מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

תחליפי מזון לתינוקות בלא הכשר

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
חד ברנש

תחליפי מזון לתינוקות בלא הכשר

הודעהעל ידי חד ברנש » א' יולי 15, 2018 7:10 pm

תינוק שנולד זה עתה ואין באפשרותו לעכל את תחליפי המזון הרגילים והנפוצים, בעל הכשרים מהודרים, האם מותר להאכיל אותו בתחליפי מזון (שהרופאים המליצו עליהם) שאין עליהם שום הכשר? או שצריך לחפש דרכים אחרות וכשרות, ולמשל, 'להפוך את העולם' ולהשיג חלב-אם כשר?
מישהו דיבר על זה באופן ברור?

תודה רבה למסייעים

אוהב עמו

Re: תחליפי מזון לתינוקות בלא הכשר

הודעהעל ידי אוהב עמו » א' יולי 15, 2018 8:43 pm

איני יודע מה פירוש לא כשרים, אך בזמנו שאלתי לאחד מהפוסקים שליט"א על אבקת חל ב נוכיר לתינוק שיש לו קשיי עיכול בשאר התמ"ל והתיר בשופי.
האם מגיע מז"ט לידיד הפורום מח"ס סגולה ועוד?

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' יולי 15, 2018 8:57 pm

מדובר בתחליף מזון בשם נוטרומיגן. שאלתי מומחה גדול (הרב בינדר מוועד הכשרות של הבד"צ) והוא אמר לי, שבתחליף זה נוספו אינזימים (המסייעים לעיכול) שאותם מגדלים על מצע של חלבונים מן החי, ועקרונית מצע זה יכול להיות חלב טרף.
בקיצור, זה לא רק בעיה של חלב ישראל אלא חשש טרפות של ממש.
השאלה שלי, עד כמה צריך להתאמץ שלא להאכיל את התינוק בזה.

אכן כן. ומדוע אתה זוכרני רק באחד מספריי הקטנים?...

שמש

הודעהעל ידי שמש » א' יולי 15, 2018 11:35 pm

לכאורה מותר מאחר שהאנזים הנ"ל בטל בס' וגם פגום ועוד שמקילים בתינוקות כאלו כחולה שיב"ס וכו'.
עיין כאן (הרב יעקב אריאל)- https://www.toraland.org.il/%D7%A9%D7%9 ... %92%D7%9F/
וכאן - http://din.org.il/2010/12/13/%D7%A0%D7% ... %95%D7%A7/
וכאן (הרב הופנר)- https://www.mymc.co.il/question/is-it-p ... utramigen/
וכאן - https://www.prog.co.il/threads/%D7%A0%D ... 95.350713/

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' יולי 15, 2018 11:39 pm

אין לי מקורות, אולם חסידים ואנשי מעשה היו מתאמצים מאוד בכגון דא. ה' יברך את הילד שיהיה בריא אולם ויגדל לתורה, לחופה ולמעשים טובים.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' יולי 16, 2018 9:28 am

תודה רבה לך, שמש, על ההפניות, אבל דווקא מתוך אותן הפניות עצמן - גבר פקפוקי. כל הכותבים מסכימים שיש שם תערובת טרפות ממש (ואולי אפילו מדבר אחר!), אלא שלא ברור להם אם זה בטל או לאו וספקות נוספים. בנוסף לכך, כל הכותבים התירו רק על יסוד פיקוח נפש, שהנולד לא יכול לאכול דברים אחרים, וזה לא המצב בשאלתי.
בינתיים נודע לי שישנו תחליף אחר בשם ניאו קייט, שיש לו כשרות של OK והרבנות הראשית לישראל, אלא שמחירו כפול. אבל ממתי כסף הוא שיקול בעניינים כאלו?

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' יולי 16, 2018 1:44 pm

חד ברנש כתב:תודה רבה לך, שמש, על ההפניות, אבל דווקא מתוך אותן הפניות עצמן - גבר פקפוקי. כל הכותבים מסכימים שיש שם תערובת טרפות ממש (ואולי אפילו מדבר אחר!), אלא שלא ברור להם אם זה בטל או לאו וספקות נוספים. בנוסף לכך, כל הכותבים התירו רק על יסוד פיקוח נפש, שהנולד לא יכול לאכול דברים אחרים, וזה לא המצב בשאלתי.
בינתיים נודע לי שישנו תחליף אחר בשם ניאו קייט, שיש לו כשרות של OK והרבנות הראשית לישראל, אלא שמחירו כפול. אבל ממתי כסף הוא שיקול בעניינים כאלו?

אה"נ ורפו"ש.

חכמת המשפט

הודעהעל ידי חכמת המשפט » ב' יולי 16, 2018 2:13 pm

חד ברנש כתב:תודה רבה לך, שמש, על ההפניות, אבל דווקא מתוך אותן הפניות עצמן - גבר פקפוקי. כל הכותבים מסכימים שיש שם תערובת טרפות ממש (ואולי אפילו מדבר אחר!), אלא שלא ברור להם אם זה בטל או לאו וספקות נוספים. בנוסף לכך, כל הכותבים התירו רק על יסוד פיקוח נפש, שהנולד לא יכול לאכול דברים אחרים, וזה לא המצב בשאלתי.

אין מימון של קופת חולים עם מרשם רופא?

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' יולי 16, 2018 4:54 pm

חכמת המשפט,
הסר דאגה מלבך. מאן דיהיב חיי - יהיב מזוני.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 230 אורחים