סינון אינטרנט ע"י יהודים לצורך הצלת אחרים

המערכה על השימוש בפיתוחי תקשורת פרי הטכנולוגיה המתחדשת
דברים על דיוקם

Re: סינון אינטרנט ע"י יהודים לצורך הצלת אחרים

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ד' אוקטובר 02, 2013 2:00 am

א. מה זה משנה אם אני שליח של זה או של אחר. הדברים ברורים וידועים, כל אחד יכול לברר את הענין
ב. כתבתי מפורש שאיני נכנס לענין הסינון.
ג. למה שליח של אתרוג? אולי שליח של הרב שטיין או של חברת סינון אחרת ?
ד. זה לא הניק היחידי שלי. לצורך הענין הזה פתחתי ניק בשם מתאים.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ד' אוקטובר 02, 2013 2:51 am

איני מבין דבר אחד: מדוע אתרוג לא דואגים שיהיה להם רב אחד [לפחות] מכל הרשימה של הרבנים שנותנים הכשר לנתיב.
אולי הם לא מצליחים, השאלה - למה?

דברים על דיוקם

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ד' אוקטובר 02, 2013 7:56 am

אוהב אוצר נכבד
אתה יודע מה אני לא מבין?
כשהדיון כאן הוא על סינון אינטרנט ע"י יהודים לצורך הצלת אחרים (ראה כותרת האשכול).
מה ענין שמיטה אצל הר סיני?
א. אם אתה רוצה להצטרף דווקא לנתיב כי הם משלמים הרבה כסף לעסקנים שישיגו להם הכשרים? יבושם לך.
ב. אנחנו מדברים על עצם הסינון. האם זה קשור לזה שבאתרוג לא משקיעים את כל המשאבים כדי להשיג הכשרים אלא שההשקעה שלהם הולכת ליעול הסינון ובנתיב כל אגורה הולכת לוועדות למינהם כדי שיגידו שהם "כשרים" במקום להשקיע בשיפור ובהתייעלות?
ג. תראה את הסרט של הרב שטיין בדיסק שמופיעים שם כל גדולי ישראל, והוא אומר מפורש שיש שני אינטרנטים כשרים, או אתרוג או נתיב. איזה בעיה אתה רואה בזה?

היימישער

הודעהעל ידי היימישער » ד' אוקטובר 02, 2013 9:35 am

דברים על דיוקם כתב:א. מה זה משנה אם אני שליח של זה או של אחר. הדברים ברורים וידועים, כל אחד יכול לברר את הענין
זה משנה מאוד, הואיל והבירור שאני ערכתי העלה דברים אחרים הן לגבי נתיב והן לגבי נטצח, אני הקטן עוסק בתחום מטעם כמה קהילות מכובדות כך שיש לי גישה מהירה ויסודית אל החברות הנ"ל.

דברים על דיוקם כתב:ב. כתבתי מפורש שאיני נכנס לענין הסינון.
אבל - אולי - כדי להקטין את נטצח לעומת אתרוג כתבת שם דברים שאינם נכונים על איכות הסינון שלהם.

דברים על דיוקם כתב:ג. למה שליח של אתרוג?
כיון שההבדל היחיד בין נטצח לאתרוג הוא בכך שבאתרוג מורידים כרגע את התמונות ובנטצח מטשטשים אותם (תלוי באיזה מסלול) ובכל זאת את כל המעלות תלית באתרוג בזמן שהם קיימים גם בנטצח.
מלבד זאת הטענה שבנתיב אין שום תוכנת סינון ראשונית אינה נכונה.
אגב תוכנת סינון ראשונית החוסמת אתרי תועבה פנאי ובידור אינה עולה כסף כלל, תוכנות טובות כאלו קיימות ונפוצות (למשל K9) והדבר לא קשור לנושא השקעת המשאבים, זה די מגוחך לכתוב שבאתרוג קיימת טכנולוגיה 'חדשנית' לענין זה.

דברים על דיוקם כתב:ד. זה לא הניק היחידי שלי. לצורך הענין הזה פתחתי ניק בשם מתאים.
יתכן שזה נוהגך תמיד, אבל לענ"ד יש טעם לפגם בכך, בפרט כששם הניק אינו עולה בקנה אחד עם תוכן הדברים.

דברים על דיוקם כתב:תראה את הסרט של הרב שטיין בדיסק שמופיעים שם כל גדולי ישראל, והוא אומר מפורש שיש שני אינטרנטים כשרים, או אתרוג או נתיב. איזה בעיה אתה רואה בזה?
העובדה שבדיסק מופיעים כל גדולי ישראל אינה נותנת שום תוקף לדברי הרב שטיין, כמובן לכל בר דעת, ובאמת צריך כל אחד לשאול את רבותיו איזה סינון לקחת, כשאלו המשתייכים לקהילה מסוימת תמיד יעדיפו חברה הנותנת פיקוח קהילתי.
ואם כבר מדברים על הדיסק, אז אני מצטער לומר, אבל כמי שעוסק בתחום אני יכול לומר שהסרט הזה לא נערך ע"י מבינים בתחום בכלל, בoutנט מתמחים בתחום החסימה (אני מתנדב גם שם) ולא בתחום הסינון.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ד' אוקטובר 02, 2013 12:12 pm

דברים על דיוקם כתב:א. אם אתה רוצה להצטרף דווקא לנתיב כי הם משלמים הרבה כסף לעסקנים שישיגו להם הכשרים? יבושם לך.
ב. אנחנו מדברים על עצם הסינון. האם זה קשור לזה שבאתרוג לא משקיעים את כל המשאבים כדי להשיג הכשרים אלא שההשקעה שלהם הולכת ליעול הסינון ובנתיב כל אגורה הולכת לוועדות למינהם כדי שיגידו שהם "כשרים" במקום להשקיע בשיפור ובהתייעלות?

לפי דבריך, כנראה שאתה מסוגל להשתמש עם פלאפון לא כשר ולנתק אותו מאינט' ומהודעות ולהגיד שאתה לא רוצה לפרנס את העסקנים שנותנים הכשר לחברות, ממש זה אותו דבר.
גם אם זה נכון, זה מציאות.
לאתרוג יש המון כסף כדי לתת לעסקנים שגם הם יקבלו הכשר עם רבנים מוכרים, אין להם רב אחד שמוכר בכל קצוות תבל כמו אצל נתיב, ממש לפי דבריך, כמו שהם משקיעים במשאבים ופיתוח, שישקיעו בהכשר, תאמין שאעבור אליהם.
הייתי צריך אתר אחד לצורך עבודה זמנית, וקבלתי ע"ז היתר ממו"ר והייתי באתרוג למשך תקופה קצרה ונהניתי מהפיתוח, אבל לא המשכתי בעקבות האמור לעיל.

דברים על דיוקם

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ד' אוקטובר 02, 2013 12:39 pm

בגלל שאני לא היחצן של אתרוג ולא של נטצח, ובוודאי לא של נתיב. לא אמשיך להגיב, כי מבחינתי, המלחמה צריכה להיות נגד האינטרנט הפרוץ ולא נגד שום סינון.
אם מישהו מכיר דברים אחרים בנתיב, באתרוג או בנטצח הוא מוזמן להעלותם. אך גיבובי דברים של עניינים אישיים, (מה הניק שלך? וכדו') בטח לא עניינם בפורום המכובד הזה.
מה שכן. אני בדקתי את הדברים ואני עומד מאחוריהם. אני מכיר את המערכת של נתיב טוב מאוד, מכיון שהייתי מחובר אליהם הרבה שנים (עד לאחרונה). היום אני מחובר לאתרוג, כי בנתיב לא הצלחתי לעבוד כמו שצריך. אני מרוצה מאוד מהסינון וגם מההכשרים שלהם.
מי שמחובר לאינטרנט מסונן יבורך. ואני מקווה שעסקני נתיב יבינו זאת סוף סוף, שמותר שיהיו יותר מחברת סינון אחד. כל אחד יבחור לפי דרכו ולפי רבו.
דרך אגב: אני מחובר לאתרוג דרך קהילת רחמסטריווקא. ויש עוד קהילות שמחוברים אליהם, ללא רעש וללא יחצנות יתירה. (כי את המשאבים צריך להשקיע העיקר בהתייעלות ולא "רק" ביחצנות).
האם לחסום אתרי בידור ופנאי בעברית, להפעיל מילוני בינה מלאכותית כדוגמת אתרוג, לחסום חיפושים פסולים ותוצאות לא ראויות בגוגל דומה ל k9 ? זה אפילו לא מצחיק...

דב בער

הודעהעל ידי דב בער » ד' אוקטובר 02, 2013 1:18 pm

א. לאתרוג יש כמה וכמה רבנים חשובים כמו הבי"ד של ביתר עילית ועוד, כך שזה לא נכון לומר שאין להם הכשר.
ב. ברור שאין לאתרוג את ההכשר של כל הרבנים, ולענ"ד הסיבה שהרבנים נתנו הכשר בעיקר לנתיב ולא לאתרוג, כי ברור שהמערכת באתרוג איננה קיצונית כמו בנתיב, ועל כן הרבנים מבכרים את המחמיר ביותר מעל פני המיקל, ובפרט שעצם האינטרנט הוא בדיעבד ורק מפני הצורך הקילו ע"י הכשר. ואין זה אומר שהרבנים 'פוסלים' את אתרוג, אלא שהם נותנים הכשר לנתיב מפני שהם יותר מחמירים.
אבל הבעיה היא שמפני חומרא זו באנו לידי קולא, שאנשים שלא מרוצים מההגבלות והשירות של נתיב, ועל כן אנשים אלו מפסיקים לגמרי עם הסינון ואינם עוברים לאתרוג מפני שממילא אינם יוצאים יד"ח ההכשר של כל הרבנים, וכך יש לדאבונינו הרבה שמשתמשים בלא שום סינון, והי"ת יערה עליהם רוח טהרה להוציאם מבאר שחת.

מזמור שיר

הודעהעל ידי מזמור שיר » ד' אוקטובר 02, 2013 2:07 pm

דברים על דיוקם כתב:הדברים נגעו ללבי, אכן, יש כאן עניינים כבדי משקל. האם מותר להחזיק ידי עוברי עבירה בשביל להציל יהודים אחרים?
בדקתי את הדברים לעומק על מנת להעמיד את הדברים על דיוקם ולהסיר לעז ומכשול, ואלו הן הדברים שקיבלתי מכלי ראשון.
ברצוני לציין שאיני נכנס לענייני הכשרות של כל חברה וחברה, ואני לא בא לפסוק לאן להתחבר או לא. אני מביא דברים לאשורם בהקשר טכניקת הסינון בלבד. ואין לראות בכתבה זו כהמלצה להתחבר לשירות סינון זה או אחר.

ראשית בדקתי את "נתיב" (שם הייתי מחובר עד לא מזמן). ב"נתיב" אין שום בינה מלאכותית, אין מערכת אוטומטית שבודקת אתרים. אין כמעט סינון והורדת תמונות מתוך אתרים. ב"נתיב" בודקים כל אתר ללא הבדל באיזה רמה הוא נמצא, ומחליטים האם לפתוח או לא. יש לציין שיש להם מעט מן המעט בהורדת והעלמת תמונות, אך בגלל חוסר האמצעים שלהם, קשה להם מאוד מבחינה טכנית וטכנולוגית לסנן תמונות או לסגור חלקי אתרים, הבדיקה שלהם נעשה באופן ידני (כמו שבודקים חסה רגילה), עוברים על האתרים ומחליטים האם לפתוח והאם לא. אין להם כאמור משאבים להעביד גויים לבדיקת אתרים, והם עושים זאת בעצמם. בנוסף ובדרך אגב, יש שם מכשול גדול מאוד של חיפוש תוכן פסול בכמויות עצומות ואדירות במנוע החיפוש גוגל שהוא בעצם מכשול לרבים ולא רק לבודקים.

מיד כשגמרתי לקרוא את דבריך על נתיב, הפסקת לקרוא. יש לך משהו אישי נגד נתיב ואתה מנסה ללכלך אותם ללא סיבה.
א. אני מחובר לנתיב זמן רב, אחרי שעזבתי את אתרוג, וכמובן הנקיון של נתיב הוא פי אלף משל אתרוג.
ב. מה שאתה כותב על גוגל הוא שקר. היתה להם פעם תקלה, ולכן הם עשו שינויים בתוכנה.
ג. אתה יכול בבקשה להסביר מה שכתבת "אין להם כאמור משאבים להעביד גויים לבדיקת אתרים, והם עושים זאת בעצמם."? איזה "משאבים" צריך בשביל להעסיק גויים יותר מאשר יהודים? שניהם מקבלים אותה משכורת.
ד. נתיב באמת לא מספקת מבחינת האינטרנט במקרים רבים, וזה נובע מרמת הסינון שלהם.

דב בער כתב:א. לאתרוג יש כמה וכמה רבנים חשובים כמו הבי"ד של ביתר עילית ועוד, כך שזה לא נכון לומר שאין להם הכשר.
ב. ברור שאין לאתרוג את ההכשר של כל הרבנים, ולענ"ד הסיבה שהרבנים נתנו הכשר בעיקר לנתיב ולא לאתרוג, כי ברור שהמערכת באתרוג איננה קיצונית כמו בנתיב, ועל כן הרבנים מבכרים את המחמיר ביותר מעל פני המיקל, ובפרט שעצם האינטרנט הוא בדיעבד ורק מפני הצורך הקילו ע"י הכשר. ואין זה אומר שהרבנים 'פוסלים' את אתרוג, אלא שהם נותנים הכשר לנתיב מפני שהם יותר מחמירים.
אבל הבעיה היא שמפני חומרא זו באנו לידי קולא, שאנשים שלא מרוצים מההגבלות והשירות של נתיב, ועל כן אנשים אלו מפסיקים לגמרי עם הסינון ואינם עוברים לאתרוג מפני שממילא אינם יוצאים יד"ח ההכשר של כל הרבנים, וכך יש לדאבונינו הרבה שמשתמשים בלא שום סינון, והי"ת יערה עליהם רוח טהרה להוציאם מבאר שחת.

א. למיטב זכרוני, לאתרוג אין "הכשר" מרבני ביתר, בסך הכל רבני ביתר כתבו מכתב לועדת הרבנים לעניני תקשורת שלא יצאו נגד "אתרוג" כי יש אנשים שאם לא יתחברו דרך אתרוג , הם ישתמשו באינטרנט פרוץ. זה ממש לא הכשר. ולהיפך.
ב. מדבריך נשמע שזה רק נושא של "חומרות" וכדומה, ולא היא.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ד' אוקטובר 02, 2013 3:40 pm

חסום למנויי נתיב....

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' אוקטובר 02, 2013 3:43 pm

מעניין למה..

דברים על דיוקם

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ד' אוקטובר 02, 2013 4:30 pm

אוהב אוצר כתב:חסום למנויי נתיב....

למה אתר אתרוג חסום למנויי נתיב ?
אין שם שום תמונה או תוכן לא צנוע.

אדרבה יש שם הסכמות של רבני ביתר, ובראשם הרה"ג ר' צבי ברוומן, ויש שם גם צילומים שהרה"ג הנ"ל יושב בראש צוות וועדת התוכן של אתרוג.
יש שם מכתב של הרה"ג ר' יוסף בנימין וואזנר שכותב בשם ובשליחות זקנו מרן הרב וואזנר שליט"א. ולטובת אלה שמכתב זה חסום להם. אצטט כמה שורות מתוך המכתב.

בשליחותו וברכתו של אדו"ז מו"ר מרן בעל שבט הלוי שליט"א ושאר גדולי ישראל שליט"א, יצאנו לדרכינו דרך זרועה הרבה מכשולים כדי למצוא מזור ופתרון למנוע התפשטות חיצי האש של האינטרנט המטמא במגע ומשא, ואשר החריב ואמלל הרבה מאוד בתים בישראל, וירדו מאות נשמות לדיוטא התחתונה על ידה, והוא מאיים על קיומו של הכלל כולו, ה' ירחם.

ואחר הרבה עמל ויגיעה עם כמה רבנים גדולי תורה ויראה המכירים ג"כ את מצב הדור, שלקחו לצידם מומחים טכנולוגיים לבקר ולמצוא מה אפשר להציע למזע את הנזקים האיומים.

ועלה בידינו למצוא פתרון שיש בו הרבה מעלות גדולות ונצורות, חסימת "א ת ר ו ג – ק ה י ל ו ת" אשר בנוסף למערכת החסימה המתקדמת שלה, קיימת גם תמיכה טכנית הנותנת מענה ופתרון גם לסוחרים גדולים הנצרכים לכך בכל שעות היום והלילה.

והנני לציין בזה שאין בדברינו שום מתן הכשר או אישור לשימוש במחשב בכלל ובאינטרנט בפרט גם אלו שיש להם חסימת "אתרוג – קהילות", או שאר חסימות, אלא שכל אשר לצורך פרנסתו הוא חייב להשתמש במחשב שיש בו אינטרנט והוא קיבל על כך היתר מרבו, הרי שמעתה הוא מוזהר על פי התוה"ק להתקין על המחשב את החסימה הנ"ל, ובך יציל אותו ואת ביתו, הגם שעדיין אין בכך הצלה במאה אחוז, אבל הצלה גדולה היא, ותיקון גדול שנו כאן, ויש לו לבחור את הרע במיעוטא דמיעוטא כזה.

ואין לי שום ספק שמהיום והלאה לא ימצא בד' של אדם חרדי בשום מקום שהוא לא מחשב נייח ולא מחשב נייד שלא תותקן עליו חסימה הנ"ל – ובזכות נקיות מלאכתן מאחיזת הסטרא אחרא וחילותיו, נזכה לפרנסה בכבוד, ותשרה הברכה בכל מעשה ידינו.

עד כאן ציטוט המכתב.

ארי במסתרים

הודעהעל ידי ארי במסתרים » ד' אוקטובר 02, 2013 4:50 pm

דברים על דיוקם כתב:

ההסבר שזה חסום משום שהמדיניות של נתיב היא שהכל חסום חוץ ממה שפתוח, והמדיניות של החסימות האחרות היא שהכל פתוח חוץ ממה שחסום, ודו"ק.
וביתר הסבר: בנתיב אם אתה נצרך לאתר מסויים נקי פותחים לך אותו מיד לאחר שליחת בקשה אבל לפני שתשלח בקשה לא יפתחו גם אם הוא יהיה האתר הכי נקי והכי חרדי, ולכן האתר של אתרוג חסום למנויי נתיב כי הלקוח עדיין לא ביקש במיוחד שיפתחו לו את זה, זה הכל.

דברים על דיוקם

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ד' אוקטובר 02, 2013 5:42 pm

ארי במסתרים כתב:
דברים על דיוקם כתב:

ההסבר שזה חסום משום שהמדיניות של נתיב היא שהכל חסום חוץ ממה שפתוח, והמדיניות של החסימות האחרות היא שהכל פתוח חוץ ממה שחסום, ודו"ק.
וביתר הסבר: בנתיב אם אתה נצרך לאתר מסויים נקי פותחים לך אותו מיד לאחר שליחת בקשה אבל לפני שתשלח בקשה לא יפתחו גם אם הוא יהיה האתר הכי נקי והכי חרדי, ולכן האתר של אתרוג חסום למנויי נתיב כי הלקוח עדיין לא ביקש במיוחד שיפתחו לו את זה, זה הכל.

לא מדוייק.
א. אוהב אוצר כתב שהאתר חסום למנויי נתיב, למה שלא יבקש ויפתחו אותו?
ב. מי שמתחבר לנתיב מקבל מעל אלף אתרים (לא כולם כל כך נקיים, אבל מילא). אז למה שלא יפתחו גם את אתרוג? שהוא אתר נקי לגמרי?

ארי במסתרים

הודעהעל ידי ארי במסתרים » ד' אוקטובר 02, 2013 5:53 pm

א. תשאל את אוהב אוצר למה לא ביקש שיפתחו לו את זה. אולי חבל לו על ה 5 שקל של פתיחת אתר או שזה לא מעניין אותו, אבל אין לזה קשר לנידון.
ב. מסלול הברירת מחדל בנתיב הוא שכל האתרים ללא יוצא מן הכלל חסומים עד שלא מבקשים פתיחה ספציפית על כל אתר, מלבד זאת יש מסלול שבו פתוחים כאלף אתרים שימושיים נקיים, ובזה אני באמת לא יודע אם האתר של אתרוג פתוח או לא.

דברים על דיוקם

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ד' אוקטובר 02, 2013 6:16 pm

מה, זה לא ברירת מחדל?

מי שרוצה בוחר רשימה אישית ומי שרוצה אחרת בוחר מסלול אחר שאינו חוסם את "כל" האינטרנט. - בדיוק כמו באתרוג, יש מסלול של רשימה אישית ויש מסלולים יותר רחבים. אין כאן ענין של ברירת מחדל. כל אחד לפי רצונו ולפי בקשתו.

הנה ציטוט מאתר "נתיב"

קו אישי

מערכת המאפשרת לכל גולש לקבל רשימה מקצועית לפי תחום עיסוקו . רפואה, נדל''ן ,פרסום וכו'.
בצורה כזו יש למעשה למערכת אינסוף אפשרויות והיא מתגברת על מגבלת
החסימה , תוך שמירה על כללי צניעות מירביים.
היתרון בגישה זו היא התמקדות הלקוחות בתחום התענינותם האישי, עם גמישות מירבית
בהוספת אתרים ומידע באופן שוטף לפי צרכי הלקוח.

קו שימושי

מערכת הבנויה ממאות אתרים שימושיים אשר עוברים בדיקה יסודית , תוך עמידה
בסטנדרטים קפדניים של כשרות ושמירת הצניעות המתחייבת. המערכת נבנתה מתוך
תהליך לימודי של 5 שנים של אינטראקציה עם השוק החרדי וצרכיו. בין יתר המידע תקבלו
רשימת הבנקים עם גישה לחשבון הבנק, גישה למערכות תשלומי חשבונות, זמני תחבורה
ציבורית, עסקים, מסחר , אתרי קניות כשרים, יהדות, ספרים ,מפות, קורסים , צרכי משרד ועוד.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' אוקטובר 02, 2013 6:46 pm

ארי במסתרים כתב:ההסבר שזה חסום משום שהמדיניות של נתיב היא שהכל חסום חוץ ממה שפתוח, והמדיניות של החסימות האחרות היא שהכל פתוח חוץ ממה שחסום, ודו"ק.

למיטב ידיעתי גם באתרוג זה כך (כיום.הכל חסום חוץ ממה שודאי נקי. הרבה אתרים נקיים חסומים גם שם). מה שכתבת שהכל פתוח וכו' נכון לגבי רימון במסלולים הנמוכים.

היימישער

הודעהעל ידי היימישער » ד' אוקטובר 02, 2013 8:22 pm

דברים על דיוקם כתב:אני מכיר את המערכת של נתיב טוב מאוד, מכיון שהייתי מחובר אליהם הרבה שנים
העובדה שהיית מחובר לנתיב הרבה זמן לא הופכת אותך לבקי בנעשה שם.

דברים על דיוקם כתב:מי שמחובר לאינטרנט מסונן יבורך. ואני מקווה שעסקני נתיב יבינו זאת סוף סוף, שמותר שיהיו יותר מחברת סינון אחד. כל אחד יבחור לפי דרכו ולפי רבו.
מה שנכון, נכון. ואפילו נכון מאוד.

דברים על דיוקם כתב:אני מחובר לאתרוג דרך קהילת רחמסטריווקא
מה פירוש דרך רחמסטריווקא? יש להם פיקוח אם הנך מחובר או לא וכדו? למיטב ידיעתי הם מרשים להשתמש בשלושת חברות הסינון בהעדפה מודגשת לנתיב אם אפשר.

דברים על דיוקם כתב:האם לחסום אתרי בידור ופנאי בעברית, להפעיל מילוני בינה מלאכותית כדוגמת אתרוג, לחסום חיפושים פסולים ותוצאות לא ראויות בגוגל דומה ל k9 ? זה אפילו לא מצחיק...
אם אינך מכיר את יכולותיה של K9 אל תגיב. נכון שלסינון לרבים זה לא מתאים, בעיקר בגלל שכל אחד יכול לשנות את הסיסמה לבד, אבל אפשר לחסום שם את כל האתרי התועבה הפנאי והבילוי במחי הגדרה אחת, נכון שאת גוגל אי אפשר לסנן שם וכן חלקי אתרים אבל את הלכלוך הגס אפשר לסנן דרכה והיא תוכנה מאוד מעודכנת ויעילה.
הנה אצטט שוב את דבריך מהודעתך הראשונה בנידון ואמור לי אתה מה מכל זה לא קיים בK9.
דברים על דיוקם כתב:ב"אתרוג" קיימת טכנולוגיה חדשנית ומיוחדת של חסימה אוטומטית של אתרי תועבה וגם אתרים שאינם מתאימים לציבור החרדי כמו אתרי פנאי ובידור וכדו'.

דברים על דיוקם

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ד' אוקטובר 02, 2013 9:04 pm

היימישער נכבד
אתה פוגע באינטלגנציה של אחרים ומאוד מעריך את עצמך. יתכן שזה טוב, אבל לא מדוייק.
למיטב ידיעתך (בלבד) אתה יודע הכל, (גם מה שקורה בחסידות שאני נמנה בו) ואילו אחרים לא יודעים, גם אם הם היו מחוברים לנתיב וגם אם הם טכנאי מחשבים ומשתמשים ב k9 הרבה.
רק שתדע שעבדך הנאמן הוא טכנאי מחשבים. חיברתי הרבה אנשים לנתיב ואני גאה על זה. גם היום למי שנתיב מתאים יבורך. הברוך הגדול הוא שלרוב רובו של הציבור הוא לא מתאים, והברוך הגדול עוד יותר הוא שהרבה לקוחות נתיב משתמשים בתוכנת הסינון רק לראווה וכיסוי כדי שיכניסו את ילדם לחיידר או בתם לבית הספר, ובעקיפין יש להם מערכת נפרדת או מחשב נפרד, ואז יצא שכרו בהפסדו.

וכאן אני רוצה לנעול את האשכול מבחינתי כידידים במילות סיכום:

יש מערכת נפלאה בשם נתיב שמתאימה למי שאינו צריך שימוש באינטרנט אלא בצורה מצומצמת וזוחלת וגם אין לו ידע ורצון בעקיפת חסימות. יש מערכת נוספת בשם אתרוג שהיא יותר חכמה והיא לא בעלת עקיפה כמו נתיב. היא מתאימה למי שצריך אינטרנט מצומצם וגם למי שצריך אינטרנט יותר רחב וגם נקי. יש מערכת נוספת ושלישית בשם נטצח שהיא הרבה פחות יעילה, הציבור לא התחבר אליה משום מה, ולמי שכן מחובר והמערכת מצילה אותו מדינה של גיהנום אני אומר לו: אשריך ואשרי חלקך. מערכת k9 היא מערכת ששווה למערכות סינון חילוניות ומה גם שהם מיוצרים על ידי אומות העולם שבעיניהם מה שאצלנו אסור אצלם הוא בגדר מהדרין, אסור להתחבר אליהם בתכל'ס. הדבר הכי גרוע ב k9 הוא שאינו יודע לסנן אתרים מאובטחים (הגם שהוא מכריז שהוא יכול, הוא באמת לא יכול) וניתן להיכנס לכל הלכלוך והתועבה הנמצא באתרים מאובטחים.

המערכות הפרוצות הם מערכות פסולות לכל השיטות ולכל הדעות ועל זה אין עוררין.

כל טוב וחורף בריא

היימישער

הודעהעל ידי היימישער » ד' אוקטובר 02, 2013 9:24 pm

כמובן שמתחשק לך לסגור את הנושא אחרי שגמרת להגיד את דברך.

על המשפט הראשון בהודעתך עליה אני מגיב, אענה ואומר - וכן למר.
אולי הויכוח בנוגע לK9 נובע מאי הבנתך את דברי,
אני כתבתי שאם חברת נתיב מעונינת בתוכנה לסינון לכלוך גס אין צורך בשום טכנולוגיה חדשנית, אפשר להשתמש בK9, מה ענית לי על זה?
דומני שאתה הבנת את דברי כאילו כתבתי שדי בK9 ליהודי הרוצה להיות יהודי כשר, ח"ו, לא עלתה על דעתי מעולם כזאת.

את המידע על חסידות רחמסטריווקא קיבלתי מכמה חסידים המשתייכים לחסידות יקרה זו, שטיפלתי בנושא חסימת/סינון מחשבם.
ואגב לשאלה ששאלתי מתוך עניין כן אם יש לך פיקוח מחסידות רחמסטריווקא לא ענית כלל, אז אני שואל שוב.

הטענה שהמערכת של נטצח היא פחות יעילה אינה נכונה. אני אישית הספקתי לעבוד על מחשבים המחוברים לזה ולזה ועל סמך נסיוני האישי הנני מעיד, שלא לדבר ע"כ שהשירות בנטצח הוא מהיר מאוד (בקשת פתיחה או סתם תלונה נענית בשעות היום בדר"כ תוך חמש דקות) משא"כ באתרוג, דבר המשנה מאוד לעסקים הזקוקים תכופות לאתרים חדשים.
אגב, מעלה ודאית אחת יש לנטצח והיא שקבוצה הרוצה פיקוח תמידי תקבל מענה בנטצח משא"כ באתרוג.

אם נפגעת הנני לבקש את סליחתך, אבל נושא סינון וחסימת האינטרנט הוא נושא בו אני מתעסק בקביעות, וב"ה יש לי שייכות לסינון וחסימת אלפי מחשבים כ"י, ולכן כואב לי במיוחד כשמידע לא מדוייק נכתב ברבים.

שלום4

הודעהעל ידי שלום4 » ה' אוקטובר 03, 2013 12:56 am

ארי במסתרים כתב:
דברים על דיוקם כתב:

אני מנוי לנתיב כבר שנים רבות, ורק בשביל הספורט בקשתי פתיחה של הכתובת של אתרוג ותוך שניה קבלתי הודעה אוטומטית שנפתח לי האתר. לא, אני לא חושב לעבור לאתרוג...
אגב, נטצח כבר מזמן נרכש ע"י חברת נתיב.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ה' אוקטובר 03, 2013 1:01 am

בכל אופן נציגי 'נתיב' עוקבים אחר אשכול זה אז זה לא כ"כ ראיה..

דברים על דיוקם

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ה' אוקטובר 03, 2013 9:07 am

שלום4 כתב:ורק בשביל הספורט בקשתי פתיחה של הכתובת של אתרוג ותוך שניה קבלתי הודעה אוטומטית שנפתח לי האתר.

גם בשביל הספורט לא התירו לשקר - למיטב זכרוני גם על זה נאמר "מדבר שקר תרחק" (אולי צריך לפתוח על זה אשכול הלכתי נפרד)

יאיר כתב:בכל אופן נציגי 'נתיב' עוקבים אחר אשכול זה אז זה לא כ"כ ראיה..

חזק וברוך. ניכרים דברי אמת

חרבונה

הודעהעל ידי חרבונה » ה' אוקטובר 03, 2013 10:39 am

דברים על דיוקם כתב:
שלום4 כתב:ורק בשביל הספורט בקשתי פתיחה של הכתובת של אתרוג ותוך שניה קבלתי הודעה אוטומטית שנפתח לי האתר.

גם בשביל הספורט לא התירו לשקר - למיטב זכרוני גם על זה נאמר "מדבר שקר תרחק" (אולי צריך לפתוח על זה אשכול הלכתי נפרד)

יאיר כתב:בכל אופן נציגי 'נתיב' עוקבים אחר אשכול זה אז זה לא כ"כ ראיה..

חזק וברוך. ניכרים דברי אמת

הגזמת לגמרי. אתה סותר את דברי עצמך מרישא לסיפא.
הרגע הגשתי בקשה לנתיב שיפתחו לי את אתרוג. כשתתקבל התשובה אודיעכם נאמנה.

חרבונה

הודעהעל ידי חרבונה » ה' אוקטובר 03, 2013 12:20 pm

לאחר 26 דקות קיבלתי תשובה במייל על פתיחת האתר.

דברים על דיוקם

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ה' אוקטובר 03, 2013 12:25 pm

חרבונה כתב:הגזמת לגמרי. אתה סותר את דברי עצמך מרישא לסיפא.

כשכתבתי נכרים דברי אמת התכוונתי לזה שהם עוקבים אחר האשכול ואנשים מטעמם כותבים דברי גיבובים. (אין להם מערכת אוטומטית שפותחת אתרים. - גם אם נגיד שיש להם מערכת כזאת, והם פותחים אתרים נפוצים שחלק נכבד מהנתיבים מבקשים אותם, זה בטח לא אתר אתרוג - מלבד זאת אין מצב של תשובות תוך שניה).

חרבונה כתב:הרגע הגשתי בקשה לנתיב שיפתחו לי את אתרוג. כשתתקבל התשובה אודיעכם נאמנה.

נשמח להתעדכן

דברים על דיוקם

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ה' אוקטובר 03, 2013 12:27 pm

חרבונה כתב:לאחר 26 דקות קיבלתי תשובה במייל על פתיחת האתר.

לפחות הרווחנו מהאשכול הזה שהם פותחים את אתר אתרוג למנויי נתיב.
זה תקדים רציני...

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ה' אוקטובר 03, 2013 12:29 pm

א.אני לא חושב שנציגי נתיב הגיבו פה.

ב.סתם עוד לינק (אני לא דוקא בעד 'אתרוג'):
http://forum.etrog.net.il/viewtopic.php ... 4284be25bd

ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ה' אוקטובר 03, 2013 12:29 pm

דברים על דיוקם כתב:
חרבונה כתב:הרגע הגשתי בקשה לנתיב שיפתחו לי את אתרוג. כשתתקבל התשובה אודיעכם נאמנה.

נשמח להתעדכן

חרבונה כתב:לאחר 26 דקות קיבלתי תשובה במייל על פתיחת האתר.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ה' אוקטובר 03, 2013 1:39 pm

בודאי שזה נכון, כעת ממש אתם יכולים לראות שמנהל נתיב מעיין באשכול הזה.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ה' אוקטובר 03, 2013 1:40 pm

עכשיו יצא.

דברים על דיוקם

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ה' אוקטובר 03, 2013 2:09 pm

אוהב אוצר כתב:בודאי שזה נכון, כעת ממש אתם יכולים לראות שמנהל נתיב מעיין באשכול הזה.

מה שמו?

אבי עזרי

הודעהעל ידי אבי עזרי » ה' אוקטובר 03, 2013 2:17 pm

ברוך הבא שי...
תגובתך?

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ה' אוקטובר 03, 2013 3:46 pm

מה אתה מצפה שהוא יגיב?
יש להם מדיניות משלהם [שנראה לי שהיא מבורכת] לא לפתוח בצורה גורפת כל מה שנראה מותר.
[החלק הכי 'מעצבן' זה שלפעמים צריך אתר מסוים לאיזה טלפון או פרט, והוא חסום, ועד שיפתחו אותו כבר לא יעזור.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ה' אוקטובר 03, 2013 6:21 pm

עוד אתמול שלחתי לו הודעה:
כבודו הולך להגיב פה?
viewtopic.php?f=17&t=15213

וכך השיב לי (אני מאמין שהוא מתיר לפרסם):
לא מוצא סיבה להכנס לויכוח שם
הנושא שלשמו נפתח האשכול לא אמור להיות נידון בפורום אלא כל אחד צריך לשאול את רבו והוא יפסוק לו אם מותר לעבוד בכזו עבודה או לא.
לנתיב יש רבנים שאיתם אנו מתייעצים בכל עניין כמו גם בעניין הזה.

דברים על דיוקם

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ה' אוקטובר 03, 2013 8:27 pm

בעקבות התשובה המתחמקת שקיבל יאיר, שלחתי הודעה למנהל הפורום של אתרוג והנה התשובה שקיבלתי
לכידה.PNG
לכידה.PNG (5.83 KiB) נצפה 3076 פעמים

לכידה1.PNG
לכידה1.PNG (7.66 KiB) נצפה 3076 פעמים

שלום4

הודעהעל ידי שלום4 » ה' אוקטובר 03, 2013 10:24 pm

דברים על דיוקם כתב:

אתה חצוף מחוצף, זה נראה ברור שיש לך משהו אישי נגד נתיב, אולי עבדת שם ופיטרו אותך (בצדק... לא הייתי גם אני רוצה לעבוד עם אנשים כמוך). או שיש לך סיבה אחרת (עובד באתרוג...)
אין שום סיבה לבן אדם לרדת לרמה כזאת כמו שאתה יורד אלא א"כ יש לך נגיעות. ואף שאתה רואה שאני לא ה'שקרן' היחיד אתה לא טורח להתנצל על דברך.
------------
ולאותו אחד שכתב שפתחו לו את האתר לאחר 26 דקות, אצלי קבלתי פתיחה אוטומטית לאחר בקשה. הנה לכם המייל האוטומטי שקבלתי לאישור האתר, שימו לב לשעה...
03-10-2013 21-18-36.jpg
03-10-2013 21-18-36.jpg (41.24 KiB) נצפה 3053 פעמים

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ו' אוקטובר 04, 2013 12:50 am

מפרסמים עושי מצוה:
שלחו לי מייל ורציתי להסיר את עצמי מרשימת התפוצה, אולם גם לדף זה [של אותו אתר] הוא חסום ע"י נתיב.
מה עושים? שולחים מייל למנהל והוא מסיר.
כעת ממש בשעה כזו שלחתי לו, ותוך 2-3 דקות קיבלתי תשובה שבוצע.

הוא היה אומר

הודעהעל ידי הוא היה אומר » ו' אוקטובר 04, 2013 2:25 pm

בלי להיכנס להויכוח האדיר שהתפתח , ברצוני להעלות ולהדגיש עוד זוית בענין:

1. ככל שהעולם מתפתח וצריכים אנו יותר ויותר להשירות המקוון [ שם החרדי לאינטרנט] אין מקום להילחם נגד מסננים למינהם ויש לשאוף שיהא יותר ויותר מסננים כשרים בכדי שלא יהא מצב וצורך להגיע להפרוץ בכלל, וככל שיהא יותר חברות לסינון כך יעלה הרמה של השירות, הסינון, האפשריות, והכשרות.

2. יש לחזק את אלה שיש להם סינון על הקו, משום האלחוטי שמכשיל שכנים.

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ו' אוקטובר 04, 2013 3:53 pm

הוא היה אומר כתב:2. יש לחזק את אלה שיש להם סינון על הקו, משום האלחוטי שמכשיל שכנים.

אפשר לחסום את האלחוטי עם סיסמה, וטוב לו (שלא מאיטים לו את הגלישה) וטוב לעולם (שלא נכשלים).

חזור אל “הבה נתחכמה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד