מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

*** הגיע העת לסגור את הפורום ***

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
זאב ערבות
שם מלא: זאב וגנר

Re: *** הגיעה העת לסגור את הפורום ***

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 26, 2024 5:57 pm

מה שנכון נכון כתב:אולי באמת חסר לציבור החרדי פורום שבו יוכלו 'לדסקס את הנייעס' ולפרוק את מה שיש להם לומר על כל מה שזז, אבל אין ולא אמור להיות לזה כל קשר לפורום אוצר החכמה. ומי שרוצה ללמוד ברצינות בבית מדרש, וכשהוא נכנס לשם הוא מוצא חבורות חבורות שיושבות ודנות ומתווכחות בקולי קולות על עניני השעה וכדו', לא יפלא אם ימלט משם כל עוד נפשו ושפיותו בו, למרות שבאופן עקרוני מי מפריע לו לשבת במקומו ולעסוק בלמודו.
מרוב האריכות יש לי תחושה שאני מתחיל לפטפט כמו זקנה, אז אסיים.

הרבה פעמים אשכולות תורניים ורציניים גולשים לענינים אחרים ולהתגוששויות, מעטים הם האשכולות בעניני דיומא וסתם פטפוטים בעלמא ובדרך כלל נמחקים או ננעלים. אך מדוע לא לנהוג כפי שעושים עסקים שלומדים ממתחריהם. אז בפורום אחר פתחו תת פורום לשיחות זקנים ופטפוטים וכעבור 30 יום האשכול שנפתח נמחק באופן אוטומטי! כך שכל מי שכותב יודע מראש שלא יהיו לדבריו קיום וצריך להחליט אם כדאי לו לבזבז את זמנו, וכן פותח האשכול צריך לחשוב מראש האם כדאי לו לפתוח אשכול מסוג זה שלכתחילה נועד להמחק. ועוד עצה מפורום אחר שהחברים רצו אפשרות לדסקס עניני השקפה ופוליטיקה ובחירות שפתחו תת פורום עם סיסמא נפרדת למורשים ושם יכולים לדסקס כאוות נפשם (כמובן באופן תורני) בלי שמפריעים לצביון הכללי של הפורום שמשווה לו צורה זולה וגם מי שלא מעוניין לא צריך להרשם וכך אין את הפתיון להציץ...
ולא ניתן להשפיל את אספקלריא עד עפר שכן יש בו הרבה דיונים חשובים וחלקם אף תורניים עם הרבה מידע, ואם יש בערימת תפוחים כמה רקובים זורקים את הרקובים ולא את כל התפוחים. ועוד דבר, לעתים מתלהטים הרוחות בגלל איזה דבר שכותב מישהו שלא מקובל אצל השני וכבוד התורה או כבודו העצמי לא מרשה לו להבליג וצריך להביע מחאה וזה קורה בכל מרחבי הפורום ולא רק באספקלריא, איני מצדיק את הדבר אך קשה לשלוט על כך ועובדה שזה קורה גם בבתי המדרש (ובכנסת ובכל מקום שבו אנשים בעלי דעות והשקפות שונות נפגשים).

עזריאל ברגר

Re: *** הגיע העת לסגור את הפורום ***

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ו' יולי 26, 2024 6:42 pm

פייביש אופטובסקי כתב:*** הגיע העת לסגור את הפורום ***

צ"ל: הגיעה.

לעיתים נדירים המילה "עת" משמשת בלשון זכר, כגון: בָּא הָעֵת הִגִּיעַ הַיּוֹם... (יחזקאל ז,יב)

תורת המן

הודעהעל ידי תורת המן » ו' יולי 26, 2024 7:27 pm

לדעתי:

הרבה פעמים אני משקיע זמן זמנים טובא על הודעה אחת, וכיון שאין מי שיש לו מה להוסיף, איני יודע כלל אם נתקבל הדברים לרצון אי לאו, ואם ראה וקרא ונהנה הקוראים או יגעתי לריק כחי, וזה לוקח ממני התשוקה להמשיך לכתוב כאן.

אם היה כאן כפתור 'לייק' או נתינת תודה וכו', והייתי יכול לראות שיש מי שקורא ונהנה, עכ"פ אני הייתי כותב הרבה יותר. ומסתמא יש עוד הרבה כמוני.

{משא"כ בנושאים באספקלריא וכיוצא, כמעט שאינו לוקח שום זמן והשקעה לכתוב שם כל העולה על רוחו}.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 26, 2024 8:01 pm

תורת המן כתב:לדעתי:

הרבה פעמים אני משקיע זמן זמנים טובא על הודעה אחת, וכיון שאין מי שיש לו מה להוסיף, איני יודע כלל אם נתקבל הדברים לרצון אי לאו, ואם ראה וקרא ונהנה הקוראים או יגעתי לריק כחי, וזה לוקח ממני התשוקה להמשיך לכתוב כאן.

אם היה כאן כפתור 'לייק' או נתינת תודה וכו', והייתי יכול לראות שיש מי שקורא ונהנה, עכ"פ אני הייתי כותב הרבה יותר. ומסתמא יש עוד הרבה כמוני.

{משא"כ בנושאים באספקלריא וכיוצא, כמעט שאינו לוקח שום זמן והשקעה לכתוב שם כל העולה על רוחו}.

לפחות ההודעה שלך נשארת, ומה מרגיש מי שכתב והשקיע וההודעה שלו נמחקה? ואתה טועה בקשר לאספקלריא, הנה רשימת ההודעות האחרונות, הרבה מהן או כולם הודעות רציניות ואני מבטיחך שמרבית ההודעות שנכתבו שם לא נכתבו כלאחר יד, תבדוק!
קבצים מצורפים
אספקלריא.png
אספקלריא.png (127.23 KiB) נצפה 68 פעמים

האמת אדרוש

הודעהעל ידי האמת אדרוש » ו' יולי 26, 2024 8:26 pm

גם אני מצטרף להנ״ל

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 26, 2024 8:36 pm

האמת אדרוש כתב:

גם אני מצטרף להנ״ל

הפורום הזה אינו פורום חברתי דוגמת פייסבוק שם כל אחד רוצה שיקבל מחמאות ולייקים ותגובות וכל המרבה הרי זה משובח (לא שזה אומר הרבה, יש בדיחה על אחד משם שמת ולהספדים בא רק אדם אחד והגיב: חשבתי שיש לי אלפי מעריצים). לכתו כאן הודעה זה לא שונה מכתיבת ספר שאינך יודע כמה יקראו אותו ואם נהנים ממנו ובדרך כלל לא מקבלים תגובות. מענין לדעת עם הח"ח קבל מכתבי תגובה על המ"ב.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 132 אורחים