מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

רבי נתן יחזקאל וייסבלום אב"ד לאדאמער

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
עתניאל בן קנז

רבי נתן יחזקאל וייסבלום אב"ד לאדאמער

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ב' יולי 08, 2013 12:54 am

אני מחפש מידע אודות רבי נתן יחזקאל ווייסבלום אב"ד לאדאמער שבסלובקיה.
המידע הידוע לי: היה בנו של רבי אלעזר ווייסבלום [בן רבי נפתלי, בן רבי אלעזר, בן הנועם אלימלך מליז'ענסק זי"ע].
נישא ליוכבד בת רבי צבי טוכמאן, אב"ד לאדמער, ולאחר מות חותנו, ישב על כיסא הרבנות במקומו.
כמה מצאצאיו ידועים...
היה לו בן בשם ר' אלעזר, שנפטר בצעירותו. ועל מצבתו מופיע שהיה מצאצאי [הנועם אלימלך כמובן], האר"י הקדוש, הפני יהושע, ורבי יונתן אייבשיץ. אולם לא ידוע כיצד.

והנה זה עתה שמתי ליבי למובא כאן באחד הפורמים
http://www.otzar.org/forums/viewtopic.php?f=19&t=13547&p=126670&hilit=%D7%A0%D7%AA%D7%9F+%D7%99%D7%97%D7%96%D7%A7%D7%90%D7%9C#p126670
אודות רבי נתן יחזקאל מקוז'ניץ, נינו של הפני יהושע, שהתייחס מצד אמו להאר"י הקדוש.
דמיון השמות נותן לי לשער, שאכן ר' נתן יחזקאל ווייסבלום דידן, היה נכד או צאצא לרבי נתן יחזקאל מקוז'ניץ, ודרכו יוסבר הייחוס לפני יהושע והאר"י,
אשמח מאד האם יש למשהו איזה מידע נוסף אודות ר' נתן יחזקאל ווייסבלום, או אודות ייחוסו.
בתודה

תולדות
יצירת קשר:

Re: רבי נתן יחזקאל וייסבלום אב"ד לאדאמער

הודעהעל ידי תולדות » ב' יולי 08, 2013 8:53 am

למיטב זכרוני, ר' נתן יחזקאל מקוזניץ, היה מחותן של ר' נפתלי מליזנסק, אבל דרך בנו של ר' נתן יחזקאל, ר' ישראל צלניקר, שהיה חתן ר' נפתלי.

עוד זכור לי, שר' נתן יחזקאל, קבור בתוך האוהל של ר' אלימלך בליזענסק.

המשתמש ה-500

הודעהעל ידי המשתמש ה-500 » ב' יולי 08, 2013 11:27 am

על רנ"י ועל יחוסו נכתב באחד ממאמרי ויתלדו.

חיס

הודעהעל ידי חיס » ב' יולי 08, 2013 5:16 pm

חתנו: הרב יעקב שמואל אויסלאנדער הי"ד [בן הרב משה אברהם זצ"ל] תלמיד מובהק של רבי שלמה זלמן עהרנרייך זצ"ל.
הדפיס ספר בהלכה: ספר בכורי ראשית חידושים בש"ס ופוסקים.
שנים אחדות ישב בלאדמיר סמוך על שלחן חותנו. בשנת העשרים חזר לשאמלוי. לאחר מכן עבר לגרוסווארדיין בה החזיק ישיבה קטנה.
נרצח בשואה [על פי הספר מדרש ילמדנו, עם פי' כתנת תשבץ. מאת רבי שלום הכהן ווייס, ברוקלין, נ''י. תשכ"ד עמוד 13] הי"ד.

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ב' יולי 08, 2013 9:29 pm

תודה רבה לכל המגיבים. עזרתם לי.
אם כי עדיין אני מחפש איזה קשר בין ר' נתן יחזקאל ווייסבלום, ור' נתן יחזקאל מקוז'ניץ.
[למי שציין למאמר ויתלדו -
יש בידי מאמר ב'ויתילדו' אודות ייחוסו של ר' נתן יחזקאל מקוז'ניץ, אולם אין מובא שם את שמות צאצאיו - למעט משפחת בידרמאן / אם כוונתך שיש מאמר ב'ויתילדו' אודות ר' נתן יחזקאל ווייסבלום, אשמח אם תוכל להפנות אותו בהפניה יותר מפורטת]
ושוב תודה לכולכם.

חיס

הודעהעל ידי חיס » ג' יולי 09, 2013 2:52 am

הקשר כנראה כך:
קוזניץ:
הרבי ר' אלימלך זי"ע בעל הנועם אלימלך
בנו רבי אלעזר זי"ע
בנו רבי נפתלי וייסבלום מליז'נסק זי"ע
בתו מרת רחל אשת רבי ישראל צילנקר
בנו של רבי נתן יחזקאל מקוז'ניץ זצ"ל- תלמיד הגה"ק מקוזניץ זי"ע
[בן רבי שמחה לנדא זצ"ל בן רבי נתן מדוברומיל זצ"ל בעל מחבר "שארית נתן" בנו של "הפני יהושע" זי"ע].

וייסבלום
בנו רבי אלעזר, זי"ע
בנו רבי נפתלי וייסבלום מליז'נסק
בנו רבי אלעזר ווייסבלום זצ"ל [סגי נהור]
בנו רבי נתן יחזקאל וייסבלום אב"ד לאדאמער

חיס

הודעהעל ידי חיס » ג' יולי 09, 2013 6:09 pm

ראה בשו"ת עצי חיים יו"ד סימן כ"ג תשובה אליו
קבצים מצורפים
עצי חיים.png
עצי חיים.png (11.88 KiB) נצפה 6674 פעמים

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ג' יולי 09, 2013 8:00 pm

חיס כתב:הקשר כנראה כך:
קוזניץ:
בנו רבי אלעזר זי"ע
בנו רבי נפתלי וייסבלום מליז'נסק זי"ע
בתו מרת רחל אשת רבי ישראל צילנקר
בנו של רבי נתן יחזקאל מקוז'ניץ זצ"ל- תלמיד הגה"ק מקוזניץ זי"ע
[בן רבי שמחה לנדא זצ"ל בן רבי נתן מדוברומיל זצ"ל בעל מחבר "שארית נתן" בנו של "הפני יהושע" זי"ע].

וייסבלום
בנו רבי אלעזר, זי"ע
בנו רבי נפתלי וייסבלום מליז'נסק
בנו רבי אלעזר ווייסבלום זצ"ל [סגי נהור]
בנו רבי נתן יחזקאל וייסבלום אב"ד לאדאמער

תודה רבה. קבלתי, והבנתי. אולם זה לא כ"כ מסתדר לי, מדוע אם כן נקרא ר' נתן יחזקאל בשם זה (שם לא מצוי במשפחה קודם, ורק מכאן ואילך), אם לא היה צאצא של ר' נתן יחזקאל מקוז'ניץ...

תולדות
יצירת קשר:

הודעהעל ידי תולדות » ה' מרץ 19, 2015 2:05 pm

על פי חכמי גליציה, אשת רבי אלעזר סגי נהור, היתה נכדת המגיד מקוזניץ.
אולי היה קשר נישואין בין המגיד מקוזניץ לבין רבי נתן יחזקאל מקוזניץ שהיה ממיודעיו, ובכך היה נתן יחזקאל ויסבלום אב"ד לאדמיר, צאצא לר' נתן יחזקאל מקוזניץ.

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ש' מרץ 21, 2015 10:06 pm

תולדות כתב:על פי חכמי גליציה, אשת רבי אלעזר סגי נהור, היתה נכדת המגיד מקוזניץ.
אולי היה קשר נישואין בין המגיד מקוזניץ לבין רבי נתן יחזקאל מקוזניץ שהיה ממיודעיו, ובכך היה נתן יחזקאל ויסבלום אב"ד לאדמיר, צאצא לר' נתן יחזקאל מקוזניץ.

המובא בחכמי גליציה כנראה מוטעה!
היא לא היתה נכדת המגיד מקוזניץ, (הנני נמנה בין הצאצאים, ולמרות כל הבירורים, לא שמע אדם ממסורת זו, וזה דבר שלא הולך לאיבוד כ"כ מהר).
לי אישית כמעט ברור, שמוסר המסורת טעה, ובמקום 'המגיד מקוז'ניץ' צ"ל הקצין-הנגיד וכיוצ"ב מקוז'ניץ, והכוונה אכן לרבי נתן יחזקאל מקוזניץ, כאשר במשך הדורות המוסר לא ידע מי זה ה'קצין מקוז'ניץ', ולכן שיבש זאת ל'המגיד מקוזניץ'
השאלה שלי הוא אכן - כיצד היתה נכדת ר' נתן יחזקאל מקוזנ'יץ. וזאת היתה מטרתי בפתיחת האשכול!!!

פנחס בר

הודעהעל ידי פנחס בר » ה' מרץ 24, 2016 2:43 pm

מובא ב "מאורי גליציה" אנציקלופדיה לחכמי גליציה " כי ר' נתן יחזקאל ויסבלום היה בנו של ר' אלעזר סגי נהור ב"ר נפתלי מר' ליזנסק. היה רבה של לודמיר בהונגריה ואח,כ סלובקיה, על מקום חמיו הרב צבי טוכמאן. נספה בשואה בשנת תש"ד הי"ד.
צאצאיו: א. מרת שינדל זו' הרב יעקב שמואל אויסלנדר מגרוסוורדיין מח"ס ביכורי ראשית עמ"ס נדה.
ב. ר' אלעזר בשמלוי, נפטר בש"ט, בכ' תמוז תרצ"ה לפ"ק
ג. מרת חנה זו' הרב אברהם ברוך בעלז ממאקאווא, תלמיד הזכרון יהודה מסטמר.
קבצים מצורפים
צאצאי ר נתן יחזקאל וייסבלום.jpg
צאצאי ר נתן יחזקאל וייסבלום.jpg (2.46 MiB) נצפה 6351 פעמים

בין החוחים

Re: רבי אלעזר ווייסבלום מליזענסק

הודעהעל ידי בין החוחים » ד' יולי 11, 2018 11:31 pm

עתניאל בן קנז כתב:אני מחפש מידע אודות רבי נתן יחזקאל ווייסבלום אב"ד לאדאמער שבסלובקיה.
המידע הידוע לי: היה בנו של רבי אלעזר ווייסבלום [בן רבי נפתלי, בן רבי אלעזר, בן הנועם אלימלך מליז'ענסק זי"ע].
נישא ליוכבד בת רבי צבי טוכמאן, אב"ד לאדמער, ולאחר מות חותנו, ישב על כיסא הרבנות במקומו.
כמה מצאצאיו ידועים...
היה לו בן בשם ר' אלעזר, שנפטר בצעירותו. ועל מצבתו מופיע שהיה מצאצאי [הנועם אלימלך כמובן], האר"י הקדוש, הפני יהושע, ורבי יונתן אייבשיץ. אולם לא ידוע כיצד.

והנה זה עתה שמתי ליבי למובא כאן באחד הפורמים
http://www.otzar.org/forums/viewtopic.php?f=19&t=13547&p=126670&hilit=%D7%A0%D7%AA%D7%9F+%D7%99%D7%97%D7%96%D7%A7%D7%90%D7%9C#p126670
אודות רבי נתן יחזקאל מקוז'ניץ, נינו של הפני יהושע, שהתייחס מצד אמו להאר"י הקדוש.
דמיון השמות נותן לי לשער, שאכן ר' נתן יחזקאל ווייסבלום דידן, היה נכד או צאצא לרבי נתן יחזקאל מקוז'ניץ, ודרכו יוסבר הייחוס לפני יהושע והאר"י,
אשמח מאד האם יש למשהו איזה מידע נוסף אודות ר' נתן יחזקאל ווייסבלום, או אודות ייחוסו.
בתודה

לפי מה שידוע לי היה רבי אלעזר (סגי נהור) בן רבי נפתלי חתן של אחד מצאצאי רבי נתן יחזקאל מקוז'ניץ

חנן

הודעהעל ידי חנן » ד' יוני 16, 2021 10:04 pm

.
נערך לאחרונה על ידי חנן ב ה' יוני 17, 2021 9:34 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

חנן

הודעהעל ידי חנן » ה' יוני 17, 2021 9:34 am

בספר חמדה גנוזה (ח”א דף קמ”ז) פעם בא לצאנז אחד מנכדי הרבי ר’ אלימלך ושמו ר’ אליעזר מליזענסק, ואמר לו כ”ק אא”ז (הרה”ק מצאנז) הלא אף אם היית רק נכד הרבי ר’ אלימלך בלבד, היית ראוי להיות עני ל”ע, ומה גם שאתה גם נכד האר”י הקדוש ונכד הפני יהושע, בודאי אתה צריך להיות עני, ענה ר’ אליעזר הלא הי’ לי גם זקינים עשירים וכו’

לכאו’ המדובר מר’ אלעזר סגי נהור

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » א' יוני 20, 2021 8:22 pm

חנן כתב:בספר חמדה גנוזה (ח”א דף קמ”ז) פעם בא לצאנז אחד מנכדי הרבי ר’ אלימלך ושמו ר’ אליעזר מליזענסק, ואמר לו כ”ק אא”ז (הרה”ק מצאנז) הלא אף אם היית רק נכד הרבי ר’ אלימלך בלבד, היית ראוי להיות עני ל”ע, ומה גם שאתה גם נכד האר”י הקדוש ונכד הפני יהושע, בודאי אתה צריך להיות עני, ענה ר’ אליעזר הלא הי’ לי גם זקינים עשירים וכו’

לכאו’ המדובר מר’ אלעזר סגי נהור

יישר כוחך. עזרתי לי במידע זה. תזכה למצוות ולכל טוב.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 126 אורחים