים, נהיה שם מחר ונפגין לעיני עולם ומלואו, כי ישנם יהודים שאינם מוכנים לתת לגיטימציה ודריסת רגל לאותם מזוהמים בזויים.
מתכננים להתכנס בסביבות השעה 17:00 ליד בית מורשת בגין, ומשם נצעד רגלית לכיוון מקום האירוע. על-פי מידע שהגיע לידינו, יהיה קשה מאד להגיע באופן אחר, אך מי שרוצה לנסות – יכול בכל זאת. נעמוד שם עם שלטים של "קדושת ציון", כשעל המרכזי שבהם כתוב – "הנשא שופט הארץ, השב גמול על גאים".
בברכת התורה,
יהודה אפשטיין.
אגודת "קדושת ציון".

אין גבול לחוצפה!!!

יושב לו יהודה אפשטיין ומחליט, שעוצם גדלותו בתורה והדעת תורה שלו מביאה להכרה ברורה שזה מה שצריך לעשות!!! פששש.... באמת חזק.

קומו כל גדולי הדור מכיסאכם ופנו את מקומכם לרבן של כל בני הגולה האמיתי, שדעותיו דעת תורה צרופה, בושו והיכלמו גדולי ישראל שאין לכם מספיק זעזוע ממה שיקרה מחר, והקרירות שלכם מן המפורסמות, בפרט בחוסר הגעגוע להר הבית ולבנין המקדש, ובמקום זה הינכם מתעסקים בדפי גמרא ישנים שלא מועילים כלום בבנין בית הבחירה.

די, נמאס כבר, העם רוצה את מרן הגאון הגדול האמיתי שכל רז לא אניס ליה הנודע בצידקותו פרישותו וקדושתו לאין שיעור מורנו ורבנו הגאון המופלג יהודה אפשטיין שהוא היחיד היודע לכוון לדעת התורה האמיתית. ואם יהיה בחור שישאל מה זה אלו המשוגעים והמשוגעות, יבא אל מרן שליט"א הנ"ל והוא יבאר ללו באר היטב מה מעשיהם ומה רצונם, ואיך עושים כל פרט ממעשיהם בשביל לידע איך להתרחק מהם ובא לבן ציון גופשטיין גואל ומתוך זה יגדל הבחור בהבנה בעומק הענינים.......

אשרי העם שמרן הנ"ל נמצא שרוי בתוכו ומהיום יבואו כל התלמידי חכמים בארץ ישראל לשתות בצמא ולשמוע את שיעוריו העמוקים וסברותיו הישרות בכל סוגיא וסוגיא, וכל אשר יקשה יביאון אליו.
היכלמו יושבי פוניבז', בושו לומדי חברון, מה לכם ולזקנים שאינם עושים מאומה לטובת ירושלים, בואו בהמוניכם אל מרן שליט"א ותראו איך הוא מפרק סוגיות ומשדד עמקים מטומאה בלועה, עד חוצפה גלויה.

בעיני זה טירוף מה שקורה כאן,
הרב יהודה אפשטיין קורא למי שליבו חם בקרבו על חילול עיר הקודש לבוא להשתתף במחאה על אותם החפצים להתיר עריות בפרהסיא, על מה אתה נזעק, הוא הכתיר את עצמו לרשכבה''ג ?!!,
כל מי שיצא מגיל הינקות זוכר היטב את המחאות האלימות והחריפות כנגד מצעד זה לפני שנים ספורות בהוראתם הישירה של מרנן גדולי ישראל ובראשם מרן רשכבה''ג עט''ר הגרי''ש אלישיב זללה''ה, אמנם כאשר ראו גדול''י שהמחאות אינם אפיקטביות מספיק והנזק (החינוכי, לילדים) רב על התועלת, משכו ידיהם מן העניין,
כמובן שאם תשאל כל רב בישראל הוא יורה לך שמצוה רבה למחות בכך בכל התוקף, אלא שכדרך לכלל הציבור גדול''י אינם מורים למחות כמש''נ,
לפי דרכך שכל מה שגדול''י אינם מורים לעשותו אז מן הסתם הם מתנגדים אליו בחריפות, לא ירחק היום עד שתטען שהמפגינים נגד המצעד גרועים מן הצועדים בו רח''ל, (וכפי שהתפרסם על ח''כ חרדי חשוב שהשתתף בועידת עיתון ''הארץ'' הגרועים שבאפיקורסים, ואמר בחנפנות 'אנחנו שמאלנים' שכן גדול''י התנגדו להתנחלויות, וזכה שם למחיאות כפיים סוערות, ה''י).
ולעניין ציון וירושלים, גם אם חלק מחכמי ישראל בדורנו אינם פועלים למען בנין הארץ, בשופו''א א''א להסיק מכך שהם מתנגדים לדבר קדוש זה, שכן כמנהיגי הציבור יש להם אחריות יתירה על איזה נושאים להעמיד את הדגש, אחריות שאינה נדרשת מאנשים פשוטים,
(יש ארגונים רבים המקדמים נושאים שגדול''י אינם נותנים עליהם את הדגש ואף אחד אינו רואה בכך חיסרון).

רון

הודעהעל ידי רון » ה' אוגוסט 03, 2017 2:27 pm

א. ודאי שהוא הכתיר את עצמו לרשכבה"ג כי יש דברים שמסורים לגדולים ביותר, ואם אדם בדרגתו מתנהג בצורה שהוא יודע איך צריך לנהל את הציבור בלי לשאול לגדולים ממנו, אז אחד מהשתים, או שהוא אוחז שהוא רשכבה"ג, או שהוא אוחז שגדולי ישראל אינם כתובת אלא לפסקי הלכות כהשקפת המזרחי, זה... וזה...

ב. החמימות הזאת שאתה מדבר עליה שבוערת מליבו של יהודה אפשטיין כנראה אינה בוערת מספיק בלב כל התלמידי חכמים שבדור, שהרי לא תמצא שם שום תלמיד חכם בקנה מידה שיושב ומוחה, [ומה שכתבת על הרב אלישיב שקר גמור כידוע כפי שהעיד ראש ישיבת מאור התלמוד שליט"א שהרב אלישיב הסביר לו מה הכונה במכתבו] ולכן ודאי שמוטל על כולכם לצעוק על גדולי ישראל איך אתם מנהלים את הדור ולא יהודה אפשטיין שהחמימות בוערת בליבו ואילו אתם גדולי ישראל קרים כקרח ואין יראת ד' בוערת בליבכם ואין געגועים לבית המקדש בלבבכם.

ג. עדות שבטלה מקצתה בטלה מכולה. גם אם תחזור אלף פעם על השקר שכביכול אמר גפני בועידת הארץ לא יהפוך להיות אמת. וכל מי ששמע את ההקלטה רואה מיד איך שהשטחיות מכלה כל חלקה טובה ואם להבין את דבריו לא יודעים קל וחומר לא מבינים רשב"א וקצות. מה שגפני אמר זה רק שאלמלא התורה הקדושה אין לכם זכות קיום להיות כאן היות והערבים היו כאן לפניכם, וכבר קדמו בן גוריון שענה לועדת פיל שזהו הקושאן שלו על הארץ, ואין בלתו. [כדאי לכל אחד לשמוע הרצאתו של הרב ישראל מאיר לאו איך שמתאר זאת במתק שפתיו ששאל את בן גוריון - בהיות הגרי"מ רב שכונה צעיר - האם נכון הסיפור הנ"ל ואימת הכל]

ד. על עיקר שאלתי לא ענית, כי באמת אין לכם תשובה. מי מגדולי ישראל עומד מאחרי יהודה אפשטיין, חוץ מרשכבה"ג יהודה אפשטיין? נשמח כולנו לשמוע

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ה' אוגוסט 03, 2017 3:26 pm

הרב רון אתה מגזים לגמרי. איני מחווה דעה לגבי נושא האשכול או לגבי אדם מסוים, אבל העולה מדבריך, אם הבנתי נכון, שכל יוזמה חיובית שבעולם אין לה מקום אם לא התעוררו אליה תחילה גדולי הדור, זהו רעיון מופרך שאינו מתיישב לא על המוח ולא על הלב.

אם טעיתי בהבנת דבריך נא תקן אותי ואחזור בי.

רון

הודעהעל ידי רון » ה' אוגוסט 03, 2017 3:32 pm

עקביה כתב:הרב רון אתה מגזים לגמרי. איני מחווה דעה לגבי נושא האשכול או לגבי אדם מסוים, אבל העולה מדבריך, אם הבנתי נכון, שכל יוזמה חיובית שבעולם אין לה מקום אם לא התעוררו אליה תחילה גדולי הדור, זהו רעיון מופרך שאינו מתיישב לא על המוח ולא על הלב.

אם טעיתי בהבנת דבריך נא תקן אותי ואחזור בי.

הרב עקביה היקר,
חלילה וחס, וכי מי שמחליט לעורר את הציבור על שמירת השבת צריך הסכמה ממאן דהוא, ועל שמירת לשון, ועל התחזקות באמן יהא שמיה רבא, ודאי שלא צריך הסכמה ומקום מניחים מן השמים לכל הרוצה ליטול לבא וליטול ובדין יטלו שכרם.

אבל כבודו לבטח מבין שהכונה היא על דברים שכל אחד מבין שהם מורכבים מאד, ויש לכל צד כמה צדדים, לחיוב מחד גיסא, ולשלילה מאידך גיסא, ועל פי רוב אלו דברים שיש להם השלכות רוחב ועומק ציבוריות. ועל זה בדרך כלל ידוע מה גדולי ישראל אוחזים באותם נושאים, אלא שאם לא שואלים לא תמיד הם רואים לנכון להתערב, אבל דעתם ברורה לכל. ועל זה יצאתי בצורה ברורה וקצת מליצית.

אקוה שדברי הובהרו כדבעי

דרך אגב,
גם אני לא מחווה דעה משלי! מי אני שאומר קבלו דעתי. איני אלא מעתיק את אשר קיבלתי מרבותי שהם [לצערם של כמה מהחברים היקרים בפורום] ממעתיקי השמועה שהעתיקו מרבותיהם בלי לשנות מאומה.

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » ה' אוגוסט 03, 2017 4:04 pm

בעז"ה

הרב רון, כל הכבוד על הציות לרבותיך שליט"א מגדולי ישראל, אכן כך ראוי וכך יאות. אבל שים לב באותו מידה לא על כל מעשה מקורי שעושה אדם הם רואים לצאת נגדו בחרב ובחנית, לפעמים יש דברים שהם אינם מורים לרבים אבל גם אינם מוחים באחרים, כשם שלפעמים הם אינם מוחים כי אדרבה המחאה לא מועילה ורק מסייעת לאותו גורם, לפעמים הם בודקים את המניעים. אני משער שלפני ההתקפה כאן לא שאלת את רבותיך שליט"א, וא"כ תדמיין לעצמך שכתבת פשקוויל וירטואלי ופרסמת אותו בכמה אלפי עותקים, זה מה שאתה עושה כאשר אתה מפרסם הודעת גינווי וביזוי בשם מלאה כאן בפורום לעיני אלפים, ואתה מבזה ומלעג על יהודי [שאינני מכירו באופן אישי, ועם דעותיו אני לא מסכים] אבל לא כל דבר מתיר את דמו, והדבר צריך שיקול הדעת ושאלת רב.

ואמנם אתה יכול ליטעון אותו דבר ביחס למה שאני כותב כעת אליך, אבל אני מסתמך על כך שבפורום אתה רק ניק ולא תחת זהות גלויה, משא"כ הרב יהודה אפשטיין כתבת נגדו בשם מלא. אמנם היית יכול לכתוב שלדעתך דבר כזה מחייב הוראה מגדולי ישראל וזה לא בסמכות האדם הפרטי וכהנה.

שמחו

הודעהעל ידי שמחו » ה' אוגוסט 03, 2017 4:15 pm

בתגובה לדברי רון: לא מפריע לי המחאה של יהודה אפשטיין שכולם יודעים לתת לה את המשקל הראוי, אף אחד לא חושב שהמוחה נהפך לרשכבה"ג.
יותר גרוע בעיני כשקורה מקרה ונכנס לאדם ג'וק בראש להפיץ מעלת עניית אמן יותר מכל שאר העניינים הצריכים חיזוק, כשלצורך כך [באמצעות כספו הרב...] אנו זוכים לראותו יושב כתף לצד כתף עם גדו"י, כשגדולי ראה"י והת"ח משמשים לו כתפאורה בהצגה.

נקדש את שמך בעולם

הודעהעל ידי נקדש את שמך בעולם » ה' אוגוסט 03, 2017 4:41 pm

רון כתב:א. ודאי שהוא הכתיר את עצמו לרשכבה"ג כי יש דברים שמסורים לגדולים ביותר, ואם אדם בדרגתו מתנהג בצורה שהוא יודע איך צריך לנהל את הציבור בלי לשאול לגדולים ממנו, אז אחד מהשתים, או שהוא אוחז שהוא רשכבה"ג, או שהוא אוחז שגדולי ישראל אינם כתובת אלא לפסקי הלכות כהשקפת המזרחי, זה... וזה...

ב. החמימות הזאת שאתה מדבר עליה שבוערת מליבו של יהודה אפשטיין כנראה אינה בוערת מספיק בלב כל התלמידי חכמים שבדור, שהרי לא תמצא שם שום תלמיד חכם בקנה מידה שיושב ומוחה, [ומה שכתבת על הרב אלישיב שקר גמור כידוע כפי שהעיד ראש ישיבת מאור התלמוד שליט"א שהרב אלישיב הסביר לו מה הכונה במכתבו] ולכן ודאי שמוטל על כולכם לצעוק על גדולי ישראל איך אתם מנהלים את הדור ולא יהודה אפשטיין שהחמימות בוערת בליבו ואילו אתם גדולי ישראל קרים כקרח ואין יראת ד' בוערת בליבכם ואין געגועים לבית המקדש בלבבכם.

ג. עדות שבטלה מקצתה בטלה מכולה. גם אם תחזור אלף פעם על השקר שכביכול אמר גפני בועידת הארץ לא יהפוך להיות אמת. וכל מי ששמע את ההקלטה רואה מיד איך שהשטחיות מכלה כל חלקה טובה ואם להבין את דבריו לא יודעים קל וחומר לא מבינים רשב"א וקצות. מה שגפני אמר זה רק שאלמלא התורה הקדושה אין לכם זכות קיום להיות כאן היות והערבים היו כאן לפניכם, וכבר קדמו בן גוריון שענה לועדת פיל שזהו הקושאן שלו על הארץ, ואין בלתו. [כדאי לכל אחד לשמוע הרצאתו של הרב ישראל מאיר לאו איך שמתאר זאת במתק שפתיו ששאל את בן גוריון - בהיות הגרי"מ רב שכונה צעיר - האם נכון הסיפור הנ"ל ואימת הכל]

ד. על עיקר שאלתי לא ענית, כי באמת אין לכם תשובה. מי מגדולי ישראל עומד מאחרי יהודה אפשטיין, חוץ מרשכבה"ג יהודה אפשטיין? נשמח כולנו לשמוע

א. כפי שכבר התבאר בארוכה רוב ככל הנושאים הנידונים בקדושת ציון מסתמכים על דעות רבים מגדול''י גם אם יש מגדול''י הסבורים אחרת.
ב. כאשר צפיתי, לצערי אתה ממש סולד מהחמימות הזו, ובהקשר לרב אלישיב, אין לי מידע בנוגע למה שכתבת אבל אני זוכר בבירור שכל בני הישיבות מחו בתוקף (הפגנות אלימות במיוחד) ע''פ הוראתם של גדול''י ובראשם מרן הגרי''ש, (ובכל אופן זה סילוף לכתוב ''שום תלמיד חכם שיושב ומוחה'' כאשר רבני העדה החרדית מארגנים בכל פעם הפגנה).
ג. אני לא רציתי לכתוב את שמו של אותו ח''כ אבל אחרי שכתבת אתייחס לדברים, ראשית מה הקשר של אדם חרדי לכינוס לרשעים מסוג זה, וכי באמת הוא סבור שישפיע עליהם להתרחק מהרפורמים, חוץ מזה איני חושב שצריך להתעמק בדבריו כבדברי הראשונים ודי לנו באווירה הידידותית שהפגין כלפי השמאל כאשר הוא חוזר על רעיונות אלו שוב ושוב ומדגיש שדעותיו קרובות לשמאל, והשמאלנים יותר אנטלגנטים, תוך שהוא זוכה לתשואות ומחיאות כפיים מהקהל האוהד.
(מצורף קישור לסירטון של ח''כ גפני בועידת הארץ https://drive.google.com/file/d/0B3ldpZ ... p=drivesdk)

רון

הודעהעל ידי רון » ה' אוגוסט 03, 2017 5:45 pm

ישא ברכה כתב:בעז"ה

הרב רון, כל הכבוד על הציות לרבותיך שליט"א מגדולי ישראל, אכן כך ראוי וכך יאות. אבל שים לב באותו מידה לא על כל מעשה מקורי שעושה אדם הם רואים לצאת נגדו בחרב ובחנית, לפעמים יש דברים שהם אינם מורים לרבים אבל גם אינם מוחים באחרים, כשם שלפעמים הם אינם מוחים כי אדרבה המחאה לא מועילה ורק מסייעת לאותו גורם, לפעמים הם בודקים את המניעים. אני משער שלפני ההתקפה כאן לא שאלת את רבותיך שליט"א, וא"כ תדמיין לעצמך שכתבת פשקוויל וירטואלי ופרסמת אותו בכמה אלפי עותקים, זה מה שאתה עושה כאשר אתה מפרסם הודעת גינווי וביזוי בשם מלאה כאן בפורום לעיני אלפים, ואתה מבזה ומלעג על יהודי [שאינני מכירו באופן אישי, ועם דעותיו אני לא מסכים] אבל לא כל דבר מתיר את דמו, והדבר צריך שיקול הדעת ושאלת רב.

ואמנם אתה יכול ליטעון אותו דבר ביחס למה שאני כותב כעת אליך, אבל אני מסתמך על כך שבפורום אתה רק ניק ולא תחת זהות גלויה, משא"כ הרב יהודה אפשטיין כתבת נגדו בשם מלא. אמנם היית יכול לכתוב שלדעתך דבר כזה מחייב הוראה מגדולי ישראל וזה לא בסמכות האדם הפרטי וכהנה.

קיבלתי את הערתך ויתכן שבמחשבה שניה אולי לא היה צריך לומר את שמו, אלא שלאחר שמביאים בשמו דברים כאן בפורום עם חתימת ידו, והוא ודאי מודע לכך שהוא עושה מחאה ברבים כנגד המצעד של השוטים, הרי שלא ראיתי לנכון להשמיט את שמו, אך אולי ואתה צודק. בכל מקרה תודה על ההערה והביקורת.

רון

הודעהעל ידי רון » ה' אוגוסט 03, 2017 6:00 pm

נקדש את שמך בעולם כתב:
רון כתב:א. ודאי שהוא הכתיר את עצמו לרשכבה"ג כי יש דברים שמסורים לגדולים ביותר, ואם אדם בדרגתו מתנהג בצורה שהוא יודע איך צריך לנהל את הציבור בלי לשאול לגדולים ממנו, אז אחד מהשתים, או שהוא אוחז שהוא רשכבה"ג, או שהוא אוחז שגדולי ישראל אינם כתובת אלא לפסקי הלכות כהשקפת המזרחי, זה... וזה...

א. כפי שכבר התבאר בארוכה רוב ככל הנושאים הנידונים בקדושת ציון מסתמכים על דעות רבים מגדול''י גם אם יש מגדול''י הסבורים אחרת.
ב. כאשר צפיתי, לצערי אתה ממש סולד מהחמימות הזו, ובהקשר לרב אלישיב, אין לי מידע בנוגע למה שכתבת אבל אני זוכר בבירור שכל בני הישיבות מחו בתוקף (הפגנות אלימות במיוחד) ע''פ הוראתם של גדול''י ובראשם מרן הגרי''ש, (ובכל אופן זה סילוף לכתוב ''שום תלמיד חכם שיושב ומוחה'' כאשר רבני העדה החרדית מארגנים בכל פעם הפגנה).
ג. אני לא רציתי לכתוב את שמו של אותו ח''כ אבל אחרי שכתבת אתייחס לדברים, ראשית מה הקשר של אדם חרדי לכינוס לרשעים מסוג זה, וכי באמת הוא סבור שישפיע עליהם להתרחק מהרפורמים, חוץ מזה איני חושב שצריך להתעמק בדבריו כבדברי הראשונים ודי לנו באווירה הידידותית שהפגין כלפי השמאל כאשר הוא חוזר על רעיונות אלו שוב ושוב ומדגיש שדעותיו קרובות לשמאל, והשמאלנים יותר אנטלגנטים, תוך שהוא זוכה לתשואות ומחיאות כפיים מהקהל האוהד.
(מצורף קישור לסירטון של ח''כ גפני בועידת הארץ https://drive.google.com/file/d/0B3ldpZ ... p=drivesdk)

א. בודאי שאיני סובל חמימות כזאת! כמו שארגוני צער בעלי חיים הם רחמים מדומים, ואינם רחמים במקום הנכון, כך לעשות דברים בחמימות כאשר להדיא כל גדולי ישראל אינם מסכימים איתו זו אינה חמימות במקום, כי אם היה הדבר הנכון הם היו הראשונים שנרתמים לענין.

ב. אתם שוב ושוב מתחמקים מהבקשה הצנועה, הבה ונראה מי מגדולי ישראל האמיתיים [לאפוקי שבע מאות חתימות... בהם מתהדרים עולי הר הבית, שהם אמיתיים אבל לא....] תומך בפעולות האגודה.

ג. אני מניח שכבודו אינו עסקן, לא כן?. לכן, הבה נשאיר את מקצוע העסקנות לעסקנים שזה מקצועם, למי לבא ומתי לבא, ואיך מתנהלים מול העסקונה שכנגד, בפרט לאחר שהוא התייעץ עם מרן הגריא"ל.

ד. מה זה קשור ל"להתעמק בדבריו", לו היית שומע את ההקלטה של דבריו היית מיד מבין מה כונתי. [דרך אגב, בקעמפ של הישיבה שלנו אני אמור לראיין אותו אולי אספר לו מה שהולך פה?]

ה. גפני אינו מייצג את עצמו, וגם אם זה לא מוצא חן בעיניכם, הרי שהרב שך לא דגל כלל בהשקפה ימנית. ולכן תמך בהסכם עם מצרים על אף מחאות אנשי ורבני הימין. לא שח"ו היה לו ענין בהשקפת השמאל חס ושלום, אך היסוד שעמד מול עיניו הוא מניעת שפיכות דמים, ומול זה אין שום ערך, גם לא ערך שנקרא "מולדת" או "ישוב הארץ". בתנאי שבאמת יהיה הסכם אמיתי, ולכן לא תמך בהסכם אוסלו
אמנם אני מודע לכך שיש אנשים גדולים שחשבו לא כמו הרב שך זו בהחלט זכותם, אך גדולי התורה השייכים לזרם הליטאי הלכו לעולם יד ביד עם הרב שך ועם השקפתו.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ה' אוגוסט 03, 2017 7:10 pm

רון כתב:חלילה וחס, וכי מי שמחליט לעורר את הציבור על שמירת השבת צריך הסכמה ממאן דהוא, ועל שמירת לשון, ועל התחזקות באמן יהא שמיה רבא, ודאי שלא צריך הסכמה ומקום מניחים מן השמים לכל הרוצה ליטול לבא וליטול ובדין יטלו שכרם.

אבל כבודו לבטח מבין שהכונה היא על דברים שכל אחד מבין שהם מורכבים מאד, ויש לכל צד כמה צדדים, לחיוב מחד גיסא, ולשלילה מאידך גיסא, ועל פי רוב אלו דברים שיש להם השלכות רוחב ועומק ציבוריות. ועל זה בדרך כלל ידוע מה גדולי ישראל אוחזים באותם נושאים, אלא שאם לא שואלים לא תמיד הם רואים לנכון להתערב, אבל דעתם ברורה לכל. ועל זה יצאתי בצורה ברורה וקצת מליצית.

אקוה שדברי הובהרו כדבעי.

אני מבין. תודה. על אף שאיני מסכים. אולי בהמשך אאריך יותר.

בתבונה

הודעהעל ידי בתבונה » ה' אוגוסט 03, 2017 7:15 pm

אין קשר לעלון קדושת ציון ואין חבורה כזו זה סה"כ עלון,
בתשכ"ז ה' גורן רצה לפוצץ את המסגדים על הר הבית והאלוף נרקיס מנע ממנו, שמעתי אחד מגדולי ההוראה שבקונצנזוס, שיתכן וזה היה יכול להיות מצוין, ושאז אולי זה יכל לעבור בשלום, דבריו היו לגבי חידוש העבודה.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' אוגוסט 06, 2017 1:20 am

סגי נהור כתב:

עיין כאן - "זכורני שמירר בבכי וכו'":
https://forum.otzar.org/viewtopic.php?f ... 81#p336781
נדמה לי שיש לך קשר לאותו אחד שמירר בבכי, לא כך?

לא זכיתי שיהיה לי קשר מיוחד אליו, אני פשוט שומע הרבה שיעורים שלו, ואף שאלתי אותו שאלות כמה פעמים.
אגב, ר' נתן רוטמן נאמן לגדולי ישראל לא פחות מר' רון שליט"א, ועל אף שאינו מסכים עם קדושת ציון בכמה דברים, דעתו בוודאי הרבה יותר קרובה לשם מאשר לזו של רון וד"ל.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' אוגוסט 06, 2017 1:48 am

אש משמים כתב:
הרואה כתב:
מאיפה זה בא לך???

ד. לא קראת את מה שכתבתי.

א. עכשיו ברור לכל מדוע לא לומדים תנ"ך בישיבות ומדוע נזהרים בכך כ"כ.
אני אישית למדתי קצת תנ"ך ולא חשתי ברצון עז להרוג ערבים סתם ברחוב, אולי אני אדם מוזר אך אני מכיר עוד כמה מוזרים כאלה, ולכן צריך להבין טוב מאיפה בא הרצון להשמיד ולהרוג כל גוי שהוא, משום מה ליבי אומר לי שזה לא ממקום טהור.
ב. זה מה שאני ראיתי.
ג. לא כל דבר נכון צריך לומר לילד ואפי' בחור (ע"ע 'דעאש', שריפת נער ערבי ועוד.) ובפרט דבר ששנוי במחלוקת כזו גדולה.
ד. ?
ה. ברור שלא !!!!!!
אני מאוד מתקשה להאמין שיש בדור שלנו מי שחילול שם ה' כואב בליבו. ואלו שכן, הם לא מהחוג הרוצח.
ו. החזו"א, ה'סטייפלער', הבריסקער, הגרשז"א ועוד.
אכן הם לא גדולים כבנט וכהנא אך די לי בהם.(סליחה שהזכרתי 'רב' שבחיים)

לך תעשה שיעורי בית
א. נוטרי ההשקפה מחקו את התנ"ך מדתם, אבל את זמירות השבת הם פספסו, זה עלול להוביל לקיצוניות שלא עלתה על דעת רבותיו של הנכבד (שהודה באשכול אחר שהם טועים ב96% מעצותיהם הפרטיות).
בכ"א גדולי ישראל לא הלכו בכיוון הזה בכלל וכולם עודדו ללמוד תנ"ך (שמעתי פעם אוסף הקלטות מגדולי ישראל שליט"א וזצ"ל בנחיצות לימוד התנ"ך (מישהו פשוט עבר אצל כולם ושאל אותם האם בחורי ישיבות ואברכים צריכים ללמוד תנ"ך וכמה, כולם אמרו שוודאי, יש שאמרו שעה ביום או פרק ביום וכו'), בהם הגרי"ש אלישיב, הגרח"ק, הגראי"ל, הגרש"א ועוד) מה שהכי תמוה פה, שהתורה צריכה לקבל מהם הסכמה, אני הולך הפוך.
ב. כנ"ל
ג. לא הבנתי מה אתה רוצה
ד. כנ"ל
ה. אתה צריך לצאת מעט מהקונכיה שלך, אני מכיר לפחות עשרות אנשים שכואב להם עד מות על חילול ה' ועל גלות השכינה, ביניהם הרבה אברכים, בעלי בתים, וכו' המשתייכים לקהילות שונות, כמה וכמה מהם בוכים בדמעות שליש כל יום על חורבן ירושלים ובית המקדש ועל כבודן של ישראל וכו' וכו', אם אתה רוצה מספרי טלפון אוכל גם לתת לך, כמה מהם חברים גם בפורום דהכא. מסתמא המכנה המשותף היחיד ביניהם זה שהם לומדים הרבה תנ"ך.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' אוגוסט 06, 2017 10:51 am

הרואה כתב:לך תעשה שיעורי בית
א. נוטרי ההשקפה מחקו את התנ"ך מדתם, אבל את זמירות השבת הם פספסו, זה עלול להוביל לקיצוניות שלא עלתה על דעת רבותיו של הנכבד (שהודה באשכול אחר שהם טועים ב96% מעצותיהם הפרטיות).
בכ"א גדולי ישראל לא הלכו בכיוון הזה בכלל וכולם עודדו ללמוד תנ"ך (שמעתי פעם אוסף הקלטות מגדולי ישראל שליט"א וזצ"ל בנחיצות לימוד התנ"ך (מישהו פשוט עבר אצל כולם ושאל אותם האם בחורי ישיבות ואברכים צריכים ללמוד תנ"ך וכמה, כולם אמרו שוודאי, יש שאמרו שעה ביום או פרק ביום וכו'), בהם הגרי"ש אלישיב, הגרח"ק, הגראי"ל, הגרש"א ועוד) מה שהכי תמוה פה, שהתורה צריכה לקבל מהם הסכמה, אני הולך הפוך.
ב. כנ"ל
ג. לא הבנתי מה אתה רוצה
ד. כנ"ל
ה. אתה צריך לצאת מעט מהקונכיה שלך, אני מכיר לפחות עשרות אנשים שכואב להם עד מות על חילול ה' ועל גלות השכינה, ביניהם הרבה אברכים, בעלי בתים, וכו' המשתייכים לקהילות שונות, כמה וכמה מהם בוכים בדמעות שליש כל יום על חורבן ירושלים ובית המקדש ועל כבודן של ישראל וכו' וכו', אם אתה רוצה מספרי טלפון אוכל גם לתת לך, כמה מהם חברים גם בפורום דהכא. מסתמא המכנה המשותף היחיד ביניהם זה שהם לומדים הרבה תנ"ך.

א. אף אחד לא מחק שום דבר, תרגע, אם יש לך תסכול על החברה החרדית אז תטפל בעצמך ואל תקבע עובדות לא נכונות.
ברור שיש חשיבות ללימוד התנ"ך אך משום מה בישיבות לא מלמדים תנ"ך ולא מעודדים את לימודו ואני סבור שזה משום שהאנשים שעסקו יותר מדי בתנ"ך אינם מיושבים בדעתם בנושאים רגישים כגון 'הר הבית' 'קורבנות' 'משיחיות' 'רציחת ערבים' 'מעשי טרור' ועוד צרות כהנה וכהנה.
ב. אולי באמת אני לא יודע מי הם גדול"י האמיתיים שבכלל מסתובבים כאן בפורום...
להזיל דמעות על חילול ה' ומקדשו אפשר רק למי שיראת ה' בוערת בקירבו כאש ממש ואם לא ראיתי רבים כאלה כנראה שהם לא כאן בפורום אך הלואי ומי יתן כל עם ה' יראים ושלמים.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' אוגוסט 06, 2017 11:01 am

אש משמים כתב:
הרואה כתב:לך תעשה שיעורי בית
ב. כנ"ל
ג. לא הבנתי מה אתה רוצה
ד. כנ"ל

א. אף אחד לא מחק שום דבר, תרגע, אם יש לך תסכול על החברה החרדית אז תטפל בעצמך ואל תקבע עובדות לא נכונות.
ברור שיש חשיבות ללימוד התנ"ך אך משום מה בישיבות לא מלמדים תנ"ך ולא מעודדים את לימודו ואני סבור שזה משום שהאנשים שעסקו יותר מדי בתנ"ך אינם מיושבים בדעתם בנושאים רגישים כגון 'הר הבית' 'קורבנות' 'משיחיות' 'רציחת ערבים' 'מעשי טרור' ועוד צרות כהנה וכהנה.
ב. אולי באמת אני לא יודע מי הם גדול"י האמיתיים שבכלל מסתובבים כאן בפורום...
להזיל דמעות על חילול ה' ומקדשו אפשר רק למי שיראת ה' בוערת בקירבו כאש ממש ואם לא ראיתי רבים כאלה כנראה שהם לא כאן בפורום אך הלואי ומי יתן כל עם ה' יראים ושלמים.

אענה רק על פרט אחד, את אותם חברי הפורום שכלו בדמעות עיניהם על חורבן בית המקדש אני מכיר לא רק מהפורום.
ושוב "צא מן התיבה", אתה רואה את הדברים בצורה מאד ילדותית וסטריאוטיפית.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' אוגוסט 06, 2017 11:07 am

משום מה, אע"פ שאני רוחק מדעותיו של אש משמים בנושאים אלה מאד, גם לי נראה שקצת נסחפת.

פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

הודעהעל ידי פלוריש » א' אוגוסט 06, 2017 6:54 pm

אני לא מבין למה צריך להתווכח בצורה כזאת.
אילו הייתי אחד הכותבים של קדושת ציון, האם הייתי רוצה לדון כדרכה של תורה כשמחרפים אותי בצורה שכזו?
מה קשה בהסברת צדקתי ובהבהרת טעות השני?
אם הייתי מדבר כך עם החברותא שלי, לא רק שלא הייתי מצליח לשכנע אף אחד חוץ מעצמי, אלא שמהר מאוד הייתי נשאר ללא חברותא
[הדברים נכתבו כאן, אבל הם נכונים גם כלפי אשכולות נוספים]

חזור אל “דרישת ציון”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 26 אורחים