מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

תצוגת "פלסטיקים" - יעילה ביותר

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
סמל אישי של המשתמש
אשרי משכיל אל דל

תצוגת "פלסטיקים" - יעילה ביותר

הודעהעל ידי אשרי משכיל אל דל » ג' פברואר 02, 2016 7:17 pm

יש חסרון גדול בתצוגת הספר, והוא, שאין אפשרות לקרוא כשהספר פרוש על "כל המסך", וכוונתי ליותר ממה שיש עכשיו, באופן שלא יראו שום שוליים, מן הקצה של "הפלסטיק" של המסך, עד "הפלסטיק השני", ממש כאילו זה עמוד של ספר. (דומה לתצוגה מקדימה של קורא התמונות של ווינדוס. אבל כאן תהיה אפשרות גלילה).
ויש בזה הרבה מעלות. א. תבדקו איך הקריאה היה רציפה באופן זה, להפליא.
ב. מי שיש לו מסך קטן, וכיום כמעט רוב האברכים מחזיקים מחשב 10 אינצ', זה עוצמתי ביותר.
ג. יותר קל להתבונן בדברים הכתובים בספר. מנסיון ממש, זה נותן תחושה כאילו תופסים ספר בידים.
ועוד הרבה מעלות, שלענ"ד שאר מי שיבין את דברי יפרטם.

סמל אישי של המשתמש
אשרי משכיל אל דל

Re: תצוגת "פלסטיקים" - יעילה ביותר

הודעהעל ידי אשרי משכיל אל דל » ג' פברואר 09, 2016 10:10 pm

ידידי חברי הפורום, איפה אתם? תצטרפו, הם פועלים רק אם "רוצים", צריך לגלות רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון, רצון.

ואז הם יעשו משהו. באמת זה נחוץ מאוד. חבל על כל יום, ועל כל גרסה בלי זה.

תודה

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' פברואר 09, 2016 11:58 pm

מי זה הם!!!! ?

אתה מתכוון בתצוגה המקדימה שF11 יגרום שהספר יהיה לרוחב כל המסך? וגם לכל גובהו? והמעבר בעצם יהיה רק ע"י הגלגלת?

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ד' פברואר 10, 2016 1:07 am

אוצר החכמה כתב:מי זה הם!!!! ?

אתה מתכוון בתצוגה המקדימה שF11 יגרום שהספר יהיה לרוחב כל המסך? וגם לכל גובהו? והמעבר בעצם יהיה רק ע"י הגלגלת?

אם אני מבין נכון, הרי שמע"כ הביע בזאת את כאבו על כפיות הטובה של חלק מחו"ר אתרא קדישא הדין. בבחינה מסוימת, המתקפות שיוצאות פה לפעמים על הנהלת האוצר, הן בבחינת 'לכבוש את המלכה עמי בבית'. ואין ראויים הדברים. לתשומת לב המשכיל אל דל.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ד' פברואר 10, 2016 2:09 am

בושה וחרפה, כפיות טובה, עודנו הבשר בשיניהם [עיין באשכול הסמוך]
זה לא משכיל אל דל, עדיין הוא ב'אשרי' בלבד.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' פברואר 10, 2016 7:42 am

תודה על ההגנה, אבל זה ממש לא מה שהתכוונתי.
פשוט הצחיק אותי הביטוי "הם" כביכול שמבקש שחברי הפורום "אנחנו" יגרמו ל"הם" (שבמקרה הזה זה אני) שלא חפצים לעשות משום מה להתעשת וכן לעשות.

אני באמת מתעניין לדעת אם מה שהציע משכיל אל דל באמת רצוי כלומר להסתיר ב F11 גם את שורת התפריט והכותרת. שזה נראה על פניו די צודק. (צריך יהיה להקיש ESC לבטל)
ושאלה נוספת אם להסתיר את רשימת העמודים בצד ימין שזה באמת שאלה אם זה יתרון?

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' פברואר 10, 2016 7:56 am

מחילה, איני מבין את השאלה.

ברור שאפשרות של תצוגה מוגדלת מהוה יתרון.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' פברואר 10, 2016 7:58 am

תמיד אפשר לעשות 2 רמות. כוללת עמודים ולא כוללת. אבל בדרך כלל ריבוי אפשרויות מיותרות רק מבלבל את המשתמשים. לכן אני שואל מה עדיף כשעושים מסך מוגדל, שיהיה בצד ימין רשימת עמודים או שלא יהיה?

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ד' פברואר 10, 2016 8:00 am

אוצר החכמה כתב:תמיד אפשר לעשות 2 רמות. כוללת עמודים ולא כוללת. אבל בדרך כלל ריבוי אפשרויות מיותרות רק מבלבל את המשתמשים. לכן אני שואל מה עדיף כשעושים מסך מוגדל, שיהיה בצד ימין רשימת עמודים או שלא יהיה?

אם היית יכול לתת לכל אחד את 2 האופציות, ושכל אחד יגדיר לעצמו, לכאורה היה הכי קל ופשוט. לא לתת ריבוי אפשרויות בכל פעם, כי אם לתת לכל משתמש להגדיר לעצמו את העדפתו. כמובן, שצריך אופציה מסוימת להגדיר אחרת.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' פברואר 10, 2016 8:01 am

לדעתי בלי (כי כל הענין הוא בעיקר להגדיל כמה שיותר ו/או לראות מסך ללא דברים מיותרים.
כמדומני שהצעתי לעשות כך לפני כמה שנים),
אבל אפשר לעשות עם עמ' ויהיה x קטן שיבטל זאת.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' פברואר 10, 2016 8:03 am

ביחס למה שהציע ארזי ביתר, גם כשנותנים אפשרות הגדרה צריך לבחור ברירת מחדל טובה. רוב האנשים אינם יודעים או אינם זוכרים לאחר זמן שהדבר ניתן לשינוי.

אביגדור

הודעהעל ידי אביגדור » ד' פברואר 10, 2016 8:11 am

לענ"ד להשאיר את רשימת העמודים כמו שבספר ממשי אני יכול לדפדף כמה עמודים קדימה בלי לעבור על כל עמוד חשוב שתשאר האפשרות הזו גם בתצוגה המקדימה
יאיר כתב:אבל אפשר לעשות עם עמ' ויהיה x קטן שיבטל זאת.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' פברואר 10, 2016 8:20 am

אני רואה כמו שחשבתי שזה עניין דאיכא ביה דעות. תודה רבה ואשמח לשמוע דעתם של משתמשים נוספים ג"כ.

האם אתם משתמשים הרבה בהגדלה של F11?

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ד' פברואר 10, 2016 8:21 am

אביגדור כתב:לענ"ד להשאיר את רשימת העמודים כמו שבספר ממשי אני יכול לדפדף כמה עמודים קדימה בלי לעבור על כל עמוד חשוב שתשאר האפשרות הזו גם בתצוגה המקדימה
יאיר כתב:אבל אפשר לעשות עם עמ' ויהיה x קטן שיבטל זאת.

דבר מתקבל על הדעת.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' פברואר 10, 2016 8:29 am

שאלות נוספות

1. אני חושב שבמקרה כזה צריך גם לשים משהו לא בולט שמבטל את המצב ע"י לחצת עכבר או נגיעה, כך שלא יהיה צורך לעבור למקלדת כדי לבטל. האם זה צודק או שאתם משתמשים ממילא בחיצי המקלדת?

2. האם מצב בו הצגה על כל המסך היא ברירת המחדל, הא מצב רצוי. כלומר שלא צריך ללחוץ F11 אלא עצם הלחיצה (או הנגיעה במסך מגע) על הצד של הספר מייד מביאה את המצב הזה. החסרון הוא שאם רוצים לראות רק משהו קצר זה קצת מעצבן.

אביגדור

הודעהעל ידי אביגדור » ד' פברואר 10, 2016 8:45 am

1. כן

2. לא

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ד' פברואר 10, 2016 10:45 am

אביגדור כתב:1. כן

2. לא

תשובותיך אינן מובנות! שתי שאלותיו של הרב אוצה"ח, היו 'או-או'. ובמקום לבחור ענית ב'כן' ו'לא'. ואבהיר:

1. כן. האם התכוונת, שמשתמשים בחיצי המקלדת, או שצריך לעשות משהו לא בולט שמבטל את המצב?

2. לא. האם התכוונת שמצב זה אינו רצוי, או שמצב זה אינו מעצבן.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' פברואר 10, 2016 11:29 am

אוצר החכמה כתב:שאלות נוספות

1. אני חושב שבמקרה כזה צריך גם לשים משהו לא בולט שמבטל את המצב ע"י לחצת עכבר או נגיעה, כך שלא יהיה צורך לעבור למקלדת כדי לבטל. האם זה צודק או שאתם משתמשים ממילא בחיצי המקלדת?

2. האם מצב בו הצגה על כל המסך היא ברירת המחדל, הא מצב רצוי. כלומר שלא צריך ללחוץ F11 אלא עצם הלחיצה (או הנגיעה במסך מגע) על הצד של הספר מייד מביאה את המצב הזה. החסרון הוא שאם רוצים לראות רק משהו קצר זה קצת מעצבן.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ד' פברואר 10, 2016 11:41 am

אענה חלקי אף אני.
לדעתי העניה, לא תהיה תועלת ושום חידוש בדבר כזה אם לא יראו שני עמודים על פני כל המסך בכדי לתת הרגשה של ספר פתוח, הנושא הזה לדעתי סתם מיותר ועדיף להקצות משאבים לדברים אחרים אא"כ יהיה המצב כמו שאמרתי.

צופר הנעמתי

הודעהעל ידי צופר הנעמתי » ד' פברואר 10, 2016 2:40 pm

עניות דעתי הקלושה בענין:
סרגל העמודים בצד נצרך מאד - מה שצריך לעשות הוא כפתור חץ פנימה ש"דוחף" אותו לתוך הצד הימני של המסך ומשאיר לשונית קטנה עם חץ שמושכת אותו החוצה. אפשר גם לעשות שמעבר עם העכבר על הלשונית תשלוף אותה החוצה עד שיורדים מהסרגל עם העכבר, ולהוסיף גם כפתור נעץ שמשאיר את הסרגל במקום. האפשרויות האלה הם נוחות= מאד ומקובלות בהרבה תוכנות, והם מספיק ברורות כך שלא צריך לזכור שום דבר בשביל לשנות אותם לפי הצורך.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' פברואר 10, 2016 9:24 pm

אכן. זה הפתרון הטוב ביותר. יישר כח.

עוד אחד

הודעהעל ידי עוד אחד » ו' פברואר 12, 2016 4:22 pm

לענ"ד כפי שכבר דיברנו פעם כדאי שיהיה תוכנה מיוחדת לכאלה שיש להם מסך מגע ואז נפתרות כל השאלות שלך מכיוון שהמצב יהיה כמו בכל אפליקציה קיימת במחשבים כאלה שברגע שמגיעים למסך הגדול התמונה נמצאת על כל המסך וכאשר עושים תנועה של גרירה מתחתית המסך זה מעלה את התפריטים ושם אפשר לעשות את העמודים ואת האופציה לצאת מהמסך הגדול. ובקשר לביצוע הטכני והתיכנותי למירב הבנתי כנראה שזה צריך להתבצע ע"י עוד אפליקציה שכאשר עוברים למצב מסך מלא הספר נפתח באפליקציה וכו'

עוד אחד

הודעהעל ידי עוד אחד » ו' פברואר 12, 2016 4:22 pm

לענ"ד כפי שכבר דיברנו פעם כדאי שיהיה תוכנה מיוחדת לכאלה שיש להם מסך מגע ואז נפתרות כל השאלות שלך מכיוון שהמצב יהיה כמו בכל אפליקציה קיימת במחשבים כאלה שברגע שמגיעים למסך הגדול התמונה נמצאת על כל המסך וכאשר עושים תנועה של גרירה מתחתית המסך זה מעלה את התפריטים ושם אפשר לעשות את העמודים ואת האופציה לצאת מהמסך הגדול. ובקשר לביצוע הטכני והתיכנותי למירב הבנתי כנראה שזה צריך להתבצע ע"י עוד אפליקציה שכאשר עוברים למצב מסך מלא הספר נפתח באפליקציה וכו'

קמנו ונתעודד

הודעהעל ידי קמנו ונתעודד » ד' פברואר 17, 2016 2:54 pm

זכור לי שראיתי פעם אפליקציה שבה שני עמודים מילאו ממש את כל המסך (גם בלי רקע שחור בצדדים, או מסגרת שמקיפה את הדף), עם דפדפוף ע"י האצבע ימינה ושמאלה, (והנפשה של דף מתהפך, לא באמת חשוב ) מה שנתן ממש תחושה של קריאה מספר ממשי.

לגבי כפתור ה - X במסכים שאינם מסכי מגע - אפשר שיהיה כפתור שיישלף כשמקרבים את העכבר אליו. כמו שקורה כשלוחצים F11 בגוגל-כרום.

כהערת אגב - מישהו יוכל להסביר לבור שכמוני מה צורך יש גם בתצוגת F11 וגם בפתיחת ספר ב "מסך הצפיה"?

סמל אישי של המשתמש
אשרי משכיל אל דל

הודעהעל ידי אשרי משכיל אל דל » א' פברואר 28, 2016 1:38 am

סליחה על ההתערבות, אבל אני כנראה פתחתי את האשכול, וב"ה שהתלבנו הדברים ע"י חברי הפורום.
דבר ראשון, אין לי שום טענה על צוות האוצר, וכנראה שהרחקתם נדוד להבין דברי, כוונתי היא פשוטה, כי צוות האוצר ("הם"), פועלים כשיש רצון של הלקוחות, ובאמת זה יאמר לשבחם שחשוב להם מה דעת הקהל המשתמשים, וזה כוונתי "הם", ואין בכך שום זלזול (אולי היה צריך לכתוב: "כאן". ודו"ק).

ולגופן של דברים, נראה שהעצה שייעצו ב' הרבנים החשובים "צופר הנעמתי" ו"יאיר", שכתבו:

סרגל העמודים בצד נצרך מאד - מה שצריך לעשות הוא כפתור חץ פנימה ש"דוחף" אותו לתוך הצד הימני של המסך ומשאיר לשונית קטנה עם חץ שמושכת אותו החוצה. אפשר גם לעשות שמעבר עם העכבר על הלשונית תשלוף אותה החוצה עד שיורדים מהסרגל עם העכבר, ולהוסיף גם כפתור נעץ שמשאיר את הסרגל במקום. האפשרויות האלה הם נוחות= מאד ומקובלות בהרבה תוכנות, והם מספיק ברורות כך שלא צריך לזכור שום דבר בשביל לשנות אותם לפי הצורך.

זה אכן הרעיון המתאים ביותר. וכששוחחתי עם עוד 2 ת"ח המחזיקים באוצר ומשתמשים בו (אין להם גישה לפורום), אמרו כי בודאי הדבר יהיה לתועלת מרובה.

ממתינים ומצפים לתגובת הרב אוצר החכמה.

לענין

הודעהעל ידי לענין » ג' יולי 16, 2019 11:24 pm

עוד אנשים שאלו אותי על האופציה הזאת.
נשמח להתרענן בעדכון הבא.

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים