מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מקטוביץ ועד ה' באייר

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
חיימשה

Re: מקטוביץ ועד ה' באייר

הודעהעל ידי חיימשה » א' פברואר 03, 2019 6:30 pm

קו ירוק כתב:
מקדש מלך כתב:אני לא מבין למה אסור לענות על פאשקווילים בניסוח פאשקוילי.
ואם מישהו רותח על עוולות וזיופים, הוא לא צריך להתבטא בניסוח מכובד. להיפך, זו צביעות מסוימת. מותר לו לומר את אשר על ליבו.

קטוביץ כתוב בסגנון רהוט, אני משער. ומי שרותח, שיתקרר מרתיחתו, ויישב לכתוב לוגית. דברי חכמים בנחת נשמעים מזעקת מושל בכסילים.

גא''מ.
טבעו של עולם הוא, שפאשקוויל שנכתב בסגנון מהוצע, משכנע את הקוראים יותר ממחקר אמיתי בסגנון פאשקעווילי

לא ידען

הודעהעל ידי לא ידען » א' פברואר 03, 2019 6:42 pm

אני חולק על כל חכמינו המלומדים דלעיל ודווקא סבור כי פשקווילים אלו, עדיפים על פני סגנון 'מכובד' [צבוע] יותר, כביכול.

כתבתי באשכול זה, שהיה תחת אשכול אחר על דעותיו של החזון איש, ופוצל, על כזביו של הטוען הרבני ויינמן, על חצאי האמיתות שלו וכו'.
הותקפתי שאלו האשמות למי שכבר נפטר, לאיש שנחשב תלמיד חכם בעיני כמה, שאין מקום לכתוב כך בפורום מכובד.
הבאתי אפוא קצה היריעה, מעט מהמעט ממעלליו, השתדלתי שמה שהבאתי יובא בצורה מכובדת ומחקרית. עם אסמכתאות וציטוטים מלאים, ואופס, מה נהיה?? כמו שניחשתם, שתיקה רועמת!! בודדים כתבו לי באישי שאני צודק ואחד או שניים כתבו ברבים.
והנה, מגיע מסמך אחד הכתוב מעט חריף ו'אישי', לא מהוקצע בסגנון הפוליטקלי קורקט, וכולם קראו אותו.
ושוב חוזר הניגון: לא יאה לא נאה.

הרבה יותר חוסר הוגנות וביזיון להתכחש לאמת.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' פברואר 03, 2019 6:56 pm

חיימשה כתב:
קו ירוק כתב:
מקדש מלך כתב:אני לא מבין למה אסור לענות על פאשקווילים בניסוח פאשקוילי.
ואם מישהו רותח על עוולות וזיופים, הוא לא צריך להתבטא בניסוח מכובד. להיפך, זו צביעות מסוימת. מותר לו לומר את אשר על ליבו.

קטוביץ כתוב בסגנון רהוט, אני משער. ומי שרותח, שיתקרר מרתיחתו, ויישב לכתוב לוגית. דברי חכמים בנחת נשמעים מזעקת מושל בכסילים.

גא''מ.
טבעו של עולם הוא, שפאשקוויל שנכתב בסגנון מהוצע, משכנע את הקוראים יותר ממחקר אמיתי בסגנון פאשקעווילי

איני חולק על כך ש'מחקר' משכנע יותר, אני רק מסופק האם מדובר ב'דברי חכמים בנחת', או להיפך.
כשאני קורא טקסט טעון שנכתב ב'נחת', אני תוהה עד כמה הכותב היה טעון יצר מחלוקת וניצוח, עד שיצרו כפה עליו לכתוב את הדברים ב'נחת ואובייקטיביות' למען ינחיל את דיבותיו לרבים...
כשאני רואה אדם שכשכואב לו הוא צועק, אני מעריך את פשטותו הכנה, ולדעתי בהרבה מקרים הוא טעון פחות אנרגיות שליליות מרעהו הנינוח. זה לא תמיד ככה, אבל יש כזה היבט.
נערך לאחרונה על ידי מקדש מלך ב א' פברואר 03, 2019 8:34 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' פברואר 03, 2019 7:02 pm

יש לחלק בענינים כגון אלו בין סוגיה 'בוערת' שעומדת על הפרק ממש עכשיו, משהו 'טרי' כגון בחירות אקטואליות או בראקל... לבין פולמוס עתיק יומין (הממוקם במדור 'ימות עולם' ולא ב'אספקלריא'...) שגם אם נאמר בו איזה טיעון חדש בדרך כלל אין הצדקה לזעקות רמות. סתם כהערה בעלמא בלי להתעמק בעצם הענין.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » א' פברואר 03, 2019 7:14 pm

דרומי כתב:יש לחלק בענינים כגון אלו בין סוגיה 'בוערת' שעומדת על הפרק ממש עכשיו, משהו 'טרי' כגון בחירות אקטואליות או בראקל... לבין פולמוס עתיק יומין (הממוקם במדור 'ימות עולם' ולא ב'אספקלריא'...) שגם אם נאמר בו איזה טיעון חדש בדרך כלל אין הצדקה לזעקות רמות. סתם כהערה בעלמא בלי להתעמק בעצם הענין.

אתה רציני? אתה עדיין לא מבין? לא מדובר על ההיסטוריא כלל פה

יתר10

הודעהעל ידי יתר10 » א' פברואר 03, 2019 7:58 pm

אגב, בקבצים המצורפים התגלגלו הדברים לדיון באופן כללי באמינותו של ספר ''פאר הדור'' -בקצרה למי שעצל לפתוח את הקבצים ש. טעלער מערער על האמינות של פאר הדור באמצעות סיפור של ר' אליקים שלזינגר ובעל הקונטרס מוכיח את השקרים של טעלער ומקורו גם יחד-
שאלתי מהו באמת המעמד של ספר זה בקרב תלמידי ומשפחת החזו''א? האם נחשב לאמין בד''כ?

אראל

הודעהעל ידי אראל » א' פברואר 03, 2019 8:04 pm

יתר10 כתב:אגב, בקבצים המצורפים התגלגלו הדברים לדיון באופן כללי באמינותו של ספר ''פאר הדור'' -בקצרה למי שעצל לפתוח את הקבצים ש. טעלער מערער על האמינות של פאר הדור באמצעות סיפור של ר' אליקים שלזינגר ובעל הקונטרס מוכיח את השקרים של טעלער ומקורו גם יחד-
שאלתי מהו באמת המעמד של ספר זה בקרב תלמידי ומשפחת החזו''א? האם נחשב לאמין בד''כ?

ראה ספרו של בראון....

דמשק

הודעהעל ידי דמשק » א' פברואר 03, 2019 8:37 pm

יתר10 כתב:ובעל הקונטרס מוכיח את השקרים של טעלער ומקורו גם יחד-

ראה באשכול רשימות בריסק

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' פברואר 03, 2019 9:08 pm

לא ידען כתב:אני חולק על כל חכמינו המלומדים דלעיל ודווקא סבור כי פשקווילים אלו, עדיפים על פני סגנון 'מכובד' [צבוע] יותר, כביכול.

כתבתי באשכול זה, שהיה תחת אשכול אחר על דעותיו של החזון איש, ופוצל, על כזביו של הטוען הרבני ויינמן, על חצאי האמיתות שלו וכו'.
הותקפתי שאלו האשמות למי שכבר נפטר, לאיש שנחשב תלמיד חכם בעיני כמה, שאין מקום לכתוב כך בפורום מכובד.
הבאתי אפוא קצה היריעה, מעט מהמעט ממעלליו, השתדלתי שמה שהבאתי יובא בצורה מכובדת ומחקרית. עם אסמכתאות וציטוטים מלאים, ואופס, מה נהיה?? כמו שניחשתם, שתיקה רועמת!! בודדים כתבו לי באישי שאני צודק ואחד או שניים כתבו ברבים.
והנה, מגיע מסמך אחד הכתוב מעט חריף ו'אישי', לא מהוקצע בסגנון הפוליטקלי קורקט, וכולם קראו אותו.
ושוב חוזר הניגון: לא יאה לא נאה.

הרבה יותר חוסר הוגנות וביזיון להתכחש לאמת.

טעית ידידי הנכבד.
לא יודע מה כולם אבל אני קראתי את עמוד השער, ואת שלאחריו כבר לא קראתי. והפנתי בקשה לכותב הנכבד שירהט את לשונו, כי או אז הדברים נקראים בעיון.
ק"ו שלא קראתי כל את הקובץ השני שצורף שם.. כי מה להם ולאמת.
נערך לאחרונה על ידי קו ירוק ב א' פברואר 03, 2019 9:16 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' פברואר 03, 2019 9:12 pm

יתר10 כתב:שאלתי מהו באמת המעמד של ספר זה בקרב תלמידי ומשפחת החזו''א? האם נחשב לאמין בד''כ?

פאר הדור נחשב פחות או יותר כספר אמין. כמדומה שהשגיח על עריכתו - תלמידו של החזון איש רבי שלמה כהן זצ"ל.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' פברואר 03, 2019 10:53 pm

הרב משה גרילק אסף את החומר של הספר, הרב אהרן סורסקי כתב, ולהבחל''ח רבי שלמה כהן זצ''ל היה כעין ''וועדה רוחנית'' מבקרת.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » א' פברואר 03, 2019 11:24 pm

אראל כתב:ואם המפלגות למיניהם בתקופת הבחירות מטרטרים בסלוגן משלהם, כאילו כל התורה כולה תלוי ועומד אך ורק במספר הקולות וההצבעות, זאת תמימות או אווילות?

מענין שמחו"ל אני חייב לענות, אבל אתה לא מודע לעניינים.

בראשית שנות המדינה, הגיעו יהודים רבים לארה"ב ולא"י. הרבה מהם דתיים ופחות מהם חרדים. בארץ ישראל נהפכו הדתיים לחרדים ובארה"ב נהפכו לחילוניים. למה? בגלל שהקימו שתי רשתות, חינוך עצמאי בארץ ומוסדות ׳תורה ומסורה׳ בארה"ב. המוסדות בארה"ב, שהיו בתי ספר לימודי קדש ולימודי חול, היו ממומנים ע"י ההורים, בשעה שהחינוך עצמאי היתה ממומנת ע"י הממשלה ותחת שליטת העסקנים. כן, אלו העסקנים שאוהבים לדבר נגדם ולהאשים אותם בשחיתות והכל. מ"מ ההורים התמימים לא היו יכולים לעצב את הצורה והשאיפה של המוסד, וכך הצליחו בגדול. משא"כ בארה"ב שהצלחת ה׳דעי סקול׳ נמדדת באחוזים בודדים של בני הישיבה, ומה שהחניכים מתחתנים עם יהודים, הבדל משמעותי. האם אין זה ׳גופי תורה׳? גם הקנאים דאז חשבו עצמם יותר חכמים, ודיברו כאילו שמירת התורה תלויה בשה שמתעלמים מהחפשים ונותנים להם לעשות כרצונם, וראו מה היה קורה אילולי הקשיבו להם בהתבדחם על ׳רוב גופי תורה׳

עכשיו מדברים על גיוס בני הישיבות. אני (ואתה) לא מכיר הפרטים של הדו"ד בזה, וברור שהדברים שמדברים ברחוב אינם משקפים את האמת, כדרך כל פטפוטי הרחוב. מ"מ סביר להניח שיש דברים גדולים התלויים בבחירות הבאות.

לעשות רצונך

הודעהעל ידי לעשות רצונך » ב' פברואר 04, 2019 12:54 pm

דרומי כתב:מי שגרר את האשכול לדיון אקטואלי במקום דיון היסטורי, הוא מי שהעלה פה עיתון של ממש, עם ידיעות עכשוויות, תמונות, פרסומות וכדומה, אשר לא יעשה כן במקומנו.

העובדה שהעיתון הוא באידיש... אינה מוציאה אותו מכלל 'עיתון', כשם שקללות הנאמרות באידיש אינן חמורות פחות מאלו הנאמרות בעברית, ואדרבה...

בקיצור, יש להוציא מהאשכול את כל הדברים העכשוויים, או לחילופין להעביר אותו לפח הזבל הסמוך.

אם הכוונה אליי, שהעליתי את גליון משנתו, אכן הדברים צודקים, ניסיתי להעלות רק את העמודים הרלוונטים,
אבל אינני בקי כל כך כיצד חותכים דפים מPDF ומשאירים אותם קריאים, וחשבתי שלהביא רק את דבריי מבלי המקור, הם לא יובנו.
אם כבודו רוצה יכול לחתוך ולהשאיר רק את העמודים הרלוונטיים.

כמו כן, בענין הדיונים שהתחממו פה בענייני תקציבים וכו', לא התכוונתי כלל לחלקים אלו, דווקא התכוונתי לאגפים החסידיים הרוקדים על שתי החתונות, ועוד חזון למועד.

אבקש מאוד, להיצמד לנושא המדובר, והוא 'אמינות' הספר מקטוביץ, מתרגמיו וגרורותיו.

אשמח לקבל כל שאלה בנידון, ובימים הקרובים נעלה את הפרקים הבאים.

כפי שכתבתי, אני די חדש, לא מכיר כאן מי נגד מי ומי שייך למי, ולכן אני פתוח לקבל כל הערה והצעה.

לעשות רצונך

הודעהעל ידי לעשות רצונך » ב' פברואר 04, 2019 2:56 pm

קיבלתי מחאה באישי על זלזול בכבוד התורה שלא כתבתי הרב וכו'.
ביקשתי להעביר את הנושא לציבורי, מכיון וחשובים הדברים.
מכיון והדבר לא נעשה, אני מעביר את הדברים עם מחיקת שם השולח.
זו תוכן המחאה:
אני מוחה נמרצות על הלזול בזקן ויושב בישיבה הגאון ר' אליקים שלזינגר, שאתה לא מפרגן לו אפילו את 'הרב'.
אפשר לכתוב בדרך כבוד שהסיפורים לא מדוייקים, מפני שמספר בזקנותו את מה שאירע לפני שנים רבות, וגם שהוא בעצמו אינו חתום על הסיפורים. ואת מה שש"ש טעלער מספר בשמו ודאי שלא אמרינן אפילו 'למיחש מיבעי'.

נא להזדרז לשנות את הדברים בקובץ המצורף לכבוד התורה.

על כך עניתי:

תגיב ברבים, ואגיב ברבים.

(כעת אוסיף, כי זה שטויות להגיד שמספר בזקנותו וכו', כי לסיפור יש אג'נדה והפרטים ישונו לפי צורך האג'נדה. אינני יודע אם אני עוד אזכה לראות את השינוי הבא בסיפור, אבל ברור לי שהוא יבוא, וטוב שיש אוצר החכמה, שאחד החוקרים יגלה זאת בעתיד).

על כך החזיר לי:

לעשות רצונך חפצתי.
נא להודיעני, האם אתה מתכוין להמשיך לזלזל בו ('בו' דייקא, ולא רק בסיפוריו)? כי אז אינני רוצה להיות הגורם לכך.

על דבריך בענין איראן לא מחיתי כיון שאין בזה משום כבוד התורה, אבל לידיעתך הדברים כ"כ תלושים מהמציאות עד כדי שמחשידים אותך בבורות.

עניתי:

אני מתכונן להכחיש שזלזלתי בו.
אני מתכונן להסביר שכתיבת שם המשפחה בלבד, היא מנהגו של וינמן ולאף אחד זה לא מפריע.
גם לא לך.
אני מתכונן להדגיש שכתבתי בפירוש בתוך הדברים, שאם הסיפורים היו ההיפך סאטמאר היו מבזים אותו בלי חשבון.
אני כן מתכונן לומר, שעם כל גדולתו הענקית בתורה, בכל הקשור לסיפור עובדות על עניני אגודת ישראל הוא אינו מקור.

כעת אוסיף, כי אני מדגיש זאת מהסיבה הקשורה למחקרי: וינמן (וגם טעלער) מביא אותו כאסמכתא שבעל פה (למרות שהבטיח בתחילת הספר להביא רק דברים שבכתב) על דעתו של החזון איש בקשר לבחירות ויש להתייחס לעדותו בהתאם.

הנה קיבלת את כל התגובה.

לא הבנתי מה כתבת לי בענין איראן.

כך השיב לי:
את ספרו של וינמן לא ראיתי מעודי, ואילו היה בא לפני וספרו בידו וכתוב שם 'קוטלר סיפר' 'קרליץ ענה לו' וכו', בהחלט הייתי מוכיחו על פניו.

לשים את ש"ש טעלער והולכי איראן בסל אחד הוא כ"כ הזוי עד שחוששני שאינך מבדיל בין הפלגים והחוגים השונים שבין מתנגדי האגודה.

תגובתי על כך, כפי שאמרתי קודם.
1. ספרו של וינמן מלא בגרודזינסקי אמר לוסרמן וקרליץ אמר לסדיגורא, זוהי כתיבה ה'מותרת' באקדמיה, לצערי, אך כאשר אני מעיז להגיב על כך ובשטף הדברים כתבתי 'שלזינגר' אני נתקל במחאה.
2. בענין העירוב בין טעלער ואיראן בסל אחד, אין בזה שום ספק שאכן כולם בסל אחד!!!
מי שמערב בין אגודה לציונות, עושה עוולה גדולה יותר, וכשם שהם מסבירים כיצד השתלשלות החילוניים והמשכילים שהתחילה בבני אפרים הגיעה עד לאגודת ישראל, אנחנו נסביר (יחד עם ארגון נטרונא היהודי) כיצד השתלשלות הקנאות הובילה את כלל ישראל למינות ואפיקורסות, ללא תרצח באיראן ו'ללא' אחר שאין כאן מקומו.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ב' פברואר 04, 2019 4:00 pm

מזה שעדיין לא נעלו את האשכול, אני מסיק שרצונם של המנהלים שתמשיך וויכוח על המחלוקות בארץ, ולאחמ"כ לנעול ולמחוק כדי שיוכלו להכחיש שפה זה אתר פוליטי המעורב במחלוקת.

עכ"פ התועלת של ההיסטוריא היא ללמוד מה עלול לקרות בעתיד. כאשר ע"י סילופים קטנים מייצרים תמונה מעוותת, שעל ידו אפשר לטעות בין לבן לשחור, יש בהחלט ללמד בני יהודה קשת שלא להתפתות אחרי עט חריף וחצאי מידע.

הסברא נותנת שהרבה גופי תורה תלויים בבחירות הנוכחיות, ואדישות או התנגדות יכולות לגרום נזק אמיתי להתפתחות התורה והדת בארץ ישראל.

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

הודעהעל ידי איתן » ב' פברואר 04, 2019 6:55 pm

לעשות רצונך כתב:אם הכוונה אליי, שהעליתי את גליון משנתו, אכן הדברים צודקים, ניסיתי להעלות רק את העמודים הרלוונטים,
אבל אינני בקי כל כך כיצד חותכים דפים מPDF ומשאירים אותם קריאים, וחשבתי שלהביא רק את דבריי מבלי המקור, הם לא יובנו.
אם כבודו רוצה יכול לחתוך ולהשאיר רק את העמודים הרלוונטיים.

ישנם כמה אפשרויות.
1) אפשר פשוט ללחוץ על הדפסה ובתור מדפסת לבחור אחת מתוכנות pdf. זה פתרון גרוע, כי pdf מאבד את טקסט והופף לpdf-תמונה. קובץ כבד ובלי אפשרות של חיפוש והעתקה של הטקסט. אבל זה פתרון שתמיד זמין.
2) אני משער שבתוכנות מתקדמות לעריכת pdf דוגמת
PhantomPDF קיימת אפשרות לחתוך את הקובץ. אבל תוכנות הללו בתשלום.
3) אפשרות שאני משתמש בה. פשוט תכניס בגוגל cut pdf ותמצא הרבה אפשרויות לחיתוך קבצים הן אונליין הן כתוכנה להורדה. (או merge pdf אם אתה צריך לאחד קבצים) אני אישית משתמש בpdf cutter. לא תוכל לעשות הרבה מעבר לחיתוך והיתוך, אך כלום אתה צריך יותר? ואז קובץ הנחתך אינמו סתם תמונה אלא pdf עם טקסט עם אפשרויות להעתקה וחיפוש. וגם הקובץ שוקל לא הרבה.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ב' פברואר 04, 2019 7:47 pm

בעקבות פניה מההנהלה, חשוב לי להדגיש, כי דבריי בנושא התקציבים מול התרומות מסטמאר באו כתגובה לעקיצות ולזלזולים שנכתבו בחוברת שצורפה כאן נגד ספרו של ויינמן.

אני מזדהה עם החשיבות של העמדת דברים על דיוקם בכל הנוגע להאשמות הקנאים, ווינמן בכללם, וגם לא נבהל מהתקפות חריפות כנגדם על 'עבירות' שהם עושים, קרי, זלזול ולגלוג נגד גדולי ישראל אחרים, זיופים והגזמות וכד', אבל לא על מצוות שהינם מקריבים עליהם דמים תרתי משמע.

לשם כך העליתי את נושא לקיחת התקציבים וחלקתי מנסיוני האישי בענין, לא העליתי ולו ברמיזה את המחלוקות בארץ ישראל, ואין לכך קשר ישיר. מי שהצחין והבאיש כאן את הדיון הוא מישהו אחר.

ואני וביתי נקיים.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ב' פברואר 04, 2019 7:53 pm

היוצא מכך שהחוברת שהועלתה פה נגד הר' וינמן, שהינה מנוסחת כפאשקוויל, גם מכילה שקרים שהינם בהחלט חמורים לא פחות מהאשמות הכותב על הר' וינמן. על הכותב לומר לעצמו טול קורה מבין עיניך: סקל את הקמשונים, בדוק את עצמך, ותנסה להיות לא סובייקטיבי, ואז תהיה ראוי לחוות דעה על אחרים.

אין הדברים אמורים על 'לא ידען' שדבריו נראים כאמת שהוא בדק אותה והציגה כאן.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ב' פברואר 04, 2019 8:17 pm

אולי תואיל בטובך לספר לנו איזה שקרים נכתבו על ספרו של ווויינמן. האם הוכח שי"מ לוין היה בארץ בעת הקמת המדינה ואסיפת שלזינגר? או האם הוסיפו או גרעו מחברי מועצגה"ת של שנת או תש"ז?

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' פברואר 04, 2019 8:23 pm

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:שי"מ לוין היה בארץ בעת הקמת המדינה ואסיפת שלזינגר?

כוונת 'קו ירוק' אין שום הצדקה להעלות כאן ולדון בשקרים וסילופים שפטפט פלוני אלמוני ולא יצאו כלל מעטו של נשוא האשכול

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ב' פברואר 04, 2019 8:50 pm

זו כוונתי. שגם שם יש שקרים ומשאלות לב, כמו שהעיר 'נוטר'. ושוב טול 'קורה מבין עינך'.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ב' פברואר 04, 2019 11:28 pm

ככלב שב אל קיאו. איזה שקר מצאת בהקובץ הראשון או השני? בין עם טעללער בין עם וויינמן?

אגב אורחא, אם יש לו לוויינמן חזקת כשרות משום שגדולי סמכו עליו בנושא אחד, עאכו"כ י"מ לוין ורוזנהיים, שגדולי ישראל סמכו עליהם בהרבה דברים

שוחר חכמה

הודעהעל ידי שוחר חכמה » ג' פברואר 05, 2019 12:08 am

יש חשיבות מיוחדת בהעלאת הנושא סמוך ונראה לבחירות, עת תועמלני ושקרני סטמר והקנאים למיניהם מפרסמים המון חומר, עלונים וחוברות ואף מציעים פרסים כספיים בכדי לפתות את ציבור יראי ה' לעבור על דברי גדולי הדורות שהורו שחוב גמור להצביע בבחירות, ויש הרבה תמימים שמתפתים.
הגיע הזמן לענות להם כאיוולתם, ויפה עשה עיתון המבשר בבחירות הקודמות כשהוציא חוברת שלימה ערוכה בטוב טעם עם תשובות הולמות להבלי הקנאים. אמנם החוברת הנ"ל היתה כתובה מידי בעדינות, וצריך לענות חורפנו דבר וכפי שנאמר על כיוצא בהם "הקהה את שיניו".
יש קונטרס שיצא לפני הרבה שנים, ובודאי מוכר לידענים שבינינו, בשם "פוקח עוורים", קונטרס נפלא שערוך כתשובה וקושיות על הספר ויואל משה, ובו מוכיח שידי זיפנים שלטו בספר, וכן מאריך להבהיר את גודל החיוב והמצוה בהצבעה בבחירות.
זה שנים שאני מייחל שיקום איש חיל ויוציא לאור את הקונטרס הנ"ל (צריך קצת לערוך ולעדן, וכן להשמיט נספח בסופו שהוא רק השמצות נגד הרבי מסטמר זי"ע) בהדפסה חדשה מאירת עיניים בכדי לזכות את הרבים.
הקונטרס נמצא תח"י ואשמח להמציאו לידי המעוניין.

אראל

הודעהעל ידי אראל » ג' פברואר 05, 2019 12:18 am

שוחר חכמה כתב:יש חשיבות מיוחדת בהעלאת הנושא סמוך ונראה לבחירות, עת תועמלני ושקרני סטמר והקנאים למיניהם מפרסמים המון חומר, עלונים וחוברות ואף מציעים פרסים כספיים בכדי לפתות את ציבור יראי ה' לעבור על דברי גדולי הדורות שהורו שחוב גמור להצביע בבחירות, ויש הרבה תמימים שמתפתים.
הגיע הזמן לענות להם כאיוולתם, ויפה עשה עיתון המבשר בבחירות הקודמות כשהוציא חוברת שלימה ערוכה בטוב טעם עם תשובות הולמות להבלי הקנאים. אמנם החוברת הנ"ל היתה כתובה מידי בעדינות, וצריך לענות חורפנו דבר וכפי שנאמר על כיוצא בהם "הקהה את שיניו".

יש תח"י פטיש מיוחד לשבירת שיניים, אתה זקוק לה?, תיזהר שלא תעבור על 'המשבר שינים בחמתו כעובד עבודה זרה'....!!

שוחר חכמה

הודעהעל ידי שוחר חכמה » ג' פברואר 05, 2019 12:50 am

לא הבנתי את כל בדיחות הקרש וההתלוצצות התפילה על דברי החשובים.
אין כוונתי לנגח את סטמר והקנאים (למרות שהם ראויים לכל גינוי ולכל ניגוח), אלא פשוט להבהיר ולחדד את עמדתנו, ובפרט עבור אנשים תמימים שלא בקיאים כ"כ וכן צעירים, שאוכלוסיות אלו קלים להתפתות לתעמולת כזב ופיתויים כספיים.

לא ידען

הודעהעל ידי לא ידען » ג' פברואר 05, 2019 12:54 am

אראל כתב:זוכרני בבחירות העבר, קריתי חוברת שהודפס ע"י בעלזא מייסעלעך בענין חובת הבחירות, קריתי שם כמה וכמה מעשיות כאלו העובדות שדנו בתחילת האשכול, פשוט עובדות שלא יתכן שהיו במציאות, תאריכים ומקומות ואנשים שלא פגעו זה בזה.........

הקיצור כל אחד במאפייתו, אופה לו מייסעלעך טעימים שיעלו יפה יפה עפ"י ניחוחות האג'נדה שלו ....

מעניין מאוד...
ממתינים לראות חוברת זו ועד שתמצא אותה או 'תיזכר' בשמה, תפריך את מה שהוכיחו על שקרי ה'שקרנאים'.

אראל

הודעהעל ידי אראל » ג' פברואר 05, 2019 12:59 am

לא ידען כתב:
אראל כתב:זוכרני בבחירות העבר, קריתי חוברת שהודפס ע"י בעלזא מייסעלעך בענין חובת הבחירות, קריתי שם כמה וכמה מעשיות כאלו העובדות שדנו בתחילת האשכול, פשוט עובדות שלא יתכן שהיו במציאות, תאריכים ומקומות ואנשים שלא פגעו זה בזה.........

הקיצור כל אחד במאפייתו, אופה לו מייסעלעך טעימים שיעלו יפה יפה עפ"י ניחוחות האג'נדה שלו ....

מעניין מאוד...
ממתינים לראות חוברת זו ועד שתמצא אותה או 'תיזכר' בשמה, תפריך את מה שהוכיחו על שקרי ה'שקרנאים'.

לדוגמא, היה שם סיפור איך שהאדמו"ר מסאטמר פגש את הגרי"ז בשווייץ מה שלא היה ולא נברא ....

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ג' פברואר 05, 2019 1:35 am

רבותי לא מתאים. זה לא הסגנון הראוי.
ובבקשה שניה מההנהלה, לנפות את האקטואליה הפוליטית, ולהניח לנושא האשכול גופו.

לא ידען

הודעהעל ידי לא ידען » ג' פברואר 05, 2019 1:39 am

באה קבוצה מ'קנאי' ירושלים לרבי מנדל שפרן באחד מענייני הקנאות והקברים בבית שמש. דרשו בנימוס מסויים שיחתום להם כי הצדק עימם.
אמר להם רבי מנדל: וכי איך אוכל לחתום אם לא שמעתי את שני הצדדים ??
אמרו לו: אם לא תחתום כמונו, נחרים אותך, ננדה אותך, נשמיץ אותך בכל הארץ והעולם, יש לנו הרבה כסף וכו'.

אמר להם רבי מנדל: ובכן! שמעתי היטב את הצד שלכם.

לעשות רצונך

הודעהעל ידי לעשות רצונך » ג' פברואר 05, 2019 2:03 am

קו ירוק כתב:רבותי לא מתאים. זה לא הסגנון הראוי.
ובבקשה שניה מההנהלה, לנפות את האקטואליה הפוליטית, ולהניח לנושא האשכול גופו.

מצטרף מאוד לבקשה.
למרות ש'קו ירוק' כתב עליי דברים קשים, אני שותף איתו בדעה, שלא זה הכוונה.

אינני מסוגל להתיישב ולכתוב כל כך מהר כמו שהרב אראל מבקש, לשמחתי, כפי שכתב (באידיש) אני אכן עובד ומתפרנס,
ואין זה עבודתי היחידה ודברים אלו לוקחים את הזמן.
אבקש מאוד שלא להמשיך את הלהבות, ואני אשתדל להמשיך להעלות אך ורק דברים הנוגעים ישירות אל הספר הנ"ל.

למרות שאני מדגיש, שהפרק שהעליתי מקודם, חשוב מאוד להבנת הפרק על דעת החזון איש בקשר לבחירות.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ג' פברואר 05, 2019 3:51 am

אראל, אתה היחיד שכתב כזה על הסאטמורים. זה נכון, שבאומאפהענגענע ארגאן ובבלאט וכדו׳ מרבים הם להביא מחוקרים מפוקפקים והשמצות על פי האויבער חכמה שלהם, מ"מ רוב סאטמאר, עכ"פ אלו שאני מכיר, יודעים שאינו אלא שקר מפלגתי.
מ"מ ישנם תמימים בארץ ישראל, שאפשר לתפוס אותם ע"י המחקרים האלה, וכאשר הם מתורגמים לעברית עלולים הם להאמין בהם.

הסאטמוירים שאני מכיר מאמינים ששיטת רבם היא צודקת עפ"י תורה, אבל אין הם חושבים שכל החולקים עליו אינם אלא משוחדים או שהגבאים שיגעו אותם. רק אי אלו לבלרי עיתונות ואנשי בני יואל נוטים לפטפוטים מעין אלו.

האימרא של הגרי"ז להאדמו"ר מסאטמאר די מפורסם, וליכא שום נ"מ באיזה מדינה בעולם זה קרה.

אראל

הודעהעל ידי אראל » ג' פברואר 05, 2019 4:12 am

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:אראל, אתה היחיד שכתב כזה על הסאטמורים. זה נכון, שבאומאפהענגענע ארגאן ובבלאט וכדו׳ מרבים הם להביא מחוקרים מפוקפקים והשמצות על פי האויבער חכמה שלהם, מ"מ רוב סאטמאר, עכ"פ אלו שאני מכיר, יודעים שאינו אלא שקר מפלגתי.
מ"מ ישנם תמימים בארץ ישראל, שאפשר לתפוס אותם ע"י המחקרים האלה, וכאשר הם מתורגמים לעברית עלולים הם להאמין בהם.

הסאטמוירים שאני מכיר מאמינים ששיטת רבם היא צודקת עפ"י תורה, אבל אין הם חושבים שכל החולקים עליו אינם אלא משוחדים או שהגבאים שיגעו אותם. רק אי אלו לבלרי עיתונות ואנשי בני יואל נוטים לפטפוטים מעין אלו.

האימרא של הגרי"ז להאדמו"ר מסאטמאר די מפורסם, וליכא שום נ"מ באיזה מדינה בעולם זה קרה.

הרב ליטוואק
כוונת הנקודה שרציתי להדגיש עם הסיפור הנ"ל עם הגרי"ז, היינו שבכל חסידות ואג'נדה, סובב הולך כל המעשה'לעך עם נגיעות וסילופים ופרטים כלל לא מדויקים, ולפעמים באופן שהפרט הבלתי אפשרי סותר ומפריך המעשה כולה, אול לכה"פ למחצה ולשליש ולרביע, ואינה כלל מכה מיוחדת לחסידי סטמר.....

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' פברואר 05, 2019 9:10 am

שוחר חכמה כתב:יש קונטרס שיצא לפני הרבה שנים, ובודאי מוכר לידענים שבינינו, בשם "פוקח עוורים", קונטרס נפלא שערוך כתשובה וקושיות על הספר ויואל משה, ובו מוכיח שידי זיפנים שלטו בספר, וכן מאריך להבהיר את גודל החיוב והמצוה בהצבעה בבחירות.
זה שנים שאני מייחל שיקום איש חיל ויוציא לאור את הקונטרס הנ"ל (צריך קצת לערוך ולעדן, וכן להשמיט נספח בסופו שהוא רק השמצות נגד הרבי מסטמר זי"ע) בהדפסה חדשה מאירת עיניים בכדי לזכות את הרבים.
הקונטרס נמצא תח"י ואשמח להמציאו לידי המעוניין.

viewtopic.php?t=11754

מן הסתם פשוט לכל קורא את הקונטרס שטענת הזיוף לא באה אלא כדי לאפשר לכותב לשפוך את ביקורתו החריפה על ראש ה"זייפנים", ללא שיזדקק ללכלך את ידיו בהשמצת הרבי מסאטמר עצמו.

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » ד' פברואר 13, 2019 11:24 pm

הציבור מצפה בשקיקה להמשך.

לעשות רצונך

הודעהעל ידי לעשות רצונך » א' פברואר 17, 2019 2:37 am

יש עדיין מה להאריך ולהמשיך, אך להפצרת החברים להעלות בינתיים את הדברים, הסכמנו.

אבקש מאוד מכל החברים, להעיר ולהאיר.
כחדש באיזור מפריע לי שחכמי הפורום שאני רואה שפעילים מאוד בנושאים דומים, אינם מגיבים על זה.
כלשונו של וינמן, 'האמת תורה דרכה' ואין בכך כל פסול, רק חוששני שאולי אין כאן הפלטפורמה הנכונה להפצת ה'מעיינות'.

כמו כן, קיבלתי הערות שיש הרבה מה לשפר את הנוסח והתחביר. אכן, בהמשך יבוקש אברך 'מבין' תמורת תשלום, שירכז את הדברים ויכתבם כהלכה.

אני מאוד מחכה להערות ולתגובות.
קבצים מצורפים
מקטוביץ ועד הגיורת - פרק החזון איש והבחירות ח''ב - עותק.pdf
(3.13 MiB) הורד 758 פעמים

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » א' פברואר 17, 2019 2:52 am

לעשות רצונך כתב:

הזלזול בגאון ר' אליקים שלזינגר שליט"א מאד צורם.

לעשות רצונך

הודעהעל ידי לעשות רצונך » א' פברואר 17, 2019 3:15 am

כמובן, שזו הביקורת הראשונה...

למרות שבדקתי שוב ולא מצאתי זלזול חלילה בגאון, במאמר האחרון שהעליתי,
הזלזול הוא כיצד וינמן את דבריו מוצא להרחיב ולהדגיש מה שאין כן - האחרים.

בכל זאת אני מוסר מודעה.

מכיוון וראיתי מפיצים בשמו של הגאון הקדוש רבן של ישראל רבינו אליקים שלזינגר שליט"א

סיפורים ובדותות שונות, שאינם יכולים להיות במציאות, ואינם יכולים להיות שאמר זאת בכלל,
לפיכך חגרתי בעוז מתני ללבן ולהראות שכל הסיפורים שמספרים בשמו, המה על ידי בעלי אינטרעסין
שאינם חשים לכבוד התורה ומספרים דברים שלא אמרם כלל.

ואם ח"ו נכתב איזה דבר שלא כהוגן בין הכתבים, חובה על כאו"א לתקנו, בעותק שאצלו ואל ישכן באהלו עוולה.

ומידי דברי בו יש למחות גם על הנכתב כאן נגד כל האדמורי"ם שהיו בדורו של הגאון רבי חיים מבריסק זצוק"ל.
ודברים אלו יוכיחו כי רק שקר שמים בפי הגאון שליט"א, יאריך ימים על ממלכתו.
קבצים מצורפים
כיצד מזלזלין - עותק.PNG
כיצד מזלזלין - עותק.PNG (29.41 KiB) נצפה 8599 פעמים

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' פברואר 17, 2019 10:59 am

לעשות רצונך כתב:יש עדיין מה להאריך ולהמשיך, אך להפצרת החברים להעלות בינתיים את הדברים, הסכמנו.

אבקש מאוד מכל החברים, להעיר ולהאיר.
כחדש באיזור מפריע לי שחכמי הפורום שאני רואה שפעילים מאוד בנושאים דומים, אינם מגיבים על זה.
כלשונו של וינמן, 'האמת תורה דרכה' ואין בכך כל פסול, רק חוששני שאולי אין כאן הפלטפורמה הנכונה להפצת ה'מעיינות'.

כמו כן, קיבלתי הערות שיש הרבה מה לשפר את הנוסח והתחביר. אכן, בהמשך יבוקש אברך 'מבין' תמורת תשלום, שירכז את הדברים ויכתבם כהלכה.

יישר כח על המאמר שהעלת.
ישנן טעויות כתיב (גם בשמות אישים קריטיים כמו חיים שלום במקום חיים שאול).
כבר ציינתי שלא קראתי את ספרו של וינמן.
מה שברור, שהיות ודעתו של החזו"א היתה מוחלטת, ושמכוחו אחריו הורו גדולי הדור על ההצבעה לרשויות,
הרי שלומר שדעתו של החזו"א היא לכל היותר פשרנית בנושא ההצבעה, זה הרבה יותר מסילוף אוילי. משכך, לכאו' כל הספר נפסל.

אחרי שפרקים בספר הם פאשקווילים כמה לא עושה חשק לטרוח לקוראו

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' פברואר 17, 2019 11:05 am

נקודה אחת שאינה ברורה לי כלל.
נראה לי שכבר העירו זאת, אבל לחומר הקושיא אעלה שוב.
למאי נפקא מינה 'המנין החוקי' של המועצת?
בתור מה וינמן משחית את מילותיו על הנושא הזה?
זה עצמו נראה איזה שהוא מסך עשן שבא לחפות על חוסר תוכן בספר.

הרי זה לא משנה ולא נפקא מינה לכלום?

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' פברואר 17, 2019 11:09 am

האם הספר הנידון זמין לקריאה באיזשהו מקום? הוא בכלל נמכר בחנויות?

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 172 אורחים