מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

בשורת ספרים חדשים

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
דרומי

Re: בשורת ספרים חדשים

הודעהעל ידי דרומי » ג' מאי 19, 2020 11:10 am

קיבלתי פרסומת באנגלית, אם אני מבין נכון זה נקרא 'מכון צפונות' ומקום מושבו בארה"ב

מכון צפונות <info@tzfunot.com>

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ג' מאי 19, 2020 11:23 am

דרומי כתב: . . מכון צפונות . .
אתר המכון.

נוריאל עזרא
שם מלא: נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ג' מאי 19, 2020 3:14 pm

מישהו יכול לחוות דעה על הספר הזה? כדי לקנות?
הרי"ף בין ספרד לאשכנז - רבי יצחק אלפסי / עמנואל בן שלום אלאלוף
http://www.zolsefer.co.il/%D7%94%D7%A8% ... D7%99.html

שומר-הגחלת

הודעהעל ידי שומר-הגחלת » ד' מאי 20, 2020 1:10 am

גדרי טהרה.PNG
גדרי טהרה.PNG (168.09 KiB) נצפה 13545 פעמים

אשרי יושבי ביתך

הודעהעל ידי אשרי יושבי ביתך » ד' מאי 20, 2020 1:15 am

מעט מים כתב:מי יכול להעלות חוברת מה טובו אהליך יעקב גליון של חודש אייר

גליון אייר עוד לא יצא לאור, עקב עיקובים שונים (כך נמסר לי מידידי המו"ל שליט"א).
בעז"ה מיד כשיצא אעלה כאן.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ד' מאי 20, 2020 6:28 am

בסיעתא דשמיא
מצ"ב כרך טו של שו"ת אבני דרך.
ניתן להפיץ לרבים ולהעלות לכל תוכנות המחשב הקיימות.

בברכת התורה
אלחנן פרינץ
קבצים מצורפים
שות אבני דרך - חלק טו - נפתלי פרינץ-13-5-20.pdf
(10.27 MiB) הורד 1346 פעמים

נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ה' מאי 21, 2020 8:25 am

בס"ד
נתפרסם בירחון הדרך של השבוע פרשת במדבר(מחילה על הסריקה המטושטשת):
(כתוב במודעה ששניתן לקבל דוגמא במייל)
קבצים מצורפים
Scan.jpg
Scan.jpg (1.72 MiB) נצפה 13334 פעמים

יקוטיאל
שם מלא: סלמן נקי

הודעהעל ידי יקוטיאל » ה' מאי 21, 2020 4:46 pm

יצא לאור סידור הרש"ש נקודות הכסף על שבועות,
ניתן להשיגו בישיבת דברי שלום בבני ברק רח' מהרש"ל 11. או לבקש משלוח.

צבי-שפייר

הודעהעל ידי צבי-שפייר » ה' מאי 21, 2020 9:08 pm

י"ל בס"ד פרקי תולדות על משפחת קראא - הארטשטיין מהעיר מונקאטש.
30 עמודים.
ניתן להשיג בירושלים עיה"ק אצל המו"ל 0548469863
קבצים מצורפים
קראא הארטשטיין הקדמה.pdf
(6.54 MiB) הורד 292 פעמים

י. אברהם

הודעהעל ידי י. אברהם » ה' מאי 21, 2020 9:19 pm

המוציא לאור קונ' הנ"ל מציין שהוא המו"ל של "מאמרים בתורת רבינו הבני יששכר וממשיכי דרכו"
לא מצאתי באוצר החכמה.
האם יצא ספר בשם הנ"ל? היכן ניתן להשיג מאמרים האלו?

צבי-שפייר

הודעהעל ידי צבי-שפייר » ה' מאי 21, 2020 9:34 pm

י. אברהם כתב:המוציא לאור קונ' הנ"ל מציין שהוא המו"ל של "מאמרים בתורת רבינו הבני יששכר וממשיכי דרכו"
לא מצאתי באוצר החכמה.
האם יצא ספר בשם הנ"ל? היכן ניתן להשיג מאמרים האלו?

ניתן להשיגם דרך הדוא"ל הנ"ל

עני בן פחמא

הודעהעל ידי עני בן פחמא » א' מאי 24, 2020 12:05 am

ezranuriel כתב:בס"ד

קשור לפסקי הגר"ע יוסף?

האם הם עשו היתר עיסקא? יש בעייה של רבית במבצע שלהם, הם מוזילים תמורת הקדמת המעות.

נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » א' מאי 24, 2020 12:31 am

עני בן פחמא כתב:
ezranuriel כתב:בס"ד

קשור לפסקי הגר"ע יוסף?

האם הם עשו היתר עיסקא? יש בעייה של רבית במבצע שלהם, הם מוזילים תמורת הקדמת המעות.

אינני יודע לפי השם באמת ניתן להתרשם ככה.
אני בקשתי דוגמא במייל ועדיין לא קיבלתי אם מישהו קיבל אודה לו מראש אם יפרסם כאן.

לגבי הריבית אינני בקיא בהלכות ריבית לצערי. ואולי אחד הקוראים פה ירחיב בעניין ויחכים אותנו.
(אני אנסה לשלוח להם במייל נראה מה יגידו)

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » א' מאי 24, 2020 12:55 am

ezranuriel כתב:
עני בן פחמא כתב:האם הם עשו היתר עיסקא? יש בעייה של רבית במבצע שלהם, הם מוזילים תמורת הקדמת המעות.

לגבי הריבית אינני בקיא בהלכות ריבית לצערי. ואולי אחד הקוראים פה ירחיב בעניין ויחכים אותנו.

אם הם מתחייבים למחיר זה לכל כמות הסטים המצויינת, אף למי שיקנה לאחר ההדפסה, ללא הקדמת מעות, יש להקל, שהרי זו הוכחה שאין כאן הוזלה מחמת ההקדמה אלא מחיר מיוחד לקונים הראשונים.
כמו"כ לא צויין במפורש שיש להתחיל לשלם בשעת ההרשמה, וישנם מקומות שנותנים הנחה לרישום מראש, אף ללא תשלום מראש, בכדי לבטח שיהיו קונים למוצר, וכמובן שבכה"ג אין איסור.

נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » א' מאי 24, 2020 1:08 am

יהודה בן יעקב כתב:
ezranuriel כתב:
עני בן פחמא כתב:האם הם עשו היתר עיסקא? יש בעייה של רבית במבצע שלהם, הם מוזילים תמורת הקדמת המעות.

אם הם מתחייבים למחיר זה לכל כמות הסטים המצויינת, אף למי שיקנה לאחר ההדפסה, ללא הקדמת מעות, יש להקל, שהרי זו הוכחה שאין כאן הוזלה מחמת ההקדמה אלא מחיר מיוחד לקונים הראשונים.
כמו"כ לא צויין במפורש שיש להתחיל לשלם בשעת ההרשמה, וישנם מקומות שנותנים הנחה לרישום מראש, אף ללא תשלום מראש, בכדי לבטח שיהיו קונים למוצר, וכמובן שבכה"ג אין איסור.

תודה רבה, רבה לך. באמת לא מצויין במודעה שחייב לשלם מראש אלא רק להירשם.לא שמתי לב לפרט זה כלל, החכמתני.
בינתיים חפשתי חיפוש קצר ומצאתי גם באופן שהתשלום מראש בהרחבה קצת כאן:
https://col.org.il/news/105818
אצטט חלק:
....לדוגמה: חנות ספרים הרוצה למכור כמות גדולה של ספרים מסוימים, מכריזה על רישום לקניית הספרים ודורשת תשלום עד לתאריך מסוים, ומתחייבת לספק לקונים את הספרים בתאריך מאוחר יותר.....
דבר זה מעורר בעיה של איסור ריבית, שנאסר על ידי חז"ל בכל פעולה של הוזלה בעת תשלום מראש, כנ"ל.

פתרון בעיה זו ייתכן בכמה אופנים[2][-כל הפתרונות המוצעים להלן מועילים כאשר הם נעשים לפני ביצוע העיסקא. אולם במצב שכבר נעשתה העיסקא באופן האסור ללא אחד מהפתרונות דלהלן, ישנו איסור על הקונה לקבל את המקח תמורת המחיר המוזל גם בדיעבד], ומהם:
א) הסכמת המוכר לקבלת תשלום מהקונה באמצעות צ'ק דחוי או כרטיס אשראי בתשלומים.
ב) היתר "יש לו" למוכר ברשותו כעין הסחורה הנמכרת.
ג) היתר עיסקא.
ד) קבוצת רכישה.
ה) קבלת המוכר את הכסף כדיני פיקדון.
ו) קבלת הכסף הניתן מראש בהוזלה עבור שכירות פועל.

אצטט את ההסבר לסעיפים א,ב.(לא ציטטתי את ההערות)

א) הסכמה לקבלת תשלום באמצעות צ'ק דחוי.

אם כחלק מתנאי המבצע המוכר מודיע לציבור הקונים שהוא מוכן לקבל צ'ק דחוי[3], שזמן פירעונו אינו לפני מועד אספקת הסחורה – הדבר מותר לכתחילה לכו"ע.

הכנסת אפשרות תשלום זו כחלק מתנאי ה"מבצע" המתפרסמים לציבור מלמדת, שכוונתו העיקרית של המוכר בהוזלת המחיר, אינה לשם קבלת המזומן קודם מסירת המקח, אלא סיבת ההנחה היא עניין אירגוני-כלכלי בלבד. הוא רוצה להתארגן מראש בנוגע לכמות הסחורה שמזמין ומוכר, וברצונו להיות בטוח בכמות שתימכר.

(לעיתים רבות, עבור דבר זה כשלעצמו משתלם למוכר לעשות הנחה. כמו כן ייתכן שהוא רוצה לגרום למכירה מרוכזת מהירה. גם דבר זה שווה כסף עבורו, עד שמחמתו הוא מוכן להוזיל במחיר הסחורה).

באופן זה, גם המשלמים מראש במזומן, אינם עוברים על איסור ריבית, כיוון שהמוכר גילה דעתו שהתשלום מראש במזומן אינו תנאי לעיכובא, וממילא אין כוונתו לשם הרווחת הזמן של הכסף.

לפי דרך זו, יש להתיר גם כאשר המוכר מפרסם לציבור על נכונותו לתת את ההנחה למשלמים בכרטיס אשראי בכמה תשלומים. גם אפשרות זו מראה שסיבת ההנחה אינה מחמת קבלת הכסף מזומן מראש, אלא מסיבות אחרות כמוזכר לעיל[4].

ב) היתר "יש לו".

מבואר בשולחן ערוך[5], שאם ברשות המוכר יש את הסחורה הנמכרת כולה, מותר להוזיל את המחיר לקונה המשלם לפני אספקת המוצר

אפילו "פחות הרבה משער של עכשיו"[6]. שכיוון שהסחורה קיימת ברשות המוכר, "עשאו חכמים נתינת הכסף" על-ידי הקונה "כאלו הוא קנין גמור . . להקנות הסחורה ללקוח מיד . . ואין כאן המתנת מעות".

כלומר: כאשר הסחורה האמורה להימסר לקונה בעתיד, קיימת בעת נתינת הכסף ברשותו של המוכר, החשיבו חז"ל את תשלום הכסף כמעשה קנין המבצע את העברת הבעלות על החפץ, וכאילו נגמרה המכירה כעת, וממילא אין כאן הלוואה כלל (ואף שבדרך כלל מעות אינן קונות לבד, לעניין איסור רבית החשיבו חכמים את נתינת הכסף כקנין גמור).

אך בהיתר זה ישנם כמה וכמה סייגים, ומהם:

1) הסחורה שברשות המוכר המתירה להוזיל את המחיר, צריכה להיות בדיוק באותו המצב בה היא תהיה כאשר היא תימסר לרשות הקונה.

2) ההיתר הוא רק כאשר המוכר אינו מפרש ומגלה שישנם שני מחירים למוצר: מחיר זול למשלמים מראש ומחיר יקר יותר למשלמים בעת אספקת המוצר; אולם כאשר הוא מפרש שישנם שני מחירים הדבר אסור גם אם "יש לו" את המוצר ברשותו. וכתיבת מחירים בקטלוג/מחירון/אתר אינטרנט וכיו"ב נחשבת כמפרש.

3) מבואר בפוסקים[7], שההיתר להוזיל על סמך קיומו של המוצר ברשותו הוא גם כאשר רוצה למכור לכמה אנשים ויש לו כמות המספיקה לקונה אחד בלבד. אולם כל זאת הוא באם מוכר להם בזה אחר זה, אולם אם מוכר לכמה אנשים בבת אחת – היתר זה אינו מועיל.

ויש לעיין בזמנינו שהרבה מכירות נעשות באופן אוטומטי באמצעות אמצעים טכנולוגיים ללא ידיעתו של המוכר כלל, ויכול להיות שכמה אנשים קונים בבת אחת. במצב זה, ייתכן מאוד שהיתר "יש לו" לא יועיל.

4) כאשר מבצעים עיסקא על סמך היתר "יש לו", לדעת כמה פוסקים המוכר והקונה צריכים לדעת מעניינו של היתר זה, ומעובדת קיומה של הסחורה ברשות המוכר[8].

5) יש לעיין במקרה שאצל המוכר ישנו חפץ כעין החפץ הנמכר, אך הוא מפרש להדיא שמתכוון למכור חפץ שעדיין אינו בעולם. כגון: מוכר ספרים הרוצה לבצע הדפסה מיוחדת לשם המבצע שעורך ומפרש זאת להדיא. האם גם באופן זה יועיל היתר "יש לו", או שמא כיוון שמפרש להדיא שהמכירה היא על דבר שאינו בעולם, לא יועיל קיומו של חפץ כעין הדבר הנמכר ברשותו של המוכר.

גביר

הודעהעל ידי גביר » ג' מאי 26, 2020 8:18 am

לעיל ישנו פרסום על מהדורה של הש"ס בשם 'ש"ס יביע אומר', ללא פירוט, אודה למי שיוכל להרחיב עליו.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ג' מאי 26, 2020 7:19 pm

גביר כתב:לעיל ישנו פרסום על מהדורה של הש"ס בשם 'ש"ס יביע אומר', ללא פירוט, אודה למי שיוכל להרחיב עליו.

גם אני מצטרף, שלחתי להם דוא"ל ולא ענו

יקוטיאל
שם מלא: סלמן נקי

הודעהעל ידי יקוטיאל » ד' מאי 27, 2020 1:37 pm

אני שלחתי ושלחו לי מצו"ב המו"ל הוא הרב פנחס ראובן מב"ב.
קבצים מצורפים
מתוך ש''ס מהדורת יביע אומר שבת פרקים ט-יא.pdf
(3.9 MiB) הורד 431 פעמים

נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ד' מאי 27, 2020 2:36 pm

יקוטיאל כתב:אני שלחתי ושלחו לי מצו"ב המו"ל הוא הרב פנחס ראובן מב"ב.

תודה רבה יקוטיאל.
לפי הדוגמא ובאמת כך גם כתבו לי (רק עכשיו) שהש"ס רק נושא את השם יביע אומר ואולי בעתיד בע"ה הם יעשו מהדורא עם פרושו.

אני לא מכיר מספיק את המהדורות השונות מה ששמתי לב שיש פה לאומת הש"ס שלי בבית זה מסורת הש"ס לירושלמי. בקובץ מפרשים נוסף פירוש "עיון יעקב". בדפי הרי"ף הם קיבצו את ההערות לפי אלפס ישן חוות יאיר וב"ח לילקוט ביאורים אחד. במרדכי חיברו ביחד עם חידושי אנשי שם את הילקוט מפרשים. בתוספתא מיקמו את מנחת הביכורים והחסדי דוד מסביב לתוספתא ולא למטה כמו בגמרא שלי.

חסר להם ליקוטי רש"י.
ואינני יודע מהדוגמא אם יש עוד מפרשים בסוף הספר כמו שיש במהדורות המורחבות של עוז והדר ווילנא.

בקשתי מהם שישלחו דף שמפרט המעלות.

גביר

הודעהעל ידי גביר » ד' מאי 27, 2020 3:24 pm

תודה.

עושה חדשות

הודעהעל ידי עושה חדשות » ה' מאי 28, 2020 10:54 am

ספר
חוקת משפט
עם ספר
נימוקי משפט

חו"מ קפב-רמ

מאת;
הרב מנחם זאב גוטמן
הרב שלמה אינדיג

פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

הודעהעל ידי פלוריש » ה' מאי 28, 2020 11:03 am

עושה חדשות כתב:ספר
חוקת משפט
עם ספר
נימוקי משפט

חו"מ קפב-רמ

מאת;
הרב מנחם זאב גוטמן
הרב שלמה אינדיג

תוכל לפרט על הספר?

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ה' מאי 28, 2020 12:26 pm

ספרי ד"ר עודד פורת.
קבצים מצורפים
Cherub.jpg
Cherub.jpg (118.8 KiB) נצפה 12103 פעמים

נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ב' יוני 01, 2020 5:35 pm

חזרת ש"ס - שאלות חזרה על כל הש"ס
http://www.sefer.org.il/Product/3616460 ... 7%A9%D7%A1

אם משהו יכול לכתוב קצת על הספר האם זה על כל עמוד או רק חלק למשל, האם זה עם התשובות או רק שאלות ועוד, ולצרף כמה עמודי דוגמא אודה לו מאוד.

אראל

הודעהעל ידי אראל » ג' יוני 02, 2020 5:21 am

ראיתי היום ב'המבשר'
יצא לאור
'שפת אמת' על התורה ה"כ, מהדורא 'מנוקדת'....

כעת אני ממתין בכליון עינים שעוד יצא לאור 'קצות החושן' מנוקד....

נתן הירש

הודעהעל ידי נתן הירש » ג' יוני 02, 2020 11:18 am

מתוך הקטלוג של שבוע הספר באור החיים (download/file.php?id=90438)

זוהר מבואר בהוצאת מכון המאו"ר (כ"ו כרכים)
קבצים מצורפים
zohar hamaor.JPG
zohar hamaor.JPG (117.43 KiB) נצפה 11589 פעמים

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ג' יוני 02, 2020 11:22 am

[כ]מה יקר חסדו?

דמשק

הודעהעל ידי דמשק » ג' יוני 02, 2020 11:22 am

אראל כתב:ראיתי היום ב'המבשר'
יצא לאור

את הנקודה הפנימית הם פספסו...

הבטחתי

הודעהעל ידי הבטחתי » ג' יוני 02, 2020 2:16 pm

תפארת אדם למהר"י צמח - מכון אהבת שלום

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » ג' יוני 02, 2020 2:40 pm

אראל כתב:כעת אני ממתין בכליון עינים שעוד יצא לאור 'קצות החושן' מנוקד....

אם יצא יביא תועלת גדולה מאד. מוכח ובדוק שקריאת טקסט מנוקד קלה יותר ומסייעת בריכוז לרבים.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ג' יוני 02, 2020 6:11 pm

יצא לאור

היטב חרה לי על הדבר הזה. לפני מספר שנים כאשר החל מכון 'פאר מקדושים' לפרסם את סדרת ספרי החסידות שבהוצאתו, התקשרתי לברר את מחירי המינוי וכו'. בין הדברים שאלתי את האדם הנחמד שענה לי מעבר לקו, האם בכוונתם לנקד את הספרים. משהשיב לי בחיוב, הבעתי בפניו את מורת רוחי בשל הילדותיות שמשדר ספר מנוקד. התגובה היתה משונה להפליא: נשאלתי לקהילה אליה אני משתייך, ומיד נשלף הסיפור המעניין שהם נכנסו לאדמו"ר שלי והראו לו את הספר, והאדמו"ר מאוד נהנה וכו' וכו' ולא הפריע לו שזה מנוקד... בתגובה אמרתי לו: [לו יהי הסיפור נכון, עדיין] אין קשר בין מה שמציק לי באופן אישי לבין מה ש[אולי ]לא מציק לרבי שלי [או שבעדינות נפשו החליט לא להעיר...]...

ובכל אופן, הדבר מציק לי מאוד. ואולי כאן המקום לקרוא לפתיחת אשכול שיפרסם את המהדורות המוצלחות שאינן מנוקדות שיוצאות לאור.

אליהו חיים

הודעהעל ידי אליהו חיים » ג' יוני 02, 2020 6:37 pm

ארזי ביתר כתב:
יצא לאור

היטב חרה לי על הדבר הזה. לפני מספר שנים כאשר החל מכון 'פאר מקדושים' לפרסם את סדרת ספרי החסידות שבהוצאתו, התקשרתי לברר את מחירי המינוי וכו'. בין הדברים שאלתי את האדם הנחמד שענה לי מעבר לקו, האם בכוונתם לנקד את הספרים. משהשיב לי בחיוב, הבעתי בפניו את מורת רוחי בשל הילדותיות שמשדר ספר מנוקד. התגובה היתה משונה להפליא: נשאלתי לקהילה אליה אני משתייך, ומיד נשלף הסיפור המעניין שהם נכנסו לאדמו"ר שלי והראו לו את הספר, והאדמו"ר מאוד נהנה וכו' וכו' ולא הפריע לו שזה מנוקד... בתגובה אמרתי לו: [לו יהי הסיפור נכון, עדיין] אין קשר בין מה שמציק לי באופן אישי לבין מה ש[אולי ]לא מציק לרבי שלי [או שבעדינות נפשו החליט לא להעיר...]...

ובכל אופן, הדבר מציק לי מאוד. ואולי כאן המקום לקרוא לפתיחת אשכול שיפרסם את המהדורות המוצלחות שאינן מנוקדות שיוצאות לאור.

קשה היום למצוא משנה ברורה דפוס ברור וחד שגם אינו מנוקד [או שאינו מודגש הסיכומים בשער הציון ובה"ל] ולפשוט כמוני שרגיל ללמוד משנ"ב בלי ניקוד איני לומד היטב במשנ"ב מנוקד וכ"ש במודגש, ובחנויות כולם עם ניקוד, לכן נשארתי עם הסט הקרוע של פעם (בלי פיתוח מראה מקומות ובלי תוספות וכמו שהיה מקובל שלא מוסיפים על הגליון אפילו פסקי החזו"א- עוד זוכרני איך שזה הפריע למו"ר הגרא"מ שך זצ"ל).

אראל

הודעהעל ידי אראל » ג' יוני 02, 2020 7:01 pm

ציטטתי לעיל רק מחצית מן הפתגם, השגור בפי אבא שליט"א...
והנה הפתגם במילואה...
"אני ממתין עוד שיופיע 'קצות החושן' מנוקד, וספר 'ויואל משה' מהדורת מוסד הרב קוק...."

אחד מן החבירים שיחי' פה, שולח לי באישור, קישור, שכבר חלמו על זה...
viewtopic.php?f=7&t=6618&p=179036#p180004

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ג' יוני 02, 2020 7:31 pm

אליהו חיים כתב:קשה היום למצוא משנה ברורה דפוס ברור וחד שגם אינו מנוקד [או שאינו מודגש הסיכומים בשער הציון ובה"ל] ולפשוט כמוני שרגיל ללמוד משנ"ב בלי ניקוד איני לומד היטב במשנ"ב מנוקד וכ"ש במודגש, ובחנויות כולם עם ניקוד, לכן נשארתי עם הסט הקרוע של פעם (בלי פיתוח מראה מקומות ובלי תוספות וכמו שהיה מקובל שלא מוסיפים על הגליון אפילו פסקי החזו"א- עוד זוכרני איך שזה הפריע למו"ר הגרא"מ שך זצ"ל).

אכן גם אני מחפש בנרות אחר מהדורה כזו. ברשותי רק סט שגילו קרוב ל-20 ונאלצתי לכורכו כבר פעמיים...
האם לא יהיה ביקוש במידה ותודפס מהדורה בלתי מנוקדת?

נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ג' יוני 02, 2020 9:59 pm

ארזי ביתר כתב:
אליהו חיים כתב:קשה היום למצוא משנה ברורה דפוס ברור וחד שגם אינו מנוקד [או שאינו מודגש הסיכומים בשער הציון ובה"ל] ולפשוט כמוני שרגיל ללמוד משנ"ב בלי ניקוד איני לומד היטב במשנ"ב מנוקד וכ"ש במודגש, ובחנויות כולם עם ניקוד, לכן נשארתי עם הסט הקרוע של פעם (בלי פיתוח מראה מקומות ובלי תוספות וכמו שהיה מקובל שלא מוסיפים על הגליון אפילו פסקי החזו"א- עוד זוכרני איך שזה הפריע למו"ר הגרא"מ שך זצ"ל).

אכן גם אני מחפש בנרות אחר מהדורה כזו. ברשותי רק סט שגילו קרוב ל-20 ונאלצתי לכורכו כבר פעמיים...

https://oz-vehadar.net/product/%D7%9E%D ... %99%D7%9D/

הבטחתי

הודעהעל ידי הבטחתי » ג' יוני 02, 2020 10:13 pm

ארזי ביתר כתב:

מהדורת בלום יצאה לאור לפני כשנה במהדורת צילום, אך דא עקא, הושמטו שם בטעות שני דפים בסוף הלכות מגילה, וכנראה גנזו מהדורה זו.

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ג' יוני 02, 2020 10:20 pm

אראל כתב: וספר 'ויואל משה' מהדורת מוסד הרב קוק

...היום קיבלתי מידיד שבקרוב יצא לאור תולדות (ביוגרפיה) על האדמו"ר מסאטמאר זצ"ל בעל ויואל משה ע"י מרכז זלמן שזר

אליהו חיים

הודעהעל ידי אליהו חיים » ג' יוני 02, 2020 10:46 pm

ezranuriel כתב:
ארזי ביתר כתב:

כבר נפלתי בפח שמהדורה אחת שלהם לא מנוקד אך מודגש הסיכומים שהחליט מאן דהו שהם הנחוצים הלכה למעשה וכל העמוד אכן לא מנוקד אבל נקודים עקודים וברודים במודגשים ולא מודגשים (לא ידעתי והזמנתי ומונח אצלי בארון הספרים על מקומו יבוא בשלום). אולי זה כבר מהדורה אחרת לא מנוקד ולא מודגש.

נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ג' יוני 02, 2020 11:02 pm

אליהו חיים כתב:
ezranuriel כתב:
ארזי ביתר כתב:

כבר נפלתי בפח שמהדורה אחת שלהם לא מנוקד אך מודגש הסיכומים שהחליט מאן דהו שהם הנחוצים הלכה למעשה וכל העמוד אכן לא מנוקד אבל נקודים עקודים וברודים במודגשים ולא מודגשים (לא ידעתי והזמנתי ומונח אצלי בארון הספרים על מקומו יבוא בשלום). אולי זה כבר מהדורה אחרת לא מנוקד ולא מודגש.

הנה לא של עוז והדר
https://tora-shlema.co.il/product/7101/ לפי התמונה ניראה שזה לא מנוקד(התמונה קטנה מאוד)
ויש את זה(אינני יודע איך זה בפנים אבל לא נראה לי שיש בזה הדגשות כמו שכתבת)
https://www.lehmanns.co.uk/mwnh-brvrh-k ... wnntm.html

אראל

הודעהעל ידי אראל » ג' יוני 02, 2020 11:42 pm

ישראליק כתב:
אראל כתב: וספר 'ויואל משה' מהדורת מוסד הרב קוק

...היום קיבלתי מידיד שבקרוב יצא לאור תולדות (ביוגרפיה) על האדמו"ר מסאטמאר זצ"ל בעל ויואל משה ע"י מרכז זלמן שזר

נעה, זה לא אותו דבר...

אגב, יודע אני מקרוב, שבנימין בראון אוסף חומר, [ואף היה על שבת בווילאמסבורג [נאמר לי מפי מארחו] (להכיר מקרוב חסידי סאטמאר)], לכתוב ספר ביוגראפיא על האדמו"ר מסאטמאר

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 199 אורחים