מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

תופעת הספרים הבדויים בס' הליקוטים של הרמב"ם מהדורת הרב פרנקל

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
פלתי

Re: תופעת הספרים הבדויים בס' הליקוטים של הרמב"ם מהדורת הרב פ

הודעהעל ידי פלתי » ב' מרץ 07, 2016 2:56 pm

הוא לא הוציאו לאור כלל.

חיים

הודעהעל ידי חיים » ב' מרץ 07, 2016 3:49 pm

פלתי כתב:הוא לא הוציאו לאור כלל.

אז מה הרעש הגדול?

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' מרץ 07, 2016 8:34 pm

חיים כתב:

אז מה הרעש הגדול?

הבא"ח זצ"ל טען שמצא כתב יד ישן, ונדר להעתיקו למען ישמר ימים רבים. וההדפסה בשנים מאוחרות יותר נעשתה מתוך ההעתק של הכת"י כביכול.
וכנגד מה שהוא כתב שהספר נכתב ע"י חכם קדמון, יצאו עוררין עם הוכחות חד משמעיות ובלתי ניתנות להפרכה, שהספר נכתב על יד הבא"ח בעצמו.

אביגדור

הודעהעל ידי אביגדור » ב' מרץ 07, 2016 8:37 pm

אוצר החכמה כתב:
חיים כתב:

אז מה הרעש הגדול?

הבא"ח זצ"ל טען שמצא כתב יד ישן, ונדר להעתיקו למען ישמר ימים רבים. וההדפסה בשנים מאוחרות יותר נעשתה מתוך ההעתק של הכת"י כביכול.
וכנגד מה שהוא כתב שהספר נכתב ע"י חכם קדמון, יצאו עוררין עם הוכחות חד משמעיות ובלתי ניתנות להפרכה, שהספר נכתב על יד הבא"ח בעצמו.
אולי כוונת חיים להדגיש את הנקודה שבסופו של דבר הבא"ח כנראה שינה את תכניותיו ולא הו"ל את שו"ת תורה לשמה, אמנם גם הו"א של הבא"ח תורה היא וללמוד אנו צריכים אבל בכל זאת...

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' מרץ 07, 2016 8:42 pm

כמו שכתבתי לעיל גם אני חושב שהעובדה שלא הוציאו יש לה משמעות משום שאין אנו יודעים מה היתה מטרתו.
ההודעה 2 למעלה נכתבה בטעות על שמי על ידי מישהו אחר.

אהרון 37

הודעהעל ידי אהרון 37 » ב' מרץ 07, 2016 9:41 pm

מה האינטרס להכניס חידושים בזהות בדויה?.

אני יכול להבין שאדם יש לו עניין שחידושיו יפורסמו בשמו, אבל מי שמפרסם שלא בשמו, זה צריך להיות סוג של לשם שמים, שיש לו הנאה מהזכות שיש לו בהפצת תורה, האם האדם חושב שזה נזקף לזכותו כשהוא מפרסם חידושיו באופן שכזה?.

התופעה הזאת מזכירה לי סיפור דמיוני שקרתי בימי נעורי כמדומני מארבל, הלוא הוא הסופר וינשטוק, על מזימה לקלקל את הציבור החרדי, דרך זיוף של מקורות קדמונים על דברים לא מקובלים, הוא כנראה לקח את ההשראה לסיפורו מהספר בשמים ראש, אבל המעשה כאן הזכיר לי סיפור זה.

אני חושב שחשיפת התופעה הזאת היא חשובה, ולא ניתן להפריז בחשיבותה, ולדעתי זה נוגע ליסודות האמונה, טוב שזה התפרסם, ולא נכנס לפולמוס הציבורי אודות האכסניא, אבל ללא ספק הפרסום הזה זה אחד מהדברים הטובים מאכסניא זו, שלא היו יכולים להתפרסם בעיתונים האחרים.

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ב' מרץ 07, 2016 9:46 pm

אהרון 37 כתב:מה האינטרס להכניס חידושים בזהות בדויה?.

כבר שקדו החוקרים על מטרות אפשריות של מפרסם יצירה פסאודואפיגרפית, קחנו משם.

שלמה ב

הודעהעל ידי שלמה ב » ב' מרץ 07, 2016 9:54 pm

מעניין נורא כל הצדדים והדיון המרתק שהתפתח מהרעיון, אך אני רוצה להתייחס לגופה של צורה ולא לתוכן בכללותו:

מוזר נורא שעיתון חרדי מפרסם תחקיר חשיפה מסוג זה נגד מערכת יקרה כמו רמב"ם פרנקל. עד היום למיטב ידיעתי בעיתונים חרדים כהמודיע המבשר ויתד נאמן נמנעו תמיד באופן החלטי מלתקוף ולדבר סרה ע"ג העיתון בארגונים חרדים שותומ"צ וכ"ש במכונים יקרים כרמב"ם פרנקל וכדו' (ע"ע סיקור העיתונים של כניסת החרדים לכלא בפרשת הולילנד).

אין חולק כי מה שרמב"ם פרנקל עשו הוא משהו בין חוסר גילוי נאות למעשה פסול לחלוטין. ובנוסף יתכן ויהיה מי שיחשוב כי יש בזה לה"ר לתועלת כדי שלא יתייחסו לזה באופן שוה עם ספרי שאר המחברים הגאונים שבמדור (למרות שמי שסומך על משהו אנונימי, איתו תלין משוגתו, כי גם לפני 200 שנה היו מחברים הרחוקים שנות דור במעלה מגדולי תקופתם), אך לא זו הדרך ולא זו העיר.

השימוש בביטויים פוגעניים במיוחד (מפרכסים זה לזה) כמו גם יצירת אוירה בגימיקים שונים (התוכנה המיוחדת - נרשה לעצמנו לשער שבבדיקה היה יוצא...ולכך הדבר מעצים את הפליאה...), אינם נאים בלשון המעטה. ולצערי עושה הרושם כאילו היה למישהו ענין מסוים להכפיש את שמם של אי אלו אנשים.
ולטענת מי שטען שזה קשור לאוצה"ח על שרמב"ם פרנקל לא נתנו להם את יצירתם, אזכיר רק שגם אוצה"ח עצמם הותקפו בעיתון זה במעין כתבת תחקיר, מה שמוריד את הסבירות מהטענה.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' מרץ 07, 2016 10:08 pm

אני רוצה להבהיר. אוצר החכמה מכבד את בעלי זכויות על ספרים. אנו נמנעים לקחת ספר שיש לו בעלים שאינו נותנו ברצון. ואני מכבדים בהחלט את זכותם של בעלי רמב"ם פרנקל לא לתת את ספרם לאוצר החכמה. לא יעלה בשום אופן בדעתנו לפרסם עליהם איזה שהוא פרסום בגלל שלא נתנו דבר שע"פ דין אינם מחוייבים לתיתו. ואין שום מקום לרעיון שאוצר החכמה קשור לכתבה.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ב' מרץ 07, 2016 10:13 pm

אוצר החכמה כתב:אני רוצה להבהיר. אוצר החכמה מכבד את בעלי זכויות על ספרים. אנו נמנעים לקחת ספר שיש לו בעלים שאינו נותנו ברצון. ואני מכבדים בהחלט את זכותם של בעלי רמב"ם פרנקל לא לתת את ספרם לאוצר החכמה. לא יעלה בשום אופן בדעתנו לפרסם עליהם איזה שהוא פרסום בגלל שלא נתנו דבר שע"פ דין אינם מחוייבים לתיתו. ואין שום מקום לרעיון שאוצר החכמה קשור לכתבה.

אף אחד לא חשב ככה. חוץ מחובב ספרים שבגלל טינה אישית מנסה לשפוך דם נקי של אנשים הגונים.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ב' מרץ 07, 2016 10:27 pm

שלמה ב כתב:מעניין נורא כל הצדדים והדיון המרתק שהתפתח מהרעיון, אך אני רוצה להתייחס לגופה של צורה ולא לתוכן בכללותו:

מוזר נורא שעיתון חרדי מפרסם תחקיר חשיפה מסוג זה נגד מערכת יקרה כמו רמב"ם פרנקל. עד היום למיטב ידיעתי בעיתונים חרדים כהמודיע המבשר ויתד נאמן נמנעו תמיד באופן החלטי מלתקוף ולדבר סרה ע"ג העיתון בארגונים חרדים שותומ"צ וכ"ש במכונים יקרים כרמב"ם פרנקל וכדו' (ע"ע סיקור העיתונים של כניסת החרדים לכלא בפרשת הולילנד).

זה שלא ניתן בעיתונות החרדית לכתוב ביקורת גם עניינית היא נקודה מאוד כואבת, ואין בזה שום מסורת שצריך לשמר אותה.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ב' מרץ 07, 2016 10:38 pm

אני מתכוון לשוב לענין בזמן יותר מתאים. לא שיערתי שזה יצור כזה הד. והצורך להגיב גוזל זמן וטורד את המחשבה.

ובכ"ז אני רוצה להבהיר איזה נקודות.

א. הפלס לא היה בהול לפרסם את הכתבה, היא שכבה במערכת חודשיים שלוש עד שהואילו לפרסמה. הכותרת המקורית היתה: ספרי בדים. ומישהו שם החליט שהיא בוטה מדי והחליפה בכותרת פרווה ("מי מכיר מי יודע"). לאמור, לא היתה כאן שום מגמה של העיתון.
ב. לידיעה על קשר בין הבעלים החדש לאוצרות התורה נתוועדתי רק בעקבות התגובה של חובב התלמידים, לא ידעתי עליה קודם לכן ואני מקוה שהיא לא נכונה... ושאר הדברים הן קונספירציות פראיות וילדותיות.
ג. והעיקר, ואכתוב בזהירות מתבקשת. אנשים שעבדו ברמב"ם שנים רבות (ולא אין המדובר באבי הרד"ד, שאף שערך את הגמ"י, מעולם לא היה חלק מהמערכת) שידעו על הכתבה קודם פרסומה, שמחו בה מאד.
הם הכניסו את הקטעים בעבר כאנוסים ע"פ הדיבור, ושמחו על ההזדמנות לבירור העניין. אלא שהעובדה שבכתבה לא נכתב בצורה ברורה מי הביא אתו את הנדוניה הזו למערכת, יצרה ביקורת על מערכת הרמב"ם כולה. וחבל מאד.
ד. "רמב"ם פרנקל" היה ידוע כמבצר של דייקנות מירבית, האנשים שהתוו את צביונו מלבד שהם ת"ח מופלגים, נודעים כמצוינים בנקיון כתיבתם. קב ונקי. כך שהתעלול הזה לכשעצמו הוא לא חורבן, אבל הוא הורס במידה רבה את האמינות ואת המוניטין. מצער שאנשים, שלא מכירים את המערכת, מסתכלים עתה על הכל כמקשה אחת ומביטים על הכל בחוסר אמון, ואני שומע תגובות מדהימות ומביכות. פנה אלי לומד אחד, ושואל, איך פספסתי את הקטעים בס' הליקוטים החתומים רד"ע, הלא זה ראשי תיבות של ר' פלוני וכו'. וכדי בזין וקצף... חבל חבל מאד.
ועוד ידובר.

צניעומעלי

הודעהעל ידי צניעומעלי » ב' מרץ 07, 2016 11:24 pm

איש_ספר כתב: אלא שהעובדה שבכתבה לא נכתב בצורה ברורה מי הביא אתו את הנדוניה הזו למערכת, יצרה ביקורת על מערכת הרמב"ם כולה. וחבל מאד.
ד. "רמב"ם פרנקל" היה ידוע כמבצר של דייקנות מירבית, האנשים שהתוו את צביונו מלבד שהם ת"ח מופלגים, נודעים כמצוינים בנקיון כתיבתם. קב ונקי. שהתעלול הזה לכעשצמו הוא לא חורבן, אבל הוא הורס במידה רבה את האמינות ואת המוניטין. מצער שאנשים, שלא מכירים את המערכת, מסתכלים עתה על הכל כמקשה אחת ומביטים על הכל בחוסר אמון,
ועוד ידובר.

האם לא די בזה שנכתב בפירוש שמדובר אך ורק בספרים שיצאו לאור לאחר פטירת ר"ש פרנקל?
כמעט מפורש שהחסרון הוא בניהול של יורשיו, ולא בעורכים הותיקים.

אריך

הודעהעל ידי אריך » ב' מרץ 07, 2016 11:53 pm

איש_ספר כתב: אלא שהעובדה שבכתבה לא נכתב בצורה ברורה מי הביא אתו את הנדוניה הזו למערכת, יצרה ביקורת על מערכת הרמב"ם כולה. וחבל מאד.

מצער שאנשים, שלא מכירים את המערכת, מסתכלים עתה על הכל כמקשה אחת ומביטים על הכל בחוסר אמון, ואני שומע תגובות מדהימות ומביכות. פנה אלי לומד אחד, ושואל, איך פספסתי את הקטעים בס' הליקוטים החתומים רד"ע, הלא זה ראשי תיבות של ר' פלוני וכו'. וכדי בזין וקצף... חבל חבל מאד.

א. [לאחר הבעת התודה למערכת על שינוי הכותרת.] באמת חבל מאד. את השריפה שהציתו יקשה לכבות. איזהו חכם הרואה את הנולד...

ב. אין כאן תשובה לטענה ממתי ראינו התקפה בעיתונות חרדית על מוסד חרדי מכובד. אך באמת זה לא המוסד החרדי המכובד הראשון שסופג התקפות והפגזות על בסיס קבוע בבמה הנ"ל.

מנין

הודעהעל ידי מנין » ב' מרץ 07, 2016 11:58 pm

אריך כתב:
אך באמת זה לא המוסד החרדי המכובד הראשון שסופג התקפות והפגזות על בסיס קבוע בבמה הנ"ל.

איזה עוד מוסד חרדי הותקף? ועד הישיבות? מועצת גדולי התורה? ראשיביאלך? למי אתה מתכוין?

אריך

הודעהעל ידי אריך » ג' מרץ 08, 2016 12:02 am

מנין כתב:
אריך כתב:
אך באמת זה לא המוסד החרדי המכובד הראשון שסופג התקפות והפגזות על בסיס קבוע בבמה הנ"ל.

איזה עוד מוסד חרדי הותקף? ועד הישיבות? מועצת גדולי התורה? ראשיביאלך? למי אתה מתכוין?

תנא ושייר.

נשר

הודעהעל ידי נשר » ג' מרץ 08, 2016 12:12 am

זה נראה שהאשכול הולך לקראת נעילה... לתשומת לבכם!!!

בכל אופן המשפט הזה הצחיק אותי...

שלמה ב כתב:עד היום למיטב ידיעתי בעיתונים חרדים כהמודיע המבשר ויתד נאמן נמנעו תמיד באופן החלטי מלתקוף ולדבר סרה ע"ג העיתון בארגונים חרדים שותומ"צ

עדיאל ברויאר

הודעהעל ידי עדיאל ברויאר » ג' מרץ 08, 2016 12:18 am

איש_ספר כתב:ד. "רמב"ם פרנקל" היה ידוע כמבצר של דייקנות מירבית, האנשים שהתוו את צביונו מלבד שהם ת"ח מופלגים, נודעים כמצוינים בנקיון כתיבתם. קב ונקי. כך שהתעלול הזה לכשעצמו הוא לא חורבן, אבל הוא הורס במידה רבה את האמינות ואת המוניטין. מצער שאנשים, שלא מכירים את המערכת, מסתכלים עתה על הכל כמקשה אחת ומביטים על הכל בחוסר אמון, ואני שומע תגובות מדהימות ומביכות. פנה אלי לומד אחד, ושואל, איך פספסתי את הקטעים בס' הליקוטים החתומים רד"ע, הלא זה ראשי תיבות של ר' פלוני וכו'. וכדי בזין וקצף... חבל חבל מאד.
ועוד ידובר.

רק אציין משהו שיצא לי לבדוק, ויש בו כדי לחזק את דבריך - בתחתית ספר הליקוטים שבסוף ספר אהבה (שכידוע נדפס אחרון או לפחות בין האחרונים), נדפס פירושו של ר' שמואל ב"ר מרדכי, שהיה מראשוני פרובנס שקדם מעט למאירי. במקומות אחדים הוצרכתי לבדוק את הנוסח שבפרנקל (הכת"י היחיד של החיבור נסרק לאינטרנט), ועד כמה שזכור לי, בכל הפעמים הייתה התאמה מוחלטת בין הכת"י ובין הנדפס. מצרך נדיר בעולם הספר התורני.

אריך

הודעהעל ידי אריך » ג' מרץ 08, 2016 12:22 am

נשר כתב:זה נראה שהאשכול הולך לקראת נעילה... לתשומת לבכם!!!

בכל אופן המשפט הזה הצחיק אותי...

שלמה ב כתב:עד היום למיטב ידיעתי בעיתונים חרדים כהמודיע המבשר ויתד נאמן נמנעו תמיד באופן החלטי מלתקוף ולדבר סרה ע"ג העיתון בארגונים חרדים שותומ"צ

אז רק נספיק להשחיל משהו בטרם יבא היום ויפנה: אמור נא היכן ראית התקפה על ארגון חרדי א-פוליטי. התקפות והתכתשויות בענינים פוליטיים פנים-חרדיות תמיד יש, אבל סגנון של "ביקורת ספרים" "ביקורת ארגונים" הוא לא מסממני העיתונות החרדית.

לא ידען

הודעהעל ידי לא ידען » ג' מרץ 08, 2016 1:33 am

חבל. עוד נושא מרתק שבגלל שנכתב באחד מהעיתונים הליטאיים, הפלס או יתד, מקבל ישר גוון ומואשם ב'לקיחת צד', ולא נזכה לבירורו ולהוצאתו לאור.

יפרוש ד' יתברך סוכת שלומו עלינו במהרה.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ג' מרץ 08, 2016 1:35 am

אריך כתב:עד היום למיטב ידיעתי בעיתונים חרדים כהמודיע המבשר ויתד נאמן נמנעו תמיד באופן החלטי מלתקוף ולדבר סרה ע"ג העיתון בארגונים חרדים שותומ"צ

ואיני יודע אם זה מעליותא. זה נובע בעיקר מפחדנות של העיתונים, שמא יתבטלו להם כמה מנויים.

ולא, אני לא מחפש אקשן וצבע בעיתונות החרדית. אבל אני גם לא נבהל מכתבה כגון דא.

אגב, מרבית החוקרים החרדיים החשובים והמוערכים, אשר משגרים מאמרים בדוא"ל, עשויים לכתוב מאמרים כגון דא. ללמדנו, שאין הבעיה בעצם כתיבת המאמרים. הבעיה היא של מערכות העיתונים.

אריך

הודעהעל ידי אריך » ג' מרץ 08, 2016 2:16 am

לא צריך להבהל מביקורת על עיתון. אם מותר לבקר את הוצאת שבתי פרנקל, בודאי מותר לבקר את ה"פלס".

לא באנו לדון אם "ביקורת ספרים וארגונים" היא דבר טוב או לא, רק באנו להצביע שיש כאן סגנון חדש (ולא רק בזה ואכה"מ).

והנה לך שאיש ספר כבר מבכה ("כמה חבל... חבל...") את תוצאות המאמר שלו, אשר הזיק מעל ומעבר לפרופורציה של ה'שערוריה'.

ספרים וועלט

הודעהעל ידי ספרים וועלט » ג' מרץ 08, 2016 3:00 am

מותר לי לשאול?
למה אין שם שפוי בדעתו אחד בין העורכים במש"פ, שיתן את כבוד הראוי להציבור ויכתוב הבהרה או התנצלות?
האם לא מגיע לאותם אלפי האנשים ששילמו הרבה כסף בעד הרמב"ם שלהם, ושחשים נעלבים ונתאנים על ידיהם, תשובה הגינה וברורה?

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ג' מרץ 08, 2016 8:11 am

כותלי בית המדרש הנוכחי יוכיחו, שהציבור תאב לביקורת נכונה ועניינית עם פיקוח וצנזורה.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ג' מרץ 08, 2016 9:28 am

אריך כתב:והנה לך שאיש ספר כבר מבכה ("כמה חבל... חבל...") את תוצאות המאמר שלו, אשר הזיק מעל ומעבר לפרופורציה של ה'שערוריה'.

אלו תוצאות ההתנהגות הקלוקלת של הוצאת פרנקל, ולא תוצאות המאמר שלו. גם אני הקטן איבדתי אמון בחזקת הדייקנות שלהם, ומעתה הם חשודים בעיני. וכן, ראשי תיבות רד"ע בהחלט יכולים להתפרש בכמה אנפין. אי אפשר לדעת.

נטיעות

הודעהעל ידי נטיעות » ג' מרץ 08, 2016 10:14 am

פלתי כתב:וכן, ראשי תיבות רד"ע בהחלט יכולים להתפרש בכמה אנפין. אי אפשר לדעת.

ומה באמת הכוונה בראשי התיבות רד"ע?

שלמה ב

הודעהעל ידי שלמה ב » ג' מרץ 08, 2016 11:03 am

אוצר החכמה,
כמובן שלא התכוונתי להטיל באוצה"ח דופי אלא להיפך. טען כאן מישהו שזה אינטרס של האוצר, אז רק בשביל להוכיח שלא כן, ציינתי שגם את אוצה"ח עצמם תקפו באותו העיתון בזמנו (וזה גם התשובה למי ששאל את מי עוד למשל הם תקפו)

איש ספר,
לא היתה כוונתי להצדיק את מש"פ אף לא לרגע. כולם כאן הסכימו שהם עשו מעשה שלא יעשה (בין לא ראוי לאסון לדורות), ופגעו מאד באמינותם. וכמו"כ בשעתו כשפרסמת את זה כאן, היה בזה תועלת ודבר חשוב, ואפילו אם מאן דהו היה מעורר ע"ז במכתבים למערכת וכדו' בכל עיתון, זה היה בסדר וכנראה גם מביא תועלת.
הטענה היא על עצם הצורה בכתיבת כתבת תחקיר וביטויים וגימיקים שונים ע"מ למקסם את אוירת המחדל.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ג' מרץ 08, 2016 12:15 pm

נטיעות כתב:

http://www.otzar.org/wotzar/Book.aspx?101767&

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ג' מרץ 08, 2016 1:56 pm

שלמה ב כתב:
איש ספר,
לא היתה כוונתי להצדיק את מש"פ אף לא לרגע. כולם כאן הסכימו שהם עשו מעשה שלא יעשה (בין לא ראוי לאסון לדורות), ופגעו מאד באמינותם. וכמו"כ בשעתו כשפרסמת את זה כאן, היה בזה תועלת ודבר חשוב, ואפילו אם מאן דהו היה מעורר ע"ז במכתבים למערכת וכדו' בכל עיתון, זה היה בסדר וכנראה גם מביא תועלת.
הטענה היא על עצם הצורה בכתיבת כתבת תחקיר וביטויים וגימיקים שונים ע"מ למקסם את אוירת המחדל.

ג"א מצטרף לזה אחרי בקשת מחילה מאיש הספר הרב חיים זאב באקשט, שכתבה בצורה כזו בעיתון חרדי מריח ריח של השכלה ועיתונית מודרנית, עם ביקוש למצוא קונטרוברסיות וסקנדלים.

לא ראי אשכול בפורום עם דיון בין הכותבים לכתבה בעיתון הנמכר ברחוב.

כנלפע"ד ואם שגיתי ה' הטוב יכפר בעדי

סתם איש

הודעהעל ידי סתם איש » ג' מרץ 08, 2016 4:45 pm

מישהו מוכן להסביר לי מה ההבדל בין פרסום כתבה כעין זה, ובחריפות הרבה יותר מכך, בכל קובץ תורני ממוצע? למה בישורון עץ חיים או כל קובץ תורני שמופץ לציבור הרחב ראוי לפרסם כתבה מעין זו, ובעיתון במוסף תורני זה לא ראוי?
בענין הביטויים והגימיקים כפי שקרא לזה אחד מהכותבים אולי תפרט לי למה אתה מתכוון? הכתיבה שלך היא הרבה יותר גימיק ממה שהיה בכתבה הנ"ל.

נוה הלבנון

הודעהעל ידי נוה הלבנון » ג' מרץ 08, 2016 4:48 pm

אריך יקר, אכן לא צריך להיבהל מביקורת על עיתון, רק צריך שהביקורת תעשה במקום המתאים.
כאן זה לא המקום המתאים.

מכל מקום, מי שחורה לו המעשה הנבזה שפורסם בכתבה המדוברת, מוכן שיחללו את "קדושת" העיתון בשביל לפרסם המעשה כיאה וכנאה.
מי שלא מבין את חומרת הדבר (דוקא נראה שאתה לא שייך לקבוצה זו), או שיותר חשוב לו ההתעסקות בנושא העיתונות החרדית (מקווה בשבילך שאתה לא שם), אכן נאה בעיניו ההתעסקות ב'עקרונות' העיתונות החרדית.

מלך שלם

הודעהעל ידי מלך שלם » ג' מרץ 08, 2016 5:27 pm

פשלה רצינית, מעשה לא ראוי, זו ההגדרה, כך גם רוח הדברים בכתבה המצורפת, ויש"כ של הרב הכותב בכל שם וחניכא דאית ליה.

ואיני מקבל את התירוץ שאפשר להבחין, כי לא תמיד מבחינים, ומה יעשה מי שחושב שנתגלה סוג של מחנה אפרים מכ"י?

גם את הביקורת על העיתון איני מבין ואקצר מפני כבוד המקום: אופוזיציה ועיתון אופוזיציונרי תלויים בתכנים אופוזיציונריים, זו הבמה הראויה ביותר!

נטיעות

הודעהעל ידי נטיעות » ג' מרץ 08, 2016 6:05 pm

איש_ספר כתב:
נטיעות כתב:

http://www.otzar.org/wotzar/Book.aspx?101767&

תודה

לולי דמיסתפינא

הודעהעל ידי לולי דמיסתפינא » ג' מרץ 08, 2016 9:32 pm

זכיתי ופתחתי האשכול בשעתו......

בכל אופן, לגופו של ענין, לא הבנתי, מה רוצה הרב מילער ממשכילות כאן.

ראוי לפרסם מאמרים כאלו. וכיוצא בזה על שאר הוצאות שאיני רוצה לפרטם. לא משחקים בציבור.

מ.ל.

הודעהעל ידי מ.ל. » ג' מרץ 08, 2016 9:42 pm

סתם איש כתב:מישהו מוכן להסביר לי מה ההבדל בין פרסום כתבה כעין זה, ובחריפות הרבה יותר מכך, בכל קובץ תורני ממוצע? למה בישורון עץ חיים או כל קובץ תורני שמופץ לציבור הרחב ראוי לפרסם כתבה מעין זו, ובעיתון במוסף תורני זה לא ראוי?

מאמר בקובץ תורני לא מגיע לידי האיש ההמוני והעמך, ולא כל מאמר ביקורת נהפכת לשערורייה תקשורתית, משא"כ עיתון שבין מנוייו נמצאים עמך בית ישראל, שלא לכולם יש את ההבחנה המתאימה. ובנידון דידן, לכאורה לא אמורה להיות שום בעיה, כי כל מנויי הפלס הם מה"בני תורה".

בהומור של חודש אדר...

לולי דמיסתפינא

הודעהעל ידי לולי דמיסתפינא » ג' מרץ 08, 2016 9:51 pm

זה סוג של גאוה מכותבים, כי רק המה ראווים לידע, ולא האברך התמים היושב בכולל....

וסליחה מכ"ת.

אהרון 37

הודעהעל ידי אהרון 37 » ג' מרץ 08, 2016 11:00 pm

אולי יהיו כאלו שירויחו מזה.

כמדומה שהיו שמועות על מכון שרצה להוציא את הרמב"ם, אבל נמנע כי היה את רמב"ם פרנקל, אז אולי עכשיו הוא יוציא משהו.

בן הרב

הודעהעל ידי בן הרב » ד' מרץ 09, 2016 12:02 am

לולי דמיסתפינא כתב:ראוי לפרסם מאמרים כאלו. וכיוצא בזה על שאר הוצאות שאיני רוצה לפרטם. לא משחקים בציבור.

תרתי דסתרי, אם ראוי אז למה אינך רוצה לפרטם?

ולגופה של שערוריה, אשמח אם מישהו יוכל לתרגם את השערוריה למעשים, היינו נפק"מ הילכתי מחודש העולה מתו"ד הספרים ה'חדשים', שסותר שיטות הפוסקים וכל כיו"ב.
כמדומה שבלא זה, כוס השערוריה אינה מחזיקה מים.

נטיעות

הודעהעל ידי נטיעות » ד' מרץ 09, 2016 11:02 am

ספר נוסף שבו כביכול אוסף של חיבורים שונים על התורה כשכולם אינם אלא פרי יצירתו של מחבר אחד ויחיד

viewtopic.php?f=7&t=26203

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ד' מרץ 09, 2016 1:07 pm

בן הרב כתב:
לולי דמיסתפינא כתב:ראוי לפרסם מאמרים כאלו. וכיוצא בזה על שאר הוצאות שאיני רוצה לפרטם. לא משחקים בציבור.

תרתי דסתרי, אם ראוי אז למה אינך רוצה לפרטם?

ולגופה של שערוריה, אשמח אם מישהו יוכל לתרגם את השערוריה למעשים, היינו נפק"מ הילכתי מחודש העולה מתו"ד הספרים ה'חדשים', שסותר שיטות הפוסקים וכל כיו"ב.
כמדומה שבלא זה, כוס השערוריה אינה מחזיקה מים.

אני קצת מתפלא על דבריך.
אם אדם ימציא ספר על הלכות קדשים שאינן נוהגות היום, גם לא איכפת לך כיון שאין נ"מ להלכה, ותגדיר שהיא שערוריה שאינה מחזיקה מים?!

אנשים נכנסו בבגדי נאמנים ופעלו באופן מטעה, זו שערוריה חמורה ביותר!!
עד היום קראתי את ספר הליקוטים בשקיקה, בידיעה שאו שזה חיבור של חכם קדמון או מי מגדולי האחרונים, ומעתה יש ספק האם אינו דברי אברך נוייורקי חצי מוכשר...

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 291 אורחים