מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מחירי התוכנה וגירסאות פרוצות

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
פלוני א

מחירי התוכנה וגירסאות פרוצות

הודעהעל ידי פלוני א » ג' מאי 03, 2011 6:34 pm

ראיתי היום מודעה מאת הרב ארז סלע בנוגע לגירסאות פרוצות של אוצר החכמה.
במודעה יש נסיון לפנות אל מצפונם של הרוכשים והמעתיקים כאחד.
בתור אחד ש'בתוך עמי אנכי יושב' רציתי לכתוב כמה מילים בנידון, ואקוה שיהיו לתועלת.

הרב סלע, דבריך אמתיים ונכוחים, ואני מבין היטב את כאבך, אבל 'אל תהיה צודק תהיה חכם'.
אין לי ספק שאתה מכיר היטב את הילך הדברים בציבור, ואם כן עליך לדעת שמודעה מסוג כזה לא תביא את התוצאות שאתה מייחל להן.
אם הנך רוצה באמת ובתמים למגר את התופעה [שצר לי לומר לך, אך אין ספק שהיא רק בתחילתה], עליך לעשות דבר אחד בלבד, להוריד את מחיר התוכנה בצורה דרסטית.
ברור מעל לכל ספק שהתמורה שאתה מבקש 'שוה' את התוכנה, אך אין זה משנה כלל לרוב הציבור שאינו מעלה על דעתו להשקיע סכום המתקרב לרבבת שקלים בתוכנה.
אין אני רוצה להכנס כאן לנידונים הלכתיים, אך כיון שודאי ידוע לך שבעיני הציבור ענין זה יש בו הרבה הוראות היתר [נכונות או לא], ורבים ממשתמשי המחשבים מעתיקים תוכנות כאלו ואחרות, לפיכך לא יעזור כאן לעורר בקול גדול את ענין 'גזל'.
עליך ללמוד מנסיונם של 'בר אילן', אשר במשך שנים ארוכות מכרו את התוכנה בלמעלה מאלפיים ש"ח, דבר שגרם לתפוצה נרחבת של גירסאותיה הפרוצות. אמנם בשנתיים האחרונות נראה שהם קלטו את המסר, ומשווקים לאברכים את הגירסאות האחרונות במחיר של אלף ש"ח ופחות מכך, מה שגרם לרבים [ואני בתוכם] שבעבר השתמשו בגירסא גנובה לעבור לתוכנה חוקית [ה'ראש' של המשתמשים אומר כך, אם המחיר כל כך גבוה, שממילא לעולם לא אשקיע אותו, אזי מותר לי להשתמש בגירסה פרוצה, אבל אם המחיר 'שוה' לי, שוב אין לי היתר כזה. ושוב, איני אומר שזו טענה נכונה, אלא מסביר את הילך הרוח].
בקיצור, עליך להחליט האם ברצונך למכור רק לספריות וכדומה במחיר מלא, או שאתה חפץ למכור לכלל הציבור במחיר נמוך בהרבה.
כמדומני, שבסופו של דבר, הדבר גם ישתלם מבחינה כלכלית.

ואחתום בברכה שתמשיכו לזכות את הציבור בתוכנה מדהימה זו.

ידיד נפש

Re: מחירי התוכנה וגירסאות פרוצות

הודעהעל ידי ידיד נפש » ג' מאי 03, 2011 6:49 pm

אני מסכים איתך שאם הם יורידו את המחיר זה בודאי יעלה את המכירות. השאלה הגדולה היא בכמה?
אם למשל הם מוכרים היום ב2000 דולר מאה תוכנות בשנה, ואם יורידו את המחיר ל1000 דולר, ימכרו מאתיים תוכנות בשנה. אזי הם לא ירוויחו שום דבר מההורדה. אלא אדרבה יצטרכו יותר כוח אדם לתמיכה וכו'.
ואם ההורדה במחיר תביא פחות ממאה אחוז לקוחות, אז הם יפסידו כמובן. כך שאיני בטוח שאכן זו היא הדרך.

אורי אגסי

הודעהעל ידי אורי אגסי » ג' מאי 03, 2011 6:51 pm

בסופו של דבר לא יהיה ברירה ויצטרכו להוריד את המחיר. גם לדעתי זה יגביר את המכירות וביותר מ-50 אחוז.

ידיד נפש

הודעהעל ידי ידיד נפש » ג' מאי 03, 2011 6:58 pm

אורי אגסי כתב:בסופו של דבר לא יהיה ברירה ויצטרכו להוריד את המחיר. גם לדעתי זה יגביר את המכירות וביותר מ-50 אחוז.

למה אתה מתכוון בסופו של דבר, הרי כבר קרוב ל10 שנים שהם מוכרים באותו המחיר. ואם לדעתך זה יגביר את המכירות בכ50 אחוז, זאת אומרת שהם צריכים להוריד את המחיר בפחות מכך. עדיין זה מחיר מאד גבוה בשביל אברכים כמוני.

אורי אגסי

הודעהעל ידי אורי אגסי » ג' מאי 03, 2011 7:01 pm

אני מתכוין שהיברובוקס יכנס לציבור + התוכנה של ארון הספרים הדיגיטלי שמייעלת מאד את השימוש בו. והתוכנות הפרוצות יתרבו, ויתכן שעוד חברות מתחרות יכנסו לשוק הזה. וכפי שכתב פותח האשכול שאנשים מורים לעצמם היתר בעיקר כשהמחיר נוסק לאלפי אלפים.

ידיד נפש

הודעהעל ידי ידיד נפש » ג' מאי 03, 2011 7:13 pm

אורי אגסי כתב:אני מתכוין שהיברובוקס יכנס לציבור

לכשיבקע (הנאד). היברובוקס היא תוכנה מרשימה מאד אבל אם היא תהווה תחליף לאוצר החכמה, אזי אוצר החכמה לא יוריד את המחיר, אלא יסגור את שעריו לגמרי. איך אפשר להתחרות עם תוכנה חינמית? אפרופו היברובוקס, חיפשתי חידושי הרשב"א שם ולא מצאתי אפילו על מסכת אחת. היתכן?

אורי אגסי

הודעהעל ידי אורי אגסי » ג' מאי 03, 2011 7:26 pm

חסרים שם ה-מ-ו-ן ספרים, ובעיקר ספרים שי"ל בשנים האחרונות אם המו"לים לא טרחו ושלחו בעצמם למייל את ספריהם או בדואר.
ההיברובוקס כיום חינמי ואינו מתחרה כפי שכתבת, אבל אם בעתיד יחליטו הם לשדרגו ולמכור במחירי עלות תוכנה קצת יותר מתקדמת, (אגב, ניסית פעם לעבוד עם ה"ארון ספרים הדיגיטלי"?), אולי התחרות תגרום לירידת מחירים משמעויתית כרגע

פלוני א

הודעהעל ידי פלוני א » ג' מאי 03, 2011 7:41 pm

ידיד נפש כתב:
אורי אגסי כתב:

אפרופו היברובוקס, חיפשתי חידושי הרשב"א שם ולא מצאתי אפילו על מסכת אחת. היתכן?

הקש 'אדרת' בשם המחבר.

ידיד נפש

הודעהעל ידי ידיד נפש » ג' מאי 03, 2011 8:29 pm

עשיתי ואכן מצאתי. זה לא קצת מוזר לקרוא לחידושי הרשב"א בשם "חידושי" ותו לא?

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ג' מאי 03, 2011 9:04 pm

אין זה החסרון היחידי של היברו,
אבל כמאמר הקדמונים: "אין בודקים בשיני הסוס הנתון במתנה",
ובאידיש יש פתגם: "בחינם...",

באוצר החכמה, אין את החסרונות הללו, מדוע? כי הם נוטלים ממון (הרבה) ומספקים מוצר מושלם!

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ד' מאי 04, 2011 2:21 am

פלוני היקר! אתה פה מחזק ידי הגזלנים! מי שאין לו כסף לקנות מרצדס ילך לגנוב? מה הקשר בין המחיר לבין הגזלנים??? מי שרעב ללחם יגנוב מהמכולת?
זכיתי לבקר פעם במשרדי האוצר, אתה ראית מה סדר גודל ההשקעה? אנשי הצוות, המכשור ועוד ועוד? וספרו לי שיש עוד מאחורי הקלעים שעבודתם לא במשרד? איך נכנסים כל שנה
כ5000? הם ירדו לסופר וקנו אותם? נראה לי שחכם באשי ענה לך בצורה מתומצמת ביותר. מי שאין לו כסף קונה "סובארו" ולא הולך לגנוב "וולוו" או "מרצדס"!. אני לא חולק ע"ז שמחיר התוכנה לא זול, אפשר לבוא ולדבר על המחיר, אבל לבוא וללמד זכות על גזלנים?

חד וחלק

הודעהעל ידי חד וחלק » ד' מאי 04, 2011 11:11 am

אוהב אוצר כתב:פלוני היקר! אתה פה מחזק ידי הגזלנים! מי שאין לו כסף לקנות מרצדס ילך לגנוב? מה הקשר בין המחיר לבין הגזלנים??? מי שרעב ללחם יגנוב מהמכולת?
זכיתי לבקר פעם במשרדי האוצר, אתה ראית מה סדר גודל ההשקעה? אנשי הצוות, המכשור ועוד ועוד? וספרו לי שיש עוד מאחורי הקלעים שעבודתם לא במשרד? איך נכנסים כל שנה
כ5000? הם ירדו לסופר וקנו אותם? נראה לי שחכם באשי ענה לך בצורה מתומצמת ביותר. מי שאין לו כסף קונה "סובארו" ולא הולך לגנוב "וולוו" או "מרצדס"!. אני לא חולק ע"ז שמחיר התוכנה לא זול, אפשר לבוא ולדבר על המחיר, אבל לבוא וללמד זכות על גזלנים?

היתממות. לגנוב מרצדס איש לא מתיר, להעתיק תוכנות בהחלט שכן, ועם כל הכאב אי אפשר לקרוא למי שסמך על המתירים "גזלן".
ומה רצונך מפלוני החביב, הרי לא חיזק ידיהם אלא הציג תמונת מצב ברורה, זו המציאות, וצריך לדעת איך להתמודד איתה. איני יודע האם מבחינה כלכלית החשבון שהוא עושה נכון, אבל הבעיה קיימת ואים טעם להתנפל עליו דווקא רק בגלל שנקב בשמה.

אך בדרך אגב, לדעתי אין הרב סלע צריך לחשש כ"כ מפריצות, כי הגנבים יצטרכו קודם כל לקנות דיסקשיח של מאות ג'יגה, ואף שזה יותר זול כמובן, עדיין זה לא דומה לבר אילן שכל ילדון עם דיסק און קי מעתיק לעצמו. חוץ מזה הם יצטרכו להעתיק בעצמם, כי לקנות ממי שמרויח על ההעתקה כבר יותר מסובך מבחינה הלכתית [למוכר זה ודאי אסור, והקונה שותף לכאו' בעבירה].
נערך לאחרונה על ידי חד וחלק ב ד' מאי 04, 2011 11:16 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' מאי 04, 2011 11:14 am

חד וחלק, במקרה הזה אתה טועה שכן האוצר עשו את התנאי הארוך והמפורש כתנאי ראובן,גד וחצי שבט המנשה ובמקרה כזה אף אחד לא מתיר..

תולעת ספרים07

הודעהעל ידי תולעת ספרים07 » ד' מאי 04, 2011 11:19 am

פעם גם אני הייתי חכם ומשתמש בתוכנות גנובות בהיתריים של רבנים גדולים...
ואח"כ כשחטפתי כמה פליקים טובים בהשקעות שונות...
החילותי הבין...
שאי אפשר להתחכם...
אתה חושב שאתה מרוויח ופתאום המקרר המכונת כביסה צנרת וכו' הכל מתפוצץ...
כזה פתאום...
מי שלא הרגיש את זה...
אז אני אומר ראו הוזהרתם....
על גניבה נפרעים מיד - ומידה כנגד מידה.. פלוס ערך מוסף וריבית קצוצה..

אחד על אחד
אין בזה קונצים.
(לאפוקי תוכנות של גויים - כוונתי לפרנסה של יהודים חרדים)
וכידוע בזה דברי רבי מרדכי באנט זצ"ל והח"ס על אלו שהעתיקו ספרים וכדו' - כל אלו לא גמרו בטוב.
ראו הוזהרתם.
נערך לאחרונה על ידי תולעת ספרים07 ב ד' מאי 04, 2011 11:23 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' מאי 04, 2011 11:21 am

גם גזל הגוי אסור ומי יאמר בנושא זה נקי כפיים אנכי...

ישראל הר כסף

הודעהעל ידי ישראל הר כסף » ד' מאי 04, 2011 11:26 am

יאיר כתב:גם גזל הגוי אסור ומי יאמר בנושא זה נקי כפיים אנכי...

לא מדוייק, כי אם יש צד של היתר בתוכנות וכד' א"כ נחשב הדבר להבלעה ואין בזה איסור.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' מאי 04, 2011 11:27 am

חד וחלק כתב:"אך בדרך אגב, לדעתי אין הרב סלע צריך לחשש כ"כ מפריצות, כי הגנבים יצטרכו קודם כל לקנות דיסקשיח של מאות ג'יגה, ואף שזה יותר זול כמובן...".

הוא לא חושש בעתיד הוא חושש בהווה..משום שידוע לו על כאלו שכבר עשו זאת..
[כיום דיסק ריק כזה עולה כיום כ-400 ש"ח, תוך כמה שעות/יום-יומיים ויש לך "אוצר החכמה".."חסכון" של אלפי שקלים].

ישראל..מה כוונתך צד היתר?

תולעת ספרים07

הודעהעל ידי תולעת ספרים07 » ד' מאי 04, 2011 11:31 am

יאיר כתב:גם גזל הגוי אסור ומי יאמר בנושא זה נקי כפיים אנכי...

טוב כבר נושא רחב ביותר - אם זה בגלל חילול השם וכו' אך - על השגת גבול וגניבה ללא שום היתר. מיהודים חרדים...
כולי עלמא מודים שיש קניין רוחני..
רבי שמעון שקאפ ז"ל וכו' וכו' - הדבר הוכרח מאלף ואחד ראיות...
בפרט שלדעת ר' שמעון ניתן למכור חפץ ולהשאיר אצלי חלקים - וכמו אורח שקיבל אוכל שמותר לו רק לאכול מזה אך לא יהיה רשאי לקחת אותו לנטילת לולל והדברים ארוכים מאוד.
דרך אגב: לכל אלו שמתירים לעצמם.
אני שואל אותם האם הם גם מוכנים להתפלח להופעה בבניני האומה - בלי לשלם.
ומדוע כשהוא הזמר ההוא מתחיל לנגן באמצע רחוב רבי עקיבא או כיכר השבת איני חייב לו כלום ואם הוא מופיע בבניני האומה אני חייב לשלם לו.. וכפי שהקשה רבי בערל וכו'.
זה אלף בית שכל דבר שקבעו הבריות שזה שווה כסף הרי העובר על הנורמה הריהו גנב לכל דבר ועניין וכך גם פוסק הרב אלישיב שליט"א שאם כך קבעו וכך הוא הנורמה הריהו חייב לשלם.
איך שאל אותי רבי בערל ...אני הולך לספר.. ובמקום שהוא עוד ישלם לי על זה שלקח לי את השערות הוא בא ומבקש לי תשלום... זה נורמאלי..
ועוד כל מיני קונצים כאלו מכירים את זה.

פלוני א

הודעהעל ידי פלוני א » ד' מאי 04, 2011 11:55 am

אתם סוטים מהנושא, לא היתה כאן שום כוונה לעורר ויכוח הלכתי, וזה גם לא המקום.
היתה כאן הערה והצעה פרקטית לצוות אוצר החכמה.
אך עדיין לא זכינו לשמוע את דעת 'אוצר החכמה' בנושא.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' מאי 04, 2011 12:06 pm

כבר דובר בעבר הרבה על הורדת המחירים עיין כאן:

viewtopic.php?f=11&t=562&p=3410&hilit

viewtopic.php?f=11&t=63&p=153&hilit

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' מאי 04, 2011 12:20 pm

תגובת אוצר החכמה בנושא:
מחיר אוצר החכמה אינו ענין לספקולציות. כשבאים לתחשב מחיר מוצר, ישנם שיקולים רבים מגוונים ומעייפים. אנחנו הראשונים שהיינו מעוניינים להוריד את מחיר התוכנה, אך לעת עתה כל זמן שאנחנו בתנופה של פיתוח אדיר מימדים אין המציאות מאפשרת זאת.
השיקול הנפוץ שאם המחיר ירד יהיו יותר קונים, כמובן ידוע לנו ואנחנו מתחשבים בו בהחלט, לכן אנחנו גם עורכים מבצע פעם בשנה בו מחיר התוכנה יורד ב30 אחוז ומעלה.
באופן כללי, הגישה הרווחת בחלק מן הציבור שמחיר אוצר החכמה מוגזם, הינה גישה סובייקטיבית ושטחית שאינה מתחשבת בשיקולי היצרן אלא רק בשיקולי הכיס. בהשוואה לתוכנות אחרות בעולם בקנה מידה זה, אוצר החכמה הוא מוצר זול ביותר. ואי אפשר לקחת דוגמא ממוצרים אחרים המסתובבים כיום בשוק שאינם באותו סדר גודל מבחינת הכמות ומבחינת הפיתוח והאיכות, והניזונים מתרומות של נדיבים או מתקציבים ממשלתיים שמנים.
בוקר טוב, יום טוב וחודש טוב.

שלום4

הודעהעל ידי שלום4 » ו' מאי 06, 2011 3:26 am

בקשתם הורדה במחיר, קבלתם!
השבוע מתפרסם בלוחות המודעות בבתי כנסיות וכדו' על מחיר לאוצר החכמה בני תורה ב 4100 ש"ח (במקום 6400). הנחה משמעותית!

שמח תשמח

הודעהעל ידי שמח תשמח » ו' מאי 06, 2011 3:55 am

שלום4 כתב:בקשתם הורדה במחיר, קבלתם!
השבוע מתפרסם בלוחות המודעות בבתי כנסיות וכדו' על מחיר לאוצר החכמה בני תורה ב 4100 ש"ח (במקום 6400). הנחה משמעותית!

לפי דעת פותח האשכול, עתה כל הגנבים שגנבו את התוכנה, אמורים לרוץ ולקנותה. יש לי הרגשה שלא בדיוק כך יהיה.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ב' מאי 09, 2011 1:39 am

שמח תשמח, יש"כ על התגובה, מבין ריסי עיניך ניכר כי ת"ח אתה.

חד וחלק

הודעהעל ידי חד וחלק » ב' מאי 09, 2011 4:04 am

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ב' מאי 09, 2011 10:49 am

'חד', תוכל לכתוב מה כתוב שם? נתיב חוסמת לי את הגישה לקישור הזה.

חד וחלק

הודעהעל ידי חד וחלק » ב' מאי 09, 2011 12:13 pm

אוהב אוצר כתב:'חד', תוכל לכתוב מה כתוב שם? נתיב חוסמת לי את הגישה לקישור הזה.

אם תבקש יפה הם יפתחו לך, בדיוק כפי שפתחו לי...
זהו אתר חביב שנקרא 'בין המרכאות', ובו פתגמים וציטוטים בנושאים שונים. הקישור שהבאתי הוא לציטוט הבא: 'פיתוח תכנה יעלה תמיד יותר ממה שדמיינת - גם אם לקחת את חלקו הראשון של המשפט בחשבון'.

אלי בנאי

הודעהעל ידי אלי בנאי » א' יוני 12, 2011 12:14 am

אלי בנאי
שבוע טוב לכולם
אני רוצה רק להבין
מה ההבדל בין האוצר ל הייברובוקס
בהייברו יש כ 50000 כותרים, באוצר לא הצלחתי להבין את סדר הגודל ובכמה ספרים מדובר.
פעם שאלתי על כך ונענתי שזה בכלל לא דומה - לכן אבקש מהמכובדים להסביר לי את ההבדל אם בכלל יש.
בפורום של האוצר יש דברים נפלאים ורב עניינם אך רק ואך ורק בדברי הלכה ושמירת מצוות על כל פניה וגווניה
כל מאמצי להוביל אשכול לדבר מקרא או לפרשנות אחרת כמעט ננזפתי קשות.
לאחרונה קראתי את הספר 'אל מקום שהרוח הולך' לרבי חיים באר, הספר מגולל את חייו של היהודי הקדוש,
בין דפי הספר עולה שם הספר 'נפלאות היהודי' ו 'תפארת היהודי', והנה להפתעתי את הספר נפלאות היהודי
הכתוב ביידיש מצאתי ב הייברו ולא באוצר
http://www.hebrewbooks.org/43358
לדעתי הקטנה - קצת לשחרר ולהפתח יעזור ויועיל לכוווווווולם.
יש דברים יפים באוצר כולל מחיר מוגזם ומופקע ויש ספרים רבים וטובים
ב הייברו ויש להנות מכל העולמות וגם מעולם המקרא שמאוד חסר בפורום האוצר
מוצאי שבת בהעלותך
אלי בנאי
שכותב ללא כינויי סרק וללא חשש
שבוע טוב לכולם

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » א' יוני 12, 2011 12:25 am

אלי בנאי כתב:לאחרונה קראתי את הספר 'אל מקום שהרוח הולך' לרבי חיים באר, הספר מגולל את חייו של היהודי הקדוש,
בין דפי הספר עולה שם הספר 'נפלאות היהודי' ו 'תפארת היהודי', והנה להפתעתי את הספר נפלאות היהודי

אכן, ספר מעניין וגם משונה (ומלא טעויות על אורחות החיים החרדיות),
אבל שמחברו יכונה 'רבי'?!
הוא אינו שומר תומ"צ, למרות שבעבר הרחוק מאוד נמנה על מחנינו!

חד וחלק

הודעהעל ידי חד וחלק » א' יוני 12, 2011 12:27 am

אלי בנאי כתב:אלי בנאי
שבוע טוב לכולם
אני רוצה רק להבין
מה ההבדל בין האוצר ל הייברובוקס
בהייברו יש כ 50000 כותרים, באוצר לא הצלחתי להבין את סדר הגודל ובכמה ספרים מדובר.
פעם שאלתי על כך ונענתי שזה בכלל לא דומה - לכן אבקש מהמכובדים להסביר לי את ההבדל אם בכלל יש.
בפורום של האוצר יש דברים נפלאים ורב עניינם אך רק ואך ורק בדברי הלכה ושמירת מצוות על כל פניה וגווניה
כל מאמצי להוביל אשכול לדבר מקרא או לפרשנות אחרת כמעט ננזפתי קשות.
לאחרונה קראתי את הספר 'אל מקום שהרוח הולך' לרבי חיים באר, הספר מגולל את חייו של היהודי הקדוש,
הכתוב ביידיש מצאתי ב הייברו ולא באוצר
http://www.hebrewbooks.org/43358
לדעתי הקטנה - קצת לשחרר ולהפתח יעזור ויועיל לכוווווווולם.
יש דברים יפים באוצר כולל מחיר מוגזם ומופקע ויש ספרים רבים וטובים
ב הייברו ויש להנות מכל העולמות וגם מעולם המקרא שמאוד חסר בפורום האוצר
מוצאי שבת בהעלותך
אלי בנאי
שכותב ללא כינויי סרק וללא חשש
שבוע טוב לכולם

בערך כל שורה בהודעתך אתה עובר נושא. אתחיל לענות בקצרה:
א. שבוע טוב גם לך.
ב. אם מספרים מעניינים אותך, כרגע יש באוצר יותר ספרים מאשר בהיברובוקס. בדוק באתרים.
ג. בהיברו חסרים ספרי יסוד רבים מאוד, באוצר הרבה פחות. כמובן אם לא לוקחים בחשבון את הספר הידוע 'אל מקום שהרוח הולך'.
ד. ההבדל המרכזי הוא באפשרויות החיפוש. אם יש לך מיליון ספרים בלי גישה מהירה לנושאים המבוקשים על ידך - מה זה נותן בדיוק?
ה. ולא הצלחתי להבין מה הקשר של כל זה לפורום.

עט סופר

הודעהעל ידי עט סופר » א' יוני 12, 2011 12:39 am

יאיר כתב:חד וחלק, במקרה הזה אתה טועה שכן האוצר עשו את התנאי הארוך והמפורש כתנאי ראובן,גד וחצי שבט המנשה ובמקרה כזה אף אחד לא מתיר..

מה פתאום אמר לי מו"צ [במקרה הוא אישית סבור שאסור משום תקנת השוק] שהתנאי מועיל לבטל את המקח, ואז בעלי התוכנה יכולים לתבוע את הדיסק המקורי חזרה, אך כמובן צריכים להחזיר את הכסף. לגבי הדיסק המועתק אין שום תועלת בתנאי.
אגב יש לי תוכנה חוקית של אוצר החכמה בר אילן די בי אס והיברו בוקס.
מה שכן מחיר השידרוג נוסק לשמים ולא הגיוני, במיוחד אברך יכול פעם אחת לעשות מאמץ להוציא הוצאה גדולה, אך זה די קשה כל שנה. ניתן בקלות לפתור בעיה זו והבדיל בין אברכים לאחרים ע"י הורדת מחיר מהדורת בני תורה.
במכתב נורא הפריע העובדה שהרב ארז סלע [שיש לי הרבה הכרת הטוב אליו] משתבח בכך שאינו נוטל תרומות, מדוע ומה המעלה בכך, במקום למנוע את כהתוכנה מאברכים, או לקחת מחירים שהם נקרעים לשלם אותם, ניתן בקלות למצוא תורמים רבים שישמחו לתת חסות, ובכך ניתן להוזיל מחירים, בדיוק כמו היברו בוקס. רבים תורמים לדברים כאלו [לצערנו רבים מאלו שלא מוכנים לתת שקל לתורה פתוחים לדברים כאלו] ולמוסד כאוצר החכמה ניתן למצוא מתרימים מוצלחים מאד לפי אחוזים.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' יוני 12, 2011 2:41 am

עט סופר, נראה שארז סלע לא התפאר שאינו מקבל תרומות, אלא הראה שמדובר בעובדה עכשיוית. [קצת פסיקים בהודעתך היו יותר מכבדים את הניק שלך לתועלת הקוראים... (בכיף, כן?)
בנוגע למחיר השדרוג, נראה שהצוות צריך לקחת את הדברים שלך לתשומת ליבם.

בנאי, לפי הנראה אתה 'חדש' בהיברו בוקס' אם אתה שואל שאלה כזאת. תתחיל יותר לבקר שם.

שמח תשמח

הודעהעל ידי שמח תשמח » א' יוני 12, 2011 10:00 am

עט סופר כתב:במכתב נורא הפריע העובדה שהרב ארז סלע [שיש לי הרבה הכרת הטוב אליו] משתבח בכך שאינו נוטל תרומות, מדוע ומה המעלה בכך, במקום למנוע את כהתוכנה מאברכים, או לקחת מחירים שהם נקרעים לשלם אותם, ניתן בקלות למצוא תורמים רבים שישמחו לתת חסות, ובכך ניתן להוזיל מחירים, בדיוק כמו היברו בוקס. רבים תורמים לדברים כאלו [לצערנו רבים מאלו שלא מוכנים לתת שקל לתורה פתוחים לדברים כאלו] ולמוסד כאוצר החכמה ניתן למצוא מתרימים מוצלחים מאד לפי אחוזים.

מדוע אתה רוצה שהרב סלע יטול תרומות עבורך, כדי שאתה תוכל לעמוד בנטל התשלומים? מדוע לא תדאג אתה לתרומות בעבור עצמך? אני חושב שבשביל מטרה חשובה כל כך, ניתן למצוא מתרימים מוצלחים מאד לפי אחוזים.

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » א' יוני 12, 2011 10:22 am

אפשר להקים גמ"ח שיקנה אוצר החכמה וימכור אותה לאברכים במחיר מסובסד, כמו בתחומים אחרים העושים כן ונשענים על תרומות, או ינפיק כרטיסי הוזלה על בסיס הסכם עם אוצר החכמה.

חד וחלק

הודעהעל ידי חד וחלק » א' יוני 12, 2011 11:53 am

שמח תשמח כתב:
עט סופר כתב:במכתב נורא הפריע העובדה שהרב ארז סלע [שיש לי הרבה הכרת הטוב אליו] משתבח בכך שאינו נוטל תרומות, מדוע ומה המעלה בכך, במקום למנוע את כהתוכנה מאברכים, או לקחת מחירים שהם נקרעים לשלם אותם, ניתן בקלות למצוא תורמים רבים שישמחו לתת חסות, ובכך ניתן להוזיל מחירים, בדיוק כמו היברו בוקס. רבים תורמים לדברים כאלו [לצערנו רבים מאלו שלא מוכנים לתת שקל לתורה פתוחים לדברים כאלו] ולמוסד כאוצר החכמה ניתן למצוא מתרימים מוצלחים מאד לפי אחוזים.

מדוע אתה רוצה שהרב סלע יטול תרומות עבורך, כדי שאתה תוכל לעמוד בנטל התשלומים? מדוע לא תדאג אתה לתרומות בעבור עצמך? אני חושב שבשביל מטרה חשובה כל כך, ניתן למצוא מתרימים מוצלחים מאד לפי אחוזים.

ר' שמח, בתור תגובה צינית זה באמת מוצלח, אבל בא נדבר עניינית: לענין עט סופר - לידיעתך ביכולתו לקנות בכל חודש את אוצר החכמה, ואין הוא בא כאן לדרוש טוב לעצמו. ולדבריו גופם: טענתו היא שאברכים רבים מאוד אינם קונים את התוכנה פשוט כי אין הדבר באפשרותם. זו האמת הידועה לכולנו [וכמובן שהם לא יאספו תרומות בזכרון משה כדי לקנות אוצר החכמה]. כעת כך: אם הרב סלע מאמין שהפצת התוכנה היא לא רק ביזנס אלא גם הפצת תורה, הגדלתה והאדרתה, מדוע אין הוא מוכן שיתרימו עבור מטרה קדושה זו? האם יש בכך בושה? האם ראש ישיבה שאוסף תרומות עבור ישיבתו מרגיש שנורר? אולי כן, אבל האמת היא שהוא מזכה הרבים. אם מישהו ירים את הכפפה וידאג להפיץ את גירסת בני תורה במחיר מוזל לאברכים שנפשם חשקה בתורה, הרי הוא מרבה תורה בישראל, ובודאי אין קץ למתן שכרו בזה ובבא.

שמח תשמח

הודעהעל ידי שמח תשמח » א' יוני 12, 2011 1:54 pm

חד וחלק כתב:ר' שמח, בתור תגובה צינית זה באמת מוצלח, אבל בא נדבר עניינית: לענין עט סופר - לידיעתך ביכולתו לקנות בכל חודש את אוצר החכמה, ואין הוא בא כאן לדרוש טוב לעצמו. ולדבריו גופם: טענתו היא שאברכים רבים מאוד אינם קונים את התוכנה פשוט כי אין הדבר באפשרותם. זו האמת הידועה לכולנו [וכמובן שהם לא יאספו תרומות בזכרון משה כדי לקנות אוצר החכמה]. כעת כך: אם הרב סלע מאמין שהפצת התוכנה היא לא רק ביזנס אלא גם הפצת תורה, הגדלתה והאדרתה, מדוע אין הוא מוכן שיתרימו עבור מטרה קדושה זו? האם יש בכך בושה? האם ראש ישיבה שאוסף תרומות עבור ישיבתו מרגיש שנורר? אולי כן, אבל האמת היא שהוא מזכה הרבים. אם מישהו ירים את הכפפה וידאג להפיץ את גירסת בני תורה במחיר מוזל לאברכים שנפשם חשקה בתורה, הרי הוא מרבה תורה בישראל, ובודאי אין קץ למתן שכרו בזה ובבא.

אינני מבין מפני מה בחרתם ברב סלע שיהיה אחראי על התרומות. והלא כל אחד יכול לעשות את פעולת ההתרמה בלי שום קשר לאוצר החכמה. למשל אתה חד וחלק, בידך לפתוח עמותה להוזלת אוצר החכמה, לאסוף תרומות, ולסבסד את אוצר החכמה עבור אברכים. השאלה שלי היא, מה אשמים בעלי האוצר שהפלתם עליהם ג"כ את המשימה הזו?

חד וחלק

הודעהעל ידי חד וחלק » א' יוני 12, 2011 1:59 pm

נו, כבר אמר עט סופר בצדק שאפשר למצוא בקלות מתרימים לפי אחוזים, ולא "הפלנו" על הרב סלע כלום. השאלה העקרונית היא אם הוא בכלל מוכן למהלך כזה. לי נראה שלא, ואם טעיתי - אדרבה, שיאמר את דעתו.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' יוני 12, 2011 2:25 pm

להודיע ולהוודע: אוצר החכמה בראשות הרב ארז סלע, יברך ויודה על כל סבסוד/תמיכה/השתתפות/נשיאה בעול, כאלה שיהיה בהם בכדי לאפשר את הוזלת התכנה עד חלוקתה חינם.
עתה משהתבהרה עמדתו העקרונית של הרב סלע, ניתן איפוא לגשת ללא חשש, ליסוד הקרנות.

תולעת ספרים07

הודעהעל ידי תולעת ספרים07 » א' יוני 12, 2011 2:33 pm

סלחו לי הרב סלע וכל העוסקים במלאכת הקודש – אני מזהה כאן בטלנות ותו לא – מי צריך תרומות מדוע לא לקבל על מפעל כזה תקציבים ממשרד החינוך כמו שאר המכונים מדוע ייגרע מפעל אוצר החכמה ממוסד הרב קוק – לדעתי עם קצת יחצנות אפשר לקבל תקציבים גם ממשרד החינוך והתרבות [הגב' לבנת] ואפשר גם ממשרד המדע ואולי אפילו מאפוטרופוס הכללי – לדעתי הם פשוט לא יודעים איך להתנהל בקטע הזה.
יש היום מספיק יחצנים וחברות אשר ישמחו לקחת פרויקט כזה מול מוסדות הממשלה – וגם אם זה נחשב לחברה אין בכך כל סתירה כאשר ניתן להפוך אותו לחברה ציבורית ועוד כהנה.
מה גם שאפוטרופוס הכללי אינו כפוף לחוקים מסוימים ובכוחו לחלק הרבה כסף ללא כל קריטריונים.
----
ניתן בקלות היום לבדוק את גודל התקציבים של כל מכון ומכון הקיטריונים הרבה יותר שקופים מאי פעם - כנסו וראו כמה כסף נותנים למכונים של שטויות ותווכחו לדעת כמה בטלנות יש בקטע הזה.

חד וחלק

הודעהעל ידי חד וחלק » א' יוני 12, 2011 2:55 pm

ועוד מילה: לא חכמה לומר לכל מציע הצעה 'עשה זאת בעצמך'. כל אחד ועיסוקיו שזימן לו הבורא. אלו העוסקים במפעל האדיר של האוצר יכולים בהחלט לעשות צעד נוסף בתחום, בלי מדי הרבה מאמץ. מודעה קטנה בעיתון, זה כל מה שדרוש בתור התחלה.

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 53 אורחים