מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

כשרות משקה אנרגיה (XL)

גליונות שבועיים להורדה. עצה ותושיה בעניינים טכניים
אהוביון

כשרות משקה אנרגיה (XL)

הודעהעל ידי אהוביון » ד' יוני 13, 2018 4:28 pm

נתקלתי כמה פעמים בתקופה לפני פסח ותקופה אחר פסח (גם כעת עדיין יש) במשקה אנרגיה הנקרא XL שכל ימות השנה כשרותו בד''ץ איגוד הרבנים מנשסתר ועל הפחיות הכשרות לפסח מופיע רק הכשר רבנות לפסח ולא מופיע כלל הכשר מנשסתר. האם מאן דהוא יודע האם גם אלו כשרים בהשגחת בד''ץ הנ''ל?

כדכד

Re: כשרות משקה אנרגיה (XL)

הודעהעל ידי כדכד » ד' יוני 13, 2018 5:06 pm

איני יודע תשובה, אבל ההכשר הרגיל שלו הוא בד"ץ מנשסתר ולא בד"ץ איגוד הרבנים של הרב וועסטהיים?

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ד' יוני 13, 2018 5:17 pm

באופן כללי, הרבה מוצרים שבכל השנה כשרים למהדרין, אין עליהם הכשר לפסח למהדרין.
והנה כבר לפני שנים רבות התחיל הרב רובין (כראש מחלקת הכשרות ברבנות רחובות באותה תקופה) לעשות סימון כשרות מיוחד של "כשר לפסח רבנות, כל השנה מהדרין", ומאז למדו ממנו גם הרבה הכשרים אחרים.
וכיום, מסתמא אם אין הכשר במפורש שאומר לך "מהדרין כל השנה", אז זה אומר שהשתמשו לפסח בדבר שיש בו בעיית כשרות גם כל השנה (או עכ"פ חשש אמיתי של חמץ שעבר עליו הפסח).

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ה' יוני 14, 2018 1:03 am

עזריאל ברגר כתב:וכיום, מסתמא אם אין הכשר במפורש שאומר לך "מהדרין כל השנה", אז זה אומר שהשתמשו לפסח בדבר שיש בו בעיית כשרות גם כל השנה (או עכ"פ חשש אמיתי של חמץ שעבר עליו הפסח).

צר לי אבל זו טעות לומר את זה על כל המוצרים בצורה גורפת, ואני אומר את זה מידיעה אחרי בדיקה אצל המומחים במוצרים מסויימים - כל מוצר לגופו, ממש לא נכונה ההנחה הזאת.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ה' יוני 14, 2018 1:23 am

האם יש כאן מישהו שיכול לעשות סדר בנושא הזה, של איגוד הרבנים בד''ץ מנשסתר הרב וועסטהיים, האם זהו הכשר אחד או שניים או שלושה?
ומהי באמת רמת הכשרות שלהם?
אני שמעתי שהעד''ח לא גורסים אותם כלל, ומאידך שמעתי שבאירופה סומכים על זה בהחלט. כמו כן אני מכיר את אחד מבכירי המשגיחים שלהם, והוא כפי הנראה לעין אדם חשוב ויר''ש מרבים.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' יוני 14, 2018 11:18 am

היה פעם אשכול על זה.

וכבר ציטטתי פעם ידיד שלי המתגורר באירופה ומתעסק בעצמו בכשרות שם, כי עם כל הרצון הטוב הרי באופן כללי ההכשרים המהודרים של ארה"ב שוים בהידורם להכשרים ה'פשוטים' בארץ, וההכשרים המהודרים באירופה שווים בהידורם להכשרים ה'פשוטים' בארה"ב. ואם כי לא הייתי סומך על דבריו במאה אחוז, אך למיחש מיבעי... [למותר להעיר שלכל כלל יש יוצא מן הכלל]

נהנה מהאוצר

הודעהעל ידי נהנה מהאוצר » ה' יוני 14, 2018 1:33 pm

מה שייך ענין רצון הטוב וכו'
וכי ההכשרים בארץ מיצרים רק בארץ הלא רוב חמרי הגלם מקורם מחו"ל, ואם ההכשרים בארץ יכולים לפקח כראוי, כך גם ההכשרים בחו"ל אם יש להם רצון טוב יכולים לפקח כראוי. וצריך לברר גם אם העדה"ח לא סומכים על חלק מההכשרים של חו"ל לגבי חמרי גלם.
כמו כן עד כמה שידוע לי בדץ מנצסטר והרב ווסטהיים הם שני הכשרים שונים לגמרי, ואם טעיתי אשמח שמי שיודע יעמידני על האמת

חיים סגל

הודעהעל ידי חיים סגל » ה' יוני 14, 2018 6:10 pm

נהנה מהאוצר כתב:מה שייך ענין רצון הטוב וכו'
וכי ההכשרים בארץ מיצרים רק בארץ הלא רוב חמרי הגלם מקורם מחו"ל, ואם ההכשרים בארץ יכולים לפקח כראוי, כך גם ההכשרים בחו"ל אם יש להם רצון טוב יכולים לפקח כראוי.

כנראה שזו לא 'סיבה' אלא 'סימן'

אהוביון

הודעהעל ידי אהוביון » ה' יוני 14, 2018 10:54 pm

חיימשה כתב:האם יש כאן מישהו שיכול לעשות סדר בנושא הזה, של איגוד הרבנים בד''ץ מנשסתר הרב וועסטהיים, האם זהו הכשר אחד או שניים או שלושה?

זהו הכשר אחד(חותמת שלהם כתוב איגוד הרבנים מנשסתר בהשגחת הרב וועסטהיים)
חיימשה כתב:ומהי באמת רמת הכשרות שלהם?

אחד סיפר ששאל את אחד מגדולי רבני הכשרויות שביקש לא לפרסם בשמו על ההכשר הנ''ל והשיב שבפרווה זה טוב ובחלבי לא
נא לא לסמוך על זה הלכה למעשה מאחר שלא שמעתי זאת מהרב הנ''ל בעצמו

חזור אל “עזר אחים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים