מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

קורונה | מידע שימושי

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
יעקב בורלשטיין

Re: סרטון הסבר על המתמטיקה מאחורי המגיפה

הודעהעל ידי יעקב בורלשטיין » א' מרץ 22, 2020 4:12 am

מצרף גם בקובץ דחוס למקרה שיעבור זמן ההורדה
קבצים מצורפים
WhatsApp Video 2020-03-20 at 00.05.47 (1).rar
(8.55 MiB) הורד 710 פעמים

דרומי

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי דרומי » א' מרץ 22, 2020 11:03 am

קיבלתי
קבצים מצורפים
מניעת סיבוכים מקורונה.docx
(35.54 KiB) הורד 250 פעמים

מלבב

שום וזנגביל תרופה לשפעת וקורונה

הודעהעל ידי מלבב » א' מרץ 22, 2020 4:52 pm

זאב ערבות

אזהרה חמורה!!! לא לקחת כל תרופה המכילה ibuprofen - נורופן

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' מרץ 23, 2020 5:43 am

הדבר הזה כבר הובא כהזהרה וכעת הוכח כנכון: לא לקחת תרופות משככות כאבים המכילות ibuprofen כגון נורופן, מוטרין, אדביל (או כל תרופה המכילה את החומר הנ"ל הנקרא באנגלית איבופרופן ) בכל מצב שהוא כגון הרגשת כאבים או כאבי ראש כיוון שכעת נקבע שהחומר הזה כשהוא נמצא בגוף מגביר את פעילות הנגיף ומחריף את מצבו של החולה וגורם לו דלקת ריאות. יש לקחת במקום זה טיילנול tylenol ובכל אופן יש להיוועץ עם רופא כיוון שיש אנשים שרגישים לטילנול. זה מקור ההודעה שקבלתי באנגלית וד"ר. וגנר אישרה שהיא נכונה:
Information from Vienna’s laboratory studying COVID-19 say vast majority of people who died had ibuprofen/Advil in their system so do not take it!! Those who recovered did not take ibuprofen so if you have symptoms, take Paracetamol only!!! Looks like this virus thrives on ibuprofen

I just spoke with my friend who is a nurse at VGH (Vancouver) and they just learnt that Advil makes the virus 10x worse. Tylenol ONLY for the time being. She said Advil kickstarts the virus into pneumonia.

בארץ התרופה "נורופן" (בין השאר) מכילה את החומר הנ"ל.

שמש

Re: אזהרה חמורה!!! לא לקחת כל תרופה המכילה ibuprofen - נורופן

הודעהעל ידי שמש » ב' מרץ 23, 2020 10:28 am

הודעת משרד הבריאות מה-19.3.20:
לאור הפרסומים האחרונים לגבי התיחסות ה WHO למתן איבוברופן בחולי קורונה
אבקש לפרסם הודעה זו לציבור:
לאור הידיעות אודות שימוש בתרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידליות (NSAIDs) ביניהן תרופות המכילות איבופרופן (כגון אדוויל ונורופן) והחמרה לכאורה בתסמיני זיהום בקורונה (COVID-19), ועדת מומחים מטעם משרד הבריאות בחנה את הנושא.
בשלב זה אין הנחיות של רשויות רגולטוריות בינלאומיות בנושא ואין עדויות מדעיות התומכות בקשר בין תרופות המכילות איבופרופן והחמרה בתסמיני COVID-19.
בהתאם ליתרונות ולחסרונות של תכשירים אלה ובהתאם לקווים המנחים המקובלים, הטיפול האפשרי להורדת חום והקלה בכאב עקב מחלות ויראליות ביניהן COVID-19 הוא תרופות המכילות פרצטמול (כגון אקמול ודקסמול) ותרופות המכילות איבופרופן (כגון אדוויל ונורופן). מידע אודות התכשירים נמצא בעלון התרופה.
רשות התרופות האירופאית, מציינת בהודעתה כי מרבית הקווים המנחים האירופאים ממליצים על פרצטמול כאפשרות הטיפול הראשונה להורדת חום או הקלה בכאב. חשוב ליטול את התרופות במינון הנמוך ביותר לפרק זמן מוגבל בהתאם למפורט בעלוני התרופות.
בשלב זה, אין הנחייה להפסיק טיפול בנוגדי דלקת שאינם סטרואידלים לטיפול במחלות כרוניות.
משרד הבריאות ימשיך לעקוב אחר פרסומים של רשויות רגולטוריות וגורמים בינלאומיים רלבנטיים.
https://www.health.gov.il/NewsAndEvents ... 020_1.aspx

יוֹסֵפֶר

הודעהעל ידי יוֹסֵפֶר » ב' מרץ 23, 2020 11:27 am

נכון שלא הוכח, אבל מהיות טוב אולי כדאי להגיד למי שנצרך (רח"ל) להעדיף את האקמול.

שמש

Re: אזהרה חמורה! לא לקחת כל תרופה המכילה ibuprofen - נורופן

הודעהעל ידי שמש » ב' מרץ 23, 2020 11:38 am

אפשר. רק שמי שלוקח תרופות כאלה באופן קבוע (כרוני) שלא יפסיק ויסתכן ח''ו.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' מרץ 23, 2020 3:51 pm

שמש כתב:בשלב זה אין הנחיות של רשויות רגולטוריות בינלאומיות בנושא ואין עדויות מדעיות התומכות בקשר בין תרופות המכילות איבופרופן והחמרה בתסמיני COVID-19.
בהתאם ליתרונות ולחסרונות של תכשירים אלה ובהתאם לקווים המנחים המקובלים, הטיפול האפשרי להורדת חום והקלה בכאב עקב מחלות ויראליות ביניהן COVID-19 הוא תרופות המכילות פרצטמול (כגון אקמול ודקסמול) ותרופות המכילות איבופרופן (כגון אדוויל ונורופן). מידע אודות התכשירים נמצא בעלון התרופה.
רשות התרופות האירופאית, מציינת בהודעתה כי מרבית הקווים המנחים האירופאים ממליצים על פרצטמול כאפשרות הטיפול הראשונה להורדת חום או הקלה בכאב. חשוב ליטול את התרופות במינון הנמוך ביותר לפרק זמן מוגבל בהתאם למפורט בעלוני התרופות.
בשלב זה, אין הנחייה להפסיק טיפול בנוגדי דלקת שאינם סטרואידלים לטיפול במחלות כרוניות.
משרד הבריאות ימשיך לעקוב אחר פרסומים של רשויות רגולטוריות וגורמים בינלאומיים רלבנטיים.

שימו לב למשפטים הבאים:
בשלב זה אין הנחיות של רשויות רגולטוריות בינלאומיות בנושא ואין עדויות מדעיות התומכות בקשר בין תרופות המכילות איבופרופן והחמרה בתסמיני COVID-19
משרד הבריאות ימשיך לעקוב אחר פרסומים של רשויות רגולטוריות וגורמים בינלאומיים רלבנטיים
אין הנחיות... אין הנחייה... ימשיך לעקוב...
כלומר הם לא יודעים ועד שיעקבו ויגיעו למסקנות כבר נחצה את ים סוף.
שאלתי שוב את ד"ר וגנר וענתה שסביר מאוד שהמידע שהצטבר עד עתה הוא מהימן, ואפילו אם כשיגיעו למסקנות יתברר ששגוי, ולמרות שאין כעת עוד הוכחות רשמיות, עדיף להזהר ולא לקחת את האיבופרופן אלא את הטיילנול, שסה"כ ההבדל העיקרי היחיד ביניהם (פרט להרכב הכימי) הוא ביעילות שהוא חלש יותר באותו מינון, כך שצריך לקחת מנה יותר גדולה בשביל אותו אפקט, ובנוסף יש אנשים הרגישים לו. בקיצור, חבל להסתכן בפרט כשיש תחליף ושבסה"כ המטרה היא בדרך כלל רק להוריד חום ולשכך כאבים ולא מדובר בסכנת חיים והכי טוב שכל אחד יוועץ עם הרופא שלו ולא יסתמך על שמועות וחדשות הרצות בווטסאפ ומשרד הבריאות עובד בקצב של צב.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' מרץ 23, 2020 4:20 pm

הבעיה היא לא בכך שיעדיפו לקחת פרצטמול (אקמול/דקסמול) במקום איבופרופן (נורופן/אדוויל ועוד) אלא האנשים שנוטלים בקביעות תרופות אנטי דלקתיות שעלולים להפסיק בגלל הפרסום הזה, מה שעלול לגרום להם בעיה רפואית.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' מרץ 23, 2020 4:30 pm

נכון, ולכן השכל הישר דורש שאין לאף אחד לפעול על דעת עצמו על כל מידע רפואי או הודעה כלשהיא הבאים בפורום או בכל מקום אחר כגון ששומעים מאנשים או בווטסאפ אלא לשאול רופא שסומכים עליו ושמכיר את הבעיות של האדם.
אלא מאי, כאשר קוראים הודעה מסוג זו שהבאתי, ובפרט ששאלתי את דעת ד"ר וגנר שרפואות אלו הם בתחום התמחותה והיא מורה כן לכל באי המרפאה, ולכן למיחש בעי ויש לשאול! כלומר לא הבאתי סתם ידיעה בעלמא שראיתי ברשת בלי לברר תחילה אם יש בה ממש.
איני יודע אם ניתן להביא זאת כראיה, אך כמעט ולא ניתן למצוא כאן עקב ידיעה זו טיילנול בבתי המרקחת! כלומר אנשים לוקחים זאת ברצינות.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' מרץ 24, 2020 8:22 pm

מידע שימושי למי שמקשיב לאצהרות ראש הממשלה בקשר לרמת הבריאות בארץ:
נתניהו אמר בטלוויזיה ש"מערכת הבריאות הישראלית מדורגת ע"י ה-OECD נדמה לי במקום הרביעי בעולם בקרב המדינות המפותחות". אכן, נדמה לו.
ה-OECD הוא ארגון הכולל היום 36 מדינות מפותחות. באתר האינטרנט שלו ניתן למצוא השוואות בין המדינות החברות בו בכל מיני נושאים ובכל מיני מדדים. ההשוואות ניתנות לגבי שנת 2018.
בתחום הרפואה, כפי שנראה בתמונות, ישראל מדורגת כך:
מספר מיטות כולל בבתי חולים: מקום 24 (מתוך 36)
מספר מיטות בטיפול נמרץ: מקום 30 (מתוך 35)
מספר מכשירי MRI: מקום 27 (מתוך 29)
מספר מכשירי CT: מקום 29 (מתוך 31)

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » ג' מרץ 24, 2020 8:35 pm

אין דירוג כללי?

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » ג' מרץ 24, 2020 8:52 pm

הנה דירוג כללי. מאוד כללי:
קבצים מצורפים
Screenshot_20200324-205023.jpg
Screenshot_20200324-205023.jpg (146.35 KiB) נצפה 11059 פעמים

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » ג' מרץ 24, 2020 9:10 pm

אבני גזית כתב:הנה דירוג כללי. מאוד כללי:

זו תשובה צינית, או ששאלתי לא הובנה כהלכה?
(לגופם של דברים, באיזה מדינה ההתפשטות נראית באופן אחר? פרט לכך שאין לי ספק שנתוני החולים באיטליה חסרי משמעות לחלוטין, ואילו בישראל הם קרובים לאמת בלי השוואה לאיטליה)

שמש

הודעהעל ידי שמש » ג' מרץ 24, 2020 9:39 pm

רה''מ התכוון כנראה לדירוג של בלומברג שדירג את ישראל במקום השישי בעולם (לא ב-OECD) מבחינת 'יעילות' (ההגדרה מורכבת בעיקר מתוחלת החיים ושיעור ההוצאה הלאומית כחלק מהתוצר), שזה נתון יפה מכובד ומעודד, יותר מרוב מדינות המערב. לעומת זאת בממוצעים ב-OECD נמדדים פרמטרים ספציפיים ולא יעילות כללית כפי שאפשר לראות בקובץ המצ''ב.
קבצים מצורפים
OECD_2016.pdf
(5.67 MiB) הורד 534 פעמים
נערך לאחרונה על ידי שמש ב ג' מרץ 24, 2020 9:41 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » ג' מרץ 24, 2020 9:40 pm

אין כל דמיון לנתונים של איטליה.
איטליה, במיוחד בשלב הראשן בדקה רק את מי שהגיע לבית חולים, כאן בארץ בודקים את כל מי שיש צד סביר שהוא נדבק.
ניתן לראות זאת בנתונים של כמות החולים הקשים באיטליה מול אר"י, ובמספר המתים.

עם זאת ההשערה היא שמסתובבים בארץ כמה אלפי נשאים, ולכן ישנה ותימשך העלייה בחולים, למרות ההגבלות הרבות. ההשערה הפרועה ביותר סבורה מעריכה את מספרם הנשאים 10,000, אבל זו השערה פרועה למדי, לדעת רוב אנשי המקצוע.

כללו של דבר, חייבים להתפלל לה' ולשמור על כל כללי הזהירות, אבל הפאניקה בהשוואה לאטליה לא במקומה.
הדאגה הגדולה היא על מה שקורה בארצות הברית, שם הקטסטרופה מתחילה, ורבים מאחינו נמצאים שם בצרה וצוקה.
גם שם המצב לא חמור כמו איטליה, גם מחמת גיל האוכלסיה, וגם מחמת הכמות הגבוהה (יחסית) של מיטות טיפול נמרץ, וגם מחמת היכולת של של הממשל והצבא האמריקאי שנכנסו לסיפור ברצינות (סוף סוף).

ועינינו אל ה' יתברך שיאמר למשחית הרף.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' מרץ 24, 2020 10:10 pm

שמש כתב:רה''מ התכוון כנראה לדירוג של בלומברג שדירג את ישראל במקום השישי בעולם (לא ב-OECD) מבחינת 'יעילות' (ההגדרה מורכבת בעיקר מתוחלת החיים ושיעור ההוצאה הלאומית כחלק מהתוצר), שזה נתון יפה מכובד ומעודד, יותר מרוב מדינות המערב. לעומת זאת בממוצעים ב-OECD נמדדים פרמטרים ספציפיים ולא יעילות כללית כפי שאפשר לראות בקובץ המצ''ב.

איני יודע לאיזה דירוג רה"מ התכוין, אך מה שהבאתי זה ציטוט ושם כתוב oecd ולא בלומברג. אך כידוע שכל בעל אינטרסים יצטט את הנתונים המועילים לו ויתחמק מנתונים לא טובים מבחינתו או שלפעמים אף יעוות וישקר כיוון שסובר שהמון העם לא יטרחו לבדוק אחריו.
אך באופן כללי איני מבין מדוע מתפלפלים על נתונים אלו או אחרים, הנגיף שלנו לא מבין בנתונים ודירוגים וסטטיסטיקות.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ג' מרץ 24, 2020 10:49 pm

צודק ואני מניח שהטעות היא בדברי רה''מ ולא אצלך.
אגב מצ''ב עדות ממונסי שמישהו שלח לי האם היא נכונה?
"גיסי ממאנסי ארהב כל המשפחה עם תסמיני קורונה (כנראה כי אין בדיקות זמינות) וסיפר לבעלי שהרופא שלו אמר לו שיכול להסתובב חופשי כי גם ככה כולן ידבקו בקורונה.. ולכן בארהב קצב ההידבקות מהיר ביותר."

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' מרץ 24, 2020 10:57 pm

מנין לי לדעת אם עדות זו נכונה? מאנסי מונה קרוב ל20000 משפחות האם אתה סבור שאני מכיר את כולן? ומי הוא הרופא? מענין לדעת את שמו זה יותר קל לברר, אך לא כל רופא יודע על מה הוא מדבר, מן הסתם זה נכון לגבי רוב ככל העולם. מי שצריך להזהר במיוחד (אם זה יעזור לו) אלה בעלי הסיכונים הידועים, אך אם הם לא נכנסו לבדוד מיד עם פרוץ המגפה - ספק עם כעת זה יעזור להם.
לתומ אני סבור שהרבה מהנפגעים הם מעשנים שהריאות שלהם פגועות בלי ידיעתם. ולכן כיוון שבד"כ רוב המעשנים הם גברים מעניין לדעת מה היחס של הנפגעים בין נשים לגברים.

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ג' מרץ 24, 2020 11:24 pm

צביב כתב:ומעולם לא נשמע שאחד נדבק בו איזה מחלה, מצד הטבילה.

וכן שמעתי מקרוב בשם רופא א' שבדק ובחן מי מקואות שטובלין שם,
והודה ולא בוש כי השגחה אלוקית יש בהם כי למרות שהם כ''כ עכורים וסרוחים,
לא נמצא בהם שום חידק...

ידוע לי בבירור על אשה שנדבקה בפטריה מסויימת בטבילה, וזו תופעה ידועה אצל המתעסקים במקוואות שיש נשים שרגישות ביותר לזה
לא נמצא חיידק - נו באמת
הכותב מוזמן להכנס לאוצר השקה שלא הוחלפו מימיו במשך שנים ולבדוק את החיידקים, אם יצליח לשרוד במימיו כמה דקות
משרד הבריאות בודק את המקוואות כמה פעמים - ובהחלט יש מקוואות שלא עוברים את הבדיקה.
יעילות הכלור מותנית ברמת PH מאד מסויימת, ומעל או מתחת לרמה זו הכלור כלל לא יעיל, והבלן חייב לבדוק את רמת הPH לפני הכנסת הכלור.

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ג' מרץ 24, 2020 11:29 pm

יואל שילה כתב:ידוע לי בבירור על אשה שנדבקה בפטריה מסויימת בטבילה

מנין שנדבקה ממי המקוה ולא ממשהו אחר בסביבה

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
שם מלא: אהרן פרנקל תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » ג' מרץ 24, 2020 11:40 pm

הפצת המעיינות כתב:

גם לי ידוע בבירור כעין זה על פטריה הקיימת רק במים מכונסים לזמן רב הגורמת למחלת עור, וביודעי ומכירי קאמינא שכל בני המשפחה נדבקו אח"כ במחלת עור הזו שהגיע מטבילה במקוה!
ולשיטתך שמא תוסיף ל13 אני מאמינ'ס אני מאמין נוסף, אני מאמין שכל הטובל\ת במקוה הן מצד מנהג חסידות והן טבילת מצוה הרי הוא מוגן שלא תדבק בו שום מחלה

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ג' מרץ 24, 2020 11:46 pm

אהרן תאומים כתב:גם לי ידוע בבירור כעין זה על פטריה הקיימת רק במים מכונסים לזמן רב הגורמת למחלת עור

ומה אעשה שלי לא ידוע בבירור והרב צביב הביא דברי הרופא שליט"א שאמר שיש השגחה אלוקית

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ד' מרץ 25, 2020 1:25 am

כמה שנים מהחיים שלך השקעת במקוואות? וכמה אותו רופא?
כמה סיפורים שמעתם מאנשים, מבלניות, ומנשים?
האם אי פעם נקראתם לבית המשפט כדי להגן על מקצוע הבלניות?
כמה פעמים ניקיתם במו ידיכם רפש של יותר מעשר שנות מים עומדים?
מה חומר קראתם על כך?
כמה בעיות נדרשתם לפתור?
פטריה זו קיימת ועומדת במי המקוה, וישנו מיעוט נשים רגיש שנדבק בה.
אותה אחת למדה אצל אשתי ענייני טהרה, וככל הזכור לי לאחר שנדבקה חדלה מלבוא למקוה.

אכן, בדידי הוה עובדא מופלאה שניקיתי מקוה כלים שלפחות עשר שנים לא רוקנה ממימיה, ובמימיה היתה תערובת מעופשת של מחטי אורן רקובים, וריח המים בעומקם היה של ביוב, ונחתכתי משברי הזכוכיות שהיו בקרקעית, ולהפתעתי החתכים לא הזדהמו.

שמחו

הודעהעל ידי שמחו » ד' מרץ 25, 2020 7:51 am

..
קבצים מצורפים
לכידה.PNG
לכידה.PNG (186.01 KiB) נצפה 10816 פעמים

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ד' מרץ 25, 2020 7:54 am

יואל שילה כתב:כמה שנים מהחיים שלך השקעת במקוואות? לא שייך
וכמה אותו רופא?
כמה סיפורים שמעתם מאנשים, מבלניות, ומנשים? לא שייך
האם אי פעם נקראתם לבית המשפט כדי להגן על מקצוע הבלניות? לא שייך
כמה פעמים ניקיתם במו ידיכם רפש של יותר מעשר שנות מים עומדים? לא שייך
מה חומר קראתם על כך?
כמה בעיות נדרשתם לפתור? לא שייך
פטריה זו קיימת ועומדת במי המקוה, וישנו מיעוט נשים רגיש שנדבק בה.
אותה אחת למדה אצל אשתי ענייני טהרה, וככל הזכור לי לאחר שנדבקה חדלה מלבוא למקוה. לא שייך

אכן, בדידי הוה עובדא מופלאה שניקיתי מקוה כלים שלפחות עשר שנים לא רוקנה ממימיה, ובמימיה היתה תערובת מעופשת של מחטי אורן רקובים, וריח המים בעומקם היה של ביוב, ונחתכתי משברי הזכוכיות שהיו בקרקעית, ולהפתעתי החתכים לא הזדהמו.

השאלה שלנו היא האם קלור מסיר חיידיקים במקוה או לא

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ד' מרץ 25, 2020 8:57 am

על זאת כבר כתבתי שלכלור יש יכולת חיטוי רק בטווח PH מאד מסויים, והוספת כלור ללא ניטור המים לרמת ה-PH המתאימה גורמת שהמים לא מחוטאים, כך שסתם הוספת כלור למים איננה יעילה במקרים רבים.
בנוסף, הרצפה והידיות וחדרי ההכנה בודאי לא נקיים מזיהום.
המציאות היא שיש פטריות במים.
מי המקוה מכילים כמות לא קטנה של תאי עור ושל שומן אדם ושערות.
וכמו כן, המקום חם ולח ביותר, ובד"כ לא מאוורר, כך שהמצאות נבגי פטריות היא סבירה ביותר.
חלק מזה נכנס לאוצר ההשקה, מאבד את יכולת הציפה ושוקע שם, ויוצר שכבר גועל נפש על קרקעית האוצר.
שכבה זו קיימת גם באוצר זריעה שמשמש גם להשקה למרות שהחלק העליון של המים מתחלף מחמת הזריעה, אבל החלק התחתון לא מתחלף, ונא לא להמציא תאוריות על התחלפות המים - אני מדבר מתוך השטח.
כל מה שהדגשת כלא רלוונטי - רלוונטי ביותר, הדגשתי שאני מדבר מתוך השטח עם נסיון רב שנתי, תוך בדיקה מתמדת של השטח ושל אנשי מקצוע כדי להבין את המציאות וכדי לפתור בעיות, ולא בונה תאוריות על סמך תחושת הבטן.

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ד' מרץ 25, 2020 9:01 am

הפצת המעיינות כתב:

יואל שילה כתב:בנוסף, הרצפה והידיות וחדרי ההכנה בודאי לא נקיים מזיהום.

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ד' מרץ 25, 2020 3:59 pm

נו באמת, עד מתי תתעקשין
הפטריה המדוברת מיירי באו"מ, שאין לו שום קשר לידיות ולרצפה, אלא למים.
כבר כתבתי שזה דבר ידוע, ולא המצאות שלי.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' מרץ 25, 2020 4:15 pm

יואל שילה כתב:נו באמת, עד מתי תתעקשין
הפטריה המדוברת מיירי באו"מ, שאין לו שום קשר לידיות ולרצפה, אלא למים.
כבר כתבתי שזה דבר ידוע, ולא המצאות שלי.

איני סבור שזה ענין של התעקשות, אלא ממש כמו אותם שיתווכחו נגד חיסונים למרות כל ההוכחות והידע הקיים. אז הנה אנו רואים שלמרות שמומחה למקוואות עם נסיון וידע רב מתריע להזהר ולמיחש, יבוא מי שיבוא ויפריך את טענותיו. וזה ממש אותו דבר עם מתנגדי החיסונים החושבים שיודעים יותר טוב מהרופאים ומהמתפללים במנינים למרות האזהרות החוזרות ונשנות והכל בהרגשה או תחושה שיש להם איזו הגנה שמימית או הבטחה ששומר מצוה לא ידע רע, ואם כן אז מותר להם להכנס לחורבה וללכת ליד קיר רעוע ולהתעלם מכל שאר האזהרות בחז"ל, והאם מישהו בימינו מובטח בכך?

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ד' מרץ 25, 2020 6:05 pm

אני כמובן לא אמרתי שלא לטבול טבילת נשים, אלא רק אמרתי שלומר שאין שום סיכון בטבילה - הוא משפט ללא כיסוי מציאותי.

שיאנית ההידבקויות* בנגיף הקורונה, לפי הנתוני האפליקציה של משרד הבריאות, *היא העיר בני ברק*.

תל אביב, 93
חיפה, 39
ירושלים, 156
אשדוד, 13
באר שבע, 28
*בני ברק, 174*
גבעתיים, 1
פתח תקווה, 19
ראשון לציון, 17
הרצליה, 15
חולון, 14

הנגיף התפשט בכל רחבי בני ברק
הקורונה משתוללת ברחבי הציבור החרדי – חולי קורונה רבים נתגלו בשעות האחרונות במגזר החרדי. גורם רפואי בבני ברק מזהיר את תושבי העיר בשיחה ל'אקטואליק' שלא לצאת מהבית. "אני ממליץ לתושבי בני ברק לא לצאת מהבית. הנגיף מתפשט ברחבי בני ברק באופן חריג יותר מהערים החרדיות. בני ברק נגועה בנגיף, כמעט אין רחוב שאין חולה קורונה או תושבים שחושדים כי הם נדבקו בנגיף".

הנגיד החרדי דן גרטלר, אשר מחזיק אלפי אברכים נדבק בנגיף הקורונה והוא שוהה בבידוד, כמו כן, הנגיד אהרון וולפסון מארה"ב ורעייתו נמצאים בבידוד בשל כך שנדבקו בנגיף. גם הרב ברוך כץ רב חסידי ויז׳ניץ ברח׳ טרפון בב"ב נדבק בנגיף.

עשרות חרדים מרחבי הארץ קיבלו הודעות ממשרד הבריאות שנדבקו בקרונה. הבוקר הודיעו למספר אברכים בכולל יודע בעיר בני ברק שנדבקו בקרונה. האברכים יצטרכו להתפנות למלונית של חולי קרונה שהוקמה בטבריה.

גם במודיעין עילית התגלה חולה קרונה אשר הסתובב במרכזים המסחרים בעיר. במגדל העמק מספר חרדים נדבקו בנגיף. אחד מהם עובד במוסד מגדל אור.

אחד הנדבקים מבני ברק אומר בשיחה ל'אקטואליק' – "התקשרו אלי בדקות האחרונות מכללית, ואמרו לי להכין תיק עם כל הדברים וזה יקח כמה ימים עד שבועות עד שנבריא. לדבריו, "אם היה איסור גורף מהרבנים לצאת לבתי כנסת ולהתפלל בחוץ וללמוד בכולל היום אני ועוד מאות היינו בריאים".

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' מרץ 25, 2020 6:23 pm

יואל שילה כתב:אחד הנדבקים מבני ברק אומר בשיחה ל'אקטואליק' – "התקשרו אלי בדקות האחרונות מכללית, ואמרו לי להכין תיק עם כל הדברים וזה יקח כמה ימים עד שבועות עד שנבריא. לדבריו, "אם היה איסור גורף מהרבנים לצאת לבתי כנסת ולהתפלל בחוץ וללמוד בכולל היום אני ועוד מאות היינו בריאים".

דברי הבל והוצאת שם רע לתקשורת העוינת. יצא איסור גורף מרוב הרבנים! ורק מיעוט רבנים לא התחשבו בהוראות והורו להמשיך כרגיל. הלא נאמר שהולכים אחר הרוב אז מן הסתם אותו אחד הוא מאלה שהעדיפו להקשיב למיעוט והתעלם מהאזהרות ואל לו להאשים את הרבנים אלא את עצמו ואחרים כמוהו שהעדיפו להתעלם מההוראות בחשבם שהם יותר חכמים.
ודבר נוסף בנוגע לדבריו: הרבה מאלו שכן הקשיבו אף הם נדבקו כך שמנין לו הבטחון שעליו הנגיף היה פוסח? תראו מה רש"י הקדוש כותב בבראשית פרק מב ד: פן יקראנו אסון - ובבית לא יקראנו אסון, אמר רבי אליעזר בן יעקב מכאן שהשטן מקטרג בשעת הסכנה: מישהו העיר שקורונה ונחש כמעט אותו גימטריה וכידוע לא הנחש ממית אלא החטא.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' מרץ 25, 2020 6:50 pm

קורונה 367
נחש 358...

אבל בזכותך שמתי לב ששטן ונחש אותה גמטריה עם הכולל

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' מרץ 25, 2020 6:55 pm

אבל
קורונא 363
נחש 358 ועם האותיות והכולל 362. כמעט...

וגם לעומת זאת
קרנה 355 עם האותיות 359
נחש 358 עם הכולל 359

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ד' מרץ 25, 2020 7:07 pm

יאיר כתב:אבל
קורונא 363

וגם לעומת זאת
קרנה 355 עם האותיות 359
נחש 358 עם הכולל 359

מה שמלמד שאין דבר העומד בפני הרצון..

אפרקסתא דעניא

הודעהעל ידי אפרקסתא דעניא » ד' מרץ 25, 2020 7:16 pm

עקביה כתב:
יאיר כתב:אבל
קורונא 363

וגם לעומת זאת
קרנה 355 עם האותיות 359
נחש 358 עם הכולל 359

מה שמלמד שאין דבר העומד בפני הרצון..

מה שמלמד שאין דבר...

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' מרץ 25, 2020 7:18 pm

מה שמלמד...

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' מרץ 25, 2020 7:23 pm

יאיר כתב:קורונה 367
נחש 358...

אבל בזכותך שמתי לב ששטן ונחש אותה גמטריה עם הכולל

כתבתי "כמעט" אותה גימטריה ואם תוריד וי"ו אחד זה כבר ממש מתקרב ואם כבר נכנסנו כאן לעניני גימטריאות איני זוכר אם כבר הזכרתי עצה קלה מהסיפור הידוע על העיר לוז שכל תושביה היו דוברי אמת ולמלאך המוות לא היה עליה שליטה ואיש ממנה לא מת... ואולי כדאי לקחת על עצמינו הנהגה זו שהיא הנהגה טובה וחשובה אף בימים כתיקונם להיות דוברי אמת וידוע הסיפור שבימי הבריטים אסרו להשתמש בקמח לבן והיה יהודי שלא ויתר והביא שק קמח לבן על החמור ועצר אותו שוטר בריטי ושאל מה יש על החמור וענה קמח לבן. אז השוטר צחק ואמר בדיחה טובה ונתן לו להמשיך בדרכו...

נטיעות

הודעהעל ידי נטיעות » ד' מרץ 25, 2020 7:25 pm

קורונא = 363
הנחש = 363

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' מרץ 25, 2020 7:46 pm

נטיעות כתב:קורונא = 363
הנחש = 363

חזק. זה היה רק ענין של זמן עד שמישהו יעלה על הפתרון הגאוני הזה. וקורונא עם אלף יותר נכון שכך נכתב בארמית ולא בלשון קודש שכידוע מהרמבם שלשון הקודש היא לשון נקיה
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ד' מרץ 25, 2020 11:20 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 35 אורחים