מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

"מחזור לפורים" - בדיחה פורמית מוצלחת!

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
חכם באשי

"מחזור לפורים" - בדיחה פורמית מוצלחת!

הודעהעל ידי חכם באשי » ד' פברואר 20, 2013 9:22 pm

השבוע הופיע בחנויות "מחזור לפורים" של הוצאה חשובה, שלאחרונה אחז בה רוח שטות, ובמקום לההדיר חיבורים משובחים הם נתפסים לספרים 'עממים' יותר (כמו זמירות לשבת עם לקט פירושים חסידי שע"ד הדרש).
אבל כאן הם הגזימו בהחלט!

מה יש לנו ב'מחזור פורים' 'מפואר' זה? כלום. ממש ככה.
סדר התפילות הרגיל (בהוספת הנוסח הנדיר שקשה מאוד להשיגו - 'על הניסים' לפורים!...), מגילת אסתר, וכמובן פיוטים ו'קרובה' לפורים,
והדובדבן שבקצפת - 'ברכת המזון' לפורים!! לא יאומן. כן, כן, ברכת המזון לפורים!!

בכזה אופן,
הייתי ממליץ להוצאה זו, להמשיך בדרך זו, ולהוציא לאור גם: "סידור לתענית אסתר", וגם "סידור ליום שלפני תענית אסתר",
והכי פשוט: להדפיס לכל יום ויום בשנה סידור מיוחד: "סידור ליום א' בכסלו", "סידור ליום ב' בכסלו" וכן הלאה.

והציבור? יקנה בוודאי!

סמל אישי של המשתמש
מאיר סובל
שם מלא: פלוני אלמוני

Re: "מחזור לפורים" - בדיחה פורמית מוצלחת!

הודעהעל ידי מאיר סובל » ד' פברואר 20, 2013 10:01 pm

אם זה היה גורם לאיבוד ממון ישראל - היה מקום לצאת נגד זה.

אבל היות ויש רבים מאוד שפשוט מחפשים במה לבזבז כספם ולמלאות משלוחי מנות, וכי זה לא חכם להכנס באמצע בין היד לכיס ולגרוף את המיותר?
זה נקרא ניהול כלכלי נבון, עם ראש יהודי...

ובלשון הגמרא התשובה לשאלתך היא: לא עכברא גנב, חורא גנב. זה לא הם, זה המצב של הקליינטורה.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ד' פברואר 20, 2013 10:05 pm

רמזתי את הדברים בשורה האחרונה האחרונה של הודעתי הקודמת. ודוק היטב.

א_מנחם

הודעהעל ידי א_מנחם » ד' פברואר 20, 2013 10:16 pm

ייתכן באמת שיש מקום להשקיע יותר בההדרת ספרים חשובים, אבל כהוצאה זכותם גם להדפיס כל מה שרווחי.

על כל פנים, כאחד שראה את המחזור המדובר, אני חושב שהרושם הראשוני מטעה.

ראשית, זו לא המצאה שלהם. בעבר היו מחזורים לפורים (רעדלהיים וכד').

בנוסף לזה המחזור הלזה, הוא ספר מצויין לאלו שמתחברים ל"עבודת" היום. והוא ממש לא סידור עם "ברכת המזון לפורים".

לאורך המחזור ישנו מדור של 'פסקי הלכות' בו לוקטו דברי השולחן ערוך והרמ"א, המשנה ברורה ועוד פוסקים, מחולק בצורה יפה לפי כותרות ענייני הדינים השונים. [נוח מאוד לאלו שלא הולכים לפתוח כל ספר ורוצים 'לרוץ' לאורך היום מבלי לחפש כיצד צריך לנהוג בכל דבר]
הוא מכיל את כל הפיוטים האפשריים לפורים, ממחוזרים וסידורים קדמונים, או כאלה שנמצאו בספרי הראשונים והאחרונים. לפני כל פיוט או תפילה ישנה הקדמה קצרה המפרטת את מקור הפיוט, מבנהו ומשקל חריזתו, עם הסבר מתומצת על תוכן הפיוט וכותבו. (דבר שאולי לא "רוחני", אבל לאוהבי התחום הוא מרתק)

ב'מקורות וציונים' בתחתית הדף, יש לך ים אמיתי של שו"ת, ווארטים, רעיונות וכד' על המקום, דבר שיועיל להמון אנשים שאוהבים לאגור כל מיני דברים נחמדים על פורים ומגילת אסתר (בעיקר אלו שהולכים פעם ראשונה לשווער, ולא בהכרח בא להם לדבר בלימוד (:)

החלק השני תורני יותר, יש בו סדר לימוד פורימי שמודפס שייסד בעל ה'אורה ושמחה' רבי משה אהרן רחמים פאייצה בספרו שהודפס בליוורנו. על סדר זה התבטא מהר"ח פלאג'י כי "בל יסור האדם מספר זה ביום הפורים".
אז נכון, אולי ה'בשורה' (כמו תמיד), היא לא בדיוק מה שמופיע במודעות או נראה מדפדוף ראשוני. אבל לאחד שבא לו לקחת את התפילות ואת היום ברצינות, או סתם מעניין אותו להבין כל פיוט וכד' המחזור יכול להועיל ולתת לו הנאה אמיתית.

א פריילאכן תמיד

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ד' פברואר 20, 2013 10:26 pm

נו, וכזה ספר בדיוק (ואולי יותר משובח) ניתן להוציא גם על תענית אסתר ועוד עשרות ימים מצויינים שבשנה?
אז אני מבין שהיה המשך לספר מופלא זה...

א_מנחם

הודעהעל ידי א_מנחם » ד' פברואר 20, 2013 10:37 pm

לך תדע. (קודם אפשר לעשות לזה מהדורה עם כריכת עור).

עכ"פ, כשאתה מציג משהו ותוקף אותו, והרעיון שלך מובן, אתה לא צריך לעשות ממנו "סידור עם ברכת המזון לפורים", בשביל לחזק את הטענה שלך, כי בצורה הזו, נדמה שהבעיה מתחילה מאי נוחות מההוצאה הזו - ולא משנה מה היא תוציא - יותר מאשר הוצאה של ספר שנראה גימיקי ואין בו כלום.

אגב, אם כבר, מיותר גם מקומם של מחזורים לסוכות או לשבועות (חפש בכל בית של כלה טרייה), שמודפסים על ידי כל הוצאה אפשרית. גם אז זה בדיחה? או שתלוי מי המו"ל?

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' פברואר 21, 2013 12:01 am

הו, עכשיו אני מבין.
אתה - שכנראה קשור איכשהוא להוצאה - סבור, שיש לי משהו נגד ההוצאה, ואתה הופך את כל הוויכוח למשהו אישי.
אז אני ממש מצטער להודיע לך, שאין לי שום שייכות עם ההוצאה, לא לטוב ולא לרע, לא נפגשנו 'בשום צומת'... אין לי נגדם שום דבר (ואני מקווה, שגם להם אין נגדי שום דבר...).
את דברי בפתיחת האשכול הייתי כותב נגד כל הוצאה שתהיה, וגם כנגד מכונים שאני מעריץ ביותר (למשל, מכון אופק או מכון ירושלים).
להוציא כזה דבר ועוד לכנות את עצמה בסופרלטיבים שאחרים לא מעיזים לנכס לעצמם?! השתגעו שם למעלה?!

גילוי

הודעהעל ידי גילוי » ה' פברואר 21, 2013 1:08 am

אחרי תשובת מנחם נתברר שחכם באשי סילף ושיבש וכו' ובמקום להודות הוא...

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ה' פברואר 21, 2013 8:55 am

בבקשה אל תפסיקו..עד עכשיו זה היה מרתק!

א_מנחם

הודעהעל ידי א_מנחם » ה' פברואר 21, 2013 9:31 am

שוין, נו זה הכיוון?

אתה מניח יותר מדי הנחות שגויות, זה התחיל במה יש במחזור, וכעת בלמה הייתי סבור שהציק לך משהו אישי.
אז גילוי נאות: אינני אחד מאנשי ההוצאה המדוברת שאינה שייכת לאלו שאתה מעריץ. אני נמצא בקשר עם מספר הוצאות שאף מתחרות זו בזו, כשהקשר היחיד שלי איתם הוא טכני למדי, בוודאי לא ברמה שאזדהה איתם עד כדי כך שארגיש משהו אישי. ועוד יותר לא מספיק בשביל שארגיש צורך ליח"צן אותם או להיפגע בשבילם.

כפי שציינתי יצא לי לראות באופן ספציפי את דפי המחזור הזה - שאין לי אותו בארון הספרים, ואם אף אחד לא יחליט לגנוז לי אותו במשלוח מנות, גם לא יהיה לי - והתרשמתי ממנו לטובה כספר שיהיה מי שיאהב, אם כי אולי באמת השם שניתן לו 'מחזור לפורים', יכול להעלות חיוך בחודש שמרבין בו שמחה, ויכלו לנקוט בשם אחר (הגם שבהיסטוריה, כמו שכתבתי היו כאלו).

כשראיתי את הודעותיך, לא היה לי כל הסבר אחר מלבד זה שאתה אכן פחות מעריץ את המו"ל. מפני שבאת כביכול לתקוף רעיון, ובמקום לנתח את המצב שבו יש "ברכות הנהנין המבואר לראש השנה לאילנות כדעת בית שמאי" וארבעה כרכי זמירות לפסח המבוארים בהוצאת ריש מתיבתא וכו' וכו', הטענה שהצגת הייתה בכלל על תוכן הספר, שכלשונך אין בו כלום "כלום. ממש ככה". מלבד ברכת המזון ויעלה ויבוא, שהם הדברים היחידים המתייחסים לפורים. לבוא ולומר על ספר שיש בו מגוון רחב של פיוטים לפורים מכל הדורות, בליווי ביאור והסברים מעניינים על העומד מאחוריהם, ספר שיש לכל אורכו פרפראות על פורים ומגילת אסתר, שיש בו סדר לימוד לפורים, ספר שמקבץ את כל הפוסקים הנוגעים לפורים, דבר שאף בלי סידור הוא תועלתי - שאין בו כלום מלבד סידור וברכת המזון, זה עיוות, שלא לומר אפילו שקר. אתה יכול לומר שקוגל של חברה פלונית הוא חסר טעם, הוא גימיקי, שיווקו הוא דבר מטופש, אבל לא לומר שהסיר ריק

העדפתי לחשוב שזו תוצאה של דעה כלפי מו"לים מאשר סתם ביקורת שטחית ולא עניינית.

ועכשיו אתה כותב: "להוציא כזה דבר ועוד לכנות את עצמה בסופרלטיבים שאחרים לא מעיזים לנכס לעצמם?! השתגעו שם למעלה?!", וזו כבר בכלל כבר טענה לא על תוכן הספר (שיכול להיות נהדר וגדוש), וגם לא על הרעיון של הספר, אלא על שיטת פרסום. ראשית, משמע מדבריך שכלל לא ראית את הספר אלא את הפרסומות שלו, זה מסביר למה התרשמת שיש רק ברכת המזון, אבל לא מסביר למה נתת כאן ביקורת מלאת לגלוג כשאפילו לא דפדפת בעמודו הראשון. אמת בפרסום זה מה שמציק לך? נו נו, כל אברך שמוציא קונטרס סיכום 'אלו מציאות' בראשי תיבות כותב שספרו שווה לגדולי האחרונים, וזהו מתן תורה של דורנו, רב המכר שלא היה כמותו מימות הרמב"ם. מה אתה רוצה שיכתבו? "הוצאנו ספר נחמד לפורים, מי שרוצה למלאות משלוח מנות במשהו תורני שגם כתוב עליו פורים שיקנה"? אולי, זה עניין לפרסומאים.

העיקר שהשלום, ובעיקר האמת - אהבו.

אוצרותנו

הודעהעל ידי אוצרותנו » ה' פברואר 21, 2013 11:43 am

אם היו מביאים גם פיוטים מריה"ח זה היה מספק אותך?

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' פברואר 21, 2013 12:54 pm

חבר'ה תרגעו.
הוספת ווארטים יפים וכמה פירושים עדיין לא מחייבת להוציא 'מחזור לפורים'.
בכזו דרך ניתן להוציא גם 'מחזור לתענית אסתר' או 'מחזור לצום גדליה'...

אינני אומר, שבדורנו - דור ספרי הקומיקס ושאר ספרים רדודים - זה לא רווחי להפיק ולמכור כזה ספר. אבל זה שווה את ההתבזות של מכון המכבד את עצמו?
זו עיקר השאלה והטענה.
אם מלכות-ווקסברגר היו מוציאים את זה, לא היו לי כל טענות...

הבינני

הודעהעל ידי הבינני » ה' פברואר 21, 2013 3:14 pm

מבדיקה קצרה מתברר שיש גם על תענית אסתר.
מי יכול לעלות את התוכן?

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ה' פברואר 21, 2013 6:58 pm

הבינני כתב:מבדיקה קצרה מתברר שיש גם על תענית אסתר.
מי יכול לעלות את התוכן?

הנה:
קבצים מצורפים
מחזור.rar
מחזור
(56.85 KiB) הורד 358 פעמים

אגרת

הודעהעל ידי אגרת » ה' פברואר 21, 2013 7:05 pm

זה קשור לזכור את אשר עשה לך עמלק...
או לפורים...

א_מנחם

הודעהעל ידי א_מנחם » ה' פברואר 21, 2013 7:57 pm

עכשיו זה נשמע כבר נכון.
התחיל ב -
מה יש לנו ב'מחזור פורים' 'מפואר' זה? כלום. ממש ככה.
סדר התפילות הרגיל (בהוספת הנוסח הנדיר שקשה מאוד להשיגו - 'על הניסים' לפורים!...), מגילת אסתר, וכמובן פיוטים ו'קרובה' לפורים,
והדובדבן שבקצפת - 'ברכת המזון' לפורים!! לא יאומן. כן, כן, ברכת המזון לפורים!!

וסיים ב-
הוספת ווארטים יפים וכמה פירושים עדיין לא מחייבת להוציא 'מחזור לפורים'.

חיילך לאורייתא!

החזן

הודעהעל ידי החזן » ה' פברואר 21, 2013 8:17 pm

א_מנחם היקר,

הערה פותחת: קשה להשתכנע שאחרי כל כך הרבה הודעות מושקעות ואמוציונליות, בעוד הנך חדש בפורום (או שטרחת לשם כך לפצוח בניק חדש), שבאמת אין לך נגיעה אישית לענין. חבל על מאמציך.

לעצם הענין, חכם באשי הביע ביקורת מתבקשת מאליה, והיא גם נכונה לענ"ד. אין כל "בשורה" במחזור זה. אין זו יצירה חדשה ומפתיעה שרבים ציפו לה וכיו"ב. אילו היו מציגים את הספר כעוד ספר ווארטים על פורים, הרי כאלה יש למכביר והוא לא היה נמכר יותר מאחרים. אלא מאי? חיפשו ומצאו דרך פרסומית ושיווקית כיצד לפרסם את "המוצר" כמשהו ייחודי, יגעו ומצאו: יצרו "מחזור" מלאכותי, כזה שבא לענות על "צורך" עמוק של הציבור, בעוד שאף אחד עד היום לא השכיל למלא צורך זה. צורך זה הוא מלאכותי גרידא. שום דבר מעבר לזה. מלבד בישיבת לייקווד ועוד כמה ישיבות הונגריות מובהקות, אף אחד אינו אומר קרובות לפורים, ויתר על כן, קרובות אלה נדפסו באינסוף ספרי "כלבו" לפורים. לא לשם הקרובות אנו נזקקים ליצירה גאונית זו, וגם לא לשם על הניסים המפורש. זהו בהחלט מוצר בנאלי ומשעמם, שאין בו שום הברקה ושום ייחודיות מעבר לאלפי ספרי הליקוטים על פורים, לצד הצגת מצג-שווא בצורה שרירותית כדי לאחז את עיני ההדיוטים שאינם מבינים דבר, שזהו מוצר איכותי ו"מבטיח" (עוד מילה מבית היוצר של משרדי הפרסום שהתחברו לאחרונה להוצאות הספרים). זה בהחלט מעצבן ומעורר ביקורת. אני מסכים עם חכם באשי שמדובר בעוד ספר שמזלזל בארון הספרים היהודי, שמדרדר בלאו הכי.

גוראריה

הודעהעל ידי גוראריה » ה' פברואר 21, 2013 8:22 pm

חכם באשי כתב:נו, וכזה ספר בדיוק (ואולי יותר משובח) ניתן להוציא גם על תענית אסתר ועוד עשרות ימים מצויינים שבשנה?
אז אני מבין שהיה המשך לספר מופלא זה...

וכי לא זה מה שקופת העיר עושה?

יורה דעה

הודעהעל ידי יורה דעה » ה' פברואר 21, 2013 9:47 pm

חכם באשי כתב:אינני אומר, שבדורנו - דור ספרי הקומיקס ושאר ספרים רדודים - זה לא רווחי להפיק ולמכור כזה ספר. אבל זה שווה את ההתבזות של מכון המכבד את עצמו?
זו עיקר השאלה והטענה.

אני מעלה השערה בלבד,
יתכן וגם מכון שמכבד את עצמו זקוק להרבה מאוד כסף נזיל, ומשו"כ הוא מוציא גם את המחזורים הללו, וכיו"ב. לעד"נ שלחינם יצא קצפו של באשי באשכול זה.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' פברואר 21, 2013 10:14 pm

השערה מעניינת...
אך אם הדברים נכונים, הייתי מציע להם להקים 'חברת בת', ואילו הם ('חברת האֵם') יתעסקו בדברים יותר רציניים ומהותיים.

איש אשכולות

הודעהעל ידי איש אשכולות » ה' פברואר 21, 2013 11:53 pm

חכם באשי כתב:השערה מעניינת...
אך אם הדברים נכונים, הייתי מציע להם להקים 'חברת בת', ואילו הם ('חברת האֵם') יתעסקו בדברים יותר רציניים ומהותיים.

ואגב, יש ספרים שלהם שהם מוציאים בלי השם והחותמת שלהם, בדיוק מהטעם הזה כי זה לא מכבד את ההוצאה.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' פברואר 22, 2013 12:43 am

נו, אז לא טעיתי בהצעתי.

יורה דעה

הודעהעל ידי יורה דעה » ו' פברואר 22, 2013 1:13 am

איש אשכולות כתב:ואגב, יש ספרים שלהם שהם מוציאים בלי השם והחותמת שלהם, בדיוק מהטעם הזה כי זה לא מכבד את ההוצאה.

סתם בשביל הסקרנות,
תוכל לפרט אולי באיזה ספרים מדובר?

למאי_נמ?

הודעהעל ידי למאי_נמ? » ו' פברואר 22, 2013 7:37 am

לטעמי, אשכול זה קצת מיותר.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ו' פברואר 22, 2013 8:04 am

לא נורא. לא כל יום פורים...

יורה דעה

הודעהעל ידי יורה דעה » ו' פברואר 22, 2013 11:02 am

למאי_נמ? כתב:לטעמי, אשכול זה קצת מיותר.

כדאמרי אינשי: על טעם וריח אין להתווכח...

שפה ברורה

הודעהעל ידי שפה ברורה » ו' פברואר 22, 2013 3:19 pm

למאי_נמ? כתב:לטעמי, אשכול זה קצת מיותר.

יש אשכולות אחרים שמיותרים קצת יותר ואין פוצה פה

viewtopic.php?f=17&t=12455

הבינני

הודעהעל ידי הבינני » ב' פברואר 25, 2013 4:34 pm

אצלי בבית כנסת החליט החזן במוצ"ש לומר ויהי נועם לפני המגילה, כבכל מוצאי שבת, וכמה שצעקו עליו לא עזר, כך גם החליט לומר קדיש עם תתקבל קודם קריאת המגילה וגם לאחריה, אני חושב שאם היה בידיו המחזור המדובר זה לא היה קורה.
אגב, האם יש לזה מהדורה לש"ץ?

אבי עזרי

הודעהעל ידי אבי עזרי » ב' פברואר 25, 2013 10:15 pm

אז עכשיו תרוץ לקנות מחזור לש"ץ לכל תפילה לא שגרתית? חוץ מזה שאין פתרון במחזורים לכל מקרה. הפתרון למקרים כאלו ודומיהם הוא פשוט למנות רב לבית הכנסת.

החזן

הודעהעל ידי החזן » ב' פברואר 25, 2013 11:01 pm

שבעה ימים ושבעה לילות ישבו ודנו חכמי חלם בניסיון למצוא פתרון הולם לבעיה המטרידה אותם מזה זמן מה. בגשר שנבנה מעל לנחל נפער חור, ומידי פעם עגלה או אדם שחצו את הגשר, לא שמו לב, ונפלו מטה. אמנם המים רדודים למדי באותו מקום, אך בכל זאת מי שנופל נחבל קשות, ולעיתים קרובות אף אנושות.
שבעה ימים ושבעה לילות לא פסקו הדיונים, עד שנמצא הפתרון – צריך להקים בית חולים מתחת לגשר! ולא סתם בית חולים. בית חולים משוכלל, עם מיטב הרופאים, עם ציוד רפואי משוכלל וחדר טראומה חדשני. מעתה והלאה יזכו הנופלים לטיפול מהיר ומסור בבית החולים של חלם!

א_מנחם

הודעהעל ידי א_מנחם » ב' פברואר 25, 2013 11:23 pm

כבוד החזן,

קשה להשתכנע שאחרי כל כך הרבה הודעות מושקעות ואמוציונליות, בעוד הנך חדש בפורום (או שטרחת לשם כך לפצוח בניק חדש), שבאמת אין לך נגיעה אישית לעניין. חבל על מאמציך

גם אתה עושה עבודה שטחית? כל כך קשה לבדוק ולראות שהניק הזה נפתח בזמנו, כמה שבועות טובים לפני האשכול הלזה, בשביל לבקש קטע מסוים מאוצר החכמה?

ומדוע ההודעות נראות לך כל כך מושקעות? (אגלה לך סוד, העתקתי מטקסט פרסומי שנשלח אלי, כמו לעוד רבים, ולא חשבתי בכלל שזה יתפתח הלאה).

איני צריך להתאמץ לשכנע דבר. אם מישהו צריך להתאמץ להסביר משהו, זה החכם וחבריו שעדיין לא הצליחו שכנע אותי שעיקר בעייתם זה לא איזושהי דעה קבועה כנגד ההוצאה המדוברת. גם אם הייתי מנכ"ל ההוצאה לאור, זה לא הופך אמת לשקר ולהיפך...

אתה כתבת דבר שהוא לגיטימי ומובן. זכותך לבקר ככל אשר תחפוץ, ולהחליט מה מזלזל את ארון הספרים היהודי ומה מכבד. מצידי, תשמיץ כל ספר וכל הוצאה כאוות נפשך. (וכתבתי גם באופן מפורש שלי אישית אין את הספר, לא רכשתי, ככל הנראה לא ארכוש, ואעדכן אותך, גם לא קיבלתי אותו מאיש בפורים). אבל את זה, לא כתב פותח האשכול! הוא תיאר את הספר בצורה לא נכונה ולא ישרה באופן מסוים מאוד, כאילו סתם משהו מפריע לו בספר, ומאוחר יותר גם כנגד הצורה בה הוא מוצג. לא מפריע לי דבר מלבד זה.
תקרא את מה שהוא כתב בתחילה, תקרא את מה שאתה כתבת, ותבין את ההבדל בעצמך.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ג' פברואר 26, 2013 12:12 am

הבינני כתב:אצלי בבית כנסת החליט החזן במוצ"ש לומר ויהי נועם לפני המגילה, כבכל מוצאי שבת, וכמה שצעקו עליו לא עזר, כך גם החליט לומר קדיש עם תתקבל קודם קריאת המגילה וגם לאחריה, אני חושב שאם היה בידיו המחזור המדובר זה לא היה קורה.

אז יש לעדכן את שמו של המחזור ל"מחזור לעמי-ארצות"!

איש

הודעהעל ידי איש » ג' פברואר 26, 2013 11:08 am

בדור כמו שלנו שאנשים מחפשים להיות 'מקוריים' ולהמציא המצאות שונות ומשונות, בוודאי שיש מקום למחזור לפורים, וגם למחזור לחנוכה, כי מדוע לא... אם יש מי שמוכן לשלם ולקנות - ישלם ויקנה... והאמת שגם בדורות קודמים היו רעיונות שונים ומשונים של ספרים שאנשים הוציאו לאור, אולי כי לא היה פורום ללגלג עליהם...
לגופו של דבר, הרעיון לא כזה מופרך, מה רע לרכז פיוטים והלכות וכו' על החג? לא הייתי מתנגד שיהיה לי כזה מחזור בכיס ביום הפורים, אולי הייתי אותו מביא לילדי שיהיה לו קצת תעסוקה במקום להתעסק עם הממתקים...
לא ברור לי מדוע יש מי שבחר בפורום זה ללגלג על דברים שלא מוצאים חן בעיניו, כל יתר הספרים שיוצאים לאור חדשים לבקרים כן מוצאים חן בעינך? אינני רוצה לחשוד שמדובר בצרות עין, אך הדבר קצת מזכיר את זה.... זהירות.

שיבר

הודעהעל ידי שיבר » ג' פברואר 26, 2013 11:05 pm

הקמפיין הפרסומי מדבר בעד עצמו, ועם האצתו לא מן הנמנע, בפרט לאור תקדימי העבר, כי בכינוס המרכזי של ישיבת מרדכי הצדיק שתיערך בחסות חברת "ראש הישיבה של הדור" יראו לעצמם לכבוד גדול מרן גדול הדור ומרן פוסק הדור לשאת דברי ברכה לפני ואחרי משאו של נשיא "ממלכת המחזורים" (או של נציגו הגאון ראש המחלקה, אם היקף הארוע לא יצדיק את עצמו) בו יספר על החיזוק המיוחד במצוות החג שנרשם בעקבות הופעתו של המחזור החדש.

איש

הודעהעל ידי איש » ד' פברואר 27, 2013 12:59 pm

כן כן. אתה לא היית מצליח להביא את כל גדולי הדור ולהצטלם עמם, והם כן....

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 393 אורחים