מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

עזרה - וורד

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
ערבי פסחים

עזרה - וורד

הודעהעל ידי ערבי פסחים » ו' נובמבר 08, 2013 9:08 am

אני עורך איזה ספר לבד בוורד 2010 איך אני עושה בסוף ההקדמה וכדו' את הסיומת שבתמונה [לא מצאתי אותו בשם גופן] שזה מראה כאילו על סוף ענין או ששמים אותו בסוף הספר אחר המילים "תם ונשלם וכו' "
קבצים מצורפים
ללא שם.png
ללא שם.png (4.76 KiB) נצפה 35748 פעמים

עשוי לנחת

Re: עזרה - וורד

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ו' נובמבר 08, 2013 9:28 am

ערבי פסחים כתב:אני עורך איזה ספר לבד בוורד 2010 איך אני עושה בסוף ההקדמה וכדו' את הסיומת שבתמונה [לא מצאתי אותו בשם גופן] שזה מראה כאילו על סוף ענין או ששמים אותו בסוף הספר אחר המילים "תם ונשלם וכו' "

בהוספה - סימן יש גופן הנקרא LOGO או משהו כזה, שם יש סימנים מעין אלו.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' נובמבר 08, 2013 10:03 am

הערה קטנה: אפשר לערוך ספר בוורד, הרבה יותר קשה להעניק לו צורה של עימוד מקצועי. שוה להשקיע קצת יותר (הכוונה בעימוד בוורד), בכדי לפאר ולהדר את הספר.

כלבאשבוע

הודעהעל ידי כלבאשבוע » ו' נובמבר 08, 2013 10:37 am

הפרח זה מפונט Wingdings. (שיפט + ] )
וה'עלים' זה מפונט Wingdings 2 (אותיות ש נ)

נחמד

הודעהעל ידי נחמד » ו' נובמבר 08, 2013 10:49 am

ערבי פסחים כתב:אני עורך איזה ספר לבד בוורד 2010 איך אני עושה בסוף ההקדמה וכדו' את הסיומת שבתמונה [לא מצאתי אותו בשם גופן] שזה מראה כאילו על סוף ענין או ששמים אותו בסוף הספר אחר המילים "תם ונשלם וכו' "

אם אני מבין אותך נכון, אתה רוצה להשים בסוף קטע מסויים "סימנים מיוחדים"?
אזי לשם כך: לחץ על "הוספה" > "סימן", > ["סימנים נוספים"], ובחר את הסימן הרצוי. (אם הפונט מותקן).

אם אין לך קח את זה: (הוספתי על הקודם).
קבצים מצורפים
פונטים וקישוטים.rar
(4.62 MiB) הורד 1109 פעמים

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ו' נובמבר 08, 2013 12:02 pm

מישהו יודע האם ניתן להמיר הפונטים - קישוטים הנ"ל לקובץ תמונה, יש לי עוד סוגים כאלו אבל יש לי ענין להופכם גם לקובץ תמונה, יש איזה תוכנה שממירה אותם? (אחד אחד זה לא בעיה כ"כ דרף המרה לפידיאף וכיו"ב, אבל לקחת הרבה קבצים בתצורת פונט ולהמיר אותם האם יש תוכנה לזה?)
בתודה מראש

נחמד

הודעהעל ידי נחמד » ו' נובמבר 08, 2013 12:04 pm

מאירי כתב:מישהו יודע האם ניתן להמיר הפונטים - קישוטים הנ"ל לקובץ תמונה, יש לי עוד סוגים כאלו אבל יש לי ענין להופכם גם לקובץ תמונה, יש איזה תוכנה שממירה אותם? (אחד אחד זה לא בעיה כ"כ דרף המרה לפידיאף וכיו"ב, אבל לקחת הרבה קבצים בתצורת פונט ולהמיר אותם האם יש תוכנה לזה?)
בתודה מראש

אתה מתכוון לסמן מספר פונטים ולהפוך אותם לקובץ תמונה?
נערך לאחרונה על ידי נחמד ב ו' נובמבר 08, 2013 12:26 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ו' נובמבר 08, 2013 12:18 pm

נחמד כתב:
מאירי כתב:מישהו יודע האם ניתן להמיר הפונטים - קישוטים הנ"ל לקובץ תמונה, יש לי עוד סוגים כאלו אבל יש לי ענין להופכם גם לקובץ תמונה, יש איזה תוכנה שממירה אותם? (אחד אחד זה לא בעיה כ"כ דרף המרה לפידיאף וכיו"ב, אבל לקחת הרבה קבצים בתצורת פונט ולהמיר אותם האם יש תוכנה לזה?)
בתודה מראש

אתה מתכוון לסמן מספר פונטים ולהפוך אותם לקובץ תמונה?

כן, פונטים מקובץ המקור עם הסיומת TTF לקחת אותו ולהופכו לתמונה שיראו את הצורה של הפונט בתמונה

נחמד

הודעהעל ידי נחמד » ו' נובמבר 08, 2013 12:26 pm

אם כן הברירה ממה שידוע הוא, להשים את כולם בתקיה ואז לסמן את כולם. כעת בראש סרגל התקיה למעלה אמור להופיע "הדפס" ואז לחץ. אך כאן יפתחו כל חלונות ההדפסה (עבור כל פונט ופונט), ואז תצטרך לאשר הדפסה עבור כל אחד ואחד, וכמו כן בהמשך להגדיר אפשרות מצב תמונה.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ו' נובמבר 08, 2013 12:30 pm

נחמד כתב:אם כן הברירה ממה שידוע הוא, להשים את כולם בתקיה ואז לסמן את כולם. כעת בראש סרגל התקיה למעלה אמור להופיע "הדפס" ואז לחץ. אך כאן יפתחו כל חלונות ההדפסה (עבור כל פונט ופונט), ואז תצטרך לאשר הדפסה עבור כל אחד ואחד, וכמו כן בהמשך להגדיר אפשרות מצב תמונה.

אצלי בכל אפשרויות ההדפסה הוא מביא רק את תוכן הקובץ היינו המשפט הידוע דג סקרן וכו' שרואים בפתיחת הגופן ולא רואים את הצורה האמיתית של הגופן היינו התמונה המדוברת (פונטים של צורות לא אותיות וכנ"ל)

נחמד

הודעהעל ידי נחמד » ו' נובמבר 08, 2013 12:49 pm

תנסה להדפיס פונט אחד ותראה איך זה יוצא לאחר ההדפסה.

תנסה את ה-PDFCreator-1_0_1_setup היא שימושית לוורד, אך יש בה גם אפשרות להפוך קבצים אחרים (כמו הפונט למשל) לקבצי תמונה ועוד.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ש' נובמבר 09, 2013 7:11 pm

נחמד כתב:תנסה להדפיס פונט אחד ותראה איך זה יוצא לאחר ההדפסה.
תנסה את ה-PDFCreator-1_0_1_setup היא שימושית לוורד, אך יש בה גם אפשרות להפוך קבצים אחרים (כמו הפונט למשל) לקבצי תמונה ועוד.

תודה על העזרה, התקנתי תוכנה זו אך עדיין ללא הועיל, בהדפסה אני רואה רק תוכן טקסט כמו כל גופן (מצו"ב דוגמא) ואני רוצה לראות את הציור ולא את הגופן, בפונט שמכיל ציור ולא אות אני רוצה שידפיס לי את הצורה ולא טקסט אחר, האם יש כזו אפשרות?
באם יש לך אפשרות כזו האם תוכל לשים פה דוגמא?
קבצים מצורפים
‏‏4YEOgarden (TrueType)‎.jpg
‏‏4YEOgarden (TrueType)‎.jpg (164.57 KiB) נצפה 35660 פעמים

ערבי פסחים

הודעהעל ידי ערבי פסחים » ש' נובמבר 09, 2013 9:46 pm

תודה לכל המשיבים הועיל לי מאד. צרפתי פה קובץ של כל הסימנים היוצאים מגופנים

Wingdings
Wingdings2
Wingdings3
Guttman Logo1
קבצים מצורפים
סימנים מיוחדים לוורד.doc
(27.5 KiB) הורד 1093 פעמים

נחמד

הודעהעל ידי נחמד » ש' נובמבר 09, 2013 11:31 pm

מאירי כתב:
נחמד כתב:תנסה להדפיס פונט אחד ותראה איך זה יוצא לאחר ההדפסה.

תודה על העזרה, התקנתי תוכנה זו אך עדיין ללא הועיל, בהדפסה אני רואה רק תוכן טקסט כמו כל גופן (מצו"ב דוגמא) ואני רוצה לראות את הציור ולא את הגופן, בפונט שמכיל ציור ולא אות אני רוצה שידפיס לי את הצורה ולא טקסט אחר, האם יש כזו אפשרות?
באם יש לך אפשרות כזו האם תוכל לשים פה דוגמא?

אם תוכל לצרף לפה את אחד הפונטים (שידוע לך שמכילים ציורים), שאצלך לא רואים את הציורים הללו אלא רק את האותיות בלבד?

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ש' נובמבר 09, 2013 11:48 pm

נחמד כתב:אם תוכל לצרף לפה את אחד הפונטים (שידוע לך שמכילים ציורים), שאצלך לא רואים את הציורים הללו אלא רק את האותיות בלבד?

מצו"ב
קבצים מצורפים
Z@R6A54.rar
(2.27 KiB) הורד 791 פעמים

נחמד

הודעהעל ידי נחמד » א' נובמבר 10, 2013 12:04 am

כמה ציורים ידוע לך שהוא אמור להכיל?
כפי שבדקתי הוא מכיל רק ציור אחד. האם יש יותר ציורים?
קבצים מצורפים
ציור אחד.docx
(896.19 KiB) הורד 832 פעמים

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » א' נובמבר 10, 2013 12:10 am

כן במקרה שמתי פונט שמכיל ציור אחד, יש לי כאלו שמכילים יותר, השאלה אם ניתן להפוך ציור זה לתמונה, כמובן לא בצורה פרמיטיבית של לכידת מסך או הדפסה לתמונה, היות ויש לי מלא פונטים כאלו ואני רוצה לייצא את כולם בבת אחת לתמונות, גם אם לא בבת אחת אבל כל רעיון טוב להופכם לקבצי תמונות יתקבל בברכה

נחמד

הודעהעל ידי נחמד » א' נובמבר 10, 2013 12:32 am

בתחילה (בהודעה האחרונה שצירפת קובץ תמונה) הבנתי שאתה שואל למה אני לא רואה ציורים?

אבל עכשיו אני מבין אותך אחרת, היינו שאתה רוצה לשלוף ציור מבין הטקסטים והפרטים שיש בפונט. (מלכתחילה הבנתי שאתה רוצה להפוך פונט שלם עם כל הציורים שבו - לקובץ תמונה אחד. וכל העניין הוא איך להפוך כמה ביחד בבת אחת לקבצי תמונה).

אם כן לענייננו, להפריד ולהוציא ציור אחד [לקובץ תמונה] כאשר יש שם פרטים נוספים, זה לא שייך באופן רגיל, אלא רק באופן מורכב וארוך.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » א' נובמבר 10, 2013 1:47 am

ולהוציא כולם ביחד יש מצב?

נחמד

הודעהעל ידי נחמד » א' נובמבר 10, 2013 1:56 am

שים את כולם בתקיה ואז לסמן את כולם. כעת בראש סרגל התקיה למעלה אמור להופיע "הדפס" ואז לחץ. אך כאן יפתחו כל חלונות ההדפסה (עבור כל פונט ופונט), ואז תצטרך לאשר הדפסה עבור כל אחד ואחד, וכמו כן בהמשך להגדיר אפשרות מצב תמונה.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » א' נובמבר 10, 2013 2:01 am

נחמד כתב:שים את כולם בתקיה ואז לסמן את כולם. כעת בראש סרגל התקיה למעלה אמור להופיע "הדפס" ואז לחץ. אך כאן יפתחו כל חלונות ההדפסה (עבור כל פונט ופונט), ואז תצטרך לאשר הדפסה עבור כל אחד ואחד, וכמו כן בהמשך להגדיר אפשרות מצב תמונה.

זאת עשיתי מכבר, וגם במצב הדפסה של תמונות הוא מדפיס תמונה של טסקט דג סקרן וכו' כנ"ל ולא של הציור שכלול בפונט

נחמד

הודעהעל ידי נחמד » א' נובמבר 10, 2013 2:06 am

הוא משמיט את הציור ומדפיס את הטקסט בלבד?

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » א' נובמבר 10, 2013 2:09 am

נחמד כתב:הוא משמיט את הציור ומדפיס את הטקסט בלבד?

כן זה בדיוק הבעיה, כבר צרפתי דוגמא בתמונה לעיל.

בריושמא

הודעהעל ידי בריושמא » א' נובמבר 10, 2013 9:01 am

למאירי,

לא כל כך הבנתי את הבעיה. אבל האם זה פתרונה?

wingdings.jpg
wingdings.jpg (284.64 KiB) נצפה 35585 פעמים

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » א' נובמבר 10, 2013 9:15 am

כעת אני רואה שיש בעיה נוספת אצלי ונחלק את הדברים:
הגופן שאתה מציג כאן עם האיורים גם אצלי מופיע כך, אמנם ישנם גופנים עם עטורים אחרים שאצלי כשאני פותח אותם אני לא רואה את האיור אלא אותיות דג סקרן וכו' (וכפי שניתן לראות בגופן ששמתי לעיל).
אבל בא נניח לבעיה זו, בא נדבר על הגופנים שאני כן רואה איורים ולא מילים וכפי שאתה מציג, אמנם ניתן להדפיס ישר לקובץ תמונה אבל היא תהיה תמונה אחת של כל האיורים שבגופן יחד, אני שואל האם יש מציאות כזו לייצא את כל האיורים שבקובץ הגופן לתמונות נפרדות שכל תמונה תכיל איור אחד? וכמובן לא בצורה פרמיטיבית של כמו למשל 'לכידת מסך' של כל איור בנפרד אלא כמין תוכנה או כל פעולה אחרת שתמיר ותייצא את כל האיורים לקבצי תמונות נפרדים, כמספר האיורים שבקובץ הגופן כן יהיה מספר התמונות שיצאו מקובץ הגופן.
מקוה שהסברתי עצמי טוב.
(ואם יש כזה דבר, האם יתכן גם לקחת כמות של קבצי גופן כאלו ובפעולה אחת לעשות כך על כולם)

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » א' נובמבר 10, 2013 8:06 pm

אולי אשאל הפוך, כיצד בכלל ניתן לערוך קובץ גופן, לא אותיות, אלא לקחת צורת סימן מסויים (למשל ציור או תמונה) ולהפוך אותו לקובץ גופן, מישהו יודע?

בריושמא

הודעהעל ידי בריושמא » א' נובמבר 10, 2013 9:39 pm

סורקים את התמונה ומעלים אותה לתוכנה שמייצרת גופנים. ואז מתחילים לעבד אותה וכו' וכו'.
אין לי נסיון בכגון דא, ועל כן לא אוכל לפרש את וכו' וכו'.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » א' נובמבר 10, 2013 9:56 pm

בריושמא כתב:סורקים את התמונה ומעלים אותה לתוכנה שמייצרת גופנים. ואז מתחילים לעבד אותה וכו' וכו'.
אין לי נסיון בכגון דא, ועל כן לא אוכל לפרש את וכו' וכו'.

תוכל להגיד שם של תוכנה?

נחמד

הודעהעל ידי נחמד » א' נובמבר 10, 2013 11:30 pm

ליצור גופנים
יש את fontcreator
וכן גם את סופטי, ופונטפוג.

אפשרות אחרת שאפשר לנסות:

כתוב בהתחל של המחשב eudcedit

לאחר מכן תפתח בפניך תוכנת "עורך תווים פרטיים", ושם יופיע חלונית עם מלא ריבועים בתוך התוכנה, ואז בחר באחד הריבועים (לא משנה איזה).
לחץ אישור.

לאחר מכן יפתח בפניך לוח שבצידו כלים (דומה לפוטושופ) ואז התחל לצייר על אותו הלוח מה שאתה רוצה - אות או ציור.

לאחר שגמרת לחץ: > קובץ - > קישורי גופנים > שמירה > [כעת יפתח בפניך חלון שישאל אותך להיכן לצרף את זה (האם לכל הגופנים או לגופנים נבחרים)] ואז בחר באפשרות העדיפה עליך מבין שניהם. לאחר מכן לחץ אישור, כעת הגופן שיצרת נוצר.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » א' נובמבר 10, 2013 11:36 pm

תודה על הרעיונות, אבדוק.

איש רגיל

הודעהעל ידי איש רגיל » ג' מאי 20, 2014 9:06 pm

נחמד כתב:כתוב בהתחל של המחשב eudcedit

לאחר מכן תפתח בפניך תוכנת "עורך תווים פרטיים", ושם יופיע חלונית עם מלא ריבועים בתוך התוכנה, ואז בחר באחד הריבועים (לא משנה איזה).
לחץ אישור.

לאחר מכן יפתח בפניך לוח שבצידו כלים (דומה לפוטושופ) ואז התחל לצייר על אותו הלוח מה שאתה רוצה - אות או ציור.

לאחר שגמרת לחץ: > קובץ - > קישורי גופנים > שמירה > [כעת יפתח בפניך חלון שישאל אותך להיכן לצרף את זה (האם לכל הגופנים או לגופנים נבחרים)] ואז בחר באפשרות העדיפה עליך מבין שניהם. לאחר מכן לחץ אישור, כעת הגופן שיצרת נוצר.

ייש"כ גדול.
אחר שיצרתי תו מסויים, ואני שומר אותו באחד מהגופנים, על איזה כפתור אני אמור ללחוץ בכדי שהתו יופיע?

נחמד

הודעהעל ידי נחמד » ג' מאי 20, 2014 11:03 pm

כתוב בהתחל: "מפת תווים" > "כל הגופנים (תווים פרטיים)" (נמצא בסוף למטה). ואז בחר בתיו והוסף למקום הרצוי.

עוד בעניין בקובץ המצורף:
קבצים מצורפים
שימוש בתווים מיוחדים.docx
(953.97 KiB) הורד 958 פעמים

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ג' מאי 26, 2015 9:42 pm

משולש

הודעהעל ידי משולש » ג' ספטמבר 27, 2016 1:12 am

יש גם אלפי סימנים וציורים שמופיעים גם ללא התקנת גופן ולא רק בוורד, והם מובנים בUNICODE (אני לא יודע איך יוצגו אצלכם במחשב).

↮ ↯ ↰ ↱ ↲ ↳ ↴ ↵ ↶ ↷ ↸ ↹ ↺ ↻ ↼ x ↾ ↿ ⇀ ⇁ ⇂ ⇃ ⇄ ⇅ ⇆ ⇇ ⇈ ⇉ ⇊ ⇋ ⇌ ⇍ ⇎x ⇏ ⇐ ⇑ ⇒ ⇓ ⇔ ⇕ ⇖ ⇗ ⇘ ⇙ ⇚ ⇛ ⇜ ⇝ ⇞ ⇟ ⇠ ⇡x ⇢ ⇣ ⇤ ⇥ ⇦ ⇧ ⇨ ⇩ ⇪ ⇫ ⇬ ⇭x ⇮ ⇯ ⇰ ⇱ ⇲ ⇳ ⇴ ⇵ ⇶ ⇷ ⇸ ⇹ ⇺ ⇻ ⇼ ⇽ ⇾ ⇿ ∀ ∁ ∂ ∃ ∄ ∅ ∆ ∇ ∈ ∉ ∊ ∋ ∌ ∍ ∎ ∏ ∐ ∑ − ∕ ∖ ∗ ∘ ∙ √ ∛ ∜ ∝ ∞ ∟ ∠ ∡ ∢ ∣ ∤ ∥ ∦ ∧ ∨ ∩ ∪ ∫ ∬ ∭ ∮ ∯ ∰ ∱ ∲ ∳ ∴ ∵ ∶ ∷ ∸ ∹ ∺ ∻ ∼ ∽ ∾ ∿ ≀ ≁ ≂ ≃ ≄ ≅x ≆x ≇ ≈ ≉ ≊ ≋ ≌ ≍ ≎ ≏ ≐ ≑ ≒ ≓ ≔ ≕ ≖ ≗ ≘ ≙ ≚ ≛ ≜ ≝ ≞ ≟ ≠ ≡ ≢ ≣ ≤ ≥ ≦ ≧ ≨ ≩ ≪ ≫ ≬ ≭ ≮ ≯ ≰ ≱ ≲ ≳ ≴ ≵ ≶ ≷ ≸ ≹ ≺ ≻ ≼ ≽ ≾ ≿ ⊀ ⊁ ⊂ ⊃ ⊄ ⊅ ⊆ ⊇ ⊈ ⊉ ⊊ ⊋ ⊌ ⊍ ⊎ ⊏ ⊐ ⊑ ⊒ ⊓x ⊔ ⊕ ⊖ ⊗ ⊘ ⊙ ⊚ ⊛ ⊜ ⊝ ⊞ ⊟ ⊠ ⊡ ⊢ ⊣ ⊤ ⊥
ႅא ႆב ႇג sႈד ႉה ႐ ႑ ႒ ႓ ႔ ႕ ႖ ႗ ႘ ႙ ᄀ ᄁ ᄂ ᄃ ᄄ ᄅ ᄆ ᄇ ᄈ ᄉ ᄐ ᄑ ᄒ ᄓ ᄔ ᄕ ᄖ ᄗ ᄘ ᄙ ᄠ ᄡ ᄢ ᄣ ᄤ ᄥ ᄦ ᄧ ᄨ ᄩ ᄰ ᄱ ᄲ ᄳ ᄴ ᄵ ᄶ ᄷ ᄸ ᄹ ᅀ ᅁ ᅂ ᅃ ᅄ ᅅ ᅆ ᅇ ᅈ ᅉ ᅐ ᅑ ᅒ ᅓ ᅔ ᅕ ᅖ ᅗ ᅘ ᅙ ᅠ ᅡ ᅢ ᅣ ᅤ ᅥ ᅦ ᅧ ᅨ ᅩ ᅰ ᅱ ᅲ ᅳ ᅴ ᅵ ᅶ ᅷ ᅸ ᅹ ᆀ ᆁ ᆂ ᆃ ᆄ ᆅ ᆆ ᆇ ᆈ ᆉ ᆐ ᆑ ᆒ ᆓ ᆔ ᆕ ᆖ ᆗ

- ╳ ╴ ╵ ╶ ╷ ╸ ╹ ╺ ╻ ╼ ╽ ╾ ╿ ▀ ▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ▉ ▊ ▋ ▌ ▍ ▎ ▏ ▐ ░ ▒ ▓ ▔ ▕ ▖ ▗ ▘ x▙ ▚ ▛ ▜ ▝ ▞ ▟ ■ □ ▢ ▣ ▤ ▥ ▦ ▧ ▨ ▩ ▪ ▫ ▬ ▭ ▮ ▯ ▰ ▱ ▲ △ ▴ ▵ ▶ ▷ ▸ ▹ ► ▻ ▼ ▽ ▾ ▿ ◀ ◁ ◂ ◃ ◄ ◅ ◆ ◇ ◈ ◉ ◊ ○ ◌ ◍ ◎ ● ◐ ◑ ◒ ◓ ◔ ◕ ◖ ◗ ◘ ◙ ◚ ◛ ◜ ◝ ◞ ◟ ◠ ◡ ◢ ◣ ◤ ◥ ◦ ◧ ◨ ◩ ◪ ◫ ◬ ◭ ◮ ◯ ◰ ◱ ◲ ◳ ◴ ◵ ◶ ◷ ◸ ◹ ◺ ◻ ◼ ◽ ◾ ◿ ☀ ☁ ☂ ☃ ☄ ★ ☆ ☇ ☈ ☉ ☊ ☋ ☌ ☍ ☎ ☏ ☐ ☑ ☒ ☓ ☔ ☕ ☖ ☗ ☘ ☙ ☙❧ ☚ ☛ ☜ ☝ ☞ ☟ ☠ ☡ ☢ ☣ ☤ ☥ ☦ ☧ ☨ ☪ ☫ ☬ ☭ ☮ ☯ ☰ ☱ ☲ ☳ ☴ ☵ ☶ ☷ ☸ ☹ ☺ ☻ ☼ ☽ ☾ ☿ ♀ ♁ ♂ ♃ ♄ ♅ ♆ ♇ ♈ ♉ ♊ ♋ ♌ ♍ ♎ ♏ ♐ ♑ ♒ ♓ ♔ ♕ ♖ ♗ ♘ ♙ ♚ ♛ ♜ ♝ ♞ ♟ ♠ ♡ ♢ ♣ ♤ ♥ ♦ ♧ ♨ ♩ ♪ ♫ ♬ ♭ ♮ ♯

✁ ✂ ✃ ✄ ✅ ✆ ✇ ✈ ✉ ✊ ✋ ✌ ✍ ✎ ✏ ✐ ✑ ✒ ✓ ✔ ✕ ✖ ✗ ✘ ✡ ✦ ✧ ✨ ✩ ✪ ✫ ✬ ✭ ✮ ✯ ✰ ✱ ✲ ✳ ✴ ✵ ✶ ✷ ✸ ✹ ✺ ✻ ✼ ✽ ✾ ✿ ❀ ❁ ❂ ❃ ❄ ❅ ❆ ❉ ❊ ❋ ❌ ❍ ❎ ❏ ❐ ❑ ❒ ❓ ❔ ❕ ❖ ❗ ❘ ❙ ❚ ❛ ❜ ❝ ❞ ❟ ❠ ❡ ❢ ❣ ❤ ❥ ❦ ❧

- ▀ ▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ▉ ▐ ░ ▒ ▓ ▔ ▕ ▖ ▗ ▘ ▙ ☀ ☁ ☂ ☃ ☄ ★ ☆ ☇ ☈ ☉ ☐ ☑ ☒ ☓ ☔ ☕ ☖ ☗ ☘ ☙ ☠ ☡ ☢ ☣ ☤ ☥ ☦ ☧ ☨ ☰ ☱ ☲ ☳ ☴ ☵ ☶ ☷ ☸ ☹ ♀ ♁ ♂ ♃ ♄ ♅ ♆ ♇ ♈ ♉ ♐ ♑ ♒ ♓ ♔ ♕ ♖ ♗ ♘ ♙ ♠ ♡ ♢ ♣ ♤ ♥ ♦ ♧ ♨ ♩ ♲

בריושמא

עזרה בתוכנת וורד - שדה seq

הודעהעל ידי בריושמא » ד' ספטמבר 28, 2016 11:52 am

באשכול שנתעלם מן העין שאל אחד מן החכמים: מהו שדה seq?
שאלה קצרה היא, אך תשובתה ארוכה קמעא.

כידוע לכל אוסרים רופאי הנפש להשתמש במספור אוטומטי, שיכול אדם לצאת מדעתו מחמת מספרים אלו שנוטלים חיים לעצמם כסוס בלא מתג ורסן.
ועל כן מה יעשה אדם שרוצה למנות פרקיו ולספור סעיפיו?
ולא עוד אלא שרוצה הוא לכתוב פרק א ופרק ב ולרשום סעיף א וסעיף ב, והוורד אינו יודע למנות בסדר זה שלא לימדוהו בוניו בו.
ולא עוד אלא שרוצה הוא לכתוב פרק א ופרק ב ואחר להוסיף פרק בין הפרקים או לחסר פרק מן הפרקים או לקדם את המאוחר או לאחר את המוקדם ונמצא כל ימיו מונה וחוזר ומונה עד שקץ הוא בכתיבתו.
ומפני צרה זו יש שחוזרים למנהג אבותיהם וממלאים בין הפרקים בפרק ב וכוכב בצדו, וכשהם מגיעים לגמר מלאכה מכים הם בפטיש על הכוכב ועושים אותו פרק ג. אלא שחזקה על גמר המלאכה שגורר עמו שגיאות שגוררות עמן סליחות והתנצלויות.
ומה יעשה אדם וכתיבתו תהא רהוטה ולא תצא תקלה מתחת ידיו?
יביט מעלה ויקיש על הוספה ואז יראה שדה מנוקד בשלוש נקודות. ילחץ על שורה זו ויפתח לפניו טור של שדות, ושם יקיש על seq, קיצורו של sequence, שמשמעו המשך, ויודה לה' ויאמר ראה שדה אשר ברכו ה'.
ומה ברכה בו? אמנם אמרו חכמים אין הברכה שורה אלא בדבר הסמוי מן העין, ואסרו למנות תבואה, אלא שדברי תורה גלויים הם ומניינם מבורך הוא שמקצרים את הדרך ומקרבים לו לאדם את המקום שלבו חפץ בו.
ואחרי שיבחר את seq תיפתח תיבת שיחה, ובראשה שורה שבתחילתה מוכנה לה המלה seq. ישים האדם את סמנו שם, יקיש על רווח ויוסיף אות כלשהי, וכדאי שתהא מהאלף בית הלועזי. כך אפשר לכתוב seq a או seq b או seq gh או כל צירוף שהוא. וכל כך למה? שהרי רוצה אדם למנות שערים וחלקים ופרקים וסעיפים וסימנים וסימנים קטנים ושאר ירקות, וכיצד יפריד בין הדבקים וימנה עדר עדר לבדו? לכך נועדו אותיות אלו. יסמן כל שער ושער בשדה seq a וכל פרק ופרק בשדה seq b וכן הלאה על זה הדרך.
וכאן ישאל השואל, כיצד יחרוש אדם בשדות אלו? תחילה ייצור לו שדה אחד, ואחר ילך ויכפיל אותו שוב ושוב, בפקודת 'קונטרול סי קונטרול וי'. כך יעשה בכל פרק ופרק, ויראה לנגד עיניו 'פרק 1 פרק 1 פרק 1'. או אז יצבע את כל הספר ויקיש על 9F - הוורד ימנה ויספור את כל השדות על פי סדרם, ומחבר הספר יראה אז לנגד עיניו 'פרק 1 פרק 2 פרק 3', וכך הלאה.
כאן יזדעק הקורא, שהוא כותב הספר, ויאמר: והרי אינני כותב ספר של חכמות חיצוניות! שוקד אני על ספר שמעיין בסוגיות ובתשובות ובהלכות ומבקש לעלות על שולחנם של מלכים, מאן מלכי רבנן, ואם אכתוב פרק 1 ר"ל - הלא יסקלוני! אכן, פיקוח נפש של ממש הוא. וכבר ראו זאת מתכנתי וורד בעינם הבדולח וחשו לגורלם של תלמידי חכמים מחברי ספרים והוסיפו אפשרות, אופציה בלע"ז, לשדותיהם. הכיצד?
באותה עת שאדם יוצר את השדה, וכותב seq a, יביט למטה ויראה כפתור של 'אפשרויות'. יקיש עליו, ולנגד עיניו ייפתח חלון, ובו 'עיצוב', יגלגל מטה עד שיראה 'א...י', יבחר בשורה זו, יקיש על הכפתור 'הוסף לשדה', ויהנהן בראשו לוורד בהקשה על הכפתור 'אישור'. כך יעבור השדה גיור, ובמקום 'פרק 1' יופיע 'פרק א' כדת וכדין.
כה יעשה אדם בפרקים וכה יעשה אדם בסעיפים. את השדה seq יכול אדם לשים בכל מקום שלבו חפץ, יכול הוא להוסיף בכל מקום - בהכפלה פשוטה - או לחסר מכל מקום, יכול הוא לקדם את המאוחר או לאחר את המוקדם, ואחר כל שינוי יצבע מחבר הספר את כל קובצו-ספרו, יקיש על 9F, וכל השדות יעברו לפניו כבני מרון [כבנומרון, numerus]!

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

Re: עזרה בתוכנת וורד - שדה seq

הודעהעל ידי איתן » ד' ספטמבר 28, 2016 11:58 am

עט סופר

הודעהעל ידי עט סופר » ד' ספטמבר 28, 2016 12:00 pm

ישר כח על ההרצאה המאלפת בחן בחסד וברחמים

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' ספטמבר 28, 2016 12:02 pm

אני לא משתמש בוורד אבל תענוג לקרא את ההסבר.

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ד' ספטמבר 28, 2016 12:06 pm

הייתי מציע אותך לשדרוג המדריכים המשמימים של אדובי, למשל.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ד' ספטמבר 28, 2016 12:28 pm

הרב בריושמא, ייש"כ גדול על ההסבר המאלף, שנתת בשפה כה עשירה.
הלוואי שתקדיש מזמנך היקר לבאר עוד עניינים שבתוכנת וורד המסובכת ולהציל אותנו מהאוטומטציה שלה, שאתה כה מתנגד אליה..

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 23 אורחים