מכשול הראוטר האלחוטי וניתוקו

המערכה על השימוש בפיתוחי תקשורת פרי הטכנולוגיה המתחדשת
סינון
יצירת קשר:

מכשול הראוטר האלחוטי וניתוקו

הודעהעל ידי סינון » ב' נובמבר 12, 2012 9:45 pm

.
הוקם בשנת תשע"ג ועדה מיוחדת שתטפל בענין הרשתות הפתוחות שרבים חללים הפילה כידוע.
ניתן לדווח על מקומות בעייתים בנושא זה, כתופעת בחורים היושבים תחת בנינים וגולשים למקומות טומאה, וכן על אינטרנטים ציבוריים באיזורים החרדיים. נא להשאיר גם מס' טלפון.

בטלפון 052-7188192

או במייל kdoshatmchne@gmail.com

'הועד למען קדושת מחננו'

הועד למען קדושת מחננו.pdf
(560.47 KiB) הורד 132 פעמים
נערך לאחרונה על ידי סינון ב א' ינואר 18, 2015 10:32 pm, נערך 35 פעמים בסך הכל.

מורה צדק

Re: סכנת הרואטר האלחוטי

הודעהעל ידי מורה צדק » ב' נובמבר 12, 2012 9:49 pm

נמחק ע"פ בקשת פותח האשכול, שלא להטיל מום בקדשים.
נערך לאחרונה על ידי מורה צדק ב ב' נובמבר 12, 2012 11:06 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ב' נובמבר 12, 2012 10:07 pm

אני שמעתי על הנ"ל, והצילו הרבה בחורים שפשוט הפסיקו "לשרוץ" במקומות המועדים לכך... הדבר נעשה בעידוד הרבנים, והיא מצוה וזיכוי הרבים ממש.

מורה צדק

הודעהעל ידי מורה צדק » ב' נובמבר 12, 2012 11:07 pm

סינון כתב:הננו מבקשים לא לכתוב הערות והארות כי כוונתנו לטפל באלו שמפעילים את זה

מקווים שהטיפול יהיה עדין...

ישבב הסופר

הודעהעל ידי ישבב הסופר » ב' נובמבר 12, 2012 11:09 pm

למה צריך לטפל?
צריך לעלות לדירה, ולהסביר לדייר שם שהוא לא יאבד כלום אם יתקין קוד פשוט, ורק יזכה את עצמו ויקנה עוה"ב.
למה הכל צריך להיבצע בחימה שפוכה ובאזרוע נטויה?

גילוי

הודעהעל ידי גילוי » ב' נובמבר 12, 2012 11:49 pm

אם יש לי בבית סינון של אתרוג מה הבעיה שעוד אנשים יהנו ?

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ב' נובמבר 12, 2012 11:57 pm

גילוי כתב:אם יש לי בבית סינון של אתרוג מה הבעיה שעוד אנשים יהנו ?

לא מדובר על זה.
מדובר על מי שיש לו נתיב שזו תוכנה שמותקנת במחשב בנוסף ל'ספק' ו'הספק' עצמו הוא ללא סינון.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ג' נובמבר 13, 2012 12:00 am

ישבב הסופר כתב:למה צריך לטפל?
צריך לעלות לדירה, ולהסביר לדייר שם שהוא לא יאבד כלום אם יתקין קוד פשוט, ורק יזכה את עצמו ויקנה עוה"ב.
למה הכל צריך להיבצע בחימה שפוכה ובאזרוע נטויה?

מה אתה מתכוין "בחימה" וכו', אתה יודע כיצד זה עובד?
ולטעמיך מי שלא נזהר וגורם לאחרים ליכוות ברותחין בחימה שפוכה וחרון אף, באותה מידה ראוי שימדדו לו משמים, ואת זה משאירים לדיני שמים, מה שניתן כן לעשות בדרכי נועם ממש, על זה דיבר הנ"ל.
לעלות לדירה? איך אפשר לדעת מאיזה דירה? רואים שיש באיזור ותו לא.

היימישער

הודעהעל ידי היימישער » ג' נובמבר 13, 2012 12:04 am

מנסיון,
כאשר מזהים בנין שיש שם אלחוטי פתוח, אפשר לתלות מודעה בכניסה לבנין בשם השכנים, שקיים בבנין זה אלחוטי פתוח שמהווה מכשול לאחרים, בנוסף לזה הימצאות של אלחוט פתוח מושך לבנין אינשי דלא מעלי שמחפשים גלישה בחינם, ולכן מבקשים שכ"א יחסום את הגישה לאלחוטי באמצעות סיסמא או שיכבה את האלחוט.
אפשר להוסיף לזה גם התרעה, שכאשר יגלשו לאתרים לא ראויים או שיבוצעו באמצעות החיבור דברים הנוגדים לחוק המשטרה תתלבש על הבעלים ולא על הגולש.
זה עוזר מאוד.

שבטיישראל

הודעהעל ידי שבטיישראל » ג' נובמבר 13, 2012 12:11 am

ולזאת ייקרא : נהנה מזיו השכֵינה ...

הצעיר

הודעהעל ידי הצעיר » ג' נובמבר 13, 2012 12:51 am

מפרסמין עושי מצוה

בסמוך למקום מגורי יש סימטה חשוכה שיושבים שם כל ערב בחורים עם מחשבים, אני עובר שם מדי ערב ואני שם לב להתדרדרות הדתית שלהם במו עיני (מקצתם כבר הורידו במשך הזמן את הכיפה)
הערב כשראיתי את האשכול שלחתי מייל לכתובת הנ"ל וציינתי שאני לא גר בבני ברק אך אולי יש להם קשר עם מישהו שמטפל בזה בעיר שלי.
הנ"ל חזר אלי למייל ודחק בי לרדת להתחבר עם המחשב שלי והוא יבצע את זה דרך השליטה מרחוק על המחשב שלי כי מדובר בעניין של הצלת נפשות, ואכן ירדתי לרחוב והתחברתי לאותה רשת ואותו יהודי אלמוני שם חסימה על הרשת הבעייתית.

אשריכם ישראל!

ולעניין הפתרונות האחרים שהציעו כאן, יש לי הצעיר כמה תשובות.
א: לפעמים מדובר בגוש בניינים של עשרות דיירים ולא שייך ללכת בנחמדות מאחד לאחד ולשאול אם יש לו רשת אלחוטית
ב: הרבה פעמים מדובר בבניינים שהאוכלוסיה שם לא כ"כ ירא"ש ואין להם בעיה עם להכשיל את הרבים (כמו באזור מגוריי)
ג: לשים מודעה שיש רשת אלחוטית זה חוכא ואיטלולא, כי זה רק קורא לעוד גולשים לבוא ולגלוש.
ד: בסופו של דבר, הדבר הכי נורא שאותו יהודי יקר ביצע זה פשוט לשים קוד על הרשת, בעל הבית יקום בבוקר ויראה שהמחשב שלו חסום והוא צריך להקיש קוד, יתקשר לתמיכה טכנית ושם יאמרו לו שמישהו פרץ לו ושם קוד, הם יבטלו את זה ויזהירו אותו שכדאי לו לשים קוד כדי שלא ישתלטו לו על הרשת שוב. (ואז הוא ירוץ על 4 לשים קוד ובא לציון גואל, משא"כ אם נבקש ממנו יפה יתכן שישמע לנו ויתכן שיתרשל ולא ישים קוד ולא נוכל לומר ידינו לא שפכו את הדם הזה)

ישבב הסופר

הודעהעל ידי ישבב הסופר » ג' נובמבר 13, 2012 3:29 am

אם הווית הדברים הם כדבריך, חן חן על הרעיון. על זה אמר החכם בתחבולות תעשה מלחמה.
חשבתי שמדובר ב'טיפול' שיזיק לבעלים באופן בלתי הפיך, בלי לבקש ממנו בדרכי נועם.

לעיקוואד

הודעהעל ידי לעיקוואד » ג' נובמבר 13, 2012 3:35 am

האם אין שאלה של גזל במה שעושים כאן לפי המתואר בהודעה האחרונה?

ואותם בחורים בדרך כלל הרי בסך הכל יחפשו מקום אחר להתחבר בו ומה הועילו חכמים בתקנתם?

מורה צדק

הודעהעל ידי מורה צדק » ג' נובמבר 13, 2012 7:36 am

הדבר פשוט שמבחינה הלכתית אין שום היתר לנקוט פעולות כאלה.

כולל יונגערמאן

הודעהעל ידי כולל יונגערמאן » ג' נובמבר 13, 2012 7:48 am

במקום להתקין קוד שחוסם לגמרי, יתקין סינון על הקו, והכל על מקומו יבוא בשלום. ויזכה בחורי חמד לבלות זמנם בסביבה כ שר ה, וכך להצילם מן החטא שאין ההרהוור מצוי אלא בלב פנוי.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ג' נובמבר 13, 2012 7:49 am

מורה צדק כתב:הדבר פשוט שמבחינה הלכתית אין שום היתר לנקוט פעולות כאלה.

הרי זו מחלוקת קצות ונתיבות

גאולה בקרוב

הודעהעל ידי גאולה בקרוב » ג' נובמבר 13, 2012 1:40 pm

באיסור לכו"ע א"צ ב"ד! ראה לקמן במשובב.

ועכ"פ יש להסתפק לגבי נידון דידן, שאינו מוכיח לא את בעל המחשב ולא את הנערים, אלא רק חוסם, והיינו שרק מונע את הבעיה כעת ומקשה עליהם את העבירה (ופשיטא שיחפשו וימצאו במקום אחר), האם יש ענין באפרושי מאיסורא כזה בלי תוכחה (ואינו דומה לאיסור להושיט כוס לנזיר, מדרבנן אפילו בחד עברא דנהרא- ששם הוא עצמו אסור לתת בגלל מסייע),
ומסברא למה לא לעשות "חיים קשים" לעוברי עבירה?... אלא שאולי לא ב"לחץ" בגלל שלא נאה שהוא חיוב.

משובב נתיבות סימן ג:
עוד שם ז"ל, גם מ"ש דאי שעבודא לאו דאורייתא והבי"ד כופין, בעי בי"ד דוקא לכפותו, דהדיוטות לאו בני עישוי נינהו, נלפענ"ד דליתא, דכיון דדמי לעשה סוכה ואינו עושה דכופין אותו לקיים המצוה, כל אדם מצווה להפריש חבירו מאיסור אפילו מי שאינו בכלל בי"ד, כדמוכח בב"ק כ"ח [ע"א] גבי נרצע שכלו ימיו, דיכול רבו להכותו כדי להפרישו מאיסור שפחה, עכ"ל. וזו היא השגתו על דברנו בסק"א, ע"ש. ותמהני, כי כונתו להשיג על דברנו והוא מתעסק בהשגה על דברי תוס', כי דברנו שם עפ"י דברי תוס' בנוים, שכתבו [סנהדרין ב' ע"ב ד"ה ליבעי] דמילי דעישוי ילפינן מאשר תשים לפניהם ולא לפני הדיוטות, ולדברי המחבר א"כ הדיוט בעלמא יכול לכוף אגיטא במקום שכופין להוציא, וזה ודאי פסול דאורייתא אם הדיוט מעשה אגיטא, ואף על גב דמצווה ליתן גט, אפ"ה לפניהם ולא לפני הדיוטות, וכדאיתא פרק המגרש פ"ח ע"ב, אלא דאנן שליחותייהו דקמאי עבדינן וצריך בי"ד אבל הדיוט לא, ועיין ב"ש [אה"ע] סימן קל"ד סקי"ג, ובעישוי אגיטא צריך בי"ד של שלשה ויהיה בהם חד גמיר ואז שליחותייהו דקמאי עבדינן, אבל הדיוט בעלמא שאינו בי"ד דמעשה אגיטא, פסול הגט דאורייתא והיא אשת איש, ואף על גב דמצותו ליתן גט. אלא ודאי דבי"ד בעי אעישוי, וכדמוכח בהא דיתיב רב יוסף וקא מעשה אגיטי ואשכחיה אביי וא"ל הא תנן לפניהם ולא לפני הדיוטות, וא"ל רב יוסף אנן שליחותייהו דקמאי עבדינן, וכל זה פשוט וברור. ומה שאמרו בנרצע שכלו ימיו דיכול רבו להכותו להפרישו מאיסור שפחה, היינו להפרישו מאיסור, וכן מי שרואה חבירו לובש שעטנז יכול לפושטו מעליו אפילו בשוק, אבל לכופו לקיים מצות עשה, כגון מי שאינו עושה סוכה או אינו נותן צדקה, לזה צריך בי"ד דוקא, ואנן שליחותייהו דקמאי עבדינן. וגם להפרישו מאיסור נמי אינו אלא הכאה בעלמא, אבל בי"ד שכופין לקיים עשה מכין אותו עד שתצא נפשו, כגון באומר סוכה איני עושה, ואילו באיסורא אין מכין עד שתצא נפשו, דלא אמרו ניתן להצילו בנפשו אלא בעבירות הידועות כגון רודף אחר נערה המאורסה או במקום שקנאין פוגעין בו, ובשאר איסורין לא ניתן להצילו בנפשו כדי להפרישו. ומזה הוכיחו בעלי מוסר הראשונים [עיין שערי תשובה לר"י השער השלישי אות י"א] דעשה חמירא מל"ת, דבעשה מכין עד שתצא נפשו. וזה ודאי אם כבר עבר על העשה אין עונשין אותו, אלא קודם שקיים העשה מכין עד שתצא נפשו בכדי לכופו לקיים העשה, ובשאר איסורי ל"ת אינו ניתן להצילו בנפשו להפרישו מאיסור נבילות וטריפות, וכל זה ברור.

אין אדם אוסר
יצירת קשר:

Re: סכנת הראוטר האלחוטי

הודעהעל ידי אין אדם אוסר » ג' נובמבר 13, 2012 3:01 pm

תבוא ברכה על כל העוסקים במלאכת קודש זו

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' נובמבר 13, 2012 3:27 pm

צריך לדון מה פעולת הגזל שבכאן ומצד שני צריך לדון מה האפרושי מאיסורא שכאן וכלפי מי, שהרי מה שמפריש את הנערים, אם נדון שיש כאן גזל כלפי בעל הרשת, לכאורה אינו נוגע לעניין, דוכי הותר לשבור ממונו של אחד כדי להציל את השני, ועל כרחנו שצריך לדון שעובר בלפני עיוור ומזה אנו מפרישים אותו, וע"ז צריך לדון אם יש כאן לפני עיוור או מסייע מסוגיא דצנועים ומדברי התוספות שבת ג א.

סעיף

הודעהעל ידי סעיף » ג' נובמבר 13, 2012 3:40 pm

אוי וי!
לי יש נתיב במחשב ואני מתחבר כל פעם דרך ראוטר אלחוטי שיש לי בסביבה
מה אני יעשה עכשיו כשתחסמו לי את זה?

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' נובמבר 13, 2012 3:43 pm

בשביל 'אידישקייט' מוזילים ממון...

הוגה ומעיין

הודעהעל ידי הוגה ומעיין » ג' נובמבר 13, 2012 4:03 pm

סעיף כתב:אוי וי!

גם אתה תתן בידינו זבחים ועולות וזבחנו...

מרחביה

הודעהעל ידי מרחביה » ג' נובמבר 13, 2012 4:12 pm

האם שאלו לפוסקי ההלכה אם מותרת גרימת הנזקים שבמעשה כזה?
[דוגמאות בלבד: אדם שיפסיד כסף כתוצאה מעיכוב עבודתו התלויה במייל (ומעשים שבכל יום הם), אדם שכשיתקל בזה ולא ידע איך לפתור את הבעיה יזמין לשם כך טכנאי שעלותו רבה. ורבים כהנה.]

ארי במסתרים

הודעהעל ידי ארי במסתרים » ג' נובמבר 13, 2012 4:20 pm

מאירי כתב:
מרחביה כתב:האם שאלו לפוסקי ההלכה אם מותרת גרימת הנזקים שבמעשה כזה?
הדבר נעשה בעידוד הרבנים,

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ג' נובמבר 13, 2012 6:06 pm

גאולה בקרוב כתב:באיסור לכו"ע א"צ ב"ד! ראה לקמן במשובב.

ועכ"פ יש להסתפק לגבי נידון דידן, שאינו מוכיח לא את בעל המחשב ולא את הנערים, אלא רק חוסם, והיינו שרק מונע את הבעיה כעת ומקשה עליהם את העבירה (ופשיטא שיחפשו וימצאו במקום אחר), האם יש ענין באפרושי מאיסורא כזה בלי תוכחה (ואינו דומה לאיסור להושיט כוס לנזיר, מדרבנן אפילו בחד עברא דנהרא- ששם הוא עצמו אסור לתת בגלל מסייע),
ומסברא למה לא לעשות "חיים קשים" לעוברי עבירה?... אלא שאולי לא ב"לחץ" בגלל שלא נאה שהוא חיוב.

משובב נתיבות סימן ג:
עוד שם ז"ל, גם מ"ש דאי שעבודא לאו דאורייתא והבי"ד כופין, בעי בי"ד דוקא לכפותו, דהדיוטות לאו בני עישוי נינהו, נלפענ"ד דליתא, דכיון דדמי לעשה סוכה ואינו עושה דכופין אותו לקיים המצוה, כל אדם מצווה להפריש חבירו מאיסור אפילו מי שאינו בכלל בי"ד, כדמוכח בב"ק כ"ח [ע"א] גבי נרצע שכלו ימיו, דיכול רבו להכותו כדי להפרישו מאיסור שפחה, עכ"ל. וזו היא השגתו על דברנו בסק"א, ע"ש. ותמהני, כי כונתו להשיג על דברנו והוא מתעסק בהשגה על דברי תוס', כי דברנו שם עפ"י דברי תוס' בנוים, שכתבו [סנהדרין ב' ע"ב ד"ה ליבעי] דמילי דעישוי ילפינן מאשר תשים לפניהם ולא לפני הדיוטות, ולדברי המחבר א"כ הדיוט בעלמא יכול לכוף אגיטא במקום שכופין להוציא, וזה ודאי פסול דאורייתא אם הדיוט מעשה אגיטא, ואף על גב דמצווה ליתן גט, אפ"ה לפניהם ולא לפני הדיוטות, וכדאיתא פרק המגרש פ"ח ע"ב, אלא דאנן שליחותייהו דקמאי עבדינן וצריך בי"ד אבל הדיוט לא, ועיין ב"ש [אה"ע] סימן קל"ד סקי"ג, ובעישוי אגיטא צריך בי"ד של שלשה ויהיה בהם חד גמיר ואז שליחותייהו דקמאי עבדינן, אבל הדיוט בעלמא שאינו בי"ד דמעשה אגיטא, פסול הגט דאורייתא והיא אשת איש, ואף על גב דמצותו ליתן גט. אלא ודאי דבי"ד בעי אעישוי, וכדמוכח בהא דיתיב רב יוסף וקא מעשה אגיטי ואשכחיה אביי וא"ל הא תנן לפניהם ולא לפני הדיוטות, וא"ל רב יוסף אנן שליחותייהו דקמאי עבדינן, וכל זה פשוט וברור. ומה שאמרו בנרצע שכלו ימיו דיכול רבו להכותו להפרישו מאיסור שפחה, היינו להפרישו מאיסור, וכן מי שרואה חבירו לובש שעטנז יכול לפושטו מעליו אפילו בשוק, אבל לכופו לקיים מצות עשה, כגון מי שאינו עושה סוכה או אינו נותן צדקה, לזה צריך בי"ד דוקא, ואנן שליחותייהו דקמאי עבדינן. וגם להפרישו מאיסור נמי אינו אלא הכאה בעלמא, אבל בי"ד שכופין לקיים עשה מכין אותו עד שתצא נפשו, כגון באומר סוכה איני עושה, ואילו באיסורא אין מכין עד שתצא נפשו, דלא אמרו ניתן להצילו בנפשו אלא בעבירות הידועות כגון רודף אחר נערה המאורסה או במקום שקנאין פוגעין בו, ובשאר איסורין לא ניתן להצילו בנפשו כדי להפרישו. ומזה הוכיחו בעלי מוסר הראשונים [עיין שערי תשובה לר"י השער השלישי אות י"א] דעשה חמירא מל"ת, דבעשה מכין עד שתצא נפשו. וזה ודאי אם כבר עבר על העשה אין עונשין אותו, אלא קודם שקיים העשה מכין עד שתצא נפשו בכדי לכופו לקיים העשה, ובשאר איסורי ל"ת אינו ניתן להצילו בנפשו להפרישו מאיסור נבילות וטריפות, וכל זה ברור.

אמת ויציב.
ואני הקטן טעיתי בהחפזי.
ויעויין בשו"ת תשובות והנהגות לגבי בעל תשובה הרוצה למנוע את הוריו מצפייה במכשיר אסור

סינון
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סינון » ג' נובמבר 13, 2012 7:49 pm

רבני מודיעין עילית עודדו כל הפעולות הנ"ל.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ג' נובמבר 13, 2012 8:12 pm

ארי במסתרים כתב:
מאירי כתב:
מרחביה כתב:האם שאלו לפוסקי ההלכה אם מותרת גרימת הנזקים שבמעשה כזה?
הדבר נעשה בעידוד הרבנים,

סתם 'שאלת תם': אתם חושבים שאם יש רב הסובר שאסור לגרום נזקים הוא יאמר את דעתו בריש גלי?! הרי זה לא בדיוק "פוליטי קורקט".

נהנה מהאוצר

הודעהעל ידי נהנה מהאוצר » ג' נובמבר 13, 2012 8:19 pm

הגזמת מאד

יש עוד רבנים אמיתיים גם בדורנו זה

וחבל שאתה לא מכירם

ודרך אגב בנושא האשכול אני שמעתי על שכונה שעסקנים עברו עם מחשב נייד על יד כל דלת באזור שהיה שם קליטה, וכשראו מקום שיש קליטה חזקה דפקו בדלת ובקשו בעדינות לסדר חסימה, תוך כדי הסבר פשוט שגם לבעל הראוטר זה כדאי כדי למנוע האטת גלישה, וכמובן שסייעו בכך, וכולם ללא יוצא מן הכלל הודו בלב שלם לעסקנים ושמחו מאד מכך

כמובן שמדובר באזור חרדי שאף מי ש"סומך על עצמו" לא רוצה ולא חפץ להכשיל אחרים, וכ"ש שמי שחסום כהלכה אינו חפץ בכך.

מזמור שיר

הודעהעל ידי מזמור שיר » ג' נובמבר 13, 2012 8:36 pm

זיכוי הרבים עצום. יישר כחך. ממש ויגזול את החנית. סתם שאלה, האין כאן סכנה להסתבכות עם החוק, בשיטה שתוארה לעיל, ששותלים קוד במחשב של בעל הראוטר?

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' נובמבר 13, 2012 8:49 pm

מזמור שיר כתב:סתם שאלה, האין כאן סכנה להסתבכות עם החוק, בשיטה שתוארה לעיל, ששותלים קוד במחשב של בעל הראוטר?

גם אני בהתחלה הסתפקתי בזה אבל נ"ל שכיון שזו בעיה טכנית קטנה שאפשר לסדר בקלות (הלקוח פונה לשירות לקוחות) לא יעשו מזה ענין.
אא"כ המשטרה בדוקא תרצה 'להתלבש' על מישהו...

היא שיחתי

הודעהעל ידי היא שיחתי » ג' נובמבר 13, 2012 9:37 pm

מזמור שיר כתב:זיכוי הרבים עצום. יישר כחך. ממש ויגזול את החנית. סתם שאלה, האין כאן סכנה להסתבכות עם החוק, בשיטה שתוארה לעיל, ששותלים קוד במחשב של בעל הראוטר?

נניח שיש עבירה על החוק
האם יש דרך לאתר את שותל הקוד?

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' נובמבר 13, 2012 9:41 pm

נ"ל שיש. עפ"י IP.

היא שיחתי

הודעהעל ידי היא שיחתי » ג' נובמבר 13, 2012 10:24 pm

יאיר כתב:נ"ל שיש. עפ"י IP.

IP זו הכתובת של האינטרנט ולא הכתובת של המחשב, את האי פי מנפיק בעל הראוטר ולא בעל המחשב
על כל פנים "סינון" שלח לי באישי שפרקטית אין בעיה כיון שהוא חסום והדרך היחידה שלו לשאוב מידע היא לאפס את הראוטר מה שמוחק כל מידע שהוא
אך אולי בשרתי החברה נשארת אינפורמציה
ומי שיודע יודיע

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' נובמבר 13, 2012 10:26 pm

צודק. שכחתי.

היימישער

הודעהעל ידי היימישער » ג' נובמבר 13, 2012 11:14 pm

יאיר כתב:אא"כ המשטרה בדוקא תרצה 'להתלבש' על מישהו...
ואולי לכן כדאי למחוק את ההודעות המפלילות מהפורום.

יתר10

הודעהעל ידי יתר10 » ג' נובמבר 13, 2012 11:43 pm

לעיקוואד כתב:האם אין שאלה של גזל במה שעושים כאן לפי המתואר בהודעה האחרונה?

מותר מק"ו

היא שיחתי

הודעהעל ידי היא שיחתי » ג' נובמבר 13, 2012 11:49 pm

יתר10 כתב:
לעיקוואד כתב:האם אין שאלה של גזל במה שעושים כאן לפי המתואר בהודעה האחרונה?

מותר מק"ו

תשובה כהלכה!! לכל הפלפולים דלעיל..
(למרות שאין דעתי נוחה מ"העלמת" חפצים פיזיים מבעליהם.. אך כל עוד זה וירטואלי יש להקל)

לעיקוואד

הודעהעל ידי לעיקוואד » ד' נובמבר 14, 2012 12:19 am

כל מה שנידון כאן משום אפרושי מאיסורא ולפני עיוור וכו' לא ברור כלל עדיין דהרי אין כל איסור עצמי בשימוש באינטרנט ולכל היותר הוי גדר וסייג טוב, והרי אולי אותם נערים משתמשים בו לגלוש בפורום דנן, האם מי מחכמי הפורום יסכים להגיד שיש בזה איסור שכדאי עבורו להזיק ממון חבירו?
וא"כ צריך לדון אם כלפי גדר או גזרה שגזרו רבני הדור יש ג"כ היתר לאבד ממונו של חבירו.

לעיקוואד

הודעהעל ידי לעיקוואד » ד' נובמבר 14, 2012 12:20 am

סינון כתב:רבני מודיעין עילית עודדו כל הפעולות הנ"ל.

האם הם מתירים לפרסם שמם ונימוקם?
עוד נקודה. נניח שיש רבנים המתירים ויש האוסרים [כמסתבר וכדרכה של תורה], האם ראוי למישהו לסמוך על רבנים המתירים בשעה שזה חב לאחריני? לכאורה גם אם מותר לכל אחד לסמוך על רב שבוחר לו בכל התורה הן להקל והן להחמיר [מה שצ"ע מצד עצמו ואכ"מ] הרי כ"ז במה שנוגע לדידו בלבד בין אדם למקום, אבל מה שנוגע בינו לבין חבירו והוי שאלה של חושן משפט לא מסתבר שיהיה מותר לכל אחד לטעון קים לי כרב זה ולהזיק ממונו של חבירו, כי מה אשם חבירך שאתה תלמיד של רב כזה? ולכל הפחות בנידונים כאלה היה ראוי שלא ייעשה הדבר עד שתהיה הסכמה של כל או רוב רבני או גדולי הדור.
נערך לאחרונה על ידי לעיקוואד ב ד' נובמבר 14, 2012 12:32 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

לעיקוואד

הודעהעל ידי לעיקוואד » ד' נובמבר 14, 2012 12:24 am

סעיף כתב:אוי וי!

הנקודה בתגובה זו אינו הבעיה הפרטית של "סעיף" אלא ענינו שיקול ההפסד כנגד השכר במעשה כזה. שהרי כשם שייתכן שמישהו ייכשל ע"י הראוטר הפתוח כמו כן ייתכן שיש מישהו שנהנה מזה ואינו עובר על שום איסור, וממילא יש לשקול יותר את כל הצדדים מאחר שאין בהיותו פתוח רק נזק ועבירה אלא יש בו גם שכר ומצוה .

חזור אל “הבה נתחכמה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד