מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

קהלות יעקב

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
איש אשכולות

קהלות יעקב

הודעהעל ידי איש אשכולות » ב' אוקטובר 24, 2011 12:31 am

בעדכון האחרון נכנס לאוצר מהדורה חדשה של הספר קהלות יעקב של מהר"י ומהרי"ט אלגאזי, למישהו ידוע היכן ניתן להשיג את הספר? בכמה חנויות ספרים לא שמעו אודותיו.

חרט

Re: קהלות יעקב

הודעהעל ידי חרט » ב' אוקטובר 24, 2011 5:25 am

אינני רוצה להכליל חלילה, אבל יותר ויותר פושה ה'עמרציות' של מוכרי הספרים, שאינם "נושמים" את הספרים ואינם חלק ממהותם, במקרה הטוב הם מכירים את הספרים הממש אחרונים שיצאו לאור והתקבלו בחנותם, ובמקרה היותר גרוע הם מחפשים במחשב אם יש בכלל ספר כזה - ואם אינו במחשב אינו קיים...
עוד נותרו כמה בודדים מהדור הקודם... רק אזכיר למשל, לפני כמה שנים (עוד טרום עידן מיחשוב חנויות הספרים!) חיפשתי את הספר "זכרון יעקב" של ר' יעקב ליפשיץ, בכמה וכמה חנויות - בעלי החנויות חלקם לא ידעו בכלל במה מדובר, ואחרים עשו עצמם כאילו יודעים אך "תנסה בשבוע הבא"...
הגעתי לחנות שלא שינתה את פניה עשרות בשנים (מלבד החלפת עמודוני הברזל שבמרכז החנות שאיימו תדיר ליפול, בארון עץ) - הלא היא חנותו המפורסמת של הרב ויסבקר ברח' לבוש מרדכי בגאולה - בירושלים, והוא - בפשטותו האופיינית אומר לי, כן לי יש כאן... - כאילו ביקשתי בסך הכל "סידור אשכול"... והוא מושיט לי את הספר הנדיר והנכסף, וגם המחיר של שלושת הכרכים גם יחד הפתיע במוזלותו!

מורה צדק

הודעהעל ידי מורה צדק » ב' אוקטובר 24, 2011 10:08 am

בכללית גם אני ממליץ על ויסבקר, שם דבר בירושלים,
אך ספציפית לספר הזה, תנסה ביריד הספרים ברחוב מאה שערים, וכן בספריה ספרדית בגוש שמונים (ליד בא אילן).

בהצלחה

איש אשכולות

הודעהעל ידי איש אשכולות » ב' אוקטובר 24, 2011 10:15 am

כמובן שהייתי אצל ויסבקר וגירסא, והם לא ידעו במה מדובר ומזה הסקתי שאין לספר הפצה כ"כ.

מישהו מכיר את המו"ל ויכול לברר איפה אפשר להשיג

ספרא וסייפא

הודעהעל ידי ספרא וסייפא » ב' אוקטובר 24, 2011 11:45 am

קהל[ו]ת יעקב

חפץ_ללמוד

הודעהעל ידי חפץ_ללמוד » ב' אוקטובר 24, 2011 12:20 pm

ומכאן יש להוכיח שספרים שנכנסו לאוצר נמכרים יותר, שהרי לפנינו מישהו שראה ספר באוצר, ואץ רץ לחפשו בחנות הספרים!

שי אבי דוד

הודעהעל ידי שי אבי דוד » ב' אוקטובר 24, 2011 2:18 pm

תוכל לברר אצל הרב שדמי מרחוב אגסי 24 בהר נוף שההדיר ספרו של מהרי"ט אלגזי - מן הסתם ישבידו המידע הנזקק לך

צום זאך

הודעהעל ידי צום זאך » ג' אוקטובר 25, 2011 7:57 pm

לפני כשנתיים חפשתי את הספר "ושב הכהן" לר' רפאל האמבורגער. (יש לו הרבה תשובות שנוגע לסוגית הגמ' ב"מ יב: -יט:). אני גר בבארא פארק. כמובן שלא יכולתי למצוא את מבוקשי. ורק ביגלאייזן ידע לספר שכבר נדפס מחדש אבל אין לו אף טופס אחד ממנו, ואחר שבוע בערך יגיע לו, למעשה לעולם לא הגיע ספר זה אל ביגלאייזן.

עוד רגע אדבר. לפני זמן למדתי מס' ב"ק, ושמעתי אודות ספר "בנין שלמה" על מס' ב"ק לר' נתן מאז, תלמיד הפני יהושע, מחבר הבנין שלמה על סנהדרין (קצת פאפולרי בגלל חוסר הספרים על מסכת זו), וספר זה על בבא קמא יצא לאור על ידי "ורדיגר" כמדמוני מירושלים. אך לא זכיתי להשיג אף טופס אחד, ורק ראיתי את הספר בהספרייה של ישיבה אינווערסיטי במאנהעטן. הספר יצא לאור בשנת תשמ"ו (בערך) לראשונה מכתב יד, וממש איני מבין למה אין להשיגו. וכן אין בנמצא על האוצר או בהיברו בוקס

מורה צדק

הודעהעל ידי מורה צדק » ד' אוקטובר 26, 2011 10:14 pm

ביריד הספרים, אל תנסה, עברתי שם היום ואין להם את זה
אבל כדאי לנסות בספריה ספרדית
הטלפון שלהם 972(02.537.22.65)

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 293 אורחים