מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אגלי צפון

דווחו לנו על דפים חסרים או בלתי קריאים, ספרים שלא נפתחים, נשמח לתקן ולשפר!
מבק

אגלי צפון

הודעהעל ידי מבק » ב' דצמבר 28, 2020 10:32 am

בסוף ספר ליקוט תשובות וחידושים מרבנו עקיבא איגר שי"ל ע"י הגר"ש איינשטין הודפס קונטרס בשם "אגלי צפון", התפרסם שמחברו הוא מרן הגראי"ל שטינמן זצ"ל.
נ"ל שכדאי להוסיף בשמות נוספים ובמחברים נוספים.

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

Re: אגלי צפון

הודעהעל ידי צוות האוצר » ב' דצמבר 28, 2020 11:54 am

מבק כתב:בסוף ספר ליקוט תשובות וחידושים מרבנו עקיבא איגר שי"ל ע"י הגר"ש איינשטין הודפס קונטרס בשם "אגלי צפון", התפרסם שמחברו הוא מרן הגראי"ל שטינמן זצ"ל.

היכן התפרסם?
מבלי להפחית בערכו של כב', אבל לרשום רשמית כמחבר, אני לא מעיז אם אני לא מאמת את השמועה הזו.
בשמות נוספים - אכן נוסיף.

מבק

הודעהעל ידי מבק » ב' דצמבר 28, 2020 12:34 pm

צוות האוצר כתב:
מבק כתב:בסוף ספר ליקוט תשובות וחידושים מרבנו עקיבא איגר שי"ל ע"י הגר"ש איינשטין הודפס קונטרס בשם "אגלי צפון", התפרסם שמחברו הוא מרן הגראי"ל שטינמן זצ"ל.

היכן התפרסם?
מבלי להפחית בערכו של כב', אבל לרשום רשמית כמחבר, אני לא מעיז אם אני לא מאמת את השמועה הזו.

מתוך 'המכלול' - https://www.hamichlol.org.il/%D7%A8%D7% ... 7.99.D7.95
ספריו:
איילת השחר, חידושים על כמה ממסכתות התלמוד, 16 כרכים
איילת השחר על התורה, ה' חלקים
הגדה של פסח - איילת השחר
חסד ומשפט, על מסכת סנהדרין
ימלא פי תהילתך, חמשה כרכים של שיחות מוסר, כרך ביאורים על סידור התפילה וכרך בענייני ציבור ומכתבים.
מפקודיך אתבונן, שיחות לימים נוראים
עזי ומגיני, שיחות על מתן תורה
קונטרס אגלי צפון, בתוך "ליקוט תשובות וחדושים מרבנו עקיבא איגר", בני ברק תשכ"ח. הקונטרס נדפס בעילום שם, אך רמוזים בשמו, שמו של הרב שטינמן ושמות הוריו.

נכתב גם ב'מוסף שבת קודש - יתד נאמן פרשת בהעלותך תשנ"ח'. וכן בספר 'מאחורי הפרגוד' עמ' 361.

וכן נכתב בפורום מכובד זה: viewtopic.php?f=19&t=33107&p=356825&hilit=%D7%90%D7%92%D7%9C%D7%99+%D7%A6%D7%A4%D7%95%D7%9F#p356408

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ב' דצמבר 28, 2020 12:46 pm

מבק כתב:
צוות האוצר כתב:

היכן התפרסם?

מתוך 'המכלול' - https://www.hamichlol.org.il/%D7%A8%D7% ... 7.99.D7.95
ספריו:
איילת השחר, חידושים על כמה ממסכתות התלמוד, 16 כרכים
איילת השחר על התורה, ה' חלקים
הגדה של פסח - איילת השחר
חסד ומשפט, על מסכת סנהדרין
ימלא פי תהילתך, חמשה כרכים של שיחות מוסר, כרך ביאורים על סידור התפילה וכרך בענייני ציבור ומכתבים.
מפקודיך אתבונן, שיחות לימים נוראים
עזי ומגיני, שיחות על מתן תורה
קונטרס אגלי צפון, בתוך "ליקוט תשובות וחדושים מרבנו עקיבא איגר", בני ברק תשכ"ח. הקונטרס נדפס בעילום שם, אך רמוזים בשמו, שמו של הרב שטינמן ושמות הוריו.

נכתב גם ב'מוסף שבת קודש - יתד נאמן פרשת בהעלותך תשנ"ח'. וכן בספר 'מאחורי הפרגוד' עמ' 361.

וכן נכתב בפורום מכובד זה: http://forum.otzar.org/viewtopic.php?f= ... 9F#p356408

הוספנו.

חזור אל “אוצר החכמה - תיקונים והערות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 44 אורחים