מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

התועלת על ההפסד?

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
מוחה

התועלת על ההפסד?

הודעהעל ידי מוחה » ד' אוקטובר 27, 2010 1:26 pm

האם באמת התועלת הלימודית שנערכת באתר שווה את ההפסד העצום של שימוש באינטרנט (חוץ מהעבירה של "ועשית ככל אשר יורוך") שנאסר האינטרנט ע"י כל הרבנים (וגם צורך פרנסה אין כאן ואסור אפילו ע"י חסימה וכדו')?

אפרקסתא דעניא

Re: התועלת על ההפסד?

הודעהעל ידי אפרקסתא דעניא » ד' אוקטובר 27, 2010 1:47 pm

מוחה כתב:האם באמת התועלת הלימודית שנערכת באתר שווה את ההפסד העצום של שימוש באינטרנט (חוץ מהעבירה של "ועשית ככל אשר יורוך") שנאסר האינטרנט ע"י כל הרבנים (וגם צורך פרנסה אין כאן ואסור אפילו ע"י חסימה וכדו')?

האם באמת התועלת החינוכית שספק רב אם תצא מהודעתך, שווה את ההפסד העצום של שימוש באינטרנט (חוץ מהעבירה של "ועשית ככל אשר יורוך") שנאסר האינטרנט ע"י כל הרבנים (וגם צורך פרנסה אין כאן ואסור אפילו ע"י חסימה וכדו')?

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ד' אוקטובר 27, 2010 1:50 pm

אפקרסתא. אין כאן ענין לליצנות רדודה. יש לך משהו עניני לענות לשואל?

אפרקסתא דעניא

הודעהעל ידי אפרקסתא דעניא » ד' אוקטובר 27, 2010 1:52 pm

איש_ספר כתב:אפקרסתא. אין כאן ענין לליצנות רדודה. יש לך משהו עניני לענות לשואל?

איני מסכים אתך. יש בהחלט עניין להעמיד מראה מול פניו של אדם כזה. האם הוא שלח הנה את ההודעה בטלפתיה? אם הוא אוחז שזה אסור, מה הוא עושה כאן? בעל כרחך ששאלתו הייתה קנטרנית, ולכן אין עניין לענות לו ברצינות.

מוחה

הודעהעל ידי מוחה » ד' אוקטובר 27, 2010 2:03 pm

אפרקסתא דעניא כתב:

איני מסכים אתך. יש בהחלט עניין להעמיד מראה מול פניו של אדם כזה. האם הוא שלח הנה את ההודעה בטלפתיה? אם הוא אוחז שזה אסור, מה הוא עושה כאן? בעל כרחך ששאלתו הייתה קנטרנית, ולכן אין עניין לענות לו ברצינות.

אני מחובר לאינטרנט במסלול של דוא"ל בלבד ובטעות אתר זה (בלבד) נפתח לי לא נשאר לי אלא לשאול אתכם מה אתם עושים פה כל הזמן על אף הוראת הרבנים האוסרים כל שימוש באינטרנט שלא לצורך פרנסה (וזאת ע"י חסימה).

חיים

הודעהעל ידי חיים » ד' אוקטובר 27, 2010 2:50 pm

ובהמשך לאשכול של "ברך עלינו", אעלה כאן גם אני מחשבה היפותטית:
האם בימינו אפשר להוסיף לתפילת ר' נחוניא בן הקנה:
"...שאנו גולשים והם גולשים, אנו גולשים ומקבלים שכר והם גולשים ויורדים לבאר שחת... 

דרדקי

הודעהעל ידי דרדקי » ד' אוקטובר 27, 2010 2:56 pm

מה שהקשו עליך מובא בספרי מוסר,
ספר אורחות צדיקים שער השתיקה
"אמרו רבותינו (ילקוט שמעוני בהעלותיך רמז תשלח): שני דיקולוגין היו עומדים לפני אנדריינוס, אחד היה מלמד על הדיבור שהוא יפה, ואחד מלמד על השתיקה שהיא יפה. אמר המלך לאותו שהיה מלמד על הדיבור שהוא יפה: היאך אתה אומר? אמר לו: מרי! אלמלא הדיבור [היאך המלכים מתמלכים בעולם], היאך הספינות פורשות לים, היאך המתים נגמלים חסד, היאך הכלות משתבחות, היאך משא ומתן בעולם? מיד אמר לו המלך אנדריינוס: יפה דברת! אמר לו למלמד על השתיקה שהיא יפה: היאך שיבחת את השתיקה? מיד בא לדבר, עמד אותו שהיה מלמד על הדיבור שהוא יפה וסטרו, אמר לו המלך: למה סטרת אותו? אמר לו: מרי! אני למדתי משלי על שלי, כי למדתי מן הדיבור על הדיבור, וזה בא ללמד משלי על שלו, לכן סטרתי אותו".

מכאן ואילך לתשובה: כמעט כל האברכים פה (שעליהם אתה שואל) מחוברים מסיבת פרנסה וכד' וחסומים ע"י נתיב וכד', אלא שאם כבר פתןח אין שום איסור להשתמש בכלי הזה בדברים הכשרים.
מה שנאסר הוא להחזיק אינטרנט בבית, ואם יש צורך לעשות לו חסימה כראוי, ועשינו, נו... מה עכשיו?

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ד' אוקטובר 27, 2010 3:18 pm

דרדקי,
!!!!!!!!!!!!

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ד' אוקטובר 27, 2010 9:16 pm

לענ"ד דבר גדול עשה ה'מוחה', אף כי מחניכת שמו נתכוין ל'מחאה', וזו אין מקומה יפה כאן, שכן כבר ב'דרדקי' עצה לבאר היטב כי עצם קיום הכלי מלאכתו להיתר, והותר מכללו לצרכי פרנסה, ואף ישנם כמה מבינינו (לפי כמות ההפניות-- מסופקני אם רובם) שסגר עליהם נתיבם. אבל אם בא זה לעורר ולהתריע, לידע ולהתוודע ולהיגלות כי במשעולי ה'בדיעבד' נסלל אורח זה, ולאו משנת חסידים היא, שכרו אתו ופעולתו לפניו.

שומה עלינו תמיד לפלס ולשום אורחותינו, אם אכן רבה התועלת, ומהי מדת הצורך בכל כגון דא, אם חינם נמכרנו -ולא בכסף- לשימוש כזה או אחר, אם לא טבענו במצולות הים הגדול הזה, לבלי שוב לקביעות תורתינו, לעיון תפילתינו, לחיי משפחתינו, לגידול ילדינו, ועוד כהנה.

ולב יודע מרת נפשו....

מוחה

הודעהעל ידי מוחה » ב' דצמבר 13, 2010 1:21 pm

מוחה כתב:
אפרקסתא דעניא כתב:

אני מחובר לאינטרנט במסלול של דוא"ל בלבד ובטעות אתר זה (בלבד) נפתח לי לא נשאר לי אלא לשאול אתכם מה אתם עושים פה כל הזמן על אף הוראת הרבנים האוסרים כל שימוש באינטרנט שלא לצורך פרנסה (וזאת ע"י חסימה).

כדי לאמת את דברי: viewtopic.php?f=5&t=3140

חנוכה שמח

הודעהעל ידי חנוכה שמח » ב' דצמבר 13, 2010 2:00 pm

מוחה כתב:האם באמת התועלת הלימודית שנערכת באתר שווה את ההפסד העצום של שימוש באינטרנט (חוץ מהעבירה של "ועשית ככל אשר יורוך") שנאסר האינטרנט ע"י כל הרבנים (וגם צורך פרנסה אין כאן ואסור אפילו ע"י חסימה וכדו')?

אתה מקיים מצוה של תוכחה, אז: א. תכוין לשם מצוה. (ואף שבמצוות שהתוצאה עיקר א"צ כונה, מ"מ בנ"ד לא ברור מה העיקר), ב. תעשה את זה בשמחה.
ושמחה, אמר רבנו, מבטלת כל הדינים...

צוציק

הודעהעל ידי צוציק » ב' דצמבר 13, 2010 3:11 pm

מוחה, האם באמת התועלת של מחאתך שנערכת באתר, שווה את ההפסד העצום של שימוש באינטרנט (חוץ מהעבירה של "ועשית ככל אשר יורוך") שנאסר האינטרנט ע"י כל הרבנים (וגם צורך פרנסה וכו').
אנחנו כאן בשביל ללמוד ולדון בדברי תורה והלכה. אתה כאן בשביל למחות, מי אמר שהמצוה שלך מתירה לגלוש יותר מאשר המצוה שלנו.
ודרך אגב איך הגעת לכאן. נגיד שרימון לא חוסמים את האתר הזה. האם אתה כל היום יושב ומחפש אתרים לא חסומים? איך עלה בדעתך לגלוש הנה? מאיפה ידעת את הכתובת? למה ניסית להכנס לכאן בכלל?
ועוד דרך אגב, מה שהבאת ראיה שאתה לא משתמש באינטרנט, גם אני יכול להביא את אותה ראיה על עצמי.

צוציק

הודעהעל ידי צוציק » ב' דצמבר 13, 2010 3:14 pm

צוציק כתב:

מוחה, האם באמת התועלת של מחאתך שנערכת באתר, שווה את ההפסד העצום של שימוש באינטרנט (חוץ מהעבירה של "ועשית ככל אשר יורוך") שנאסר האינטרנט ע"י כל הרבנים (וגם צורך פרנסה וכו').
אנחנו כאן בשביל ללמוד ולדון בדברי תורה והלכה. אתה כאן בשביל למחות, מי אמר שהמצוה שלך מתירה לגלוש יותר מאשר המצוה שלנו.
ודרך אגב איך הגעת לכאן. נגיד שרימון לא חוסמים את האתר הזה. האם אתה כל היום יושב ומחפש אתרים לא חסומים? איך עלה בדעתך לגלוש הנה? מאיפה ידעת את הכתובת? למה ניסית להכנס לכאן בכלל?
ועוד דרך אגב, מה שהבאת ראיה שאתה לא משתמש באינטרנט, גם אני יכול להביא את אותה ראיה על עצמי.

לסיכום, למרות שמכובדנו ומנהלנו איש ספר היקר, ניסה להגן עליך. לענ"ד אתה סתם קנטרן וטרחן.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 534 אורחים