מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מדינת ישראל באספקלריא תורנית

דרישה במצות ישוב ארץ ישראל ומשמעותה המעשית, וחקירה בסוגיית מדינת ישראל, סמליה וחגיה במשנת חכמים
שרוליק

Re: מדינת ישראל באספקלריא תורנית

הודעהעל ידי שרוליק » ו' מאי 30, 2014 11:37 am

אני לא מבין מה קורה פה.

יש פה אשכול מעניין וחשוב עם ידיעות מענינות, איך כל הזמן מכניסים פה ענינים צדדיים שלא קשורים לנושא ומקלקלים את הרצף, לא חבל? מי שרוצה לדון בענין צדדי אנא שיפתח אשכול אחר, תודה ובהצלחה.

שרוליק

הודעהעל ידי שרוליק » ו' מאי 30, 2014 11:39 am

האם מישהו יכול להסביר לי מהו 'הספר הלבן'?

ברזילי

הודעהעל ידי ברזילי » ו' מאי 30, 2014 11:46 am

"ספר לבן" הוא כינוי לדו"ח רשמי של הממשלה הבריטית. בהקשר האשכול הזה מדובר על שלשה ספרים לבנים (משנים 1922, 1930, 1939; כמובן יש זיקה ברורה למאורעות תר"פ, תרפ"ט ותרצ"ו-תרצ"ט) - מסמכים ובהם הבהרות, הוספות ועדכונים למדיניות בריטניה באשר ליישוב היהודי בא"י. מבלי להכנס לכל הפרטים ולחילוקים המשמעותיים שבין הספרים הלבנים (ניתן למצוא בויקיפדיה תיאור תמציתי), הדוחו"ת הללו הטילו מגבלות על פיתוח היישוב היהודי בארץ ונתפסו על ידי היהודים (וגם הערבים, יש לומר) כעויינים.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ו' מאי 30, 2014 3:09 pm

אריסמנדי כתב:צחוק עשה לנו מי שהביא לנו מעשיות של משי זהב על דה האן. אכן השתכנענו, אתמחי גברא ואתמחי קמיעא.

אכן, הגרי"ח זוננפלד כנראה לא ידע בכלל מי האיש, ושקר האומרים שהוא הספיד אותו נרגשות. כנראה שגם הרי"י דיסקין לא הכיר אותו, וגם על ר' משה בלוי אי אפשר לסמוך, ולא על עוד עשרות מקורות ברורים ומפורשים.

רק על השקרנים האפיקורסים שי עגנון וקול יעקב שמסיתים לרצח יהודים, עליהם אפשר לסמוך בעינים עצומות...

אולי אשלח לפה כמה מכחישי שואה ללמוד את חכמת שיכתוב ההסטוריה.

הכל מגובה במקורות ברורים שכל אחד יכול לבדוק בעצמו.
ולמרות שהרוצחים הודו בבירור שהרצח הוא על ידי ההנהגה הציונית בהוראה מפורשת של בן גוריון ובן צבי, יש כאלו שעדיין מתעקשים להאמין לרוצחים. (ואיך יתכן שאדם מספר שהוא רוצח ומסתובב חפשי???)

רק אפנה אל ההגיון של אלו שלא סימנו את המטרה מראש:
האם הגיוני שהאדם המקורב ביותר לכל גדולי ירושלים יפרסם מאמרי תועבה?? (ומדובר בפרופסור ודיפלומט גדול). ורק שי עגנון ה"צדיק הגדול" יודע על עבירותיו, וכל היהדות החרדית בירושלים על גדוליה רבניה ומנהיגיה מתעלמת????
והאם יש מישהו שמתכחש לעובדה שלא היה מילת גנאי הסתה ורדיפה שלא הוטחה בפניו של דיהאן?

רק מה, יש כאלו שכל הראש שלהם תועבה וזנות, וכשהם רואים מישהו כותב על יופי מיד הם מפרשים שמדובר במשהו ששיך לעולם המושגים המצומצם והמעוות שלהם. וזה נחשב אצלם "ראיות מוכחות ומטונפות". כאשר בעצם הדבר המטונף היחיד בסיפור זה המוח הקודח שלהם בעצמם.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ו' מאי 30, 2014 3:17 pm

עיק כתב:בדוגמה שלך, למשל, הנאצים הם השלטון ולא המדינה. אז ההשוואה המדוייקת היא כך: האם בגלל שהנאצים שלטו בגרמניה צריך ללפרק את גרמניה, או להחליף את השלטון לשלטון רצחני פחות? נדמה לי שאתה יודע שהמנצחים אחרי המלחמה בחרו באופציה השניה.

אני דוקא חושב שהתמימים הם אלה שחשבו שישארו בפולין והכל יהיה טוב, והציונים הרשעים ישמדו במהרה. נו, לא נתווכח על זה.

הבנתי.
אם היו נאצים מקימים את המדינה היהודית, והיו הורגים כל יום עשרים יהודים ח"ו. היית חוגג ואומר הלל לכבוד המאורע הכביר? בא נניח רגע את ההתפלספות בין שלטון לשולט.

לייבעדיג יענקל

הודעהעל ידי לייבעדיג יענקל » ו' מאי 30, 2014 4:28 pm

לומד_בישיבה כתב:ומה שכתב לעבדיגער יענקל להאשים את ברזילי שכביכול ניק החוזר זה שלו, אבקש להודיע לא מיניה ולא מקצתיה, וביודעי קאמינא.

היכן כתבתי זאת? אל ברזילי (שאיני יודע מיהו) היתה לי טענה אחת, ואל החוזר (שידוע לי מיהו, ומה הם הניקים הנוספים שלו) טענה אחרת.
[ברזילי
תגובתך לדברי חוזרת ומאשרת את טענתי על לעג לת"ח.
רק מי שעיני עטלף לו, או מי שמהדר לקיים את הכתוב במשלי (כ, כב), יכול להתכחש לכך שכיום מוכח שהגר"ח והגרי"ז היו בגדר חכם עדיף מנביא.
היכן ראית אצלי לעג מביטויים מפורשים של ת"ח אחרים?
החוזר
מעט מאמריך הביוגרפיים ובירוריך ההיסטוריים היו נאים ומשובחים ומתוקים מדבש, גם כתיבת הפרוזה שלך היתה שעשוע לנפש. חבל מאוד שאתה מבזבז את כשרונותיך הברוכים על לעצבן אנשים ושאר שטויות.]
ועת אסיים ואומר שלום שלום לרחוק ולקרוב (ב"ה אין כאן בפורום מי שהוא בגדר 'אין שלום ... אמר ה'), ובעז"ה בל"נ אפרוש מכאן עד לאחר קבלת התורה (מן הסתם יהיה מי שיברך ברוך שפטרני).
השי"ת יעזרנו לקבל את התוה"ק בשתי ידים (-אורך ימים בימינה, בשמאלה עושר וכבוד), ולהאמין בה (בנגלה ובנסתר) ובחכמי כל הדורות, ולא לזוע מהם עד עולם
נערך לאחרונה על ידי לייבעדיג יענקל ב ו' מאי 30, 2014 5:47 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

צולניק

הודעהעל ידי צולניק » ו' מאי 30, 2014 4:39 pm

אני מסוקרן לידע לאיזה חוג משתייך הניק 'ברזילי'.
ובמילים אחרות האם יש בין בני הישיבות אנשים שמפגינים בגלוי דעות שכאלו?

משולש

הודעהעל ידי משולש » ו' מאי 30, 2014 5:40 pm

למה אתה חושב שהוא חרדי בן ישיבה?

צולניק

הודעהעל ידי צולניק » ו' מאי 30, 2014 5:42 pm

משולש כתב:למה אתה חושב שהוא חרדי בן ישיבה?

נראה שהוא בקי בשפראך של הציבור החרדי, ואף אינו מצטט או מצדד ברבנים דלי"ם [בשונה מר' גאולה בקרוב למשל].

סמל אישי של המשתמש
ירח מלא

הודעהעל ידי ירח מלא » ש' מאי 31, 2014 9:17 pm

האם שמעתם שזה שעיבד מוסיקלית את התיקווה היה גוי איטלקי שנכלא בעוון שיתוף פעולה עם הנאצים ומת בכלאו (אולי עם רגשות חרטה).

אלף אלפים

הודעהעל ידי אלף אלפים » ש' מאי 31, 2014 9:44 pm

הרב משולש
מכון מורשת אשכנז הולך להוציא ספר על די האן ?
די האן היה מניח תפילין בחול המועד כמנהג הולנד ?

משולש

הודעהעל ידי משולש » ש' מאי 31, 2014 11:15 pm

אלף אלפים כתב:הרב משולש
מכון מורשת אשכנז הולך להוציא ספר על די האן ?
די האן היה מניח תפילין בחול המועד כמנהג הולנד ?

זאת לא אדע להשיב לך.
אבל מה שכן ידוע לי שמנהג באשכנז (ובשאר מדינות) להשמע לדעת גדולי התורה, בפרט אם ה"חולקים" עליהם הם בריונים משומדים שחוטאים ומחטיאים את הרבים.

אלף אלפים

הודעהעל ידי אלף אלפים » ש' מאי 31, 2014 11:20 pm

הרב משולש
באשכול מותר לגור בחו"ל?, מלחמה בזה"ז, יחס גדו"י למדינה,התעמלות יש לך 186 תגובות בענין מדינת ישראל
כמה תכתוב כאן ?

משולש

הודעהעל ידי משולש » ש' מאי 31, 2014 11:25 pm

אלף אלפים כתב:הרב משולש
באשכול מותר לגור בחו"ל?, מלחמה בזה"ז, יחס גדו"י למדינה,התעמלות יש לך 186 תגובות בענין מדינת ישראל
כמה תכתוב כאן ?

אלף אלפים...

משולש

הודעהעל ידי משולש » ש' מאי 31, 2014 11:54 pm

מכתב החפץ חיים נגד הבטאון "קול יעקב" שהוזכר לעיל:
ב"ה יום יג' לחדש ניסן תרפ"ד

אל כבוד הרבנים הגאונים המפורסמים וכו' במשרד הרבנים בירושלים שליט"א

אחד"ש כתר"ה בהדרת הכבוד

מה מאד שמחתי לקראת הבשורה הטובה שנתבשרתי זה לא מכבר כי בע"ה נתקיים השלום בין יראי אלקים בארצה"ק אחרי שבאו שני הצדדים לקו המשוה וקבלו עליהם לכל הפחות לחדול מלשלוח ריב ומדנים איש על רעהו בלשון ובכתב ע"י השתדלות האדמו"רים מגור וסאקאלאוו שליט"א שהתענינו בזה אך מה נכפלה דאגתי וצערי בראותי כי אחרי כל אלה השטן עדיין מרקד עוד ביתר תוקף ושאת בראותי את עיתונכם "קול יעקב" גליון כ"ה יום חמישי י"ז אדר שנה זו (שלושה חודשים לפני הרצח!!! משולש). אשר מלא חירופים וגידופים בנאצות גדולות לאנשים גדולים בתורה ויראה והלצות בגימטריאות אשר תגעל נפש כל שומע ולולא שראיתיו בעיני לא האמנתי מעולם על זאת שימצאו דברים כאלו בעיתון אשר קול החרדים מדבר מתוכו ומה גם בהיות אשר לפי הנראה הצד השני עומד בדיבורו בכגון זאת שלא לכתוב ולהדפיס דברי גידופים וגם לו אם לא באתם לידי פסק דין וגמר בסכסוך שלכם אך איפה בזה הותרה הרצועה להוסיף אש על המדורה עוד עד אשר תבערו בכל הגולה כשלהבת, אנא חוסו עליכם ועלינו כלל ישראל כולנו. על מה חרבה עירנו ושמם בית מקדשנו על שנאת חנם שהיתה בנו ואם זאת היתה הסיבה שהחריבה את ביתינו בודאי היא היא המעכבת לביאת משיח צדקנו וברור לי שאם ח"ו תלהט אש המחלוקת יותר ויותר ותוכל לעכב ביאת משיח צדקנו ולמה לכם להיות מעכבי הגאולה ח"ו ע"כ בקשתי שטוחה אליכם ידידי רוב שיחי וצערי לא אוכל להגיד לכם אשר אני סובל מזה מנעו עצמכם מגי-הנם הזה אשר תבער עד לשמים ושימו לביכם לדברי לכה"פ בזאת שלא להוציא ריב ומצה בדפוס לכל העולם למען לא יחולל שמו ית' בין העמים וידוע מאמרם ז"ל שאין מקיפין בחילול השם והיה זה שכרכם בזה ובבא בבלימת פיכם בעת מריבה כמאמרם ז"ל על מי העולם קיים על מי שבולם את פיו בשעת מריבה והיה כאשר אם לא תחושו לדברי זכרו נא אחי כי יש לאל ידינו בעוד איזה דברים אחרים אשר תתחרטו לבסוף ואז לא אוכל לעזור לכם אך דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום ולתשובתם הנכבדה אחכה והיה זה שלום על ישראל.

ידידכם אוהבכם ונצח דורש טובתכם וטובת כלל ישראל

הקטן ישראל מאיר הכהן.

נערך לאחרונה על ידי משולש ב א' יוני 01, 2014 8:50 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

גאולה בקרוב

הודעהעל ידי גאולה בקרוב » א' יוני 01, 2014 12:00 am

חשוב להדגיש את ההפרדה בין סוגיות שונות לגמרי, שלעיתים משום מה רגיל העולם לצרפם:
דהיינו גם מי שלא מתלהב מציונות, מדינת ישראל, יום העצמאות וכו'- אין שום סיבה שלא ישמח מאד מישוב הארץ, למשל [אם הוא לא מהאוחזים משום מה בשיטת המיעוט של הר"ח הכהן בכתובות וההולכים אחריו], מזה שהוא זכה לשבת בארץ ישראל ומזה שארץ ישראל מתיישבת בכל חלקיה. "וכבר הוכרעה מצוות ישיבת א"י ע"י הרמב"ם והרמב"ן" [אגרות חזו"א].
וגם אם הוא לא יראה את מצוה זו כמצוה מאד מרכזית בדורנו, מ"מ מה גרעה מכל מצוה, שצריך לקימה בשמחה ובאהבה.

"לעורר את האהבה הישנה וחיבת הארץ הקדושה ולחדשה כימי קדם, להיות בוערת כרשפי אש מקרב איש ולב עמוק, כאילו היום ממש החל השם להראותנו חסדו והאיר עיננו במחשכים באור השם המאיר לארץ הקודש ולדרים עליה, להיות נפשנו קשורה בה בחבלי עבותות אהבה רבה.
יהי הקשר הולך וחזק ומתחדש לבקרים באור חדש ממש, ויאה לנו לקיים מצוה זו בשמחה רבה ואהבה עזה" (מתוך איגרת האדמו"ר בעל התניא זצ"ל).

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' יוני 01, 2014 12:18 am

אני שוב מצטרף בחום לדברי הרב גאולה.
ואוסיף יותר מזה, שרק מי שלא מתלהב מציונות ולאומנות חילונית, רק הוא יכול באמת לשמוח שמחה אמיתית על מצוות ישוב א"י, כמו על שאר המצוות.
וכמו שאמר אחד מגדולי הדור הקודם: "אנחנו הציונים האמיתיים".

מחולת המחנים

הודעהעל ידי מחולת המחנים » א' יוני 01, 2014 1:26 am

הרב זוין התבטא פעם:
אני מבין את האוהדים הנלהבים של המדינה, אני מבין גם את המתנגדים המושבעים של המדינה.
אך אותם אנשים המתייחסים באדישות ובקרירות למדינה, אותם אינני יכול להבין, הרי ברור שקרה כאן משהו, חיובי או שלילי.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' יוני 01, 2014 8:23 am

איש רגיל כתב:המטרה של הרב בברכה באשכול ההוא היתה להתחמק מהשאלה, ובזה הוא הצליח.

צר לי שכתר"ה מרגיש כך, אבל מדין והייתם נקיים אני מכריז בזה כי לא התכוונתי כלל ועיקר להתחמק (וכמדומני ש- 88 הודעות באשכול ההוא, רובן בעניין הנ"ל, בהן הברתי את דבריי הדק היטב, די בהן בכדי להוציא את דבריי שם מגדר של "התחמקות")

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » א' יוני 01, 2014 8:57 am

אם יודעים בבירור שמסירת שטחים תציל יהודי אחד ממוות. בוודאי שחייבים למסור הכל.

עד שכבודו מוכן למסור את כל השטחים שאחרים גרים בם כדי להציל יהודי אחד ממות, אולי ימכור דירתו ויתן את הכסף לארגונים העוסקים בכך וודאי יציל יהודי אחד ממות. הדבר ידוע בבירור שיעזור.

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' יוני 01, 2014 5:34 pm

אני חושב שאדם לא מחויב למסור את כל ממונו בשביל להציל את חבירו,
בכל אופן מדובר על מסירת שטחים של מדינה, והמדינה תתן פיצויים למפונים. כך שהם לא אמורים להפסיד כל כך הרבה.
ושלישית, אדם לא יכול ללכת לגור בכוונה במקום בעייתי, ולעצום את העינים, ואח"כ לבכות למה הוציאו אותו משם.
רביעית, כפי שהבנתי יש חלק מה"כיבושים" האלו שהם בעצם קרקעות פרטיות של ערבים. והגזלנים לא יכולים להעמיד פני נגזלים פתאום.

צולניק

הודעהעל ידי צולניק » א' יוני 01, 2014 5:55 pm

משולש כתב:אני חושב שאדם לא מחויב למסור את כל ממונו בשביל להציל את חבירו,
ומי שיש לו שתי דירות כן חייב ליתן מחצית מרכושו?
בכל אופן מדובר על מסירת שטחים של מדינה, והמדינה תתן פיצויים למפונים. כך שהם לא אמורים להפסיד כל כך הרבה.
לא אמורים להפסיד כ"כ הרבה?????????
ושלישית, אדם לא יכול ללכת לגור בכוונה במקום בעייתי, ולעצום את העינים, ואח"כ לבכות למה הוציאו אותו משם.
אותו דבר אדם לא יכול לקנות דירה במליון ש"ח ואח"כ לצעוק למה אני צריך למסור את הכסף לארגון העוסק בהצלת נפשות
רביעית, כפי שהבנתי יש חלק מה"כיבושים" האלו שהם בעצם קרקעות פרטיות של ערבים. והגזלנים לא יכולים להעמיד פני נגזלים פתאום.

הקרקעות הפרטיות נתבעות בביהמ"ש ואינם חלק מהנידון.

צופר הנעמתי

הודעהעל ידי צופר הנעמתי » א' יוני 01, 2014 7:40 pm

משולש כתב:בכל אופן מדובר על מסירת שטחים של מדינה, והמדינה תתן פיצויים למפונים. כך שהם לא אמורים להפסיד כל כך הרבה.

בקיצור, תמיד קל לוותר על הבית של השני.

איש רגיל

הודעהעל ידי איש רגיל » א' יוני 01, 2014 8:01 pm

ברזילי כתב:
איש רגיל כתב:זכותך ללעוג, אך מומלץ קודם לעבור קורס בהבנת הנקרא.
המטרה של הרב בברכה באשכול ההוא היתה להתחמק מהשאלה, ובזה הוא הצליח.
לא כל שימוש בהומור הוא לעג, ומ"מ אבקש מחילתך. לגופו של ענין, לא זכיתי לראות למה אתה מכוון - כדרך הדיונים עם הרב משולש, התפתח שם דו שיח של חרשים.

אני מתייחס כמובן לחלק בו אני התכתבתי עם הרב בברכה, היה זה לאחר שנשאלה שאלה האם מותר להקים דבר שישמש הן לדברים טובים והן לדברים רעים. הרב משולש ענה כמובן שהדבר אסור, אני הקטן לא ידעתי, ועד עתה איני יודע את התשובה לשאלה זו הנוגעת לענייני מחטיאו והורגו, ואין לי כלל את הכלים להחליט בשאלות כאלו, והרב בברכה הסביר שיש הבדל בין הפעולות הטובות המתייחסות לעצם הקמת המדינה, לבין הפעולות הרעות המתייחסות לאנשים המשתמשים בכוחה של המדינה, אך אין אלו פעולותיה של המדינה בעצמה. לענ"ד אלו דיבורים לא ברורים ואף קצת מצחיקים, ניסיתי להבין והרב בברכה התחמק.
ברזילי כתב:מי שלא מנסה או לא מצליח להבין את נקודת המבט של רעהו, רחוק הוא משלפוט את כוונותיו.

התכוונת אלי?

אבק פורח

הודעהעל ידי אבק פורח » א' יוני 01, 2014 8:26 pm

משולש כתב:רביעית, כפי שהבנתי יש חלק מה"כיבושים" האלו שהם בעצם קרקעות פרטיות של ערבים. והגזלנים לא יכולים להעמיד פני נגזלים פתאום.
גם הבית שלך היה פעם של איזה יהודי בזמן בית שני ואתה גזלן בשבתך שם אלא מאי אית לך למימר שבכיבוש מלחמה איבדו כולם את הבעלות שלהם א"כ ה"ה לקרקעות של ערבים.

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' יוני 01, 2014 8:40 pm

צולניק כתב:
משולש כתב:אני חושב שאדם לא מחויב למסור את כל ממונו בשביל להציל את חבירו,
ומי שיש לו שתי דירות כן חייב ליתן מחצית מרכושו?
לא אמורים להפסיד כ"כ הרבה?????????
אותו דבר אדם לא יכול לקנות דירה במליון ש"ח ואח"כ לצעוק למה אני צריך למסור את הכסף לארגון העוסק בהצלת נפשות

הקרקעות הפרטיות נתבעות בביהמ"ש ואינם חלק מהנידון.

א. מי שיש לו חמש דירות יכול לתת חומש, המבזבז אל יבזבז יותר מחומש.
ב. אתה מתכווין כנראה לטיפול הכושל של הממשלה במפונים של גוש קטיף, זה לא הכשל היחיד של הממשלה.
ג. לא ענית לעניין. אתה רוצה שאנשים יגורו באוהלים?
ד. נכון, ואז באים המתנחלים וצועקים שבית המשפט הוא אנטישמי.

ועכשיו אחזור לשאלתי:
מה אמור להיות בראש סדר העדיפויות של מדינת ישראל, שליטה מלאה על כל גבולות הארץ המובטחת, או שמירה על חייהם של יהודים.
ומה עושים כששני העקרונות האלו מתנגשים???

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' יוני 01, 2014 8:43 pm

אבק פורח כתב:
משולש כתב:רביעית, כפי שהבנתי יש חלק מה"כיבושים" האלו שהם בעצם קרקעות פרטיות של ערבים. והגזלנים לא יכולים להעמיד פני נגזלים פתאום.
גם הבית שלך היה פעם של איזה יהודי בזמן בית שני ואתה גזלן בשבתך שם אלא מאי אית לך למימר שבכיבוש מלחמה איבדו כולם את הבעלות שלהם א"כ ה"ה לקרקעות של ערבים.

מלחמה בין מדינות משפיעה על השליטה המדינית, אבל לא על בעלויות פרטיות.
אם מדינת ישראל כבשה את יהודה ושומרון, זה לא אומר שמכאן ולהבא כל הערבים שגרים שם רכושם הפקר לכל מאן דבעי.

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' יוני 01, 2014 8:46 pm

צופר הנעמתי כתב:
משולש כתב:בכל אופן מדובר על מסירת שטחים של מדינה, והמדינה תתן פיצויים למפונים. כך שהם לא אמורים להפסיד כל כך הרבה.

בקיצור, תמיד קל לוותר על הבית של השני.

בפרט אם הבית שלו מסכן אותי. (בכך שבמגוריו שם הוא מעורר את חמתם של ארה"ב ערב ואירופה, והוא מכניס את כולנו להרפתקאותיו בשביל איזה משהו שהוא מצווה לדעתו. כי הרי הסכמנו קודם שלא היה חסר להם דירות במקום אחר).

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' יוני 01, 2014 9:48 pm

בטענתך עסק בספר כפתור הפלא לרה"ג שאול בר אילן, יעויין שם

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' יוני 01, 2014 10:17 pm

כידוע זו טענתם של גדולי ישראל מאז תקופת ההשתלטות על יש"ע. (שגם אז היתה כרוכה במלחמה של גוש אמונים נגד מדינת ישראל הקדושה).

אבק פורח

הודעהעל ידי אבק פורח » א' יוני 01, 2014 10:55 pm

משולש כתב:
אבק פורח כתב:

מלחמה בין מדינות משפיעה על השליטה המדינית, אבל לא על בעלויות פרטיות.אם מדינת ישראל כבשה את יהודה ושומרון, זה לא אומר שמכאן ולהבא כל הערבים שגרים שם רכושם הפקר לכל מאן דבעי.
זה פשט חדש ומחודש בעמון ומואב טהרו בסיחון!
בכל אופן לשיטתך אתה אכן גזלן כי אתה יושב על קרקע שהיתה שיכת בימי בית שני ליהודי אחר.

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' יוני 01, 2014 11:35 pm

זה לא מצחיק.
אם יבוא יהודי ויוכיח שהקרקע שלי שייכת לו בזמן החורבן, יתכן שאני אפסיד בדין תורה מולו.
איני בקי בחו"מ.

צופר הנעמתי

הודעהעל ידי צופר הנעמתי » א' יוני 01, 2014 11:44 pm

משולש כתב:זה לא מצחיק.
אם יבוא יהודי ויוכיח שהקרקע שלי שייכת לו בזמן החורבן, יתכן שאני אפסיד בדין תורה מולו.
איני בקי בחו"מ.

זה באמת לא מצחיק.
כאשר דובר בביתו של השני היית זקן ויושב בישיבה דיינא ונחית לעומקא דדינא ה לדון יחידי באובנתא דליבא עפ"י ערכאות בלא עדים ובלא ראיה. איך נפלו גיבורים?
נערך לאחרונה על ידי צופר הנעמתי ב א' יוני 01, 2014 11:52 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' יוני 01, 2014 11:51 pm

כי מקודם דיברנו על מישהו שלוקח קרקע ששיכת לאדם ערבי פרטי. ולא צריך להיות דיין בשביל לדעת שהוא גזלן.
עכשיו מדובר על קרקע שנגזלה לפני אלפי שנים במלחמה.
(אגב, לא אמרתי בלא עדים ובלא ראיה. זה אתה הוספת כדי להוסיף נפח ונופך.)

צופר הנעמתי

הודעהעל ידי צופר הנעמתי » א' יוני 01, 2014 11:53 pm

משולש כתב:כי מקודם דיברנו על מישהו שלוקח קרקע ששיכת לאדם ערבי פרטי. ולא צריך להיות דיין בשביל לדעת שהוא גזלן.
עכשיו מדובר על קרקע שנגזלה לפני אלפי שנים במלחמה.

נפלא לראות איך כפתע פתאום נאמן עליך הדיין בבית המשפט הציוני.

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' יוני 01, 2014 11:56 pm

למה אתה נכנס לפינות?
אני הזכרתי בית משפט?
אני ראיתי ערבים שמתלוננים שהתנחלו על האדמות הפרטיות שלהם. אולי הם משקרים, אבל צריך לבדוק ולחוש לזה.

צופר הנעמתי

הודעהעל ידי צופר הנעמתי » א' יוני 01, 2014 11:58 pm

משולש כתב:למה אתה נכנס לפינות?
אני הזכרתי בית משפט?
אני ראיתי ערבים שמתלוננים שהתנחלו על האדמות הפרטיות שלהם. אולי הם משקרים, אבל צריך לבדוק ולחוש לזה.

מי צריך לבדוק? בדקת? העיקר קודם כל להכריז שפלוני אוכל קרקע דלאו דידיה. אחרי זה נבדוק פרטים...

משולש

הודעהעל ידי משולש » ב' יוני 02, 2014 12:17 am

מקבל את תוכחתך ואתקן את לשוני:
רביעית, כפי שהבנתי יש חלק מה"כיבושים" האלו שהם בעצם קרקעות פרטיות של ערבים. (על פי טענתם של הבעלים הערבים). ואם הם הגזלנים הם לא יכולים להעמיד פני נגזלים פתאום.
נערך לאחרונה על ידי משולש ב ב' יוני 02, 2014 12:28 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ב' יוני 02, 2014 12:26 am

אריסמנדי כתב:צחוק עשה לנו מי שהביא לנו מעשיות של משי זהב על דה האן. אכן השתכנענו, אתמחי גברא ואתמחי קמיעא.

אני מבין ממנו שמשי זהב משקר.
האם מישהו יכול להביא דוגמאות לשקרים שלו?
תודה מראש.

צופר הנעמתי

הודעהעל ידי צופר הנעמתי » ב' יוני 02, 2014 12:31 am

משולש כתב:מקבל את תוכחתך ואתקן את לשוני:
רביעית, כפי שהבנתי יש חלק מה"כיבושים" האלו שהם בעצם קרקעות פרטיות של ערבים. (על פי טענתם של הבעלים הערבים). והגזלנים לא יכולים להעמיד פני נגזלים פתאום.

אכן לשון מתוקנת להפליא - על פי טענות הבעלים הערבים...

אתה לא מצליח להסתיר למי החלטת להאמין מראש אפילו כשאתה מנסה...
אם ליהודים שומרי תורה ומצוות או לערביי החמאס וצדיקי שלום עכשיו (צדיקים גמורים, הרי הם ודאי לא ציונים).

חזור אל “דרישת ציון”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים