מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

[כבר לא] מתחרט ששדרגתי לגירסא 13

יצחק ש

[כבר לא] מתחרט ששדרגתי לגירסא 13

הודעהעל ידי יצחק ש » ה' מאי 21, 2015 9:43 am

אין מה לעשות, בתוך עמי אנוכי יושבת, והציבור אוהב ומשתמש בקביעות בחלון החיפוש הישן הנפתח על ידי מקש F7
זאת ועוד, רבים אשר קצת מסתבכים בחיפושים סבוכים משתמשים רק בחיפוש זה
והנה, בגירסה 13 ביטלתם את התצוגה המקדימה של הספרים בחיפוש זה [כנראה מתוך רצון להרגיל את הציבור להפסיק להשתמש בזה] ואם חפצה נפשך להשתמש בחיפוש עליך לפתוח ספר אחר ספר לראות אם התוצאה רלוונטית לחיפוש שלך.
אני אישית, סובל מזה קשות, מאחר שזה היה ונשאר חיפוש נפלא, תצוגת ספרים נוחה ואפשרות דפדוף מהיר בין תוצאות החיפוש באותו ספר,
כעת חווית השימוש של באוצה"ח ירדה פלאים, ואני בהחלט מתחרט חרטה גמורה על ששדרגתי לגירסא 13
אולי אפשר ללמוד ממיקרוסופט, איך לא עובדים, איך לא מנסים להרגיל את הציבור למשהו שהמתכנתים שלכם חושבים, אלא להיפך, ראה ערך "תפוצת" WIN8
בברכה, ובתקוה שתחזירו את המצב לקדמותו
נערך לאחרונה על ידי יצחק ש ב ה' מאי 28, 2015 6:14 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: מתחרט ששדרגתי לגירסא 13

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 21, 2015 9:54 am

לא צריך לאבד פרופורציות.
אמנם אנחנו לא מבינים מה יש לכם כ"כ בחלון הישן הזה, (כבר 6 שנים אנחנו תומכים בו אחורה) אבל כיוון שאינך היחיד שביקש את התיקון הזה אנחנו מתכוונים לתקן את זה ולהחזיר את השימוש בו במידת האפשר

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ה' מאי 21, 2015 10:02 am

אי אפשר להחזיר לו את הגירסה הקודמת?

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ה' מאי 21, 2015 10:12 am

למה להחזיר אם הולכים למלא את מבוקשו?

יצחק ש

הודעהעל ידי יצחק ש » ה' מאי 21, 2015 10:40 am

"אנחנו" לא מבינים מה יש "לכם"
על זה בדיוק אני מדבר, עם ציבור משתמש הקצה חושב שזה דבר מצוין ומשתמש בו תמידי, אז "אנחנו" צריכים לחשוב למה "הם" כל כך אוהבים את זה, ובמקום לתמוך בזה אחורה, אדרבא, לשכלל את זה קדימה

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 21, 2015 11:16 am

שוב פרופורציות.
אמנם אתה אחד המשתמשים החשובים (אני לא מכיר אותך אבל כל אחד הוא כזה בעיני) אבל יש עוד אלפים רבים של משתמשים, שלא משתמשים במסך הישן הזה ואפילו לא מבינים על מה מדובר בכלל, ונוח להם וטוב להם החיפוש הרגיל על כל יתרונותיו ביחס למסך הזה.
כך שלהתחשב באחוז קטן ביותר של המשתמשים זה בהחלט לתמוך אחורה ולא ללכת קדימה.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 21, 2015 11:18 am

מעבר לזה אשמח אם תסביר בדיוק מה היתרונות שיש בעיניך למסך הזה אולי אוכל לעשות משהו לשלב אותם במסך הרגיל.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 21, 2015 11:32 am

עוד דבר אחד בעניין
והנה, בגירסה 13 ביטלתם את התצוגה המקדימה של הספרים בחיפוש זה [כנראה מתוך רצון להרגיל את הציבור להפסיק להשתמש בזה] ואם חפצה נפשך להשתמש בחיפוש עליך לפתוח ספר אחר ספר לראות אם התוצאה רלוונטית לחיפוש שלך.

1. לא!
אנחנו לא מנסים לחנך את האנשים וודאי לא בשיטות כאלה.
התכנה משתכללת כל הזמן, וזה מחייב שינויים פנימיים בהתנהלות של התכנה, שינויים כאלה יכולים לגרום שמסך מסויים שתלוי בטכנולוגיה הישנה לא עובד.

2. לא הבנתי מה אתה מתכוון במשפט הזה (אני לא רוצה להתווכח איתך, אני כמו שכתבתי רוצה להבין כדי לראות מה אפשר לשפר) "ואם חפצה נפשך להשתמש בחיפוש עליך לפתוח ספר אחר ספר לראות אם התוצאה רלוונטית לחיפוש שלך"
מה ההבדל בין התצוגה המקדימה של המסך הישן לתצוגה המקדימה של המסך הראשי בעניין זה?

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 21, 2015 1:05 pm

בדקתי את העניין עם הצוות וההנהלה, ואנחנו מנסים להבין בדיוק מה נותן לך המסך הזה, אתה או כל מי שקורא ויכול לציין (אולי אוהב ספרים שתמך) ולהסביר מה הנקודה, שיבאר את העניין יעזור לנו לתת לכם כלי טוב יותר לשימוש.

מרחביה

הודעהעל ידי מרחביה » ה' מאי 21, 2015 1:44 pm

גם לי היה קשה להתרגל בתחילה לחיפוש החדש, והרביתי להשתמש בF7 (יש לי גירסה 12). אבל לאחר זמן התרגלתי והנוכחי בהחלט נוח לי.
אני חושב שעיקר ההבדל הוא במילים הצמודות, שקשה להתרגל למקף אותן ובאופן הישן זה יותר אינטואיטיבי לכתוב בכל משבצת את הרצף הרצוי. וכן המרחק בין מילים, שניתן להוסיפו בסוגריים{}, אבל שם היה יותר פשוט להגדיר מרחק רצוי כל פעם.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 21, 2015 1:45 pm

תודה רבה. ומה עם החיפוש הטבלאי ? הוא נוח?

מרחביה

הודעהעל ידי מרחביה » ה' מאי 21, 2015 2:04 pm

אינני משתמש בו בד"כ.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 21, 2015 2:06 pm

יש לזה סיבה? או שפשוט לא התנסית?

מרחביה

הודעהעל ידי מרחביה » ה' מאי 21, 2015 2:13 pm

לא התנסתי.

יצחק ש

הודעהעל ידי יצחק ש » ה' מאי 28, 2015 1:09 am

ובכן
אין כוונתי חלילה להתנצח אלא להגיע לתועלת
הנקודה במסך החיפוש הישן שאתה יכול להכניס רצף של מילים בשורה אחת ורצף של מילים בשורה השניה, והוא מחפש את 2 ה"רצפים" בכל הספרים
בתיבת החיפוש הרגילה צריך לעשות כל מיני סימונים ומקפים כדי להגיע לתוצאה זו ולכן אני ואחרים מאד אוהבים את המסך הנ"ל
ראיתי כאן שהפנית לחיפוש הטבלאי, את האמת שלא הכרתיו עד היום וצריך אני ללמדו, הענין במסך הישן של F7 שזה מאד פשוט, מכניסים את רצף המילים [בחורים עם רוצים להוסיף קידומות דקדוקיות] וזהו, אפשר שגם בחיפוש הטבלאי זה כך אני אנסה, אם כי החלון של החיפוש הטבלאי קצת 'הפחיד' אותי, אבל אנסה ללמוד אותו.

בהקשר למה ששאלת וזה לשונך
"לא הבנתי מה אתה מתכוון במשפט הזה (אני לא רוצה להתווכח איתך, אני כמו שכתבתי רוצה להבין כדי לראות מה אפשר לשפר) "ואם חפצה נפשך להשתמש בחיפוש עליך לפתוח ספר אחר ספר לראות אם התוצאה רלוונטית לחיפוש שלך", עד כאן לשונך.
כוונתי היתה, בהקשר לכך שבגרסה 13 במסך החיפוש הישן אין תצוגה מקדימה של התוצאות, וצריך לפתוח כל ספר כדי לראות את התוצאה [ואם היא רלוונטית בכלל] אולם על זה כבר כתבת שהנכם מתכוננים לתקן ענין זה וא"כ אינו רלוונטי
ברכה והצלחה

יצחק ש

הודעהעל ידי יצחק ש » ה' מאי 28, 2015 1:41 am

אוסיף ברשותך עוד דבר אחד -
אני גבאי בית כנסת שגם שם מותקנת תכנת האוצר, המקום מצולם ויש לי גישה מרחוק למצלמה, תתפלא אולי לשמוע, שבהרצה של המצלמה במהירות אני רואה שאחוז ניכר מהמשתמשים [להערכתי רובם] משתמשים לפחות פעם אחת במסך החיפוש הישן.
יתכן מאד, שהגורם לכך הוא אי הכרת מסך החיפוש הטבלאי - כאמור אני מנסה ללמוד אופציה זו,
אבל כבר 'מלמעלה' עצתי הפשוטה, לפשט את חלון החיפוש הטבלאי [כמו בבר אילן] לא רק קודים של כוכביות וסולמיות וכדו' אלא ממש כמו בבר אילן חלון גדול אופציות ברורות וכדו'
שים לב למשל שאפילו המרחק בין המילים לא נראה ברור [מחמת קוטן הריבוע שמראה את המרחק בין המילים]
אגב, בחלון הטבלאי יש אופציה לסגור בסיום ה"חיפוי" וצ"ל כמובן החיפוש
סיכומו של דבר, אם החלון הטבלאי יבוא בצורה הרבה יותר ידידותית מאשר מה שהוא היום, אכן אפשר בקלות לותר על מסך החיפוש הישן

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 28, 2015 11:43 am

תודה רבה.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 28, 2015 11:45 am

הקשר למה ששאלת וזה לשונך
"לא הבנתי מה אתה מתכוון במשפט הזה (אני לא רוצה להתווכח איתך, אני כמו שכתבתי רוצה להבין כדי לראות מה אפשר לשפר) "ואם חפצה נפשך להשתמש בחיפוש עליך לפתוח ספר אחר ספר לראות אם התוצאה רלוונטית לחיפוש שלך", עד כאן לשונך.
כוונתי היתה, בהקשר לכך שבגרסה 13 במסך החיפוש הישן אין תצוגה מקדימה של התוצאות, וצריך לפתוח כל ספר כדי לראות את התוצאה [ואם היא רלוונטית בכלל] אולם על זה כבר כתבת שהנכם מתכוננים לתקן ענין זה וא"כ אינו רלוונטי

תודה על ההבהרה אני חשבתי שאתה מתכוון לציין חיסרון של המשתמש במסך הרגיל לעומת הישן ולכן לא הבנתי את הכוונה.

יצחק ש

הודעהעל ידי יצחק ש » ה' מאי 28, 2015 6:14 pm

ובכן, לאחר יום שלם שבו עברתי להשתמש בחיפוש הטבלאי, אודה ולא אבוש, שטעיתי, ואכן האופציה הזו מייתרת את השימוש במסך החיפוש הישן
בהתאם לכך, ערכתי את ה'נושא' של שרשור זה והוספתי תיבות 'כבר לא'....

אך אני חוזר על דברי, החלון הטבלאי מאד מאד לא ידידותי [להבדיל ממסך החיפוש הישן F7] -ולכן זה יהיה 'שדרוג' רציני אם החלון הטבלאי 'יהפוך' לידידותי יותר.
הצעתי:

א. גודל: חלון יותר גדול [כאמור היום החלון כה קטן עד שצריך 'לנחש' את המספר של המרחק בין הטבלאות, פשוט לא רואים את זה].

ב. קודים: במקום הסולמיות הכוכביות וה'פלוסים', ליצור ממשק אחר, [כלומר שיהיה כתוב בפירוש, למשל 'הוספת אותיות שימוש' וסימון V על אופציה כזו]. אם אכן תתקבל הצעתי להגדיל את החלון יהיה קל להוסיף זאת. [אגב,אין צורך ליחד לכל שורה בטבלה ממשק כזה, אלא אפשר לעשות ממשק אחד, אשר יתיחס למיקום של הסמן באותו זמן, כמו בבר אילן].

ג. ברוחב לב, יצרתם אפשרות של חיפוש טבלאי ענק, מה שיוצר בלבול למשתמש הבלתי מקצועי [למשל בפעם הראשונה חשבתי שהתיבה שמתחת לתיבה הראשונה היא התיבה השניה], לטעמי צריך בבסיס לתת שלש או ארבע שורות לחיפוש, עם כפתור נוסף לאופציה להרחבת החלון לעוד ועוד טבלאות.

ניתן לתת את הדעת על נקודות נוספות, אך איני רוצה להיראות 'נודניק'...

אין ספק, שעם ההנגשה של החיפוש הטבלאי למשתמש הפשוט, ניתן בקלות לוותר על מסך החיפוש הישן [F7] = ואני אומר זאת כאחד שהיה מחובר ב'וריד' לחיפוש הישן, כמבואר לכל מעיין בשרשור זה....

לסיום, אני חייב להביע את התפעלותי, אני משתמש של האוצר עוד מגרסה 9 ע"ה, ופעם ראשונה נכנסתי [ונרשמתי] לפורום זה בגלל התלונה הנ"ל - התגובה המהירה והענינית שלכם, והרצון לעזור ולשפר, הדהימה אותי! מבחינתי זה לא מובן מאליו, ועל כך "כל הכבוד" לכם!!!
בהצלחה גדולה

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: [כבר לא] מתחרט ששדרגתי לגירסא 13

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מאי 28, 2015 9:03 pm

תודה רבה.
אבדוק את הערותיך בעניין הגודל והפירוט.

יש גם תוסף יפה של חיפוש טבלאי שעשה אחד מחברי הפורום, כדאי שתבדוק גם אותו. כאן
http://forum.otzar.org/forums/viewtopic.php?f=5&t=19256

שים לב שבהודעה האחרונה הוא שם עדכון.

יוסףב

הודעהעל ידי יוסףב » ג' יוני 23, 2015 9:21 pm

סליחה מראש על העברית השבורה שלי
גם אני מתקשה להתרגל להשתמש עם חיפוש בלי F7. אבל יותר מזה אין אופציה ל"מיין לפי מספר תוצאות". והעצה היחידה שמצאתי לזה הוא לחפש במסך ראשי ואחר כך להקיש F7 ואחר כך לבחור במיין לפי מספר תוצאות ולחזור אחר כך למסך הראשי ורק אז התוצאות הם כסדר שאני רוצה ורק אז אפשר לראות בתוכן הספר מבלי לפתוח ספר

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' יוני 23, 2015 9:43 pm

יוסףב

הודעהעל ידי יוסףב » ד' יוני 24, 2015 4:04 am

תודה רבה מאוד מאוד!!!!!!

פי האתון

הודעהעל ידי פי האתון » ה' יולי 30, 2015 2:31 pm

עוד תועלת שיש בF7 היא שאפשר (בקלות) להגדיר את הרווח בין האותיות למשל : כשאני עושה חיפוש רגיל ואין תוצאות,
אני נכנס ל F7 ומגדיר לרווח של 300 !!! אותיות וכמעט תמיד אני מוצא תוצאות
[אני מאמין שיש אפשרות זו גם בחיפוש הרגיל אבל זה כבר קשה לי בגילי לקלוט את זה]

אגב, מדוע צריך 'לפתוח' את הספר ב F7 ואין אפשרות גלילה? (אם כבר תוקן עמכם הסליחה)

תודה על התוכנה הנפלאה ועל החדשנות הבלתי פוסקת.

חזור אל “אוצר החכמה - תמיכה טכנית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 26 אורחים