מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חנויות ספרים המקבלות ספרים ללא מפיץ.

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
פי האתון

חנויות ספרים המקבלות ספרים ללא מפיץ.

הודעהעל ידי פי האתון » ג' יולי 16, 2019 1:43 pm

כדי להשתחרר מעולם של המפיצים הנוטלים 50% ויותר מכספם של אברכים המוציאים ספרים.
חשבתי לרכז באשכול זה רשימה של חנויות המקבלות ספרים למכירה מיחידים, כדי לייתר את הצורך במפיץ, ומי שיש לו כח ילך על פתחם...

אתחיל:
א) גירסא (מול זכרון משה ירושלים) הטלפון: 025381211.

ב) בבני ברק גיטלר (כמדומני רחוב שלמה המלך).
הטלפון:
076-8616209
035792612

יבואו המוסיפים ויוסיפו...
נערך לאחרונה על ידי פי האתון ב ה' יולי 18, 2019 11:07 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חד ברנש

Re: חנויות ספרים המקבלות ספרים ללא מפיץ.

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' יולי 16, 2019 2:24 pm

מדוע חמישים אחוז? המפיצים נוטלים בסביבות 30 אחוז, החנות - 20 אחוז, והמחבר את היתר.
כך אצל המפיצים הידועים לי.

ולשאלתך,
אם מדובר בספר טוב - כל חנות תיקח אותו.
ידוע לי, שגם חנות 'ספרי הישיבה' ליד ישיבת מיר בירושלים, מקבלת ספרים באופן פרטי.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' יולי 16, 2019 2:43 pm

פרט נוסף,
יש חנויות ספרים המקבלים ספרים באופן פרטי, אבל אז הם לוקחים אחוזים גבוהים יותר - 30 או יותר. ככה שלא נשאר הרבה למחבר.

הפתרון הוא,
התאגדות מחברי הספרים.
לאגד את מחברי הספרים, ולהגיע כקבוצה מאורגנת לאחד המפיצים ואז לקבל תנאים טובים בהרבה (גם באחוזי ההפצה, גם ברצון להפיץ את הספרים וגם למשל, באיחסון על חשבון המפיץ. ויש עוד פרטים).
התאגדות זו צריכה לכלול רק ספרים טובים וחשובים.
בהתאגדות זו אפשר להרוויח גם כקבוצה מול אוצר החכמה. אבל לא אעלה כאן את הרעיון.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ג' יולי 16, 2019 3:02 pm

התאגדות שכזו שוב לא רלוונטית.. שוב כסף למְאַגֵד חדש..
אם החנות לוקחת 30% אז הרווחת עוד 20% אם זה ספר טוב הרי שכולם יקחו.

למה מפיץ מקבל יותר מ-15% אם חנות על כל הוצאותיה מקבלת רק 20%

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' יולי 16, 2019 4:03 pm

אבל המאגד הזה יהיה מחוייב למחברים הפרטיים הקטנים ולקידום ספריהם בחנויות, בעוד שהמפיצים הגדולים היום לא נותנים שירות (בלשון המעטה) למחברים הקטנים.
וזה הבדל עצום.

גם אני שואל מדוע המפיץ מקבל כ"כ הרבה, במיוחד שהשירות שלהם ממש רחוק משלימות, ועד היום לא זכיתי למענה.

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » ג' יולי 16, 2019 4:08 pm

קו ירוק כתב:התאגדות שכזו שוב לא רלוונטית.. שוב כסף למְאַגֵד חדש..
אם החנות לוקחת 30% אז הרווחת עוד 20% אם זה ספר טוב הרי שכולם יקחו.

למה לא?
כל שעליך לעשות לפתוח אשכול ייעודי לנושא בהסכמת ההנהלה.
די בקבוצה של 5-10 מחברי ספרים שמתאגדים מתקופה לתקופה ע''מ שישתלם למפיצים לבוא לקראתם.
אפשר לקבוע שמחבר הספר 'שמארגן' את הקבוצה יוכל לדרוש עמלה נמוכה יותר.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' יולי 16, 2019 4:28 pm

להיכרותי את השוק, צריך 20 מחברים, לכל הפחות, כשלכל אחד מהם שלושה-ארבעה ספרים טובים. כך מגיעים ל'מסה קריטית' של כ-80 ספרים.
פחות מזה, החנויות לא יתעסקו עם המאגד הזה.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יולי 16, 2019 4:55 pm

חד ברנש כתב:להיכרותי את השוק, צריך 20 מחברים, לכל הפחות, כשלכל אחד מהם שלושה-ארבעה ספרים טובים. כך מגיעים ל'מסה קריטית' של כ-80 ספרים.
פחות מזה, החנויות לא יתעסקו עם המאגד הזה.

הוצאתם לי את החשק להדפיס את ספרי הקטן. ללוות 20000 דולר ואולי ימכרו 200 עותקים בכדי שהחנות והמפיץ ביניהם ירויחו 50 אחוז! שב ואל תעשה עדיף. אולי עדיף לתת לאמזון ששם ניתן להדפיס לפי הזמנה (וגם יודעים כמה מוכרים שכן מהמפיץ הרבה פעמים לא מקבלים מידע כמה מכירות היו). אך יש ללמד זכות על המפיצים והחנויות שכן על כל ספר שנמכר יש הרבה ספרים שיושבים ומעלים אבק ובהרבה מקרים ההפסד שלהם.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ג' יולי 16, 2019 5:48 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' יולי 16, 2019 5:02 pm

ספרים שלא נמכרים הם הפסד למחבר בלבד. החנות מחזירה את הספר למפיץ, והמפיץ למחבר.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יולי 16, 2019 5:53 pm

חד ברנש כתב:ספרים שלא נמכרים הם הפסד למחבר בלבד. החנות מחזירה את הספר למפיץ, והמפיץ למחבר.

סיבה עוד יותר טובה לא להדפיס. מישהו אמר לי שכל העותקים שלא נמכרו יכולים להיות מתנה יפה לבר מצווה.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' יולי 16, 2019 6:01 pm

לא צריך להמתין עד לבר מצווה, אפשר כבר לתת את הספר מתנה לברית או לפדיון הבן, או סתם ככה, מתנה ללידתו.
אבל, ר' זאב, מדוע להיות פסימי ולחשוב שהספרים לא יימכרו?

סליחות

הודעהעל ידי סליחות » ג' יולי 16, 2019 6:14 pm

כבר זמן רב אני חושב על שתי רעיונות:

1) מעין 'אמזון' לספרי קודש. אתר שיהיה מיועד למחברי ספרים וכל אחד יוכל לפרסם בו את ספרו ותהיה קנייה ישירה מהמחבר (האתר יגבה עצלה קטנה בעבור תפעול האתר ותשלום לעובדים בו. ואם אין עיתותיו של המחבר בידיו, תמורת עמלה קטנה האתר יוכל להתעסק בזה במקומו. באופן הזה רמת החשיפה תהיה גדולה והחיסכון יהיה גדול. כמובן, יהיה ניתן להוסיף גם תצוגה מוקדמת של מספר עמודים.

2) אתר גיוס המונים להוצאת ספרי קודש בלבד. מי שירצה למשל לההדיר ספר מסוים יוכל לפרסם גיוס ודרך כך לראות את מדת ההתעניינות, כי באופן זה הספרים יוכלו להימכר מראש ולא יהיו בכך סיכונים שהמחבר יתקע עם הספרים.

בכל האופנים הנ"ל לא יהיו עוולות של מפיצי ספרים או מוכרי ספרים, ולא יהיה צריך להתחנן או לבקש תשלום בעבור הספרים שנמכרו, הכל יהיה מנוהל במרחק הקשה על המקלדת, אתר עם פירוט מתי נקנה וכמה נקנה והכסף עובר ישר למחבר.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יולי 16, 2019 6:19 pm

חד ברנש כתב:לא צריך להמתין עד לבר מצווה, אפשר כבר לתת את הספר מתנה לברית או לפדיון הבן, או סתם ככה, מתנה ללידתו.
אבל, ר' זאב, מדוע להיות פסימי ולחשוב שהספרים לא יימכרו?

אפשר גם לתת לכל חבר פורום שיש לו עשרת אלפים הודעות (אפילו בכמה ניקים).
אך ברצינות, האם כדאי ללוות 20000 דולר לשם כך? לצערי למרות מה שיש כאלו שחושבים אין רזרבה בבנק - רק בכדי שהמפיץ והחנות יעשו פרנסה? הנה תראה העליתי את הקובץ לפורום והוא בחינם ומתוך 5000 חברים רשומים הורידו אותו בסה"כ כ250 פעם. זה לא נתון מעודד בפרט שכאן מדובר בחובבי ספרים. כלומר אפילו מסקרנות לא הורידו והדבר אומר דרשני. וכמה יזילו נניח 120 שקל מכספם? כלומר לפי הנתונים של פותח האשכול אני צריך למכור למפיץ בערך בששים שקל בעוד הדפסת כל סט תעלה בסביבות 20 דולר ויותר, משמע לא רק שאיני עושה ריוח אלא מפסיד על כל סט אפילו ימכרו כולם. האם אתה עדיין סבור שהדבר כדאי?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יולי 16, 2019 6:22 pm

סליחות כתב:כבר זמן רב אני חושב על שתי רעיונות:

1) מעין 'אמזון' לספרי קודש. אתר שיהיה מיועד למחברי ספרים וכל אחד יוכל לפרסם בו את ספרו ותהיה קנייה ישירה מהמחבר (האתר יגבה עצלה קטנה בעבור תפעול האתר ותשלום לעובדים בו. ואם אין עיתותיו של המחבר בידיו, תמורת עמלה קטנה האתר יוכל להתעסק בזה במקומו. באופן הזה רמת החשיפה תהיה גדולה והחיסכון יהיה גדול. כמובן, יהיה ניתן להוסיף גם תצוגה מוקדמת של מספר עמודים.

2) אתר גיוס המונים להוצאת ספרי קודש בלבד. מי שירצה למשל לההדיר ספר מסוים יוכל לפרסם גיוס ודרך כך לראות את מדת ההתעניינות, כי באופן זה הספרים יוכלו להימכר מראש ולא יהיו בכך סיכונים שהמחבר יתקע עם הספרים.

בכל האופנים הנ"ל לא יהיו עוולות של מפיצי ספרים או מוכרי ספרים, ולא יהיה צריך להתחנן או לבקש תשלום בעבור הספרים שנמכרו, הכל יהיה מנוהל במרחק הקשה על המקלדת, אתר עם פירוט מתי נקנה וכמה נקנה והכסף עובר ישר למחבר.

תשאל את ידידנו ר' חיים הקטן וכך הוא מוכר את ספרו על לשון הקודש באנגלית דרך אמזון והופתעתי שקבלתי אותו בדואר מקרית ספר והכתובת בכתב ידה של אשתו.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' יולי 16, 2019 6:39 pm

סליחות,
מדוע אתה חושב? קום ועשה מעשה!!

ר' זאב,
מה אומר ומה אדבר, מי אני שאוכל לייעץ.
אבל ספר כשלך, במיוחד שהוא מפעל חיים כביר, צריך להדפיס. אין תחליף לדפוס גם בדור דיגיטלי כשלנו.
ועל ההוצאות? אני יכול להשתתף עמך באנחה, אנחה מעומק הלב..., באמת.
אבל מדוע לא תדפיס את הספר בדפוס דיגיטלי - 100 עותקים. וכשהם ייגמרו - 100 נוספים. זה ייצא יותר זול לכאורה, וגם תוכל לשווק ישירות את הספר בלי טובתם ועמלתם של מפיצים ובעלי חנויות.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יולי 16, 2019 6:54 pm

חד ברנש כתב:סליחות,
מדוע אתה חושב? קום ועשה מעשה!!

ר' זאב,
מה אומר ומה אדבר, מי אני שאוכל לייעץ.
אבל ספר כשלך, במיוחד שהוא מפעל חיים כביר, צריך להדפיס. אין תחליף לדפוס גם בדור דיגיטלי כשלנו.
ועל ההוצאות? אני יכול להשתתף עמך באנחה, אנחה מעומק הלב..., באמת.
אבל מדוע לא תדפיס את הספר בדפוס דיגיטלי - 100 עותקים. וכשהם ייגמרו - 100 נוספים. זה ייצא יותר זול לכאורה, וגם תוכל לשווק ישירות את הספר בלי טובתם ועמלתם של מפיצים ובעלי חנויות.

נכון, אך בסופו של דבר כיצד ידע הציבור על הספר? הלא רוב הציבור החרדי נחשף לספרים בחנויות. הקונה אוהב לעלעל בספר ואלא אם כן כבר ראה את הספר במקום אחר או קבל המלצה - יהסס לקנות את הספר בדפוס דיגיטלי בהנחה שבכלל שמע על קיומו. המעניין הוא שהרבה ספרים מקבלים תמיכה מגבירים או קרנות וכדומה. אני מכיר אישית את אחד הבעלים של פלדהיים וסתם בשיחה בעלמא הראיתי לו את הספר ושאלתי מה דעתו ואמר שאכן נראה ספר טוב אך הוא לא יקבל אותו להוצאתו. שאלתי מדוע? ולא רצה לענות אלא רמז שיש להם סוג מסויים של ספרים שהם מדפיסים וזה לא עונה לנתונים. אני סבור שזה מהסיבה הפשוטה שהם רק מעוניינים בספרים שיש להם פוטנציאל להיות רבי מכר. בנוסף הם רוצים בעלות על הספר.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ג' יולי 16, 2019 7:13 pm

יש גם ספרים יפים שלא נמכרים כי לא כל אדם עסוק בענין.
ראיתי פעם שתי כרכים גדולים על סוגיית עשר קדושות. מפליא לעשות. אבל איך אקנה, ואיפה אניח.. אני מניח שיש הרבה ספרים מעולים שככה זה קורה.
השאלה מה תעזור הפצה לבד.

אם כי בספרים שיתכן ויש להם פונטציאל, הדבר אחרת, אבל כמה יש.

אישצפת
שם מלא: אברהם ישעיהו דיין

הודעהעל ידי אישצפת » ג' יולי 16, 2019 7:17 pm

רבי זאב היקר!
ישנם הרבה תלמידי חכמים שאינם באים דרך האתרי'ם אלא דרך חנויות הספרים. כך שגם אם בפורום הורידו את הספר 250 איש בחנויות לא תהיה כמות זהה. מה גם שבספר שכזה הרבה יותר נח לדפדף מאשר להורידו למחשב (עכ"פ לי).
לענ"ד ספר כזה אמור להיות פופולרי בכיוון של המילון ארמי של הרב ע. מלמד אבל לא באותה תפוצה.

כמעיין המתגבר

הודעהעל ידי כמעיין המתגבר » ג' יולי 16, 2019 8:12 pm

פי האתון כתב:כדי להשתחרר מעולם של המפיצים הנוטלים 50% ויותר מכספם של אברכים המוציאים ספרים.
חשבתי לרכז באשכול זה רשימה של חנויות המקבלות ספרים למכירה מיחידים, כדי לייתר את הצורך במפיץ, ומי שיש לו כח ילך על פתחם...

אתחיל:
א) גירסא (מול זכרון משה ירושלים).
ב) בבני ברק גיטלר.

יבואו המוסיפים ויוסיפו...

ספריה ספרדית, למה שמתאים לשם. מקבלים וגם מוכרים יפה, מנסיון. יש להם גם אתר נחמד, כך שהספר מקבל תפוצה רחבה.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ג' יולי 16, 2019 8:20 pm

תעלה פרטיה לתועלת חו"ר הפורום

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ג' יולי 16, 2019 8:26 pm

ראה כאן: viewtopic.php?f=7&t=38342&start=120#p556937

כמעיין המתגבר

הודעהעל ידי כמעיין המתגבר » ג' יולי 16, 2019 9:30 pm

קו ירוק כתב:תעלה פרטיה לתועלת חו"ר הפורום

הספריה הספרדית - בני יששכר, רחוב דוד בשכונת הבוכרים
025372265

אתר:
http://www.wslibrary.net/sifria/he/12-sefarim

סליחות

הודעהעל ידי סליחות » ג' יולי 16, 2019 9:42 pm

יהודה בן יעקב כתב:

ראה כאן: http://forum.otzar.org/viewtopic.php?f= ... 20#p556937

אכן, זה מאוד מתקרב למה שאני מתכוון. אבל:
א. לא ידוע אם למחברים המפרסמים באתר זה גישה ישירה לחשבון, או להעלאה של ספרים למכירה ממש כמו באמזון.
ב. האתר מערב מין בשאינו מינו עם מאמרים, מה זה קשור לאתר למכירת ספרים? השימוש באתר מסורבל לפי טעמי. טעינה של מעט ספרים בכל פעם. יחד עם זאת, יצירת הקטגוריות נכונה אך יש לערוך מחדש את הקטגוריות. תפעול האתר נראה חובבני (למשל קישור למכירת ספרים באיביי -כאן, מה העניין בזה, הרי מדובר באתר מכירת ספרים בעצמו. זה מוזר ומיותר).
ג. חסרה תצוגה מקדימה של הספרים. כשקונים ברשת רוצים לעלעל בכמה עמודים ואולי הסכמות ואולי מפתחות וכו'.
ד. אתר מיוחד אך ורק למטרה זו, יתפרסם וימשוך מתעניינים הן מצד הקונים והן מצד המוכרים.

הלוואי והאתר הנ"ל ייקח לתשומת לבו את הנקודות הנ"ל וישפר את האתר.
כמו כן, אין בכך פסול אם יקומו אתרים נוספים מעין זה כדי למנוע מונופול ולהגביר את התחרות. מצב מחברי הספרים בימינו, מבחינת ההתנהלות מול ההפצה או המוכרים, הוא בשפל ובמצב מעומעם ומבולבל, ודבר מעין זה יסייע להתגבר על זה.

לגבי רוב עמך בית ישראל, לאחר שיופץ באמצעים הטכנולוגיים, אם הוא כל כך טוב תהיה לכך ביקוש ודרישה.
כמו כן אפשר לפתור את זה בהמשך על ידי פתיחת חנות ספרים אחת של אותו אתר בב"ב ובירושלים וכדו', וכולם ידעו ששם נמצאים ספרים שלא נמצאים אצל מפיצים אחרים, ואדרבה תגבר ההתעניינות שם יותר מחנויות אחרות. כל קנייה של ספר תירשם ותדווח למחבר מאחר שהכל יהיה ממוחשב, כמה ספרים נתקבלו וכמה נמכרו, והכסף יועבר ללא דיחוי למחבר כמו באמזון (ולא, "תבוא בפעם הבאה", "היום אין לי", "נשלח לך בעוד שבועיים צ'ק בדואר" ושארי תירוצים... שלא מכסים את ההשקעה הממונית שהמחבר הוציא מכיסו על ספרו). הנושא של הפצת ספרים ומכירתם דורש הרבה תיקון.

ומילה טובה לסיום על האתר הנ"ל, מקריאת דברי בעל האתר ההוא, המציג את השירות שלו כגמ"ח, יאמר לזכותו שכל מה שהוא מבקש תמורת פרסום הספר ומכירתו באתר, זה עותק אחד של הספר בלבד תמורת מכירתו ופרסומו באתר למשך חצי שנה.

סופר-סתם

הודעהעל ידי סופר-סתם » ד' יולי 17, 2019 12:21 am

זאב ערבות כתב:אני מכיר אישית את אחד הבעלים של פלדהיים וסתם בשיחה בעלמא הראיתי לו את הספר ושאלתי מה דעתו ואמר שאכן נראה ספר טוב אך הוא לא יקבל אותו להוצאתו. שאלתי מדוע? ולא רצה לענות אלא רמז שיש להם סוג מסויים של ספרים שהם מדפיסים וזה לא עונה לנתונים. אני סבור שזה מהסיבה הפשוטה שהם רק מעוניינים בספרים שיש להם פוטנציאל להיות רבי מכר. בנוסף הם רוצים בעלות על הספר.

הם לוקחים רק ספרים שהם חושבים שימכרו יפה.
מכריחים אותך להדפיס דרכם וגוזרים עמלה (מה עוד שאתה חייב לשלם מזומן, ואיני יודע מתי הם משלמים בפועל את עלויות ההדפסה).
משאירים אצלם את הכסף חצי שנה אחרי המכירה אפילו שהם יודעים כמה מכרו (הלוואה ללא ריבית).

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' יולי 17, 2019 12:30 am

סופר-סתם כתב:
זאב ערבות כתב:אני מכיר אישית את אחד הבעלים של פלדהיים וסתם בשיחה בעלמא הראיתי לו את הספר ושאלתי מה דעתו ואמר שאכן נראה ספר טוב אך הוא לא יקבל אותו להוצאתו. שאלתי מדוע? ולא רצה לענות אלא רמז שיש להם סוג מסויים של ספרים שהם מדפיסים וזה לא עונה לנתונים. אני סבור שזה מהסיבה הפשוטה שהם רק מעוניינים בספרים שיש להם פוטנציאל להיות רבי מכר. בנוסף הם רוצים בעלות על הספר.

הם לוקחים רק ספרים שהם חושבים שימכרו יפה.
מכריחים אותך להדפיס דרכם וגוזרים עמלה (מה עוד שאתה חייב לשלם מזומן, ואיני יודע מתי הם משלמים בפועל את עלויות ההדפסה).
משאירים אצלם את הכסף חצי שנה אחרי המכירה אפילו שהם יודעים כמה מכרו (הלוואה ללא ריבית).

אתה נשמע כבעל נסיון ושעברת את המסלול אצלם. אכן בעיית ההפצה היא לא פשוטה ומי שאינו יכול להפיץ בעצמו יש בעיה. אך אם זה ספר טוב ושימושי הוא ימכר וגרסא וגיטלר וביגלייזן לבדם יכולים למכור 200 עותקים כיוון שיש להם הפצה עולמית. לביגלייזן יש אדם בארץ שקונה את הספרים ושולח להם מדי יום ביומו.

פי האתון

הודעהעל ידי פי האתון » ה' יולי 18, 2019 10:58 am

חד ברנש כתב:מדוע חמישים אחוז? המפיצים נוטלים בסביבות 30 אחוז, החנות - 20 אחוז, והמחבר את היתר.
כך אצל המפיצים הידועים לי.

ולשאלתך,
אם מדובר בספר טוב - כל חנות תיקח אותו.
ידוע לי, שגם חנות 'ספרי הישיבה' ליד ישיבת מיר בירושלים, מקבלת ספרים באופן פרטי.

בספרי הישיבה נאמר לי שעובדים רק עם מפיצים.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' יולי 18, 2019 10:59 am

משונה. ממני הם לקחו כמה פעמים באופן פרטי.

פי האתון

הודעהעל ידי פי האתון » ה' יולי 18, 2019 11:02 am

ישנה עוד חנות ספרים מאחורי זכרון משה (תחילת רחוב יצחק שולאל) שמקבלים ספרים ללא מפיץ.
הטלפון:
0548421214
רבותי! אנא תעלו עוד שמות (עדיף עם טלפון) לתועלת העניין!

פי האתון

הודעהעל ידי פי האתון » ה' יולי 18, 2019 11:10 am

אור החיים סנטר במאה שערים (ישנה אפשרות לקבלה ללא מפיץ - לדבר עם אחד בשם 'יהודה').
חבקוק 3 ירושלים
025375623

פי האתון

הודעהעל ידי פי האתון » ו' יולי 19, 2019 11:58 am

אפשר לשלוח לי שמות של חנויות גם באישי.

גמח

הודעהעל ידי גמח » ו' יולי 19, 2019 1:46 pm

יהודה בן יעקב כתב:

ראה כאן: viewtopic.php?f=7&t=38342&start=120#p556937

זמן רב היה בדעתי לעשות דבר מעין זה. ארצה את עצת החברים:
1. כיצד והיכן ניתן לפרסם את האתר/ספרים?
2. כיצד יתבצע אופן הגבייה והתשלום למחבר?
3. משלוח - שהמחבר ישלח בדואר הדבר כרוך בטירחה רבה. חברת משלוחים המחיר יקר. כיצד אם כן?

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ו' יולי 19, 2019 3:56 pm

גמח כתב:1. כיצד והיכן ניתן לפרסם את האתר/ספרים?
3. משלוח - שהמחבר ישלח בדואר הדבר כרוך בטירחה רבה. חברת משלוחים המחיר יקר. כיצד אם כן?

1. באתרא קדישא הדין, ובמקומות הדומים אליו.
2. מהי הבעי' בתשלום באשראי או, לחלופין, בהפקדה לחשבון בנק - שניהם ע"ג המרשתת?
3. ניתן לעשות שם, תיאורטית עכ"פ, כרטיסי' מיוחדת בו יודיעו הנוסעים ממדינה למדינה (או מעיר לעיר) על מוכנותם לקחת ספרים (וכמות הספרים שביכלתם לקחת) - וצוות האתר יתאם בין המחבר, הנוסעים והקונים.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 19, 2019 4:59 pm

לבי במערב כתב:

3. ניתן לעשות שם, תיאורטית עכ"פ, כרטיסי' מיוחדת בו יודיעו הנוסעים ממדינה למדינה (או מעיר לעיר) על מוכנותם לקחת ספרים (וכמות הספרים שביכלתם לקחת) - וצוות האתר יתאם בין המחבר, הנוסעים והקונים.

בקשר להצעתך שאנשים יקחו ספרים, אולי פה ושם תמצא מישהו שיקח ספר או שניים, ובתור טובה חד פעמית. אני אומר זאת מנסיון. הבעיה עם כל ההצעות האלה שהם טובות לספר פה ספר שם ולא להעברת כמויות מסחריות. אתן לכם דוגמא מביגלייזן. יש להם קרוב משפחה בארץ שמסרך את רגליו ממפיץ למפיץ ואף הולך לבתיהם של המחברים ולבתי מדרש בהם מוכרים ספרים של בני הישיבה. אח"כ אורז את הספרים ושולח אותם במשלוחי אויר של אל על. זו משרה מלאה והמשלוח עולה בערך 5 דולר לספר. כלומר תהיו מציאותיים. נכון שהמפיצים עושים פרנסה ולוקחים עמלה ואתם נשארים קרחים אך גם להם יש הוצאות וכפי שכתבתי על כל ספר שנמכר יפה יש כמה וכמה שלא זזים ואלה שנמכרים מכסים על ההפסדים. למפיץ רציני יש גם מחסן ופועלים ורכב וכל זה עולה כסף לתחזק, ובסופו של יום הוא מספק שירות והפצה פרטית של המחבר שירוץ מחנות לחנות בכל רחבי הארץ לא מציאותית. תנסו ותווכחו.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ש' יולי 20, 2019 11:35 pm

זאב ערבות כתב:
לבי במערב כתב:

בקשר להצעתך שאנשים יקחו ספרים, אולי פה ושם תמצא מישהו שיקח ספר או שניים, ובתור טובה חד פעמית. אני אומר זאת מנסיון. הבעיה עם כל ההצעות האלה שהם טובות לספר פה ספר שם ולא להעברת כמויות מסחריות. אתן לכם דוגמא מביגלייזן. יש להם קרוב משפחה בארץ שמסרך את רגליו ממפיץ למפיץ ואף הולך לבתיהם של המחברים ולבתי מדרש בהם מוכרים ספרים של בני הישיבה. אח"כ אורז את הספרים ושולח אותם במשלוחי אויר של אל על. זו משרה מלאה והמשלוח עולה בערך 5 דולר לספר. כלומר תהיו מציאותיים. נכון שהמפיצים עושים פרנסה ולוקחים עמלה ואתם נשארים קרחים אך גם להם יש הוצאות וכפי שכתבתי על כל ספר שנמכר יפה יש כמה וכמה שלא זזים ואלה שנמכרים מכסים על ההפסדים. למפיץ רציני יש גם מחסן ופועלים ורכב וכל זה עולה כסף לתחזק, ובסופו של יום הוא מספק שירות והפצה פרטית של המחבר שירוץ מחנות לחנות בכל רחבי הארץ לא מציאותית. תנסו ותווכחו.

אכן כן. צודקים ונכוחים דברי ר' זאב.
כשהוצאתי מהדורה ראשונה מספרי, עשיתי הכל בעצמי, עם עזרה מחברים, ללא מפיצים וסוחרים.
בארץ זה עוד עובר איכשהו,
לחו"ל אין מצב לשלוח בסכום נורמלי.

כך שבסופו של דבר בתחומים רבים לא ניתן לעקוף את המפיצים. חו"ל זה אחד מהם.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » א' יולי 21, 2019 12:15 am

נוטר הכרמים כתב:אכן כן. צודקים ונכוחים דברי ר' זאב.
כשהוצאתי מהדורה ראשונה מספרי, עשיתי הכל בעצמי, עם עזרה מחברים, ללא מפיצים וסוחרים.
בארץ זה עוד עובר איכשהו,

חו"ל זה הבעיה הקטנה.. שבקלות ניתן לפתור אותה, אם יש לך היכרות עם מישהו שעוסק בתחום.

הקושי הגדול זה ההפצה בכל הארץ.

יש להבדיל בין ספר שמיועד לציבור מסויים שלו כמה בתי מדרשות וישיבות בלבד, לספר שנועד לציבור הרחב, שאינך יודע להתמקד בבית מדרש פלוני או ישיבה אלמונית.

מזמן חשבתי שהפתרון הזול הוא התאחדות של קבוצת אברכים, מירושלים ב"ב ק"ס ב"ש אלעד, בכל איזור מרכזי, שיהיה בביתם מדף המיועד לספרים, תמורת זה שאת ספריו של ה"מוכר" בב"ב, ימכרו חבירו בירושלים, וכן הלאה. (או תמורת תשלום סמלי שהוא שווה הן למחבר והן למוכרים).

כך המחבר מפרסם את הספר למכירה, על ידי מודעות וכו', ויש מספר של המחבר, מתקשרים אלה שרוצים לקנות [ומומלץ לעשות לזה "טוקמן" בכמה שקלים, שלא יפריע לסדר יום התקין], והמחבר מפנה אותם לכתובות בכל המרכזים החרדיים.

סיפור של נסיעה של יום אחד בכל הנקודות מכירה, תספק את רוב המענה, את השאר אפשר להסתדר איכשהו (על הרוב).

וכאן כדאי לדעת שפרסום מוכר! גם שזה יקר, בכריכה ובכל מה שקשור לחלק החיצוני של הספר, צריך להשקיע כסף. וזה שווה. בכל סוגי הספרים, הן ספרים תורניים, ועל אחת כמה וכמה ספרים של סיפורים ותולדות וכיו"ב.

וזה אני יודע מידיעה אישית, היה לי ספר שהוצאתי על איזה גדול אחד, ולא היה לו שום ביקוש, אחרי כמה שנים תפסתי שאפשר לשווק את זה, הלכתי לגרפיקאי הכנתי כריכה מאד יקרה, פרסום וכו', ומכרתי לבד למעלה מ 1,000 יחידות תוך חודש!

סליחות

הודעהעל ידי סליחות » א' יולי 21, 2019 1:44 am

תם מה הוא אומר כתב:
בארץ זה עוד עובר איכשהו,

חו"ל זה הבעיה הקטנה.. שבקלות ניתן לפתור אותה, אם יש לך היכרות עם מישהו שעוסק בתחום.

יש להבדיל בין ספר שמיועד לציבור מסויים שלו כמה בתי מדרשות וישיבות בלבד, לספר שנועד לציבור הרחב, שאינך יודע להתמקד בבית מדרש פלוני או ישיבה אלמונית.

מזמן חשבתי שהפתרון הזול הוא התאחדות של קבוצת אברכים, מירושלים ב"ב ק"ס ב"ש אלעד, בכל איזור מרכזי, שיהיה בביתם מדף המיועד לספרים, תמורת זה שאת ספריו של ה"מוכר" בב"ב, ימכרו חבירו בירושלים, וכן הלאה. (או תמורת תשלום סמלי שהוא שווה הן למחבר והן למוכרים).

כך המחבר מפרסם את הספר למכירה, על ידי מודעות וכו', ויש מספר של המחבר, מתקשרים אלה שרוצים לקנות [ומומלץ לעשות לזה "טוקמן" בכמה שקלים, שלא יפריע לסדר יום התקין], והמחבר מפנה אותם לכתובות בכל המרכזים החרדיים.

סיפור של נסיעה של יום אחד בכל הנקודות מכירה, תספק את רוב המענה, את השאר אפשר להסתדר איכשהו (על הרוב).

וכאן כדאי לדעת שפרסום מוכר! גם שזה יקר, בכריכה ובכל מה שקשור לחלק החיצוני של הספר, צריך להשקיע כסף. וזה שווה. בכל סוגי הספרים, הן ספרים תורניים, ועל אחת כמה וכמה ספרים של סיפורים ותולדות וכיו"ב.

וזה אני יודע מידיעה אישית, היה לי ספר שהוצאתי על איזה גדול אחד, ולא היה לו שום ביקוש, אחרי כמה שנים תפסתי שאפשר לשווק את זה, הלכתי לגרפיקאי הכנתי כריכה מאד יקרה, פרסום וכו', ומכרתי לבד למעלה מ 1,000 יחידות תוך חודש!

רעיון יפה לכאורה, אך אליה וקוץ בה...
המנעד הרחב של גוון מחברי הספרים וסוג הספרים גם של אברכים מב"ב וירושלים בלבד, לדעתי נועד מראש לכישלון חרוץ.
לזה אין רוחו נוחה מן הספרים של המחבר הזה והקהילה הזאת, ולזה אין רוחו נוחה מן הספרים של המחבר ההוא והקהילה ההיא וכן על זה הדרך...

רק התאגדות במקום אחד בלי שיקולים פוליטיים ועם כוח חזק של המחברים יביאו תוצאות. אתר מכירות ברשת (אולי עם חנות קטנה שבה אפשר לאסוף או לרכוש) הוא פתרון טוב מאוד בתור התחלה. שם יהיה ניתן לפרסם, למכור, וגם לגשת להכל מהבית בכל שעה שרוצים ובקלות ולהתעדכן על הספרים החדשים. כל מה שצריך זה להקים אתר כזה בשיטת אמזון שיפצה את המוכרים באופן מיידי (ביומו תתן שכרו...) על כל קנייה, וכן תאגד באותו מקום באופן בלעדי קבוצה מכובדת של מחברי ספרים, שיגרמו להוצאות הספרים הנוכחיות לבצע חישוב מסלול מחדש לגבי הדרך וההתייחסות שלהן למחברי הספרים. לגבי הרעיון הזה אני חושב שלא בשמים הוא. ההגינות הכבוד והיושר שיש בשיטה הזאת (ולא נרחיב כאן על השיטות האחרות) יגרמו למחברי הספרים לפנות לשם בהמוניהם. כך נלענ"ד.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » א' יולי 21, 2019 3:16 am

הרעיון יפה מאד.
אדרבא, למה להגביל רק ל"קבוצת אברכים"?
אדם נרשם באתר, (מבררים אודותיו כמובן, למניעת רמאויות), ומתקין בביתו מדף ספרים לספרים הנמכרים ביותר באזורו.
ספרים מסויימים שבודדים מזמינים - יקבל באחת הנסיעות הקרובות (אחת לזמן קצוב).

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' יולי 21, 2019 4:53 am

מדברים, מדברים, מדברים, ומדברים...

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יולי 21, 2019 5:36 am

תם מה הוא אומר כתב:
בארץ זה עוד עובר איכשהו,

הרב תם... שמך נאה לך. מדוע אתה כותב שחו"ל זה הבעיה הקטנה? מי זה המישהו שעוסק בתחום שצריך להכיר? אתה פשוט מדבר מחוסר ידיעה. שוק הספרים בארה"ב ענק וספר טוב יכול להמכר באלף עותקים בלי בעיה - הנקודה היא ספר טוב. לצערי, ואני קונה הרבה ספרים, יש מעט מאוד ספרים טובים. לא שאני מזלזל בספרים ובמחבריהם, אלא שרובם שבלוניים וחוזרים על עצמם, עוד ספר על נדה, עוד ספר על שבת, עוד ספר על בעיות הנוער, עוד ספר על בטחון. לשלול לחו"ל עולה הרבה ואם המפיץ נתקע עם ספר שלא נמכר אינו יכול להחזירו בקלות, כך שזה חלק מהעלות שלו ואני יודע מידיעה שלמשל במחסן של וגשל יש עשרות אלפי ספרים שלא נמכרו ושהחנויות החזירו. הם מקבלים בממוצע כל חודשיים מכולית עם עשרות אלפי ספרים וצריכים לשכור פועלים לפרוק ולסדר במחסן וכו' וכ'
כעת להצעה שלך בארץ, גם כאן התמימות מדברת מגרונך. ההצעה שלך טובה לספר פה ספר שם אך למי יש מקום בביתו לאחסן ספרים ואח"כ לקבל לקוחות ולענות לטלפונים ואז הלקוח צריך לדפדף קצת ועד שמשלם ואח"כ לזכור למי מהמחברים שייך כמה כסף - משמע ניהול חשבונות. מדוע לא יפתחו גם מכולת לאברכים בבית כיוון שהמכולת לוקחת עמלה גבוהה.
צודקים דברי חד ברנש מדברים מדברים...
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב א' יולי 21, 2019 8:26 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

אישצפת
שם מלא: אברהם ישעיהו דיין

הודעהעל ידי אישצפת » א' יולי 21, 2019 7:13 am

יש את האופציה המקובלת על יוצאי ג'רבה ותוניס בה הם תורמים מראש את מחיר הספר ומקבלים אותו אחר צאתו גם שמם נזכר בסוף בתרומות (לפעמים זה הרבה דפים) ואז המחבר כיסה את הוצאת הספר עוד לפני ההדפסה.
לגבי האופציה של מדף בספריה אם כי בשמחה אתרום עצמי לכך אולם מסופקני אם מדף אחד יספיק, ככל ששיטה זו תתפוס תאוצה.
האופציה של אתר מכירת ספרים נשמעת מצויין. אם התשלום יתבצע דרך אשראי/ פייפאל וכו', ועל מחבר הספר מוטלת חובת המשלוח. אפשר לעשות כמו במקומות אחרים שהתשלום יועבר למחבר רק אחר מסירת המשלוח ליעדו או למצער שיציג מספר מעקב של החבילה.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 324 אורחים