מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

(פולמוס?) עופות המטילות.

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
פייביש אופטובסקי

(פולמוס?) עופות המטילות.

הודעהעל ידי פייביש אופטובסקי » ב' יולי 23, 2018 2:02 pm

כפי ששמעתי, בניגוד למפעלי עופות הפטם, ישנם שני מפעלי עופות המטילות והם חשופים - בניגוד למפעלי עופות הפטם.
האם יודע מאן דהו ממקור מוסמך, ממה מורכבות העופות המטילות?
האם מבחינת המפעלים הם הגיעו להישג מקסימלי או שעדיין מנסים לשפר?
ובעיקר, האם יש עופות אחרים כלשהם -טמאים וטהורים- שהטלתם באיכות ובכמות היא טובה יותר מאלו אשר במפעלי עופות המטילות - אשר משום כך יתכן שינסו להכליא עופות אלו לעופות המטילות?
אודה מאוד למי שיכול לסייע.

פייביש אופטובסקי

Re: (פולמוס?) עופות המטילות.

הודעהעל ידי פייביש אופטובסקי » ג' יולי 24, 2018 8:24 am

החברים כנראה רוויים מפולמוסים, או שמא לא כתבתי ברור דיו.
אבקש את עזרת החברים בשאלה פשוטה: האם ידוע על עוף כלשהו, שתפוקת הביצים שלו -הן באיכות הן בכמות- עולה תפוקתו של הליגהורן.
באם יודע מאן דהו להפנות אותי לכל מקום שעלול להוביל אותי לתשובה לשאלה זו - אודה על כך.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ג' יולי 24, 2018 4:01 pm

הליגהורן אכן מטילה הרבה ביצים. אבל למעשה עופות הליגהורן המטילות הם לא ליגהורן טהור, אלא צאצאי הליגהורן שהוכלאו במונט האופ בארה"ב, ולא ברור ממה הוכלאו. אני כותב מהזכרון, וצריך לבדוק את הדברים לפני שמסתמכים על מה שכתבתי. אבל הכיוון הכללי נכון.

פייביש אופטובסקי

הודעהעל ידי פייביש אופטובסקי » ג' יולי 24, 2018 9:46 pm

תודה הרב תוכן.

שאלתי היא האם החברה מונט האופ שהזכרת, מעסיקה חברת מחקר כדי לשפר תפוקת הביצים? והאם ידוע על עופות טמאים בעלי-פוטנציאל לתפוקת ביצים טובה יותר -אם באיכות או בכמות- אשר החברה הנ"ל או אחרת ישימו עיניהם עליהם להכליאם בכל צורה שהיא.

ובבקשת סליחה מן החברים, אני אינני מחפש לעורר פרובוקציות או כל שם נרדף לכך. אני עושה שליחות שקיבלתי בהעלותי שאלה זו.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 357 אורחים