מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

פורום ספרים וסופרים

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
אשבמבש

Re: פורום ספרים וסופרים

הודעהעל ידי אשבמבש » ג' אוגוסט 06, 2013 12:11 am

עשוי לנחת כתב:אפשר להבין מה המטרה של כל הקלוצקאשעס האלו? זה הם וזה אנחנו.
מה הבעיה? מישהו הזמין ערך אנציקלופדי העוסק בשוני בין הפורומים השונים, או סתם עבודת מחקר?

אתה לא מבין, ברור שפורומינו מכניס את כל האחרים בכיס הקטן. הדיון הוא רק איך נוכל לייעץ לפורום סו"ס להשתבח...

איש.dot כתב:לא הגבתם למחצית השניה של דברי - מדשתיק משמע דאודי ליה, או שהמחאה על החלק הראשון היא גילוי דעת על הכל?

ב2 כתבת ספקולציה. אתה יכול לנסות לפתוח כזה אשכול ולראות איך יילך. הניחוש שלי הוא שאם האשכול יינעל זה לא יהיה בגלל עצם הנושא אלא בגלל תגובות חמות מזג מכיוון זה או אחר.

אשבמבש

הודעהעל ידי אשבמבש » ג' אוגוסט 06, 2013 12:13 am

איש רגיל כתב:כאן יש בעיה נוספת [ואני מאשים בה גם את עצמי], שהתדובות הם די תוקפניות, במיוחד בנושאים חמים. וזה גורם לאנשים שלא להגיב פן יטעו ויקבלו מקלחת של צוננים.

מה הבעיה? מי שחוטף על הראש יכול לפתוח ניק אחר (וכבר היו דברים מעולם).

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' אוגוסט 06, 2013 12:50 am

ר_חיים_הקטן כתב:הוא סובר שריבוי הכמות מכריע האיכות כמש"כ הגרי"ע בלקח טוב כלל ט"ו.

download/file.php?id=14876

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ד' מרץ 25, 2020 4:00 am

איש.dot כתב: . . 2) יש כאן נושאים שלא-כל-כך ברור למה אין הם ראויים כלל לדיון, למרות שודאי שיש לאנשי הספר מה לומר בהם. אני קורא עכשיו אשכול מעניין (מודה ועוזב: אשכול בעצכ"ח) על "צנזורה" חרדית בספרי קודש - השמטת קטעים שלמים או סיגנון מחדש של קטעים מספרי גדולי הדורות האחרונים, כדי להתאימם לרוח השוררת ברחוב רבי עקיבא פינת חזון איש. אבהיר, כי רוב הנידונים שם הם: אמונה ובטחון דהחזו"א; אגרות צפון דהרש"ר הירש; מכתב מאליהו דהגר"א דסלר; ולא רחוק יותר מכתבי הראי"ה. אז אם מותר לנהל כאן אשכול נכבד ומרתק על ר' גדליה נדל, מדוע אסור לדון בהשמטות - שנעשו ברובן על דעת יחיד ולא כהוראת גדולי התורה - לספרי חכמינו ומאורינו? אין לי ספק כי אשכול שכזה לא היה אפילו מתרקם במחוזות אוצרנו . .

הדברים אינם נכונים. קרוב לארבע שנים קודם הודעה זו, ניטע בכרם נפלא זה האשכול 'צנזורה תורנית בספרי קודש - דעות ועובדות' [שבשעתו נקרא 'ואין לנו להיות צנזורים לגדולי ישראל ולדברי קדשם'], ולימים אף שריגיו התפתחו לאורך ולרוחב...

ויעויין עוד:
viewtopic.php?f=7&t=6981 https://forum.otzar.org/viewtopic.php?f=7&t=28640 viewtopic.php?f=17&t=15294&hilit=
וגם כאן.

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » ג' ינואר 05, 2021 4:33 pm

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 429 אורחים