מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

תסמונת סטוקהולם?

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
דעת ותבונה

Re: תסמונת סטוקהולם?

הודעהעל ידי דעת ותבונה » א' אפריל 19, 2020 8:52 am

היכלי שן כתב:
אולי באמת, אחת ולתמיד, מישהו יביא מידע מוסמך ואמין על שיעור התמותה בשנים קודמות משפעת רגילה (לסוגיה)!

עי' בקובץ המצורף (אני לא הספיקותי לעיין).
קבצים מצורפים
Flu2018_2019.pdf
(1.02 MiB) הורד 484 פעמים

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 9:17 am

רון כתב:ידידי הרה"ג בברכה משולשת שליט"א.
איני מצליח להבין את כל ההשואות לשפעת רגילה בכל שנה.
יהיו סברותיך אשר יהיו,
האם שמענו עד השנה נפטרים בצורה סיטונאית כל כך?
איפה הם כל שנה,
הרי כל שנה יש מגפה של שפעת,
מדוע לא שמענו בשום מקום בעולם על כמויות כאלו של נפטרים?
במהירות כזו ובכמות כזו
כך שאיני מבין מדוע יש ענין להחליש את ה....

אסביר לכתר"ה שליט"א,

א. לפי הסיכום באחד משופרות הממסד (ויקיפדיה באנגלית, ואחרי בדיקת נתונים): מדי שנה מתים בעולם בין 300,000 ל 650,000 איש משפעת (רובם המכריע במסגרת עונת השפעת).
אני מוסיף (על-פי מקורות אחרים, שאינם משועבדים לממסד כמו ויקיפדיה האנגלית, שלא דווחה על נקודה זו שם): בנוסף, לא רשומים כמתים משפעת מי שנפטר ממחלות אחרות כהשפעת הייתה גורם משמעותי בפטירתו (משא"כ קורונה שרשומה כסיבת המוות בכל מקרה)
לפי המידע שנמסר לי, בעונת השפעת לפני שנתיים נפטרו בישראל 2,500 איש משפעת או דלקת ריאות (לא היה פילוח ביניהם בנתוני משרד הבריאות)

ב. אני פשוט מעוניין להעמיד דברים על דיוקם על מנת להחליש את ההיסטריה, שהיא עצמה פקו"נ, ולתרום את חלקי לביטול הסגר, שהוא פקו"נ חמור יותר מהקורונה מכו"כ בחינות. אני פשוט מנסה להחמיר בפקו"נ ולהציל חיים (שזו בדיוק מטרת כל המתדיינים כאן שליט"א וגורמי השלטון, שאני יודע שכוונתם באמת לטובה, וכן בכל אתר ואתר)
נערך לאחרונה על ידי בברכה המשולשת ב א' אפריל 19, 2020 9:32 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

היכלי שן

הודעהעל ידי היכלי שן » א' אפריל 19, 2020 9:20 am

דעת ותבונה כתב:
היכלי שן כתב:
אולי באמת, אחת ולתמיד, מישהו יביא מידע מוסמך ואמין על שיעור התמותה בשנים קודמות משפעת רגילה (לסוגיה)!

עי' בקובץ המצורף (אני לא הספיקותי לעיין).

מי יכול לסכם במספרים?

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' אפריל 19, 2020 9:20 am

היהודי שנפטר בבית שמש מחמת ששרף חמץ בביתו וקרתה תאונה, זו תוצאה ישירה של הפחד ממלשינות (כן, והוא לא שייך לחוג שאותו מצוה לרדוף עד חרמה). מלבדו, ראו פלא, בציבור החרדי ה"מחליא את כל המדינה", נפטרו אנשים בודדים!
זה לא סוד שבאופן יחסי מספר האנשים שמהשמים השגיחו עליהם בציבורי יראי ה' גדול יותר..

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » א' אפריל 19, 2020 9:30 am

אעיר, שלכאו' צודקים דברי מר - שהרי מתושבי ב"ב נפטרו חמישה בלבד, עד היום הזה.
בתקוה שלא יוסיף להשמע שוד ושבר בגבולנו, בעזהשי"ת.

איש קריות
שם מלא: איש כריות

הודעהעל ידי איש קריות » א' אפריל 19, 2020 9:36 am

כקורא מן הצד ( עד כמה שניתן לומר זאת) אני עומד ומביט על דבר פלא.
כיצד מכל סערת הקורונה שמוטטה מוסדי ארץ, שעשתה סדר עולמי חדש, שכוננה מהפכה גלובלית, נתפסים חלק מן החברים דכאן לשאלת התפילה במנין, וזאת לא משום חשיבותה אלא בשל הצבע הפוליטי שנצבעה בה.
שוב אנחנו מתכנסים לתבניות המוכרות של עץ וג'. מחבלים ושונאים וכו' ובא לציון גואל.
ואני שואל: מה צריך לקרות באמת בשביל שנוכל קצת להרים את המבט? שנצליח להסתכל על הדברים שלא מבעד לפריזמה המפלגתית?
הגם כשיבוא המשיח וישמע קול מבשר נמשיך עם הויכוחים המאוסים הללו? יתד או הפלס? להתייצב בלשכה או לא?
הכי אין בנו כוח להתרומם, לפחות בשעה גורלית זו שכמוה לא הייתה, מבעד לאפרוריותם של ויכוחי החולין שלנו שכידוע לכולם לא נושאים בכנפיהם שום משב רוח מרענן?

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' אפריל 19, 2020 9:37 am

בברכה המשולשת כתב:קראתי.
אני לא מסכים איתו רפואית, מציאותית והנהגתית.
(ואם זה שילבשו מסכה ולא יהיה ציוד משותף תרגיע אנשים, אז למה לא.)
ואגב, הנה מה שראיתי שפורסם אתמול אחה"צ:

פרופ' יורם לס: להפסיק את הסגר ולהתנצל
החדשות הרעות הן, כותב פרופ' יורם לס, "סגר גורם לאבטלה עמוקה ואבטלה גורמת לתמותה משמעותית מסיבות ברורות".

פרופ' יורם לס, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, כותב כי המגיפה ב-24 ארצות באירופה המערבית דועכת.

"פחות מתים בקורונה מאשר בשפעת של 2017 וכי מספר הסופי של הנדבקים אינו משתנה ע"י סגר, אלה הן החדשות הטובות", כותב לס.

החדשות הרעות הן, כותב לס, "סגר גורם לאבטלה עמוקה ואבטלה גורמת לתמותה משמעותית מסיבות ברורות".

לס מציין כי לפי נתונים של פרופ' הרווי ברנר התמותה מאבטלה תהיה גדולה מהתמותה מהקורונה. המסקנות הן, כותב לס, להפסיק את הסגר ולהתנצל בפני עם ישראל.

דברים הזויים, כ"כ הרבה אנשים חרדים צעירים וצעירים יחסית מתו בשבועיים האחרונים, מתי היה דבר כזה.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 9:37 am

בארץ?
מי והיכן?

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' אפריל 19, 2020 9:41 am

בברכה המשולשת כתב:
יהיו סברותיך אשר יהיו,
איפה הם כל שנה,
במהירות כזו ובכמות כזו

אסביר לכתר"ה שליט"א,

א. לפי הסיכום באחד משופרות הממסד (ויקיפדיה באנגלית, ואחרי בדיקת נתונים): מדי שנה מתים בעולם בין 300,000 ל 650,000 איש משפעת (רובם המכריע במסגרת עונת השפעת).
אני מוסיף (על-פי מקורות אחרים, שאינם משועבדים לממסד כמו ויקיפדיה האנגלית, שלא דווחה על נקודה זו שם): בנוסף, לא רשומים כמתים משפעת מי שנפטר ממחלות אחרות כהשפעת הייתה גורם משמעותי בפטירתו (משא"כ קורונה שרשומה כסיבת המוות בכל מקרה)
לפי המידע שנמסר לי, בעונת השפעת לפני שנתיים נפטרו בישראל 2,500 איש משפעת או דלקת ריאות (לא היה פילוח ביניהם בנתוני משרד הבריאות)

ב. אני פשוט מעוניין להעמיד דברים על דיוקם על מנת להחליש את ההיסטריה, שהיא עצמה פקו"נ, ולתרום את חלקי לביטול הסגר, שהוא פקו"נ חמור יותר מהקורונה מכו"כ בחינות. אני פשוט מנסה להחמיר בפקו"נ ולהציל חיים (שזו בדיוק מטרת כל המתדיינים כאן שליט"א וגורמי השלטון, שאני יודע שכוונתם באמת לטובה, וכן בכל אתר ואתר)

בארה"ב מתים משפעת ודלקת ריאות ביחד כ60000 אנשים, לפי הסידיסי רק 8.5 אחוז זה משפעת, שזה אומר כ5000, מהקורונה מתו רק בניו יורק בחודש אחד 14000 וזה עם סגר.
בספינת נסיכת היהלום מתו 12 מתוך 300 חולים, ו7 במצב קשה.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' אפריל 19, 2020 9:42 am

בברכה המשולשת כתב:
מלבב כתב:דברים הזויים, כ"כ הרבה אנשים חרדים צעירים וצעירים יחסית מתו בשבועיים האחרונים, מתי היה דבר כזה.

בארץ?
מי והיכן?

בארה"ב

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » א' אפריל 19, 2020 9:47 am

לבי במערב כתב:אעיר, שלכאו' צודקים דברי מר - שהרי מתושבי ב"ב נפטרו חמישה בלבד, עד היום הזה.

עמי הארצות ברמת גן לא מוטרדים את מתו חמשה מבני ברק או מספר אחר, אותם מטריד מספר הנשאים, שהם בעצם שגרירים לשמר ולהעביר את המחלה. משם מתחילה השנאה.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » א' אפריל 19, 2020 9:49 am

כמדומני, שרק המספר שהזכרתי הוא מספר מוחלט, היכול להעיד על גובה המספרים שאי-אפשר לאמתם.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 9:54 am

מלבב כתב:
בברכה המשולשת כתב:
יהיו סברותיך אשר יהיו,
איפה הם כל שנה,
במהירות כזו ובכמות כזו

אסביר לכתר"ה שליט"א,

בארה"ב מתים משפעת ודלקת ריאות ביחד כ60000 אנשים, לפי הסידיסי רק 8.5 אחוז זה משפעת, שזה אומר כ5000, מהקורונה מתו רק בניו יורק בחודש אחד 14000 וזה עם סגר.

הוא אשר כתבתי.
מתים משפעת ודלקת ריאות יחד (ז"א, שרבים מאוד מהם זה משפעת שמתדרדרת לדלקת ריאות, ואז זה נספר כדלקת ראות ולא כשפעת, וכן בשאר סיבוכי השפעת.) משא"כ בקורונה שזה נספר כקורונה לבדה!

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 9:55 am

מלבב כתב:
בברכה המשולשת כתב:
מלבב כתב:דברים הזויים, כ"כ הרבה אנשים חרדים צעירים וצעירים יחסית מתו בשבועיים האחרונים, מתי היה דבר כזה.

בארץ?
מי והיכן?

בארה"ב

לא עברתי על המקרים שם.
אולם, מה זה "יחסית". ובעיקר מה מחלות (ושאר מצבי) הרקע?

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » א' אפריל 19, 2020 9:59 am

קו ירוק כתב:היהודי שנפטר בבית שמש מחמת ששרף חמץ בביתו וקרתה תאונה, זו תוצאה ישירה של הפחד ממלשינות (כן, והוא לא שייך לחוג שאותו מצוה לרדוף עד חרמה). מלבדו, ראו פלא, בציבור החרדי ה"מחליא את כל המדינה", נפטרו אנשים בודדים!
זה לא סוד שבאופן יחסי מספר האנשים שמהשמים השגיחו עליהם בציבורי יראי ה' גדול יותר..

שרף חמץ בביתו? כלומר במרפסת
פחד ממלשינות? קשקוש. לא היה איסור לשרוף חמץ במרפסת היה איסור לשרוף חמץ בהתקהלות ורצה לשמור על ההנחיות
הוא נפטר מהכוויות או מטעות רפואית בבית הרפואה?

דמשק

הודעהעל ידי דמשק » א' אפריל 19, 2020 10:05 am

לבי במערב כתב:
פרנקל תאומים כתב:הגרנ''ז שליט''א כתב בצורה מתלהמת??! וגם טוען שכל מקבלי ההחלטות והמערכת הינם רשעים ולא עניינים??! פלא. בלתי אופייני לחלוטין.

מפני-מה שלא לקרוא את המאמר עצמו, ולחוות דעה אם נכונים הדברים?

אוי ס'גוט, אכן לבך במערב [ואשריך שכך].

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' אפריל 19, 2020 10:06 am

טוב לאזן את הפאניקה ולשמור על שפיות, אולם כדי לעשות זאת ראוי לדייק ולא להגזים גם לצד השני.

אגב, כמדומני שיש מקום לומר שאחד הסיבות שבברוקלין רבתה התחלואה ל"ע היא מפני השימוש המוגבר ב'בייסמנטים' למיניהם אשר אינם חשופים כמעט לאויר צח, זאת בנוסף למזג האויר הקר יחסית הגורם לסגירת חלונות כו'.

כמובן שגם צפיפות האוכלוסין אינה מוסיפה בריאות בהקשר הזה.

ולכן אין כ"כ ראיה ממקומות כמו טלזסטון ששם הישוב יותר כפרי ולא עירוני. וד"ל.

יקים

הודעהעל ידי יקים » א' אפריל 19, 2020 10:08 am

רוב הנפטרים שם ל"ע מאחב"י, שנתפרסמו שמותם, אינם ישודים במגורים בבייסמנטים...

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' אפריל 19, 2020 10:09 am

אבל בית הכנסת או אולם האירועים נמצא בבייסמנט... או מקום העבודה, להבדיל.

וכן על זה הדרך.

[למי שלא הבין, בייסמנט היינו מרתף, הנמצא מתחת הקרקע].
נערך לאחרונה על ידי דרומי ב א' אפריל 19, 2020 10:11 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » א' אפריל 19, 2020 10:10 am

לא נכון

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' אפריל 19, 2020 10:11 am

מה שמעניין זה לא מספר המתים כי אנשים יותר נזהרים מהקורונה, אלא אחוזי התמותה.
אחוזי התמותה בעולם מקורונה מתוך המקרים הסגורים והמאובחנים הוא 21%.
זה שנכון לעכשיו אחוזי התמותה נמוכים יותר, כי יש עדיין חולים שעתידים למות, ורוב החולים עדיין לא נודע אם לחיים או למוות.
הנתונים מפה https://www.worldometers.info/coronavirus/

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' אפריל 19, 2020 10:13 am

בברכה המשולשת כתב:
מלבב כתב:בארה"ב מתים משפעת ודלקת ריאות ביחד כ60000 אנשים, לפי הסידיסי רק 8.5 אחוז זה משפעת, שזה אומר כ5000, מהקורונה מתו רק בניו יורק בחודש אחד 14000 וזה עם סגר.

הוא אשר כתבתי.
מתים משפעת ודלקת ריאות יחד (ז"א, שרבים מאוד מהם זה משפעת שמתדרדרת לדלקת ריאות, ואז זה נספר כדלקת ראות ולא כשפעת, וכן בשאר סיבוכי השפעת.) משא"כ בקורונה שזה נספר כקורונה לבדה!

כל אחד יכול לשחק עם הנתונים.
אבל משום מה בתי החולים לא קורסים תמיד.

והדבר החשוב ביותר. "כל" מנהיגי העולם (חוץ ממטורפים) השביתו את ארצם, שזה הדבר הכי איום שניסו לברוח ממנו, והכי נוגד את האינטרס שלהם, וגם החולקים על הגישה הכללית עשו פרסה בלית ברירה.

כל נתון ששמעתי מהמקילים התברר לי לאחר בדיקה קלה כשקר!

והדבר הכי גרוע, שאין לנו נתונים ברורים על הקורונה, הרי אנחנו באמצע האירוע! ופתאום כל הכזבנים (שכזביהם נמצצים מהאצבע לפי הצורך, והם ממציאים כל פעם נתון חדש, וכשהמציאות מכחישה אותו הם ממהרים לשקר הבא) יודעים בדיוק את הנתונים, מה מסוכן ומה לא. בו בשעה שמנהיגי העולם שוברים את הראש להשיג נתונים ולא מצליחים, כי אין דרך לכמת אירוע כל כך גדול בפרק זמן כל כך קצר, כשהחומרים חסרים וכל מדינה נלחמת בחירוף נפש להשיג אותם.

וכאן באים כל האנשים החכמולוגים, ויודעים הכל! או שפשוט, ספק נפשות לקולא. והעיקר ללכת עם האינטרס הצר הספיציפי, או סתם ככה "נגד הזרם".

ומה שכעת מקילים, הם בפחד עצום כי אינם יכולים להחריב את הכלכלה. ולהיפך כל יראי ה' צריכים כעת להיקהל ולעמוד על נפשם, לשמור מצוות התורה ביתר שאת וביתר עוז.

צריך להגביר את ההיסטריה ולא להקטין אותה, כי אין היסטריה בכלל. הרחובות מלאים וכולם חוגגים.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' אפריל 19, 2020 10:17 am

הרואה כתב:מה שמעניין זה לא מספר המתים כי אנשים יותר נזהרים מהקורונה, אלא אחוזי התמותה.
זה שנכון לעכשיו אחוזי התמותה נמוכים יותר, כי יש עדיין חולים שעתידים למות, ורוב החולים עדיין לא נודע אם לחיים או למוות.

חדל ליהוג היסטרי.
מי יודע לספור כמה חרדים "מפיצי מחלות" נפטרו פה בארץ, ביחס למספר החולים הידועים לשלטון והלא ידועים - בקרב הציבור החרדי? כנראה זה רבע אחוז ואולי עשירית האחוז.
רק רואה ללא עיניים לא מבחין בזה.
נערך לאחרונה על ידי קו ירוק ב א' אפריל 19, 2020 10:25 am, נערך 4 פעמים בסך הכל.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » א' אפריל 19, 2020 10:17 am

בברכה המשולשת כתב:ומה לעשות שאני מפקפק גם בהיסטריה שמאחרי ההנחיות
(ואה"נ נטייתי לליברטניאניזם בדר"כ מטה את הכף להתייחס בביקורתיות להפחדות הבאות מהממסד)

כוונתך לנטייתך לאיפכא מסתברא ולמסקנות הזויות מנותקות מהשכל הישר ומהמציאות.

הקורונה מסוכנת עשרות מונים משפעת. עינינו הרואות את תוצאותיה במקומות שבהם הספיקה להתפשט מבלי מעצור. בספינת הקורונה, מתו אחד מ-300 איש שהיו על הספינה (לא מהנדבקים!). אם נתרגם זאת לנתוני ארצנו, מדובר על למעלה מ-25,000 נפטרים, יותר ממספר ההרוגים במלחמות ישראל ופיגועי הטרור מקום המדינה ועד היום. וכמובן, המצב המבהיל בשכונות היהודיות בנ"י, בהן מתקיימות מדי יום הלוויות במספרים שלא הוכרו מעולם. עד מתי נצטרך לחזור על עובדות פשוטות אלה.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 10:19 am

הרואה כתב:מה שמעניין זה לא מספר המתים כי אנשים יותר נזהרים מהקורונה, אלא אחוזי התמותה.

אחוז התמותה חסר משמעות כי יש תת-דיווח עצום במספר המקרים המדווחים.
ואחוז המתים מנופח מאוד בגלל ספירת כל מי שיש לו קורונה כנפטר בגלל קורונה.

ושני הדברים הללו נעשים מתוך הכוונות הכי טובות, להציל חיי אדם.
וזאת כל מטרת כולנו.

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' אפריל 19, 2020 10:20 am

לבי במערב כתב:אעיר, שלכאו' צודקים דברי מר - שהרי מתושבי ב"ב נפטרו חמישה בלבד, עד היום הזה.

ביתד דער"ש צוטט שונא החרדים הנודע נחמיה שטרסלר, שכתב שלדעתו, לפחות חצי בני ברק נשאה את הנגיף, והנה -הוא מציין בפליאה, אין שם נפטרים בכלל. כולם התרפאו כנראה באורח פלא ונפטרו רק 3 זקנים עם מחלות רקע מסובכות.

אולי קוראים לתופעה המופלאה הזאת "תורה מגנא ומצלא"?.... זוכרים?....

השי"ת יעזור הלאה והלאה.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 10:22 am

מקדש מלך כתב:
בברכה המשולשת כתב:
מלבב כתב:בארה"ב מתים משפעת ודלקת ריאות ביחד כ60000 אנשים, לפי הסידיסי רק 8.5 אחוז זה משפעת, שזה אומר כ5000, מהקורונה מתו רק בניו יורק בחודש אחד 14000 וזה עם סגר.

הוא אשר כתבתי.

והדבר החשוב ביותר. "כל" מנהיגי העולם (חוץ ממטורפים) השביתו את ארצם, שזה הדבר הכי איום שניסו לברוח ממנו, והכי נוגד את האינטרס שלהם, וגם החולקים על הגישה הכללית עשו פרסה בלית ברירה.

והדבר הכי גרוע, שאין לנו נתונים ברורים על הקורונה, הרי אנחנו באמצע האירוע! ופתאום כל הכזבנים (שכזביהם נמצצים מהאצבע לפי הצורך, והם ממציאים כל פעם נתון חדש, וכשהמציאות מכחישה אותו הם ממהרים לשקר הבא) יודעים בדיוק את הנתונים, מה מסוכן ומה לא. בו בשעה שמנהיגי העולם שוברים את הראש להשיג נתונים ולא מצליחים, כי אין דרך לכמת אירוע כל כך גדול בפרק זמן כל כך קצר, כשהחומרים חסרים וכל מדינה נלחמת בחירוף נפש להשיג אותם.

וכאן באים כל האנשים החכמולוגים, ויודעים הכל! או שפשוט, ספק נפשות לקולא. והעיקר ללכת עם האינטרס הצר הספיציפי, או סתם ככה "נגד הזרם".

ומה שכעת מקילים, הם בפחד עצום כי אינם יכולים להחריב את הכלכלה. ולהיפך כל יראי ה' צריכים כעת להיקהל ולעמוד על נפשם, לשמור מצוות התורה ביתר שאת וביתר עוז.

צריך להגביר את ההיסטריה ולא להקטין אותה, כי אין היסטריה בכלל. הרחובות מלאים וכולם חוגגים.

א. בתי החולים לא קורסים גם עכשיו, ב"ה (בארץ, ובעוד הרבה ארצות. ולא בגלל הסגר, אלא מפני שההערכות הראשוניות היו מוטעות, מתוך הכוונות הכי טובות. ואת ההטיות הפוליטיות באמריקה ובעוד מקומות לא מכירים בארץ ונבהלים)
ב. בוודאי שאין נתונים ברורים, וכפי שכתבתי אני בעצמי. אז מאי חזית?
ג. החרבת הכלכלה היא עצמה פקו"נ גדול. יותר מקורונה. גם עבור יראי ה'.
ד. להיסטריה אין שום תועלת. היא מזיקה ומסוכנת יותר מהקורונה עצמה.
נערך לאחרונה על ידי בברכה המשולשת ב א' אפריל 19, 2020 10:23 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' אפריל 19, 2020 10:23 am

בברכה המשולשת כתב:
מלבב כתב:
בברכה המשולשת כתב:

בארץ?
מי והיכן?

בארה"ב

לא עברתי על המקרים שם.

יחסי זה בסביבות גיל ששים.
וכל יום שומעים על מישהו צעיר ממש שמת, מתי אנשים צעירים מתים מדלקת ריאות?
בחודש אחד יש לי כמה חברים שאבותיהם מתו, וכמה קרובי משפחה שמתו.
נערך לאחרונה על ידי מלבב ב א' אפריל 19, 2020 10:24 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' אפריל 19, 2020 10:23 am

ש. ספראי כתב:

ביתד דער"ש צוטט שונא החרדים הנודע נחמיה שטרסלר, שכתב שלדעתו, לפחות חצי בני ברק נשאה את הנגיף, והנה -הוא מציין בפליאה, אין שם נפטרים בכלל. כולם התרפאו כנראה באורח פלא ונפטרו רק 3 זקנים עם מחלות רקע מסובכות.

השי"ת יעזור הלאה והלאה.

לא הבנתי, שטרסלר הוא החולם והוא הפותר כאחד?
ולמה לא להגדיל את הנס ולקבוע בנחרצות ש"כל" בני ברק נשאה את הנגיף, ואז יהיה הנס גדול פי כמה, כשמתן שכרה בצידה, שבזכות התורה כעת כל בני ברק מחוסנים ויכולים לחיות כרגיל?

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' אפריל 19, 2020 10:23 am

הפלא הוא לא רק בב"ב אלא בכל ארץ ישראל, שמוגדרת כרגע כמקום הבטוח ביותר בענין זה ביחס לכל מדינות העולם.

ואכן, צריך להודות לה' על חסדיו ונפלאותיו, ולבקש שלא ינזק מכאן ואילך אף אחד ותהיה הרפואה לכל מי שכבר חלה ויחלים בעז"ה, בתושח"י אכי"ר.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' אפריל 19, 2020 10:23 am

ש. ספראי כתב:

השי"ת יעזור הלאה והלאה.

אולי, אבל מי שקרא לבטל תורה ותפילה לא יכול להגות את המשפט הזה לגמרי בנשימה אחת.
וראה איזה פלא בכל אותם מנינים מסודרים שהתקיימו בזהירות הנדרשת (כפי הוראות הרופאים והרבנים) גם ב3 שבועות האחרונים, עד כמה שלי ידוע אין אף חולה אחד! אכן כנראה הקב"ה שומר!

אילו פינו מלא שירה כים, גם לאי ירידה ברוחניות, וגם לשמירה מיוחדת מן השמים.
אגב, גם לזה כבר נמצא תירוץ, החרדים זו אוכלוסיה צעירה...
נערך לאחרונה על ידי קו ירוק ב א' אפריל 19, 2020 10:24 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 10:24 am

מלבב כתב:
בברכה המשולשת כתב:
מלבב כתב:
בברכה המשולשת כתב:

בארץ?
מי והיכן?

בארה"ב

לא עברתי על המקרים שם.

יחסי זה בסביבות גיל ששים.
בחודש אחד יש לי כמה חברים שאבותיהם מתו, וכמה קרובי משפחה שמתו.

60 ומעלה זה אוכלוסיית הסיכון.
ובעיקר, מה היו מצבי הרקע?

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' אפריל 19, 2020 10:27 am

די לשאלות המיותרות הללו.

תפתח בבקשה - כדוגמא - אתר בשם 'חבד און ליין', ותראה על כמה פטירות ל"ע מדווחים במצב רגיל משכונת 'קראון הייטס' אשר בברוקלין, ותראה על כמה פטירות ל"ע דיווחו בשבועיים האחרונים. בלי שום השוואה ממש.

זה פשוט בלתי נתפס המהירות שבה שומעים על עוד ועוד ועוד. ה' ישמרנו מכאן ואילך ולא נדע עוד בשורות כאלה ויהיו אך בשו"ט.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' אפריל 19, 2020 10:27 am

בברכה המשולשת כתב:
מקדש מלך כתב:
בברכה המשולשת כתב:

הוא אשר כתבתי.

א. בתי החולים לא קורסים גם עכשיו, ב"ה (בארץ, ובעוד הרבה ארצות. ולא בגלל הסגר, אלא מפני שההערכות הראשוניות היו מוטעות, מתוך הכוונות הכי טובות. ואת ההטיות הפוליטיות באמריקה ובעוד מקומות לא מכירים בארץ ונבהלים)

א. בתי החולים לא קורסים בגלל השמירה המחמירה, מהיכי תיתי לומר אחרת.
ב. ספק נפשות לחומרא. אני לא מדבר על כלכלה (שזה באמת נושא בעייתי, קטונתי איך לפותרו). אני מדבר לזעוק והריע להישמר במה שניתן, שגם זה לא נשמר.
ג. החרבת הכלכלה היא פיקוח נפש, ולא אמרתי להחריב אותה חלילה, אלא להתייחס לכל חריגה כאי לבישת מסיכה, אי שמירת מרחקים, וכל קלות דעת, כעבירה חמורה ופשע נגד כלל הציבור.
ד. כשרופאים זועקים חמס שלא לעשן, ומראים תמונות מפחידות, זה "היסטריה" או קריאת השכמה? ברור שיש אנשים שמקבלים זאת בצורה חולנית, אבל דבר ראשון צריך להעיר את הציבור, שחוגג בפראות. וכעת שהקלו, ח"ו שלא תותר הרצועה לגמרי.
נערך לאחרונה על ידי מקדש מלך ב א' אפריל 19, 2020 10:30 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 10:29 am

סגי נהור כתב:
(ואה"נ נטייתי לליברטניאניזם בדר"כ מטה את הכף להתייחס בביקורתיות להפחדות הבאות מהממסד)

הקורונה מסוכנת עשרות מונים משפעת. עינינו הרואות את תוצאותיה במקומות שבהם הספיקה להתפשט מבלי מעצור. בספינת הקורונה, מתו אחד מ-300 איש שהיו על הספינה (לא מהנדבקים!). אם נתרגם זאת לנתוני ארצנו, מדובר על למעלה מ-25,000 נפטרים, יותר ממספר ההרוגים במלחמות ישראל ופיגועי הטרור מקום המדינה ועד היום. וכמובן, המצב המבהיל בשכונות היהודיות בנ"י, בהן מתקיימות מדי יום הלוויות במספרים שלא הוכרו מעולם. עד מתי נצטרך לחזור על עובדות פשוטות אלה.

תודה על המחמאות ועל היושר.
יברכהו ה' תמיד, ויזכה תמיד לכל מילי דמיטב, בתוך שאר עמ"י.

והנה מה שכתוב בויקיפדיה באנגלית על הספינה הנ"ל (הבאתי רק נתונים על המגפה עצמה, לא על הסגר):

The ship outbreak had a basic reproduction number of 14.8;[53] much higher than the usual 2–4.[54]

Demographics
Of the 3,711 people aboard Diamond Princess, 1,045 were crew and 2,666 were passengers.[59] The median age of the crew was 36 while the median age of the passengers was 69.[59] The passengers were 55% female and the crew was 81% male.[59] Of the 712 infections, 145 occurred in crew and 567 occurred in passengers.[60]

Deaths
Two passengers died on 20 February[61] and a third on 23 February, all three of whom were Japanese citizens in their 80s.[62] A fourth passenger, an elderly Japanese man, was reported on 25 February to have died.[63] The fifth fatality, a Japanese woman in her 70s,[5] and the sixth fatality, a British national in his 70s, both died on 28 February.[64][6] A 78-year-old Australian national, who was evacuated from the ship, died on 1 March in Australia, making him the seventh.[7] A Hong Kong national from the ship died on 6 March, making him the eighth.[65] A Canadian man in his 70s died on 19 March, making him the ninth coronavirus-related death from the ship.[66][9] Two Japanese male passengers in their 70s died on 22 March making them the 10th and 11th death.[10] A Hong Kong woman in her 60s died on 28 March, making her the twelfth.[11] The thirteenth fatality is a Japanese passenger who died on 9 April.[12] The details concerning the passenger's age and gender were not disclosed according to family wish.[67] Another Japanese man in his 70s died on 14 April, making him the fourteenth fatality.[13]

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » א' אפריל 19, 2020 10:33 am

בברכה המשולשת כתב:א. בתי החולים לא קורסים גם עכשיו, ב"ה (בארץ, ובעוד הרבה ארצות)

השאלה היתה על הארצות שכן קורסים הבתי חולים למה הם לא קורסים כל שנה משפעת
ומה תשובתך? שבארץ ישראל לא קורסים

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 10:35 am

מקדש מלך כתב:
בברכה המשולשת כתב:
מקדש מלך כתב:
בברכה המשולשת כתב:

הוא אשר כתבתי.

א. בתי החולים לא קורסים בגלל השמירה המחמירה, מהיכי תיתי לומר אחרת.
ב. ספק נפשות לחומרא. אני לא מדבר על כלכלה (שזה באמת נושא בעייתי, קטונתי איך לפותרו). אני מדבר לזעוק והריע להישמר במה שניתן, שגם זה לא נשמר.
ג. החרבת הכלכלה היא פיקוח נפש, ולא אמרתי להחריב אותה חלילה, אלא להתייחס לכל חריגה כאי לבישת מסיכה, אי שמירת מרחקים, וכל קלות דעת, כעבירה חמורה ופשע נגד כלל הציבור.
ד. כשרופאים זועקים חמס שלא לעשן, ומראים תמונות מפחידות, זה "היסטריה" או קריאת השכמה? ברור שיש אנשים שמקבלים זאת בצורה חולנית, אבל דבר ראשון צריך להעיר את הציבור, שחוגג בפראות. וכעת שהקלו, ח"ו שלא תותר הרצועה לגמרי.

א. תיתי ותיתי לומר אחרת. על בסיס נתונים מבתי חולים בעוד מקומות, שלא קורסים כי התחזיות מראש היו מוטעות (וק"ו בארצנו הקדושה)
ב. כלכלה זה ספק נפשות חומרא לא פחות. היסטריה בכל מקרה איננה מועילה.
ג. או פשוט להיות זהירים ולהפעיל את השכל שלנו. [ולא אמרתי לא לפעול לפי ההנחיות. אני כן לובש מסכה, ושומר על מרחקים, וכך גם אומר למי ששואל]
ד. זו קריאת השכמה. כי סיגריות באמת הורגות, והרבה. ואם היו מתייחסים לסיגריות כמו לקורונה אז זו עדיין הייתה היסטריה (וגם זה היה מועיל פחות, כי בני אדם רגישים מאוד להגזמות). ק"ו שקורונה פחות מסוכנת מסיגריות.

חיים שמעון

הודעהעל ידי חיים שמעון » א' אפריל 19, 2020 10:35 am

אראל כתב:
פרנקל תאומים כתב:
אראל כתב:הפלא ופלא...
כל הויכוח הזה מזכיר לי ויכוח ממש דומה... שהייתי נוכח מלפני שני-שלש שבועות אצלינו בניו יארק......
[אך מאוד אני מתפלל ומאחל לכם שחלילה לא יקרה לכם אותם מקרים המרים המאררים שקורה אצלינו היום רח"ל.......]

הרה''ח ר' אראל הי''ו, תכתוב, תכתוב! ושוב תכתוב! אל תחדל מלכתוב! תספר מה מתרחש אצלכם ומה חשבתם בתחילה וכיצד לדאבון לב התבדיתם. תזהיר ותתריע, שוב ושוב, אולי תזכה להציל נפשות רבות מאחב''י פה בארה''ק. אנשים פה שקועים בתחרויות הפוליטיות הישנות על דעת הקהל, מי ליברל ומי מחמיר, מי צדיק ומי רשע, מי חרדי חדש ומי ישן וכל כיו''ב, ולא קולטים שזו לא השעה וזו לא העת. תכתוב ר' אראל, תכתוב, אל תרפה, בבקשה ממך.

שאני אכתוב????
באמת מה שקורה כאן, 'מתים' כפשוטו!!

עדיין לא מבינים שם??
אזי אכתוב שוב באותיות ענק

מ'קורונה' מתים
או לכל הפחות, פוגע ומכה באברים שהנשמה תלויה בהם [כליות, ולב, ואפילו במוח, רח"ל]

ולהמתעקשים שמה ולא מבינים...
שמעו!! כל המגיע לבית החולים נגוף בקורונה, שיכתוב צוואה, וישאיר דברי פרידה לבני משפחתו, כי משם הדרך מאוד קצרה ..........!!!!
לדאבונינו לעת עתה, בעת כתיבת שורות הללו, עדיין מספר החולים שחזרו משם בריאים ושלימים [בכל האברים], נמוך..... מצפים ומייחלים בכליון עינים ודאבון נפש שהמצב ישתפר, ושהקב"ה יערה ממרום רוח רחמים על החולים שיתרפאו במהרה ברמ"ח אבריהם ושס"ה גידיהם.......

[היום שמעתי, שגם מלונדון הבירה מגיע בשורות קשים ומרים, והמצב הולך ומחמיר רח"ל]
והאויבער-חכמים האוטמים אזניהם, מקומם בבית משוגעים!!

המצב כאן נורא, דכאון מוחלטת שורה בכל
אין שמחות, אין בתי כנסיות, אין חדרים,
לא שידוכים, לא בר מצוה'ס, לא כלום!!
בתקופת בין הזמנים רגיל, מספר השידוכים כאן הי' למאות, ועתה? כמעט אפס!!
למי יש לו אומץ לעבוד, או לערוך שמחה????

לאט לאט מתחילים קצת להתחזק, להמשיך, ולצאת... ה' יעזור שנזכה לשמוע בשורות טובות

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 19, 2020 10:36 am

הפצת המעיינות כתב:
בברכה המשולשת כתב:א. בתי החולים לא קורסים גם עכשיו, ב"ה (בארץ, ובעוד הרבה ארצות)

השאלה היתה על הארצות שכן קורסים הבתי חולים למה הם לא קורסים כל שנה משפעת
ומה תשובתך? שבארץ ישראל לא קורסים

איזה ארצות?
בו נעבור אחת אחת, ואפשר יהיה להסביר בצורה מושכלת- א) מה באמת קורה שם ב) מה בדר"כ קורה שם באמת ג) למה זה כך.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' אפריל 19, 2020 10:36 am

בברכה המשולשת כתב:
סגי נהור כתב:

תודה על המחמאות ועל היושר.
יברכהו ה' תמיד, ויזכה תמיד לכל מילי דמיטב, בתוך שאר עמ"י.

והנה מה שכתוב בויקיפדיה באנגלית על הספינה הנ"ל (הבאתי רק נתונים על המגפה עצמה, לא על הסגר):

The ship outbreak had a basic reproduction number of 14.8;[53] much higher than the usual 2–4.[54]

Demographics
Of the 3,711 people aboard Diamond Princess, 1,045 were crew and 2,666 were passengers.[59] The median age of the crew was 36 while the median age of the passengers was 69.[59] The passengers were 55% female and the crew was 81% male.[59] Of the 712 infections, 145 occurred in crew and 567 occurred in passengers.[60]

Deaths
Two passengers died on 20 February[61] and a third on 23 February, all three of whom were Japanese citizens in their 80s.[62] A fourth passenger, an elderly Japanese man, was reported on 25 February to have died.[63] The fifth fatality, a Japanese woman in her 70s,[5] and the sixth fatality, a British national in his 70s, both died on 28 February.[64][6] A 78-year-old Australian national, who was evacuated from the ship, died on 1 March in Australia, making him the seventh.[7] A Hong Kong national from the ship died on 6 March, making him the eighth.[65] A Canadian man in his 70s died on 19 March, making him the ninth coronavirus-related death from the ship.[66][9] Two Japanese male passengers in their 70s died on 22 March making them the 10th and 11th death.[10] A Hong Kong woman in her 60s died on 28 March, making her the twelfth.[11] The thirteenth fatality is a Japanese passenger who died on 9 April.[12] The details concerning the passenger's age and gender were not disclosed according to family wish.[67] Another Japanese man in his 70s died on 14 April, making him the fourteenth fatality.[13]

גיל הממוצע הוא 69, זאת אומרת שכחצי מהם מתחת לגיל 69, ומתו 4 מתוך מאה שזה אחד ל25 חולים, ועוד שבע במצב קשה מתוך 300 חולים, בשפעת רגילה מתים זקנים ואנשים בסיכון אולי אחד מתוך מאה, ומסתבר שפה לא כולם היו זקנים או בסיכון, הוי אומר שקורונה הוא בערך פי עשר משפעת וגם מדבק יותר.

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 59 אורחים