מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מחיר "אוצר החכמה" - האם היית קונה את התוכנה אם היא הייתה יותר זולה?

הערות והצעות תיקונים לתכנת אוצר החכמה, ולתכנה בלבד (הערות לספרים יש לרשום בפורום המתאים)
בפורום זה יש לפתוח לכל הצעת תיקון נושא חדש.

אם מחירה של תוכנת אוצר החכמה ירד באופו משמעותי, האם תרכוש את התוכנה

רק אם התוכנה תעלה עד 2500 ש"ח אני יקנה אותה.
9
9%
רק אם התוכנה תעלה עד 2000 ש"ח אני יקנה אותה.
17
16%
רק אם התוכנה תעלה עד 1500 ש"ח אני יקנה אותה.
16
15%
רק אם התוכנה תעלה עד 1000 ש"ח אני יקנה אותה.
16
15%
אני לא מתכוון לרכוש את התוכנה כלל.
4
4%
אני שוקל לקנות את התוכנה גם אם לא ירד המחיר.
10
10%
לדעתי צריך לעשות הנחה 50% לאברכים.
32
31%

סך הכול הצבעות: 104

002

מחיר "אוצר החכמה" - האם היית קונה את התוכנה אם היא הייתה יותר זולה?

הודעהעל ידי 002 » ה' דצמבר 22, 2016 11:41 am

הסקר מיועד אך ורק למי שאין לו כיום את תוכנת "אוצר החכמה".
כיון שהתוכנה הנפלאה והשימושית "אוצר החכמה" הופכת להיות יותר ויותר פופולארית מידי שנה.
אך מאידך ישנם כאלו שהיו רוכשים אותה בוודאות אם מחירה היה זול יותר, [וכוונתי למחיר זול יותר מהמחיר של שבוע הספר], רציתי לבדוק ואף להביא לידיעת הבעלית של אוצר החכמה, עד כמה מאות או אפילו יותר ירכשו את התכנה אם מחירה ירד.
ובטוח אני שהבעלים של אוצר החכמה עומד בראש מעיינו זיכוי הרבים, ואם הוא יווכח שהמחיר הגבוהה [אך ההגון לכל הדעות] הוא הדבר הראשון שעומד כנגד המעוניינים לרכוש את התוכנה, אולי יחשבו בחיוב על פתרון לעניין.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

Re: מחיר "אוצר החכמה" - האם היית קונה את התוכנה אם היא הייתה יותר זולה?

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ה' דצמבר 22, 2016 11:53 am

אתה לא הגיוני בעליל. אתה רוצה להגיע מ-6,400 ש"ח [המחיר המינימלי כיום], ל-2,500 ש"ח בשיא???

תוסיף בסקר עוד אפשרויות של 4,000 ו-3,500 ש"ח, ותראה שהרבה מאוד בוחרים בזה.

ואגב, אני לא חושב שאוצר החכמה מתכוונים להתייחס בכלל לסקר כזה. אם יש אנשים שמוכנים להצביע, על כוונתם לרכוש את אוצר החכמה רק במידה ומחירו לא יעלה על 1,000 ש"ח, ויש כאלו, הרי שאין כלל הבנה במהותה של התוכנה.

לשם השוואה, פרוייקט השו"ת של בר אילן, שמסופקני אם יש בו 1% מהספרים שיש באוצה"ח, עולה יותר מ-1,000 ש"ח...

002

הודעהעל ידי 002 » ה' דצמבר 22, 2016 12:30 pm

ארזי ביתר כתב:אתה לא הגיוני בעליל. אתה רוצה להגיע מ-6,400 ש"ח [המחיר המינימלי כיום], ל-2,500 ש"ח בשיא???

תוסיף בסקר עוד אפשרויות של 4,000 ו-3,500 ש"ח, ותראה שהרבה מאוד בוחרים בזה.

לשם השוואה, פרוייקט השו"ת של בר אילן, שמסופקני אם יש בו 1% מהספרים שיש באוצה"ח, עולה יותר מ-1,000 ש"ח...

המחיר כשיש מבצע וכמו בשבוע הספר, או התארגנויות של קבוצות רכישה הוא באיזור 4,000 ש"ח.
א"כ אפשרות של 3,500 - 4,000 היא אפשרות שכבר כמעט קיימת.
ולכן בסקר האפשרות המקסימלית היא 2,500 ש"ח, שזה עדיין סכום כסף לא קטן, וגם יש פער משמעותי בינו לבין המחיר כיום בזמן המבצעים.

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

הודעהעל ידי איתן » ה' דצמבר 22, 2016 12:42 pm

ארזי ביתר כתב:לשם השוואה, פרוייקט השו"ת של בר אילן, שמסופקני אם יש בו 1% מהספרים שיש באוצה"ח, עולה יותר מ-1,000 ש"ח...

פרויקט השו"ת הוא מסוג אחר לגמרי של מאגרים תורניים - מאגרים מוקלדים. ואוצר החכמה - מאלו הסרוקים עם ocr. לכן כלל לא אמורים להשוות אותם לפי כמות הספרים.
אם כבר משווים - את אוצר החכמה אמורים להשוות עם hebrewbooks ואוצרות התורה.
על מחיר - פרויקט השו"ת - זה תלוי מתי מקונים אותו. יש תקופות שהוא עולה כאלף ש"ח, ואף קצת פחות.

נ.ב. לא התכוונתי לכבוש את המלכה עם המלך בבית, רק להעמיד את הדברים על דיוקם. למעשה כל אחד יבחר לפי הצרכים והתקציב שלו.

הרוצה להחכים

הודעהעל ידי הרוצה להחכים » ה' דצמבר 22, 2016 12:50 pm

הנני מכיר משתמשים רבים שמשתמשים עם פרוייקט השו"ת, כל אלו קנו אותם בימי מבצע וירידים כשזה עלה בסביבות 750-850 ש"ח (לאחרונה החלו בשיטה אחרת של מכרזים שמעלה קצת את המחיר). כל אלו אמרו שהם היו שמחים לקנות את תוכנת אוצר החכמה אך מפאת מחירו הרב הם מסתפקים בפרוייקט השו"ת הבסיסי שלא עלה להם יותר מ1000 ש"ח.

002

הודעהעל ידי 002 » ה' דצמבר 22, 2016 1:02 pm

הרוצה להחכים כתב:הנני מכיר משתמשים רבים שמשתמשים עם פרוייקט השו"ת, כל אלו קנו אותם בימי מבצע וירידים כשזה עלה בסביבות 750-850 ש"ח (לאחרונה החלו בשיטה אחרת של מכרזים שמעלה קצת את המחיר). כל אלו אמרו שהם היו שמחים לקנות את תוכנת אוצר החכמה אך מפאת מחירו הרב הם מסתפקים בפרוייקט השו"ת הבסיסי שלא עלה להם יותר מ1000 ש"ח.

גם משתמשים רבים בhebrewbooks ובתורת אמת היו קונים את אוצר החכמה, אם היה עולה יותר זול.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' דצמבר 22, 2016 1:51 pm

גם אם דירת ארבעה חדרים במרכז בני ברק היתה עולה יותר בזול, הייתי קונה אותה, ואפילו שתיים.
(ואגב, יש לי אוצר החכמה. איך אפשר בלי זה?!)

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ה' דצמבר 22, 2016 3:44 pm

חד ברנש כתב:גם אם דירת ארבעה חדרים במרכז בני ברק היתה עולה יותר בזול, הייתי קונה אותה, ואפילו שתיים.

יפה מאוד!!! הגדרה מדוייקת!

הרוצה להחכים

הודעהעל ידי הרוצה להחכים » ו' דצמבר 23, 2016 11:28 am

ארזי ביתר כתב:
חד ברנש כתב:גם אם דירת ארבעה חדרים במרכז בני ברק היתה עולה יותר בזול, הייתי קונה אותה, ואפילו שתיים.

אם מטוס ג'מבו פרטי היה עולה יותר זול, אני לא הייתי קונה, לא אחת ולא שתיים. דירת ארבעה חדרים נחוצה לי כמו אוצר החכמה, ואת שתיהם אין לי בגלל מחירם המופרז.
כלומר, אנחנו לא קונים כל דבר שהוא זול, וקונים דברים בסיסיים למרות מחירם הרב. דברים שנצרכים אך הם לא בסיסיים אנחנו שוקלים את קנייתם על פי מחירם, ולכן באמת אין לח"ב שתי דירות במרכז בני ברק, אבל יש לו דירה במרכז ירושלים.

002

הודעהעל ידי 002 » ה' ינואר 05, 2017 1:53 pm

הרוצה להחכים כתב:
ארזי ביתר כתב:

אם מטוס ג'מבו פרטי היה עולה יותר זול, אני לא הייתי קונה, לא אחת ולא שתיים. דירת ארבעה חדרים נחוצה לי כמו אוצר החכמה, ואת שתיהם אין לי בגלל מחירם המופרז.
כלומר, אנחנו לא קונים כל דבר שהוא זול, וקונים דברים בסיסיים למרות מחירם הרב. דברים שנצרכים אך הם לא בסיסיים אנחנו שוקלים את קנייתם על פי מחירם, ולכן באמת אין לח"ב שתי דירות במרכז בני ברק, אבל יש לו דירה במרכז ירושלים.

"דירת ארבעה חדרים נחוצה לי כמו אוצר החכמה"...
אשריכם ישראל שחשוב להם דירת ארבעה חדרים כמו "אוצר החכמה".
אך זה רק ממחיש את החשיבות הרבה שיש ל"אוצר החכמה", בעידן הנוכחי.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ג' ינואר 31, 2017 11:47 am

למה יוצר הסקר לא רשם מחיר מירבי 1500? הפס האדום בטוח היה מגיע לסוף המסך של המחשב...

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ה' אפריל 27, 2017 12:57 pm

אוהב אוצר כתב:למה יוצר הסקר לא רשם מחיר מירבי 1500? הפס האדום בטוח היה מגיע לסוף המסך של המחשב...

כבודו מתבדה. האפשרות קיימת למעלה ורק 2 בחרו בה.

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ג' מאי 02, 2017 2:45 am

יאיר כתב:
אוהב אוצר כתב:למה יוצר הסקר לא רשם מחיר מירבי 1500? הפס האדום בטוח היה מגיע לסוף המסך של המחשב...

לא שמת לב למספר ההצבעות שקיבל ה-1000 שתחתיו...

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' מאי 02, 2017 2:55 am

איש גלילי כתב:
יאיר כתב:

לא שמת לב למספר ההצבעות שקיבל ה-1000 שתחתיו...

אני בכלל לא כתבתי את הודעתי ב-27 באפריל אלא הרבה לפניכן, לפני מס' חדשים ואז בכלל לא היתה אופציה כזו של 1000 ש"ח מה שנראה חשוד מאוד אך לא אכביר במילים...
[ואדרבה הודעת 'אוהב אוצר' מצדיקה את דבריי שגם הוא טען שאין כזו אופציה]

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' מאי 02, 2017 3:36 am

קיבלתי בפרטי מאחד מחשובי הפורום:

"יש עצה פשוטה מאוד, שיקום מפיץ שיתחייב לקנות מהם "מהדורה" (1000 עותקים) באם הם מורידים את המחיר שיעמוד על כ - 1000 ש"ח שזה מספיק מחיר מכובד, וביודעי ומכירי שבעודו בכפו זה ייחטף, ואני ערב ע"כ."

מה תגובת האוצר על כך באם יש מפיץ כזה? (1000X1000...)

[אני בעקרון מדבר רק על 1000 עותקים, לא הורדה קבועה של המחיר]

יוס'ל

הודעהעל ידי יוס'ל » ג' מאי 02, 2017 12:10 pm

כמה פעמים היה לי פיתוי לקנות את 'אוצר החכמה', לדעתי, מי שאינו נצרך לזה לפרנסתו בעריכת תורנית או בכאו''א, זה מתכון לבזבוז זמן {בא נראה כמה יודו בזה}, אני עוסק בעריכה תורנית שנים רבות ומסתדר מצויין גם בלי תכנה זו. מי שצריך לפעמים, יתחבר יום אחד במקוון, {גם יקבל עם כל העדכונים} יש גם מקומות שניתן להשתמש באוצר החכמה בתשלום סמלי, גם בהרבה שנים לא יגיע למחיר כל אוצה''ח. גם אם צריך כמה וכמה ספרים יש אותם בחנויות ספרים.

הרע במיעוטו

הודעהעל ידי הרע במיעוטו » ג' מאי 02, 2017 4:42 pm

.
נערך לאחרונה על ידי הרע במיעוטו ב ג' מאי 30, 2017 4:39 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

אורח

הודעהעל ידי אורח » ג' מאי 02, 2017 5:14 pm

כמה פעמים היה לי פיתוי לקנות מקרר. לדעתי, מי שאינו נצרך לזה לפרנסתו בניהול קייטרינג או בכאו''א, זה מתכון לבזבוז כסף {בא נראה כמה יודו בזה}, אני עוסק באכילה ושתיה שנים רבות ומסתדר מצויין גם בלי מקרר. מי שצריך לפעמים, ילך למכולת או לאטליז, {גם יקבל אוכל טרי כל יום} יש גם מקומות שניתן להשתמש במקררים בתשלום סמלי או באופן זמני אצל השכנים בחינם, גם בהרבה שנים לא יגיע למחיר מקרר חדש. גם אם צריך כמה וכמה דברים לשים בקירור אפשר לשים בצידניה עם קרח כמו שעשו אבותינו.

יוס'ל

הודעהעל ידי יוס'ל » ג' מאי 02, 2017 9:05 pm

הרע במיעוטו כתב:
יוס'ל כתב:כמה פעמים היה לי פיתוי לקנות את 'אוצר החכמה', לדעתי, מי שאינו נצרך לזה לפרנסתו בעריכת תורנית או בכאו''א, זה מתכון לבזבוז זמן {בא נראה כמה יודו בזה}, אני עוסק בעריכה תורנית שנים רבות ומסתדר מצויין גם בלי תכנה זו. מי שצריך לפעמים, יתחבר יום אחד במקוון, {גם יקבל עם כל העדכונים} יש גם מקומות שניתן להשתמש באוצר החכמה בתשלום סמלי, גם בהרבה שנים לא יגיע למחיר כל אוצה''ח. גם אם צריך כמה וכמה ספרים יש אותם בחנויות ספרים.

הייתי מצפה לכבוד האכסני' ממי ששלח 21 הודעות לאשכול בקשת קבצים ומשתמש בקביעות בחלקי אוצה"ח החינמיים
(תציץ קצת בהודעותיך)
אם אתה לא מצליח לנצל באופן נכון את האוצר אינך צריך לשתף את כולם בנסיונך האישי כדוגמה לכולםםםםם

אני לחילופין מכיר עשרות אנשים בעלי אוצה"ח, ת"ח ואנשים מכל הסוגים, שכשרק מזכירים בפניהם את אוצה"ח הם לא מפסיקים לשבח ולהודות (ואיני מכיר אף קונה של אוצה"ח שאינו מרוצה)

הכותב באיכפתיות ומבקש מחילה מראש.

לא כתבתי הדברים על ריק, כמו שאפשר ליפול ח''ו באינטרנט, להבדיל אלף אלפי הבדלות ח''ו אפשר ליפול באוצה''ח ולא בראיית דברים אסורים אלא בבזבוז זמן, מה גם שיש גם המון ספרי הבלים באוצה''ח.

שכן שלי ליטאי + פראק + אוצר החכמה, מגיע בקביעות למנחה עם עיניים אדומות, במנין אחרי האחרון בגבול או אחרי השקיעה, הוא מגיע מהבית, לא מהעבודה או מהכוילל, גם בבוקר קם מאוחר עם עיניים אדומות. מהכרות אתו לא נראה לי שנפל בד''א רח''ל ח''ו.

הרע במיעוטו

הודעהעל ידי הרע במיעוטו » ג' מאי 02, 2017 9:44 pm

יוס'ל כתב:
הרע במיעוטו כתב:
יוס'ל כתב:כמה פעמים היה לי פיתוי לקנות את 'אוצר החכמה', לדעתי, מי שאינו נצרך לזה לפרנסתו בעריכת תורנית או בכאו''א, זה מתכון לבזבוז זמן {בא נראה כמה יודו בזה}, אני עוסק בעריכה תורנית שנים רבות ומסתדר מצויין גם בלי תכנה זו. מי שצריך לפעמים, יתחבר יום אחד במקוון, {גם יקבל עם כל העדכונים} יש גם מקומות שניתן להשתמש באוצר החכמה בתשלום סמלי, גם בהרבה שנים לא יגיע למחיר כל אוצה''ח. גם אם צריך כמה וכמה ספרים יש אותם בחנויות ספרים.

הייתי מצפה לכבוד האכסני' ממי ששלח 21 הודעות לאשכול בקשת קבצים ומשתמש בקביעות בחלקי אוצה"ח החינמיים
(תציץ קצת בהודעותיך)
אם אתה לא מצליח לנצל באופן נכון את האוצר אינך צריך לשתף את כולם בנסיונך האישי כדוגמה לכולםםםםם

אני לחילופין מכיר עשרות אנשים בעלי אוצה"ח, ת"ח ואנשים מכל הסוגים, שכשרק מזכירים בפניהם את אוצה"ח הם לא מפסיקים לשבח ולהודות (ואיני מכיר אף קונה של אוצה"ח שאינו מרוצה)

לא כתבתי הדברים על ריק, כמו שאפשר ליפול ח''ו באינטרנט, להבדיל אלף אלפי הבדלות ח''ו אפשר ליפול באוצה''ח ולא בראיית דברים אסורים אלא בבזבוז זמן, מה גם שיש גם המון ספרי הבלים באוצה''ח.

שכן שלי ליטאי + פראק + אוצר החכמה, מגיע בקביעות למנחה עם עיניים אדומות, במנין אחרי האחרון בגבול או אחרי השקיעה, הוא מגיע מהבית, לא מהעבודה או מהכוילל, גם בבוקר קם מאוחר עם עיניים אדומות. מהכרות אתו לא נראה לי שנפל בד''א רח''ל ח''ו.

לא ננתח את השכן שחטא בהגעה בעיניים אדומות למניין האחרון
(אף שהוא חטא לדבריך ולענ"ד הוא עדות לעמלות בתורה כדבעי והראי' לזה שהוא לא מפספס מנחה )
היום המציאות נהפכת להיות שברוב הבתים שישנו מחשב ישנו גם חיבור לאינטרנט (בוודאי אצל העוסקים בעריכה כמוך )
כל ספרי ההבלים וכו' מצויים באתרי הספרים האחרים (בתוספת נופך רב) (וא"צ להוסיף את פרוייקט בן י' ודומיו והלאה ) ומי ששמר גם אותך עד עתה בהיברו"ב הוא ישמרך בכל מקום

כמובן ששכנך יכול לקנות מהדורת בני תורה (אם כי לא ידעתי מנין ידיעותיך המדויקות שעיניו אדומות מחמת ספרי הבל של אוצה"ח)

אורח

הודעהעל ידי אורח » ג' מאי 02, 2017 10:03 pm

נראה לי דעתך השתבשה קצת. אתה נמנע מלקנות אוצר החכמה מחשש שלא תוכל להתאפק מלהשחית את זמנך היקר ומאידך גיסא לגלוש באינטנט אינך חושש?
ובכלל כל האינדיקציה שלך על השכן מראה שאתה בן אדם עם דעת משובשת. רחמנא ליצלן מהאי דעתא.

יוס'ל

הודעהעל ידי יוס'ל » ד' מאי 03, 2017 7:58 am

אורח כתב:נראה לי דעתך השתבשה קצת. אתה נמנע מלקנות אוצר החכמה מחשש שלא תוכל להתאפק מלהשחית את זמנך היקר ומאידך גיסא לגלוש באינטנט אינך חושש?
ובכלל כל האינדיקציה שלך על השכן מראה שאתה בן אדם עם דעת משובשת. רחמנא ליצלן מהאי דעתא.

חבל לקחת ללב דברים שנכתבים 'כולו' בפורום. בשביל זה יש פורום כדי לומר את האמת בלי לחשוש. הדדי.

אורח

הודעהעל ידי אורח » ד' מאי 03, 2017 10:03 am

זה מה שעשיתי. 'כולו' אמרתי את האמת שמשהו בשכל שלך משובש.

ברים

הודעהעל ידי ברים » ד' מאי 03, 2017 12:05 pm

לענ"ד יש כאן טעות.
דירת 4 חדרים היא עניין של היצע. לבנות דירה עולה כסף רב מאד, ושטחים עוד יותר, ע"כ אין כמעט סיכוי לירידת מחיר דרסטית.
משא"כ אוצר החכמה הוא דבר שעלות יחידה היא מסתמא עשר אחוזים מהמחיר אולי פחות , ואם יווכח שבמחיר זול יתווספו אלף קונים, בהחלט ייתכן שכדאי לבעלים למכור, כי אז יקנו הרבה אנשים שזה אינו הכרחי עבורם אלא כמו מעדן טוב שקונים אם המחיר נסבל.

הייתי מוסיף נקודה למחשבה.
אני כבר כמה פעמים חשבתי לקנות במבצעים, אך מה שמונע זה החשבון שתוך שנה זה מתיישן ואצטרך לשלם עבור עדכון, וא"כ כבר עדיף להתחבר מפעם לפעם למקוון דיש בו הכל.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ו' מאי 05, 2017 1:58 am

כעורך תורני וכד' אני יכול להעיד שמחברי ספרים שהוציאו לאור יותר מספר אחד אמרו במפורש שאין מה להשוות בין הספר שהוציאו ללא עזרה באוצר החכמה לבין הספר שנעזרו בתוכנה.
שיקום כאן מחבר ספר שיגיד שאני טועה.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ו' מאי 05, 2017 2:01 am

הרע במיעוטו כתב:

(תציץ קצת בהודעותיך)

חזק.

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ש' מאי 20, 2017 11:45 pm

אוהב אוצר כתב:

כעורך תורני וכד' אני יכול להעיד שמחברי ספרים שהוציאו לאור יותר מספר אחד אמרו במפורש שאין מה להשוות בין הספר שהוציאו ללא עזרה באוצר החכמה לבין הספר שנעזרו בתוכנה.
שיקום כאן מחבר ספר שיגיד שאני טועה.

אמת לאמתה.
מי שטען פה שהוא מסתדר טוב בעריכה תורנית בלי אוצה"ח, לא הייתי רוצה להעסיק אותו, וד"ל.

יוס'ל

הודעהעל ידי יוס'ל » ב' מאי 22, 2017 10:06 am

בשונה ממחברי ספרים בדורות קודמים שהייתה יראתם קודמת לחכמתם, וניתן לסמוך על דבריהם גם מחמת יראתם וקדושתם, כאשר בקיאותם בש''ס ופוסקים ראשונים ואחרונים הייתה מעוצם שקידתם.
העובדה שאוצר החכמה הנגישה את הגאונות והבקיאות לכל אחד גם מבלי שעמל באמת ללמוד ולדעת, הביאה לכך שרבו מחברי ספרים שבקיאותם אינה אלא תכנת מחשב ואין יראתם קודמת לחכמתם ואף לא הגיעה אליהם אח''כ, וגם אם לא טעו בהבנת והבאת הדברים בספרם, איך ניתן לסמוך על דבריהם ? {אא''כ מטרתם בחיבורם לעשות נחת רוח לעצמם, לאשה, להורים או לשווער} בספרי פלפול ניחא שאין בהם מכשול כ''כ מלבד העומס הנוצר בביהכ''נ המקשה למצוא ספר שצריך, אך בספרי הלכה המכשול רב ואף נידון כאן בכמו''כ אשכולות.

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » ב' מאי 22, 2017 11:01 am

מה אם סקר הנחות למשדרגים?

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » ה' מאי 25, 2017 2:37 pm

יוס'ל כתב:בשונה ממחברי ספרים בדורות קודמים שהייתה יראתם קודמת לחכמתם, וניתן לסמוך על דבריהם גם מחמת יראתם וקדושתם, כאשר בקיאותם בש''ס ופוסקים ראשונים ואחרונים הייתה מעוצם שקידתם.
העובדה שאוצר החכמה הנגישה את הגאונות והבקיאות לכל אחד גם מבלי שעמל באמת ללמוד ולדעת, הביאה לכך שרבו מחברי ספרים שבקיאותם אינה אלא תכנת מחשב ואין יראתם קודמת לחכמתם ואף לא הגיעה אליהם אח''כ, וגם אם לא טעו בהבנת והבאת הדברים בספרם, איך ניתן לסמוך על דבריהם ? {אא''כ מטרתם בחיבורם לעשות נחת רוח לעצמם, לאשה, להורים או לשווער} בספרי פלפול ניחא שאין בהם מכשול כ''כ מלבד העומס הנוצר בביהכ''נ המקשה למצוא ספר שצריך, אך בספרי הלכה המכשול רב ואף נידון כאן בכמו''כ אשכולות.

זה באמת נכון. אבל מה הקשר לכאן.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' אוגוסט 10, 2017 11:15 pm

אם המחיר היה זול יותר בצורה משמעותית ממה שהוא היום (כלומר גם ממחיר חודש הספר וכדו'), ללא ספק הייתי רוכש אותה (כמובן בלי נדר).

אדיר במרום

הודעהעל ידי אדיר במרום » ה' אוגוסט 19, 2021 3:40 pm

יאיר כתב:קיבלתי בפרטי מאחד מחשובי הפורום:

"יש עצה פשוטה מאוד, שיקום מפיץ שיתחייב לקנות מהם "מהדורה" (1000 עותקים) באם הם מורידים את המחיר שיעמוד על כ - 1000 ש"ח שזה מספיק מחיר מכובד, וביודעי ומכירי שבעודו בכפו זה ייחטף, ואני ערב ע"כ."

מה תגובת האוצר על כך באם יש מפיץ כזה? (1000X1000...)

[אני בעקרון מדבר רק על 1000 עותקים, לא הורדה קבועה של המחיר]

משהו התקדם עם הרעיון של המפיץ שירכוש 1000 תוכנות וימכור אותם בזול?

חזור אל “איך לא חשבתם על זה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים