מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

עצומת חברת 'ימות המשיח' שהסתעף לחסימת נטפרי

גליונות שבועיים להורדה. עצה ותושיה בעניינים טכניים
זנב לאריות

Re: עצומת חברת 'ימות המשיח'

הודעהעל ידי זנב לאריות » ה' פברואר 07, 2019 9:54 pm

נוטר הכרמים כתב:
חיימשה כתב:אני מנסה להבין, איך מנעו את רמיסת זכויותיו ע"י פתיחת ארגון מתחרה?

שלא השתלטו לו מבפנים וגרמו לו להיזרק החוצה, כמנהג בעלי בתים חשובים בזמנינו. (אני לא ינקוט דוגמאות מפורסמות של סמינר ידוע ועוד).

גז"ש רש"ב רש"ב, אני לא יכול להתאפק. בשנת תשנ"ח, עת חסיתי בצילו של מורי ורבי בישיבת מעלות התורה, והייתי נכנס ויוצא שם בבית, ייסד רש"ב סורוצקין את 'עטרת שלמה' בבית שמש. הכל היה ביד אחת עם הגר"ש. לא מדובר רק בקשר עם נדיבים, אלא גם בשכנוע של הורים לשלוח וכו', מן המסד ועד הטפחות. שנים שנים אח"כ, גם בישיבה קטנה בירושלים הגר"ש עזר וסייע בכל הנצרך, ובאחי שיחי' הוה עובדה, הגר"ש ביקש אישית מאבי שישלח אותו.

כיום, עשרים ואחד שנה אחרי, תשאל ילד ברחוב, על שם מי קרויה רשת עטרת שלמה, הוא יגיד לך מסתמא ר' שלמה שטיינמן או ר' שלמה קנייבסקי. ממש לא יזכר ולא יפקד שמו של הגרש"ז אויערבאך, כי חיישינן שיזכרו בהגר"ש, שלא לדבר על היחס לתלמידיו. הנה שני תמונות מימים עברו.

לא הבנתי, פשוט כתבת תגובה שהיא פשוט לשה"ר, איסור דאורייתא חד וחלק, והכל מתוך גז"ש מטופשת רש"ב רש"ב,
ואת זה כותב אדם שהוא ת"ח פשוטו כמשמעו שמכתיבותיו אנחנו נהנים רבות, עצוב ומתסכל.
[ואל תנסה להתחיל עם ההתחמקויות וכו', תשאל את עצמך אם זה עובר בכללים של הח"ח נקודה.]
[אפשר להבין שהרקע הוא תסכול מההצלחה המופלאה שלו אתמול, אבל זה לא מצדיק כלום.]
וההנהלה שותקת ולא מוחקת ....

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ה' פברואר 07, 2019 9:58 pm

זנב לאריות כתב:
נוטר הכרמים כתב:

שלא השתלטו לו מבפנים וגרמו לו להיזרק החוצה, כמנהג בעלי בתים חשובים בזמנינו. (אני לא ינקוט דוגמאות מפורסמות של סמינר ידוע ועוד).

גז"ש רש"ב רש"ב, אני לא יכול להתאפק. בשנת תשנ"ח, עת חסיתי בצילו של מורי ורבי בישיבת מעלות התורה, והייתי נכנס ויוצא שם בבית, ייסד רש"ב סורוצקין את 'עטרת שלמה' בבית שמש. הכל היה ביד אחת עם הגר"ש. לא מדובר רק בקשר עם נדיבים, אלא גם בשכנוע של הורים לשלוח וכו', מן המסד ועד הטפחות. שנים שנים אח"כ, גם בישיבה קטנה בירושלים הגר"ש עזר וסייע בכל הנצרך, ובאחי שיחי' הוה עובדה, הגר"ש ביקש אישית מאבי שישלח אותו.

כיום, עשרים ואחד שנה אחרי, תשאל ילד ברחוב, על שם מי קרויה רשת עטרת שלמה, הוא יגיד לך מסתמא ר' שלמה שטיינמן או ר' שלמה קנייבסקי. ממש לא יזכר ולא יפקד שמו של הגרש"ז אויערבאך, כי חיישינן שיזכרו בהגר"ש, שלא לדבר על היחס לתלמידיו. הנה שני תמונות מימים עברו.

לא הבנתי, פשוט כתבת תגובה שהיא פשוט לשה"ר, איסור דאורייתא חד וחלק, והכל מתוך גז"ש מטופשת רש"ב רש"ב,
[ואל תנסה להתחיל עם ההתחמקויות וכו', תשאל את עצמך אם זה עובר בכללים של הח"ח נקודה.]

אינני בטוח שמה שאתה עשית עכשיו לתת פרשנות לא נכונה למה שאני עשיתי כן עומד בכללים של החפץ חיים. אני כמעט בטוח שאין שום סרך לשה"ר בלהתלונן על השכחת והשמטת שמו של הגרש"ז ובנו הגר"ש ושיכתוב ההיסטוריה. אני בניגוד אליך ציינתי את העובדות היבשות עד כמה מו"ר היה מעורב בעבר והבאתי לכך סימוכין הן מעדותי האישית והן מתמונות. לכתוב את המציאות שילד ממוצע היום לא יודע שמוסדות עטרת שלמה הם על שם הגרש"ז זה לשון הרע?

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' פברואר 07, 2019 10:01 pm

פרנקל תאומים כתב:כן, אבל מה אפשר לעשות?

בוא נניח לניגוח המגעיל הפוליטי שמועלה פה שוב ושוב, ונתייחס רק לנושא החשוב שעליו דן האשכול.

מתחילה דברתי רק ברמז אבל היות וכבר דשו אחרים בו בשמות, אפשר לפרט יותר לתועלת הענין:
חברת 'נטפרי' מקבלת השגחה מ'הכשר' מאוד מצומצם. נקודה.
זה מה שגורם שאלפים רבים של חברי פורום אוצה"ח לא עוברים לנטפרי (חלקם אמנם בחסימה יותר טובה מ'נטפרי'; 'נתיב', אלא שהיא לא עונה על הצרכים של משתמשים רבים).
זה שנותן ההכשר החליט לחסום את פורום אוצה"ח לא מוסיף זכויות בלשון המעטה, באשר הוא מונע מרבים הצטרפות למיזם של נטפרי שבודאי טוב יותר מחברות סינון אחרות (לבד מנ'תיב' המצומצם יחסית, עבור משתמשים רבים, כאמור).
לכן הצעתי היתה (אם זה עוזר שאנו דנים בזה פה), שאם חפצים יזמי 'נטפרי' באמת לזכות את הרבים לשם שמים, שיארגנו כמה רבנים למתן הכשר ולא דעת יחיד, הן לגבי השימוש באוצה"ח, והן לכמה וכמה דברים הקיימים והעשויים לעלות על הפרק מדי תקופה. אין לי כל ספק שרבנים נוספים (לא ליבלרים יותר - שאף אחד לא חפץ בהם, אלא בעלי יראת שמים אך פרקטיים יותר, ואולי חפים מנגיעה פוליטית צרה) לא ימנעו את השימוש באוצה"ח, כאשר אוצה"ח הינו פורום שחשיבותו אדירה, ואינו צריך 'הסכמה' לא על תכניו, ולא על איכותו, ולא על כך שמנהליו משכמם ומעלה - עושים הכל בכדי להגדיל תורה להאדירה, ולשמש במה להרבות דעת חכמה ויראת שמים.
ולכן צריך חוו"ד רבנים נוספים שישקלו בפלס מאזניים, ולא שדעה אחת החליטה בהינף יד ממונה 'נוגע' מטעמם, לחסום את אוצה"ח, ואולי דברים נוספים, אשר כפי הנראה, שיקול דעת של רבנים ידועים נוספים לא תסכים לכך.
(אם נדבר ברור יותר, אני מניח שכל עוד שלא הוחלט ע"י רבנים שאסור לציבור 'תנועת בני תורה' לדבר בלימוד ופרפראות עם ציבור 'דגל התורה', ולא הוחלט ע"י רבנים שאסור לציבור 'דגל התורה' לדבר בלימוד ופרפראות עם ציבור 'תנועת בני תורה', אזי 'וועדת רבנים' לא תסכים עם חסימת פורום אוצה"ח, ולא תאסור להעלות בפורום לא הפלס ולא יתד נאמן. ומי מהציבורים שלא יאבה לקרא את אותם העלאות - לא יקראם.. כפי שכל אחד מחו"ר הפורום מסנן לעצמו מה שלא רוצה לדון בו. זה הכל).

אצטט כאן דברים נכוחים שנשלחו לי באישי, המשקפים את הדברים שכתבתי בצורה הרבה יותר ישירה:
אכתוב לך מה שכתבתי מכבר ל____ (באישי, לאחד החברים כאן).
ידוע לי שפורום.... פתוח בנטפרי, בשעה שיש שם דיונים בנושאים רגישים למדי, וזה לגיטימי. ללמדך שאין הנושא יידישקייט ודעת תורה, ומה גם שא' המעורבים בהגבלת פורום אוצה"ח - עצמו חבר בפורום ההוא...

אם הפרזתי בניתוח הדברים, שאולי צנעה יפה להם, אנא לתשומת לב המנהלים למחוק את תגבותי - לשיקול דעת חו"ר הפורום והמנהלים.
נערך לאחרונה על ידי קו ירוק ב ה' פברואר 07, 2019 11:16 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » ה' פברואר 07, 2019 10:08 pm

די, מספיק. קימחא טחינא.
(איני כותב כמוכיח בשער, אלא כאחד שבגינו התגלגל האשכול לדיון זה)

כל אחד יעשה חשבון מה גורם כל אשכול כזה
בדיוק את ההיפך מהמטרה שלו!

גמח

הודעהעל ידי גמח » ה' פברואר 07, 2019 10:14 pm

קו ירוק כתב
אין לי כל ספק שרבנים נוספים (לא ליבלרים יותר - שאף אחד לא חפץ בהם, אלא בעלי יראת שמים אך פרקטיים יותר, ואולי חפים מנגיעה פוליטית צרה

בודדים הם העונים על הגדרה זו ולא נראה לי שירצו להיכנס ל"קטלוג" של מאן דהו.

כנראה שם האשכול הוא התקוה היחידה.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' פברואר 07, 2019 10:36 pm

ב"ה לא אלמן ישראל, אבל הנושא שמטבע הדברים כשיש כמה דעות, מגיעים להבנה הרצויה, כשהדברים מתלבנים.
ונקווה שהדברים המתפרסמים כאן יפעלו אצל הנוגעים בדבר.

זנב לאריות

הודעהעל ידי זנב לאריות » ו' פברואר 08, 2019 12:22 am

נוטר הכרמים כתב:
זנב לאריות כתב:
נוטר הכרמים כתב:

אינני בטוח שמה שאתה עשית עכשיו לתת פרשנות לא נכונה למה שאני עשיתי כן עומד בכללים של החפץ חיים. אני כמעט בטוח שאין שום סרך לשה"ר בלהתלונן על השכחת והשמטת שמו של הגרש"ז ובנו הגר"ש ושיכתוב ההיסטוריה. אני בניגוד אליך ציינתי את העובדות היבשות עד כמה מו"ר היה מעורב בעבר והבאתי לכך סימוכין הן מעדותי האישית והן מתמונות. לכתוב את המציאות שילד ממוצע היום לא יודע שמוסדות עטרת שלמה הם על שם הגרש"ז זה לשון הרע?

זה בדיוק אבל בדיוק ההתחמקיות שדברתי עליהם, נו באמת אתה כ"כ בז לאינטלגנציה שלנו שמה שרצית ליידע אותנו זה במידת ידיעת ילדי ישראל ע"ש מי נקראת רשת המוסדות "עטרת שלמה", אנחנו לא כ"כ מטומטמים, הענין הוא מי שרצית לסמן בתור "המשכיח" הכפוי טובה, וע"ז דברתי, אל תשכח התחלת את הענין עם גז"ש רש"ב רש"ב דהיינו שזה הסיבה לתגובה.

חיימשה

Re: עצומת חברת 'ימות המשיח' שהסתעף לחסימת נטפרי

הודעהעל ידי חיימשה » ו' פברואר 08, 2019 2:00 am

ואם נניח כדבריך כי מחמת כאבו של ת''ח על כבוד רבו יצא מגדרו, האם התוכחה הזו ברבים היא דרכה של תורה?
צריך כללי ח''ח בשביל לדעת שזו המחשה של לאו דלא תשא עליו חטא?

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ו' פברואר 08, 2019 9:52 am

זנב לאריות כתב:
נוטר הכרמים כתב:
זנב לאריות כתב:
נוטר הכרמים כתב:

זה בדיוק אבל בדיוק ההתחמקיות שדברתי עליהם, נו באמת אתה כ"כ בז לאינטלגנציה שלנו שמה שרצית ליידע אותנו זה במידת ידיעת ילדי ישראל ע"ש מי נקראת רשת המוסדות "עטרת שלמה", אנחנו לא כ"כ מטומטמים, הענין הוא מי שרצית לסמן בתור "המשכיח" הכפוי טובה, וע"ז דברתי, אל תשכח התחלת את הענין עם גז"ש רש"ב רש"ב דהיינו שזה הסיבה לתגובה.

הוא לא סתם שכח את ר' שמואל, היה סיפור שר' שמואל אמר לא לתרום לו כי קיבל מחב"דניקים, והאמירה של ר' שמואל גרמה לו נזק ממשי, אני לא זוכר את הפרטים בדיוק.

עוד לפני המעשה ההוא, המוסדות היו יותר קשורים לרב שטיינמן וכבר לא היה כמעט קשר לר' שמואל.

במקור הקשר לר' שמואל היה כי כל הקריה החרדית בבית שמש הוקמה כיוזמה של ויסלובסקי והרוכשים הראשונים היו בוגרי מעלות התורה, והחיידר הראשון שם היה בנשיאות ר' שמואל וכו', לכן גם את היש"ק הראשונה (שגם היתה אז בקריה) הקימו יחד עם ר' שמואל.

את ר' שלמה זלמן הוא לא מנסה להסתיר.

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ו' פברואר 08, 2019 10:31 am

קו ירוק כתב:חברת 'נטפרי' מקבלת השגחה מ'הכשר' מאוד מצומצם. נקודה.

מתפלא עליך שאתה לא קולט שבאמת אין להם שום רבנים ושום הכשר!
יש אברך א' שמחליט הכל

קו ירוק כתב:זה מה שגורם שאלפים רבים של חברי פורום אוצה"ח לא עוברים לנטפרי

אין אלפים רבים חברי אוצה"ח
יש בין חברי אוצה"ח שיש להם נטפרי

משולש

הודעהעל ידי משולש » ו' פברואר 08, 2019 10:43 am

לגבי הסיפור של נטפרי, הרי בכל הסינונים עבדו עם קהילות, מדוע בנטפרי לא יסכימו לעשות את השירות הזה למען הציבור???
כל קהילה תמנה רב מכשיר מטעמה והוא יקבע לבני קהילתו איזה אתרים מותר ואיזה אסור, וכל מי שרוצה סינון מותאם לו יתחבר לסינון שמיועד לקהילתו, ושם יהיה פתוח כל האתרים שמתאימים לו.
אלא מה, זה עולה יותר כסף? תגבה עוד כסף ממשתמשי הקהילות!
אבל אני לא חושב שזה מטעמים של כסף, אלא סוג של הרגשת אחריות (לא הגיונית) על כלל הציבור, ולדעתם ההתחשבות ברצון הציבור לא כ"כ חשובה, בפרט שהם מרגישים שהם עושים מצווה וטובה לציבור כמעט בחינם, אז למה שיטרחו,
שמישהו אחר יפתח סינון כמוהם עם אוצר החכמה בפנים.

ועוד הערה חשובה:
יש פה סוג של הרגשת נחיתות מצד חלק מהכותבים שכל פעם שהם רואים (או כותבים בעצמם) איזה ספק שטות או איזה דיבור שיש בו איזה סרך דסרך של "דברים בטלים" מיד הם מלקים את עצמם: "הנה הסיבה למה חוסמים אותנו!!"
וזה ממש לא נכון, כי נטפרי פותחים כמעט כל הפורומים שמדברים שם ברמה אפס ומתחת לזה, (לא אנקוב דוגמאות מחמת לשה"ר) וחסימת הפורום כאן היא פשוט אבסורד שאין כדוגמתו. ונראה שהסיבות לזה הם לא בגלל צדקות או יראת שמים גדולה בלשון המעטה.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ו' פברואר 08, 2019 10:48 am

הפצת המעיינות כתב:מתפלא עליך שאתה לא קולט שבאמת אין להם שום רבנים ושום הכשר!
יש אברך א' שמחליט הכל

והנה ההקשר בינם לבין ועדת הרבנים שפועלים נגד אינטרס הציבור בגלל היותם מונופול (נטפרי אינם מונופול, אבל הם יוצרים את האווירה, שהיא נכונה במידה רבה, שהם מונופול כי כל שאר החסימות אינן טובות).

והנה עוד קשר:
בכל פעם שמתקשרים לנתיב צריכים לשמוע את התקליט: "הסינון היחיד המאושר על ידי גדולי ישראל"
וגדולי ישראל עומדים מאחורי נתיב בלבד באותה מידה שהם עומדים מאחורי ועדת ה"רבנים" במירכאות...
(כל מי שבודק טיפה רואה שאין רב שיעדיף את נתיב על נטפרי).

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ו' פברואר 08, 2019 10:51 am

משולש כתב:לגבי הסיפור של נטפרי, הרי בכל הסינונים עבדו עם קהילות, מדוע בנטפרי לא יסכימו לעשות את השירות הזה למען הציבור???

כי בעל הבית של נטפרי חושב שהוא מבין מצויין מה טוב ומה לא ואין לו צורך בשום ועדת רבנים ושום השגחה ולכן אין לו

משולש

הודעהעל ידי משולש » ו' פברואר 08, 2019 11:14 am

הפצת המעיינות כתב:
משולש כתב:לגבי הסיפור של נטפרי, הרי בכל הסינונים עבדו עם קהילות, מדוע בנטפרי לא יסכימו לעשות את השירות הזה למען הציבור???

כי בעל הבית של נטפרי חושב שהוא מבין מצויין מה טוב ומה לא ואין לו צורך בשום ועדת רבנים ושום השגחה ולכן אין לו

אבל אם יפנה אליו רב חשוב ויאמר לו שלדעתו אפשר לפתוח את נטפרי, האם הוא יסרב לשמוע לדעת תורה? (מסתמא הוא יטען שיש לו את הרבנים שלו, אבל כשאתה עובד עם ציבור אתה צריך לשמוע עוד דעות ולא רק את הרב שלך עם כל הכבוד לו).

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ו' פברואר 08, 2019 11:24 am

משולש כתב:
הפצת המעיינות כתב:

אבל אם יפנה אליו רב חשוב ויאמר לו שלדעתו אפשר לפתוח את נטפרי, האם הוא יסרב לשמוע לדעת תורה? (מסתמא הוא יטען שיש לו את הרבנים שלו, אבל כשאתה עובד עם ציבור אתה צריך לשמוע עוד דעות ולא רק את הרב שלך עם כל הכבוד לו).

לא ראוי להשמיץ את מי שבאמת רוצה לשם שמים. לא מגיע לו
באשכול היה כתוב מה הענין. ולפי זה כתבתי דברי לעיל.

ומקוים שדברים אלו יגיעו לידיעתו

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ו' פברואר 08, 2019 11:29 am

הרואה כתב:
הוא לא סתם שכח את ר' שמואל, היה סיפור שר' שמואל אמר לא לתרום לו כי קיבל מחב"דניקים, והאמירה של ר' שמואל גרמה לו נזק ממשי, אני לא זוכר את הפרטים בדיוק.

עוד לפני המעשה ההוא, המוסדות היו יותר קשורים לרב שטיינמן וכבר לא היה כמעט קשר לר' שמואל.

במקור הקשר לר' שמואל היה כי כל הקריה החרדית בבית שמש הוקמה כיוזמה של ויסלובסקי והרוכשים הראשונים היו בוגרי מעלות התורה, והחיידר הראשון שם היה בנשיאות ר' שמואל וכו', לכן גם את היש"ק הראשונה (שגם היתה אז בקריה) הקימו יחד עם ר' שמואל.

את ר' שלמה זלמן הוא לא מנסה להסתיר.

הגראי''ל והגרש''ב.jpg
הגראי''ל והגרש''ב.jpg (451.55 KiB) נצפה 15521 פעמים

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ו' פברואר 08, 2019 11:52 am

קו ירוק כתב:לא ראוי להשמיץ את מי שבאמת רוצה לשם שמים.

השמצה היינו שקר. אדרבה מי הם הרבנים בועדה שלו?
(צ"ע אם היה בדבריי משום לה"ר)

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » ו' פברואר 08, 2019 11:57 am

נטפרי.jpg
נטפרי.jpg (21.16 KiB) נצפה 15511 פעמים

תחליטו אתם לאיזה קטגוריה שייך פורום אוצה''ח!!

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ו' פברואר 08, 2019 1:05 pm

מענה איש כתב:
נטפרי.jpg

תחליטו אתם לאיזה קטגוריה שייך פורום אוצה''ח!!

האם זה לא ברור ומובן מאליו?!
בידור, בפרט האשכול הזה...

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ו' פברואר 08, 2019 2:34 pm

לשם מה כל ההיתממות כאן... ברור כשמש שאוצה''ח סגור בנטפרי במסגרת המחלוקת הפנים ליטאית, ולא בגלל שום סיבות אחרות.

אלו שהיו בית היוצר לחוקים שבמסגרת המלחמה על ההשקפה הכל מותר, הם המשלמים כעת את המחיר ע''כ במסגרת הגלגל החוזר בעולם באופן שלא ייאמן, ועל הדרך יש נפגעים רבים נוספים, כמו בכל מלחמה שסובלים חפים מפשע.

הרע במיעוטו

הודעהעל ידי הרע במיעוטו » ו' פברואר 08, 2019 2:39 pm

חיימשה כתב:לאחרונה הם תבעו מישהו בבי''ד של העדה החרדית, כשנשאלו מי הרבנים שעומדים מאחוריהם ענו 'הגריש' 'א והרב ווזנר' הדיינים סברו שזו תשובה של עזות פנים וגורשו מבית הדין.

כל תוספת מיותרת..
כואב כי זה משקף מציאות דומה בעוד כמה וכמה וכמה תחומים....

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

הודעהעל ידי איתן » ו' פברואר 08, 2019 2:56 pm

משהו אני קצת לא מבין... נכון, יש כאן כמה מחשובי הכותבים (וגם מישהו מעל והמבין יבין) בפורום שמשתייכים לקבוצה מסויימת בציבור הליטאי. אבל כשאני קורא אשכולות בפורום אני לא מרגיש שום אווירה... בא נאמר "ירושלמית" יותר מאשר אני מרגיש אווירה כהניסטית, חסידית, חב"דית, " פשטנית" או מה שזה לא יהיה. יש כאן ציבור מאד מגוון, ואשכולות מאד מגוונים. אז למה לחסום מפאת המחלוקת הזאת, הרי זה לא פורום של "ירושלמים", שכל הזמן מתעסק בתעמולה לצד אחד? זה כלל וכלל לא פורום "פוליטי" אלא תורני.

נ.ב. אני אישית בכלל נגד חסימות על רקע הזה. וגם אני לא בדיוק מתחבר לכל הענין של המחלוקת הזאת.
נ.ב.ב. כמובן, שגוף פרטי שאינו נכפה על ציבור רשאי לחסום ככול העולה רוחו. אבל הוא צריך להגיד בפרוש שהוא חוסם גם על רקע אידיאולוגי. ולא להטעות את הציבור באומרו שהוא חוסם רק תועבה, כפירה וכו' אלא אם כן צד שני במחלוקת נחשבים "כופרים" וזה כבר טירוף גמור.
נערך לאחרונה על ידי איתן ב ו' פברואר 08, 2019 3:43 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ו' פברואר 08, 2019 3:33 pm

שלום וברכה לכל החברים הע"י

בימים האחרונים יש לי שיבושים ברשת באופן שאין לי אפשרות להכנס לפורום, וגם עתה עדין לא נפתרו, אקוה שבשבוע הבא יסודרו העניינים. ולא שהמידע הזה עשוי לעניין מי מכם, לא נצרכה אלא להודיע שהמקום לא ננטש ועדיין ישנן כללי כתיבה שכולנו מחויבים להם. גבאי האוצר העושה את מלאכתו נאמנה גם הוא נעדר מכאן בימים האחרונים ולכן יצא האשכול הזה כפי שהוא נראה עתה, ומובן שיש צורך לזקקו.

לא קראתי עתה את כל האשכול, אך ראיתי מקופיא ששוב ושוב עלה כאן ענין החסימה של האשכול בנט פרי, וכתמיד הרי זה מלווה בקונספירציות והרבה דיס אינפורמציה.
גם עתה אני סבור, שהתפקיד של מנהלי המקום הוא לשמור על כללים תקינים, המחויבים לשו"ע, לדרך ארץ, ואליהם נלווים עוד כמה עניינים טקטיים שהכרחיים לקיומו התקין של המקום. כל השאר לא רלוונטי, כולל חסימה של סנן או כזה או אחר. הפורום לא פועל על בסיס רווחי, והחסימה היא איפוא בעיה של הצרכנים בלבד.

ובכ"ז נראה שיש מקום להציע את השתלשלות הדברים כפי שאני יודע אותה. חלק מהדברים שאכתוב ניתנים לאימות, אע"פ שאין לצפות מכל הגורמים הרלוונטיים שיאשרו את הדברים. מ"מ אני לא מבקש לשכנע איש בנכונות הדברים, אלא למסור את הידוע לי למי שמתעניין בכך. אני לא מתכוון להשחית את זמני לוויכוחים עם כל מיני 'יודעי כל', יתכן שזה נשמע שחצני ומתנשא, אני מתנצל מראש, אבל לא משום כך אאבד את זמני.

ובכן תחילה שתי הפתעות. החסימה לא קשורה באופן מובהק למחלוקת הפנים ליטאית (כמובן שישנן השפעות עקיפות וכדלהלן) ועוד, התלונה אינה על נטפרי עצמה.

ועכשיו ניגש לסיפור האגדה עצמו, מעשה שהיה כך היה:

לפני איזה שנים ישב כאן בפורום איש רע מעללים (לא אנקוב בשמו גם לא בפרטי, ומי שיודע מוזהר שלא לרמוז), בעל סגנון פרוע ומשתלח. לא ניתן היה לצפות מה הם הגורמים שמשחררים ממנו את כל אותו רוע צרוף, אבל כאלה היו הרבה. מויכוח סתמי על מוצא משפחה מסוימת, עד הגדרות מסוימות על ספרים מסוימים שלא נשאו חן בעיניו. האיש היה מכה לכל עבר, כולל, למשל, פריצה לדוא"ל של יריב בפורום ושליחת כל תוכנו לפרסום באיזה אתר רכילותי מתועב, במקרה זול יותר זה הסתכם בפנייה לאדמו"ר ליידע אותו על אחר מחסידיו שהוא כותב בפורום כך וכך, (וכך כשהחסיד בא מחו"ל להקביל פני רבו ברגל, רימזו האדמו"ר על לא טובה השמועה), שליחת הודעות אישיות לכותבים בהם הוא מטיח בהם על מוצאם, ועל יחסיהם עם ילדיהם (!). ועוד דברים מכוערים שתלאה העט מלהזכירם. האיש נחסם שוב ושוב , וכשגברה ידה של החסימה, קיבל ממנו אחד המנהלים הודעה ברורה, בה הוא הודיע שהנקמה הפעם תהיה גדולה לאין שיעור. (בלשונו הזהב: החיוך של... עומד להמחק אחת ולתמיד). מהר מאד הגיע תאריך הפרעון. באמצעות תכנה זדונית הופצה הרשת בכיתובים איומים הכוללים הגדרות מתועבות על אותו מנהל. וזה הופיע בכל מקום, בתגובות לסרטונים ביוטיוב ואיפה לא. כעבור זמן קצר הכל נמחק. אבל אז התברר שאין גבול לרוע והטירוף של אותו איש. לא תופתעו אף כי תצטערו לשמוע שאותו נבל הוא בן ביתם של וכו' וכו', פאותיו עבות וזקנו סתור, והוא לוחם ללא חת בכל מיני פורצי דרך. נבל האיש ומתועבים מעשיו.

שוין, בכך תם פרק א.

כעבור איזה זמן פנו לאוצר החכמה לקוחות והביעו בפניהם את צערם ע"כ שהסנן המצוין והפופלארי נט פרי סגר את הפורום. לדידי לא היה לי ספק ידו של מי במעל. ובכן לאחר הפצרות כמה מהלקוחות המבקשים ש"ניישר את ההדורים", התקשרתי לאחראי על נטפרי. מצאתי איש אדיב ונעים (לא זוכר את שמו, רק זוכר שהיה ספרדי מעודן אולי עם אוריינטציה אירופאית), והלה סיפר כדלהלן. לדבריו אינו מכיר כלל את האתר, הוא עוסק יותר בצדדים הטכניים, אלא שהוא עומד תחת אחריות איזו ועדה המנחה אותו איזה אתרים לאשר ואיזה לחסום, הוא הוסיף שלא מדובר בהמלצות בלבד, אלא לצורך כשרות הסנן הוא קיבל עליו לעמוד תחת אותה ועדה שמזכירה הוא ידידו עוד מהישיבה וכו'. ועמידתו תחת אותו ועדה היא הנותנת לו כח לעשות חיל. הוא ביקש שאפנה אל ידידו מזכיר הועדה.

התקדמתי הלאה ופניתי לאותו מזכיר. טרם כל שיח, ביקשתי רשות לשאול שאלה אחת, האם מי שהביא לוועדה את הנתונים שלפיהם יש לחסום את הפורום, הוא אותו נבל, והלה אישר מיד. סיפרתי לו קצת מי האיש ומה מעשיו. יתכן שזה ריכך קצת את עמדתו, ובכ"ז הכדור התגלגל והיה צורך באיזו פעולה מעשית כדי לסדר את העניינים. לדבריו אותו ברנש (אולי נלוו אליו כמה בדומים אליו) הלך לביתו של גאו"צ ושליט"א מרבני הועדה והראה לו ציטוטים שונים מהפורום. אותו רב נבהל, ואמר בערך כהאי לישנא: "וואס הייסט, פורום! כל אחד כותב שם מה שהוא רוצה, ועוד כאלה דברים ה' ישמרנו". ומיד יצאה ההוראה לחסום.

הסברתי למזכיר שמדובר בפורום גדול ולפיכך בעבודה מאומצת ניתן ללקט דברים שאסור לכותבן ושבטעות לא נמחו, ועי"כ להציג מצג שווא ולסמא את עיני אותו חכם. כיו"ב בספריה של מיר, או של בית מאיר, בעבודה של כמה שעות בודדות ניתן להכין קובץ של דפים מלוקטים מספרים שונים, ואם היו מגיעים לעיניו של אותו רב בודאי היה אוסר כניסה לאותו אוצר. הוספתי שלדעתי, הדבר המשמעותי הוא מהות המקום ורוחו הכללית, הכללים והעקרונות שהמנהלים פועלים לפיהם. העובדה שישנן כשלונות וחריגות, היא חשובה מאד אבל אינה יכולה לשמש כציון על אופיו של המפעל כולו. הוא שמע את הדברים בקשב רב וביקש שאגש לרב הפוסל ואציע את הדברים בפניו. לזה סירבתי. אותו רב הוא באמת צדיק ותמים, אבל מבניו יש המעורבים בין הבריות ומהם שמכירים היטב את הפורום, וממ"נ ואם ירצו יביאו דברים בפניו, ואם לא ירצו, ההמשך ידוע.

בהמשך ניהלתי כמה וכמה שיחות עם אותו מזכיר בהן עלתה הצעתו למנות דמות רבנית שתהיה אחראית על המקום ותהיה כתובת לתלונות וביקורות ויהיה לה את הסמכות לתקן את הליקויים. בכך הוא אמר נפיס דעתו של הרב הפוסל וגם נפתור את הליקויים עצמם ככל שנטען שהם קיימים. כמובן שהתפקיד דורש דמות מאד ספיצפית, והוא שאלני אם יש לי רעיון. נקבתי בשמו של הגרי"י וויס שליט"א, ת"ח ירא"ש, איש אשכולות וכו' וכו'. וכמובן העובדה שאיש לא יוכל לטעון על שייכותו והטיתו לאיזה צד באותה מחלוקת, חשובה וקריטית.

המזכיר המגיע מחוגים אחרים לחלוטין לא הכיר את הדמות וביקש לחזור ל"התייעצות". כעבור זמן קצר חזר ואמר שמבית הרב הפוסל הודיעו לו שהם לא מקבלים את ההצעה והם מציעים מישהו אחר. וכאן הוא נוקב בשמו של ת"ח צעיר וכשרוני, איש המעורב בכל מיני פרויקטים ציבורים, עמדתו במחלקות האחרונה ידועה (לא קשה לנחש היכן), ועוד פרטיים שלא אכביר פן יסגירו את שמו. להזכירכם אין המדובר בדמות לצורך פשרה בלבד אלא מי שמבקשים להפקיד בידו סמכות למחוק כל הודעה שלא תישא חן בעיניו, ולחסום כל כותב שלא יראה כשר בעיניו. להצעה זו סירבתי מיד. הסירוב לקבל את שמו של הרב ווייס וההצעה הנגדית הוכיחו את מה שחששתי, הרב הפוסל כוונתו לשמים (עצם המושג פורום זר לו ופסול בעיניו!), אחרים פועלים כאן מתאוות שליטה מגונה. לנגד עיניהם מתפתח מקום דינאמי ותוסס, והם חייבים לקנות בו אחיזה ויתד. הבהרתי לו את הדברים בבהירות רבה. ואז הוא פלט משפט בעייתי, הוא הוסיף ואמר "הם (?) אומרים, שאתה קורא הפלס", שאלתי איך הידיעה החשובה הזו קשורה לדיון, הוא כמובן ביטל את משמעותה, וציין שהוא רק חוזר על מה שפלוני אמר לו, אבל הטעם החמוץ נשאר. ובכן המחלוקת אינה העילה, אבל היא ובדאי הוסיפה בהחלט קורט של עוינות וחוסר סובלנות.

מאז לא היה בינינו שום קשר.

מה היה לנו כאן. נבל שביקש נקמה בפורום אוצר החכמה והזיק לרבים אחרים ולא לאוצר, רב צדיק שחרץ דין כפי שראו עיניו, מזכיר ועדה שאינו עומד בלחצים של תאבי שליטה, וחברת נטפרי החוסה תחת דגל אותו ועדה.

אני מניח כי הסירוב לאפשר לדמות עסקנית ציבורית לערוך ולחסום לפי טעמו, עולה בקנה אחד עם דעתם של רוב החברים כאן.

בקשר לחסימה ומניעיה, עולה שוב ושוב חסימת הפורום מול תעודות הכשרות שאתרים אחרים מקבלים. המבקרים מבקשים ללמוד מכך על מניעי החסימה. אני לא עוסק בזה כלל, נאמן לדברי שהחסימה היא בעיה של רבים אחרים רק לא של אוצר החכמה. ובכ"ז אציין פרט מענין: אותו נבל, לצד בנו של אותו רב פוסל, מי שבעצמו היה מוליך ומביא בפרשה זו, חברים שניהם בפורום תורני אחר. אשר לא אנקוב בשמו מטעמים ידועים. אבל היודע והמבין יבין שהצביעות היא מן הדברים שאין להם שיעור

שבת שלום וכט"ס

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ו' פברואר 08, 2019 3:52 pm

יישר כוח על ההבהרה החשובה, כמה לימודים חשובים למדנו כאן.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ש' פברואר 09, 2019 9:02 pm

[הלימוד הכי חשוב - בעיניי - הוא המסר הידוע שמשום מה קשה להפנימו וליישמו:

אל תדון את חבירך עד שתגיע למקומו...]

גא"מ בברכה להרב אי"ס ולכל המנהלים על השתדלותם לשמור על נייטרליות הפורום ככל האפשר.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ש' פברואר 09, 2019 9:35 pm

תודה לרב איש ספר, הודעה מחכימה ומעניינת מאוד.

השאלות העולות לדינא:

- האם בחסימת נטפרי מתאפשר לבעלי אינטרסים זרים "לשחק" עם החסימות? (למשל כמו בנידו"ד שנקמן יכול לחסום אתר שהרגיז אותו) כי אם כן, זה יכול לקרות גם להיפך: שעסקן כלשהו יחליט שאתר כפירה כלשהו יהיה פתוח כי הוא אוהב את מפעיליו?????

- האם מנהלי פורום אוצר יכולים למצוא עוד רב אחר ניטראלי שיהיה מוסכם על שני הצדדים, חוץ מהרב ווייס (שאינו מקובל על נטפרי) והרב פלוני (שאינו מקובל עלינו).

- לדעתי משום "והייתם נקיים" יש לפרסם תגובה זו בראש חוצות כדי שלא יחשבו שכל מי שנכנס לפורום זה הוא כופר. (וגם אולי יצור מעט לחץ אצל כמה ממקבלי ההחלטות שם לשקול שוב את התנהגותם הנלוזה שנחשפה לציבור).

- שאלה ששאלתי כבר לעיל: הייתי שמח אם הייתה כאן שקיפות מצידם, זאת אומרת שיודיעו ברבים שכל אחד ידע שהסינון שלהם כפוף לרב פלוני בלבד. ואין שם איזה "ועדה" חוץ מאותו רב שהוא המחליט היחיד.

-

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ש' פברואר 09, 2019 10:07 pm

משולש כתב:האם מנהלי פורום אוצר יכולים למצוא עוד רב אחר ניטראלי שיהיה מוסכם על שני הצדדים, חוץ מהרב ווייס (שאינו מקובל על נטפרי) והרב פלוני (שאינו מקובל עלינו).

נא לדייק הרב איש ספר כתב "שמבית הרב הפוסל הודיעו לו שהם לא מקבלים את ההצעה"

משולש

הודעהעל ידי משולש » ש' פברואר 09, 2019 10:39 pm

הפצת המעיינות כתב:
משולש כתב:האם מנהלי פורום אוצר יכולים למצוא עוד רב אחר ניטראלי שיהיה מוסכם על שני הצדדים, חוץ מהרב ווייס (שאינו מקובל על נטפרי) והרב פלוני (שאינו מקובל עלינו).

נא לדייק הרב איש ספר כתב "שמבית הרב הפוסל הודיעו לו שהם לא מקבלים את ההצעה"

ההחלטה להיות כפופים לרב מסויים ובני ביתו גם אם יהיה בניגוד לעמדת כל שאר הרבנים זה החלטה של נטפרי בלבד (אא"כ יש להם איזה הסכם עם מישהו שדווקא אותו רב הוא יחליט).

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ש' פברואר 09, 2019 10:55 pm

גם זה נכון וגם מה שכתבתי נכון

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ש' פברואר 09, 2019 11:19 pm

משולש כתב:תודה לרב איש ספר, הודעה מחכימה ומעניינת מאוד.

השאלות העולות לדינא:

- לדעתי משום "והייתם נקיים" יש לפרסם תגובה זו בראש חוצות כדי שלא יחשבו שכל מי שנכנס לפורום זה הוא כופר. (וגם אולי יצור מעט לחץ אצל כמה ממקבלי ההחלטות שם לשקול שוב את התנהגותם הנלוזה שנחשפה לציבור).

-

למה זה כ"כ מפריע לך?
באמת יש אדם רציני שחושב כך?

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' פברואר 10, 2019 12:39 am

יעויין שם ודו"ק
http://code.613m.org/viewtopic.php?f=12 ... a&start=10
מבין ריסי האשכול מאשר אחת לאחת את עדותו של הרב איש ספר

אגב גם זה https://tora-forum.co.il/index.php מתגאה בכך שפתוח בנטפרי, בעבר ראיתי שם עוד כמה רמזים לעדותו של איש ספר.
נערך לאחרונה על ידי הרואה ב א' פברואר 10, 2019 12:59 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » א' פברואר 10, 2019 12:55 am

הרואה כתב:יעויין שם ודו"ק
http://code.613m.org/vie
מבין ריסי האשכול מאשר אחת לאחת את עדותו של הרב איש ספר

אגב גם זה https://tora-forum.co.il/index.php מתגאה בכך שפתוח בנטפרי, בעבר ראיתי שם עוד כמה רמזים לעדותו של איש ספר.
הקישור לא עובד

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' פברואר 10, 2019 12:59 am

תוקן

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' פברואר 10, 2019 8:58 pm

איש_ספר כתב:המזכיר המגיע מחוגים אחרים לחלוטין לא הכיר את הדמות וביקש לחזור ל"התייעצות". כעבור זמן קצר חזר ואמר שמבית הרב הפוסל הודיעו לו שהם לא מקבלים את ההצעה והם מציעים מישהו אחר. וכאן הוא נוקב בשמו של ת"ח צעיר וכשרוני ----
הבטחתי לדייק, ואני משתדל לעמוד בכך.
גורם שהיה מעורב אז במו"מ, הדגיש הערב בפני, כי מבית הרב הפוסל אכן שללו את ההצעה לתת לרב ווייס אחריות לשם כשרות. ולא העלו שום שם אחר משום שהרב הפוסל שולל קיומו של פורום מסוג כזה מעיקרו. ההצעה למנות את אותו ת"ח עסקן היתה של מזכיר אותה ועדה, את השם הוא קיבל כנראה מאישיות רבנית אחרת המעורבת גם היא בטיפול בעניני הרשת.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' פברואר 10, 2019 9:09 pm

רבינו איש ספר ושאר המשתתפים.
בתגובת מנהל נטפרי שהועתקה לעיל נאמר בזה הלשון:
אחרי זה הוא כן הסכים שרב נטרלי יבדוק את הפרום. ואחרי זה הוא חזר בו.

בכל מקרה הבעיה לא נפתרה עד היום.

זה הסיפור .

אנחנו מצד נטפרי אחרי שהרב אולמן הוציא הוראה אנחנו לא יכולים לבטל אותה ע"י פילפולים כאלו ואחרים צריכים או ללכת לרב אולמן שיתיר את זה. או ללכת לרבנים אחרים שיתירו את זה.

משמע, אם תהיה דמות רבנית רצינית ומוכרת שתכריז בפה מלא שהפורום כשר ומותר, לא תהיה למנהל דנן בעיה לפתוח את זה, לכל הפחות למי שיצהיר שהוא תלמידו ומשומעי לקחו של אותו רב. ואם כן, האם לא נמצאה אפילו דמות אחת כזו? או שכוונה אחרת בדברים? (מתגובתו וגם מתיאורו של הרב איש ספר לא נראה שיש כאן מישהו שיש לו עניין לחסום).

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » א' פברואר 10, 2019 11:21 pm

ברור שהכוונה היא לרבני הועדה או לכה''פ רב שמקובל על הועדה הנ''ל
מתוך ויקפדיה
נטפרי מפוקחת על ידי הרב יהודה סילמן והרב שריאל רוזנברג, ובפיקוח "ועדת הרבנים לביצור חומות הדת".

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' פברואר 10, 2019 11:24 pm

לא כך ידוע! (להנחתי הם החליפו בין האייפונים ה'כשרים' לבין נטפרי)
ובכל מקרה אין ספק שוועדה צריכה להיות מורכבת מרבנים מכל החוגים והעדות כדי לסייע לכלל, ולא כדי לסייע לרבנים ולחוגים..

גם זו לטובה

הודעהעל ידי גם זו לטובה » ב' פברואר 11, 2019 4:14 am

איש_ספר כתב:שלום וברכה לכל החברים הע"י

האם אתה לא מבין את ההבדל בין פורום פתוח לפורום סגור? עכ"פ אתה יכול להבין שלדעת הרב הפוסל יש חילוק.
אם כבר יש לבדוק האם יש הבדל ביו פורום לתורה לפורום אוה"ח.
אכן פורום אוה"ח מוצף בחברים חדשים וישנים והודעות לרוב (יותר מדי) כך שהנזק הוא למשמשים ולא לפורום.
רק להעיר שכמד' מלבד הרב הפוסל ישנו עוד רב שעסק בפסילה של אוה"ח.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ב' פברואר 11, 2019 1:25 pm

גם זו לטובה כתב:
איש_ספר כתב:שלום וברכה לכל החברים הע"י

האם אתה לא מבין את ההבדל בין פורום פתוח לפורום סגור? עכ"פ אתה יכול להבין שלדעת הרב הפוסל יש חילוק.
אם כבר יש לבדוק האם יש הבדל ביו פורום לתורה לפורום אוה"ח

ראשית "פורום סגור" מאן דכר שמיה, שנית אם שאלת את דעתי, התשובה היא לא. פורום סגור הוא לא היתר להגות בדעות פסולות, אף כי הוא מצמצם את טווח הנזק.
ועל דעתו של הרב הפוסל, למה זה תשאל לשמי, ולמה תבקש השערות. הלא בנו של אותו רב, מיודעך ושכנך, גש אליו וחזור עם תשובה. אנחנו מחכים!

משולש

הודעהעל ידי משולש » ב' פברואר 11, 2019 3:16 pm

חיימשה כתב:
משולש כתב:תודה לרב איש ספר, הודעה מחכימה ומעניינת מאוד.

השאלות העולות לדינא:

-

למה זה כ"כ מפריע לך?
באמת יש אדם רציני שחושב כך?

לפי הנראה הרבה ממשתמשי נטפרי חיים כמו בתוך כת סגורה שצועקים קדוש קדוש אחרי כל פעולה שלהם, והם בהחלט חושבים וגם צועקים שפורום אוצר הוא כפירה ואפיקורסות. ומוציאים שם רע על אלפי יהודים צדיקים ות"ח גדולים.
אותם כמובן לא ניתן לשכנע באמצעות טענות הגיוניות, אבל לפחות אנשים אחרים יוכלו לדעת את האמת.

חזור אל “עזר אחים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 78 אורחים