מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

תסמונת סטוקהולם?

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
מלבב

Re: תסמונת סטוקהולם?

הודעהעל ידי מלבב » א' אפריל 19, 2020 10:38 am

בברכה המשולשת כתב:
מלבב כתב:
בברכה המשולשת כתב:
מלבב כתב:
בברכה המשולשת כתב:
מלבב כתב:דברים הזויים, כ"כ הרבה אנשים חרדים צעירים וצעירים יחסית מתו בשבועיים האחרונים, מתי היה דבר כזה.

בארץ?
מי והיכן?

בארה"ב

לא עברתי על המקרים שם.
אולם, מה זה "יחסית". ובעיקר מה מחלות (ושאר מצבי) הרקע?

יחסי זה בסביבות גיל ששים.
בחודש אחד יש לי כמה חברים שאבותיהם מתו, וכמה קרובי משפחה שמתו.

60 ומעלה זה אוכלוסיית הסיכון.
ובעיקר, מה היו מצבי הרקע?

נכון, אבל מתי קרה דבר כזה שבני 60 מתים בהמוניהם בחודש אחד? ומתי אנשים צעירים ממש מתים כל יום מדלקת ריאות? גיל 60 זה לא קבוצת סיכון לשפעת, בשפעת סיכון אמיתי זה גיל שמונים.
נערך לאחרונה על ידי מלבב ב א' אפריל 19, 2020 10:40 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » א' אפריל 19, 2020 10:39 am

.
נערך לאחרונה על ידי הפצת המעיינות ב א' אפריל 19, 2020 11:26 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 10:39 am

מלבב כתב:גיל הממוצע הוא 69, זאת אומרת שכחצי מהם מתחת לגיל 69, ומתו 4 מתוך מאה שזה אחד ל25 חולים, ועוד שבע במצב קשה מתוך 300 חולים, בשפעת רגילה מתים זקנים ואנשים בסיכון אולי אחד מתוך מאה, ומסתבר שפה לא כולם היו זקנים או בסיכון, הוי אומר שקורונה הוא בערך פי עשר משפעת וגם מדבק יותר.

א. לא כתוב כאן מצבי רקע. ואוכלוסייה בסיכון זה מעל גיל 60.
ב. הנתונים על שפעת שונים בגלל השוני בדיווח על מקרי מחלה ומקרי פטירה, כפי שכבר כתבתי כמה פעמים.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 10:41 am

מלבב כתב:
בברכה המשולשת כתב:60 ומעלה זה אוכלוסיית הסיכון.
ובעיקר, מה היו מצבי הרקע?

נכון, אבל מתי קרה דבר כזה שבני 60 מתים בהמוניהם בחודש אחד?
גיל 60 זה לא קבוצת סיכון לשפעת, בשפעת סיכון אמיתי זה גיל שמונים.

אחזור שוב: מצבי רקע
וגם בשפעת מעל 60 זה אוכלוסייה בסיכון (כך חוזרים כל שנה במסע היח"צ לקראת עונת השפעת)

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' אפריל 19, 2020 10:41 am

רק לשבר את האוזן מהמצב:

יש יהודי יקר המתגורר בקירבת מקום, ונתבשרה אשתו תי' על פטירת אביה ז"ל המתגורר באירופה.

כמובן לא היה שייך לנסוע להלוי' כו', וישבה 'שבעה' בביתה.

תוך כדי ה'שבעה' קיבל הבעל שי' הודעה על פטירת אביו ז"ל המתגורר בארה"ב, וכך ישבו 'שבעה' (בחלק מהימים) [b]הבעל והאשה יחד[/b]! ל"ע ול"ע.

מה הסבירות שדבר כזה יקרה במצב רגיל?

ולגבי מחלות רקע - את אבי הבעל הכרתי, והיה בריא וצלול לפ"ע (למעט העובדה שהשתמש במקל הליכה), ואף שוחחתי והתכתבתי עמו לפני כחודש (אבלח"ט)

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 10:42 am

הפצת המעיינות כתב:
בברכה המשולשת כתב:איזה ארצות?
בו נעבור אחת אחת, ואפשר יהיה להסביר בצורה מושכלת- א) מה באמת קורה שם ב) מה בדר"כ קורה שם באמת ג) למה זה כך.

"איזה ארצות?" תמימות מתוקה! ומעושה

למה תמימות?
אני באמת רוצה לדעת לאיזה ארצות באמת הכוונה (דהיינו: לא לארצות שבהן יש דיווחים תקשורתיים שזה כך, או שהשלטון שם רוצה לצייר את זה כך או שהאופוזיציה והתקשורת רוצה לצייר את זה כך וכו')

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » א' אפריל 19, 2020 10:43 am

'מחלות רקע' - הגדרה מטעה היא, לדאבוננו, ונכלל בה לחץ דם וסוכרת...
יחמול השי"ת על שארית פליטות עמו בית ישראל, ויגאלנו כולנו מהרה גאולת עולם ברחמים.

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » א' אפריל 19, 2020 10:44 am

.
נערך לאחרונה על ידי הפצת המעיינות ב א' אפריל 19, 2020 11:26 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » א' אפריל 19, 2020 10:44 am

בברכה המשולשת כתב: . . (דהיינו: לא לארצות שבהן יש דיווחים תקשורתיים שזה כך, או שהשלטון שם רוצה לצייר את זה כך או שהאופוזיציה והתקשורת רוצה לצייר את זה כך וכו')
להעיר, שכפי הנשמע - גם בארצה"ב, ככה"נ, לא מדובר על קריסת בתי-הרפואה, כ"א (בעיקר) אי-מוכנות לטיפול ב'קורונה'. וד"ל.
ולא באתי להקל, ולו בכהוא-זה, בשמירת ההוראות המתחייבות ע"פ ההגיון הבריא, דין תורה וחוקי המדינה.
נערך לאחרונה על ידי לבי במערב ב א' אפריל 19, 2020 10:46 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » א' אפריל 19, 2020 10:45 am

ברור שרוב המתים הם מקבוצת הסיכון. מה החידוש? לכן היא מכונה קבוצת סיכון. עיקר הסכנה היא שהצעירים ידביקו את המבוגרים (אם כי גם הצעירים בסיכון מסוים).
אני גמרתי להתווכח עם משוגעים והוזים.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' אפריל 19, 2020 10:45 am

בברכה המשולשת כתב:
מלבב כתב:גיל הממוצע הוא 69, זאת אומרת שכחצי מהם מתחת לגיל 69, ומתו 4 מתוך מאה שזה אחד ל25 חולים, ועוד שבע במצב קשה מתוך 300 חולים, בשפעת רגילה מתים זקנים ואנשים בסיכון אולי אחד מתוך מאה, ומסתבר שפה לא כולם היו זקנים או בסיכון, הוי אומר שקורונה הוא בערך פי עשר משפעת וגם מדבק יותר.

ב. הנתונים על שפעת שונים בגלל השוני בדיווח על מקרי מחלה ומקרי פטירה, כפי שכבר כתבתי כמה פעמים.

לא סביר שרובם היו עם מחלות רקע, קח 300 אנשים בממוצע גיל 69 חולי שפעת, כמה מהם ימותו? אולי אחד או שתיים, ושוב גיל ששים זה לא סיכון לחולי שפעת, גם אם כן זה הרבה יותר נדיר מאשר בקורונה.
לפי הערכת משרד הבריאות פחות מאלף אנשים מתים כל שנה בישראל מסיבוכי שפעת, יש בארץ קרוב למיליון חולי שפעת כל שנה, נגיד שעשר אחוז בקבוצת סיכון, יוצא אחד למאה בקבוצת סיכון מת, ובספינה מסתבר שכחצי מהם לא היו בקבוצת סיכון.

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » א' אפריל 19, 2020 10:46 am

.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' אפריל 19, 2020 10:47 am

בברכה המשולשת כתב:

איזה שוני בדיווח, הפוך גם דלקת ריאות נספרים בתוך מקרי השפעת.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 10:48 am

דרומי כתב:רק לשבר את האוזן מהמצב:

יש יהודי יקר המתגורר בקירבת מקום, ונתבשרה אשתו תי' על פטירת אביה ז"ל המתגורר באירופה.

תוך כדי ה'שבעה' קיבל הבעל שי' הודעה על פטירת אביו ז"ל המתגורר בארה"ב, וכך ישבו 'שבעה' (בחלק מהימים) [b]הבעל והאשה יחד[/b]! ל"ע ול"ע.

ולגבי מחלות רקע - את אבי הבעל הכרתי, והיה בריא וצלול לפ"ע (למעט העובדה שהשתמש במקל הליכה), ואף שוחחתי והתכתבתי עמו לפני כחודש (אבלח"ט)

כתבתי מצבי רקע, ודייקתי.
למשל, הוא עישן?
צרך תרופות?
סבל מיתר לחץ דם?

"בריא" זה אומר שהוא לא אושפז?

מזכיר לי מקרה שרעייתי שתחי' סיפרה לי עליו. חברה שלה, בת גילה (זאת אומרת, הרבה מתחת לגיל 60), נפטרה בפתאומיות (לא מקורונה). וכולן (וכולם) היו בהלם, אבל רעייתי שתחי' סיפרה לי כמה פרטים שמהם היה ברור שבהחלט היו שם מצבי רקע, אלא שהיא אף פעם לא אושפזה ותמיד תפקדה ואף אחד (כולל לא הרופאים, ואף אחד מהחברות והמכרים. חוץ מרעייתי שתחי') לא הבין את הסיכון.
וכמו עוד "פטירות פתאומיות" של אנשים "בריאים", שאף פעם לא חלו וכו'. ואז מתברר ש... (או לכל הפחות למי שלא משועבד לדרכי האבחון של הרפואה הקונבציונלית)

ובעז"ה עוד רגע אכתוב הודעה מסכמת.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 10:49 am

לבי במערב כתב:'מחלות רקע' - הגדרה מטעה היא, לדאבוננו, ונכלל בה לחץ דם וסוכרת...
יחמול השי"ת על שארית פליטות עמו בית ישראל, ויגאלנו כולנו מהרה גאולת עולם ברחמים.

למה מטעה?
לזה בדיוק התכוונתי.

ולתפילה - אמן ואמן

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' אפריל 19, 2020 10:49 am

בברכה המשולשת כתב:
א. תיתי ותיתי לומר אחרת. על בסיס נתונים מבתי חולים בעוד מקומות, שלא קורסים כי התחזיות מראש היו מוטעות (וק"ו בארצנו הקדושה)
ב. כלכלה זה ספק נפשות חומרא לא פחות. היסטריה בכל מקרה איננה מועילה.
ג. או פשוט להיות זהירים ולהפעיל את השכל שלנו. [ולא אמרתי לא לפעול לפי ההנחיות. אני כן לובש מסכה, ושומר על מרחקים, וכך גם אומר למי ששואל]
ד. זו קריאת השכמה. כי סיגריות באמת הורגות, והרבה. ואם היו מתייחסים לסיגריות כמו לקורונה אז זו עדיין הייתה היסטריה (וגם זה היה מועיל פחות, כי בני אדם רגישים מאוד להגזמות). ק"ו שקורונה פחות מסוכנת מסיגריות.

א. ההערכות לא היו מוטעות. התרחיש האופטימי התממש, בגלל צעדים נכונים של הרשויות שה' חונן אותם בחכמה לקבל את ההחלטות הנכונות.
ב. אני סומך על הרשויות שהכלכלה חשובה להם יותר מחיים, שיידעו לאזן. אם השיקול היה תורני, כנראה שהכף היתה נוטה לכיון הבריאות עוד יותר. בכל מקרה, הסיפור הוא לא הכלכלה אלא קלות הדעת הכללית.
ג. מה הקשר להפעיל את השכל?
ד. מה שאני רואה ברחובות זו קלות דעת וחוסר יראת שמים (ועוד מידות נאצלות מסוג זה). כנראה שכבודו מרוב יראת שמים שבו, מסוגל להכיל תיאוריות נגד הזרם ועם זאת לשמור על הכללים (לטעמי התאוריות הללו מופרכות, אבל זה לא הנושא). הציבור הוא חד ממדי, או שיש אוירה של רצינות או שלא. אני קורא לזה היסטריה, אבל איני מתכוון לפחד חולני.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' אפריל 19, 2020 10:53 am

צריך למצוא איזה כוי, אדני השדה, עוף התלוי באילן, מישהו משבט דן מעבר לסמבטין, מנוי לאוי קלט, כזה שגם עם זכוכית מגדלת א"א למצוא אצלו איזה שייכות לאיזה פלג או שלולית, שיכתוב מה היה לנו כאן. בתחילה הפקרות מוחלטת שאת תוצאותיה משלמים כולם ברוח ובגשם, אם בחולי ואם בהחמרת הסגר ואם בשיתוק המסחר, אח"כ ציות עיוור, חנפני וכנוע, עם מצוות מסירה שמתלבשת היטב על יסודות הכי מושחתים בנפש. הזיות של קבוצות שונות, שהמדינה מביאה את עצמה למשבר עצום כדי לסגור להם את ביהמ"ד או את המקווה. בקו הזוי אחד היה נידון על מסכה משום חוקות הגויים (!) מורים שמתחרים על פסקי קורונה (אמש שמעתי שמורה אחד אמר שאסור לאכול חריין, חשבתי לתומי שהחריין פוגע במערכת החיסונית אבל אז התברר שהסיפור מורכב יותר...) אבל לעצמם נוהגים אחרת לגמרי. חסידים של חכם אחד, שמלהטטים לכל הכיוונים, מגינים על דעתו במהדו"ק ותולים בה ישועות, ושוב לוחמים בעד דעתו במהדו"ב, שאין נבונה כמוה, ואינם יודעים שדעתו לא כזה ולא כזה. כתבתי בביקורת על שכנים שלא יורדים למנין שבחצר. ובכן,היום הם כבר ירדו, דינא דסימנטוב דינא, רק חבל שבשל נדידת העופות, הייתי צריך לנזוף בכל הקהל, בלשון כוללת כדי לא לפגוע בהם, שאל ייצא איש ממקומו, ומת מצוה קונה מקומו. מה שהוכיח את מה שהיה מובן מאליו, שהישיבה בבית עד עתה לא הייתה בשל הקפדה וזהירות על הכללים. וזה רק מטעמת, נ"ט בר נ"ט ממה שהלך כאן.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 10:53 am

מקדש מלך כתב:
בברכה המשולשת כתב:
א. תיתי ותיתי לומר אחרת. על בסיס נתונים מבתי חולים בעוד מקומות, שלא קורסים כי התחזיות מראש היו מוטעות (וק"ו בארצנו הקדושה)
ב. כלכלה זה ספק נפשות חומרא לא פחות. היסטריה בכל מקרה איננה מועילה.
ג. או פשוט להיות זהירים ולהפעיל את השכל שלנו. [ולא אמרתי לא לפעול לפי ההנחיות. אני כן לובש מסכה, ושומר על מרחקים, וכך גם אומר למי ששואל]
ד. זו קריאת השכמה. כי סיגריות באמת הורגות, והרבה. ואם היו מתייחסים לסיגריות כמו לקורונה אז זו עדיין הייתה היסטריה (וגם זה היה מועיל פחות, כי בני אדם רגישים מאוד להגזמות). ק"ו שקורונה פחות מסוכנת מסיגריות.

א. ההערכות לא היו מוטעות. התרחיש האופטימי התממש, בגלל צעדים נכונים של הרשויות שה' חונן אותם בחכמה לקבל את ההחלטות הנכונות.
ב. אני סומך על הרשויות שהכלכלה חשובה להם יותר מחיים, שיידעו לאזן. אם השיקול היה תורני, כנראה שהכף היתה נוטה לכיון הבריאות עוד יותר. בכל מקרה, הסיפור הוא לא הכלכלה אלא קלות הדעת הכללית.
ג. מה הקשר להפעיל את השכל?
ד. מה שאני רואה ברחובות זו קלות דעת וחוסר יראת שמים (ועוד מידות נאצלות מסוג זה). כנראה שכבודו מרוב יראת שמים שבו, מסוגל להכיל תיאוריות נגד הזרם ועם זאת לשמור על הכללים (לטעמי התאוריות הללו מופרכות, אבל זה לא הנושא). הציבור הוא חד ממדי, או שיש אוירה של רצינות או שלא. אני קורא לזה היסטריה, אבל איני מתכוון לפחד חולני.

א. טוב נישאר חלוקים בזה.
ב. לא. אין כאן "כלכלה" מול "חיים". כלכלה עצמה היא חיים ופקו"נ. יש כאן שיקולים מנוגדים של פקו"נ. ואם השיקול היה תורני, לענ"ד היו מטים את הכף לכיוון אחר, דווקא מתוך גדרי פקו"נ.
ג. לא ללכת שבי אחרי התעמולה.
ד. אני נותן יותר מון בציבור. אם מסבירים לו כדבעי, בלי היסטריה, אלא בצורה מאוזנת, הציבור יחליט נכון, בעז"ה

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » א' אפריל 19, 2020 10:53 am

בברכה המשולשת כתב:למה מטעה? לזה בדיוק התכוונתי . .

רובא דעלמא אינם בקיאים בזה וכיו"ב (ת"ל), ולפיכך מוטעים הם בדבר.

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » א' אפריל 19, 2020 10:56 am

איש_ספר כתב: . . אמש הבאתי כאן סיפור יפה, מחקתי אותו מזהירות יתר, אבל שוב חוזרני בי ואני מעלה אותו בשנית . .
והיינו דאמרי אינשי, שבמצב הנוכחי - ההחלטות מתהפכות מקצה אל קצה באבחת לילה אחד. וזו דוגמא בלבד...

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' אפריל 19, 2020 10:56 am

לפי חישוב גס ביום רגיל מתים בניו יורק המדינה קרוב ל700 איש.
בשבועות האחרונים היו ימים רצופים שבהם מתו מקורונה לבד מעל 700.
וזה למרות הסגר 6העובדה שרוב המוחלט של התושבים לא נדבקו.
כל זה חוץ מאחוז התמותה העולמי שעומד כעת על 21 אחוז בניגוד לסיפורים בהתחלה על 3.4 וכו'.
בארץ ישראל ב"ה אחוזי התמותה מהנמוכים בעולם גם בשל ריבוי הבדיקות וגם בגלל שהרפואה מתפקדת, שני דברים שלא יתאפשרו אם יהיו יותר חולים חלילה.
אני מצרף שוב את הקישור https://www.worldometers.info/coronavirus/

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' אפריל 19, 2020 10:58 am

בברכה המשולשת כתב:
דרומי כתב:רק לשבר את האוזן מהמצב:

כתבתי מצבי רקע, ודייקתי.
למשל, הוא עישן?
צרך תרופות?
סבל מיתר לחץ דם?

"בריא" זה אומר שהוא לא אושפז?

מזכיר לי מקרה שרעייתי שתחי' סיפרה לי עליו. חברה שלה, בת גילה (זאת אומרת, הרבה מתחת לגיל 60), נפטרה בפתאומיות (לא מקורונה). וכולן (וכולם) היו בהלם, אבל רעייתי שתחי' סיפרה לי כמה פרטים שמהם היה ברור שבהחלט היו שם מצבי רקע, אלא שהיא אף פעם לא אושפזה ותמיד תפקדה ואף אחד (כולל לא הרופאים, ואף אחד מהחברות והמכרים. חוץ מרעייתי שתחי') לא הבין את הסיכון.
וכמו עוד "פטירות פתאומיות" של אנשים "בריאים", שאף פעם לא חלו וכו'. ואז מתברר ש... (או לכל הפחות למי שלא משועבד לדרכי האבחון של הרפואה הקונבציונלית)

ובעז"ה עוד רגע אכתוב הודעה מסכמת.

זה העניין, שעישון ולחץ דם זה לא קבוצת סיכון בשפעת ובקורונה כן

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' אפריל 19, 2020 11:00 am

הרואה כתב:לפי חישוב גס ביום רגיל מתים בניו יורק המדינה קרוב ל700 איש.
בשבועות האחרונים היו ימים רצופים שבהם מתו מקורונה לבד מעל 700.
וזה למרות הסגר 6העובדה שרוב המוחלט של התושבים לא נדבקו.
כל זה חוץ מאחוז התמותה העולמי שעומד כעת על 21 אחוז בניגוד לסיפורים בהתחלה על 3.4 וכו'.
בארץ ישראל ב"ה אחוזי התמותה מהנמוכים בעולם גם בשל ריבוי הבדיקות וגם בגלל שהרפואה מתפקדת, שני דברים שלא יתאפשרו אם יהיו יותר חולים חלילה.
אני מצרף שוב את הקישור https://www.worldometers.info/coronavirus/

וזה בניו יורק המדינה, רוב המתים היו בעיר ניו יורק שזה רק כשליש מהמדינה

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 11:05 am

וכעת הודעה מסכמת שלי, המייצגת רק אותי:

חטאתי עויתי פשעתי
והריני מבקש מחילה מכל חו"ר אתרא קדישא הדין שצערתי אותם.

ולגוף הדברים:
א. דעתי הדלה הובררה לעיל, על בסיס נתונים שראיתי (הרבה מחקרים ומאמרים בנושא זה, ובירור עם מומחים). ואיני חוזר בי כלל.

ב. אולם, נוכחתי (שוב. בלי שלמדתי את הלקח מנושאים אחרים בכה"ג) שההבדלים בנקודות המוצא, כללי היסק ושרשי נשמה/אפי/נטייה אידיאולוגית אינם מאפשרים לי להביע את דעתי בצרה שלא תצער רבים מחו"ר אתרא קדישא הדין, שליט"א, שאין ברצוני לצערם ח"ו. (ובכל זאת צערתי, והריני חוזר ומבקש מחילה)

ג. ברי לי (כפי שכבר כתבתי) שכל המתדיינים כאן (וגם בין המומחים מכל הסוגים וגם בין גורמי השלטון) כוונתם רק לטובה, להציל נפשות ישראל (ואפילו בין אומות העולם, נראה לענ"ד שיש להם גם כוונות טובות בתוך מניעיהם).

ד. ככל שהדבר קשור להודעות שלי (ולויכוחים סביבן...) המשך הדיון בזה הוא מיותר לגמרי וחסר תועלת (בגלל נטייתי לנחרצות יתר בהתנסחות ולחוסר היכולת שלי להיכנס לנעלי החולקים בנושאים אלו ושאר פגמים אצלי במידות ובירא"ש. יהי רצון שאזכה לחזור בתשובה שלמה בתוך שאר עמ"י)

ה. לפיכך, אני פורש מהדיון בעניין הסיכון בקורונה, אחוזי התמותה, מערכת הבריאות וכל שאר הנושאים הנוגעים והמסתעפים לשאלות הרפואיות.

ו. בעז"ה אשתדל לתרום את חלקי הדל בשאלות תורניות הנוגעות לקורונה (לרבות מגבלות סמכויות השלטון, שהיא סוגיא תורנית לגמרי, שכם כתבתי עליה רבות בס"ד)

ואחתום בברכת כהנים באהבה לכל חו"ר אתרא קדישא הדין ולכל בית ישראל:
יברכך ה' וישמרך
ישא ה' פניו אליך ויחנך
ישא ה' פניו אליך וישם לך שלום

שומע ומשמיע

הודעהעל ידי שומע ומשמיע » א' אפריל 19, 2020 11:10 am

איש_ספר כתב:צריך למצוא איזה כוי, אדני השדה, עוף התלוי באילן, מישהו משבט דן מעבר לסמבטין, מנוי לאוי קלט, כזה שגם עם זכוכית מגדלת א"א למצוא אצלו איזה שייכות לאיזה פלג או שלולית, שיכתוב מה היה לנו כאן.
[/quote]
אני מוכן להתנדב בענוותנותי [היום התפללתי בבית]
ואכן כפי שהראיתי [באשכול שפתחתי ונמחק] המשבר הזה חייב להביא לחשבון נפש מה עושה לנו המפלגתיות. כל אחד כאן משתי המפלגות עסוק רק בלגונן ולקדם את האג'נדה שלה עיתון שלו.
מאז תחילת המשבר אני מוסיף בהרהור בברכות השחר 'שלא עשני מפלגתי'.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' אפריל 19, 2020 11:11 am

אני לא בקי בנתונים ולא מתיימר להשיג על ההנחיות הרפואיות של משרד הבריאות, אבל אני מבקש את כבודו של הרב בברכה משולשת. ת"ח ויר"א בעל מידות תרומיות. ההתנפלות עליו לא ראויה ואין לה מקום כלל.

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » א' אפריל 19, 2020 11:12 am

גא"מ בעניי.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' אפריל 19, 2020 11:18 am

שומע ומשמיע כתב:כפי שהראיתי [באשכול שפתחתי ונמחק] המשבר הזה חייב להביא לחשבון נפש מה עושה לנו המפלגתיות. כל אחד כאן משתי המפלגות עסוק רק בלגונן ולקדם את האג'נדה שלה עיתון שלו.
מאז תחילת המשבר אני מוסיף בהרהור בברכות השחר 'שלא עשני מפלגתי'.

אני מרגיש שהנוסח שלך מבקש לכלול אותי. אני מבין שזה פתטי ואדם קרוב אצל עצמו אפי' יעיד עליו את משה ואהרן, אבל בכ"ז אני מרגיש צורך לחזור על עמדתי. ובכן, עד כמה שאני מתבונן בעצמי, אני לא מגבש את עמדתי מזהות קהילתית. יש לי ביקורת נוקבת גם על מה חכמים ממה שמכונה 'המפלגה שלי'. השמעתי אותה ברבים גם במקומות שהיא אינה נשמעת וגם נגד מלכים ושרים ולא בושתי. אם לא הייתי מרגיש מגוחך לספר על עצמי, הייתי מרחיב יותר אבל זה מיותר. אם יש איזה קשר להשתייכות מפלגתית זו העובדה שאני פטור מלחפות על כל מיני החלטות המיוחסות לזה או אחר.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » א' אפריל 19, 2020 11:30 am

בקראון הייטס נפטרו בימים האחרונים אב ובנו, אם ובנה. כולם מהנגיף הארור.
עתה נודע שגם אחיו של הנפטר הראשון (האב) זקוק לרחמי שמים ונוסף לו השם: רפאל.
כך זה נראה, למרבה הצער, במקומות שבהם הנגיף הספיק להתפשט טרם הסגר.
ומסיימים בתפילה לטוב.

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' אפריל 19, 2020 11:33 am

יורשה לי לאשר את סיפורו של 'איש ספר' מהגרח"ק.
מכיר אישית סיפור דומה מעט, ואכ"מ.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' אפריל 19, 2020 11:34 am

פרבר: ‏עיתון המודיע פרסם 680 נפטרים מיהודי ניו יורק מהנגיף אך הוא פרסם רק את השמות שיודעים, שיש לכם משפחה וכדו'. יש עוד מאות יהודים בבתי אבות, בדיור מוגן, בקהילות נידחות שאין שם רישום מסודר, מתו מעל 1000 יהודים בוודאות.

בתבונה

הודעהעל ידי בתבונה » א' אפריל 19, 2020 11:38 am

איש_ספר כתב:אני לא בקי בנתונים ולא מתיימר להשיג על ההנחיות הרפואיות של משרד הבריאות, אבל אני מבקש את כבודו של הרב בברכה משולשת. ת"ח ויר"א בעל מידות תרומיות. ההתנפלות עליו לא ראויה ואין לה מקום כלל.

קצת צ"ע להגדיר את ההבדל התהומי העצום בין ת"ח שמפרסם דעות רפואיות לאחר מחקר רפואי שהוא ערך, (שפשוט שהוא מבין גדול בכל תחום בעולם ועאכו"כ ברפואה) , לבין להבדיל בין הקודש לחול אלף אלפי הבדלות, כאשר מנהלת ארגון נשים מפרסמת קולות בהלכות גיטין והלכות נידה לאחר מחקר הלכתי שהיא ערכה (שפשוט שהיא לא מבינה כלום)?

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' אפריל 19, 2020 11:40 am

ש. ספראי כתב:יורשה לי לאשר את סיפורו של 'איש ספר' מהגרח"ק.

מה שמוכיח שאם נסכם את כל ההוראות היוצאות משם, לא נמצא ידינו ורגלינו בבית המדרש.

ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים (שמסר לנו בדברי קדשו, על ידי דוד עבדו משיחו: אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין).

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » א' אפריל 19, 2020 11:43 am

עקביה כתב:

ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים (שמסר לנו בדברי קדשו, על ידי דוד עבדו משיחו: אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין).

כפי שכבר רמזתי, וכעת אני מעיז לצעוק: הפושעים האלו, גם מארגנים בבית מנין במשך כל העת נגד כל ההוראות,
וגם מפרסמים השכם והערב למסור את הרודפים למשטרה.

עבדים משלו בנו פורק אין מידם

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' אפריל 19, 2020 11:44 am

עקביה כתב:

רוח הדברים המושכלת בכל הפורום היא שיש הבדל בין הוראות לרבים להוראות יחידניות ופרטניות לפי הענין.
אם כך, מדוע זה שונה בנידו"ד? כי מדובר ברב שאתה חייב להשמיץ אותו?

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' אפריל 19, 2020 11:46 am

נוטר הכרמים כתב:
עקביה כתב:

כפי שכבר רמזתי, וכעת אני מעיז לצעוק: הפושעים האלו, גם מארגנים בבית מנין במשך כל העת נגד כל ההוראות,
וגם מפרסמים השכם והערב למסור את הרודפים למשטרה.

עבדים משלו בנו פורק אין מידם

אכן, רמזת רמזת רמזת, ובום, לא התאפקת והתחלת לצעוק...
סיר לחץ. אמרנו כבר?!....

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' אפריל 19, 2020 11:53 am

ש. ספראי כתב:
עקביה כתב:

רוח הדברים המושכלת בכל הפורום היא שיש הבדל בין הוראות לרבים להוראות יחידניות ופרטניות לפי הענין.
אם כך, מדוע זה שונה בנידו"ד? כי מדובר ברב שאתה חייב להשמיץ אותו?

חס לי וחלילה לי מלהשמיץ את הגרח"ק! ולהרחיב במה שכן כואב לי בהקשר זה, חוששני שאין זה המקום המתאים.

עכ"פ קשה להימנע מן הרושם שכל ציבור יחידני ופרטני יכול באופן תיאורטי לקבל הוראה יחידנית ופרטנית שלבו חפץ בה.

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » א' אפריל 19, 2020 12:04 pm

פרנקל תאומים כתב:
דעת ותבונה כתב:
שמש כתב:''יאיר שרקי: הממשלה צפויה לאשר מניינים בשטח פתוח אבל עכשיו דוקא חלק מהרבנים לא ממהרים לחדש את התפילות - נשיא מועצת גדולי התורה של דגל התורה הרב גרשון אדלשטיין: ״בוודאי שכל המחמיר ומתפלל עדיין בביתו עד שיתבררו הדברים עושה כראוי ואין בזה כל חשש״
'

קשה לי להאמין שהדברים כצורתם הנ"ל נאמרו ע"י הגר"ג.
ראשית, איך יתכן שדבר שעד היום היה מוגדר כ'רציחה' והעושהו חל עליו דין 'רודף', וכל מלשנות ודילטוריא כשרה למונעו מכך, ואילו לאחר דברי רה"מ שיחי' - נתהפך הענין ל'חומרא'?
שנית, למה לא אמר כמו כן שאסור ללכת לכל אותם מפעלים וחנויות שהותרו היום, ומדוע נקט רק את ענין התפילה.
כפיה"נ הדברים מסולפים קצת.

כת ליצנים. זה מה שאתה מייצג כאן. בושה וכלימה.

בלי ליצנות, תענה תשובה!

אני סבור שדעתו האישית לא השתנתה, אלא שיודע שהדברים לא יתקבלו אחרי שהרשויות התירו זאת.

ובאמת זו בושה וכלימה שרוב ככל הציבור נוהג רק לפי הוראות הרשויות, לטוב ולמוטב.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' אפריל 19, 2020 12:08 pm

טוב לראות שהספרא והסייפא חזרו לריב כמימים ימימה.

אות היא כי המצב השתפר ב"ה וחוזרים לאט לאט לשיגרה.

רון

הודעהעל ידי רון » א' אפריל 19, 2020 12:16 pm

בברכה המשולשת כתב:
הפצת המעיינות כתב:
בברכה המשולשת כתב:א. בתי החולים לא קורסים גם עכשיו, ב"ה (בארץ, ובעוד הרבה ארצות)

השאלה היתה על הארצות שכן קורסים הבתי חולים למה הם לא קורסים כל שנה משפעת
ומה תשובתך? שבארץ ישראל לא קורסים

איזה ארצות?
בו נעבור אחת אחת, ואפשר יהיה להסביר בצורה מושכלת- א) מה באמת קורה שם ב) מה בדר"כ קורה שם באמת ג) למה זה כך.

אני שוב משפשף עיני ולא מאמין,
מספרים פה מספרים שם,
האם אתה זוכר אי פעם שהיה כזה ליל הסדר?
שאנשים רועדים לצאת מהבית? [חוץ מאותם "גיבורים" שמסתובבים ליד ביתי וכאילו כלום, עושים מנינים ומדברים איש עם רעהו בלי מסכות כאילו כלום...]
האם אתה זוכר אי פעם שהיתה תקופה כזו באמריקה? שיהודים פשוט נופלים אחד אחרי השני, וכן בצרפת ובספרד ד' ירחם מתי נשמע כדבר הזה?
כל שנה מזהירים להתחסן מפני מגפת שפעת אך האם שמעת שבכל בתי אבות יש מתים רח"ל בכאלה מספרים?

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים