מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

דרך ה' וכמה חיבורים נוספים מרמח"ל במהדורה חדשה

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
ספרא

דרך ה' וכמה חיבורים נוספים מרמח"ל במהדורה חדשה

הודעהעל ידי ספרא » ג' מאי 22, 2018 1:07 pm

דרך ה' לרמח"ל מהדורה שנייה מתוקנת
ועליו יחנו:
דרך חכמה
מאמר על ההגדות
מאמר העיקרים
מאמר החכמה
דרך עץ החיים

כל אלו החיבורים כבר הדפסתי בשנת תשע"ג. אך כעת שבתי להדפיסם במהדורה חדשה ומתוקנת. ושני דברים עיקריים נתחדשו במהדורה זו:
האחד, הגהה מסריקות צבעוניות של כתבי היד, (דרך ה' - עץ חיים 47C32 מאמר החכמה - היברו יוניון קולג' 633 (קישור קבוע לקטלוג); דרך חכמה מאמר על ההגדות ומאמר העיקרים - עץ חיים 47C41).
והשני, מצאתי כ"י חדש לדרך חכמה מאמר על ההגדות ומאמר העיקרים (עץ חיים 47C22). בכ"י זה לא השתמש מדפיס מעולם, ונמצאו על פיו כמה תיקונים חשובים.
הטעם שנעלם כתב יד זה מעיני ר' יוסף ספינר, ומעיניי שלי, אינו ברור לי. העתק במיקרופילם מכתב היד היה מונח בספרייה הלאומית כבר שנים רבות. אך לפני כחמש עשרה שנה בחפשי אחר כתבי יד של החיבורים, לא מצאתי אלא את כתב היד 32C41, שממנו נדפסו החיבורים מעולם.
בזמן ההוא הקטלוג היה עדיין (גם) בכרטסת, ושמא נשמט כרטיס אחד מן הכרטסת. לפני כשנה ביקשתי לעיין בכרטסת על מנת לפתור את התעלומה, אך נאמר לי כי כבר נגנזה. (סביר כי אם הייתי מתעקש הייתי מגיע עדיה).

מצורפת דוגמה.
קבצים מצורפים
דרך ה' תשעח דוגמה.pdf
(8 MiB) הורד 234 פעמים

גיזונטע קאפ

Re: דרך ה' וכמה חיבורים נוספים מרמח"ל במהדורה חדשה

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » ג' מאי 22, 2018 11:57 pm

ספרא כתב:דרך ה' לרמח"ל מהדורה שנייה מתוקנת
ועליו יחנו:
דרך חכמה
מאמר על ההגדות
מאמר העיקרים
מאמר החכמה
דרך עץ החיים

כל אלו החיבורים כבר הדפסתי בשנת תשע"ג. אך כעת שבתי להדפיסם במהדורה חדשה ומתוקנת. ושני דברים עיקריים נתחדשו במהדורה זו:
האחד, הגהה מסריקות צבעוניות של כתבי היד, (דרך ה' - עץ חיים 47C32 מאמר החכמה - היברו יוניון קולג' 633 (קישור קבוע לקטלוג); דרך חכמה מאמר על ההגדות ומאמר העיקרים - עץ חיים 47C41).
והשני, מצאתי כ"י חדש לדרך חכמה מאמר על ההגדות ומאמר העיקרים (עץ חיים 47C22). בכ"י זה לא השתמש מדפיס מעולם, ונמצאו על פיו כמה תיקונים חשובים.
הטעם שנעלם כתב יד זה מעיני ר' יוסף ספינר, ומעיניי שלי, אינו ברור לי. העתק במיקרופילם מכתב היד היה מונח בספרייה הלאומית כבר שנים רבות. אך לפני כחמש עשרה שנה בחפשי אחר כתבי יד של החיבורים, לא מצאתי אלא את כתב היד 32C41, שממנו נדפסו החיבורים מעולם.
בזמן ההוא הקטלוג היה עדיין (גם) בכרטסת, ושמא נשמט כרטיס אחד מן הכרטסת. לפני כשנה ביקשתי לעיין בכרטסת על מנת לפתור את התעלומה, אך נאמר לי כי כבר נגנזה. (סביר כי אם הייתי מתעקש הייתי מגיע עדיה).

מצורפת דוגמה.

האם תהיה אפשרות להשיג את השינויים בחוברת נפרדת למי שיש את המהדורה הישנה שלך?
אגב תודה על הספרים המצויינים שאתה מוציא.

ספרא

Re: דרך ה' וכמה חיבורים נוספים מרמח"ל במהדורה חדשה

הודעהעל ידי ספרא » ד' מאי 23, 2018 12:09 am

גיזונטע קאפ כתב:האם תהיה אפשרות להשיג את השינויים בחוברת נפרדת למי שיש את המהדורה הישנה שלך?
אגב תודה על הספרים המצוינים שאתה מוציא.

חן חן!

בדעתי היה לעשות את זה, אף שוודאי לא תוכל חוברת כזו לכלול את כל השינויים.
ישנם כמה משפטים חסרים במאמר העיקרים, שהושלמו כעת מתוך כתב היד החדש. ועוד כמה תיקונים חשובים. כל אלו אפשר לכלול בחוברת.
אך הוספת מפתח הנושאים בתחילת דרך ה' (המפתח נאסף מה"כותרות" הפזורות בספר), השמטת הפיסוק הזר, או תיקונו ע"פ הסריקה הצבעונית, וכל כדומה, לא ניתן לכלול בחוברת.
וכיוון שכך, רפו ידיי מהמלאכה. ומ"מ כיוון שביקשת, אפשר שאטרח על זה בקרוב.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 189 אורחים