מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חוף ים

גליונות שבועיים להורדה. עצה ותושיה בעניינים טכניים
גם זו לטובה

חוף ים

הודעהעל ידי גם זו לטובה » ו' יולי 06, 2018 12:45 am

שרתון/בת ים/ראשון לציון/ראשון לציון
מה ממומלץ מחמת צניעות?

החושב

Re: חוף ים

הודעהעל ידי החושב » ו' יולי 06, 2018 10:14 am

אולי כדאי שתציין האם אתה מגיע עם רכב עד החוף, או משתמש בתחבורה צבורית.

יודקרת

הודעהעל ידי יודקרת » ו' יולי 06, 2018 10:41 am

גם זו לטובה כתב:שרתון/בת ים/ראשון לציון/ראשון לציון
מה ממומלץ מחמת צניעות?

שרתון - החוף עצמו מופרד כראוי. הגישה אליו היא דרך הטיילת ששם הולכים בני אדם כמו בחוף ים ממש. דרך קצרה אבל מאוד פרוצה.
בת ים - דרך הירידה לחוף קצת יותר מובדלת, אבל החוף עצמו פחות. מחיצות לא לגמרי אטומות וכיו"ב.

שמחו

הודעהעל ידי שמחו » ו' יולי 06, 2018 1:01 pm

בראשון לציון הדרך אל החוף הנפרד עוברת סמוך ונראה ממש לחופים פרוצים ה"י, כך גם החניה מעורבת ממש [אלא אם יש לך תג נכה לרכב]. שומר נפשו ירחק מהם.

לגבי אשדוד נתפרסמה קריאת רבנים על מכשול בחוף הנפרד, כפי ששמעתי ענין זה פתיך ביה ענייני פוליטי"ק.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ו' יולי 06, 2018 4:28 pm

ולכן איני ממליץ, לא על הראשון לציון הראשון ולא על הרשל"צ השני.

אהוביון

הודעהעל ידי אהוביון » ש' יולי 07, 2018 11:03 pm

דווקא בשרתון דרך גן העצמאות הייתי ביום שישי ובהלוך כלל לא היה פריצות ובחזור מעט מאוד (אי אפשר להגיע לשם עם רכב כי אין חניה ובחניה שם מאוד פרוץ)

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' יולי 08, 2018 12:20 pm

רק למודעי שהמציאות בחוף 'שרתון', שנים רבות היא באותו מצב (ורק השתפר יותר ויותר),
וכאשר חסידות מסוימת בבני ברק עשו עליהום על חוף שרתון מזה כ-35 שנים, הם ניסו בכל דרך לחבל באפשרות הנוחה להגיע ל'שרתון', וכששלטו בעירייה כפו את דעתם נגד הרבנים, ע"מ שיאלצו להגיע לחוף הרצליה (שעליו בזבזו כספי עירייה רבים) המפוקפק מכל הבחינות; הן בדרכי ההגעה, והן בחוף עצמו, והן בשירותי החוף הגרועים ודרכי הגישה הקשה, והן בהיותו חוף סוער ולא משיג מטרתו כלל!
והגר"נ קרליץ גם פרסם ביתד נאמן לפני שנים, מחאה על כך, וביקש שכל מי שיכול שיראה לעשות מאמצים בשביל תחבורה נאותה ל'שרתון', ע"מ שלא יסעו ויטלטלו בתחבורה מלאת פריצות.
גדולי עולם היו נוסעים ל'שרתון', בזכרוני עשרות רבות של שנים (אמנם במוניות או רכבים פרטיים עד הכניסה לחוף).
יחד עם זה לא אפונה לציין שבילדותי שמעתי שמרן הרב שך לא הסכים שבחורים מפוניב'ז יסעו ל'שרתון' ביום שישי אחה"צ, והיו מארגנים הסעות לחוף נתניה.

אומרים שהחוף בחיפה, ליד ביה"ח רמב"ם, גם כיום הוא הטוב ביותר, הן כשרותית והן כחוף רחצה.
נערך לאחרונה על ידי קו ירוק ב א' יולי 08, 2018 2:18 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

יודקרת

הודעהעל ידי יודקרת » א' יולי 08, 2018 12:49 pm

קו ירוק כתב:רק למודעי שהמציאות בחוף 'שרתון', שנים רבות היא באותו מצב (ורק השתפר יותר ויותר)

מצב החוף השתפר, מצב הטיילת ממש ממש לא.

וכאשר חסידי גור דבני ברק עשו עליהום על חוף שרתון מזה כ-35 שנים, הם ניסו בכל דרך לחבל באפשרות הנוחה להגיע ל'שרתון', וכששלטו בעירייה כפו את דעתם נגד הרבנים, ע"מ שיאלצו להגיע לחוף הרצליה (שעליו בזבזו כספי עירייה רבים) המפוקפק מכל הבחינות; הן בדרכי ההגעה, והן בחוף עצמו, והן בשירותי החוף הגרועים ודרכי הגישה הקשה, והן בהיותו חוף סוער ולא משיג מטרתו כלל!

בחוף הרצליה אכן אין שובר גלים, שירותי החוף פחות איכותיים וגם דרך ההגעה הצנועה היא ארוכה. עם זאת הוא הצנוע ביותר מכל הבחינות.
למיטב זכרוני הרב וואזנר היה בראש המתנגדים לחוף שרתון.

והגר"נ קרליץ גם פרסם ביתד נאמן לפני שנים, מחאה על כך, וביקש שכל מי שיכול שיראה לעשות מאמצים בשביל תחבורה נאותה ל'שרתון', ע"מ שלא יסעו ויטלטלו בתחבורה מלאת פריצות.

הבעיה היא לא רק התחבורה, אלא בעיקר החנייה והטיילת.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' יולי 08, 2018 1:04 pm

הכניסה לאזור חוף הרצליה בדרך המשותפת למלון מנדרין ושאר מרעין בישין, נראית כמו הטיילת הקצרה בחוף שרתון, ומי שיודע לשמור את עיניו - ישמור אותם כאן וכאן.
ואגב הטיילת ב'שרתון' וגם בגן העצמאות, ממש אינה כצעקתה. בבקרים או לפנות ערב, היא ריקה מאנשים.
החנייה ליד מלון שרתון בעייתית יותר. רובא דאינשי לא מזדקקים לחניה ולא עוברים דרכה..

יודקרת

הודעהעל ידי יודקרת » א' יולי 08, 2018 1:12 pm

קו ירוק כתב:הכניסה לאזור חוף הרצליה בדרך המשותפת למלון מנדרין ושאר מרעין בישין, נראית כמו הטיילת הקצרה בחוף שרתון, ומי שיודע לשמור את עיניו - ישמור אותם כאן וכאן.
ואגב הטיילת ב'שרתון' וגם בגן העצמאות, ממש אינה כצעקתה. בבקרים או לפנות ערב, היא ריקה מאנשים.
החנייה ליד מלון שרתון בעייתית יותר. רובא דאינשי לא מזדקקים לחניה ולא עוברים דרכה..

בהרצליה יש גם דרך הגעה סטרילית, ושם נוסעת התח"צ.
אני הק' לקחתי את ילדיי לשרתון רק לפנות בוקר, וגם זאת קצת בלב כבד.

הא לחמא עניא

הודעהעל ידי הא לחמא עניא » ה' יולי 12, 2018 5:55 pm

אם אכן נוסעים לשרתון ממש בבוקר מוקדם, זאת אומרת יציאה מב"ב מקסימום בשעה 7, אזי המצב בשעה הזאת היא מבחינה מסויימת די טוב ונקי.
כמובן רק אם נוסעים מה שיותר מוקדם, כי אח"כ זה נהיה ממש בעייתי.

שייף נפיק

הודעהעל ידי שייף נפיק » ו' יולי 13, 2018 1:16 am

לחוף אשדוד יש מעלה מבחינת צניעות

אוהב עמו

הודעהעל ידי אוהב עמו » ד' יולי 18, 2018 9:42 pm

מישהו יכול לספר מה קורה עם החוף בחיפה לטובת המתכננים לנפוש שם?

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ד' יולי 18, 2018 9:56 pm

אוהב עמו כתב:מישהו יכול לספר מה קורה עם החוף בחיפה לטובת המתכננים לנפוש שם?

אגב נזכרתי בהיותי ילד הייתי בחוף חיפה עם אבי ובצאתי מן המים ראיתי מלאך היושב בחוף ומשוחח עם משמשיו הלא הוא מרן הגר"ש אוירבאך זצ"ל ומאז יודע אני איך יהודי נראה גם כשהוא נופש בים. היו ימים ואינם.

משוש דורים

הודעהעל ידי משוש דורים » ד' יולי 18, 2018 11:43 pm

אש משמים כתב:

אגב נזכרתי בהיותי ילד הייתי בחוף חיפה עם אבי ובצאתי מן המים ראיתי מלאך היושב בחוף ומשוחח עם משמשיו הלא הוא מרן הגר"ש אוירבאך זצ"ל ומאז יודע אני איך יהודי נראה גם כשהוא נופש בים. היו ימים ואינם.

אך אני ראיתי אותו פעמים מספר בחוף שרתון, וגם בתקופה שחסידי ב"ב כבר מנעו עצמם מלכת אליו, ומן הסתם היה זה כשהתארח אצל אחיו ר' מרדכי בת"א.
גם ראיתי שם בשנים אלו, (לאחר צאת מודעות חתומות נגד חוף שרתון), את אחיו הגר"ע, את הגרמ"ד סאלוייציק, ואת גיסו הגאון ר' יעקב שיף, ואת אחיינו הגראי"ס.

אפרקסתא דעניא

הודעהעל ידי אפרקסתא דעניא » ה' יולי 19, 2018 6:28 pm

החוף השקט בחיפה, ליד ביה"ח רמב"ם כשר ביותר. פשוט אין לידו שום חוף חילוני ושום טיילת.

החוף גם מסודר ונעים מאוד, ועבר שיפוץ לאחרונה.

ישנו שובר גלים, והוא גם לרוב נקי ממדוזות (גם בעונתן).

שומע ומשמיע

הודעהעל ידי שומע ומשמיע » א' יולי 22, 2018 10:52 pm

משוש דורים כתב:[ את הגרמ"ד סאלוייציק, ואת גיסו הגאון ר' יעקב שיף, ואת אחיינו הגראי"ס.

טוב זה מסורת...
ד"א לפני שנתיים הייתי שם אחרי הנץ והיו שם ראשי ישיבות נודעים משתי המפלגות..הגר"א גרבוז והגר"ד מינצר

אני דווקא מאד נהניתי מבת-ים כמעט ולא ראיתי אנשים לא חרדיים בדרך, והחניה היא ממש על החוף. לא שמתי לב לבעיות במחיצה, אבל גם לא התקרבתי אליה.

צבי וחמיד

הודעהעל ידי צבי וחמיד » ב' יולי 23, 2018 5:44 pm

משוש דורים כתב:
אך אני ראיתי אותו פעמים מספר בחוף שרתון, וגם בתקופה שחסידי ב"ב כבר מנעו עצמם מלכת אליו, ומן הסתם היה זה כשהתארח אצל אחיו ר' מרדכי בת"א.
גם ראיתי שם בשנים אלו, (לאחר צאת מודעות חתומות נגד חוף שרתון), את אחיו הגר"ע, את הגרמ"ד סאלוייציק, ואת גיסו הגאון ר' יעקב שיף, ואת אחיינו הגראי"ס.

באילו שעות? באיזו תקופה?

צבי וחמיד

הודעהעל ידי צבי וחמיד » ב' יולי 23, 2018 5:46 pm

קו מידע על חופים צנועים כיאות (ולא רק ל''מי שיודע לשמור את עיניו''..)

0722-760060

צבי וחמיד

הודעהעל ידי צבי וחמיד » ב' יולי 23, 2018 5:50 pm

גם זו לטובה כתב:שרתון/בת ים/ראשון לציון/ראשון לציון
מה ממומלץ מחמת צניעות?

חוף ראשל''צ גם בדרך הצנועה עובר ממש דרך חופים פרוצים, גם למגיע לחנית רכב נכה. ישנה אח''כ עוד דרך רגלית חמה מפרכת ופרוצה. הוטעיתי בדבר, נסתי על נפשי, ולמדתי..
מלבד מה שהחוף קטן מאד, שירותים אחד עם ניאגרה שבורה, וכן המקלחות (שני ברזים חלודים, תלויים ברצונם הטוב בלבד). שטח בטון מא''ד שמיה. ועוד ועוד..

צבי וחמיד

הודעהעל ידי צבי וחמיד » ב' יולי 23, 2018 5:53 pm

אפרקסתא דעניא כתב:החוף השקט בחיפה, ליד ביה"ח רמב"ם כשר ביותר. פשוט אין לידו שום חוף חילוני ושום טיילת.

החוף גם מסודר ונעים מאוד, ועבר שיפוץ לאחרונה.

ישנו שובר גלים, והוא גם לרוב נקי ממדוזות (גם בעונתן).

גא''מ. היפה מכולם, כשר שבכולם, נקי ונוח, עם חדר ענק למלתחות, הרבה מקלחות, שירותים, סככות ועוד. קצת רחוק..

משוש דורים

הודעהעל ידי משוש דורים » ב' יולי 23, 2018 11:47 pm

צבי וחמיד כתב:
משוש דורים כתב:

באילו שעות? באיזו תקופה?

בשעות הערב משהו כמו 6 אחה"צ, איני זוכר את השנים המדוייקות אך זה אני זוכר בבירור, שהיה זה אחר שכבר נחתמו כרוזים נגד חוף זה.

ההוא דאמר

הודעהעל ידי ההוא דאמר » ב' יולי 30, 2018 6:43 pm

האם מישהו יודע בחוף נתניה:
א. ימי הרחצה גברים נשים.
ב. במידה [וכפי ששמעתי] זהו מחולק לבוקר ואחה"צ.
אשמח לשמוע מידע רלוונטי בעניין.

תודתי נתונה מראש.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ב' יולי 30, 2018 6:55 pm

ההוא דאמר, אם אתה בבני ברק עירך, עדיף לך חוף הרצליה על נתניה, זה הפרש מאוד גדול בזמן הנסיעה. הקו של נתניה מסתובב בכל העיר עד שמגיע ליעד. הימים כמדומני אותם ימים. בכל אופן, אחה"צ ב' ד' ודאי גברים.

ההוא דאמר

הודעהעל ידי ההוא דאמר » ב' יולי 30, 2018 7:48 pm

ייש"כ
ועדיין השאלה רלוונטית.

אחרון התלמידים

הודעהעל ידי אחרון התלמידים » ג' יולי 31, 2018 1:00 pm

ב"ה
אודה למי שיוכל לתת מידע על החוף הנפרד בים המלח, ודרכי הגעה אליו.
יישר כח

ההוא דאמר

הודעהעל ידי ההוא דאמר » ג' יולי 31, 2018 3:27 pm

ההוא דאמר כתב:האם מישהו יודע בחוף נתניה:
א. ימי הרחצה גברים נשים.
ב. במידה [וכפי ששמעתי] זהו מחולק לבוקר ואחה"צ.
אשמח לשמוע מידע רלוונטי בעניין.

תודתי נתונה מראש.

למעוניין: נתניה - א' ג' ה' - לפנה"צ - גברים / אחה"צ - נשים
ב' ד' ו' - לפנה"צ - נשים / אחה"צ - גברים.

אוהב עמו

הודעהעל ידי אוהב עמו » ב' אוגוסט 06, 2018 10:43 pm

לידיעת אלו שעדיין יהיה רלוונטי בשבילם, מביקור בחוף הנפרד בראשל"צ התברר לי שהכינוי נפרד הוא כנראה יחסי, הגדר בחלקה הינה רצועות המתנפנפות ברוח ובנוסף לאחר כמה מטרים בתוך הים היא מסתיימת, מה שיוצר בתוך הים חלל ריק שמאפשר תערובת
המצילים מ2 הצדדים מנסים למנוע מהציבור בקריאות להמנע מלתהקרב למחיצה [היה נטל"פ לשמוע מציל הקורא "אתה עם הזקן למה אתה מתקרב לחוף המעורב, אם אתה רוצה להגיע לשם תלך דרך החוף הרי באת לחוף הנפרד כי אתה רוצה הפרדה לא?!"]

כמו"כ ישנה תופעה של משפחות הנראות משלנו שיושבות מ2 עברי הגדר (כאשר הנשים בצד המעורב) אבל זה כבר קשור להצנע לכת ואין בי כח/חשק לפתיחת אשכול על זה..

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ג' אוגוסט 07, 2018 12:58 am

אוהב עמו כתב:כמו"כ ישנה תופעה של משפחות הנראות משלנו שיושבות מ2 עברי הגדר (כאשר הנשים בצד המעורב) אבל זה כבר קשור להצנע לכת ואין בי כח/חשק לפתיחת אשכול על זה..

גם בביהכנ"ס יושבים משני צידי הגדר נשים וגברים..
אלא אם יש בעיה לאשה (הלבושה צנוע) להיות בחוף מעורב.
ראיתי באחד החופים הנפרדים אשה (צנועה מאוד) מהלכת להנאתה בחוף לגברים, תמהתי ע"כ ואולי יש לישב בדוחק.
אגב, מצוי שמשפחות חרדיות הולכות לחופים לא מוכרזים ונמצאים שם בנים ובנות יחד בצניעות.

לענין

הודעהעל ידי לענין » ג' אוגוסט 07, 2018 1:04 am

אש משמים כתב:אגב, מצוי שמשפחות חרדיות הולכות לחופים לא מוכרזים ונמצאים שם בנים ובנות יחד בצניעות.

חידוש היה לי לראות כי בשו''ת אשר חנן [שאינו נחשד להיות מן המחמירים על חנם], אוסר הדבר בתכלית.

אוהב עמו

הודעהעל ידי אוהב עמו » ג' אוגוסט 07, 2018 6:23 am

אש משמים כתב:
אוהב עמו כתב:כמו"כ ישנה תופעה של משפחות הנראות משלנו שיושבות מ2 עברי הגדר (כאשר הנשים בצד המעורב) אבל זה כבר קשור להצנע לכת ואין בי כח/חשק לפתיחת אשכול על זה..

גם בביהכנ"ס יושבים משני צידי הגדר נשים וגברים..
אלא אם יש בעיה לאשה (הלבושה צנוע) להיות בחוף מעורב.
ראיתי באחד החופים הנפרדים אשה (צנועה מאוד) מהלכת להנאתה בחוף לגברים, תמהתי ע"כ ואולי יש לישב בדוחק.
אגב, מצוי שמשפחות חרדיות הולכות לחופים לא מוכרזים ונמצאים שם בנים ובנות יחד בצניעות.

כנראה ההגדרה צניעות היא אינדיבדואלית כי קשה לי להבין איך בנים ובנות שוהים ביחד בצניעות אא"כ מדובר באחים ואחיות בלבד בגילאים מסויימים(בלי גיסים דודים וכד') ובנוסף ההנאה מן המים תהיה מינימלית, ודי לחכימא.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ג' אוגוסט 07, 2018 1:10 pm

אוהב עמו כתב:כנראה ההגדרה צניעות היא אינדיבדואלית כי קשה לי להבין איך בנים ובנות שוהים ביחד בצניעות אא"כ מדובר באחים ואחיות בלבד בגילאים מסויימים(בלי גיסים דודים וכד') ובנוסף ההנאה מן המים תהיה מינימלית, ודי לחכימא.

מה קשה?
כשם ששוהים יחד בכל מקום שהוא כך נמצאים יחדיו בחוף ומי שרוצה נכנס למים בבגדיו.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' אוגוסט 07, 2018 1:55 pm

משוש דורים כתב:
אש משמים כתב:

מה שמראה את ערכן של מודעות חתומות על קירות הרחובות ובעיתונים, בכל העניינים.

חזור אל “עזר אחים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 47 אורחים