מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

עצומת חברת 'ימות המשיח' שהסתעף לחסימת נטפרי

גליונות שבועיים להורדה. עצה ותושיה בעניינים טכניים
קו ירוק

Re: עצומת חברת 'ימות המשיח'

הודעהעל ידי קו ירוק » ב' פברואר 04, 2019 12:41 pm

איתן כתב:לפי השמועות חסימת פורום אוצר החכמה בנטפרי קשורה למחלוקת בציבור הליטאי. אם זה נכון אז עד שדרכי המאבקים לא ישתנו החסימה לא תרד.

ממש לא. השבתי בפרטי.
אף שיש מחלוקת בציבור, בדבר המוסכם על כולם, ראוי למנות וועדת רבנים שתהיה מורכבת מכל החוגים, כדי לסדר את הדברים.
יזמי נטפרי רצונם טוב, ולא חשבו להיכנס לבעיות הציבוריות, אלא שעצם בקשתם 'הכשר' יוצר בעיה כשזה לא הכשר המורכב מכמה רבנים. בדיוק כפי שלא נהוג לעשות בוררות בכפיה אצל דיין אחד, אלא דיון של כמה דעות יחד, אסור לבקש הכשר על דבר שנתון לשיקול דעת נרחב, מרב אחד. בדיוק בשביל זה רצה הגריש"א שתקום ועדת רבנים לעניני תקשורת (ז"ל?) ולכן ראוי שיזמי נטפרי מתוך כוונתם לשם שמים, יערבו רבנים נוספים בפיקוח על עיצוב המיזם.
נערך לאחרונה על ידי קו ירוק ב ג' פברואר 05, 2019 10:27 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » ב' פברואר 04, 2019 12:53 pm

ד"א ניתן לשלוח הודעה שאתה מעוניין שיסירו את הפלפון שלך מהחוג שלהם ולאחר הזדהות הם מנתקים.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ב' פברואר 04, 2019 9:08 pm

משולש כתב:
002 כתב:אם יש לך נתיב תנסה.
תבקש את בחדרי חרדים, באותו רגע אתה מקבל בדוא"ל קישור שאם אתה לוחץ עליו הם פותחים לך את בחדרי חרדים. וכן גם באתרי חדשות חילוניים שעוסקים בעיקרם בכלכלה, אך בפועל יש שם כל שבוע את כל סוגי הכתבות האפשריים.
אולי פעם זה היה אחרת, אבל היום ככה זה עובד.

אתה צודק.
ברור לי שזה לא היה ככה בהתחלה ולא היו פותחים בשום אופן.
אולי עכשיו שכל הצדיקים הלכו לנטפרי אז אלו שנשארו בנתיב מתאימים לבחדרי. (אני גם בדרך לנטפרי בלי נדר).

עכ"פ כיכר השבת לא נפתח בנתיב (אולי רק ע"י מילוי טופס ויתור כלשהו).

אני שם לב שבתוך בחדרי הם מסננים תוכן, זאת אומרת שכנראה ישנם עמודים חסומים גם אחרי שפותחים את האתר הראשי.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ג' פברואר 05, 2019 4:49 am

דרופתקי דאורייתא כתב:
יקים כתב:בנטפרי הפורום שלנו חסום!

רק רשמית.
מי שמסביר הצורך, פותחים לו.

[וזה באמת נקודה שצריכה טיפול, מאד חבל שרבים אחרים שיכלו מסתמא לתרום לפורום לא יכולים להתחבר אליו. אינני מבין וכי א"א להגיע להסדר מולם? וכי גריע מאתרי חדשות שפתוחים שם (לאלה שמבקשים)? זה ענין של זמן לא ארוך שנטפרי תכבוש את רוב הציבור החרדי, כך מסברא פשוטה, יש להם סינון מעולה, מאה אחוז, מהיר, נח וכו'].

ביקשתי אין ספור פעמים ולא פתחו לי, הגאונים שם עלו על הבעיה של האינטרנט... פורום אוצר החכמה! לא דה מרקר, לא ויקיפדיה, לא בחדרי חרדים, כל אלו פתוחים לפחות חלקית. אה, מה הבעיה פה בפורום? באתר של נטפרי הם כותבים כי מעלים לפה דברים מהפלס (רח"ל). והרי כידוע העצניקים גרועים מהחרדים החדשים שגרועים מהמזרוחניקים שגרועים מהחילונים שגרועים מהגויים.

מעשה בבחור ישיבה שנקלע למגדלי עזריאלי בת"א, והחליט שאם הוא כבר שם, יעלה לגג לראות את הנוף. בקצה הגג של המגדל הסמוך הוא רואה אדם שעומד לקפוץ, צעק לו מיודענו למה? למה להתאבד?! ענה לו הלה, אף אחד לא אוהב אותי. השיב לו הבחור, והלא ה' אוהב אותך!! אתה מאמין שיש אלוקים? ענה לו כן! אתה יהודי? ענה לו כן. דתי? כן. אשכנזי? כן. חרדי? כן. ליטאי? כן. הצבעת דגל? לא. אני עצניק. תמות, כויפר.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' פברואר 05, 2019 8:16 pm

לא הבנתי, אתה לא יודע ש''העיקר ההשקפה''?
הלא כולנו גדלנו על היסוד הבסיסי הזה (כלומר לא ממש כולנו, אני למשל לא, אבל לכן עד היום יש כאלה כאן בפורום שמרגישים שההשקפה שלי קצת לא מזוקקת שבעתיים ממש ''כמסירתה''..)

ושוב היה מעשה בשני בחורים בישיבה המפורסמת שהתעוררו בבוקרו של יום סגרירי בשעה 12:30 בצהריים.. פנה ראובן אל שמעון בבהלה: "שימי,שימי, תקום, תקום" החזיר לו שימי בקול רוטן ומנומנם: "מה אתה צועק רובי? תן לישון". שימי, שימי, כך שוב רובי, "מה איתך? אתה יודע מה השעה? 12:30 בצהריים!", "בסדר, בסדר, כך שימי, 12:30, שמעתי, תן כבר לישון רובי!"
שימי!, מייבב רובי בקול תחנונים: "מה זאת אומרת "שמעתי"? מה עם זמן קר''ש? מה עם זמן תפילה? אפי' את ''חצות'' כבר פיספסנו! מה יהיה עלינו שימי? במה אנחנו טובים מהאלה והאלה והאלה" (מזרוחניקים, חב''דניקים וכו' וכו')!
''עזוב אותך'', מגיב שימי בקול תוכחה: "העיקר ההשקפה!", ובנימת סיכום זאת הוא מסובב את פניו אל הקיר ושוקע שוב בשנתו העריבה(שם,שם).

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ג' פברואר 05, 2019 9:08 pm

פ"ת, אם אכן אתה מזדהה עם האבסורד, שבחסימת הפורום הנכבד שלנו מטעמים פוליטיים, כדאי שדווקא אתה וחבריך פה מאלו שאינם חשודים חלילה בנטיה לצד הלא נכון, שיפעלו להפסיק את התופעה הזאת. ההתלוצצות המוצלחת והנסיון לגלגל את המניעים להתנהלות מכוערת זאת באחרים הינם שלא במקומם.

ובאגב, לא יתכן שהאמתלא הזאת ש'לא אני המצאתי את השיטה' (אלא רק שכללתי אותה אלף מונים...) תשמש ככסות עולם למערומי העושים מעשי זמרי באיצטלא של פינחס, ואפילו הם נוקמים בכך גם באנשים שמיוחסים אליהם מעשים דומים. אדרבה, תוכיחו שאפשר אחרת.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ד' פברואר 06, 2019 8:37 pm

ידידי היקר והוותיק, מה נראה לך שאני? איך דווקא אני יכול לגרום להם לשנות את החלטתם? הלא כבר כתבו פה שרבים ניסו ולא עלתה בידם.
לעצם העניין, גם לי אישית אכן מפריע מאד שמעלים לכאן כל הזמן עיתון שבאופן שיטתי ומוצהר נלחם בגדולי הדור ובשלוחיהם ועוסק בהסתה בלתי נגמרת נגדם ונגד פעילותם. ואעפ''כ, אני חושב שהעניין הזה שולי לגמרי ביחס לפורום, ואינני חושב שבשל כך צריך למנוע כניסה לבית מדרש עצום נפלא ומפרה של תורה ויראה ושל ידע סביב תורני בהיקף בלתי רגיל. ק''ו בן בנו של ק''ו אם מאפשרים כניסה לאתרי חדשות מפוקפקים כמו שטענו כאן. אמנם אני מסופק מאד אם בסיטואציה הפוכה בה אתה וקו ירוק הייתם עומדים מהצד השני של המתרס, אם גם אתם הייתם רואים זאת באותה ''ליברליות'' כמוני... אבל נניח לזה.

ולגבי גלגול המניעים לאחרים והאמתלא, אני חולק עליך. לדעתי אי''ז גלגול ואי''ז אמתלא, אלא הן הן הדברים. הכר נא למי החותמת והפתילים.

(שאלת תם: אתה מסכים שבחיידר של בניך ילמדו ילדים חסידי חב''ד מובהקים? ושבכולל שלך ילמדו חסידי חב''ד מילטנטיים? ושאברכים חסידי חב''ד יהיו רעבע'ס בחיידר של בניך ונשותיהן תהיינה מורות בסמינר שלכם, לכך אתה מסכים? ושחסיד חב''ד שרוף ישמש שליח ציבור בימים נוראים בקהילה שלך, אתה מסכים?.. אל תענה, אין צורך. סליחה שאני כותב ככל זאת, אבל היות שאתם תוקפים, אני רואה לנכון להשיב. בסביבת מגוריי עכ''פ נוהגים בסובלנות בעניין המח' האחרונה, וזו הרוח שגם אני משרה בביתי. מה שא''א לומר על הצד השני שבמתרס אצלנו. ודי בזה. ).

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ד' פברואר 06, 2019 8:53 pm

אנחנו באמת מנהלים כאן דו שיח של חרשים.

הנושא כאן היה פורום תורני ציבורי שבו ניתן להעלות כל חומר תורני / תולדתי / היסטורי מכל ספר או גליון או פרסום כל שהוא. עד כמה שידוע לי, רוב החומרים שמועלים כאן מ'הפלס' ומוספיו הינם תורניים / עובדתיים בעליל, ואינם עוסקים בנושאים השנויים במחלוקת במישרין, גם אם מובלע פה ושם איזה ציטוט או תמונה. התועלת מהם רבה לא פחות מגליונות אחרים כמו קובץ גליונות או קבצים נוספים על הגראי"ל והגרח"ק שמועלים כסדר, ואינם גורמים אי נוחות למישהו.

אם מישהו חושב שבאופן יחסי עוסקים כאן יותר בהגרש"א מאשר באחרים, יתכבד ויכתוב ויעלה כאוות נפשו.

מדובר כאן לא במוסד פרטי של מישהו, אלא במוקד חסימה רבני שאמור להיות לא פוליטי, ולכן כל הגיבובים על מוסדות וכו' אינם ממין הטענה.

הטענות של בני חוגי על החרמות והתנהגויות לא מקובלות אינם מצטמצמות רק על מוסדות פרטיים וציבוריים קהילתיים אלא על כל המרחב הציבורי, כגון פירסומים של קופות חולים ומשרדי ממשלה ועיריות. יתירה מזו, ההתנכלות היא גם נגד מוסדות פרטיים שהוקמו בעקבות המחלוקת.

כל ההשוואה לחב"ד היא לא כ"כ במקומה, אבל שיהיה.

אגב, הרב שך בזמנו מנע את רמיסת זכויותיו של הרש"ב ליפשיץ ביד לאחים, בגלל היותו חבד"י, ולשם כך פתח ארגון חדש בשם לב לאחים. ברוח זו היו עובדות נוספות.

ועוד הערה, כלפי כל השאלות שלך מה הייתי מסכים, אכן כן, יש באמת מרחב גדול בסוגיא הזו, אם יש מישהו מיליטנטי, והוא מלהיט ומעכיר את האוירה, והוא איננו מוחזק מבחינה דינית וממונית, ואני לא מקפח את פרנסתו ואת לחם עולליו, ואינני מסלקו בבזיונות נוראים אלא מגיע עמו לאיזה הסדר בדרך כבוד, אז ניחא. אם אתה חושב שהתיאור מקביל למה שקרה וקורה, לבריאות.

גמח

הודעהעל ידי גמח » ד' פברואר 06, 2019 10:18 pm

אתרי החדשות שציינו לעיל אינם פתוחים בנטפרי! מי שנצרך לפורום שיפנה באופן אישי ויפתחו לו.

לגבי חסימת הפורום זוהי תגובת מייסד נטפרי שנכתבה לפני כשנה ומחצה: (מי שרוצה לפעול בעניין מוזמן).

"הסיפור שלי לגבי אוצר החכמה.

אני זוכר שקיבלתי טלפון מנציג מוקד היעוץ. באיזור תשעה באב. לפני כשנתיים כמדומני הוא התקשר והודיע שהרב אולמן אמר לחסום את הפרום של אוצר החכמה. שאלתי אותו למה? הוא אמר לי שהגיעו אליו אברכים והראו לו דפים מודפסים מהאתר ולכן הוא החליט לחסום. אני לא חשבתי פעמיים. חסמתי. לא התעניינתי מה רע שם. וגם לא הכרתי את הפרום בכלל.

אחרי זה התחיל הבאלגן. למה חסמתם פורום של דברי תורה ואת ויקיפדיה פתחתם וכו'. אבל אותי זה לא עניין. לא הקמתי את נטפרי בשביל ביזנס וגם בזמנו לא קיבלנו כסף בכלל מאף גורם אז בכלל לא היה עלינו איום כל שהוא של נטישת לקוחות או משהו כזה.

שראיתי שנהיה מזה סיפור רציני החלטתי בעצמי לנסות לסדר את העניין. ניסתי לתקשר עם הטכנאי של אוצר החכמה.
ראיתי שהוא עצבני על נטפרי. כאילו שאנחנו פועלים אצל הרבנים לחסום אותם. מה שלא נכון בכלל.

אז התקשרתי לאחד מהמנהלים של אוצר החכמה. וביררתי איתו מה אפשר לעשות בעניין. הוא לא אמר לי שנטפרי פועלים לחסום את הפרום. הוא סיפר סיפור אחר. לא יודע אם זה נכון אבל ככה הסיפור. היה אברך אחד (השם שמור במערכת) שהתנגד מאוד לעיתון הפלס וכל פעם שכתבו דברים מהפלס בפרום אוצר החכמה הוא כתב איך אתם מעיזים להביא דברים מעיתון שיצא נגד גדולי ישראל. הוא הסביר לי שבגלל שהפרום שומר על נטרליות והוא מכבד את שני הצדדים לכן המשתמש הזה נחסם. ככה הוא נחסם כמה פעמים. עד שהוא התעצבן על הפרום והחליט להוציא דיבתו רעה אצל הרבנים. הוא הלך וליקט מהפרום את כל האימרות הבעייתיות ובגלל שזה פרום ענק מאוד קשה לפקח על כולו ולכן יכולים להישאר הודעות בעייתיות פה ושם. אבל במקום לדווח למנהל הפרום הוא החליט להדפיס את זה וללכת עם זה לרבנים. ולכן הם החליטו לחסום. הוא טען שבכלל לא ניסו לקבל את תגובתם פשוט ראו את הדפים וחסמו אותם. (זה טענה חזקה כי דפים יכולים לזייף).

אמרתי לו שאני שומע את הסיפור אין לי שום כלי לוודא אם זה נכון או לא. אבל למה שלא תלך לרבנים ותגיד להם שזה לא נכון? אז הוא אמר לי אין לי עניין ללכת אני יודע שמה שאני עושה זה טוב. ושלום.

אחרי זה הוא כן הסכים שרב נטרלי יבדוק את הפרום. ואחרי זה הוא חזר בו.

בכל מקרה הבעיה לא נפתרה עד היום.

זה הסיפור .

אנחנו מצד נטפרי אחרי שהרב אולמן הוציא הוראה אנחנו לא יכולים לבטל אותה ע"י פילפולים כאלו ואחרים צריכים או ללכת לרב אולמן שיתיר את זה. או ללכת לרבנים אחרים שיתירו את זה.
בכל מקרה במצב הנוכחי זה חסום. לא צריך להבין למה זה חסום. מספיק שהרב אולמן אמר לחסום וזהו. ובגלל שאנחנו לא מבינים למה זה חסום לא נוכל לעשות קל וחומר מכל מיני אתרים אחרים שפתוחים או סגורים".

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ד' פברואר 06, 2019 11:06 pm

אתם יכולים בהחלט לשאול את הרב אולמן, מה כ"כ בעייתי באוצה"ח. לענ"ד אם יש לרב אולמן חשש, הדרך הנכונה היא לפתוח לפחות למי שמבקש.

בדיוק לאחרונה מישהו הסביר לי שאמרו לו שהבעיה היא שיש כאן אשכול על העליה להר הבית, ויש קונטרסים שמצדדים בעד...

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ד' פברואר 06, 2019 11:13 pm

נוטר הכרמים כתב:מדובר כאן לא במוסד פרטי של מישהו, אלא במוקד חסימה רבני שאמור להיות לא פוליטי, ולכן כל הגיבובים על מוסדות וכו' אינם ממין הטענה

נטפרי הוא לא גוף פרטי? אני לגמרי לא מסכים איתם ולא הגן על עמדתם. אבל חושבני שהם גוף פרטי. אגב, האם אכן ברור שהחסימה היא על בסיס עניין הפלס? קו ירוק לעיל טען שלא. אני באמת לא יודע.
בכל אופן, ''הגיבובים'' על המוסדות שכתבתי בעוניי היו התייחסות למה שכתבת על האמתלא הכללית ועל המצאת השיטה או שכלולה.

הטענות של בני חוגי על החרמות והתנהגויות לא מקובלות אינם מצטמצמות רק על מוסדות פרטיים וציבוריים קהילתיים אלא על כל המרחב הציבורי, כגון פירסומים של קופות חולים ומשרדי ממשלה ועיריות. יתירה מזו, ההתנכלות היא גם נגד מוסדות פרטיים שהוקמו בעקבות המחלוקת.

מה הפשט ''מרחב ציבורי''?
אסור לי לומר לקופ''ח פלונית שאם היא רוצה לפרסם אצלי, אני מתנה זאת בכך שלא תפרסם במקום שמסית נגדי?

ולגבי מוסדות שהוקמו בעקבות המח', אם יש נגדם התנכלות שיטתית זה חמור מאד וגם טיפשי. אבל קח בחשבון ששני צדדים למטבע, ויתכן שהצד השני לא בהכרח מתנכל, כ''א מסרב לתת את מה שלדעתו לא מגיע להצד המתלונן, וגם קח בחשבון שאם הצד המתלונן הוא אופוזיציה מתריסה ומסיתה באופן כללי, הרי שטבע העולם שהיחס אליו יהיה בהתאם.

ועוד הערה, כלפי כל השאלות שלך מה הייתי מסכים, אכן כן, יש באמת מרחב גדול בסוגיא הזו, אם יש מישהו מיליטנטי, והוא מלהיט ומעכיר את האוירה, והוא איננו מוחזק מבחינה דינית וממונית, ואני לא מקפח את פרנסתו ואת לחם עולליו, ואינני מסלקו בבזיונות נוראים אלא מגיע עמו לאיזה הסדר בדרך כבוד, אז ניחא. אם אתה חושב שהתיאור מקביל למה שקרה וקורה, לבריאות.

קודם כל, חשוב לי לשוב ולהדגיש שבסביבתי ובמוסדות משפחתי, לא פיטרו אף אחד ולא הרחיקו אף אחד, לרבות את גדולי המתריסים והמתסיסים שדבריהם והתנהגותם היו ועודם לנו כמדקרות חרב.
אבל לעצם העניין, לא הבנתיך, הלא נתתי לך דוגמא זהה, העוסקת בפירוש בקיפוח פרנסה עם מוחזקות ממונית. בימי המלחמה הגדולה של הרב שך זי''ע בחב''ד (וגם היום, לו יצוייר), לא היית מפטר מורה חב''דית מובהקת מהסמינר של בנותיך?

בכל אופן, כל מי שעשה פעולות כנ''ל על דעת עצמו בלי להיוועץ בחכמים מובהקים, וק''ו מי שעשה כנ''ל במכוון באופן מבזה, או באופן שעושק זכויות ממוניות אמיתיות, יתן את הדין ואין חלקנו עימו, לא במח' האחרונה ולא בכל מחלוקת, ואם הוא היה ממיודעיי הייתי מוחה בו/מנסה להשפיע על דרכו.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ד' פברואר 06, 2019 11:34 pm

הויכוח על נטפרי אכן שונה לטובה מקופות החולים, כי זו אכן גוף פרטי, אם כי לא פרטי במובן היעודי וההצהרתי, שכן הוא בא להציל את עם ישראל, ככה הסבירו לנו, ולא לאכוף עלינו לאיזה גדול בישראל עלינו לשמוע.

כעת לשאר דבריך, א' אני סובלני ביחס להצגת דבריך בכל עת בצורה מאוד חד צדדית. בסופו של יום, בראשות הציבור הזה המונה עובדתית רבבות (!) עמדו ועומדים גדולי ישראל כמו מרן הגר"ש אויערבאך זצוק"ל ואחרים. עצם הנסיון להציג את הציבור הזה כציבור שקם נגדך או נגד רבותיך וכאילו שזו הגדרתו ומטרתו הוא שקרי ובזוי. לכן גם אם ישנם טענות על ביקורות או התקפות, הגישה הזאת לפיה כביכול, כל ההתארגנות היא נגד ולא בעד השקפה שונה או גדולי ישראל אחרים (שיהיו 'מחבלים', לא איכפת לי) איננה נכונה. (הרי מצד אחד מסבירים לנו שהכל 'נגיעות' של אנשים, ומצד שני, כל מטרתם זה 'נגד').

ב' מכאן גם הגישה לפיה יש איזה צדק בקרטל נגד ציבור, כאשר הציבור הזה מגובה ברבנים חשובים, תהיינה השקפותיו אשר יהיו והביקורת עליו מוצדקת, אין זה מפקיע ממנו זכויות של ציבור. כדאי שתברר זאת הלכתית ומשפטית בלי לצטט לי פסקים מוזמנים.

ג' די כבר עם משפחתי וסביבתי, זה לא הנושא. כולם כאן יודעים בדיוק במה המדובר, ושזו תופעה רחבה דיה.

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » ד' פברואר 06, 2019 11:40 pm

גמח כתב:אתרי החדשות שציינו לעיל אינם פתוחים בנטפרי! מי שנצרך לפורום שיפנה באופן אישי ויפתחו לו.

לגבי חסימת הפורום זוהי תגובת מייסד נטפרי שנכתבה לפני כשנה ומחצה: (מי שרוצה לפעול בעניין מוזמן).

"הסיפור שלי לגבי אוצר החכמה.

אני זוכר שקיבלתי טלפון מנציג מוקד היעוץ. באיזור תשעה באב. לפני כשנתיים כמדומני הוא התקשר והודיע שהרב אולמן אמר לחסום את הפרום של אוצר החכמה. שאלתי אותו למה? הוא אמר לי שהגיעו אליו אברכים והראו לו דפים מודפסים מהאתר ולכן הוא החליט לחסום. אני לא חשבתי פעמיים. חסמתי. לא התעניינתי מה רע שם. וגם לא הכרתי את הפרום בכלל.

אחרי זה התחיל הבאלגן. למה חסמתם פורום של דברי תורה ואת ויקיפדיה פתחתם וכו'. אבל אותי זה לא עניין. לא הקמתי את נטפרי בשביל ביזנס וגם בזמנו לא קיבלנו כסף בכלל מאף גורם אז בכלל לא היה עלינו איום כל שהוא של נטישת לקוחות או משהו כזה.

שראיתי שנהיה מזה סיפור רציני החלטתי בעצמי לנסות לסדר את העניין. ניסתי לתקשר עם הטכנאי של אוצר החכמה.
ראיתי שהוא עצבני על נטפרי. כאילו שאנחנו פועלים אצל הרבנים לחסום אותם. מה שלא נכון בכלל.

אז התקשרתי לאחד מהמנהלים של אוצר החכמה. וביררתי איתו מה אפשר לעשות בעניין. הוא לא אמר לי שנטפרי פועלים לחסום את הפרום. הוא סיפר סיפור אחר. לא יודע אם זה נכון אבל ככה הסיפור. היה אברך אחד (השם שמור במערכת) שהתנגד מאוד לעיתון הפלס וכל פעם שכתבו דברים מהפלס בפרום אוצר החכמה הוא כתב איך אתם מעיזים להביא דברים מעיתון שיצא נגד גדולי ישראל. הוא הסביר לי שבגלל שהפרום שומר על נטרליות והוא מכבד את שני הצדדים לכן המשתמש הזה נחסם. ככה הוא נחסם כמה פעמים. עד שהוא התעצבן על הפרום והחליט להוציא דיבתו רעה אצל הרבנים. הוא הלך וליקט מהפרום את כל האימרות הבעייתיות ובגלל שזה פרום ענק מאוד קשה לפקח על כולו ולכן יכולים להישאר הודעות בעייתיות פה ושם. אבל במקום לדווח למנהל הפרום הוא החליט להדפיס את זה וללכת עם זה לרבנים. ולכן הם החליטו לחסום. הוא טען שבכלל לא ניסו לקבל את תגובתם פשוט ראו את הדפים וחסמו אותם. (זה טענה חזקה כי דפים יכולים לזייף).

אמרתי לו שאני שומע את הסיפור אין לי שום כלי לוודא אם זה נכון או לא. אבל למה שלא תלך לרבנים ותגיד להם שזה לא נכון? אז הוא אמר לי אין לי עניין ללכת אני יודע שמה שאני עושה זה טוב. ושלום.

אחרי זה הוא כן הסכים שרב נטרלי יבדוק את הפרום. ואחרי זה הוא חזר בו.

בכל מקרה הבעיה לא נפתרה עד היום.

זה הסיפור .

אנחנו מצד נטפרי אחרי שהרב אולמן הוציא הוראה אנחנו לא יכולים לבטל אותה ע"י פילפולים כאלו ואחרים צריכים או ללכת לרב אולמן שיתיר את זה. או ללכת לרבנים אחרים שיתירו את זה.
בכל מקרה במצב הנוכחי זה חסום. לא צריך להבין למה זה חסום. מספיק שהרב אולמן אמר לחסום וזהו. ובגלל שאנחנו לא מבינים למה זה חסום לא נוכל לעשות קל וחומר מכל מיני אתרים אחרים שפתוחים או סגורים".

ז''א שהמהנל של נטפרי מודע לכך שהטעו את הרבנים בצורה מכוונת בעניין של הפורום, ובמקום לנהוג בהגינות ולידע את הרבנים שהדבר טעון עכ''פ בדיקה נוספת הוא משאיר את החסימה ולא אכפת לו.
כנראה שנרדנה לא יכולה לסנן את הפורום..
במילים יותר פשוטות סינון הפורום מצריך משאבים וכח אדם שעולה קצת יותר מפועלים בהודו אז למה שישקיעו אם יש רב שאוסר את זה.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' פברואר 07, 2019 12:03 am

נוטר הכרמים כתב:הויכוח על נטפרי אכן שונה לטובה מקופות החולים, כי זו אכן גוף פרטי, אם כי לא פרטי במובן היעודי וההצהרתי, שכן הוא בא להציל את עם ישראל, ככה הסבירו לנו, ולא לאכוף עלינו לאיזה גדול בישראל עלינו לשמוע.

כעת לשאר דבריך, א' אני סובלני ביחס להצגת דבריך בכל עת בצורה מאוד חד צדדית. בסופו של יום, בראשות הציבור הזה המונה עובדתית רבבות (!) עמדו ועומדים גדולי ישראל כמו מרן הגר"ש אויערבאך זצוק"ל ואחרים. עצם הנסיון להציג את הציבור הזה כציבור שקם נגדך או נגד רבותיך וכאילו שזו הגדרתו ומטרתו הוא שקרי ובזוי. לכן גם אם ישנם טענות על ביקורות או התקפות, הגישה הזאת לפיה כביכול, כל ההתארגנות היא נגד ולא בעד השקפה שונה או גדולי ישראל אחרים (שיהיו 'מחבלים', לא איכפת לי) איננה נכונה. (הרי מצד אחד מסבירים לנו שהכל 'נגיעות' של אנשים, ומצד שני, כל מטרתם זה 'נגד').

ב' מכאן גם הגישה לפיה יש איזה צדק בקרטל נגד ציבור, כאשר הציבור הזה מגובה ברבנים חשובים, תהיינה השקפותיו אשר יהיו והביקורת עליו מוצדקת, אין זה מפקיע ממנו זכויות של ציבור. כדאי שתברר זאת הלכתית ומשפטית בלי לצטט לי פסקים מוזמנים.

ג' די כבר עם משפחתי וסביבתי, זה לא הנושא. כולם כאן יודעים בדיוק במה המדובר, ושזו תופעה רחבה דיה.

לא נכון. ממש, אבל ממש לא נכון.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ה' פברואר 07, 2019 12:09 am

פרנקל תאומים כתב:
נוטר הכרמים כתב:הויכוח על נטפרי אכן שונה לטובה מקופות החולים, כי זו אכן גוף פרטי, אם כי לא פרטי במובן היעודי וההצהרתי, שכן הוא בא להציל את עם ישראל, ככה הסבירו לנו, ולא לאכוף עלינו לאיזה גדול בישראל עלינו לשמוע.

אני לא רוצה להיסחף, ולנעול.

אתה חולק על העובדה הבדוקה ש85 אחוזים מהציבור הזה הם תלמידים / בנים של כל מיני, ולא הגיעו בזכות עצמם? כן צודקים או לא, אני לוקח אחריות מלאה על הנתון.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' פברואר 07, 2019 12:47 am

מתוך הדברים האחרונים פה אני רואה שאכן הפורום נחסם בנטפרי מפאת פוליטיקה או הרבה מאוד בגלל פוליטיקה.
חשבתי שזה לא כך, אבל יתכן שמי שהציג לי את הדברים לא ידע או לא ייחס לכך חשיבות.
כשלעצמי אני לא שולל את זה לאור ההכרות עם ה'הכשר' הזה. ולכן כבר כתבתי שאם מנהלי נטפרי באמת עובדים לשם שמים, וסבורני שזה ממש כך,
היה ראוי להם לצאת מהשבלונה הקטנה בה הם הקימו את המיזם החשוב, ולבקש וועדת רבנים מכל החוגים שרק היא תקבע את הדברים ולא עסקנים ממונים ע"י רב זה או רב אחר.. ולא נאריך.
זה שזה מצריך מאמץ זה נכון. אבל הרי המטרה יידישקייט, נו אז למה מחשים ?

פ"ת הזכרתני לעיל משום מה. מקווה שלא אובססי. אל תכניס אותי באשכול זה לפוליטיקה. זה לא המקום.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' פברואר 07, 2019 12:48 am

מתוך הדברים האחרונים פה אני רואה שאכן הפורום נחסם בנטפרי מפאת פוליטיקה או הרבה מאוד בגלל פוליטיקה.
כשלעצמי אני לא שולל את זה לאור ההכרות עם ה'הכשר' הזה. ולכן כבר כתבתי שאם מנהלי נטפרי באמת עובדים לשם שמים, וסבורני שזה ממש כך,
היה ראוי להם לצאת מהשבלונה הקטנה בה הם הקימו את המיזם החשוב, ולבקש וועדת רבנים מכל החוגים (כי גם אופיו של פורום צריך להיקבע בריבוי דעות!) ורק היא תקבע את הדברים ולא עסקנים ממונים ע"י רב זה או רב אחר.. ולא נאריך.
זה שזה מצריך מאמץ זה נכון. אבל הרי המטרה יידישקייט, נו אז למה מחשים ? אילו הייתי יודע מי הם הייתי פונה אליהם.

פ"ת הזכרתני לעיל משום מה. מקווה שלא אובססי. אל תכניס אותי באשכול זה לפוליטיקה. זה לא המקום.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ה' פברואר 07, 2019 12:50 am

אני חוזר לרגע לגוף נושא האשכול:
ישנו קו שקיים כבר יותר משנה (ואולי גם יותר מזה) שדרכו ניתן להאזין לכל ערוצי הרדיו החילוני והטלוויזיה. וזאת למרות עשרות פניות לועדה שכבר הבטיחו מזמן שיחסמו את זה, ולא חוסמים.
המספר שמור במערכת
אבל למה לחסום אם הוא מופעל ע"י החברה "הנכונה"?? (שמשלמת לועדה את "כיסוי הוצאות הועדה" כלשונם המכובסת).

יוצא פוניבז'

הודעהעל ידי יוצא פוניבז' » ה' פברואר 07, 2019 1:12 am

מתוך עלון שהוציאה הוועדה
סגרו קו איסוף צדקה.JPG
סגרו קו איסוף צדקה.JPG (4.35 MiB) נצפה 14986 פעמים

האמנם הוועדה מודה בעובדה שהיא חסמה קו איסוף צדקה רק בגלל המריבות שלה עם החברה שמפעילה את הקו?

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ה' פברואר 07, 2019 2:37 am

אגב, הרב שך בזמנו מנע את רמיסת זכויותיו של הרש"ב ליפשיץ ביד לאחים, בגלל היותו חבד"י, ולשם כך פתח ארגון חדש בשם לב לאחים. ברוח זו היו עובדות נוספות. . [/size][/quote]
אני מנסה להבין, איך מנעו את רמיסת זכויותיו ע"י פתיחת ארגון מתחרה?

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ה' פברואר 07, 2019 8:08 am

חיימשה כתב:אני מנסה להבין, איך מנעו את רמיסת זכויותיו ע"י פתיחת ארגון מתחרה?

שלא השתלטו לו מבפנים וגרמו לו להיזרק החוצה, כמנהג בעלי בתים חשובים בזמנינו. (אני לא ינקוט דוגמאות מפורסמות של סמינר ידוע ועוד).

גז"ש רש"ב רש"ב, אני לא יכול להתאפק. בשנת תשנ"ח, עת חסיתי בצילו של מורי ורבי בישיבת מעלות התורה, והייתי נכנס ויוצא שם בבית, ייסד רש"ב סורוצקין את 'עטרת שלמה' בבית שמש. הכל היה ביד אחת עם הגר"ש. לא מדובר רק בקשר עם נדיבים, אלא גם בשכנוע של הורים לשלוח וכו', מן המסד ועד הטפחות. שנים שנים אח"כ, גם בישיבה קטנה בירושלים הגר"ש עזר וסייע בכל הנצרך, ובאחי שיחי' הוה עובדה, הגר"ש ביקש אישית מאבי שישלח אותו.

כיום, עשרים ואחד שנה אחרי, תשאל ילד ברחוב, על שם מי קרויה רשת עטרת שלמה, הוא יגיד לך מסתמא ר' שלמה שטיינמן או ר' שלמה קנייבסקי. ממש לא יזכר ולא יפקד שמו של הגרש"ז אויערבאך, כי חיישינן שיזכרו בהגר"ש, שלא לדבר על היחס לתלמידיו. הנה שני תמונות מימים עברו.
קבצים מצורפים
_עטרת_שלמה.jpg
_עטרת_שלמה.jpg (84.36 KiB) נצפה 14947 פעמים
_יסוד_ישיבת_אור_אליעזר_עטרת_שלמה_בית_שמש.jpg
_יסוד_ישיבת_אור_אליעזר_עטרת_שלמה_בית_שמש.jpg (159.74 KiB) נצפה 14947 פעמים

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ה' פברואר 07, 2019 8:51 am

אכן חידוש הוא, בעיני עכ"פ.
ואעפ''י שהכאב של מר מובן, נ"ל שניתן להבין את רש''ב.

לא הוא אשם במצב הנוכחי, בו לא ניתן לרקוד על 2 החתונות יחדיו.
גם לא הוא יצר מושג היסודי בהשקפה השולטת, לפיו ''התורה איננה ירושה של אף אחד, ולמייסדי המוסד ראוי לשלוח פרחים לשבת''. כך מטו משם הקה''י זצוק''ל.

בניגוד לתדמית שמישהו ניסה להדביק לי פה, אני לא רק למדתי בישיבה ליטאית, אלא נמניתי עם ה'מייסדים' , וחוויתי מקרוב, גם אם לא אישית, את הנורמה שנשתרשה.
והגרש''א בהחלט הוביל את הקו הזה.

לענין

הודעהעל ידי לענין » ה' פברואר 07, 2019 9:09 am

ושכל הדבש המתוק הזה עוד יהיה פתוח בנטפרי...
רק כי אפשר להתאפק...

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » ה' פברואר 07, 2019 9:15 am

נוטר הכרמים כתב:

שלא השתלטו לו מבפנים וגרמו לו להיזרק החוצה, כמנהג בעלי בתים חשובים בזמנינו. (אני לא ינקוט דוגמאות מפורסמות של סמינר ידוע ועוד).

אין ברצוני להאריך בנושא כאוב זה. רק אשאל שאלה אחת (רטורית): הפילוג וכו' פרץ רשמית בתשמ"ט. לב לאחים, למרות שמציג עצמו היום כמי שקם בתשמ"ט, החל לפעול באופן מעשי רק כמה שנים אח"כ. (ראיתי פעם פרסום שבו הופיעה השנה תשנ"ג. דומני שזה קרה מוקדם יותר, אבל לא הרבה יותר). הידוע לכבודו מדוע?... מדוע בוששה הקמת לב לאחים?

לטעון שמיד בתשמ"ט קמה כל צמרת הארגון והקימה ארגון מתחרה כדי לא לפגוע ברש"ב ליפשיץ, זו או תמימות או היתממות. במשך תקופה ארוכה התנהלה נגדו, ונגד העובדים (גם הליטאים) שנשארו נאמנים לו, מלחמה עיקשת בתוככי העמותה ומשרדיה, על ידי יהודים חשובים ונכבדים מאד, מתוך גיבוי של גדולי ראשי הישיבות, כולל טענה (שברור שמשמעיה היו משוכנעים בצדק שבה) לפיה אין לו שום זכויות בארגון , משום שהוא נוסד על ידי 'מרנן ורבנן' ואין לאנשים פרטיים זכויות בו. (המסקנה המתבקשת הייתה שכמי שלא מציית למרנן ורבנן מקומו מחוץ לארגון).

גלגל חוזר בעולם.

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » ה' פברואר 07, 2019 9:27 am

פרנקל תאומים כתב:ונשותיהן תהיינה מורות בסמינר שלכם, לכך אתה מסכים?

אפרופו, נכון ללפני כמה שנים, שימשה חסידת חב"ד בתפקיד בכיר באחד מבתי הספר (בפריפריה) הסרים למשמעתו של ר' שמואל אויערבאך. וככל הידוע לי, היה זה בידיעתו ובהסכמתו..

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ה' פברואר 07, 2019 10:42 am

לענין כתב:ושכל הדבש המתוק הזה עוד יהיה פתוח בנטפרי...
רק כי אפשר להתאפק...

האם לדעתך עניינים כגון אלו מקומם מתחת לשטיח?
בחור ישיבה הממוצע אמור להתעניין ב77 סוגי השערות על מינוי של איזה חבר מועצה באלעד או בבית שמש, אך פרטים הנוגעים במישרין להנהגה של הציבור ע"י גדו''י הם טאבו?

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ה' פברואר 07, 2019 12:02 pm

עד היום הבנתי שהקימו את לב לאחים כדי שלא יהיה כפוף לחבדניקים. עכשיו אני שומע את אותם פרטים בדיוק במנגינה הפוכה...

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' פברואר 07, 2019 12:08 pm

איך כל זה קשור לימוֹת המשיח (כותרת האשכול)?... ואולי כל ענין של 'עזר אחים' הוא בעצם מזרז את ימות המשיח

מיני ומינך

הודעהעל ידי מיני ומינך » ה' פברואר 07, 2019 12:14 pm

דרומי כתב:איך כל זה קשור לימוֹת המשיח (כותרת האשכול)?...

שמירת הלשון ח"א - חתימת הספר - פרק ד [וכן הובא הרבה בספרי החיד"א]
ובפרט שידוע הוא מה שאמרו חז"ל (יומא ט:, גיטין נז.), שבית שני נחרב בעון שנאת חנם ולשון הרע, ואם העון הזה, היה בו כח להחריב את הבית הבנוי, על אחת כמה וכמה שיש בו כח לעכב מלבנות את הבית החרב, חס ושלום.

שמחו

הודעהעל ידי שמחו » ה' פברואר 07, 2019 1:29 pm

לענין כתב:ושכל הדבש המתוק הזה עוד יהיה פתוח בנטפרי...
רק כי אפשר להתאפק...

הגיבוי החוזר ונשנה שאתה נותן לחוסמי הפורום, מעל גבי הפורום, הוא מכוער בזוי ודוחה, ונקטתי לשון עדינה.

אנא ממך, אם הפורום אינו מוצא חן בעיניך, שחרר אותנו מנוכחותך כאן.

בתקוה להבנה.

לענין

הודעהעל ידי לענין » ה' פברואר 07, 2019 1:36 pm

‏‏לכידה.PNG
‏‏לכידה.PNG (26.43 KiB) נצפה 14846 פעמים

'מכוער בזוי ודוחה', תודה, והמברך יתברך.
מה שמפריע לך זה 'הגיבוי לחוסמי הפורום' או כבד רבך הגדול זללה"ה?
אתה יכול למחות בכיף, אך אל תתחבא מאחורי דברים אחרים.

חשבונות רבים

הודעהעל ידי חשבונות רבים » ה' פברואר 07, 2019 1:37 pm

די כבר

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' פברואר 07, 2019 2:40 pm

נוטר הכרמים כתב:
פרנקל תאומים כתב:

אני לא רוצה להיסחף, ולנעול.

אתה חולק על העובדה הבדוקה ש85 אחוזים מהציבור הזה הם תלמידים / בנים של כל מיני, ולא הגיעו בזכות עצמם? כן צודקים או לא, אני לוקח אחריות מלאה על הנתון.

אתה לא רוצה להיסחף? אנחנו כבר הרבה אחרי ה''להיסחף''.
רק אל תראו את זה לנטפרי...

ידידי החביב (באמת) ר' נוטר,
לא הבנתי מה נפק''מ שהציבור הם "בנים של" ו"תלמידים של" (אגב, רובו המכריע של מניינו ובניינו של ציבורכם הוא המשתייך לצד ידוע במחלוקת מטופשת בין שני גיסים בישיבה ידועה ולמד בישיבות המזוהות עם אותו צד, ומכאן הכל משתלשל. לא השקפה ולא נעליים. אילולא אותה מחלוקת מטופשת על נכסים ושליטה בגבעה פלונית, לא היה היום לא ''הפלס'' ולא ''עץ''. ואתה יודע זאת היטב).
יהיה איך שיהיה, אכתוב זאת בסגנונך דלעיל:
לא יתכן שהאמתלא הזאת של "בנים של" ו"תלמידים של" וההיתלות באילן גדול (הגרש''א זי''ע) וההיתממות של "בסה''כ התארגנות של אנשים שהם בעד השקפה שונה" ישמשו ככסות עולם למערומי העושים מעשי זמרי באיצטלא של פינחס, ואפילו הם נוקמים בכך גם באנשים שמיוחסים אליהם מעשים דומים. אדרבה, תוכיחו שאפשר אחרת.

נ''ב:
את החוברת "הנפלאה" ''מורשתו'' קיבלת לפני כחודש בתיבת הדואר?.
חבל שאין לי דרך להעלות אותה כאן לפורום, כדי שהתמימים או המיתממים יבינו עם מה יש לנו כאן עסק.

נ''ב 2:
אכן לא ידוע לי על בעיה הלכתית להתנות עם מי שמפרסם אצלי שלא יפרסם אצל מי שעוסק בהתרסה שיטתית מולי (ומול רבותיי ושלוחיהם), אפי' אם המתריס והמסית עושה זאת בשם ''ההשקפה'' של רבותיו.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' פברואר 07, 2019 3:03 pm

קו ירוק כתב:מתוך הדברים האחרונים פה אני רואה שאכן הפורום נחסם בנטפרי מפאת פוליטיקה או הרבה מאוד בגלל פוליטיקה.
כשלעצמי אני לא שולל את זה לאור ההכרות עם ה'הכשר' הזה. ולכן כבר כתבתי שאם מנהלי נטפרי באמת עובדים לשם שמים, וסבורני שזה ממש כך, היה ראוי להם לצאת מהשבלונה הקטנה בה הם הקימו את המיזם החשוב, ולבקש וועדת רבנים מכל החוגים (כי גם אופיו של פורום צריך להיקבע בריבוי דעות!) ורק היא תקבע את הדברים ולא עסקנים ממונים ע"י רב זה או רב אחר.. ולא נאריך.
זה שזה מצריך מאמץ זה נכון. אבל הרי המטרה יידישקייט, נו אז למה מחשים ? אילו הייתי יודע מי הם הייתי פונה אליהם.

אינני יודע מי הם מנהלי נטפרי ומה מטרותיהם, בכל אופן, אתה אומר שאופיו של פורום צריך להיקבע בריבוי דעות, ושצריך ועדת רבנים מכל החוגים, מסתמא כוונתך גם שיהיה שם רב חסיד חב''ד (בפורום שלנו למשל ישנם הרבה חסידי חב''ד) וגם רב דתי לאומי, או לפחות חרדי לאומי וכו' וכו'. דמוקרטיה.
תשמע, כנראה שנטפרי ורבניה באמת לא ליברלים כמוך.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' פברואר 07, 2019 3:07 pm

חרסון כתב:
נוטר הכרמים כתב:

אין ברצוני להאריך בנושא כאוב זה. רק אשאל שאלה אחת (רטורית): הפילוג וכו' פרץ רשמית בתשמ"ט. לב לאחים, למרות שמציג עצמו היום כמי שקם בתשמ"ט, החל לפעול באופן מעשי רק כמה שנים אח"כ. (ראיתי פעם פרסום שבו הופיעה השנה תשנ"ג. דומני שזה קרה מוקדם יותר, אבל לא הרבה יותר). הידוע לכבודו מדוע?... מדוע בוששה הקמת לב לאחים?

לטעון שמיד בתשמ"ט קמה כל צמרת הארגון והקימה ארגון מתחרה כדי לא לפגוע ברש"ב ליפשיץ, זו או תמימות או היתממות. במשך תקופה ארוכה התנהלה נגדו, ונגד העובדים (גם הליטאים) שנשארו נאמנים לו, מלחמה עיקשת בתוככי העמותה ומשרדיה, על ידי יהודים חשובים ונכבדים מאד, מתוך גיבוי של גדולי ראשי הישיבות, כולל טענה (שברור שמשמעיה היו משוכנעים בצדק שבה) לפיה אין לו שום זכויות בארגון , משום שהוא נוסד על ידי 'מרנן ורבנן' ואין לאנשים פרטיים זכויות בו. (המסקנה המתבקשת הייתה שכמי שלא מציית למרנן ורבנן מקומו מחוץ לארגון).

גלגל חוזר בעולם.

לגמרי.

היה ברור לי לחלוטין שהתהליך לא היה כזה ''נופת צופים'' כפי שתיאר ידידינו, ואעפ''כ החרשתי, כי מה אפשר לעשות שאינני בקיא בכל פרשה ציבורית ''השקפתית'' שהתרחשה בעבר, רק את הלך הרוח אני מכיר היטב...

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' פברואר 07, 2019 3:25 pm

פרנקל תאומים כתב:
נוטר הכרמים כתב:מדובר כאן לא במוסד פרטי של מישהו, אלא במוקד חסימה רבני שאמור להיות לא פוליטי, ולכן כל הגיבובים על מוסדות וכו' אינם ממין הטענה

נטפרי הוא לא גוף פרטי? אני לגמרי לא מסכים איתם ולא הגן על עמדתם. אבל חושבני שהם גוף פרטי. אגב, האם אכן ברור שהחסימה היא על בסיס עניין הפלס? קו ירוק לעיל טען שלא. אני באמת לא יודע.
בכל אופן, ''הגיבובים'' על המוסדות שכתבתי בעוניי היו התייחסות למה שכתבת על האמתלא הכללית ועל המצאת השיטה או שכלולה.

מה הפשט ''מרחב ציבורי''?
אסור לי לומר לקופ''ח פלונית שאם היא רוצה לפרסם אצלי, אני מתנה זאת בכך שלא תפרסם במקום שמסית נגדי?

ולגבי מוסדות שהוקמו בעקבות המח', אם יש נגדם התנכלות שיטתית זה חמור מאד וגם טיפשי. אבל קח בחשבון ששני צדדים למטבע, ויתכן שהצד השני לא בהכרח מתנכל, כ''א מסרב לתת את מה שלדעתו לא מגיע להצד המתלונן, וגם קח בחשבון שאם הצד המתלונן הוא אופוזיציה מתריסה ומסיתה באופן כללי, הרי שטבע העולם שהיחס אליו יהיה בהתאם.

קודם כל, חשוב לי לשוב ולהדגיש שבסביבתי ובמוסדות משפחתי, לא פיטרו אף אחד ולא הרחיקו אף אחד, לרבות את גדולי המתריסים והמתסיסים שדבריהם והתנהגותם היו ועודם לנו כמדקרות חרב.
אבל לעצם העניין, לא הבנתיך, הלא נתתי לך דוגמא זהה, העוסקת בפירוש בקיפוח פרנסה עם מוחזקות ממונית. בימי המלחמה הגדולה של הרב שך זי''ע בחב''ד (וגם היום, לו יצוייר), לא היית מפטר מורה חב''דית מובהקת מהסמינר של בנותיך?

בכל אופן, כל מי שעשה פעולות כנ''ל על דעת עצמו בלי להיוועץ בחכמים מובהקים, וק''ו מי שעשה כנ''ל במכוון באופן מבזה, או באופן שעושק זכויות ממוניות אמיתיות, יתן את הדין ואין חלקנו עימו, לא במח' האחרונה ולא בכל מחלוקת, ואם הוא היה ממיודעיי הייתי מוחה בו/מנסה להשפיע על דרכו.

לא ראיתי על מה דנים פה בפרטות אבל עיני תפסה את המשפט הזה ואני שואל
הרב פרנקל תאומים אתה היית מפטר מורה חבדי"ת שמלמדת מתימטיקה בסמינר של בנותיך? וכדי להבהיר יותר נעמיד שאינה דנה עם התלמידות על דעות נגד השקפת הסמינר אלא רק מלמדת מתימטיקה. אתה היית מפטר אותה?

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' פברואר 07, 2019 3:49 pm

אוצר החכמה כתב:לא ראיתי על מה דנים פה בפרטות אבל עיני תפסה את המשפט הזה ואני שואל
הרב פרנקל תאומים אתה היית מפטר מורה חבדי"ת שמלמדת מתימטיקה בסמינר של בנותיך? וכדי להבהיר יותר נעמיד שאינה דנה עם התלמידות על דעות נגד השקפת הסמינר אלא רק מלמדת מתימטיקה. אתה היית מפטר אותה?

באופן שהיא כדבריך לא משפיעה דעות, אני לא הייתי מפטר אותה. בשום אופן לא. וגם אם היא כן היתה משפיעה, הייתי מהסס וחושש מאד ומתייעץ עם גדולים ממני מה ואיך לעשות כדי שלא לפגוע בה ולצמצם את הנזק שיגרם לה. ומבחינתי ה''ה למח' דהיום, חד משמעית. כל שכתבתי היה בסגנון של ''לשיטתך''.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' פברואר 07, 2019 8:36 pm

פרנקל תאומים כתב:
קו ירוק כתב:מתוך הדברים האחרונים פה אני רואה שאכן הפורום נחסם בנטפרי מפאת פוליטיקה או הרבה מאוד בגלל פוליטיקה.
כשלעצמי אני לא שולל את זה לאור ההכרות עם ה'הכשר' הזה. ולכן כבר כתבתי שאם מנהלי נטפרי באמת עובדים לשם שמים, וסבורני שזה ממש כך, היה ראוי להם לצאת מהשבלונה הקטנה בה הם הקימו את המיזם החשוב, ולבקש וועדת רבנים מכל החוגים (כי גם אופיו של פורום צריך להיקבע בריבוי דעות!) ורק היא תקבע את הדברים ולא עסקנים ממונים ע"י רב זה או רב אחר.. ולא נאריך.

אינני יודע מי הם מנהלי נטפרי ומה מטרותיהם, בכל אופן, אתה אומר שאופיו של פורום צריך להיקבע בריבוי דעות, ושצריך ועדת רבנים מכל החוגים, מסתמא כוונתך גם שיהיה שם רב חסיד חב''ד (בפורום שלנו למשל ישנם הרבה חסידי חב''ד) וגם רב דתי לאומי, או לפחות חרדי לאומי וכו' וכו'. דמוקרטיה.
תשמע, כנראה שנטפרי ורבניה באמת לא ליברלים כמוך.

לא יודע למה אתה אוהב להתחכך באש, אני לא. גם ההשוואה שלך לחב"ד אלורך האשכל מקוממת, כמדומה שהאובססיה המשיחיות חוגגת בחוגך, אבל בוא נניח לזה, זה באמת לא המקום.
כוונתי היתה שככל שהמצב הפוליטי המורכב ביהדות החרדית הוא כזה שרב אחד יכול להחליט שלא נוח לו שמביאים ציטוטים ממקום שנחשב אצלו שגדולי בישראל אמרו לא לקוראו, ואילו גדולי ישראל אחרים אוחזים שהוא המשמר את מסורת עם ישראל וע"כ יסדוהו, אז האפשרות להתגבר על כך, כדי שתהיה האפשרות הטובה לסינון ראוי שיוכל לשרת את היראים כולם, היא למנות רבנים מכל חוג, כדי לגשר על נקודות שנויות במחלוקת, שאל"כ כל הבנין יהרס, וכל מי שיראת שמים בלבבו (לא בהגדרה ציבורית..) עלול להינזק. לא הכוונה ליצור מסך של וועדת רבנים כדי לקלקל, אלא אדרבא, כדי להגיע להדברות בדבר המוסכם על כל היהדות, כלומר אתר נט מסונן כראוי.
מקווה שהלוז הובן, וזו מטרתי בתגובותי פה (ולא הנושאים הפוליטיים).

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' פברואר 07, 2019 9:11 pm

קו ירוק כתב:לא יודע למה אתה אוהב להתחכך באש, אני לא.

דווקא היו הרבה אשכולות שמעכ''ת יזם את ההתחככות הזאת באש (חלקם נמחקו), אל נא יצטנע מר.

גם ההשוואה שלך לחב"ד לאורך האשכול מקוממת, כמדומה שהאובססיה המשיחיות חוגגת בחוגך, אבל בוא נניח לזה, זה באמת לא המקום.

לדעתי ההשוואה היא במקום, ובמידה לא מבוטלת העניין כאן אף בעייתי הרבה יותר, ודווקא מפני שהוא פנימי בתוך החוג הליטאי ולא מחוצה לו. לא התכוונתי להשוות בעניין המשיחיות כ''א בעניין העיקרון של מלחמות השקפה.

כוונתי היתה שככל שהמצב הפוליטי המורכב ביהדות החרדית הוא כזה שרב אחד יכול להחליט שלא נוח לו שמביאים ציטוטים ממקום שנחשב אצלו שגדולי בישראל אמרו לא לקוראו, ואילו גדולי ישראל אחרים אוחזים שהוא המשמר את מסורת עם ישראל וע"כ יסדוהו, אז האפשרות להתגבר על כך, כדי שתהיה האפשרות הטובה לסינון ראוי שיוכל לשרת את היראים כולם, היא למנות רבנים מכל חוג, כדי לגשר על נקודות שנויות במחלוקת, שאל"כ כל הבנין יהרס, וכל מי שיראת שמים בלבבו (לא בהגדרה ציבורית..) עלול להינזק. לא הכוונה ליצור מסך של וועדת רבנים כדי לקלקל, אלא אדרבא, כדי להגיע להדברות בדבר המוסכם על כל היהדות, כלומר אתר נט מסונן כראוי.
מקווה שהלוז הובן, וזו מטרתי בתגובותי פה (ולא הנושאים הפוליטיים).

כן, אבל מה אפשר לעשות? נניח שהוועדה תחליט שלא יעלו לכאן לא מ''יתד'' ולא מ''הפלס''? הלא את זה היה אפשר לעשות גם בלעדי וועדה שכזאת ולהציג זאת בפני רבני נטפרי לאחמ''כ. זה כבר נתון לשיקוליהם של מנהלי הפורום הי''ו.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' פברואר 07, 2019 9:39 pm

..
נערך לאחרונה על ידי קו ירוק ב ה' פברואר 07, 2019 10:00 pm, נערך 3 פעמים בסך הכל.

חזור אל “עזר אחים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 41 אורחים