מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ישיבות שנעלמו

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
מורה צדק

Re: ישיבות שנעלמו

הודעהעל ידי מורה צדק » ה' אוגוסט 02, 2012 6:57 pm

מאיר סובל כתב:ומי זוכר את "ישיבת אשקלון"?? היום קיים כולל אברכים ע"ש הקדש זה בבית הכנסת "אהל תמר" רחוב יונה הנביא בבני ברק, בראשות "ראש ישיבת אשקלון" הג"ר יעקב ולפא.

היה באשקלון (אולי עודה קיימת?) ישיבה של הרב דוד אברהם בשיטת הלימוד במבחני סיכה, היא היתה בניהולו של הרב יצחק כהן (סגן שר האוצר). כיום יש להרב אברהם ישיבה דומה בנשיאות חמיו הראל"צ הרב בקשי דורון.

זה קשור לישיבה הנז'?

שי אבי דוד

הודעהעל ידי שי אבי דוד » ה' אוגוסט 02, 2012 7:28 pm

מורה צדק כתב:
מאיר סובל כתב:ומי זוכר את "ישיבת אשקלון"?? היום קיים כולל אברכים ע"ש הקדש זה בבית הכנסת "אהל תמר" רחוב יונה הנביא בבני ברק, בראשות "ראש ישיבת אשקלון" הג"ר יעקב ולפא.

היה באשקלון (אולי עודה קיימת?) ישיבה של הרב דוד אברהם בשיטת הלימוד במבחני סיכה, היא היתה בניהולו של הרב יצחק כהן (סגן שר האוצר). כיום יש להרב אברהם ישיבה דומה בנשיאות חמיו הראל"צ הרב בקשי דורון.

זה קשור לישיבה הנז'?

לא נראה לי

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ו' אוגוסט 03, 2012 4:02 am

מורה צדק כתב:

יצחק כהן לא ניהל ת"ת?

מורה צדק

הודעהעל ידי מורה צדק » ו' אוגוסט 03, 2012 10:51 am

לייטנר כתב:
מורה צדק כתב:

יצחק כהן לא ניהל ת"ת?

ת"ת, ישי"ק וישי"ג.

גביר

הודעהעל ידי גביר » א' יוני 15, 2014 4:11 pm

ישיבת קלצק של הרב צבי יהודה מלצר זצ"ל פעלה בבית הכנסת הגדול "אהל שרה" ברחובות. התפזרה עם גיוס תלמידיה במלחמת השחרור, הוקמה מחדש לאחר המלחמה ונסגרה שנים מעטות אחר כך, לצדה הוקמה בשלב זה או אחר אחר קום המדינה ישיבה תיכונית בשם ישיבת הדרום הקיימת עד היום. בישיבת הדרום היו בעבר ואולי עוד ישנם ספרים שעליהם היתה חותמת של ישיבת קלצק. לישיבה זו קשורים נושאים שונים ומעניינים, כמו העברתניקים בישיבת חברון או הפלוגה הדתית בחיל הים ואכמ"ל, ככל הידוע לי כמעט לא נכתב על ישיבה זו ועל הנושאים הקשורים האלה, לי הדברים מוכרים בעיקר יפוריהם של קשישים שלמדו בה ונשארו בעיר גם אחר כך.

הכהן

הודעהעל ידי הכהן » א' יוני 15, 2014 4:19 pm

ישיבת אמרי צבי בקרית ספר...

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' יוני 15, 2014 6:33 pm

גביר כתב:ישיבת קלצק של הרב צבי יהודה מלצר זצ"ל פעלה בבית הכנסת הגדול "אהל שרה" ברחובות. התפזרה עם גיוס תלמידיה במלחמת השחרור, הוקמה מחדש לאחר המלחמה ונסגרה שנים מעטות אחר כך, לצדה הוקמה בשלב זה או אחר אחר קום המדינה ישיבה תיכונית בשם ישיבת הדרום הקיימת עד היום. בישיבת הדרום היו בעבר ואולי עוד ישנם ספרים שעליהם היתה חותמת של ישיבת קלצק. לישיבה זו קשורים נושאים שונים ומעניינים, כמו העברתניקים בישיבת חברון או הפלוגה הדתית בחיל הים ואכמ"ל, ככל הידוע לי כמעט לא נכתב על ישיבה זו ועל הנושאים הקשורים האלה, לי הדברים מוכרים בעיקר יפוריהם של קשישים שלמדו בה ונשארו בעיר גם אחר כך.

בספריה של מכללת מורשת יעקב (שהיום היא חלק ממכללת אורות ישראל) הצמודה לישיבת הדרום, יש תמונה גדולה של הגררצ"י מלצר זצ"ל ונכתב לידה שהוא מייסד המכללה בגלגולה הראשון

גביר

הודעהעל ידי גביר » ב' יוני 16, 2014 9:04 am

הרב צבי יהודה מלצר זצ"ל לא היה מיסד המכללה, מיסד המכללה היה הרב יעקב ברמן [שעל שמו היא קרויה], שהקים אותה בירושלים. רצי"מ הוא שיזם את העברתה לרחובות לקמפוס של ישיבת הדרום והוא, כפי שאמר לי כמה פעמים בנו, ר' ידעאל הי"ו, שיזם גם את השילוב בין הלימודים בה לבין שירות צבאי והיה בכך הראשון שהגה את המסלול הידוע כיום בשם "הסדר". מפאת הצורך הדחוף במורים בשנות המדינה הראשונות הוכשרו בה כמה מתלמידי ישיבת קלצק [אולי רובם, מכל מקום רוב אלה שזכיתי להכיר] שעסקו אחר כך בחינוך.

כלבאשבוע

הודעהעל ידי כלבאשבוע » ג' יוני 17, 2014 4:05 am

היו גם ישיבות ביפו. ישיבת אור זורח שהקים הרב זרח ברנט וכן ישיבת הבחורים שערי תורה של מרן הגראי"ה זצ"ל.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ג' יוני 17, 2014 8:26 am

גם היום יש ישיבה אחת (לפחות) ביפו

זלמניו

הודעהעל ידי זלמניו » ג' יוני 17, 2014 10:15 am

כלבאשבוע כתב:היו גם ישיבות ביפו. ישיבת אור זורח שהקים הרב זרח ברנט וכן ישיבת הבחורים שערי תורה של מרן הגראי"ה זצ"ל.

ואיך שכחנו את בית מדרשם של שם ועבר....

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ג' יוני 17, 2014 1:04 pm

עד היום ברחוב ז'בוטינסקי שבר"ג יש שלט על ישיבה שהיתה בראשות הרב אושפיזאי הזקן ור' יעקב (בהגר"י) אריאלי. מי יודע מה בדיוק היה שם?

גביר

הודעהעל ידי גביר » ג' יוני 17, 2014 3:40 pm

זלמניו כתב:
כלבאשבוע כתב:היו גם ישיבות ביפו. ישיבת אור זורח שהקים הרב זרח ברנט וכן ישיבת הבחורים שערי תורה של מרן הגראי"ה זצ"ל.

ואיך שכחנו את בית מדרשם של שם ועבר....

אולי כאן המקום לדון במקומה של ישיבת שם ועבר, מראים את מקומה בצפת, ויש דעות שהיתה בבאר שבע ויעקב אבינו ע"ה הסתתר שם כל הארבע עשרה שנה ויצא רק אחר כך מבאר שבע.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ג' יוני 17, 2014 4:50 pm

איש_ספר כתב:עד היום ברחוב ז'בוטינסקי שבר"ג יש שלט על ישיבה שהיתה בראשות הרב אושפיזאי הזקן ור' יעקב (בהגר"י) אריאלי. מי יודע מה בדיוק היה שם?

היתה שם ישיבה, ויש ספרים מאוצר הספרים שם בכמה וכמה בתי מדרשות

סמל אישי של המשתמש
מאיר סובל
שם מלא: פלוני אלמוני

הודעהעל ידי מאיר סובל » א' יוני 22, 2014 10:33 pm

מורה צדק כתב:
לייטנר כתב:
מורה צדק כתב:

יצחק כהן לא ניהל ת"ת?

ת"ת, ישי"ק וישי"ג.

המוסדות של ר' יצחק כהן בשם ישיבת אשקלון שאת הישי"ג ניהל יחד עם ר' דוד אברהם משך כמה שנים עד שפרש לטלזסטון (ומשם דומני לירושלים) ונקרא בשם בית אב, הם תוצר של העשרים שנה האחרונות פחות או יותר. ואינם ישיבת אשקלון שהיתה בראשות הגר"י ולפא לפני שלושים שנה ויותר.

חשבה לטובה

הודעהעל ידי חשבה לטובה » א' יוני 22, 2014 10:49 pm

מעניין לציין שבישיבת אשקלון ההיא כיהן כאיש צוות ר''מ או משהוא אחר שר החוץ הרב משה הירש

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ב' יוני 23, 2014 12:03 am

בברכה המשולשת כתב:
איש_ספר כתב:עד היום ברחוב ז'בוטינסקי שבר"ג יש שלט על ישיבה שהיתה בראשות הרב אושפיזאי הזקן ור' יעקב (בהגר"י) אריאלי. מי יודע מה בדיוק היה שם?

היתה שם ישיבה, ויש ספרים מאוצר הספרים שם בכמה וכמה בתי מדרשות

הישיבה החזיקה מעמד שנים מועטות; הגר"י אריאלי זצ"ל שבעטיה של משרה זו העתיק את משכנו לבני ברק סולק משם בבושת פנים לאחר תקופה קצרה מאוד. עמיתו בנו של הרב הזקן, ר' משה בן ציון ז"ל שנפטר על פני אביו תפס את מקומו לשנים מועטות עד לפיזור הישיבה.

הגר"י אריאלי זצ"ל כיהן כנו"נ בישיבה נוספת שנשתכחה 'תפארת נתניה' של הרב לוין זצ"ל, לצד הגרש"מ דיסקין זצ"ל, ויבלחט"א הגר"צ פרידמן שליט"א.

תקופה נוספת כיהן באיזו ישיבה בבית שמש, כמדומני מיסודה של תל"ת.

'גולה אחר גולה' בדחק ובעצבון.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' יוני 23, 2014 7:48 am

נוטר הכרמים כתב:. עמיתו בנו של הרב הזקן, ר' משה בן ציון ז"ל.

בעל ניצוצי אורות?

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ב' יוני 23, 2014 8:01 pm

בברכה המשולשת כתב:
נוטר הכרמים כתב:. עמיתו בנו של הרב הזקן, ר' משה בן ציון ז"ל.

בעל ניצוצי אורות?

אכן

יוסףלוי

הודעהעל ידי יוסףלוי » ה' יוני 26, 2014 10:09 pm

הישיבה בקדימה

מושב [בזמנו] חילוני למהדרין

הוקמה ע"י כמה בחורי ישיבות "מורדים" מסלבודקא

אין לי פרטים נוספים

אמרתי אחכמה

הודעהעל ידי אמרתי אחכמה » ה' מאי 14, 2015 11:02 pm

גביר כתב:ישיבת קלצק של הרב צבי יהודה מלצר זצ"ל פעלה בבית הכנסת הגדול "אהל שרה" ברחובות. התפזרה עם גיוס תלמידיה במלחמת השחרור, הוקמה מחדש לאחר המלחמה ונסגרה שנים מעטות אחר כך, לצדה הוקמה בשלב זה או אחר אחר קום המדינה ישיבה תיכונית בשם ישיבת הדרום הקיימת עד היום. בישיבת הדרום היו בעבר ואולי עוד ישנם ספרים שעליהם היתה חותמת של ישיבת קלצק. לישיבה זו קשורים נושאים שונים ומעניינים, כמו העברתניקים בישיבת חברון או הפלוגה הדתית בחיל הים ואכמ"ל, ככל הידוע לי כמעט לא נכתב על ישיבה זו ועל הנושאים הקשורים האלה, לי הדברים מוכרים בעיקר יפוריהם של קשישים שלמדו בה ונשארו בעיר גם אחר כך.

מצאתי מסמך הבא על ebay
(נמכר עבור סך $46.99)
צבי יהודה מלצר.JPG
צבי יהודה מלצר.JPG (239.84 KiB) נצפה 14877 פעמים

משולש

הודעהעל ידי משולש » ה' מאי 14, 2015 11:47 pm

בירוחם נסגרו שתי ישיבות.
ובנתיבות נסגרה אבן האזל

דב בן אברהם

הודעהעל ידי דב בן אברהם » ו' מאי 15, 2015 12:34 am

היתה ישיבה של הגר"ד סגל והגר"י קלמנוביץ ששכנה בבנין ישיבת גאון יעקב

לא ידען

הודעהעל ידי לא ידען » ו' מאי 15, 2015 1:18 am

מישהו מכיר או שמע על ישיבה בכפר עטה הלא היא קרית אתא ובראשה עמד הגאון ר' שמואל פלדמן?
תודה.

גלאגוזים

הודעהעל ידי גלאגוזים » ו' מאי 15, 2015 2:02 am

הישיבה של הגרש"א פלדמן זצ"ל
הייתה ביישוב שגב באחד מגלגוליו כיישוב חרדי.

שיף

הודעהעל ידי שיף » ש' מאי 16, 2015 11:28 pm

דב בן אברהם כתב:היתה ישיבה של הגר"ד סגל והגר"י קלמנוביץ ששכנה בבנין ישיבת גאון יעקב

והיה פעם באותו בנין ישיבת שערי תבונה לבחורים אמריקאים בראשות הגר"מ קפלן [משגיח ישיבת כתר שלמה לבני צרפת]

גביר

הודעהעל ידי גביר » א' מאי 17, 2015 8:19 am

אמרתי אחכמה כתב:

מצאתי מסמך הבא על ebay
(נמכר עבור סך $46.99)
צבי יהודה מלצר.JPG

בהתאם לתאריך ולתוכן נראה שהתיאור, המתאר את הישיבה כגוף המגן על הדור הצעיר מפני חילון, מתייחס בעיקר לישיבת הדרום. לפי סיפוריו של בנו של רצ"י מלצר, ר' ידעאל יבדלחט"א ובריאים[אני שמעתי את הדברים ממנו בעל פה, אולם הוא כנראה גם כתב אותם ולעת עתה לא התפרסמו], הרצי"מ קבל על גישה שרווחה אז בציבור החרדי של "אני והנעליים שלי" [זה הביטוי שר' ידעאל השתמש בו, כנראה בעקבות אביו, הוא הסביר לי שזהו ביטוי ז'רגוני שמשמעותו דאגה לעצמי ולאנ"ש בלבד תוך התעלמות מהזולת] ופנה לפעילות רוחנית וחינוכית במעגלים רחבים יותר, פעילות ש'ישיבת הדרום' אחת מפסגותיה. תוכן המכתב משקף היטב, אם כן, את גישתו של רצי"מ ואת יעדיה של ישיבתו.

סמל אישי של המשתמש
מאיר סובל

הודעהעל ידי מאיר סובל » א' מאי 17, 2015 12:27 pm

ר' ידעאל הנז' לאויט"א, עבר להתגורר בדרום בני ברק בשנים האחרונות, כמדומה שלפני זה היה עשרות שנים בחו"ל ולפני כן ברחובות,
זה אוצר בלום שמהלך בעיר באין יודעים, והוא מסתובב בלי אנשים שהיו שותים סיפוריו המדוייקים ומלאי הרגש בצמאון רב,
ממש בל-תשחית.
כדאי לקחת לתשומת לב.

טוב לי

הודעהעל ידי טוב לי » א' מאי 17, 2015 12:37 pm

מאיר סובל כתב:ר' ידעאל הנז' לאויט"א, עבר להתגורר בדרום בני ברק בשנים האחרונות, כמדומה שלפני זה היה עשרות שנים בחו"ל ולפני כן ברחובות,
זה אוצר בלום שמהלך בעיר באין יודעים, והוא מסתובב בלי אנשים שהיו שותים סיפוריו המדוייקים ומלאי הרגש בצמאון רב,
ממש בל-תשחית.
כדאי לקחת לתשומת לב.

הלא הוא מחבר הספר "בדרך עץ החיים" לתולדותיו של זקנו הגרא"ז זצ"ל.

בר אוריין תנינא

הודעהעל ידי בר אוריין תנינא » א' מאי 17, 2015 12:41 pm

בירושלים לפני כשלושים שנה היתה ישיבה בשם "תפארת התורה" שהתחילה בצורה טובה ולאחר כמה שנים נסגרה לאחר שעברה לרמות ועברה טלטולים שונים.
מישהו זוכר ויכול להוסיף פרטים?

אויצר_ניק

הודעהעל ידי אויצר_ניק » א' מאי 17, 2015 2:05 pm

מישהו יודע את הרקע לכך שישיבת בית התלמוד של הגר''ד שוורצמן זצ''ל אינה קיימת היום?

גביר

הודעהעל ידי גביר » א' מאי 17, 2015 2:18 pm

טוב לי כתב:
מאיר סובל כתב:ר' ידעאל הנז' לאויט"א, עבר להתגורר בדרום בני ברק בשנים האחרונות, כמדומה שלפני זה היה עשרות שנים בחו"ל ולפני כן ברחובות,
ממש בל-תשחית.
כדאי לקחת לתשומת לב.

אכן כך, היה שנים הרבה בברזיל וכמדומה שעסק שם בהוראה. אחר כך חזר לרחובות ושם הכרתי אותו . הכיר מקרוב גדולי ישראל וכמו שהוזכר כאן הוא אוצר בלום של סיפורים וזכרונות.

סמל אישי של המשתמש
מאיר סובל

הודעהעל ידי מאיר סובל » א' מאי 17, 2015 2:38 pm

גביר כתב:
טוב לי כתב:
ממש בל-תשחית.
כדאי לקחת לתשומת לב.

אכן כך, היה שנים הרבה בברזיל וכמדומה שעסק שם בהוראה. אחר כך חזר לרחובות ושם הכרתי אותו . הכיר מקרוב גדולי ישראל וכמו שהוזכר כאן הוא אוצר בלום של סיפורים וזכרונות.

כמדומה שאחרי רחובות היה באחת ממדינות ברית המועצות לשעבר ועסק שם ג"כ בקירוב במוסדות חינוך.

נוה הלבנון

הודעהעל ידי נוה הלבנון » א' מאי 17, 2015 8:27 pm

מתעניין כתב:
מורה צדק כתב:
ישעיהו לוריא כתב:מי יודע מי היה ראש ישיבה בשם ישיבת חדרה בשנות הכ' נחוץ לי. תודה גדולה.

אני חושב שבחדרה היו שתי ישיבות בזמן עבר, היתה את ישיבת חדרה של ר' יענקל'ה גלינסקי והיה סניף של ישיבת איתרי.

עד כמה שזכור לי, הגאון ר' אלחנן פרלמוטר זצ"ל הקים את הישיבה ביחד עם עמיתו שיבדלח"א ר' יענקל'ה גלינסקי ושמש אף הוא כראש ישיבה שם.
אם אינני טועה, ישיבת איתרי חדרה היתה גלגול מאוחר יותר (בשנות הל' עד בערך תשמ"א) של ישיבת חדרה.

עד כמה שידוע לי, וכפי שכתבו לך, איתרי היה המשך ישיר לישיבת חדרה.
פשוט בנקודת זמן מסויימת השליטה בישיבה עברה להרב אליפנט (איתרי).
כהנו שם בישיבה הרבה, בין היתר יש את הרב חנוך פרידמן כיום רב ודיין בהר נוף.
נדמה לי שהרב קושלבסקי גם היה שם, אבל כאמור זה רק 'נדמה לי' אולי משהו פה יאשר או יפריך.

סמל אישי של המשתמש
מאיר סובל

הודעהעל ידי מאיר סובל » א' מאי 17, 2015 9:46 pm

זה היה המשך ישיר בזמן, אבל לא בהסכמה. פשוט המבנים היו ריקים תקופת מה באמצע.
הרבנים גלינסקי מיסדי חדרה תבעו בבימ"ש בזמנו את הרב אליפנט על השתלטותו על ישיבתם.
ב"ה שפרק ההסטוריה הזה נמחק, אולי הרבה בזכות ששתי הישיבות כבר לא קיימות...
אאל"ט בזמנו בנוגע להתדיינות הזו היו התערבויות גם של גדולי הדור לכאן ולכאן, מרן הסטייפלר מתומכי הרב גלינסקי ומרן הרב שך מתומכי הרב אליפנט...

כעין זה היו דיני תורה על בעלות נכסי / ראשות ישיבת לומז'ה / פתח תקוה (נרמזו על סכסוך זה דברים לעיל באשכול זה), ועל ירושת בעלות נכסי ישיבת בית יוסף נובהרדוק בבני ברק, ועל ראשות / בעלות נכסי ישיבת בית התלמוד (ג"כ תשובה על שאלה לעיל...)

שיף

הודעהעל ידי שיף » א' מאי 17, 2015 10:55 pm

נוה הלבנון כתב:
מורה צדק כתב:
ישעיהו לוריא כתב:מי יודע מי היה ראש ישיבה בשם ישיבת חדרה בשנות הכ' נחוץ לי. תודה גדולה.

עד כמה שזכור לי, הגאון ר' אלחנן פרלמוטר זצ"ל הקים את הישיבה ביחד עם עמיתו שיבדלח"א ר' יענקל'ה גלינסקי ושמש אף הוא כראש ישיבה שם.
אם אינני טועה, ישיבת איתרי חדרה היתה גלגול מאוחר יותר (בשנות הל' עד בערך תשמ"א) של ישיבת חדרה.

עד כמה שידוע לי, וכפי שכתבו לך, איתרי היה המשך ישיר לישיבת חדרה.
פשוט בנקודת זמן מסויימת השליטה בישיבה עברה להרב אליפנט (איתרי).
כהנו שם בישיבה הרבה, בין היתר יש את הרב חנוך פרידמן כיום רב ודיין בהר נוף.
נדמה לי שהרב קושלבסקי גם היה שם, אבל כאמור זה רק 'נדמה לי' אולי משהו פה יאשר או יפריך.

אכן הרב צבי קושלבסקי היה מראשי ישיבת איתרי חדרה וכשזו התפרקה הגיע יחד עם קבוצה מתלמידיו לישיבת תורה אור [והצטרף לבחורים נוספים שעזבו קצת לפני..] שם כיהן כמה שנים עד שפתח לבד את ישיבת היכל התורה [ששכן בבנין ישיבת 'פרשבורג' עד שעבר להר נוף]

זלמניו

הודעהעל ידי זלמניו » א' מאי 17, 2015 11:12 pm

גלאגוזים כתב:הישיבה של הגרש"א פלדמן זצ"ל
הייתה ביישוב שגב באחד מגלגוליו כיישוב חרדי.

לפני כן היתה בכפר עטה ורמ"ג מרקוביץ היה המשגיח.
שגב היתה התחנה האחרונה

נוה הלבנון

הודעהעל ידי נוה הלבנון » א' מאי 17, 2015 11:20 pm

מאיר סובל כתב:זה היה המשך ישיר בזמן, אבל לא בהסכמה. פשוט המבנים היו ריקים תקופת מה באמצע.
הרבנים גלינסקי מיסדי חדרה תבעו בבימ"ש בזמנו את הרב אליפנט על השתלטותו על ישיבתם.
אאל"ט בזמנו בנוגע להתדיינות הזו היו התערבויות גם של גדולי הדור לכאן ולכאן, מרן הסטייפלר מתומכי הרב גלינסקי ומרן הרב שך מתומכי הרב אליפנט...

כעין זה היו דיני תורה על בעלות נכסי / ראשות ישיבת לומז'ה / פתח תקוה (נרמזו על סכסוך זה דברים לעיל באשכול זה), ועל ירושת בעלות נכסי ישיבת בית יוסף נובהרדוק בבני ברק, ועל ראשות / בעלות נכסי ישיבת בית התלמוד (ג"כ תשובה על שאלה לעיל...)

חוסר ההסכמה וכו' וכו' ידוע בהחלט.
אבל לא הבנתי מה שכתבת שהיה זמן שהמבנים היו ריקים, הוי אומר לדבריך שזה לא היה המשך ישיר בזמן?
[הרב 'שלום' כותב שבזמן שזה היה נקרא איתרי והן בזמן שהרב אליפנט היה מגיע גם ר"י גלינסקי היה שם.]

הכהן

הודעהעל ידי הכהן » ב' מאי 18, 2015 1:09 am

שיף כתב:אכן הרב צבי קושלבסקי היה מראשי ישיבת איתרי חדרה וכשזו התפרקה הגיע יחד עם קבוצה מתלמידיו לישיבת תורה אור [והצטרף לבחורים נוספים שעזבו קצת לפני..] שם כיהן כמה שנים עד שפתח לבד את ישיבת היכל התורה [ששכן בבנין ישיבת 'פרשבורג' עד שעבר להר נוף]

הישיבה שכנה קודם בבנין של תפארת צבי (אז נקראה היכל התורה מציון).

סמל אישי של המשתמש
מאיר סובל

הודעהעל ידי מאיר סובל » ב' מאי 18, 2015 1:12 am

נוה הלבנון כתב:
מאיר סובל כתב:זה היה המשך ישיר בזמן, אבל לא בהסכמה. פשוט המבנים היו ריקים תקופת מה באמצע.

חוסר ההסכמה וכו' וכו' ידוע בהחלט.
אבל לא הבנתי מה שכתבת שהיה זמן שהמבנים היו ריקים, הוי אומר לדבריך שזה לא היה המשך ישיר בזמן?
[הרב 'שלום' כותב שבזמן שזה היה נקרא איתרי והן בזמן שהרב אליפנט היה מגיע גם ר"י גלינסקי היה שם.]

בתקופת הרב גלינסקי לפני שהופיע הרב אליפנט היו אולי בחורים בודדים בלבד ולא צוות חינוכי, וגם היו חובות שהגבילו את התפתחות והמשך הישיבה, הרב אליפנט הכניס כספים ואסף בחורים ומימן צוות ניהול רוחני, ובאותו זמן עשה הרב גלינסקי נסיעות לחו"ל בשביל המטרה הזו אבל לא הצליח, אולי הוא כיסה חובות העבר, אבל לא הצליח לשקם ולממן את ההתחדשות.
על קומפלקס שלם של מבנים, [אולי לא בנוים לגמרי], שהיה ברובו [אם לא בכולו], ריק ושומם, על זה היה הויכוח במשפט.
תלי"ת שכחתי כבר את הפרטים בדיוק.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 120 אורחים