מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

שליחת הזמנות לחתונה - אפי' שגר רחוק - תשובות כתב סופר מי יודע

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
חכם צבי

שליחת הזמנות לחתונה - אפי' שגר רחוק - תשובות כתב סופר מי יודע

הודעהעל ידי חכם צבי » ה' יולי 19, 2018 9:00 pm

מי יכול להביא לי העתק של תשובות כתב סופר ביו"ד שמביא שם שיש ענין לשלוח הזמנה לחתונה שמחת חתן וכלה אפילו שההוא לא יבוא כי גר רחוק
תודה

מה שנכון נכון

Re: שליחת הזמנות לחתונה - אפי' שגר רחוק - תשובות כתב סופר מי יודע

הודעהעל ידי מה שנכון נכון » ה' יולי 19, 2018 9:04 pm

שו"ת כתב סופר אבן העזר סימן כב
אומר אני לפי דעתי, גם הנדפס בלה"ק, לא נכון בכתב אשורית, כיון שהדברים בעצמותן וגם הענין של חול הוא, ומה לי בלה"ק או ללועזים בלעז, וכן הוא לשון ר"י דברים של חול, ולא קפיד על הלשון אלא על הענין, אבל במח"כ שגה, כי הזמנה לסעודת מצוה כגון לסעודת ברית, וקו"ח לשמחת חתן וכלה דבר מצוה יחשב הגם שמזמינים לרחוקים שיבואו, וידוע לשניהם כי אין באפשר שיבואו והוא רק לכבוד ולחבה נודעת, זה בעצמו כבוד המצוה שיתכבדו מכובדים לכבוד המצוה, ובדידן לכבוד התורה ולומדי' ואוהבי' ומנהיגי' וכן כל כיוצא בו, וזה פשוט.

חכם צבי

Re: שליחת הזמנות לחתונה - אפי' שגר רחוק - תשובות כתב סופר מי יודע

הודעהעל ידי חכם צבי » ה' יולי 19, 2018 9:06 pm

מה שנכון נכון כתב:שו"ת כתב סופר אבן העזר סימן כב
אומר אני לפי דעתי, גם הנדפס בלה"ק, לא נכון בכתב אשורית, כיון שהדברים בעצמותן וגם הענין של חול הוא, ומה לי בלה"ק או ללועזים בלעז, וכן הוא לשון ר"י דברים של חול, ולא קפיד על הלשון אלא על הענין, אבל במח"כ שגה, כי הזמנה לסעודת מצוה כגון לסעודת ברית, וקו"ח לשמחת חתן וכלה דבר מצוה יחשב הגם שמזמינים לרחוקים שיבואו, וידוע לשניהם כי אין באפשר שיבואו והוא רק לכבוד ולחבה נודעת, זה בעצמו כבוד המצוה שיתכבדו מכובדים לכבוד המצוה, ובדידן לכבוד התורה ולומדי' ואוהבי' ומנהיגי' וכן כל כיוצא בו, וזה פשוט.

אין עליך - במהירות האור - הבאת לי את המקור
תודה רבה בשמחות

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־ 326 אורחים