מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

פתיחת בתי כנסיות

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
פקתא דערבות

פתיחת בתי כנסיות

הודעהעל ידי פקתא דערבות » ד' מאי 13, 2020 7:21 am

לפי הנראה הרי פתיחת המשק נמצאת כבר בשלבים האחרונים, הכיתות הנמוכות בבתיה"ס הולכים להצטרף לגבוהות ולחזור, מכוני ספורט מועדוני כושר הכל פתוח, כנ"ל קניונים, שוק מחנה יהודה, עסקים קטנים וכו' וכו'
בלתי הגיוני בעליל הדבר שבתי מקדש מעט נשארים סגורים במצב הזה, לו זו אף זו שאין בנידון אפילו תחזית, ונשמע שאין גם פעילות נציגית בנושא [אולי בנקודה זו אני טועה],
הנחיות משה"ב בדבר מסיכות ומרחק חלחלו היטב לציבור, משכך המשך סגירת ביהכ"נ נראה תמוה ביותר ובלתי מתקבל!!
כמדומה אני שהצבת גבול אלמנה מחדש מונח בענין זה באתערותא דלתתא, כל עוד מנייני המרפסות הדיעבדיים ממשיכים כרגיל, אין שום דבר שיחזיר את המצב מעצמו לקדמותו,
ועל כן הדבר המתבקש מהאדם הפשוט להתחיל ולהתפלל בשערי בתי הכנסת, מניינים כסדרם, עד שקמעא קמעא ייכנסו בחזרה למקום המקודש,
ולגבאי בתי הכנסת ייאמר: פתחו שערים ויבוא גוי צדיק, לא נראה שתהיה בענין שום אכיפה, צריך לקבוע עובדות בשטח ואח"כ כבר נקבל את האישורים.

ודבר נוסף, ענין חבישת מסיכות והקפדה על מרחק הוא תלוי רק בציבור ולא ביחיד, שכן כל עוד זה שמקפיד נראה מוזר אין לזה סיכוי להתקיים, ועל כל אחד מוטלת החובה לדאוג שבאזור שלו המוזר והמשונה יהיה זה שהולך בלי מסכה או זה המתקרב לתוך השני מטר, כמובן בלא הלבנת פנים ח"ו אבל בנחישות ובתקיפות, אחרת לא ירחק היום ח"ו ונצטרך לשוב לבתים.

איש גבעות

Re: פתיחת בתי כנסיות

הודעהעל ידי איש גבעות » ד' מאי 13, 2020 8:46 am

כת"ר סותר עצמו מרישא לסיפא.
ברישא כתב שהוראות משרד הבריאות חלחלו היטב לציבור.
ובסיפא משכנע את הציבור ללכת עם מסכה ולגרום לכך שמי שלא עושה כן יהיה משונה.
כמובן שאם זה היה סתירה לפילפולא החרשנו, הבעיה היא שמסתירה הזו עלולים למות אנשים...

פקתא דערבות

הודעהעל ידי פקתא דערבות » ד' מאי 13, 2020 9:05 am

ההוראות חלחלו וצריך לשמר אותן, מכל מקום בשעה שפותחים בס"ד את בתי המדרשות צריכים להוסיף חיזוק על החיזוק ושמירה על השמירה, אין כאן מקום לליצנות.

איש גבעות

הודעהעל ידי איש גבעות » ד' מאי 13, 2020 9:10 am

פקתא דערבות כתב:ההוראות חלחלו וצריך לשמר אותן, מכל מקום בשעה שפותחים בס"ד את בתי המדרשות צריכים להוסיף חיזוק על החיזוק ושמירה על השמירה, אין כאן מקום לליצנות.

את הסתירה בדברך יישבת.
השאלה היא האם ניתן לסמוך על זה בדיני נפשות?
מנסיוני אמש ראיתי עד כמה פתיחת בתי המדרשות גורמת לתחושה שהקורונה מאחרינו, וממילא להתרופפות השמירה על התקנות.

פקתא דערבות

הודעהעל ידי פקתא דערבות » ד' מאי 13, 2020 9:31 am

ראה נא, אי אפשר להשאירם סגורים רק בכדי שהתחושה הציבורית תהיה שלא נגמרה המגיפה, בתי הכנסת אינם ערבון שאפשר לעשות אתם מה שרוצים,
הנה, בא נסגור את בתי הכנסת עד שיפסיקו לעשן סיגריות או ליסוע בלי חגורה או ללכת עם/בלי פאה נכרית,
בתי הכנסיות שייכים לקב"ה, אם מסוכן להתפלל בהם אין רצונו שיהיו פתוחים, בטלה הסכנה מחוייבים לפותחם ואסור להשתמש בהם כקמפיין.
את הקמפיין (החשוב) להגברת המודעות שהסכנה טרם עברה יש לעשות בשאר אמצעים מגוונים, תבררם במשרדי הפרסום והמדיה, יש בזה מומחיות וסטאז', לא נוגע לכאן

יבנה

הודעהעל ידי יבנה » ד' מאי 13, 2020 10:03 am

בדיוק אחרי ל"ג בעומר שבו פרצו מאות למירון בניגוד לחוק, ושבו עשו בבתי אונגרין מדורות בליל וביום ל"ג בעומר בהשתתפות מאות משתתפים דחוסים, מלבד מדורות נוספות, וברובם ככולם לא לבשו מסיכות, לא הקפידו על מרחק, ואף אחזו ידים ורקדו. זה לא זמן מוצלח לנסות להסביר עד כמה החרדים מקפידים על ההנחיות.
במניינים שאני רואה, באופן קבוע כשליש מהמתפללים או שאינם לובשים מסיכה כלל, או שזה מונח באופן חלקי, ולא שומרים מרחקים, לא משתמשים בסידורים וכסאות נפרדים, ומקפידים להתאסף ולשוחח אחרי התפילה. הגדיל לעשות א' מהעולים לתורה שהשתעל לתוך ידו ואז אחז בס"ת, אף שאחרים עלו אחריו.

פקתא דערבות

הודעהעל ידי פקתא דערבות » ד' מאי 13, 2020 10:21 am

אלו שתיארת בתגובתך בלא"ה פותחים בתי כנסת ולא עליהם המדובר,
זה שאנשים לא מקפידים מספיק זה מצער ובאמת החובה לפעול ע"מ שיקפידו אבל רוב ככל הציבור מקפיד כראוי ואפשר לפתוח עם הגבלה ברורה מאד ובתוספת אזהרה ע"ד רבני המקום שמפירי ההוראות ימצאו עצמם מחוץ לביהכ"נ,
סיפור חד פעמי של מתפלל שהשתעל וכו' זה מצחיק, וכי אותו המתפלל עשה זאת רק בבית הכנסת? כשהיה במכלת או בעבודה לא התנהג כך? ולכן נשאיר הבתי כנסת סגורים? בגלל מקרים בודדים?
וידוע מאמר החסיד מהזהירות שלא תרבה ליזהר, אין טעם להקצין כ"כ.

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ד' מאי 13, 2020 10:37 am

יבנה כתב:בדיוק אחרי ל"ג בעומר שבו פרצו מאות למירון בניגוד לחוק, ושבו עשו בבתי אונגרין מדורות בליל וביום ל"ג בעומר בהשתתפות מאות משתתפים דחוסים, מלבד מדורות נוספות, וברובם ככולם לא לבשו מסיכות, לא הקפידו על מרחק, ואף אחזו ידים ורקדו. זה לא זמן מוצלח לנסות להסביר עד כמה החרדים מקפידים על ההנחיות.
במניינים שאני רואה, באופן קבוע כשליש מהמתפללים או שאינם לובשים מסיכה כלל, או שזה מונח באופן חלקי, ולא שומרים מרחקים, לא משתמשים בסידורים וכסאות נפרדים, ומקפידים להתאסף ולשוחח אחרי התפילה. הגדיל לעשות א' מהעולים לתורה שהשתעל לתוך ידו ואז אחז בס"ת, אף שאחרים עלו אחריו.

ונו ומה קרה במאה שערים נתגלו חולים?
ומה היה בחופי הים? ועוד מרעין בישין של החילונים. די להיות מושפע מאתרי רשע וח"כ "חרדייים".

איש ימיני

הודעהעל ידי איש ימיני » ד' מאי 13, 2020 10:50 am

יוסף חיים אוהב ציון כתב:
יבנה כתב:בדיוק אחרי ל"ג בעומר שבו פרצו מאות למירון בניגוד לחוק, ושבו עשו בבתי אונגרין מדורות בליל וביום ל"ג בעומר בהשתתפות מאות משתתפים דחוסים, מלבד מדורות נוספות, וברובם ככולם לא לבשו מסיכות, לא הקפידו על מרחק, ואף אחזו ידים ורקדו. זה לא זמן מוצלח לנסות להסביר עד כמה החרדים מקפידים על ההנחיות.

ונו ומה קרה במאה שערים נתגלו חולים?
ומה היה בחופי הים? ועוד מרעין בישין של החילונים. די להיות מושפע מאתרי רשע וח"כ "חרדייים".

כבוד הרב יוסף חיים. האם אתה מרבה לפקוד את חופי הים החילוניים ושאר מרעין בישין שיש לך מידע כל כך ברור על מה שקורה שם? (עד כדי כך שברור לך גם שהמידע הזה ברור לכולנו)

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' מאי 13, 2020 11:01 am

יש הרואים את בית הכנסת כמקום עם ייעוד מצומצם - בו באים להתפלל שחרית, מנחה וערבית, ומיד לאחר התפלה מתפזרים הביתה.

אך יש רבים הרואים בבית הכנסת מקום ללימוד, שיחת רעים, ואף אכילת ארוחת בוקר לאחר התפלה (בחדר הצדדי), וכיוצא בזה.

ואצל אלו פתיחת בית כנסת משמעותה היא פשוטה - שהכל מותר, אין צורך לשמור מרחק והכל כבר בסדר.

ואולי באמת הכל כבר בסדר, איני יודע.

[ונזכרתי במה ששמעתי פעם מאחד שמפעיל חנות קטנה לספרים וכיפות וכדומה, ואחד משירותי החנות היא גם ספרייה עם כמה ספרי קריאה להשאלה.
פעם נכנס אברך צעיר ושאל כמה ספרי קריאה. לאחר תקופה ממושכת שבה לא הוחזרו הספרים, הזדמן ורעייתו של אותו אברך באה לחנות לקנות משהו. ניצל המוכר את ההזדמנות והזכיר לה בעדינות על הספרים שהשאילו ועדיין לא שבו.
למחרת הגיע בסערה אותו אברך וגער במוכר: מה קורה לך? את הספרים בכלל לא הבאתי הביתה, לקחתי אותם לשטיבל... איזה בושות עשיתי לי בפני אשתי...]

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' מאי 13, 2020 11:08 am

עוד הערה בענין זה:

לענ"ד המסכה היא 'כסות עיניים' בהרבה מקרים.

תועלתה מרובה כשנמצאים בתור בסופרמרקט לכמה דקות, אולם כשבאים לתפלה ארוכה יחסית אין בה הרבה תועלת כי בלאו הכי חלק גדול מהאנשים לא מחזיקים מעמד ומגלים את פניהם למחצה, לשליש ולרביע.

ובמדה מסויימת המסכה גורמת לכך שפחות ירחיקו בין אחד לחבירו.

וראיתי במו עיניי יהודי שהולך עם מסכה שכיסתה היטב את אפו ופיו, אך כשראה איזה חבר קרב אליו ואף לחץ את ידו בחוזקה...

ואני הקטן נוהג כרגע לבוא לתפלה בלי מסכה ולשמור מרחק של כ-10 מטר (ב"ה אצלנו יש מרחבים שמאפשרים את זה). יתכן שאני טועה כמובן.

נוצר תאנה

הודעהעל ידי נוצר תאנה » ד' מאי 13, 2020 11:36 am

נשגב מבינתי, למה לא מתחילים בבתי כנסת גדולים עם מנינים קטנים, ואפשר ע"י שומר כמו במקואות וכדו', אם רואים שאין התפשטות אפשר להתקדם הלאה.
ממש כמו בשאר הדברים

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' מאי 13, 2020 11:43 am

התשובה היא פשוטה:

במקוה משלמים, ולכן שווה למפעילי המקוה להעמיד שומר.

בבתי כנסת לא משלמים, ומי ישלם איפוא את שכר השומר?

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ד' מאי 13, 2020 12:05 pm

פקתא דערבות כתב:אלו שתיארת בתגובתך בלא"ה פותחים בתי כנסת ולא עליהם המדובר,
זה שאנשים לא מקפידים מספיק זה מצער ובאמת החובה לפעול ע"מ שיקפידו אבל רוב ככל הציבור מקפיד כראוי

שקר וכזב!!!
ראיתי כמה מנינים שנעשים בדווקא "בשטח פתוח" ומשתדלים להיזהר, אבל בפועל הדבר קשה מאוד להיות עם מסכה, ורבים מהציבור אינם מכסים את האף, ואחרים אפילו אינם מכסים את הפה (עם מסכה על הסנטר, שנזקה מרובה מתועלתה, או בלי כלום).
ובמקום אחד ראיתי שכאשר ירד גשם - נכנסו כולם לתוך חצר מקורה, והתפללו שם בלי לשמור מרחקי 2 מטר.
ואמרתי בלבי: ברוך ה' שציווה "לא תסור מ...כל אשר יורוך", וכמה גדולים דברי (כמה) חכמים שאמרו להעדיף את מניני המרפסות על פני המנינים האלו בשטחים הפתוחים.

ויש כמה אנשים (ואני הק' בתוכם) שעדיין משתדלים ככל יכלתם להתפלל בבתיהם ובחצרותיהם וכדו', ולא להתערב עם הציבור, אפילו שהציבור "עם מסיכה ובמרחק 2 מטר".

פקתא דערבות

לא תהא כהנת כפונדקית

הודעהעל ידי פקתא דערבות » ד' מאי 13, 2020 12:16 pm

סליחה שאני מדבר בסערת נפש אבל האם ניתן לדמיין מצב שבו בית תרטיראות וקרקסאות שלהם היה עומד משומם אפילו יום אחד, בזמן שלפי המומחים ניתן לפתחו [ולו במגבלות כ"ש יהיו אשר יהיו]??!!
וכאן מדברים בשוויון נפש, כן הסתגלו לא הסתגלו, כן מסיכות לא מסיכות, שטיבל, חדר שאוכלים, מנסים לתרץ כאילו מדובר באיזה "רבינו הלל" קשה, אולי זה התירוץ ואולי זה, ואם לא זה ולא זה – לא נורא, אז אין לנו תירוץ, ומסיימין בטוב ומפטירין כדאשתקד...
רבותיי,
מדובר בבית חיינו ונשמת אפינו,

תזכורת: לפני חדשיים אף אחד לא דמיין שנדון בנינוחות כזו אם מותר או אסור לבוא לבית ד', ראו מה כחו של הרגל,
מי אמר שיש כאן תוספות קשה שצריך לנסות לתרץ?
אולי קושיה מעיקרא ליתא, והתשובה היא שאנו מתעצלים ומזניחים את החובה הזו,
הרב דרומי נותן תירוץ, במקווה יש מי שמרויח, ולכן - יש שומר ויש הכל, הכל מסודר, יום אחד לא יהיה שהמקום סגור באם זה מותר,
נו, ומה עם בית הכנסת?
שם אין מי שמרויח?
לא משתלם לכולנו להעמיד שומרים או מה שלא יצטרכו במימון משותף?
אנא, אחים יקרים, התעוררו נא!

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' מאי 13, 2020 12:19 pm

כל ההשוואות למקומות אחרים אינם במקומם כלל.

מה שגויים עושים לא מעניין אותי.

אנחנו נצטווינו לשמור על הבריאות ובמסגרת זו עלינו לחלל שבת אחת כדי שנשמור שבתות הרבה.

יתכן ואנו מתעצלים בפרטים מסויימים, אבל אין לזה שום קשר למה שקורה על חוף הים או בבתי קפה.

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ד' מאי 13, 2020 12:22 pm

איש ימיני כתב:כבוד הרב יוסף חיים. האם אתה מרבה לפקוד את חופי הים החילוניים ושאר מרעין בישין שיש לך מידע כל כך ברור על מה שקורה שם? (עד כדי כך שברור לך גם שהמידע הזה ברור לכולנו)

הרב מוצפי יש לו מידע והוא אמר לי זאת אז אנא כבד את עצמך.

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » ד' מאי 13, 2020 12:35 pm

יש באמת פערים עצומים בין קהלים שונים בשמירה על הכללים.
בשבת ראיתי מנינים גדולים שכולם עם מסיכות, ושומרים על מרחק ראוי.
ואילו אתמול עברתי במרכז ירושלים והצטרפתי למנחה באחת החצרות, ומתוך עשרים מתפללים (וחלקם אנשים מבוגרים), היינו שניים ששמרו על מרחק וחבשו מסיכה.

אני גם בעד הרעיון טוב שבתי כנסיות יגבו כסף על התפילות. כך רק מי שבאמת רוצה להתפלל בבית כנסת יבוא, ותהיה אפשרות כלכלית להעמיד מפקח על הכניסה, ועל סדרי התפילה כהוגן.

אכן צריך להודות שיש אנשים בציבור החרדי שפשוט לא קלטו את הענין, וההרגשה שלהם כל הזמן שמישהו מנסה להכריח אותם כנגד אמונתם. זה מזכיר מה שאמרו פעם שעם כל אדם מכל חוג ועדה ניתן לדון איתו על דרכו האמונית, חוץ מחסיד ברסלב, כי לדידו כל קושיה היא ראיה נוספת שהרי זה עוד מניעה, וכבר אמר רבינו שהדרך לצדיק מלאה מניעות.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ד' מאי 13, 2020 1:10 pm

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » ד' מאי 13, 2020 1:12 pm

ישא ברכה כתב:וההרגשה שלהם כל הזמן שמישהו מנסה להכריח אותם כנגד אמונתם.

זה ברור שזה נכון אמת ויציב, הרי "הם" פותחים הכל בכל מכל כל, מדוע שלא יאשרו פתיחת בתי כנסיות? מדוע הם צריכים להגיע לזכרון משה ולהוציא את המתפללים בעל כרחם ולחלק להם קנסות?
מה שהם לא עושים לא בחופי הים, ולא בתחנה מרכזית בירושלים מי שהיה שם ביום שחיילים שבו לבסיסים, ראה באיזה צפיפות נוראה היו שם, במקומות סגורים, ללא מסיכות, כי אסור לאטובוסים להכניס יותר מ20 איש, אז כולם נדחפים פשוטו כמשמעו להיכנס ראשונים ולא להמתין לאטובוס הבא. ובכלל, הרכבת הקלה העמוסה לעייפה בשעות העמוסות, ועוד ועוד.

מדוע ולמה? אין זאת אלא מפני שבתי כנסיות ובתי מדרשות בעיניהם הוא דבר "מיותר" בלא"ה, ועל כן מוותרים עליו תחילה, ובכל ההוראות של "חזרה לשגרה" שכוללים החזרה של האוניברסטאות, בריכות, ספורט וכו' וכו', לא הוזכר אפילו דיבור על בתי כנסיות, משל זה בכלל משהו שלא נידון...

כל זה לא נכנס עדיין לדיון אם באמת ע"פ התורה ראוי לסגור או לפתוח, זה עוד נושא (שכבר נידון כאן רבות). אבל כאשר "המדינה" קובעת כך כחוק, זה מלמד על רדיפת דת, או זלזול בדת.

נ"ב. נראה לי שכבר הרבה בתי כנסיות ובתי מדרשות פתחו את שעריהם.

פקתא דערבות

הודעהעל ידי פקתא דערבות » ד' מאי 13, 2020 1:25 pm

דרומי כתב:כל ההשוואות למקומות אחרים אינם במקומם כלל.

מה שגויים עושים לא מעניין אותי.

אנחנו נצטווינו לשמור על הבריאות ובמסגרת זו עלינו לחלל שבת אחת כדי שנשמור שבתות הרבה.

יתכן ואנו מתעצלים בפרטים מסויימים, אבל אין לזה שום קשר למה שקורה על חוף הים או בבתי קפה.

בבקשה, די כבר עם הדמוגוגיה המטופשת והמסולפת הזאת,
כשמישהו טיפש יבוא ויטען הִנֵּה גם הם לא שומרים אז גם אני רוצה - אז תענה לו את הטענה החשובה הזאת
אבל במחילת כבודך, כאן הטענה היתה אחרת לגמרי,
כמו שכל בעל עסק מחד החפץ בפתיחת עסקו או מאידך ציבור החפץ בבית קולנוע לבילוי - אינם מחכים אפילו יום אחד משעה שכבר אין חשש סכנה,
ועל כל פנים עומדים ומחכים ושואלים וחוקרים אימתי נחזור לבית חיינו, ומנדנדים ומטרטרים על כך את המומחים ואת השלטונות,
גם הם אנשים אחראיים ואינם רוצים להסתכן או למות, לא פחות ממך עם ה'מצות פיקוח נפש' שלך,
ובכן, למה כהנת אינה אפילו כפונדקית, למה לא עושים הכל בכדי לפתוח??!!
ואני חוזר על קריאתי: יהודים אל תחושו למניינכם [שבבית ובחצר] שובו לכם לאהליכם [אוהל השכינה הק'] ובואו נשתחוה נכרעה לפני ד' עושנו בבית מקדשו [מעט, בינתים]
אבל אנא דרומי אל תדחוף לכאן עוד דברים שאינם ממין הענין, תודה

פקתא דערבות

הודעהעל ידי פקתא דערבות » ד' מאי 13, 2020 1:30 pm

דרופתקי דאורייתא כתב:
נ"ב. נראה לי שכבר הרבה בתי כנסיות ובתי מדרשות פתחו את שעריהם.

קריאה לציבור הקדוש:
נא לפרסם כאן בתי כנסיות שכבר פתוחים לקהל, לתועלת וזיכוי הרבים,
בינתיים ידוע לי ביהכ"נ 'צעירים' רח' האד' מצאנז בבני ברק,
נא להוסיף

נ.ב. את הדיון [החשוב] על הציונים ורצונם או אי רצונם, התחשבותם או אי התחשבותם בבתי מקדש מעט, נא לעשות במקום אחר בבקשה,
כאן הדיון הוא עלינו, ועל דרכי פעולתנו

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ד' מאי 13, 2020 1:34 pm

נאמן לקבלתי - החלטתי לא להגיב בנושאים הבוערים, אשמרה מחסום לפי.
דעתי ידועה, והיא רק מתחזקת ומתעצמת, לדאבוני, כל יום שעובר, ואני רואה את מה שקורה סביבי.
רק רציתי להעיר שאין לפרסם שמות של בתי כנסיות פתוחים מחשש שיבולע להם,
והרי זה בגדר 'מברך רעהו בקול גדול'. ואולי יעודד פה מישהו ח"ו וכו'.
והוא רחום יכפר עוון ולא ישחית וגו'.

פקתא דערבות

הודעהעל ידי פקתא דערבות » ד' מאי 13, 2020 1:42 pm

אין לענ"ד חששות כאלו, וכבר אין מתפרסמים קריאות מרבנים לפנות למשטרה על כזה ענין של פתיחת ביכ"נ,

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ד' מאי 13, 2020 1:59 pm

לא הבנתי מה התועלת
כל אחד בשכונתו שמחפש באמת בית כנסת או בית מדרש, בודאי שימצא כמה וכמה

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ד' מאי 13, 2020 2:07 pm

דברי נביאות

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ד' מאי 13, 2020 2:08 pm

הפצת המעיינות כתב:דברי נביאות

אני מדבר עכ"פ על שכונות חרדיות

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ד' מאי 13, 2020 2:10 pm

כמובן ובכל זאת אין כיסוי למילים

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » ד' מאי 13, 2020 2:14 pm

לא ברור לי למה צריך להתלהם ולהשמיע קולות מלחמה.
אם יפתחו היום בתי כנסיות וכתוצאה מכך תהיה התפרצות שנייה של המחלה, מי שיפסיד מזה יהיה אנחנו בלבד, לא אף אחד אחר. אין כאן מקום להימורים, ולבכיינות של עשו לי והעליבו אותי.
המחשבה שבתי הכנסת יפתחו והציבור יקפיד על מרחק ומסכות וכו', היא משאלת לב שאין לה סיכוי. אדם שמתפלל ברחוב ובסיום התפילה עולה מיד לביתו, יש לו אפשרות לשמור מרחק,
אם יפתחו בתי כנסת, יחזרו גם לשיעור בין מנחה למעריב, ודף היומי, וגם לכולל ערב, ואולי גם לסדר א' וב'. וכמובן שימוש בשירותים, נטילת ידיים, שיחות ידידים, מזונות לנער המתחיל להניח תפילין, אולי גם קידושים וסיומים. וסעודה שלישית.

כל מי שחס על בריאותו ועל כבוד בית ה', ורוצה להתפלל בנחת בבית כנסת, צריך לדאוג שבתי הכנסת יישארו סגורים עד שנראה אפס חולים חדשים בערים החרדיות.

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » ד' מאי 13, 2020 2:29 pm

לעולם יהיה אדם כתב:כל מי שחס על בריאותו ועל כבוד בית ה', ורוצה להתפלל בנחת בבית כנסת, צריך לדאוג שבתי הכנסת יישארו סגורים עד שנראה אפס חולים חדשים בערים החרדיות.

אני חושב שאם פותחים את בתי הספר לבנות [שכאן לא שייך 'תורה מגנא ומצלא', שהשתמשו בזה רק אחרי שהממשלה התירה ולא לפני כן], וכל הגינות (בשכונה החרדית) מלאות עד אפס מקום, שלא לדבר על חיידרים שכבר נפתחו, והילדים ממש ממש לא שומרים על הכללים כידוע, אין סיבה שלא לפתוח את בתי הכנסיות ובתי המדרשות. (ואני באמת לא יודע אם זה נכון או לא מה שפתחו בתי"ס לבנות וכו', אבל אם כך ההוראה אז מאי שנא בתי כנסיות? ילדים יודעים לשמור על הכללים יותר ממבוגרים?).

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » ד' מאי 13, 2020 2:33 pm

אותי הפליא ולימד מאד המכתב הזה viewtopic.php?f=73&t=49967&p=624944#p624570
אם בארה"ב ששם באמת יש הרבה נפטרים רח"ל, (אם מחמת המגיפה, ואם מחמת בתי החולים שם כידוע ה"י), ועכ"ז כתב מה שכתב, מה נאמר אנן?

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ד' מאי 13, 2020 2:47 pm

יש עוד מכתבים מרבני ארה"ב בדומה להנ"ל?

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » ד' מאי 13, 2020 3:53 pm

דרופתקי דאורייתא כתב:
לעולם יהיה אדם כתב:כל מי שחס על בריאותו ועל כבוד בית ה', ורוצה להתפלל בנחת בבית כנסת, צריך לדאוג שבתי הכנסת יישארו סגורים עד שנראה אפס חולים חדשים בערים החרדיות.

אני חושב שאם פותחים את בתי הספר לבנות [שכאן לא שייך 'תורה מגנא ומצלא', שהשתמשו בזה רק אחרי שהממשלה התירה ולא לפני כן], וכל הגינות (בשכונה החרדית) מלאות עד אפס מקום, שלא לדבר על חיידרים שכבר נפתחו, והילדים ממש ממש לא שומרים על הכללים כידוע, אין סיבה שלא לפתוח את בתי הכנסיות ובתי המדרשות. (ואני באמת לא יודע אם זה נכון או לא מה שפתחו בתי"ס לבנות וכו', אבל אם כך ההוראה אז מאי שנא בתי כנסיות? ילדים יודעים לשמור על הכללים יותר ממבוגרים?).

1. אתה מסביר למה אסור לשלוח בנות לבית ספר וכן ילדים לגינה ציבורית, הטיעון "מאי שנא?" לא רלוונטי כאן, סגירת בתי כנסת היא אינטרס שלנו, אנחנו לא עושים טובה לאף אחד.
2. האמת היא שיש הבדל גדול. בתי ספר פתחו בגלל אנשים שאין להם ברירה, באמת לא מומלץ לשלוח, אבל יש מקרים של אין ברירה.
מלבד זאת, בבתי ספר יש (או אמור להיות) מי שמפקח על מרחק, וגם הכל בקבוצות של 15 ולא יותר. בבית כנסת אתה יכול להיפגש עם מאות אנשים ביום, ואין אף אחד שיפקח.
3. אם הגינות הציבוריות מלאות (לדבריך. באזור מגורי אני לא רואה שזה המצב) זה בניגוד להוראות, וזה רק מוכיח שהציבור לא נשמע להוראות ושאי אפשר לסמוך שבבית כנסת יתנהגו אחרת.

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » ד' מאי 13, 2020 4:13 pm

רבני מודיעין עילית הורו לא לשלוח את הבנות לגנים

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' מאי 13, 2020 4:14 pm

נראה כאן קצת מצב של 'האחד בא לגור וישפוט שפוט'.

על כל מה שכתוב באשכול זה דנו בארוכה בכמה וכמה אשכולות, ואין צורך לכפול הדברים.

ומה שבטוח, אין המקום כאן להשתמש במיקרופון. דברי חכמים בנחת נשמעים.

פקתא דערבות

הודעהעל ידי פקתא דערבות » ד' מאי 13, 2020 5:33 pm

כבר הקדמתי שעל הטון המבוהל אני מתנצל,
דברי חכמים בנחת נשמעים, נכון, לא קל ליישם כשזורקים אותך מהבית, ולהבנתך בלי סיבה טובה,
הרב דרומי מעיד כי הוא מתפלל בבית כנסת, ובכן, כל הציבור רוצה, אין הוא יחיד בכך, ומנסים לטכס עצה כדת מה לעשות,
אבל זה העיקר, לטכס עצה,
לא לנוח בעצלתיים, ולהמתין שלא יהיה אפילו חולה חרדי א' בארץ [מי יודע אם גם עוד 10 שנים יהיה כזה מצב?]

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ד' מאי 13, 2020 5:36 pm

יהודי רגיל כתב:רבני מודיעין עילית הורו לא לשלוח את הבנות לגנים

אבל את הגנים יפתחו [כי יש כאן בעיה של תקציבים אם הם לא יפתחו]

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » ד' מאי 13, 2020 6:08 pm

נכון,
אבל זה מראה דבר אחד שככל שתלוי ברבנים אין לפתוח את הגנים, וממילא בתי כנסת שתלוי בהם הם לא רוצים לפתוח

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ד' מאי 13, 2020 6:52 pm

כלומר פיקו"נ דוחה תורה ולא ממון?

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ד' מאי 13, 2020 9:31 pm

תם מה הוא אומר כתב:כלומר פיקו"נ דוחה תורה ולא ממון?
כלומר שיפתחו, והגננות ימסרו השיעורים ב'זום' וכיו"ב, מבלי שא' מהתלמידות תגיע.

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 31 אורחים