מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מחיר השדרוג של האוצר

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
היא שיחתי

מחיר השדרוג של האוצר

הודעהעל ידי היא שיחתי » ג' ינואר 27, 2015 5:41 pm

נושא המחיר של שדרוג האוצר כבר עלה ועולה כאן על ידי נודניקים רבים מידי זמן, עכשיו תורי...

viewtopic.php?f=5&t=16387&p=154530&hilit=%D7%A9%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%92#p154530
viewtopic.php?f=11&t=562&p=3542&hilit=%D7%A9%D7%99%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%92#p3542
viewtopic.php?f=11&t=63&p=1451&hilit=%D7%A9%D7%99%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%92#p1451
viewtopic.php?f=11&t=6833&p=72476&hilit=%D7%A9%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%92#p72476

למיטב ידיעתי הפרופורציה של עדכון בתוכנת אוצר החכמה אינה מקובלת בשום ענף של עולם המחשבים
לדוגמא: שידרוג מגירסה אחת של ווינדוס לגירסה מתקדמת יותר היא שולית ובת אחוזים בודדים ממחיר רכישה מלא
משא"כ בשדרוג באוצר החכמה העלות של השדרוג יכולה להגיע לכ25% !!! ממחיר רכישה מלא למי שרכש האוצר בזול
כלומר כל שנה לשלם 25% אחוזים ממחיר הרכישה

פרוייקט השו"ת החזיקו במודל כזה, ואף הם שינו מדיניות בשנה האחרונה, כשעלות שידרוג הייתה עד 250 שקלים
וכמדומה שהם האריכו את המבצע מעבר למתוכנן מראש
viewtopic.php?f=7&t=17035&p=166415&hilit=%D7%A9%D7%99%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%92#p166415

אני חושב שזה ברור שכמות המשדרגים תכסה את ההפרש בסכום השידרוג, וגם אם לא ההפסד יהיה זעום, ומה רע ביחסי לקוח טובים?

ההסבר של האוצר כי השידרוג עולה רק 250 על עדכון התוכנה ושאר המחיר הוא על הספרים לא מחזיק מים
גם ווינדוס יכולים לגבות על תוספות של תוכנות למיניהם וגם פרוייקט השו"ת על תוספת ספרים, וכל תוכנה יש בה הוספות מעבר לשיפורים, וההוספות הללו דורשות הוצאות של עובדים וכו'
ההסבר האמיתי הוא כי בעלי האוצר סוברים שהרווח בעלות העידכון הגבוהה מצדיקה את זה, והם משערים שכך יהיה רווח יותר ממחיר נמוך
קשה לי ולכל אחד אחר להתווכח על זה, כי הם בוודאי מבינים את המודל העסקי של העסק הפרטי שלהם יותר טוב

אבל, וזה אבל גדול, המציאות מורה שבדרך כלל בסופו של דבר מחיר עדכון נמוך עדיף לבעל העסק, וכך זה בכל תוכנה שהיא

אין לי ספק שגם בעלי האוצר ילמדו זאת יום אחד, ואני אזכור להקפיץ באותו יום את האשכול

אני רק מנסה לעודד שהיום הזה יהיה מוקדם ממאוחר

[ולמי שיטען מה אני מתערב בעסק פרטי, התשובה מחולקת לשניים: 1 בעל העסק הפרטי יכול למחוק את הודעתי ברגע שהוא רוצה 2 על 'התמקחות' שמעתם?]

צולניק

Re: מחיר השדרוג של האוצר

הודעהעל ידי צולניק » ג' ינואר 27, 2015 7:33 pm

ג"א מצטרף להנ"ל, יש לי מחשבות לרכוש אוצר החכמה ומה שמרתיע [בין השאר] הוא עלות השדרוג, המשמעות הפשוטה היא שעוד בטרם סיימתי את כל התשלומים על המוצר כבר הוא לא מעודכן ועלי להוסיף סכום ניכר לעדכון. [בנוסף, בהרבה מקרים עם השדרוג צריך לרכוש כונן גדול יותר שעלותו מאות שקלים, דבר שניתן לחסוך בתחילת הדרך אם האצר היה מגיע בכונן בעל נפח עצום].

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » ג' ינואר 27, 2015 7:59 pm

בגלל זה אתה לא קונה? מה ההגיון בזה? קנה ואל תשדרג.

יש לי חברים שמשתדרגים רק פעם בכמה עדכונים, ובשידרוג כזה העלות השנתית יוצאת במחיר סביר מאד.

נראה לי גם שאוצר החכמה נמכר תמיד עם הדיסק הגדול ביותר שיש בשוק במחיר מתאים ובדרך כלל גם זה מספיק לכמה עדכונים.

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » ג' ינואר 27, 2015 8:05 pm

אני מקווה שבאוצר ישימו לב לדברים כאן ולא למחוק האשכול סתם. זה זכותם אבל למעשה אני ועוד אנשים שאני מכיר הפסיקו לשדרג תוכניות תורניות כל שנה. [זה נכון גם לגבי בר-אילן, ואולי מטעם זה הם החליטו להוריד מחיר העדכון. כנראה הם מצאו שהם לא מפסידים הרבה ועדיף שהיה להם לקוחות מרוצים. לגבי דבס אין מה לדבר. הם לא משדרגים התוכנית כלל ובסה"כ מוסים עוד ספרים, רובם הנמצאים בבר-אילן בלא"ה. הם גם לא מתקנים שגיאות, גם אחר שנשלחו להם יותר מפעם אחד.]

הברכות

הודעהעל ידי הברכות » ג' ינואר 27, 2015 8:23 pm

ג"א מצטרף להנ"ל (מי יודע, אולי הפעם זה יעזור...)
ולכה"פ מן הראוי לבוא לקראת מי שכבר שדרג כמה פעמים ושילם מכספו כבר מחיר של עוד תוכנה נוספת

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ג' ינואר 27, 2015 9:56 pm

מחיר השדרוג הוא כל כך גבוה בעיקר משום מוסדות אקדמאיים שמשלמים את המחיר. אם אתם רוצים באמת לשנות את מחיר השדרוג, הצביעו בהמוניכם ליהדות התורה, כך התקציבים ילכו לישיבות במקום לאוניברסטאות, וכך לא יהיה לאוניברסיטה כסף מצד אחד לשדרוגים, ומצד שני לאברכים יהיה יותר כסף, וחסל סידור פסח.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ג' ינואר 27, 2015 11:00 pm

לפני כשנתיים היתה לי פגישה במתחם האונ' עם פרופ' שפיגל ועמיתו השני [שכחתי את שמו] המנהלים את פרוייקט השו"ת, לחילופין, כמו כל מי שמחזיק את תוכנת האוצר, יצא לי להיות במשרד
האוצר ברמות. מה שאני יכול לומר, שאחרי שראיתי כל אחד היכן יושב ועל מה הוא יושב - אין מה להשוות ביניהם.
לא באתי לומר שהמחיר של השדרוג של האוצר הוא זול, אבל לבוא ולהשוות אותם עם המפעל והמשאבים שיש לאונברסיטה - זה פשוט בורות.

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » ג' ינואר 27, 2015 11:10 pm

זה לא טענה. זה כמה שנים שיש יותר ויותר רוכשי האוצר וממילא לכאורה צריך להיות יותר משדרגים, אבל למרות שלא רואים שמשקיעים יותר משנה לשנה מ"מ מחיר השדרוג במקומו עומדת. זה נותן תחושה שמחיר השדרוג אינו קשור כלל להעלות אלא שהם גובים המקסימם שהם יכולים לקבל. זה זכותם כך נוהגים בעולם העסקים [אם כי יש לי הרהורי דברים אם שייך בזה מה שגינו חז"ל מפקיעי שערים] אבל יש מקום למה שכתבו.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ג' ינואר 27, 2015 11:34 pm

א. אני התייחסתי לטענה מול פרוייקט השו"ת.
ב.
חובב_ספרים כתב:זה כמה שנים שיש יותר ויותר רוכשי האוצר

כאן נראה שכב' אחד מן המערכת או מכיר אותם טוב מבנים.
ג.
חובב_ספרים כתב:וממילא לכאורה צריך להיות יותר משדרגים

אני מכיר הרבה עם גרסאות של שמונה ותשע ואף 6! כך שבזה אתה טועה [וממילא כנראה אתה לא קשור למערכת...]

שוב, גם אני הייתי שמח אם המחיר היה נראה אחרת.

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » ד' ינואר 28, 2015 12:07 am

לא צריך להיות חלק מהמערכת להבין שהם לא משקיעים הון רב בשיווק כל שנה אם הם לא מרווחים מזה בסוף. גם אפשר לראות ממספר הדיסק כשמחליפים אותו, גם כשלוקחים בחשבון שהרבה לקוחות ישנים החליפו דיסק משום שהישן התקלקל או שהיה קטן מדאי עבור השדרוג, מ"מ המספר עולה יותר מדאי מלהיות כולו מלקוחות ישנים.
ידוע לי שהרבה לקוחות אינם משדרגים בכל שנה, וכבר כתבתי זה למעלה. אבל ברור שיש הרבה שכן משדרגים. אין סברא לומר שרק הלקוחות ישנים ממשיכים לשדרג ואילו כל הלקוחות חדשים הם מהסוג שלא. מסתבר שכל שיש יותר אנשים שיש להם אוצה"ח יש יותר משדרגים. זה לא מוכח, ומטעם זה כתבתי 'לכאורה', אבל זהו שכל הישר.

עמקן

הודעהעל ידי עמקן » א' אוגוסט 21, 2016 12:04 pm

אני מציע להנהלת אוצה"ח להוזיל מחיר השרדרוג להעוסקים בספרים שיש בהם תועלת ציבורי גדול.
אני באופן אישי עוסק בעריכה תורני ולא עדכנתי אוצה"ח כבר שנתיים ואין לי ספק שעובדתי יהיה יותר טובה אילו עדכנתי אותו. אבל ערכיה תורני אינו משלם הרבה, וכבר העירו על זה. אילו השקעתי בכל מה שיכול לעזור לי, כגון שדרוג כל התוכניות התורניות שיש לי כל שנה, קניית עוד תוכניות כגון התוכנה לחיפוש במסמכים של רחמים, וקניית מחשב חדש וטוב יותר שאינו זוחל כצב, לא ברור שהיה נשאר לי יותר מאילו למדתי בכולל ערב השכונתי. ואני לא היחיד שמעתי דברים כאלו מעוד עורכים.
כעת אני עובד על ספר של אחד מגדולי הראשונים עבור מכון תורני חשוב ומוכר. לא מסתבר שאף אחד יערוך אותו עוד פעם אחר שמהדורה זו יצא לאור, ופגימה בטיב עריכתה יכול להיות בכייה לדורות, אבל ההכרח לא יגונה.
ספק גדול אם אוצה"ח יפסידו כלום בהצעה שלי, דיתכן דמה שהם מפסידים ע"י הורדת המחיר יהיה מקוזז ע"י יותר שדרגוים, אבל גם את"ל שיהיה איזה מניעת ריווח אפשר לעשות משהו לשם שמים להגיל תורה ולהאדירה.

השואל מרבו

הודעהעל ידי השואל מרבו » א' אוגוסט 21, 2016 1:42 pm

ג"א מצטרף לכל הנ"ל.

חבר שעובד על עריכת ספר חשוב מאוד אמר לי, שהוא היה רוצה לשדרג את התוכנה, בעיקר מכיון שבתוכנה החדשה העבודה תהיה טובה יותר, אבל אין כסף...

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 278 אורחים