מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חיפוש ספר

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
ביני עמודי גרסי

חיפוש ספר

הודעהעל ידי ביני עמודי גרסי » ג' ספטמבר 10, 2013 12:49 am

אני מחפש את הספר שו"ת משיב הלכה [ח"א] (להג"ר ח"פ לוריא מו"צ דלאדז').
תודה למסיעים.

ביני עמודי גרסי

Re: חיפוש ספר

הודעהעל ידי ביני עמודי גרסי » ג' ספטמבר 10, 2013 12:58 am

תודה רבה לך
ייש"כ

נוכחתי לדעת כי החלק שיש בבית מלא ספרים חסר באוצר החכמה
ולכן נבקש מבעלי אוצר החכמה שיוסיפו את הכרך החסר לאוצר

ביני עמודי גרסי

הודעהעל ידי ביני עמודי גרסי » ג' ספטמבר 10, 2013 1:36 am

לאחר חיפוש יותר חטטני התברר לי שטעיתי, הספר כן נמצא רק תחת שם אחר, בשם 'קהלת חיים', כלומר שזהו ספר שכולל בתוכו כמה ספרים מהמחבר ובניהם הספר הזה היינו הספר משיב הלכה.
והתפלאתי! והתפלאתי כפול. (האוצר צריך לעשות משהו שיעזור לבעיה הזו, כשאתה מחפש ספר הוא מביא לך בהתחלה את הספרים תחת השם שכתבת לאחר מכן את שמות הספרים הקרובים לבקשת החיפוש. וצריך אולי לשנות שהספרים שנמצאים בתוך הספרים יוצגו בהתחלה מיד לאחר התוצאה המדוייקת הראשונה שביקשתה בחיפוש, ולאחר מכן שאר הספרים עם השמות הדומים כנ"ל).

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' ספטמבר 10, 2013 8:11 am

ארגון שמות הספרים אינו התחום שלי. אבל בכל אופן אני מבין שאתה מדבר על גירסה 11. כשכותבים משיב הלכה מקבלים 7 ספרים בסך הכל כאשר הראשון והאחרון הם מהמחבר שחיפשת. כך שנראה לי שזה יותר מקרה של חוסר תשומת לב בפעם הראשונה מאשר של שיפור שצריך לעשות.

מצד שני אם אתה כותב משיב הלכה+לוריא אתה באמת לא מקבל את הספר קהלת חיים. אני לא זוכר כרגע אם זה באג או שזה בגלל סיבה מוצדקת אבדוק בעז"ה.

ביני עמודי גרסי

הודעהעל ידי ביני עמודי גרסי » ג' ספטמבר 10, 2013 8:58 am

תשים לב שגם מוחולת המחנים נתקל באותה הבעיה, ולא שאנחנו לא מכירים את התוכנה, (לפחות אני משתמש מאוד הרבה בתוכנה). תשים לב שיש כאן בעיה בחיפוש הספר המבוקש כאשר הוא נסתר בספר אחר

דבר נוסף, אז כשחיפשתי את הספר היו לנגד עיני וראיתי את כל ספרי המחבר אך לא העלתי על דעתי שהוא נמצא שם חבוי בתוך אותו הספר, וזה בדיוק מה שקרה גם למחולת המחנים כנראה שלא העלה בדעתו שהספר מוסתר בתוך הספר השני.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' ספטמבר 10, 2013 9:07 am

לא כ"כ הבנתי. אתה כותב משיב הלכה ורואה 7 ספרים. שנים מתוכם ספרים של המחבר אותו אתה מחפש לא כך?
מחולת המחניים חיפש כנראה במקוון משם הביא, שם עדיין אין (אכן צריך תיקון!) את החיפוש של 11

ביני עמודי גרסי

הודעהעל ידי ביני עמודי גרסי » ג' ספטמבר 10, 2013 9:15 am

אוצר החכמה כתב:לא כ"כ הבנתי. אתה כותב משיב הלכה ורואה 7 ספרים. שנים מתוכם ספרים של המחבר אותו אתה מחפש לא כך?

החיפוש שלי התמקד רק על 'משיב הלכה' בלבד מחמת הפניה לשם, כך שכל ספר אחר של המחבר לא יעזור לי, אך כאן הוא מוסתר בספר אחר וזה נותן לי לחשוב שהספר איננו (לך תעלה בדעתך לחפש בכל ספר מספרי המחבר, ובמידה שיש לו הרבה ספרים מובן הדבר שזה לא הגיוני לחפש ביניהם).

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' ספטמבר 10, 2013 9:22 am

ביני עמודי גרסי כתב:
אוצר החכמה כתב:לא כ"כ הבנתי. אתה כותב משיב הלכה ורואה 7 ספרים. שנים מתוכם ספרים של המחבר אותו אתה מחפש לא כך?

החיפוש שלי התמקד רק על 'משיב הלכה' בלבד מחמת הפניה לשם, כך שכל ספר אחר של המחבר לא יעזור לי, אך כאן הוא מוסתר בספר אחר וזה נותן לי לחשוב שהספר איננו (לך תעלה בדעתך לחפש בכל ספר מספרי המחבר, ובמידה שיש לו הרבה ספרים מובן הדבר שזה לא הגיוני לחפש ביניהם).

כאמור אני לא עוסק בארגון שמות הספרים, דהיינו שמבחינת התכנה אין לי אינפורמציה אם מדובר בספר נוסף שנמצא בפנים או בשם נוסף שיכול להיות מכל מיני סיבות (אם תסתכל על פרטי הספר המלאים ע"י הסימן שאלה תראה שהשם משיב הלכה מוגדר כשם נוסף לספר). אבל אני הייתי רואה בזה יותר הערה לתשומת לב המשתמש מאשר הערה למקטלגים, שאם אתה מחפש ספר וכותב לתכנה את המילים משיב הלכה, ובכל אופן התכנה מציעה ספר אחר של אותו מחבר (היא לא תציע את כל ספרי המחבר) הלא דבר הוא וכנראה כדאי לבדוק את השמות הנוספים.

ביני עמודי גרסי

הודעהעל ידי ביני עמודי גרסי » ג' ספטמבר 10, 2013 9:27 am

אוצר החכמה כתב:מצד שני אם אתה כותב משיב הלכה+לוריא אתה באמת לא מקבל את הספר קהלת חיים. אני לא זוכר כרגע אם זה באג או שזה בגלל סיבה מוצדקת אבדוק בעז"ה.

אם אתה כותב משיב הלכה+ל (רק את האות למד) אז אתה מקבל גם את הספר קהלת חיים. אבל זה לא עולה בדעתך לכתוב רק למד, כשכותבים 'שם' כותבים רגיל.
וגם זה קצת מוזר כאשר אתה רואה לפניך את המילים "קהלת חיים". אולי היה צריך להוסיף בסוגרים (באותה שורה שמופיע המילים "קהלת חיים") את שמות הספרים הנוספים שהוא מכיל. ואולי זה יהיה פיתרון יותר טוב לבעיה הזו.

נ.ב. זה רק מקרה אחד מיני רבות שחפשתי ספרים מסויימים ומצאתי שהם מוסתרים בתוך ספרים אחרים.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' ספטמבר 10, 2013 9:34 am

אם אתה כותב משיב הלכה+ל (רק את האות למד) אז אתה מקבל גם את הספר קהלת חיים. אבל זה לא עולה בדעתך לכתוב רק למד, כשכותבים 'שם' כותבים רגיל.

נכון ולכן כתבתי שהעניין צריך בדיקה והעברתי את הנושא למערכת הבדיקות.

וגם זה קצת מוזר כאשר אתה רואה לפניך את המילים "קהלת חיים". אולי היה צריך להוסיף בסוגרים (באותה שורה שמופיע המילים "קהלת חיים") את שמות הספרים הנוספים שהוא מכיל. ואולי זה יהיה פיתרון יותר טוב לבעיה הזו.

זה עניין שצריך לשקול אותו שכן הרבה פעמים השמות הנוספים אינם ספרים נסתרים. בכל מקרה כאמוה שימת העכבר על סימן השאלה תתן את האינפורמציה הזאת.

ביני עמודי גרסי

הודעהעל ידי ביני עמודי גרסי » ג' ספטמבר 10, 2013 9:39 am

אוצר החכמה כתב:
ביני עמודי גרסי כתב:

כאמור אני לא עוסק בארגון שמות הספרים, דהיינו שמבחינת התכנה אין לי אינפורמציה אם מדובר בספר נוסף שנמצא בפנים או בשם נוסף שיכול להיות מכל מיני סיבות (אם תסתכל על פרטי הספר המלאים ע"י הסימן שאלה תראה שהשם משיב הלכה מוגדר כשם נוסף לספר). אבל אני הייתי רואה בזה יותר הערה לתשומת לב המשתמש מאשר הערה למקטלגים, שאם אתה מחפש ספר וכותב לתכנה את המילים משיב הלכה, ובכל אופן התכנה מציעה ספר אחר של אותו מחבר (היא לא תציע את כל ספרי המחבר) הלא דבר הוא וכנראה כדאי לבדוק את השמות הנוספים.

לענ"ד, זה לא דרך נוחה, תחשוב למשל שיש לפניך ככה עשרה ספרים, האם תעבור אחד אחד, ולפי זה מה תעשה כאשר יש לך להסתכל על שישה מחברים שונים למשל?
דבריך נכונים למקרה חד פעמי אך לענ"ד לא יהיה נוח לכמה פעמים רצופות. (בפרט לאנשים המבררים סוגיות בהלכה).

ביני עמודי גרסי

הודעהעל ידי ביני עמודי גרסי » ג' ספטמבר 10, 2013 9:46 am

אוצר החכמה כתב:זה עניין שצריך לשקול אותו שכן הרבה פעמים השמות הנוספים אינם ספרים נסתרים. בכל מקרה כאמוה שימת העכבר על סימן השאלה תתן את האינפורמציה הזאת.

זה טוב למקרים בודדים אך לא לריבוי מקורות של מחברים שונים וכנ"ל.

ביני עמודי גרסי

הודעהעל ידי ביני עמודי גרסי » ג' ספטמבר 10, 2013 10:04 am

חשבתי על אפשרות נוספת לפתור את הבעיא, שכאשר ישנם ספרים נוספים בתוך הספר - שזה יוצג מתחת אותה השורה (שורה שניה) רק בקטן יותר, ותהיה תמיד אפשרות או להציג את השורה הראשונה (כמו שזה היום) או להציג את זה ב'מורחב' - שתי שורות, (כמו שיש כאשר יש כמה ספרים מאותו מחבר שאז יש אפשרות לעשות את זה מורחב שכל יפרס לפניך אחד אחד, או לא).

ציטרון

הודעהעל ידי ציטרון » ג' ינואר 28, 2014 12:50 am

מי יודע היכן ניתן להשיג ספרים שנדפסו בשנים האחרונות אבל לא הופצו כדבעי בארץ ?
למשל:
ספרי קדמונים נדירים שההדיר ר' שלום יעקב ג'ייקוב והדפיסם במונסי, כמו למשל דמיון אריה לר' אריה ליב פיסק, מסכת הלכה למשה מסיני לר' שלמה רפאל יהודה ליאון טימפלו, קרית חנה לר' אלחנן ב"ר בצלאל אורי ליפמן חפץ, ועוד.
כ"כ, ספר תורת הגאון ר' אלכסנדר משה לפידות, שהודפס בלייקווד.
[ובכלל ספרי קדמונים שנדפסו בארה"ב ובקושי הופצו בחנויות בארץ].

כ"כ, ספרי קדמונים רבים שההדיר מכת"י רפאל כהן בירושלים, לדוגמא:
איסור והיתר הלכות שחיטה / ר' מסעוד ברוך בן יעקב אביחצירא ; ... מבוססת על כתב יד יחידי בעולם ... כולל מבוא, מראי מקומות, הערות ... יוצא לאור בפעם הראשונה על ידי רפאל כהן. ירושלים : ר. כהן, 2010.

מאמץ כח / ר' יצחק בן קלונימוס בן יהודה נתן בן שלמה ; ... מבוססת על כתב יד מוסקבה 113, כולל מבוא ... על ידי רפאל כהן. ירושלים : ר. כהן, 2010.

קדש הלולים : פירוש על האידרא זוטא והאידרא רהא מספר הזוהר על פי מסורת מרבי יעקב מראג'י ורבי מנחם לונזו משנת ה' אלפים תצ"א ... / ... דוד בן אברהם כאלפון ; יוצא לאור פעם ראשונה על פי כתב יד ייחודי, כולל מבוא, מראי מקומות, חילופי נוסחאות ...יחד עם המבוא של ספר הזוהר מאת רבי יעקב מראג'י ותלמידו אברהם אבן מוסא ... מאת רפאל כהן. ירושלים : ר. כהן, 2010.
ועוד רבים.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ג' ינואר 28, 2014 10:04 am

את הספרים של רפאל כהן מפיצים ראובן מס, אלא שהם מאד יקרים.

שי אבי דוד

הודעהעל ידי שי אבי דוד » ד' ינואר 05, 2022 10:02 am

ציטרון כתב:מי יודע היכן ניתן להשיג ספרים שנדפסו בשנים האחרונות אבל לא הופצו כדבעי בארץ ?
למשל:
ספרי קדמונים נדירים שההדיר ר' שלום יעקב ג'ייקוב והדפיסם במונסי, כמו למשל דמיון אריה לר' אריה ליב פיסק, מסכת הלכה למשה מסיני לר' שלמה רפאל יהודה ליאון טימפלו, קרית חנה לר' אלחנן ב"ר בצלאל אורי ליפמן חפץ, ועוד.
כ"כ, ספר תורת הגאון ר' אלכסנדר משה לפידות, שהודפס בלייקווד.
[ובכלל ספרי קדמונים שנדפסו בארה"ב ובקושי הופצו בחנויות בארץ].

כ"כ, ספרי קדמונים רבים שההדיר מכת"י רפאל כהן בירושלים, לדוגמא:
איסור והיתר הלכות שחיטה / ר' מסעוד ברוך בן יעקב אביחצירא ; ... מבוססת על כתב יד יחידי בעולם ... כולל מבוא, מראי מקומות, הערות ... יוצא לאור בפעם הראשונה על ידי רפאל כהן. ירושלים : ר. כהן, 2010.

מאמץ כח / ר' יצחק בן קלונימוס בן יהודה נתן בן שלמה ; ... מבוססת על כתב יד מוסקבה 113, כולל מבוא ... על ידי רפאל כהן. ירושלים : ר. כהן, 2010.

קדש הלולים : פירוש על האידרא זוטא והאידרא רהא מספר הזוהר על פי מסורת מרבי יעקב מראג'י ורבי מנחם לונזו משנת ה' אלפים תצ"א ... / ... דוד בן אברהם כאלפון ; יוצא לאור פעם ראשונה על פי כתב יד ייחודי, כולל מבוא, מראי מקומות, חילופי נוסחאות ...יחד עם המבוא של ספר הזוהר מאת רבי יעקב מראג'י ותלמידו אברהם אבן מוסא ... מאת רפאל כהן. ירושלים : ר. כהן, 2010.
ועוד רבים.

צור קשר באישי.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אליהו חיים, הבה נתבונן ו־ 363 אורחים