מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ספרים חדשים שלא ניתן לבצע בהם חיפוש

דווחו לנו על דפים חסרים או בלתי קריאים, ספרים שלא נפתחים, נשמח לתקן ולשפר!
חכם באשי

ספרים חדשים שלא ניתן לבצע בהם חיפוש

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 06, 2010 1:36 pm

כמה וכמה ספרים חדשים (באותיות מרובעות ויפות!) לא ניתן לבצע בהם חיפוש. עתה מצוי בזכרוני שתיים: 1, פירושי התורה לר' יהודה החסיד, מהדו' לנגה; 2, ספר הערוך השלם (שנים או שלושה כרכים מתוך הששה). מדוע זה קורה?
לגבי הספר הראשון, משום מה התגנב לליבי החשש, שאתם בכלל תורדו אותו בגירסא הבאה, וזאת משום שר' משה פיינשטיין יצא נגדו. וראיה לכך, כי ספר זה לא נראה השער שלו ע"ג המסך, למרות לחיצה שוב ושוב על לשונית 'שער'. מנהלי האוצר, האם אני צודק???
וכאן אני פונה למשתתפי הפורום: ברשותי יש גירסא 7, ושם יש את פירושי ר' יהודה החסיד הנ"ל, האם אחד מהמשתתפים שיש ברשותו גירסא 8 יכול לבדוק אם לא השמיטוהו בגירסא זו?

קונה הכל

Re: ספרים חדשים שלא ניתן לבצע בהם חיפוש

הודעהעל ידי קונה הכל » ה' מאי 06, 2010 2:25 pm

חכם, הגם לכבוש וכו'?

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 06, 2010 3:43 pm

מדוע לא? מה ביקשתי? שבסך הכל תבדקו אם הספר לא הושמט!

קונה הכל

הודעהעל ידי קונה הכל » ה' מאי 06, 2010 4:04 pm

בוודאי שמותר לבקש. אבל יפה.
למה נבראה ה'עדינות'?
מה ההשתלחות הלא יפה הזו? כך במספר הודעות שלך!

ובזאת סיימתי מחאתי

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 06, 2010 10:52 pm

אני משתתף במחאתך.
הסיבה לאי עדינותי היא, כי הדברים שוכבים לי על הלב כמה שנים. תסלחו לי, אשתדל להשתפר.

מור

הודעהעל ידי מור » ו' מאי 07, 2010 4:11 am

חכם,

טיפ: כל דבר שתרצה לברר על גירסה 8 - פשוט בדוק באוצר המקוון,או באתר אוצה"ח. ממה שאני בדקתי אכן אין ספר כזה, אך ייתכן ולא בדקתי טוב עקב אי ידיעתי את האיות הנכון של שם הספר הנז'.

מלבד מחאתו המוצדקת של קונה הכל - אליה גם אתה הסכמת, הרשה לי לסבר את אזנך, כי לו בדידי תליא מילתא, הייתי אומר לאוצה"ח יישר כח כפול ומכופל על צנזור ספרים שהגרמ"פ יצא נגדם.

אמור נא: מי בעיניך ראוי וכשר לצנזור? אני בפירוש סובר כי ספר שדעתו של רמ"פ לא נוחה ממנו, גם לי איננו ראוי, ובשערי ביתי לא יבוא. גם אם דעתך שונה משום מה, ודאי שזכותם של אוצה"ח לנופף באיסורו של הגרמ"פ כעילה מספקת לצנזור.

שוב: כל זאת, בהנחה שהתאוריה שלך צודקת. וגם אז, כאמור, אין צדק בהשתלחותך (כאן ובשאר דוכתי) הפרועה משהו. מקום חדש הולך ונבנה כאן, בואו ניתן לו יד, נטפח, נתקן ונאיר. גם כשנבקר - ונבקר, מבטיח - נעשה זאת בנימוס ובכבוד.

ובשוליים: הרשה לי לשבחך על ידיעותיך העשירות. לוואי, ויהיו לנו לתועלת.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' מאי 07, 2010 6:23 am

מור,
תודה על הבדיקה. האיות הנכון של הספר הוא: פירושי התורה לרבינו יהודה החסיד. ואכן גם אני עתה חיפשתי אותו באוצר המקוון, הן לפי שם הכותר והן לפי שם המחבר (יהודה בן שמואל החסיד). ו... ליתא!!!
למה?
בגלל טענת ר"מ פיינשטיין.
הרי גם רמ"פ הסכים שיחזרו וידפיסו את הספר בהשמטת כמה פיסקאות, שעליהן יצא קצפו. ואכן המו"ל, הוא ר' שמשון לנגה ז"ל, יהודי ייקה וירא שמים שהוציא לאור הרבה מספרי הראשונים בלא להיות לו 'מכון' וכו' - הדפיס את הספר באותה השנה ובאותו המקום (ירושלים תשל"ה), וגנז את כל עותקי המהדורה הראשונה.
איני יודע איזה טופס הכניסו באוצה"ח, האם מהמהדורה הראשונה (שכמה טפסים נמכרו ממנה קודם שרמ"פ יצא נגדה) או מהמהדורה השניה.
בין כך ובין כך, יש להם להכניס / להשאיר את המהדורה השניה. למען פיצוי הקוראים החפצים בתורתו של אחד מקדמוני אשכנז.
ובכלל, מדוע הם נסמכים על פסקו של רמ"פ שמוקשה, במחילה מכבודו, מכמה בחינות. הרי ר' מנשה קליין, בשו"ת משנה הלכות, חולק עליו בתוקף. ראה על כך בספר הזכרון לר' משה ליפשיץ. וסיכום הפרשיה, ראה: ר' יעקב שמואל שפיגל, עמודים בתולדות הספר העברי - הגהות ומגיהים (איני זוכר באיזה עמוד בדיוק, אפשר להעזר במפתח המעולה שבו), ועדיף להשתמש במהדורה השניה והמרוחבת של הספר.

אני - ואמליץ זאת בפני כל אחד העומד בפני בעיה זו - שיש לי את גירסא 7. לא אסמוך בזה על שיקול דעת אנשי האוצר, ואוריד את כל הספר לPDF (כן! 10 עמודים בכל פעם...).
מה לעשות, הספר הזה חשוב עבורי.
ואליכם אנשי האוצר, אנא, הסבירו לי ולר' מור ולשאר המשוטטים, מדוע אכן השמטתם ספר זה מהגירסא החדשה?

חזור אל “אוצר החכמה - תיקונים והערות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 98 אורחים