מפרשי האוצר - גירסת נסיון
חיפוש גוגל בפורום:

במלכות שדי ד' רפויה?

איתור מקורות נעלמים, מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
אישצפת
שם מלא: אברהם ישעיהו דיין

במלכות שדי ד' רפויה?

הודעהעל ידי אישצפת » ש' אוקטובר 12, 2019 8:10 pm

השבת קראתי בספר מלל לאברהם לרבי אברהם אנקאוה (ליוורנו תרל"ה, ירושלים תשנ"ו) על פרשת האזינו ושם כתב
ובדרך אגב נאמר מה שהוגד לי מפיו של הגביר החכם הותיק ירא את ה' מרבים ה"ה כה"ר לוי קאזיס הי"ו כי הרב המופלא זר"ק כמוהר"ר מנחם אבודרהם זלה"ה תמיד היה לומד לתקן עולם במלכות שדי הדלי"ת רפויה, וגם בלמדו ברכת מזון תמיד היה אומר מגדול ומגדיל ישועות מלכו וגו' ושום א' לא ידע טעמו. ואני אמרתי כי האמת אתו וכן ראוי ללמוד. והטעם נודע לי"ח שכל עיקר השפע אנחנו יונקים אותו ע"י המלכות כי היא תרע”א שממנו יוצא ומתחלק לכל העולם, ע"כ ראוי לקרות שדי רפויה שהכוונה שהיא כמו שדים לינק ממנה. ועל לימודו תמיד מגדול ומגדיל כן צריך להיות כי ענין הישועה לעת”ל היא נסתרת ונעלמת ממנו כי אם אנחנו מאמינים בני מאמינים שיבא משיח צדקנו ויושיענו, אבל יש עדות ע"ז מן ההוה עלינו תמיד שבכל דור ודור עומדים עלינו וכו' והקב”ה מצילנו מידם. וזאת עדות שלעת"ל מגדיל ישועות מלכו. והעד ע"ז הוא ה' מלך ה' מלך ה' ימלוך לעולם ועד, כי ה' מלך הוא היה ומן ההוה שאנחנו רואים בחוש כי הקב"ה משגיח עלינו תמיד מדי יום יום מזה יכולים להעיד כי ה' מלך ועתיד למלוך לעולם ועד.

האם ידוע על עוד חכמים שנוהגים כן?
לי תמיד היה זכור ההבדל בין שמו של הקב"ה שמורה על חוזק יבא דגש באות ד' לעומת שדי האשה שהם מדבר רך ושם האות ד' רפה.
נערך לאחרונה על ידי אישצפת ב א' אוקטובר 13, 2019 4:15 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

לייטנר

Re: במלכות שדי ד' רפויה?

הודעהעל ידי לייטנר » ש' אוקטובר 12, 2019 8:38 pm

אם 'שדי' הוא מלשון שידוד מערכות, בוודאי שהד' צ"ל דגושה, ואכמ"ל.

ביקורת תהיה

Re: במלכות שדי ד' רפויה?

הודעהעל ידי ביקורת תהיה » א' אוקטובר 13, 2019 2:30 am

אישצפת כתב:'לתקן עולם במלכות שדי' הדלי"ת רפויה. והטעם נודע לי"ח שכל עיקר השפע אנחנו יונקים אותו ע"י המלכות כי היא תרע”א שממנו יוצא ומתחלק לכל העולם, ע"כ ראוי לקרות שדי רפויה שהכוונה שהיא כמו שדים לינק ממנה.
נמצא שאין 'שדי' האמור כאן שם קודש (ומותר למחקו), שהרי השם שנקרא בו הקב"ה הוא 'שַׁדַּי'. והוא תימה.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: עדיאל ברויאר ו־ 54 אורחים